İlgili Kategoriler
Kişi Sayısı
Materyal
Fiyat
Parça Sayısı
Renk
Şekil
Tema / Stil
Fiyat Geçmişi
Özellik
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Ürün Puanı
"

Kahvaltı Takımı

" araması için 3895 sonuç listeleniyor

Birbirinden Şık Kahvaltı Takımları

Kahvaltı, herkes için farklı içeriğe ve öneme sahip bir öğündür. Kahvaltı takımı modelleri içerisinde herkes için uygun olabilecek farklı setler bulunur. Tek başına hızlı bir kahvaltı yapmak isteyenler için birer tabak, kâse ve kupa yeterlidir. Başbaşa kahvaltı yapmayı tercih eden çiftler için iki kişilik kahvaltı seti çeşitleri uygundur. Daha geniş aileler ve kalabalık sofralar için zengin içerikli setler mevcuttur. Kahvaltı takımları 2 kişilikten 12 kişiliğe kadar çeşitlenir. Setlerin arasında yalnızca tabaklardan meydana gelen takımlar olduğu gibi tereyağı bıçağından ekmekliğe, hatta kürdanlığa kadar farklı ürünleri içeren seçenekler de mevcuttur.

Kahvaltı takımlarının sadece parça sayıları değil, üretildikleri malzeme de değişkenlik gösterir. Camdan bambuya, seramikten porselene kadar değişen materyaller arasından seçim yapmak mümkündür. Tüm bu özellikler kahvaltı takımının fiyatını da belirler. Kahvaltı seti fiyatları çok cüzi miktarlardan binlerce liralara kadar çıkar. Kahvaltı setleri arasında her ihtiyaca, zevke ve bütçeye uygun modeller bulunur. Öncelikle kullanım alışkanları ve ihtiyaçlar belirlenmelidir. Ardından buna uygun takımlar arasından kolayca seçim yapılabilir.

Kahvaltı Takımı Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Kahvaltı Takımı Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Kahvaltı takımı modelleri arasında her zevke ve ihtiyaca uygun çeşitler bulunur. Kahvaltı takımları; servis tabakları, çay bardağı setleri, sunum tabakları, yumurtalıklar, bıçaklar gibi ürünleri içerir. Kahvaltı takımları, çok farklı sayılarda parça içerebilir. Setler arasından kişi sayısına göre tercihte bulunabilirsiniz. Bu öğünü eşiniz veya bir sevdiğinizle başbaşa yapmak için 2 kişilik kahvaltı takımı alabilirsiniz. Pazar sabahı aileniz ve arkadaşlarınızla kalabalık sofralarda buluşmayı seviyorsanız 8 veya 12 kişilik kahvaltı takımı sizin için ideal olabilir. Çekirdek aileler için ise 4 kişilik kahvaltı takımı seçenekleri mevcuttur.

Kahvaltı seti modelleri arasında sadece tabaklardan oluşan ürünler olduğu gibi hazırladığınız yiyecekleri sergileyebileceğiniz sunum ekipmanlarını içeren takımlar da bulunur. Servis ve sunum tabağı, çay bardağı, kayık tabak, sosluk ve çerezlik gibi kahvaltı sofrasına çıkaracağınız her ürüne uygun olan geniş setleri tercih edebilirsiniz. Böylece kahvaltı sofrası son derece uyumlu ve şık görünür. Zengin içerikli modeller arasında 19, 32, 36 parça kahvaltı takımı gibi farklı büyüklükte setler mevcuttur. İhtiyacınıza göre dilediğinizi seçerek kullanabilirsiniz. Sofrada her bir detayın uyumlu olması için çaydanlıklı kahvaltı takımı modellerine de göz atabilirsiniz. Bu setler arasında düz beyaz kahvaltı takımı modelleri olduğu gibi renkli ürünler de mevcuttur. Renkli kahvaltı takımı ürünleri ile sofralarınızda çok daha canlı bir atmosfer oluşturabilirsiniz.

Kendi setini oluşturmak isteyenler de çift kişilik kahvaltı takımı, sosluk modelleri, reçellik ve çay bardağı gibi farklı kategorilerden istediği ürünleri birleştirebilir. Kahvaltı seti modelleri; köşeli hatlar, yuvarlak tasarımlar, çini veya çiçek desenleri, etnik dokunuşlar, modern çizgiler, geometrik çizimler gibi her zevke hitap edebilecek farklı seçenek içerir. Sofrada temiz görünümü sevenler için sade kahvaltı takımı ideal seçimdir. Modern tarzdan şaşmayanlar için ise siyah beyaz kahvaltı takımı modelleri bulunur. Renkli kişiliğini yansıtmak isteyenler mavi kahvaltı takımını tercih edebilir. Özel tasarım kahvaltı takımı modelleri bulmak da mümkündür. Markalar, sınırlı sayıda özel koleksiyonlar üretir. Meraklısı için oldukça değerli olan bu koleksiyon ürünleri, sofranızda çok şık ve farklı durur.

