"

Göz Maskesi

" araması için 6467 sonuç listeleniyor

Göz Maskesi

göz maskesi

Cildiniz yaş aldıkça hassas ve kırılgan bir hale gelir. Yağ üretimi azalan cilt nem eksikliği yaşar, nem eksikliği yaşan cilt ise esnekliğini kaybeder. Tüm bunların üstüne bir de gün içinde devamlı olarak maruz kalınan hava ve zararlı güneş ışınları cildinizi zamanla daha kuru, daha soluk maalesef ki daha bakımsız bir hale dönüştürür. Yaş ve çevresel koşullardan en fazla etkilenen bölge ise göz çevresidir. Göz altı kırışıklıkları, yaşla birlikte gelen, çeşitli cilt tiplerine göre oluşum hızı ve şiddeti değişen, beslenme, yaşam tarzı ve stresle yakından ilişkisi bulunan doğal bir problemdir. Pek çok kişinin şikayetçi olduğu göz altı kırışıklıklarının önüne geçebilmek için düzenli bakım çok önemlidir.

İnsan vücudunda en hassas olan bölge, göz çevresidir. Göz çevresinin derisi çok incedir bu sebeple de zamana ve zamanın etkilerine karşı direnme gücü en zayıf olan kısımdır. Göz çevresinde oluşan kırışıklalar, kaç yaşında olursanız olun sizi olduğunuzdan daha büyük ve daha solgun gösterir. Göz çevresi kırışıklarını hızlandıran başlıca unsurlara bakıldığında, yanlış kozmetik kullanımı, yanlış uyku pozisyonu, gözü fazla ovuşturma, göz çevresine sert müdahalede bulunma, fazla ağlama ya da gülme gibi çoğu insanın farkında olmadan yaptığı eylemler ön plana çıkar. Sigara, uykusuzluk, az su içme, yanlış beslenme ve stres de sadece göz çevresine değil tüm bedene zarar veren ve yaşam kalitesini düşüren alışkanlıklardır.

Göz Çevrenizin Verdiği Mesajlara Dikkat Edin

Sağlıkla parıldayan bir cilt ve beden sizin en büyük hazinenizdir. Ona iyi bakmak gerekir, zamanın yıkıcı etkileriyle mücadele etmek, bu etkileri olabildiğince azaltmak ve yavaşlatmak elinizdedir. Işıl ışıl bir cildin en önemli göstergesi ise göz çevresidir. Göz çevresi hassastır. Dışarıdan gelen etkilere karşı direnme gücü oldukça azdır. Genç yaşlarda bile kendini belli etmeye başlayan ince çizgiler, verdiği mesaj bakımından önemlidir. Cildinizin verdiği mesajları duymak ve cildinize hak ettiğini vermek, gelecek yıllar için büyük önem taşır.

Yaygın inanışın aksine, göz altı kırışıklıkları ile mücadele zor değildir. Bunlardan kurtulmanın tek yolu cerrahi operasyonlar ya da botoks dolgu gibi estetik müdahaleler olduğu inanışı da gerçeği ifade etmemektedir. Göz altı kırışıklıklarıyla mücadele, kolay ama süreklilik isteyen bir süreçtir. Düzgün beslenmek, bol su içmek, stresten ve gerginliklerden olabildiğinde uzak kalmaya çalışmanın yanı sıra sigara ve benzeri tütün mamullerinden uzak kalmak, sporla iç içe ve sağlıklı beslenmeyle desteklenen bir hayat tarzı benimsemek, göz çevresi kırışıklarının ilerlemesini oldukça yavaşlatacağı gibi cildinizin çok daha sıkı, parlak ve pürüzsüz bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur.

