Avantajlı Ürünler
Fiyat
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Kendir Tohumu

" araması için 50 sonuç listeleniyor
ASTERA 100 gr Kendir Tohumu Çedene

ASTERA100 gr Kendir Tohumu Çedene

(4)
100 gr Kendir Tohumu Çedene
69,90 TL
Sepete Git
ASTERA 250 gr Kendir Tohumu ( Çedene )

ASTERA250 gr Kendir Tohumu ( Çedene )

(1)
84,90 TL
Sepete Git
ASTERA 500 gr Kendir Tohumu ( Çedene )

ASTERA500 gr Kendir Tohumu ( Çedene )

(2)
500 gr Kendir Tohumu ( Çedene )
124,90 TL
Sepete Git
ASTERA 750 gr Kendir Tohumu ( Çedene )

ASTERA750 gr Kendir Tohumu ( Çedene )

(1)
199,90 TL
Sepete Git
Naturdan Kendir Tohumu (Kenevir) 250 gr

NaturdanKendir Tohumu (Kenevir) 250 gr

99,90 TL
Sepete Git

Kendi Tohumu Çeşitleri ile Sağlığına Dikkat Et

Kendir tohumu dik bir yaprağa sahip olan bitkisel bir tohumdur. Kenevir tohumu olarak da bilinir. Bitkisel tedavi için en çok kullanılan bitkisel ürünlerden biridir. İnsan sağlığı açısından birçok faydası bulunmaktadır. Kendir tohumu faydaları arasında bulunan, en önemli faydalarından biri protein ihtiyacını karşılayabilir oluşudur.

Kendir Tohumu Faydaları

Kendir Tohumu Faydaları

Kendir tohumunda yoğun miktarda protein bulunur. Diyet yapan kişiler kendir tohumunu öğünlerinde kullanmaktadır. Aynı zamanda yağ yakıcı özelliği vardır. Egzersiz ile kullanarak yağ yakımını hızlandırılabilir. Aynı zamanda beyin sağlığını koruma özelliği bulunur. Tohumda bulunan doymamış yağ asitleri, beyin sağlığını doğrudan etkiler. Düzenli olarak tüketildiğinde kansızlık belirtilerini azaltır. İçerisinde demir de bulunur. Uykusuzluğa iyi gelir. Uykusuzluk problemlerini giderir. İçerisinde yoğun miktarda A, B, C ve E vitamini, protein, demir ve folik asit bulunur. Magnezyum, fosfor, potasyum, sodyum ve çinko açısından zengindir. İçerisinde bulunan E vitamini saç ve tırnak gelişimine katkı sağlar. Saçların ve tırnakların sağlıklı uzamasına yardımcı olur. Kalp damar sağlığını korur. Hormonal sorunların ortadan kalkmasını sağlar, adet döneminde yaşanan sorunları önlemeye yardımcıdır. Sindirim sistemini düzenler. Kemikleri güçlendirir.

Kendir Tohumu Yağı

Kendir Tohumu Yağı

Kenevir yağı ya da kendir tohumu yağı Omega-3'e sahip olması sayesinde bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olur. Beyin kanseri, akciğer ve meme kanserine karşı koruma sağlar. Akciğer kanserinde kanserin büyümesini ve genişlemesini yavaşlatma özelliği bulunur. Kendir tohumu yağı faydaları arasında kolesterol üzerinde etkisi vardır. Kötü kolesterolü düşürür, iyi kolesterolü yükseltir. Kendir tohumunun yağı, tohumların soğuk sıkım işleminden geçirilerek elde edilir. Cildin nemlenmesini, yumuşamasını sağlar. Cildi besler. Cildin sahip olduğu elastik özelliğini korumaya yardımcıdır. Kırışıklıkların ve çizgilerin görünümünü en aza indirir. Saç dökülmelerini azaltır. Kepek problemini giderir. Saçların parlamasını ve yumuşamasını sağlar. Antioksidan özelliğe sahiptir. İltihapların iyileşmesine yardımcı olur. Sivilceleri kurutur ve var olan sivilce lekelerinin giderilmesini sağlar. Yanık lekelerinin tedavisinde kullanılır. Güzel bir aroması vardır. Bu nedenle kozmetik alanında da kullanılır. Parfüm, ev ve oda kokuları da bulunur. Saç için maske şeklinde kullanılabilir. Ele damlatılan birkaç damla yağ ile saç diplerinden uçlara doğru masaj yapılabilir. Suya karıştırılarak ya da salataya dökülerek kullanılabilir. Kronik rahatsızlığı ve alerjik reaksiyonlara sahip kişiler doktora başvurmadan kullanmamalıdır.

