İlgili Kategoriler
Yıldızlı Ürünler
Renk
Boy
Cinsiyet
Fiyat
Materyal
Kol Boyu
Kol Tipi
Ortam
Stil
Desen
Kumaş Tipi
Kalınlık
Kumaş/İplik Özellik
Kemer/Kuşak Durumu
Koleksiyon
Kalıp
Yaka Tipi
Ürün Tipi
Ürün Detayı
Fiyat Geçmişi
Yaş
Siluet
Paket İçeriği
Ürün Değerlendirmesi
Satıcı Tipi
"

Kimono

" araması için 8480 sonuç listeleniyor

Hafif Kumaş Yapısı ve Renkli Tasarımlarıyla Kimono Modelleri Trendyol'da!

Kimono, aslen Japon kültüründe kullanılan bir kıyafettir. Küreselleşme ve sosyal medyanın da etkisiyle bu kıyafetin hem kullanım alanları genişlemiş hem de farklı kültürler tarafından giyilmesi yaygınlaşmıştır. Yöresel kimono, geçmiş zamanlarda kat kat giyilirken günümüzde ise kıyafetlerin üzerine atılan ince bir hırka olarak tercih edilir. Günümüzde bu kıyafet çeşidi, dijital baskılar ve işlemeler ile günlük giyime uygun hȃle getirilmiştir. Bu format değişimi sırasında Japon kültürüne ait desenler ve kumaşlar ise söz konusu giyim ürünlerinin üzerinde yöresel etkisini sürdürmeyi başarır.

Kimono modelleri, hemen hemen herkese ve her döneme hitap eden tasarımları ile kullanıcılarla buluşur. Erkek kimono çeşitleri, gömlek ve sabahlık olarak sıklıkla tercih edilir. Tişört üzerine giyilebilen bu ürünler, düz ya da desenli olarak imal edilebilir. Düz kimonolar genellikle kumaş kalitesi ve renkleri ile ön plana çıkar. Desenli kimonolar ise sahip olduğu motifler ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarır. Sık tercih edilen desenli modellerden biri de ejderhalı kimonolardır. Bahsi geçen ürün modelinin üzerinde bulunan ejderha, dikkat çeken işlemeleri ile ön plana çıkar. Düz renk kimono üzerine sık ve küçük dokumalar veya sırt kısmına uygulanmış büyük boyutlu işlemeler, kullanıcılar tarafından sıkça beğenilen tasarımlar arasında yer alır.

Erkek ve kadınlar için üretilen kimonolar arasında farklılıklar bulunur. Bu farklılıklar, daha çok boyut ve dikişlerden kaynaklanır. Erkekler için kimonolar, çoğunlukla kısa olarak üretilir. Bel kemiğinde ya da biraz altında biten bu ürünlerin başka bir özelliği ise kol kısımlarının gövde ile bitişik olmasıdır. Kimono kadınlar için kısa, orta ve uzun boylarda üretilir. Bu tasarımlarda kıyafetin kolları gövdeden ayrıdır. Söz konusu giyim ürünlerinde tarz olarak da değişiklikler mevcuttur. Erkek giyimde kimonolar, çoğunlukla pantolon ile kombinlenir. Kadınlar ise hemen hemen her mevsimde söz konusu kıyafeti farklı stillerde giyebilir.

Kışlık kimonolar, kalın ve sıcak tutan kumaşlar kullanılarak imal edilir. Sonbahar mevsiminde kimono, ceket ya da mont olarak kullanılabilir. Yazlık kimonolar ise ilkbaharın başlangıcıyla havaların ısındığı aylarda giyilebilecek hafif ve ince kumaştan imal edilen ürünlerdir. Özellikle yaz aylarında kot ceket ya da hırkalar kalın gelirken söz konusu ürün, ideal bir tercih olarak değerlendirilebilir. Kimonolar, dökümlü bir stile sahip olduğu için bu ürünleri şort ya da keten pantolonlar ile kombinleyebilirsiniz. Bahsi geçen ürünü günlük hayatta düz renk elbise ya da spor ayakkabılarla kullanabilirsiniz. Hem sportif hem de şık bir görünüm için tercih edilebilecek olan bu giyim ürünü, kullanım alanı çeşitliliği sayesinde fonksiyonel bir yapı sunar.