Kırışıklıklarla Mücadelede Göz Altı Maskeleri Yanınızda

Göz çevresi kırışıklılarınızı biraz öz bakım ve ilgiyle azaltabilir, yeni kırışıklıklara ise dur diyebilirsiniz. Günlük rutininize cildinizi çok iyi tanıyan ve ona ihtiyacı olan nemi geri kazandıracak olan bir göz çevresi kırışıklığı maskesi kullanmak, cildinizi nemle yenilemenin harika bir yoludur. Göz altı maskesi; göz altı morluk maskesi, jel göz maskesi, göz kırışıklık maskesi gibi sıklıkla tercih edilen çeşitleri ve Kore göz altı maskesi , kağıt göz maskesi, gibi farklı seçenekleriyle tüm göz çevresi şikayetlerinizde size yardımcı olmak amacıyla üretilmiştir. Göz altı maskesi bitkisel içeriğiyle göz çevresini rahatlatarak sağlıklı bir göz çevresine sahip olmanızda önemli rol oynar.

Kırışıklıklarla mücadele için göz altı kırışıklık maskesini aramaya başlamadan önce göz çevresinin nasıl bir yapısı olduğunu bilmek ve kendi şikayetinizi iyi tanımlamak çok önemlidir. Göz altındaki deri, bütün vücut içindeki en ince yerdir. Bu sebeple yüzünüz için uyguladığınız maske ya da kremlerler göz altlarınız için uygun içerikler değildir. Bu ürünlerin göz altlarına faydasından ziyade zararı olacağından, yüzünüz için aldığınız ürünleri göz altınız için kesinlikle kullanmamalısınız. Göz çevrenizdeki kırışıklıkları gidermek için bu bölgeye özel olarak üretmiş göz maskelerini ve diğer göz çevresi bakım ürünlerini tercih etmelisiniz.

Göz Çevresi Kırışıklarına Elveda

Göz altı kırışıklıkları, kişinin yaşlanma sürecinde, bazen de genetik ve çevresel faktörlerle yaştan bağımsız bir şekilde ya da kozmetik eşyalarının yanlış uygulanmasıyla ortaya çıkan cilt sorunlarının başında yer almaktadır. Göz altı kırışıklıkları hangi sebeple ortaya çıkmış olursa olsun pek çok insanın kurtulmak istediği bir problemdir. Göz çevresinde oluşan ince çizgilerle, göz altı torbalarıyla, gülme mimiğinin yoğun kullanımına bağlı olarak ortaya çıkan kazayaklarıyla vedalaşmaya hazır olun. Göz çevresi bakımınızı büyük bir titizlikle üstelenecek olan göz çevresi maskeleri, hassas göz deriniz için özel olarak geliştirilmiş yapısıyla göz çevrenizin tüm görünüşünü değiştirmeyi amaçlıyor.

Nem, sağlıklı bir cildin olmazsa olmazıdır. Gün içinde kullanılan kozmetik malzemeler, maruz kalınan güneş ve az su içime gibi birçok nedenden dolayı cildiniz nem eksikliği yaşayabilmektedir. Göz çevresinde kırışıkları en aza indirmenin en etkili yolu, cildinizin ihtiyacı olan nemi ona geri kazandırmaktır. Bunun için en etkili yollardan biri de göz çevresi nem maskesidir. Göz altı bakım maskeleri tüm çeşitleriyle, göz çevresine ihtiyacı olduğu yoğun bakımı yaparak hassas cildin doğru bir şekilde nemlendirilmesine ve dinçleştirilmesine katkı sağlar. Göz çevresi nem maskesi, bölgeyi düzenli olarak nemlendirerek, cildi rahatlatmanın ve çizgilerin görünümünü en aza indirmenin anahtarıdır.

Göz Bakım Maskesi ile Kendinizi Şımartın

Göz altı kırışıkları herkesin ortak sorunu. Göz çevresinin kırışması demek aslında tüm yüze yaşlanma etkilerinin yayılması demek. Bu nedenle göz altında ilk kırışıkların başladığı andan itibaren kontrolü ele almalısınız. Göz altı kırışıkları temelde yaş almaya bağlıdır. İlerleyen yaşa bağlı göz çevresinde kolajen oranı azalır. Vücutta azalan kolajen oranı, bu bölgenin esnekliğini kaybetmesine neden olur. Esnekliğini kaybeden cilt ise kırışıklıklara çıkarılan davetiyeler olarak tanımlanabilir. Kolajen göz maskesi düzenli kullanılmaya başlandığı andan itibaren kasları ve cilt yapısını beslemeye ve cilde ihtiyacı olduğu elastikliği geri kazandırmaya yardımcı olur.

