"

Kablosuz Şarj Aleti

" araması için 2893 sonuç listeleniyor

Kablosuz Şarj Aleti Çeşitleri ile Pratik Dolumlar

Teknolojinin her geçen gün gelişmesi ile telefonların şarj etme özelliği de yerini kablosuz cihazlara bırakmıştır. Kablosuz şarj etme işlemi, cihazların indüksiyon yolu ile şarj edebilme işlemidir. İndüksiyon akımı ya da indükleme kelimesi, üreteç kullanılmadan mıknatıs ya da magnetik bir alan kullanılarak akım elde edilmesi işlemine denilmektedir. Bu işlem sonucu ortaya çıkan elektrik ile şarj işlemi gerçekleşmektedir.

Kablosuz Şarj Aleti Özellikleri

Kablosuz Şarj Aleti Özellikleri

Araç kablosuz şarj aleti akıllı telefonlar için yeni alternatif bir yöntem olmaktadır. Kablosuz telefon şarj aleti cihazının çalışabilmesi için iki farklı standart bulunmaktadır. Bunlar Qi standardı ve powermat standardıdır. Günümüzde hemen hemen neredeyse bütün cihazlar Qi standardını kullanmaktadır ve birçok endüstri kuruluşu da bu standardı desteklemektedir. Cihaz ile herhangi bir bağlantı gerektirmeyen bu cihazlarda şarj işlemini gerçekleştirmek için cihaz üniteye yerleşmelidir. İlk zamanlarda diş fırçaları ürünlerinde kullanılan bu işlem, artık otomobillerde bile kullanılmaya başlanmıştır. Cihazın herhangi bir kabloya ihtiyaç duymadan şarj olmasını sağlayan bu ünitelerin kullanılması, oldukça kolaydır ve sürekli kablo takıp çıkartmak işleminden sizi kurtarmaktadır. Ancak bu ünitelerin şarj olabilmeleri için bir kabloya ihtiyacı vardır.

Kablosuz Şarj Aleti Yorumları

Kablosuz Şarj Aleti Yorumları

Her telefona uyumlu kablosuz şarj aleti, teknolojik olarak her geçen gün giderek gelişen bir üründür. Kablosuz şarj aleti yorumları sayesinde tüketiciler hangi ürüne, nasıl bir kablsouz şarj aleti seçeceklerine daha rahat karar verebiliyor. Kablosuz masaüstü şarj aleti sayesinde kablo aksesuarına ihtiyaç duymadan telefonlar şarj edilebiliyor. Şarj ünitesi, yüksek bir manyetik alan oluşturarak elektriği, şarj edilecek cihazdaki bobinler yardımı ile elektriğe dönüştürüyor ve böylece kablosuz bir şarj işlemi gerçekleşiyor. Telefonu masada şarj eder gibi rahatça, kabloya ya da bir yere sabitlemeden şarj edebilmek mümkün hale gelmektedir. Kablosuz şarj aletini tercih ederken Qi sertifikasına sahip olup olmadığına dikkat edilmelidir. Şarj cihazını kablosuz alırken telefonun kaç watta kadar kablosuz şarjı desteklediğini bilmek gerekir. Kablosuz taşınabilir şarj aleti sayesinde ofiste, evde, arabada kolayca kablosuz bir kullanım sağlanır. Çok daha rahat ve özgür bir kullanımın yanı sıra güvenli bir teknoloji sunar. Şarj etme imkânı daha kısadır, pratik bir şekilde ihtiyacınız olan şarj dolmaktadır. Isınma problemi yoktur. Şarj cihazı her yerde rahatça kullanılabilir ve kullanıcıya alan kazandırır. Kablo dağınıklığını önler, bu da görüntü açısından daha güzel bir atmosfer sunar.

Kablosuz Şarj Aleti Fiyatları

Kablosuz Şarj Aleti Fiyatları

Yüksek bir manyetik alan oluşturarak bu alan içerisinde oluşan enerjinin elektriğe çevrilerek şarj etme işlemi, özellikle son yıllarda akıllı telefonlar için popülerliğini arttırmaktadır. Wireless Power Consortium (WPC) ya da bilinen adıyla Kablosuz Güç Konsorsiyumu tarafından geliştirilen Qi standardı ve Power Matter Alliance tarafından geliştirilen Powermat standartları ile iki farklı standartta kablosuz şarj standartları bulunmaktadır. Günümüzde birçok büyük teknoloji şirketlerinin desteklediği bu standartlar, ileride hemen hemen her ürünün kablosuz hızlı şarj aleti tarafından şarj olması beklenmektedir. Kablosuz şarj aleti fiyatları sahip olduğu özelliklere göre farklılık gösterir. Uyumlu olduğu cihaza, şarj etme süresine, watt gücüne, şarj aletinin yapıldığı malzemeye ve kalitesine göre fiyatlar çeşitli olmaktadır. Birçok farklı markanın kablosuz şarj aleti bulunur. Markalar da fiyatların değişiklik göstermesinde etkilidir. Kablosuz şarj cihazları güvenlidir. Hızlı bir şarj imkânı sunar. Kablo sorunu yoktur. Pratik bir kullanıma sahiptir. Her yerde kolaylıkla şarj etmek mümkündür. Kablosuz şarj cihazına uyumlu telefonlar ile kullanılabilir. Markaya uyumlu şarj aleti almak, maliyet açısından daha fazla avantaj sağlayacaktır. Bu nedenle kablosuz şarj etmeye uyumlu cihazlar kullanılmalıdır. Kablosuz şarj aletlerine Trendyol üzerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Kablosuz şarj aleti kullanımı oldukça basittir. Kablosuz şarj aleti çalışma prensibini yorumlardan kolayca öğrenebilirsiniz.

