"

Çocuk Masal & Öykü

" araması için 100.000+ sonuç listeleniyor
The Çocuk Bir Şeftali Bin Şeftali

The ÇocukBir Şeftali Bin Şeftali

(12)
Bir Şeftali Bin Şeftali
27 TL
Sepete Git

En Sevilen Çocuk Masal & Öykü Çeşitleri Trendyol'da!

Yapılan araştırmalara göre küçük yaşlarda kitaplarla tanışmak küçüklerin gelişimi için çok önemlidir. Çocuk hikaye kitabı, küçüklerin okula başlamak için oldukça donanımlı ve özgüvenli olmasını sağlar. Kendini iyi ifade eden, hafızası kuvvetli olan, sözcük dağarcığı geniş olan ve okuduğu metinleri iyi kavrayıp doğru yorumlayan bir birey haline gelmesine yardımcı olur. Yaşıtlarına göre okuma ve yazma öğrenme hızında da artış görülür. İyi ve doğru seçilmiş masal kitapları onu kötü davranışlardan ve gelişmemiş düşünce biçimlerinden uzaklaştırır. Küçüklerin okuyacağı eserle ilk etkileşimi ürünün kapak fotoğrafı ve ismi ile olur. Bu nedenle çocuk masalları kitabı isimleri ve kapak tasarımları bir çocuğun dikkatini çekecek şekilde olmalıdır. Binlerce seçenek arasından okunacak olan çocuk öykü kitabı, dikkat edilerek seçilmelidir. İsmin ve kapağın dikkat çekici unsur olduğuna karar verdikten sonra eserin konusunun da küçüklerin ilgisini çekip çekmeyeceğini kontrol etmeniz önemlidir. Çocuklar için hikaye kitapları okul öncesi seçeneklerinin içinde kaybolabilir ve ne alacağınız konusunda kararsız kalabilirsiniz. Çocuğunuzun kişilik özelliklerine ve yaşına hitap edecek şekilde bir filtre belirlemeniz seçim yapmanızı kolaylaştırır. Çocuğunuzun masal okuma kitabı ile kendi yaşamı arasında herhangi bir bağ kurması eseri anlayabilmesi ve ders çıkarabilmesi için önemlidir. Keloğlan, prenses hikaye kitapları okuyarak farklı maceraların içinde alırsınız. Tüm bu unsurlar evde geçirilen zamanın arttığı günlerde okuma saatlerinin keyifli geçmesi sağlar. Ebeveyn ve çocuk ilişkisinin güçlenmesine sebep olur. Trendyol’da birçok 2 yaş hikayeleri evinizin rahatlığında inceleyebilirsiniz.

Yaşa Uygun Çocuk Masal ve Öykü Kitabı Seçimi

Yaşa Uygun Çocuk Masal ve Öykü Kitabı Seçimi

Çocuğunuzun isteklerini dikkate alarak onun gelişimi için katkıda bulunmaya çalışmanız önemlidir. Küçüklerin büyüme sürecinde bilgileri hızlı bir şekilde öğrenmeleri şaşkınlık vericidir. Bazen ilerleyişini takip etmek, öğrenme konusunda onu beslemek zorlaşır ve karmaşık hal alır. Büyürken basit bilgilerden başlayarak üzerine ekleme yapılır ve ilerleyen süreçte büyük bir bilgi havuzu oluşturulur. Anlayabilme düzeyinin üzerinde bir bilgi küçüğe verildiği takdirde bilinçaltı bilginin öğrenilmesi için baskı yapar. Bu da çocuğun kitap okumayı sadece bir görev olarak görmesine neden olur. Bu eserlerle geçirdiği zaman onun açısından çekilmez bir durum haline gelir. Bu durum, eseri anlayıp kendi hayatıyla eşleştirmesi önünde büyük bir duvar inşa eder. Okul öncesi için 1 yaş, 2 yaş, 3 yaş hikaye kitapları kısa olarak tercih edilmelidir. Hikaye okuma kitabı konuları ile kendi hayatındaki olayları bir arada yorumlayabilen ve buna örnekler verebilen küçükler için oldukça verimli bir okuma deneyimi yaşanır. Bu yüzden çocuğu bu konuda teşvik etmelisiniz. Yaşa uygun olarak aşamalı devam eden bu öğrenim sürecinde çocuk masal kitabı 3 yaş kategorisinde bolca tekerleme ve masal anlatıldığı görülür. Küçüklerin zihinsel gelişimi için önemli olan bu iki unsur, bu ürünleri bir oyun evi haline getirir. Bu kategori ile müzikli, hareketli, kokulu, resimli masal kitapları 4 yaş kategorisi arasında çok büyük farklar görülmese de bu iki grubun öğretmeye çalıştığı kelimeler ve vermeye çalıştığı bilgi düzeyi farklıdır. 3 yaş gruplarındaki çocuklara öyküler konuların daha çok çocuğun motor becerilerini geliştirmeye yönelik olduğunu görebilirsiniz. Henüz anlatılan olaylar arasında bağlantıların çok iyi kurulamadığı bu dönemde motor becerileri de işin içine katılarak öğretilen kelimeler, sadece sözlü olarak öğretilenlere göre daha kalıcıdır. Resimli hikaye kitabı 5 yaş kategorisinde ise artık okula hazırlık süreci hızlandırılmaya başlanır. Bu seviye diğerlerine oranla daha fazla sözel ve sayısal becerilerin üzerinde durulur, çizgi çalışmalarına ağırlık verilerek yazı eğitimi için hazır hale getirmeye odaklanılır. Her yaşa ve seviyeye uygun yüzlerce İngilizce masal kitaplarını Trendyol’da rahatlıkla bulabilir ve inceleyebilirsiniz.

