Saç Tipi
Cinsiyet
Etki
Fiyat
Özellik
İçerik
Hacim
Fiyat Geçmişi
Ek Özellik
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Organik Şampuan

" araması için 9969 sonuç listeleniyor

Sağlıklı ve Güçlü Saçlar için Organik Şampuan Çeşitleri Trendyol'da!

İnsanlar doğal ve organik ürün tüketme anlayışını benimseyerek, birçok alanda sağlıklı bir yaşam tarzını ve en az atık oluşturma yolunu seçiyorlar. Organik şampuan birbirinden farklı bitki özleri, organik konsantreler ve yağlar kullanılarak elde edilen, zararlı kimyasallar içermeyen saçlarınız ve onların kökleri için güçlü ve sağlıklı bir duruş sağlayan saç bakımı, onarımı ve büyümesi için olmazsa olmazlardandır. Gün içerisinde yoğun rutinlerinizi gerçekleştirirken çoğu zaman saçlarınızı unutuyor ve gerekli bakımını atlıyor olabilirsiniz. Bunun için yapmamız gereken şeylerden biri endüstriyel ve zararlı kimyasallara sahip şampuanlardan olabildiğince uzak durmaktır. Böylece kafa derinizde oluşacak tahriş düzeyini minimuma indirebilirsiniz. Eğer işlem görmüş saç telleriniz varsa doğal içerikli tuzsuz şampuanlarla bakım yapabilir, geç uzayan saçlarınız içinse toksik kimyasallar kullanmadan düzenli uzama sağlayabilirsiniz.

Organik Sertifikalı Şampuan Bileşikleri

Organik Sertifikalı Şampuan Bileşikleri

Organik sertifikalı şampuan her biri saçlarınıza doğal bakım sağlayacak içeriklerle onları aşırı yıpranmalardan ve dökülmelerden koruyacaktır. Salisilik asit, Beta glukan, Aloe vera, lavanta, papatya, ısırgan otu gibi birbirinden farklı bitki özleriyle saçlarınıza ihtiyacı olan arındırmayı ve yumuşaklığı sağlayabilirsiniz. Oranları değişmekle birlikte birçok markanın organik şampuanı bulunmaktadır. SLES, SLS, paraben, tuz, alkol, sentetik kokular ve renkler, silikon gibi toksik maddeler şampuanlara alerjik reaksiyon ve mutajenik özellikler eklerken, saç derinizi tahriş ederek kuru ve kaşıntılı dönemler yaşamanıza neden olur. Sonucu birçok kanser türünün oluşumuna kadar giden bu ürün bileşiklerinin kullanımı cilt irritasyonu, egzama ve hatta saç dökülmesine de ev sahipliği yapmaktadır. Saçlarınızın yapısını düzenli olarak takip edip, onun ihtiyaçlarına yönelik adımlar attığınızda doğru organik saç şampuanları türlerini kullanmak gibi, tüm bu sorunların kaynağından saç sağlığınızı koruyabilirsiniz.

Organik Şampuanla Her Saç Tipine Özel Kullanım Kolaylıkları

Organik Şampuanla Her Saç Tipine Özel Kullanım Kolaylıkları

Hangi saç tipine sahip olursanız olun onların sağlığından endişe etmenize gerek yok. Farklı saç tipleri için geliştirilen formüller sayesinde kalın telli, kıvırcık, dalgalı, boyalı ve röfleli, ince telli, kuru ya da yağlı saçlar için organik şampuan kullanarak sizde hacimli ve sağlıklı saçlara rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Trendyol'da kolayca bulabileceğiniz farklı kullanım alanları olan organik şampuan türleri arasında şu çeşitler bulunmaktadır. Besleyici, onarıcı bakım, hacim, dolgunluk veren, turunculaşma karşıtı, parlaklık verici, elektriklenme karşıtı, güçlendirici ve arındırıcı, kepek karşıtı ve nemlendirici, dökülme karşıtı gibi günlük bakımınıza ekleyebileceğiniz her isteğinize özgü kuru şampuanlarda dahil olmak üzere birçok çeşitler bulunmaktadır. Ayrıca organik keratinli şampuan ile içeriğinde yer alan keratin desteğiyle saçınızın doğal yapısını korurken aynı zamanda saçlarınıza canlılık ve parlaklık katabilirsiniz.