Göz çevresi kırışıklarının aslında belli bir zamanı yoktur. Yaş almadan bağımsız olarak yoğun mimik kullanan kişilerde kırışıklıklar erken görünmeye başlar. Bunların yanında çevresel ve genetik faktörlerin de rolü çok büyüktür. Göz kırışıklık maskesi ve göz kenarı kırışıklık maskesi gibi ürünleri, göz kenarınızda kırışıklık görmeye başladığınız itibaren düzenli olarak kullanabilir, göz çevresine gereken özeni göstererek, kırışık oluşumunu engelleyebilirsiniz. Zamana ve çevresel etkenlere karşı koyamayan, vücutta en hassas deriye sahip olan göz çevrenize özel bir bakım uygulayarak kendini şımartabilirsiniz. Böyle durumlarda kullanabileceğiniz göz bakım maskesi, bu bölgede beliren koyu halkalar, kırışıklıklar ve sarkmalarla etkili bir şekilde savaşarak gençliğinizi size geri kazandıracaktır.

Cilt Tipinize ve İhtiyacınıza Özel Maskeler

Jel göz maskesi, tıpkı yüz maskelerinde olduğu gibi cilde çok daha hızlı bir şekilde nüfus ederek uyguladığınız diğer bakım ürünlerinin etkisini artırmaya yardımcı oluyor. Renk eşitsizliği, göz altı morlukları ya da göz altı kırışıklıkları gibi çeşitli cilt problemlerinizde tercih edebileceğiniz jel göz maskesinin özel formülü sayesinde göz çevresi, dinlenmiş ve daha aydınlık bir görünüme kavuşuyor. Jel formülleri sayesinde sıcaklığı ve soğukluğu uzun süre muhafaza ederek katılaşmayan ve böylelikle kolay kullanım imkanı sunan bu ürünler hafif yapısıyla cildi ağırlaştırmadan nemlendiriyor. Jel göz maskesi kullananlar, hafif yapıya sahip maskelerini yalnızca yatarken değil gün içinde de diledikleri saatte rahatça kullanabiliyorlar.

Özel günler için kısa sürede toparlanmaya yardımcı olan hafif yapılı jel göz maskelerinin yanı sıra, yerleşmiş derin çizgileri gidermeyi hedefleyen yoğun yapılı maskeler de kurtarıcı oluyor. Göz çevresinde kan dolaşımının yavaşlamasıyla yüzde ödem oluşur. Ayrıca göz çevresinde morluk, torbalanma ve şişkinlik gibi sorunlar da başlar. Göz altı morluklarınızdan siz de şikayetçiyseniz, bir an önce göz altı morluk maskesi kullanmaya başlayabilir, göz altı morluk ve şişkinliklerinden kolayca kurtulabilirsiniz. Düzenli kullanımla göz altı sorunlarınızı hafifletecek göz maskeleri ile cildiniz yıllara adeta meydan okuyacak.

Göz Altı Torbaları Kalıcı Değil

Göz şişliği çoğu insanın ortak problemidir. Özellikle uykunuzu iyi alamadan işe gittiğiniz ya da çok fazla uyuduğunuz günlerde güne şiş gözlerle ve göz altı torbalarıyla başlayabilirsiniz. Göz altı torbalarıyla birlikte oluşan şişlik görünümü yaşlı, solgun ve yorgun bir ifadeye neden olur. Bu durum da ister istemez bir mutsuzluk yaratır. Şiş göz altlarını kapatabilmek için zaten çok hassas olan o bölgelere bir yığın kapatıcı kozmetik ürün uygulamak zorunda kalırsınız. Bu ürünler şişkinliği tam olarak kapatamadığı gibi hassas deriye zarar verip ekstra kırışıklıklara da neden olabilir. Bu durum için en etkili çözüm göz altı torbaları ve şişkinlikleri için özel olarak geliştirilmiş göz altlığı şişkinliği maskesi kullanmaktır.