Bütçe Dostu Çocuk Masal ve Öykü Kitabı Fiyatları

Bütçe Dostu Çocuk Masal ve Öykü Kitabı Fiyatları

5 yaş hikaye kitapları bolca iletişimde olan küçük, okula adapte olma konusunda büyük sorunlar yaşamaz. Bu süreçte okumayı söker sökmez 1. sınıf düzeyine uygun 1. sınıf hikaye kitapları okumaya başlaması gerekir. Burada eğitimciler pedagojik olarak uygun olan çocuk hikaye kitabı setini belirler. Çocuğunuzun eğitim hayatının önemli bir adımı olan bu sürecin doğru yönetilmesi onun kendi başına okumayı sevmesi konusunda çok önemlidir. Bu durum sizin gösterdiğiniz teşvik ve ilgi alanına giren eserler ile mümkün olur. Okumayı alışkanlık haline getiren çocuk, akademik anlamda da başarılar elde eder. Bu dini çocuk hikaye kitapları, setleri ve daha yüzlercesini uygun fiyata bulabilirsiniz. Çocuklar için masal kitabı 2.sınıf kategorisindeki eserlerde küçüklerin daha aktif rol alması üzerine çalışıldığını görebilirsiniz. Yazı yazmayı öğrenmiş oldukları için bunu geliştirmeye yönelik etkinlikler ile hazırlanan eserlerde küçüklerin cümle tamamlama ve işlem becerilerinin arttırılması hedeflenir. Bu çalışmalar çocuğun hızlı anlama, pratik düşünme ve mantıklı cevap verme yetilerini artıran çalışmalardır. Aynı zamanda bolca resimler ile hazırlanan bu ürünler görsel zekayı da hareketlendirip geliştirir. 3.sınıf, 4.sınıf hikaye kitapları kategorisinde yer alan ürünlerin görselleri diğerlerine oranla az olur fakat bilgi aktarımında artış yaşanır. Bu kategorideki ilkokul, ortaokul hikaye kitapları 10 yaş seviyesi ile uyumludur. Bu dönemde bolca dünya klasikleri masalları okuyan, okuduklarını anlatan ve hayal dünyasında okuduğu konuyu renklendiren küçükler, henüz gündelik yaşamda karşılaşmadığı konularla haşır neşir olur ve olası bir karşılaşma için hazır hale gelir. Anasınıfı hikaye kitapları almak ve okunmasını sağlamak çocuğunuza yapabileceğiniz faydalı şeylerin başında gelir. Oldukça uygun fiyatlı olan bu eğlenceli hikaye kitapları hemen şimdi Trendyol’dan inceleyebilirsiniz.

Çocuklarınızı Kitaplarla Buluşturan Çocuk Masal ve Öyküler

Çocuklarınızı Kitaplarla Buluşturan Çocuk Masal ve Öyküler

Okumanın her yaşta önemli olduğu unutulmamalıdır. Küçüklerin kitapla olan her türlü olumlu iletişimi artırılmalı ve bu süreçte ebeveynler de çocuğa örnek olmalıdır. Masal kitabı okul öncesi sesli olarak okunmalıdır. Çocuğun yorum yapmasına ya da okunan kısa masal kitapları sayesinde aklına gelen herhangi bir olayı anlatmasına izin verilmelidir. Okuma yazma öğrendiği zaman kendisi sesli okumalıdır ve siz de ona eserle ilgili sorular sormalısınız. Bu sorular onu hızlı düşünmeye ve bazı noktalarda hayal gücünü kullanmaya yönlendirir, hayatı boyunca kullanabileceği bir düşünce sisteminin temellerini atmasına yardımcı olur. Bu uygulamalar hem çocuğunuzun gelişimini hem de çocuğunuzla sizin iletişiminizi olumlu yönde etkiler. Dikkat unsurunun her an tetiklenmesi için 3 boyutlu masal kitabı resimli ve birbirine uyumlu renklerle donatılmış olmalıdır. Görsellik hem eserlere karşı ilginin artmasını sağlar hem de resimlerin hikayenin akışında yorumlanmasına imkan tanır. Elsa, Heidi hikaye kitapları ardı ardına okunurken yenilerini bulabileceğiniz ve binlercesi ile karşılaşarak ailenizle kaliteli anlar geçirebilirsiniz. Günümüzün favori alışveriş platformlarından biri olan Trendyol, müşteri memnuniyetini dikkate alarak birçok kategoride sayısız markanın bebek masal kitapları setini beğeninize sunar. Bünyesinde bulunan her kategoride olduğu gibi çocuklar için iyileştirici öyküler eseri konusunda da çok zengin bir seçenek yelpazesi sunarak her ihtiyaca ve zevke yanıt verir. Siz bu ürünlerin yardımıyla çocuğunuz için iyi bir hayatın temellerini oluşturmaya çalışırken uygun ve avantajlı çocuk hikaye kitabı fiyatları ile yanınızdadır. Filtre belirleme hizmetiyle hem sizin hem de çocuğunuzun isteğine uygun çocuk hikaye kitabı satın alırken çeşitliliği azaltır ve size yardımcı olur. Seçtiğiniz bir eserin müşteri yorumlarını okuyabilir ve sizin için uygun olup olmadığına karar verebilirsiniz.