Her Kıyafet ile Kombinlenebilecek Kimono Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Her Kıyafet ile Kombinlenebilecek Kimono Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Kimononun kullanışlı bir kıyafet olması, bu parçanın hemen her kombinde farklı bir görünüm sağlamasına olanak tanır. Günlük hayatta ve özel günlerde kombininizi canlandırmak için kimono çeşitlerinden dilediğinizi tercih edebilirsiniz. Bu kıyafetin kullanım alanı plajlardan şık davetlere kadar geniş bir alana yayılır. Kullanım çeşitliliği ise söz konusu kıyafetin farklı modeller ve özellikler ile tasarlanması ile sağlanır. İlgili ürün türü, mevsimsel ve amaca yönelik olarak değişik materyaller kullanılarak imal edilir. Dökümlü duruşu ile hem şık hem de rahat bir kıyafet olma özelliği taşıyan kimono, sıklıkla tercih edilen bir giyim ürünü olmayı başarır.

Kimonoların bazı belirgin özellikleri mevcuttur. Hemen herkes tarafından sıklıkla tercih edilen gömlek kimonoların özelliği, düğmeli ve bel kemiğinde bitmesidir. Başka bir çeşit ise belden bağlamalı kimonolardır. Kimono denilince akla ilk gelen modellerden olan bu ürünler, plaj giyiminde sıklıkla tercih edilir. Son derece şık bir görünüme sahip olan şal yaka kimonolar ise blazer ceketler ile benzerlik gösterir. İş hayatı ve resmî giyimde kullanılan bu kıyafetler, kalem etek ve kumaş pantolonlar ile kombinlenebilir. Kimono kaftan modelleri ise ayak bileğine kadar uzun olabilen ve genellikle viskoz kumaştan üretilen kıyafetlerdir.

Kimono çeşitleri, kullanıldığı alan ve zamana göre farklı isimlere sahiptir. Plaj kimono modelleri, buna örnek olarak gösterilebilir. İsminden de anlaşılacağı üzere yaz tatillerinde, deniz ve havuz kenarında tercih edilen bu kıyafet, son derece şık bir görünüme kavuşmanıza olanak sağlar. Kısa ve uzun kimono modellerinden zevkinize uygun olanı tercih edebilirsiniz. Mayo ve bikini üstü kimonolar da plaj giyiminde sıkça kullanılır. Bu modellerin çoğu, diz üstü orta boy kimonolardır. Kullanım alanına göre ayrılan bir başka model ise pijama üzerine giyilen sabahlık ve gecelik kimono çeşitleridir. Ürün, rahat giyilebilir olması sayesinde uyku kıyafetlerinin üzerine hızlı bir şekilde geçirilebilir. Kimono sabahlık kategorisinde de oldukça farklı çeşit bulunur. Bu sayede pijama ve geceliklerinize uygun bir ürün bulabilmeniz kolaylaşır.

Kimono modelleri, üretiminde kullanılan materyal ve tercih edilen desenlere göre de birbirinden ayrılır. Keten kimono, terletmeyen ve hava alan kumaş yapısı sayesinde yaz aylarında rahatlıkla kullanılır. Keten kumaşlı kıyafetlerin kaliteli görünümü sayesinde kombininize şık bir dokunuş katabilirsiniz. Kalın kışlık kimono modelleri ise sıcak tutma özelliğine sahiptir. Dış giyim olarak kullanılan kaşe kimono ise kış aylarında gönül rahatlığıyla tercih edilebilir. Daha hareketli modeller için çeşitli desenler ile tasarlanmış olan ürünleri de değerlendirebilirsiniz. Yazlık ve kışlık kimonolarda yer alan işlemeler ve baskılar, geniş bir yelpazede sunulur. Bu sayede kendi tarzınıza uygun olan ürünü rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Kışlık ürünler, soğuk havalara uygun bir yapıda olması için daha sade bir şekilde tasarlanırken yazlık olanlar ise rengârenk bir görünüme sahiptir.

Yaz Renkleri ve Neşesini Taşıyan Kimono Çeşitleri

Yaz Renkleri ve Neşesini Taşıyan Kimono Çeşitleri

Yazlık kimono modelleri, cıvıl cıvıl renkleri ve dökümlü görünümleri sayesinde son derece şık seçeneklerdir. Havadar kumaşlar kullanılarak imal edilen modellerden biri, ipek kimonodur. Geleneksel Japon kimonolarında da kullanılan ipek, parlak ve kaygan bir kumaş türüdür. Kimonolarda da kullanılan bu malzeme, yumuşak dokusu sayesinde rahat bir kullanımı mümkün kılar. İpek, son derece kaliteli bir materyal çeşididir. Yumuşak yapıdaki bu kumaş türü, oldukça rahat bir kullanımı ve şık bir görünümü mümkün kılar. Bunun yanı sıra kolay kolay kırışmaz ve uzun ömürlü bir kullanıma sahiptir.