Kahvaltı Takımı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kahvaltı Takımı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kahvaltı takımı alırken dikkat edilmesi gereken başlıca konu, ürünün kullanım amacını ve alanını belirlemektir. Günlük kahvaltı takımı olarak hafif, daha az parçaya sahip ve kolay temizlenebilen modeller tercih edilebilir. Örneğin ahşap kahvaltı takımı modellerini günlük olarak kullanabilirsiniz. Kapaklı kahvaltı takımı modelleri de ürünleri saklamak kolay olduğundan günlük olarak tercih edilebilir. Günlük kahvaltı takımları için kişi sayınız kadar servis tabağı ve birkaç parça kahvaltılık ekipman yeterli olur. İsterseniz günlük kullanım için çay bardağı dâhil kahvaltı setleri yerine kupa&kupa takımı modelleri arasından da seçim yapabilirsiniz. Bu sayede ihtiyacınıza uygun takımı kendiniz oluşturma şansına sahip olursunuz. Misafir için veya özel günlerde kullanmak amacıyla çok parçalı ve gösterişli kahvaltı takımlarına yönelebilirsiniz. Servis ve sunum tabakları, çay bardağı takımı, tuzluk, şekerlik, ekmeklik ve hatta kürdanlık dâhil zengin içerikli 12 parçalık setleri tercih edebilirsiniz.

Kahvaltı takımının materyali de son derece önemlidir. Kahvaltı setleri; bambu, bone china, cam, porselen, seramik, plastik, ahşap, melamin, akrilik, silikon gibi materyallerden üretilir. Porselen kahvaltı takımları kaliteli ve şık modeller arasında yer alır. Özellikle yüksek kalitesiyle öne çıkan bir porselen çeşidi olan bone china malzeme kullanılarak üretilen setleri çeyizlik kahvaltı takımı olarak tercih edebilirsiniz. Hemen hemen aynı derecede şık görünen fakat daha uygun fiyatlı bir set arayışında iseniz seramik takımlara göz atabilirsiniz. Camın sağlıklı olması, bu malzemeden üretilen kahvaltı takımlarının sıkça tercih edilmesindeki etkendir. Özellikle kâselerin ve tabakların içindeki kahvaltılık ürünleri her gün yenilemiyorsanız cam ekipmanlar, gıdaları saklamak için doğru seçeneklerden biridir. Bambu da antibakteriyel özelliği ile son derece güvenilir bir malzemedir. Herhangi bir tahta ürüne göre çok daha sağlıklıdır. Bakteri üretme potansiyeli olan süt ürünlerini içeren kahvaltılıkları muhafaza etmek için bambu setleri kullanabilirsiniz. Bu sayede hem gıdaların ömrünü uzatabilirsiniz hem de çok daha pratik bir kullanım elde edebilirsiniz.

Son derece hafif ve uygun fiyatlı plastik kahvaltı setleri de mevcuttur. Plastik, gıda maddelerini saklamak için pek uygun değildir. Plastik ürünlerin sadece sunum amaçlı kullanılması tavsiye edilir. Hafif olması sebebiyle kahvaltılıkları taşımak için de tercih edilebilir. Melamin de hafif fakat plastiğe göre daha dayanıklı bir malzemedir. Çoğunlukla çocuklar için üretilen kahvaltı setlerinde kullanılır. Renkli ve hafif tasarımı ile bu setler çocukların ilgisini çekmeyi başarır.

Kahvaltı Takımı Fiyatları Nelerdir?

Kahvaltı Takımı Fiyatları Nelerdir?

Kahvaltı takımı fiyatları; setin üretildiği malzemeye, kaç parçalı olduğuna, modeline ve tasarımına göre değişir. Kahvaltı takımı markaları da fiyatları belirleyen başka bir unsurdur. Kahvaltı takımı fiyatları, son derece geniş bir aralığa sahiptir. Tekli sunum tabakları veya 4-6 parça kahvaltılıklar nispeten daha uygun fiyatlıdır. İki kişilik kahvaltı takımları veya ideal sunum setleri de bütçe dostu fiyatları ile öne çıkar. Setlerin içeriği ile fiyat artışı doğru orantılıdır. Kahvaltı takımı ne kadar fazla parçadan oluşuyorsa fiyatı da o denli yüksek olur. Yeni model kahvaltı takımları da modern tasarımları ve üstün kaliteleri ile biraz daha yüksek fiyat etiketine sahiptir.