4 Yaş Çocuk Masal Kitabı Nasıl Seçilir?

Zeka ve hayal gücü gelişimi için çocuk masal ve öykü kitapları oldukça işlevseldir. Buna bağlı olarak yaşa uygun bir kitap seçmek de önemlidir. 4 yaş grubu için seçilecek kitapların kaliteli çizimlere sahip olması gerekir. Konuların anlaşılır ve sade, çizimlerin de öykü ile ilişkili ve dikkat çekici olarak hazırlanması gerekir. Çocuğun hayal gücünü geliştirecek konuların işlendiği masallar tavsiye edilir. Çocuk, hikayede anlatılan durumları çevresindeki olaylar ile ilişkilendirebildiği zaman konuyu daha iyi anlar. Buna bağlı olarak tercih edilen kitapta tanıdık durumlar olması önemlidir. Genel olarak 4 yaşa uygun hikayelerin; öğrenme isteğini karşılayacak, kavram gelişimini destekleyecek ve soru sormaya teşvik edecek nitelikte olması önerilir. Bu yaş grubuna uygun kitabı tercih etmek, eğlenirken öğrenmeyi de destekler. Yaş grubunu göz önünde bulundurarak ideal seçimi yapmanız mümkündür.

9 Yaş Çocuk Masal&Öykü Kitapları Nelerdir?

9 yaş grubunda olan çocuklar daha çok sayfaya ve konuya sahip kitapları okuyabilir. Bu yaş grubu için seri halinde hazırlanmış uzun soluklu okunabilecek hikayeler uygundur. Aynı zamanda 9 yaş grubunun okuyacağı masallardaki karakterlerin kişilik özellikleri de oldukça önemlidir. Çocuk, kendisini masalın kahramanları ile özdeşleştirebilir. 9 yaşa uygun masallar, yalnızca gelişimi destekleyecek mesajlar verme kaygısı taşımak zorunda değildir. Bu yaş grubu için hazırlanan öykülerin mesaj kaygısından çok motive etmesine ve beyin fırtınasına yönlendirmesine önem verilir. Hatta masalın sonunu çocuğun tamamlayabileceği şekilde ucu açık biten kitaplar, bu yaş grubu için uygundur. 9 yaş grubu için; duyguları doğru veren, akıcı, öğretici, düzgün bir Türkçe ile hazırlanmış, argo kullanımların olmadığı ve ilgi alanına uygun olan kitap seçeneklerini bulmak mümkündür.

Hangi Çocuk Masal & Öykü Kitapları Okunmalıdır?

Çocukların okuyacağı kitapların doğru bir Türkçe ile hazırlanması oldukça önemlidir. Kitaplar, kelimeleri öğrenme konusunda oldukça yardımcı olur. Ayrıca küçük yaşlardan itibaren hikayelerin okunması dil öğrenimini de destekler. Buna bağlı olarak doğru Türkçe ile hazırlanan çocuk kitapları öne çıkar. Aynı zamanda masallar ve öyküler çocukların duygularını tanımalarında önemli araçlardır. Bu noktada duygu dünyasını tanımasına ve geliştirilmesine yardımcı olacak hikayeler seçilebilir. Masalların verdiği mesajlar değer yargılarının gelişmesinde de etkili bir rol oynar. İyilik yapma, yardımlaşma, insan ve hayvan sevgisi, toplumun adet ve göreneklerinin benimsenmesi, sorumluluk alma, iş birliği kurma, aile bağları, arkadaşlık gibi çeşitli değerlerin çocuğa anlatıldığı hikayeler tercih edilebilir. Bu tür kitaplarda sıklıkla konu ile ilgili resimlerden faydalanılır. Çizimlerin öykü gibi kaliteli ve çocuğun yaşına uygun olması önemlidir.