"

Pano

" araması için 6157 sonuç listeleniyor
KRAF Gri A4 Rondo Çerçeve A4 21x30 Cm
KRAFGri A4 Rondo Çerçeve A4 21x30 Cm
(117)
Gri A4 Rondo Çerçeve A4 21x30 Cm
30 TL
Sepete Git

Pano

Pano

Pano denilince ilk olarak üzerine bildiri, not ya da açıklama kağıtları yerleştirilen levhalar akla gelmekle birlikte, dekoratif amaçlı kullanılan pano çeşitleri de oldukça fazla. Hatırlatıcı notları göz önünde tutmak için sıkça tercih edilen mantar pano, genellikle fotoğrafları asmak için kullanılan metal pano ve yine dekorasyonu tamamlayıcı özellik taşıyan birbirinden farklı tasarımlardaki diğer modeller çok çeşitli boyutlarda üretiliyor. Pano fiyatları; ürünlerin kullanım alanları, üretildikleri malzeme ve boyutları gibi çeşitli özelliklerine göre farklılık gösteriyor.

Görselliğe Önem Verenler İçin: Dekoratif Metal Pano

Hem kişisel hem de dekoratif amaçlı olarak kullanılabilen tel pano modelleri çok çeşitli biçim ve renk seçenekleri ile göz dolduruyor. Çoğunlukla fotoğraflık, askılık ve not düzenleyici gibi amaçlarla kullanım alanı bulan bu ürünler pratik kurulum şekli ile hayatı kolaylaştırıcı rol oynuyor. Weblonya, Kzy, Practico ve Miniminti gibi markaların ön plana çıktığı bu kategorideki ürünlerin büyük kısmı tamamen metal malzemeden oluşmakla birlikte az sayıda paslanmaz çelik malzemeden yapılmış ürün de bulunabiliyor. Şık ve yenilikçi tasarımları ile modern ve minimalist dekorlar için oldukça ideal olan bu ürünlerde en sık kullanılan standart ölçü 55x75 cm olup bunun yanı sıra 30x40cm, 40x65 cm, 50x70 cm, 60x80 cm gibi çeşitli ölçüler de mevcut. Bu ebatlardaki ürünler hem dikey hem de yatay şekilde kullanım alanı buluyor. Kare modelleri tercih edenler için 60x60 cm standart ölçüde ürünler yer alıyor. Bunların yanı sıra ananas, kedi ve kalp şeklindeki ürünler, geometrik desenler yerine daha eğlenceli biçimleri tercih eden kullanıcılar için farklı tasarımlarıyla ön plana çıkıyor. Ürünlerin tasarımında kenar çerçeveler daha kalın olup iç teller daha ince ölçüde ayarlanıyor. İç kısımda yer alan göz aralıkları modele göre 5 cm ile 6,5 cm arasında değişkenlik gösteriyor. Ağırlıklı olarak siyah renk kullanım alanı buluyor olsa da açık ve parlak renkleri tercih edenler de unutulmayıp altın, gümüş ve platin renginde modeller de kullanıcılara sunuluyor. Normal boyalara göre daha sağlıklı ve hızlı bir boyama işlemine tabi tutuluyor ve toz fırın boyası kullanılıyor. Ayrıca elektrostatik toz boyanın kullanıldığı ürünler de mevcut. Ürünler hafif nemli bir bezle rahatlıkla temizlenebilirken herhangi bir zarar görmüyor. Fotoğraflar, önemli notlar ve bunlara benzer diğer eşyaların derli toplu şekilde göz önünde bulunmasını sağlayabilmek için özel olarak tasarlanan metal panolar, üzerlerinde bulunan montaj malzemesi ile duvara kolaylıkla asılabiliyor ve dekoratif yapılarıyla ev veya iş yeri gibi çeşitli ortamlarda rahatlıkla kullanılabiliyor. Ürünlerin hepsinde paket içeriğinde askı aparatı bulunuyor olmakla birlikte mandallar için bu durum ürüne göre farklılık gösteriyor.

