placeholder
"

Orhan Pamuk Kitapları

" araması için 510 sonuç listeleniyor

Orhan Pamuk Kitapları ile Keyifli Okuma Saatleri

Nobel Edebiyat Ödülü’nü alan en genç iki kişiden birisi ve ilk Türk yazar olan Orhan Pamuk 1952 yılında İstanbul’da gözlerini dünyaya açtı. Robert Koleji ve İstanbul Teknik Üniversitesi’ne ressamlık ve mimarlık hayali ile girse de kendisi sonradan ilk kitabını yazmasına vesile olan mesleği için İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Enstitüsü’ne kaydoldu. Kar kitabını bitirebilmek için gazetecilik yaptı fakat bu mesleği de bıraktı. Yazarlık hayatına 1974’te atıldı ve pek çok kitaba imza attı. Orhan Pamuk kitapları ile ödüller kazandı fakat esas kendini dünyaya duyurması 1985 yılında yazdığı Beyaz Kale adlı romanının ABD’de ödül kazanması ile gerçekleşti. Bu ödül sonrasında yurt dışında bir eğitime katılan yazar kendisini daha da çok geliştirdi. Postmodern anlayışı ile kitaplar yazan Orhan Pamuk aynı zamanda Doğu-Batı çatışmasını da romanlarına işlemektedir. Orhan Pamuk Nobel Ödüllü kitapları ile Türkiye’de en çok okunan yazarlar arasındadır.

Orhan Pamuk Kitapları

Orhan Pamuk Kitapları

Romanlarında üst kurmaca tekniğini başarılı bir şekilde işleyen Orhan Pamuk, kitaplarında farklı konuları ele alır. Pek çok türde eser veren Orhan Pamuk şiir kitapları, aşk kitapları kategorisinde de ilgi görür. Kitaplarında pek çok karaktere hayat veren Pamuk, monologlar kullanarak yapıtlarını oluşturur. Karakterlerini aydın kesimden seçen yazar anlatım dili ile kitaba farklı bir bakış açısı katar. Etkilendiği akımın etkisiyle olay örgülerini oluşturur. Yalnızca Türkiye’de değil birçok ülkede de sevilen yazarın zamanla kitapları birden fazla dile çevrilir. Sessiz Ev romanı sayesinde kazandığı Madaralı Roman Ödülü ile kitabı Fransızca’ya çevrilir ve orada da ödül almaya hak kazanır. Kar, Cevdet Bey ve Oğulları, Karanlık ve Işık, Kırmızı Saçlı Kadın ve daha pek çok kitabında farklı konuları ele alarak okuyucunun dikkatini çeker. Masumiyet Müzesi kitabı ile de adından sıkça söz ettiren Orhan Pamuk bu aşk romanını kızına ithaf eder.

Orhan Pamuk Kitapları Seti

Orhan Pamuk Kitapları Seti

Her kitabında farklı bir olayı, farklı karakterleri ve farklı mekanları ele alır. Birbirini takip eden seri şeklinde kitapları olmasa da okurlar tarafından rağbet gören kitaplardan oluşan setleri bulunur. Bu setler sayesinde Orhan Pamuk’un dilini farklı kurgular üzerinden okumak mümkün hale gelir. Tek seferde set halinde temin edilen kitaplar sayesinde yazarın kitapları arka arkaya okunabilir. En çok ses getiren kitaplarından Masumiyet Müzesi, Veba Geceleri ve Kırmızı Saçlı Kadın kitaplarından oluşan set yazarın en popüler kitaplarını temin etme imkanı sunar. 2’li, 3’lü, 4’lü hatta 6’lı setler okuyucuna sunulur. Her setin içerisinde bir kitaptan yalnızca bir tane bulunur. Kendi zevkinize göre seçeceğiniz kitapların bulunduğu seti tercih edebilirsiniz. Kitap çeşitliliği açısından Orhan Pamuk ve başka yazarların kitapların bulunduğu setler, farklı kitaplar okuma imkanı da sunar.

Orhan Pamuk Kitapları Fiyatları

Orhan Pamuk Kitapları Fiyatları

Kitapların ciltli veya ciltsiz olması gibi sayfa kalınlığı da fiyatını etkiler. Orhan Pamuk tüm kitapları farklı sayfa kalınlıklarına sahiptir. Tek olarak almaktansa avantajlı fiyatlar sunan setler halinde tercih etmek bütçeye katkı sağlar. Böylece Orhan Pamuk’un farklı kitaplarını okuma fırsatına sahip olabilirsiniz. Her setin içerisinde farklı kitaplar bulunur ve setin içerisindeki kitaplara göre set fiyatı belirlenir. Aynı kategoriye giren romanlar toplanıp bir araya gelir. Konuları bakımından dikkatinizi çeken seti tercih edebilir ve uygun bir fiyattan birden fazla kitap satın alabilirsiniz. Farklı kitaplar ile bir araya getirilip set halinde sunulan Orhan Pamuk kitap setlerinin fiyatı değişiklik gösterir. Siz de bu nadide yazarın kitaplarını okumak isterseniz Trendyol’da bütün kitapları inceleyebilir, istediklerinizi hemen alabilirsiniz.