Çiçekli kimonolar, özellikle yaz ayları için sıklıkla tercih edilen ürünler arasında yer alır. Sıcak günlerde cıvıl cıvıl bir görünüme sahip olmak için bu kıyafetleri çeşitli kombinler ile kullanabilirsiniz. Yazlık kimono, hırka ya da elbise gibi de kullanılabilir. Günlük hayatta kot şort ve sneaker ile de kombinleyebileceğiniz söz konusu ürün, farklı giyim tarzlarına kolaylıkla uyum sağlar. Renkli kimono modelleri, kış ve yaz mevsimlerine uygun olacak şekilde özel olarak tasarlanır. Sıcak günlerde güneş ışınlarını fazla çekmemesi için beyaz renk ürünler tercih edilebilir. Desenli ya da düz renk baskıya sahip beyaz kimonolar, hemen her kombine uyum sağlayabildiği için popüler bir tercihtir. Yaz mevsiminden farklı olarak kış sezonunda genellikle koyu tonlar tercih edilir. Dolayısıyla kış aylarında koyu kırmızı ve siyah kimonolar ilgi çekici bir hȃle gelir.

Etnik kimonolar, özellikle yaz aylarında sıklıkla tercih edilen modeller arasında yer alır. Çoğunlukla kenarlarında saçakların bulunduğu bu giyim ürünleri, farklı motifler ile dikkat çeker. Tasarım aşamasında ise yeşil, turuncu ve kırmızı gibi canlı renkler yoğun olarak kullanılır. Viskoz ve modal kumaşlar kullanılarak imal edilen bu ürünler, sıcak dönemler için uygun bir kıyafet alternatifidir. Yaz tatilinin bir parçası hâline gelen kimonolar, plaj ve havuzlarda sıklıkla tercih edilir. Kimono, hırka gibi kolay bir şekilde giyilebilir. Söz konusu giyim ürünü ile son derece hoş bir görünüm elde edebilmeniz mümkündür. Kimonolar, yaz aylarında hasır şapkalar ve sandaletler ile kullanılarak şık bir plaj kombinine dönüşebilir.

Plajlarda veya Havuz Kenarlarında Kullanılabilecek Kimono Çeşitleri

Plajlarda veya Havuz Kenarlarında Kullanılabilecek Kimono Çeşitleri

Kolay giyip çıkarılabilir olması sayesinde kimono, plaj elbisesi olarak da kullanıma uygundur. Kadınların plaj ve havuz başında fazlasıyla sıklıkla tercih ettiği bu kıyafet, şık bir görünümün elde edilmesine olanak sağlar. Plaj kimonosu, cildinizi güneşin zararlı ışınlarından korumaya yardımcı olan kurtarıcı bir parçadır. Havalı bir plaj kimonosu, hemen her yaş grubu tarafından rahatlıkla kullanılabilir. Küçük yaş grubu için de giyim sektöründe üretimi bulunan bu kimono modeli, çocuklarınızın deniz ve havuz kenarında rahat edebilmesine yardımcı olur. Çocuk kimonolar, aynı zamanda miniklerin güneşten korunmasına da imkân sağlar.

Mayoların üzerine giyilen kimonolarda zevkinize göre bir kol tarzı seçebilmeniz mümkündür. Kendi tarzınıza göre kısa ya da uzun kollu kimonolar arasından birini tercih edebilirsiniz. Plaj kimonosu satın almadan önce görüntüsünün yanı sıra üretildiği materyali de göz önünde bulundurmakta fayda vardır. Bu noktada şifon kimonolar, iyi bir seçim olabilir. Söz konusu ürünler, hafif bir yapıya sahip olduğu için kolaylıkla taşınabilir. Bunun yanı sıra ince bir kumaşa sahip oldukları için cildinizin de hava almasını sağlar. Bikini üstü hırka olarak da kullanılabilen dantel kimonolar ise son derece şık tasarımlara sahip modellerdir. İşlemelerin hava alan yapısı, havuz ve deniz kenarında rahat bir kullanım imkânı sunar.

Tarzınıza Uygun Kimonoyu Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Tarzınıza Uygun Kimonoyu Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Kimonolar, pek çok farklı kullanım alanına sahiptir. Kimono satın alırken uzun süreli bir kullanım için söz konusu ürünün renk, materyal ve tasarımını göz önünde bulundurmak önemlidir. Kimono modelleri çok çeşitli olduğu için kombinlerinize uygun bir ürünü rahatça bulabilmeniz mümkündür. Günlük hayatta sıklıkla kot ve tişört giymeyi tercih eden biriyseniz sade tasarıma sahip kıyafetleriniz için hafif desenli kimonolar satın alabilirsiniz. Uzun ve kısa kimonoları önleri açık bir şekilde kotlarınız ile kombinleyebilmeniz mümkündür. Dilerseniz uzun kimonoların altına topuklu ayakkabı giymeyi tercih ederek boyunuzu olduğundan daha uzun gösterebilirsiniz.