Yılların Değişmeyen Klasiği: Mantar Pano

Mantar pano dekorasyon ve yazı tahtası amaçlı olarak uzun yıllardır iş yerlerinde, okullarda, evlerde ve daha birçok yerde kullanım alanı buluyor. Küçük mantar parçacıklarının sıkıştırılıp birbirine yapıştırılması ve bu sayede düzlem haline getirildikten sonra bir çerçeveye yerleştirilmesi sayesinde elde edilen mantar pano, en çok hatırlatıcı notların duvara asılması için kullanılıyor olsa da fotoğraf veya ufak süslerin asılması için de kullanımı mümkün. Bu kategorideki ürünler çok çeşitli boyutlarda olup ayaklı ve ayaksız modelleri bulunabiliyor. Pano ölçüleri arasında en çok mantar pano 30x40 cm, 45x60 cm, 60x90 cm, 90x120 cm ve 90x150 cm modelleri kullanım alanı buluyor. Küçük boyuttaki bu ürünler daha çok masaüstü mantar pano olarak tercih ediliyor. Daha büyük modelleri tercih edenler için ayrıca 120x140 cm, 120x 200 cm, 120x360 cm gibi çok çeşitli ölçüler de kullanıcılara sunuluyor. Paslanmaz tekerleklerin ve statik boyalı demir ayakların kullanıldığı ayaklı modelleri ile ön plana çıkan Penguen ürünleri çift ya da tek yüzlü olabiliyor. Özellikle geniş boyuttaki ürünler 5,25 micron kalınlıkta olup alüminyum çerçeve ile çevrelenmiş şekilde sunuluyor. ABC tarafından tasarlanan ahşap çerçeveli camekanlı mantar pano modelleri ilan amaçlı olarak iç veya dış mekanlarda kullanılabiliyor. Kilit sistemli olan bu ürünlerde ayrıca sürgülü ray sistemi sayesinde camlar rahatlıkla sağa ve sola doğru hareket ettirilebiliyor. Klasik duvara monte edilebilen mantar pano ürünlerinde toplu iğne veya harita çivisi kullanılabiliyor. Vida yerlerinin görsel olarak rahatsızlık vermemesi amacıyla bu kısımlar kapak ile kaplanıyor.

Penguen, Akyazı, ABC gibi markaların kullanıcılara sunduğu kumaşlı mantar pano genellikle okullarda ilanları, duyuruları ve görselleri asmak amacıyla kullanılıyor. Çuha pano olarak da adlandırılan bu ürünler iğne, raptiye ve harita çivisi ile kullanıma uygun bir yapı sunuyor. Alüminyum çerçeve ile modern bir görünüm yakalanırken kumaş kısmında yeşil, mavi, bordo, turuncu ve gri gibi çok çeşitli renk seçenekleri sunuluyor. Yine kumaş kaplamasıyla siyah mantar pano koyu rengi sayesinde üzerine asılan notların daha dikkat çekici olmasını sağlıyor. Kumaş altında sünger, elyaf gibi malzemeler kesinlikle bulunmayıp yoğun tutucu dolgu malzemesi yer alıyor. Arka kısımları mdf ve strafor ile güçlendirildiğinden dolayı uzun yıllar yıpranmıyor ve herhangi bir eğrilme olmuyor. Bu dayanıklı yapıları nedeniyle kalabalık ve umuma açık yerlerde çok sık tercih ediliyorlar. Kumaşlı pano ürünlerinin ayaklı modellerinde yine tek veya çift yüz seçeneği kullanıcıların tercihine sunuluyor. Ayaklı modellerde genel olarak yatay şekilde klasik kullanım daha fazla olsa da dikey şekilde dizayn edilmiş modeller yer darlığı yaşayanlar için kullanışlı bir seçenek olarak sunuluyor. Tüm bu farklı özelliklerine göre mantar pano fiyatları değişkenlik gösteriyor.

Alternatif Şık Duvar Panoları

Dekoratif amaçlı olan ve resimleri asmak için kullanılan pano çerçeve, duvar panoları kategorisinde yer buluyor. Bu ürünlerin içine istenilen herhangi bir görsel yerleştirilebiliyor. Genellikle ahşap malzemeden meydana gelen ürünler çok çeşitli mekanlarda duvarlardaki boşluğu doldurarak dekorasyonu tamamlayıcı rol oynuyor. İçine resim konmadan tamamen kendi başına görsel bir tasarım olan duvar panoları da bulunuyor. Çiçek şeklinde tasarlanan ve metal malzemeden üretilen modeller modern dekorasyonları tamamlayıcı şık aksesuarlar olarak ön plana çıkıyor. Özellikle uluslararası çalışan, buna bağlı olarak çeşitli ülkelerde ofisleri bulunan büyük firmaların global yapılarını ön plana çıkarmak amacıyla sıkça tercih ettikleri dünya haritaları, günümüzde daha şık ve profesyonel bir görünüme kavuşuyor. Lazer kesim tekniği kullanılarak hazırlanan modern görünümlü dünya haritalarının bu tasarımları ile klasik dünya haritalarından farklı olarak yalnızca harita işlevi görmeleri değil, duvar dekorasyonunun bir parçasını oluşturmaları amaçlanıyor.