Trendyol’da her bütçeye uygun bir kahvaltı takımı mevcuttur. Çeyiz veya ev hediyesi olarak satın almaya uygun şık ve kaliteli setlerden günlük kullanım için ideal daha pratik takımlara kadar geniş bir ürün yelpazesi mevcuttur. Bu ürünler içerisinden hem beklentilerinize hem de bütçenize uygun kahvaltı takımını kolayca bulabilirsiniz. Sadece birkaç tıklama ile sipariş verebilir ve ürünlerinizi adresinizden teslim alabilirsiniz.

Kahvaltı Takımı Kaç Kişi Olmalı?

Kahvaltı takımlarının kaç kişi olacağı konusu hakkında sabit bir fikir bulunmamaktadır, bu tercih tamamen ailedeki kişi sayısına bağlıdır. Geniş bir aileye sahipseniz, 8’li ve 12’li kahvaltı takımları sizlere en uygun seçenekler olarak ön plana çıkabilir. Ancak çekirdek bir aile sahibiyseniz, bu süreçte 3’lü takımlar ve 4’lü takım setler yeterli olacaktır. Kahvaltı takımı kapsamında porselen setler ve gümüş setler olmak üzere birçok set kişilere sunulmaktadır. Setlerin her birinin kendine özgü özellikleri bulunmasına rağmen gümüş kahvaltı takımları en lüks setlerden biri olarak kabul edilir. Kahvaltı takımlarını kişiler genellikle misafir geldiklerinde kullanmayı tercih ederler. Bu takımlar evlerin özel kullanım takımları olarak ön plana çıkabilir. Dolayısıyla günlük kahvaltılıklar aileler normal standartta kahvaltı takımlarını kullanmayı daha çok tercih ettikleri söylenebilir.

Kahvaltı Takımı İçinde Neler Var?

Kahvaltı takımlarının içinde bir bütün dahilinde birçok nesne bulunur. Büyük tabaklar, küçük tabaklar, yiyecek koyma aparatları gibi ürünler kahvaltılık setlerde bulunan ürünlerdir. Bununla beraber setlerle uyumlu olacak şekilde tasarlanmış bıçak ve çatallar da bulunur. Kahvaltı takımları günümüzde birçok farklı renk seçeneğine sahip olabilirler. Beyaz ve siyah renkler en çok tercih edilen renkler olarak bilinmektedir. Gündelik hayatta hemen hemen her gün kullanılan kahvaltı takımlarının seçimi oldukça önemlidir. Seçim yaparken kişiler genelde aile büyüklüğüne dikkat ederek seçim yapmaktadır. Kahvaltı takımlarının içinde özellikle lüks olanlarında çay seti de bulunur. Tercihlerinizi yaparken lüks veya orta kalite seçim yapmanıza göre takımın içindeki malzemeler de farklılıklar gözlemlenebilir. Kahvaltı takımları günümüzde birinci sınıf malzemeden yapılan ürünlerdir. Porselen modeller ise en çok kullanılan standart modellerdir. Lüksü seven kişiler ise gümüş modeller kullanabilmektedir.

Kahvaltı Takımı Nasıl Olmalı?

Kahvaltı takımlarının nasıl olması gerektiği sorusu biraz da ailelerin tercihlerine bağlı bir konu olarak değişkenlik gösterebilir. Bu süreçte aileler tercihlerini lüks bir kahvaltılık takımından yana kullanmak istiyorlarsa karşılarına geniş bir seçenek çıkacaktır. Çay tabaklarından çatal, bıçak setlerine kadar en geniş yelpazede lüks model kahvaltı takımları da bulunur. Standart bir kahvaltı takımında tabaklar ve kahvaltılık malzemeler yer alır. Genellikle plastik malzemeden üretilen standart model kahvaltı takımları pek gösterişli ürünler değildir. Gösterişli bir kahvaltılık takım arayan ailelerin tercihlerini porselen modellerden yana veya gümüş takımlardan yana kullanmalarında fayda vardır. Bu takımlar parlaklıklarıyla ve geniş ürün yelpazesiyle bütün ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. Bununla beraber kahvaltı takımı tercihinizde aile büyüklüğünüzü de göz önünde bulundurmanızda fayda vardır. Büyük aileler için 12’li takımlar bulunurken küçük aileler için 4’lü, orta büyüklükteki aileler için ise 8’li model kahvaltılıklar bulunmaktadır. Kahvaltı takımı modelleri için hemen Trendyol’a girebilir ve istediğiniz modeli hızlıca satın alabilirsiniz.