Göz altlarında sıklıkla görülen şişkinlik ve torba görünümü problemlerine çözüm olabilmesi amacıyla geliştirilen göz altı şişliği maskesi, düzenli kullanım sonrasında etkisini gösterir. Önceden temizlenmiş göz altlarınıza düzenli olarak uygulayacağınız göz altı torbası maskesi, göz altlarında oluşan şişkinlik, ödem ve torba görünümünü iyileştireceği gibi sorunlu bölgeyi rahatlatarak çok daha sağlıklı bir cilde, daha genç bir görünüme ve etkileyici bakışlara kavuşmanıza yardımcı olur. Bu tip sorunların sizi mutsuz etmesine izin vermeyin.

Göz Altı Morluklarına Son

Göz altı morluklarının sebebi genetik olabildiği gibi düzensiz ve dengesiz beslenme, bozuk uyku düzeni, sürekli ekrana bakmak gibi etkenler de olabiliyor. Göz altı morluk maskesi kullanımı bu koyu görünümlerin azalmasına yardımcı oluyor. Düzenli bir biçimde kullanılan aydınlatıcı göz maskesi de göz çevrenizin daha aydınlık ve parlak görünmesinde etkilidir. Bunun yanında ince çizgilerde ve kırışıklıklarla savaşan aydınlatıcı göz altı maskeleri, bu kırışıkların açılıp yumuşamasına katkıda bulunur. Gün içinde daha canlı ve parlak bir göz çevresine sahip olmayı arzu ediyorsanız, kağıt göz maskesi de deneyebilirsiniz. Özel içerikleri sayesinde oldukça kısa sürede etkili sonuç almanızı sağlayan kağıt göz maskesi çeşitleri cildinize ihtiyacı olduğu nemi geri kazandırırken tazelik hissini doyasıya yaşayacaksınız.

Göz altı maskesi doğal içerikleriyle göz altı morluklarıyla mücadele ediyor. Doğal göz altı maskesi çeşitleri, bitkisel ürünlerle hazırlanmış doğal yapısıyla kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Ancak doğal göz altı maskesi satın alırken, çok dikkatli olmak, güvenilirliği ve kalitesi kanıtlanmış markaların ürünlerini tercih etmek gerekiyor. Çünkü çok hassas olan göz çevresi, cilt tipine uygun olmayan ürünlerden kolayca etkilenip deforme olabiliyor. Benzer şekilde, televizyon ve internet aracılığıyla paylaşılan ya da eş dosttan duyulan evde yapabileceğiniz bitkisel göz altı kremi tariflerini de hekiminize danışmadan, cildinize uygun olup olmadığını öğrenmeden uygulamamanız önem arz ediyor.

Göz Maskeleri ile Yenilenmenin Keyfini Çıkarın

Göz kenarları çok ince bir yapıya sahiptir. Gülerken göz kenarlarında beliriveren kazayakları da bunun en büyük kanıtıdır. Kazayakları yaştan bağımsız olarak henüz yirmili yaşlarda görülmeye başlar. Çok fazla çalışan kasa sahip olan bu bölgenin özel bir bakıma, devamlı nemli kalmaya ihtiyacı vardır. Bunun için tasarlanan göz kenarı kırışıklık maskesi, kazayağı görünümün azalmasına yardımcı olur. Göz kenarı bakımı düzenli olarak yapıldığında ve doğru ürünler ile desteklendiğinde ise ince çizgiler, kaz ayakları ve morluk gibi sorunların önüne geçilebiliyor.