Organik Şampuan Fiyatları

Organik Şampuan Fiyatları

Saçlarınız için geliştirilmiş birçok organik şampuan markaları bulunmaktadır. Ticari olarak çevre dostu olan bu şampuanları kullanmanız, saç renginizin kalıcılığını korumasına, saç tellerinizin aşırı kuruma ve yağlanma gibi istenmeyen belirtilerini bertaraf etmesine ayrıca ekolojik olarak tasarruf etmenize olanak sağlar. Bu şampuanların her yaştan birey ve bebekler içinde kullanılabilecek çeşitleri vardır. Her saç tipine göre bambaşka kullanım alanı sunan bu ürünler farklı ölçüde hacimlere sahip olmakta ve değişen bu hacimler fiyatlarda değişikliğe neden olabilir. Eğer alacağınız ürünün kullanıcı deneyimlerini merak ediyorsanız kullanıcı yorum kısmından istediğinizi inceleyebilirsiniz.

Organik Şampuan Hangileridir?

Organik şampuanlar arasında argan yağı içeren çeşitler bulunur. Argan yağı, saçları nemlendirip parlaklık verir. Ayrıca saç dökülmesini önlemeye de yardımcıdır. Bunun haricinde lavanta yağı içeren organik şampuanlar da vardır. Lavanta yağı, saç derisindeki yağ üretimini dengelemeye yardımcı olur. Aynı zamanda saçların büyümesini de teşvik eder. Organik şampuan türlerinden biri de nane yağı içerenlerdir. Nane yağı, saç derisini ferahlatır. Bununla beraber kepek oluşumunu önlemeye yardımcı olur. Çay ağacı yağı içeren organik şampuan ise saç dökülmesine karşı savaşmaya yardımcı olup kepek oluşumunu önler. Biberiye yağı içeren organik şampuanlar da saç derisini uyarır. Bu sayede saçların büyümesini teşvik eder. Son olarak ise aloe vera içerenler bulunur. Aloe vera, saçları nemlendirip sağlıklı bir şekilde büyümelerine yardımcı olur.

Organik Şampuan Ne İşe Yarar?

Organik şampuanlar geleneksel şampuanlar kadar etkili bir şekilde saçları temizler. Ancak üretiminde sentetik kimyasallar yerine doğal bileşenler kullanılır. Organik şampuanlar bazı bitki özleri ve yağlar içerir. Bu özler ve yağlar, saç köklerini güçlendirerek dökülmeyi önleyebilir. Organik şampuanlar içerdikleri bitki özleri ve yağlar sayesinde saçların büyümesini teşvik eder. Sentetik kimyasalların aksine doğal nemlendiriciler içerir. Bu doğal nemlendiriciler saç derisini nemlendirerek kuru deri problemlerine çözüm olabilir. Aynı zamanda seçeneklerin içeriğinde yer alan özler ve yağlar, saç derisindeki mantar enfeksiyonlarına karşı mücadele ederek kepek oluşumunu önleyebilir. Organik şampuanlar içerdikleri doğal bileşenler sayesinde saçların parlaklığını artırabilir. Ayrıca saç derisindeki yağ üretimini de dengeler. Böylece daha sağlıklı bir saç derisi elde edebilirsiniz.

Organik Şampuanın Faydaları Nelerdir?

Organik şampuanların saç derisini nemlendirmesi oldukça öne çıkan bir faydadır. Söz konusu ürünler; sentetik kimyasalların yerine doğal nemlendiriciler içerir. Bu doğal bileşenler saç derisini nemlendirerek kuru saç derisi problemlerine çözüm olabilir. Ek olarak organik şampuanlar bitki özleri ve yağlar sayesinde saç köklerini güçlendirerek dökülmesini engeller. Bir diğer faydası da saçların büyümesini sağlamasıdır. Organik şampuanlar içerdikleri bitki özleri ve yağlar sayesinde saçların büyümesini teşvik eder. Kepek oluşumunu önlemesi de organik şampuanları popüler bir seçim haline getirir. Öz ve yağların takviyesi ile birlikte mantar enfeksiyonları temizlenip kepek oluşumu engellenir. Saçın parlaklığını iyi derecede arttırır. İçerdikleri doğal bileşenler saçı besleyip parlaklığına destek sağlar.