Klasik ve şık bir giyim için uzun ve ipek kimonoları tercih edebilirsiniz. Söz konusu tasarımlar, eski Japon kültürüne yakın bir görünüm sunar. Şık bir akşam yemeği için yöresel ve diğer insanlardan farklı bir görünüme sahip olmak isterseniz uzun ipek kimonoları takunyalar ile kombinleyebilirsiniz. Düz renk ve sade tasarımların yanı sıra daha gösterişli kimono modelleri de bulunur. Canlı renklerin kullanıldığı bu ürünler, benzersiz bir dış görünüm için tercih edilebilir. Bu tarz ürünlere hayvan desenli, puantiyeli ve çizgili kimonolar örnek olarak verilebilir. Özel günlerde bu hareketli kimonoları tercih ederek sıra dışı bir görünüm elde edebilirsiniz. Kimono satın alırken dikkat edilmesi gereken bir başka konu ise kumaş çeşididir. Bu kıyafetler, ne zaman ve hangi amaçla kullanılacağına bağlı olarak farklı kumaş türleri kullanılarak imal edilir. Yazlık kullanımlar için şifon, keten ve ipek tercih edilirken kışlık kimonolarda ise yünlü ve pamuklu örme kumaşlar kullanılır.

Farklı Desen ve Tarzı ile Dikkat Çeken Kimonoların Materyalleri Nasıldır?

Farklı Desen ve Tarzı ile Dikkat Çeken Kimonoların Materyalleri Nasıldır?

Kullanım alanlarının fazla olması, kimonoların pek çok farklı kumaş çeşidi kullanılarak imal edilmesinde etkilidir. Mevsim şartları, iç ya da dış mekân kullanımı gibi faktörler dikkate alınarak çeşitli kimonolar üretilir. Geleneksel kimonolar, genellikle ipek kumaş kullanılarak imal edilir. Batı kültürü ile entegre olarak üretilen kimnonolarda ise yünden satene kadar pek çok farklı materyal kullanılır. Söz konusu ürün çeşidinin hemen her mevsim rahatlıkla giyilebilmesi için üretim esnasında hava şartlarına uygun kumaşlar tercih edilir.

Keten ve şile bezi kimono çeşitleri, doğal ve hava alabilen bir yapıya sahip olduğu için yaz aylarında sıklıkla tercih edilir. Transparan görünümlü tül kimonolar sıcak havalarda giyilebilir. Yaz aylarında sıklıkla kullanılan bir başka model ise püsküllü kimonolardır. Başlıca plaj giyim ürünlerinden biri olan bu kıyafet çeşidi, günlük hayatta da sıklıkla tercih edilir. Birbirinden farklı tasarımlar ile imal edilen çoğu üründe viskoz ve keten gibi materyaller kullanılır. Diğer yandan soğuk kış günleri için ise kalın kumaş türleri kullanılır. Örgü kimono modelleri, pamuk ve yün kullanılarak imal edilir. Kalın yapıları sayesinde bu kıyafetler hem dış hem de ev giyimi için kullanılabilir. Pamuklu kimonolar, cildin hava almasını sağlayan yapısı sayesinde sıklıkla tercih edilir.

Klasik ve şık bir görüntü için dantel işlemeli kimonolar tercih edilebilir. Güpür kimonolar, genel olarak krem ve beyaz renklerine sahiptir. Ofis giyimi için dantelli kimono, ceket formunda da tercih edilebilir. Bu kullanım türü için kısa boy ve sade işlemeli olan ürün çeşitleri ön plana çıkar. Dantel kullanılarak tasarlanan kimonolar, özellikle yaz giyimi için uygun bir yapı sunar. Kot şortlar ile şık bir görüntü oluştururken deniz kenarında pareo olarak da kullanılabilir. Geniş ya da dar kesim olarak tasarlanabilen bu kıyafet, farklı bedenler ile satışa sunulur. Hemen herkesin kullanımına uygun olan küçük ve büyük beden kimonolar, sıklıkla tercih edilen ürünler arasında yer alır.

Kombinlenmesi Kolay ve Şık Kimonoların Fiyat Aralığı Nasıldır?