Göz çevresinde gerginlik, kuruluk, şişlik gibi şikayetleriniz için soğuk göz maskesi gibi serinletici ve sakinleştirici etkisi olan ürünler de tercih edebilirsiniz. Soğuk göz maskesi, buz gibi etkisiyle bölgedeki kan dolaşımını artırarak, göz çevresini rahatlatır, şişlik görünümün azalmasını ferah bir cilde sahip olmanızı sağlar. Yoğun bir günün ardından eve geldiğinizde ise cildinizi gevşetmek ve sonrasında uygulayacağınız kremin cilt tarafından daha hızlı emilmesini sağlamak amacıyla sıcak göz maskesi veya ılık göz maskesi uygulayabilir, yüzünüze huzur veren sıcaklık bırakan maske sonrası cildinizde oluşan temizlik, yenilenme ve gevşeme hissinin tadına varabilirsiniz.

Göz Maskesi Kullanmadan Önce Bunlara Dikkat

Göz maskelerinin etkisini görebilmek için uygulama yapılacak bölgenin kirden ve makyaj kalıntılarından arındırılmış olması önem taşıyor. Son derece hassas ve ince bir deri tabakasına sahip olan göz çevresini temizlerken ilgili bölgeye sert davranmamak, çekiştirmemek, cilt tipimize uygun olmayan makyaj temizleme ürünlerinden kaçınmak ve nazik olmak gerekiyor. Göz makyajını temizlerken gözleri sert bir şekilde ovuşturmamak ve mümkünse göz çevresine özel olarak hazırlanan temizleyicilerden yardım almak gerekiyor. Temizleyiciyi uygun miktarda pamuğa döktükten sonra bir süre göz üzerinde bekletmek makyajın yumuşamasına ve daha kolay temizlenmesine yardımcı oluyor.

Göz çevresi maskesi kullanmadan önce cildin doğru bir şekilde temizlenmesi ve aşırı ürün kullanımından kaçınılması oldukça önemli. Çeşitli cilt tiplerine, sorun ve ihtiyaçlara özel olarak hazırlanan göz çevresi maskelerini uygularken, ürünü göze fazla yaklaştırmamak, yeterli miktarda ürünü ince bir tabaka halinde cilde yedirmek gerekir. Genellikle, ne kadar fazla ürün kullanılırsa o kadar iyi sonuç alınır düşüncesi yanlıştır. Fazla ürün kullanımı cildi ağırlaştırır, faydadan ziyade zarara sebep olur. Önemli olan doğru ürünü doğru zamanda doğru miktarda, doğru şekilde ve düzenli olarak uygulamaktır.

En Kaliteli Göz Altı Maskeleri Trendyol'da

Hemen her türlü gereksinimi karşılayan göz maskeleri fiyatları, maskenin içeriğine, türüne ve markasına göre çeşitlilik gösteriyor. Bütçenize uygun seçeneklerle göz altlarına zamanında bakım yapmak, aslında geleceğinize yatırım yapmaktır. Yoğun nem desteğiyle cildi kuruluktan uzaklaştırarak ciltte kısa sürede gözle görülür bir iyileşme sağlayan göz maskeleri, gelecekte sizi estetik operasyon ve botoks gibi ekstra masraflardan kurtarabilir. Hemen şimdi kendinize bakmaya, cildinize iyi davranmaya ve göz çevrenize ihtiyacı olan nemi geri kazandırabilirsiniz. Düzenli bir cilt bakıma başladığınızda, bu kararı verdiğiniz ve istikrarla uyguladığınız her an için yıllar sonra kendinize teşekkür edeceksiniz.

Dünyanın en başarılı markaları tarafından üretilen göz maskesi çeşitleri, Trendyol’da sizleri bekliyor. Eğer siz de kırışıklarınızla vedalaşmak istiyorsanız Trendyol'daki göz maskesi seçeneklerine göz atabilirsiniz. Kullanacağınız doğru ürünler ile yaşlanma belirtilerinizi geciktirebilir, sizi çok daha aydınlık ve sağlıklı bir cilt görünümüne kavuşabilirsiniz.Sağlıkla parlayan kırışıksız bir göz çevresi için Trendyol'un sunduğu çok sayıdaki maske çeşidine göz atın, Trendyol ile sürpriz dolu fırsatların ve kaç yaşında olursanız olun genç görünmenin tadını çıkarın.

