"

Kendir Tohumu

" araması için 244 sonuç listeleniyor
BY ORGANİK Kendir Tohumu 1kg
Kargo Bedava
BY ORGANİKKendir Tohumu 1kg
(1)
199,95 TL
Sepete Git
Balbis Çedene/ Kendir Tohumu 1000 G
BalbisÇedene/ Kendir Tohumu 1000 G
(1)
Çedene/ Kendir Tohumu 1000 G
97 TL
Sepete Git
Balbis Çedene/ Kendir Tohumu 10 Kg
Kargo Bedava
BalbisÇedene/ Kendir Tohumu 10 Kg
855 TL
Sepete Git
Balbis Çedene/ Kendir Tohumu 5 Kg
Kargo Bedava
BalbisÇedene/ Kendir Tohumu 5 Kg
454 TL
Sepete Git

Kendi Tohumu Çeşitleri ile Sağlığına Dikkat Et

Kendir tohumu dik bir yaprağa sahip olan bitkisel bir tohumdur. Kenevir tohumu olarak da bilinir. Bitkisel tedavi için en çok kullanılan bitkisel ürünlerden biridir. İnsan sağlığı açısından birçok faydası bulunmaktadır. Kendir tohumu faydaları arasında bulunan, en önemli faydalarından biri protein ihtiyacını karşılayabilir oluşudur.

Kendir Tohumu Faydaları

Kendir Tohumu Faydaları

Kendir tohumunda yoğun miktarda protein bulunur. Diyet yapan kişiler kendir tohumunu öğünlerinde kullanmaktadır. Aynı zamanda yağ yakıcı özelliği vardır. Egzersiz ile kullanarak yağ yakımını hızlandırılabilir. Aynı zamanda beyin sağlığını koruma özelliği bulunur. Tohumda bulunan doymamış yağ asitleri, beyin sağlığını doğrudan etkiler. Düzenli olarak tüketildiğinde kansızlık belirtilerini azaltır. İçerisinde demir de bulunur. Uykusuzluğa iyi gelir. Uykusuzluk problemlerini giderir. İçerisinde yoğun miktarda A, B, C ve E vitamini, protein, demir ve folik asit bulunur. Magnezyum, fosfor, potasyum, sodyum ve çinko açısından zengindir. İçerisinde bulunan E vitamini saç ve tırnak gelişimine katkı sağlar. Saçların ve tırnakların sağlıklı uzamasına yardımcı olur. Kalp damar sağlığını korur. Hormonal sorunların ortadan kalkmasını sağlar, adet döneminde yaşanan sorunları önlemeye yardımcıdır. Sindirim sistemini düzenler. Kemikleri güçlendirir.

Kendir Tohumu Yağı

Kendir Tohumu Yağı

Kenevir yağı ya da kendir tohumu yağı Omega-3'e sahip olması sayesinde bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olur. Beyin kanseri, akciğer ve meme kanserine karşı koruma sağlar. Akciğer kanserinde kanserin büyümesini ve genişlemesini yavaşlatma özelliği bulunur. Kendir tohumu yağı faydaları arasında kolesterol üzerinde etkisi vardır. Kötü kolesterolü düşürür, iyi kolesterolü yükseltir. Kendir tohumunun yağı, tohumların soğuk sıkım işleminden geçirilerek elde edilir. Cildin nemlenmesini, yumuşamasını sağlar. Cildi besler. Cildin sahip olduğu elastik özelliğini korumaya yardımcıdır. Kırışıklıkların ve çizgilerin görünümünü en aza indirir. Saç dökülmelerini azaltır. Kepek problemini giderir. Saçların parlamasını ve yumuşamasını sağlar. Antioksidan özelliğe sahiptir. İltihapların iyileşmesine yardımcı olur. Sivilceleri kurutur ve var olan sivilce lekelerinin giderilmesini sağlar. Yanık lekelerinin tedavisinde kullanılır. Güzel bir aroması vardır. Bu nedenle kozmetik alanında da kullanılır. Parfüm, ev ve oda kokuları da bulunur. Saç için maske şeklinde kullanılabilir. Ele damlatılan birkaç damla yağ ile saç diplerinden uçlara doğru masaj yapılabilir. Suya karıştırılarak ya da salataya dökülerek kullanılabilir. Kronik rahatsızlığı ve alerjik reaksiyonlara sahip kişiler doktora başvurmadan kullanmamalıdır.

Kendir Tohumu Kullanımı

Kendir Tohumu Kullanımı

Çok yıllık bitkilerden elde edilen ve bitkisel tedavi yöntemleri arasında yer alan kendir tohumu bitkisi, insan sağlığına olumlu pek çok katkı sağlar. Doğal bir antienflamatuar özelliği taşıyan kendir tohumu kalori ve kendir tohumu besin değeri ile günlük protein ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Kendir tohumu kullanımı yutarak ya da bitkisel çay olarak tüketilebilir. Genel olarak kendir tohumu tüketimi, 10 dakika sıcak su ile demlendikten sonra çay şeklinde olacak şekildedir. Salatalara sos şeklinde kullanılabilir. Bilinçli bir şekilde tüketilmesi durumunda sağlık için çok faydalı bir bitki olan kendir tohumunun, hastalıkların farklılıklarına göre kullanım şekli de değişkenlik göstermektedir. Romatizmal hastalıklar için kendir tohumlarının kaynatılıp belirli bir süre demlendikten sonra içilmesi önerilmektedir. Bununla birlikte tohumunun öğütülüp balla karıştırılarak tüketilmesi sindirim sistemi problemlerine ve gaz sancılarına karşı etkili çözümler sunmaktadır. Belirli miktarın üzerinde kullanılması kişinin gevşemesine ve rahatlamasına neden olmaktadır. Kendir tohumunun sakinleştirici özelliği bulunmasından dolayı belirli bir miktarın üzerinde kullanılması hekim önerisi ile olmalıdır. Bu bakımdan tohumun faydalarından yararlanabilmek için bilinçli bir şekilde tüketilmesi gerekmektedir. Fazla ve bilinçsiz tüketimin yarardan çok zarar verebileceğini unutmamak gerekir. İhtiyacınız olan kendir tohumlarına Trendyol’dan rahatlıkla ulaşabilirsiniz.