Kablosuz Şarj Aleti Nasıl Kullanılır?

Kablosuz şarj aletleri kullanımı oldukça pratik şarj aletleridir ve bu amaçla piyasaya sürülmüştür. Fiyatları nispeten piyasadaki diğer kablolu şarj cihazlarına göre daha yüksek olsa da yüksek performans sağladıkları su götürmez bir gerçektir. Kullanımı için cihazın kablosuz şarj aleti ile uyumlu olduğundan emin olunmalıdır. Her cihazın, uyumlu olduğu bir kablolu şarj olduğu gibi, kablosuz şarj aletlerinin pil ömrü ve pil sağlığı için uyumlu olmalarına dikkat edilmelidir. Şarj bobinleriyle doğru şekilde hizalandığından emin olarak cihazınızı kablosuz şarj ünitesinin veya standının üzerine yerleştirmeniz cihazın şarj olmasını sağlamak için yeterlidir. Bazı kablosuz şarj cihazlarında, cihazın şarj olma durumunu, şarjın kaç oranında dolduğunu gösteren bir ekran olduğu bilinse de bazı kablosuz şarj üniteleri sadece kırmızı ve yeşil ışık yakarak bu durumu ifade eder. Kablosuz şarj ünitesini cihazınız istediğiniz seviyeye gelene kadar kullanabilir, hatta tam dolum sonrasında da stant görevi görmesi adına konumlandırabilirsiniz.

Kablosuz Şarj Ne İşe Yarar?

Kablosu şarj, bir teknolojik cihazın pilinin bitmesi durumunda kullanılabilen bir pil doldurması teknolojisi alternatifidir. Yayın olarak kullanılan kablolu şarj cihazlarının aksine, kabloda yaşanan herhangi bir deformasyon ürün bozmaz ve zarar vermez. Aksine ürün içerisinde bir kablo olmadığından oldukça uzun ömürlüdür. Cihazların herhangi bir kabloya ihtiyaç duymadan kablosuz bir şarj ünitesi tarafından şarj edilmesinin en büyük avantajlarından biri, şarj yuvasına ve cihaza bağlanacak fiziksel bir araca ihtiyaç duyulmadan şarj edilebiliyor olmasıdır. Kablosuz şarj ünitesi ile şarj edilen cihaz arasında enerji aktarımı yapılabilmesi adına, elektromanyetik alanlar kullanılır. Cihazı, stant üzerinde bulunan elektromanyetik alana yaklaştırdığınızda cihaz şarj olmaya başlar ve bu sayede hızlı şarj imkânı bulur. Kullanıcılar, kablolu bir şarj aletine fişe takmaktansa, şarj pedinin üzerine kolayca yerleştirdikleri ve otomatik olarak cihazlarının şarjının doldurulduğu bir modeli daha kullanışlı bulmuşlardır.

Kablosuz Şarj Aleti Pilin Ömrünü Kısaltır Mı?

Kablosuz şarj aletleri, pil ömrünü kısaltmaz. Uzmanlar kablosuz şarj ünitesi kullanımlarının, bir şarj kablosundan tek bir yuvaya bağlanarak gerçekleştirilen pil dolumlarından daha sağlıklı olduğunu kanıtlamışlardır. Kablosuz şarj ünitelerinin pil ömrünü uzattığı konuşulsa da, kendi cihazına uyumlu olmayan bir şarj pedinin cihazınıza zarar vereceği bilinmektedir. Şarj pedinin ve cihazının %100 uyumlu olması önemli bir maddedir. Bir cihazın pil ömrü, kablosuz ve kablolu şarj cihazlarında ortak olarak zaman geçtikçe pil doldurdukça bozulmaya meyillidir. Pil ömrü en üst düzeyde olan bir cihazda yapılan araştırmalar, kablosuz cihazların pil ömrüne daha az zarar verdiğini açıklamış olsa da, her iki türlü cihaz şarj etmek de sorunsuz bir şarj doldurma süreci sağlayamadığından, sürdürülebilir bir çözüm değildir.