Kombinlenmesi Kolay ve Şık Kimonoların Fiyat Aralığı Nasıldır?

Günlük kombinleri farklı bir tarza taşıyan kimonolar, çeşitli amaçlar ile kullanılabilir. Kullanım amacı çeşitliliği bir hayli geniş olan söz konusu ürünler, farklı kumaş ve tasarımlarda imal edilir. Kimono fiyatları, model ve kumaşa göre farklılık gösterebilir. Şifon, penye ve tül gibi ince yapılı kumaşlardan üretilen kimonolar daha uygun fiyatlar ile satışa sunulabilir. Diğer yandan, ipek ya da keten kumaşın kullanıldığı ürünler daha yüksek bir fiyat aralığına sahip olabilir. Sık dokuma ile elde edilen kaşe ve yün gibi kumaş çeşitleri de aynı şekilde daha yüksek bir fiyat ile satışa sunulabilir. Siz de Trendyol’da yer alan kimono çeşitlerine göz atabilir, dilediğiniz ürünü yalnızca birkaç tıklamayla son derece hızlı ve kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Kimono Nerede Giyilir?

Etnik ve modern havaları ile moda dünyasında öne çıkan kimonalar, Japonya’nın geleneksel bayram kıyafetleri olarak bilinir. Dünyada da oldukça popüler olmayı başaran kimono, T şeklini andıran, obi adı verilen kuşağa sahip olan giyim ürünüdür. Kruvaze yakalı, geniş kollu ve düz inişli bol gövdeye sahip tasarımıyla farklı alanlarda giyilebilir. Özellikle yaz aylarında deniz ve havuz kenarı gibi alanlarda sıklıkla tercih edilir. Bikini üstleriyle de kombinlenebilen kimono modellerine rastlamak mümkündür. Ev rahatlığını yakalamak isteyen kullanıcılar tarafından da sıklıkla tercih edilen ürün; pijama, eşofman gibi rahat giysiler üzerinde de kullanılabilir. Kimono modelleri, tesettür giyimde de oldukça geniş bir yelpazeyi kapsar. Özellikle uzun modeller, tesettür modasına yön veren parçalar arasında yer alır. Şık, zarif ve rahat bir görünüm yakalamak istiyorsanız siz de farklı modellere göz atabilirsiniz.

Kimono Kumaşı Nasıl Olmalıdır?

Popüler giyim ürünleri arasında yer alan kimonolar, farklı tarzlara hitap eder. Bu noktada oldukça geniş bir yelpazeye yayılan modellerin üretiminde çeşitli kumaş türleri kullanılır. Kimono modelleri arasından tercih yapmadan önce kumaş bilgisi hakkında fikir sahibi olmanız gerekir. Tercih edeceğiniz modelin sentetik olmayan, doğal kumaşlardan üretilmiş olmasında fayda vardır. Genellikle yaz aylarında tercih edilen kimonoların; keten, ipek, kenevir, özel dokunmuş el yapımı gibi kumaşlara sahip olması gerekir. Hava alan, ferah bir yapıya sahip olan ürünler, konforlu bir kullanım imkanı sunar. Bunun yanı sıra vual pamuk fisto, viskon, bürümcük, multi müslin ve şile bezi kumaş türünden üretilen kimono modellerini de tercih edebilirsiniz. Dilediğiniz kumaş türlerinden tasarlanan kimono çeşitleri arasından zevkinize hitap eden modeli kolaylıkla seçebilir, şık kombinler yapabilirsiniz.

Kimono Yazlık Mıdır?

Popüler giyim ürünleri arasında yer alan kimonolar, farklı tarzlara hitap eder. Tarzınıza uygun olan modeli seçmeden önce ürünün tasarlandığı kumaşı incelemeniz gerekir. Genellikle yaz aylarda tercih edilen kimonolar, farklı mevsimlerde çeşitli kombinlerde de kullanılabilir. Tercih edeceğiniz kimono modelinin sentetik olmayan, doğal kumaşlardan üretilmiş olması, yaz aylarında yaşanan terleme sorununun önüne geçer. Hava alan ve ferah bir kullanım sağlayan ürün çeşitleri, yaz aylarında rahatlıkla kullanılabilir. Bunun yanı sıra yaz aylarında vual pamuk fisto, viskon, bürümcük, multi müslin ve şile bezi kumaş türünden üretilen modelleri de tercih edebilirsiniz. Farklı kumaş türlerine sahip kimono çeşitlerini sıcak yaz günlerinde farklı kombinlerinizde kullanabilirsiniz.