Kendir Tohumu Kullanımı

Kendir Tohumu Kullanımı

Çok yıllık bitkilerden elde edilen ve bitkisel tedavi yöntemleri arasında yer alan kendir tohumu bitkisi, insan sağlığına olumlu pek çok katkı sağlar. Doğal bir antienflamatuar özelliği taşıyan kendir tohumu kalori ve kendir tohumu besin değeri ile günlük protein ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Kendir tohumu kullanımı yutarak ya da bitkisel çay olarak tüketilebilir. Genel olarak kendir tohumu tüketimi, 10 dakika sıcak su ile demlendikten sonra çay şeklinde olacak şekildedir. Salatalara sos şeklinde kullanılabilir. Bilinçli bir şekilde tüketilmesi durumunda sağlık için çok faydalı bir bitki olan kendir tohumunun, hastalıkların farklılıklarına göre kullanım şekli de değişkenlik göstermektedir. Romatizmal hastalıklar için kendir tohumlarının kaynatılıp belirli bir süre demlendikten sonra içilmesi önerilmektedir. Bununla birlikte tohumunun öğütülüp balla karıştırılarak tüketilmesi sindirim sistemi problemlerine ve gaz sancılarına karşı etkili çözümler sunmaktadır. Belirli miktarın üzerinde kullanılması kişinin gevşemesine ve rahatlamasına neden olmaktadır. Kendir tohumunun sakinleştirici özelliği bulunmasından dolayı belirli bir miktarın üzerinde kullanılması hekim önerisi ile olmalıdır. Bu bakımdan tohumun faydalarından yararlanabilmek için bilinçli bir şekilde tüketilmesi gerekmektedir. Fazla ve bilinçsiz tüketimin yarardan çok zarar verebileceğini unutmamak gerekir. İhtiyacınız olan kendir tohumlarına Trendyol’dan rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Kendir Tohumu Nedir?

Kendir tohumları, bilimsel olarak Cannabis Sativa olarak bilinen kendir bitkisinin tohumlarıdır. Küçük, kahverengi ve cevizli bir tada sahiptir. Kendir tohumları oldukça besleyici olmakla birlikte zengin bir protein, lif ve omega-3 ve omega-6 gibi esansiyel yağ asitleri kaynağıdır. Kendir tohumları çiğ, kavrulmuş veya toz haline getirilerek tüketilebilir tohum türlerinden biridir. Bunun yanı sıra smoothielere, salatalara ve diğer yiyeceklere ekleyerek de kullanabilirsiniz. Ayrıca hafif cevizli bir tada sahip olan ve genellikle yemeklik yağ olarak veya salata soslarında kullanılan kendir tohumu yağı üretmek için de değerlendirebilirsiniz.

Kendir Tohumu Nasıl Kullanılır?

Kendir tohumu aktar ürünleri arasında yer almasının yanı sıra çeşitli şekillerde kullanılabilen çok yönlü bir besin olarak değerlendirilebilir. Çiğ veya kavrulmuş şekilde değerlendirebileceğiniz kendir tohumu, kenevir yağı gibi yağ biçiminde de tercih edilebilir. Özellikle de yağ asitleri bakımından zengin olmasıyla birlikte keten tohumu yağı sürecinde de kullanılır. Aynı zamanda ekstra protein ve besin takviyesi sağlayabilmek adına yapacağınız smoothie içeceklerinde de kendir tohumu kullanabilirsiniz. Tüm bunlarla birlikte kendir tohumunu; ekmek, kek ve kurabiye gibi unlu mamullere cevizli bir tat ve doku eklemek için tercih edebilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuz alanlarda siz de kendir tohumunu veya yağını değerlendirebilirsiniz.

Kendir Tohumu Nerede Kullanılır?

Kendir tohumları çeşitli endüstrilerde ve uygulamalarda kullanılmaya müsaittir. Kendir tohumlarının en yaygın kullanım alanlarından biri olarak gıda endüstrisi belirtilebilir. Bu kapsamda kendir tohumu gıda endüstrisinde besin kaynağı olarak yer alır. Çiğ, kavrulmuş veya toz haline getirilmiş olarak tüketilebilir ve salatalar, unlu mamuller, atıştırmalıklar gibi çeşitli yiyeceklere eklenebilir. Ayrıca kendir tohumunu hayvan yemlerinde hayvancılık, kümes hayvanları ve evcil hayvanlar için protein ve besin kaynağı olarak kullanabilirsiniz. Genel anlamda kendir tohumu birçok endüstride geniş bir uygulama yelpazesine sahip çok yönlü ve kullanışlıdır. Bunun dışında kendir tohumu, kozmetik endüstrisinde de tercih edilen bir tohum türüdür. Daha çok kendir yağı, kozmetik endüstrisinde cilt bakımı ve saç bakım ürünlerinde bir bileşen olarak kullanılır. Nemlendirici ve besleyici özellikleriyle kozmetik alanında tercih edebilirsiniz.