Göz Maskesi Nasıl Kullanılır?

Her maskenin, farklı kullanım talimatları olabilir. Maske kullanımı öncesinde cilt, kir ve yağdan arındırılmalıdır. Göz maskesi, kirpik çizgisinin yaklaşık bir santimetre altına yerleştirilmelidir. En az 30 dakika göz altında bekletilip çıkarılmalıdır. Maskeyi çıkardıktan sonra cilt durulanmamalı, maskenin bırakmış olduğu nem; göz çevresine iyice yedirilmelidir. C vitamini içerikli göz maskeleri; göz altı morluklarını iyileştirmeye ve rengi eşitlemeye destek sağlar, göz çevresine ışıltı verir. Göz maskelerinde ürün tercihi; yaş, cilt türü ve alerjik rahatsızlıklar doğrultusunda seçilmelidir. İçeriğinde, C vitamini bulunan göz maskeleri, gündüz kullanıma uygun değildir. Yanlış kullanılan ürün, ciltte istenmeyen sonuçlara sebebiyet verebilir. Göz maskesi kullanımının yanında güneş kremi kullanımı önerilmektedir.

Göz Maskesi Ne İşe Yarar?

Göz maskeleri, tüm yüz maskelerinden veya diğer ürünlerden elde edilemeyen çeşitli yaşlanma önleyici destekleyici bileşenlere sahiptir. Göz maskeleri genellikle hyaluronik asit, seramidler, vitaminler veya retinol gibi nemlendirici ve yaşlanma karşıtı bileşenleri içerir. Amaç, göz altı bölgesine maksimum nemlendirme ve ayrıca sıkılaştırmaya, tonlamaya yardımcı olan bileşenlerle destek sağlamaktır. Göz maskeleri; ince çizgilerin, kırışıklıkların, kaz ayağı ve koyu halkaların görünümünü azaltmaya yardımcı olur. Bunun yanı sıra uykusuzluktan, stresten veya ağlamaktan kaynaklanan şişlikleri gidermeye de yardımcı olur. Yüzünün en hassas bölgesi olan göz çevrenin bakımını aksatmaman, cildinin dinç görünümünü kaybetmemesi açısından önemlidir. Göz maskeleri, her yaş için kullanılabilir ürünlerdir. Genç yaşta kullanımı, yaşlanma belirtilerini yavaşlatmaktadır. Göz maskeleri, mevcut yaşlanma belirtilerini de hafifletmektedir. Maskenin yaratacağı etki; yaşa, genetik faktörlere ve içerisindeki bileşenlere göre değişiklik göstermektedir.

Göz Maskesi Ne Kadar Sıklıkla Yapılmalı?

En iyi sonuçlar için, haftada en az iki kez göz maskesi kullanılmalıdır. İnsan vücudunda özellikle göz çevresi yaşlanmanın ilk belirtilerinden bazılarını ortaya çıkarır. Koyu halkalar, ince çizgiler veya şişlikler için; göz maskesi kullanılmalıdır. Gözlerde ağırlık hissi ve yorgunluk hissedildiğinde, göz maskesi uygulanabilir. Uykusuzluk veya yoğun bir günün sebep olduğu göz altı torbaları, koyu halkalar, göz maskesi ile kontrol altına alınabilir. Donukluğun giderilmesine yardımcı olan nemlendirici hyaluronik asit formudur. Hiyalüronat, hidrasyonu cilde eşit olarak dağıtır ve ardından suyu hapseder. Bu ekstra hidrasyon ile gözler çökük görünümünden kurtulur, dolgun ve pürüzsüz hale gelir. Göz maskesi seçiminde, yaş, alerjik durum ve göz çevresi sorunları dikkate alınmalıdır. 25 yaşını geçen herkes, vücudun üretimini azalttığı kolajeni desteklemek için kolajen içerikli göz maskesi de tercih edebilir. Trendyol’dan ürün yorumları ve değerlendirmelerini inceleyebilir kolaylıkla sipariş oluşturabilirsiniz.