Plastik malzemeden yapılan ve yine tamamen dekor amaçlı olarak kullanılan LED ışıklı pano çeşitleri, teknolojinin gelişmesiyle hayatımıza giren yeni nesil ürünler arasında yer alıyor. Üzerlerine kapasitelerine uygun olacak şekilde isim veya başka herhangi bir yazı yazılabiliyor. Işıklı tasarımları sayesinde çok şık bir görsel şölen yaratan bu ürünler özellikle hatırlanması istenilen özel günleri ölümsüz kılmak için güzel bir seçenek olarak sunuluyor. Çok çeşitli boyut seçenekleri bulunan ürünler USB kablo veya pil ile kullanılabiliyor.

Kara tahta günümüzde yalnızca sınıflarda yazı tahtası olarak değil ayrıca çok çeşitli mekanlarda dekoratif amaçlı da kullanılır hale gelmiş durumda. Üst tarafından iple asılan modeller ile kalp veya kelebek gibi sevimli şekillerdeki modellerin yanı sıra, kara tahtayı askılıkla buluşturan modeller modern ve farklı tasarımları sevenler için ideal bir seçenek oluşturuyor. Bu modeller tercihe göre duvara asılabiliyor veya aparatları ile mobilya üzerinde dik şekilde kullanılabiliyor. Üst tarafı kara tahta olup alt tarafında askılık olan ürünler özellikle evlerde anahtar gibi küçük eşyaları saklamak için güzel ve şık bir kullanım alanı oluşturuyor.

Okullar ve Çocuklar İçin Yazı Panosu Modelleri

Okullarda yazı panosu olarak kullanılan modeller son yıllarda oldukça modern bir görünüme kavuşmuş durumda. Bir yanda yılların klasiği olan kara tahta varlığını devam ettirirken, diğer yanda modern hayatın getirdiği yeniliklerle donatılmış mıknatıslı pano çok çeşitli alanlarda kullanım alanı buluyor. Bu yeni nesil ürünlerin ayaklı modelleri günlük kullanımda “brifing tahtası” adını alıyor. Ayaklı ürünler 90x120 cm, 100x200 cm, 120x200 cm, 120x140 cm, 100x140 cm başta olmak üzere daha birçok ebatta bulunabiliyor. Tek yüzü kullanılabilen bu ürünlerin manyetik yapısı mıknatıs tutma özelliği sağlıyor. Standart donanımında kalemlik bölümleri bulunmasının yanı sıra paslanmaz ayaklar sayesinde taşınabilir olmaları bu ürünlerin ayrı bir avantajı olarak ön plana çıkıyor. “Board Marker” olarak adlandırılan yazı tahtası kalemleri hem okul ortamında hem de işyerlerinde rahatlıkla kullanılabiliyor. Klasik iki ayaklı modeller ağırlıklı olsa da bunların yanı sıra üç ayaklı teleskopik modeller görsel farklılık yaratıyor. Üç ayaklı modeller yer sıkıntısı yaşamayan kullanıcılar tarafından sıkça tercih ediliyor. Duvara monte edilen yazı tahtaları da yine çok çeşitli boyutlarda bulunabiliyor. Lüks mdf çerçeve kullanılarak tasarlanan ürünler duvara monte edilmeleri sayesinde ortamda yer kaplamıyor. Yine yazı tahtası kalemleri kullanılabiliyor olsa da ayaklı ürünlerden farklı olarak kalemlik bölümü içermiyor. Siyah çerçeveli modeller ağırlıkta olmakla birlikte tercihe göre ahşap pano sevenler için doğal ahşap çerçeve ile bunun dışında alüminyum çerçeve seçenekleri de bulunabiliyor. Mıknatıs tutma özelliği ise ürüne göre değişkenlik gösteriyor.

Tebeşir ile kullanılabilen ve aynı zamanda yazı tahtası olarak da adlandırılan kara tahtalar yeni ve modern tasarımlarıyla varlığını sürdürüyor. Lüks mdf kaplama veya alüminyum çerçeve seçenekleri bulunan kara tahta pano çeşitleri eski usul duvara monte olabildiği gibi ayaklı ve buna bağlı olarak mobil de olabiliyor. Paslanmaz tekerlekleri ve demir ayakları sayesinde ürünler son derece sağlam bir yapıya sahip olup statik boya ile renklendiriliyor. Ayaklı modeller ürüne göre tek veya çift yüzlü olabiliyor. Penguen çok sayıda ayaklı ve ayaksız kara tahta ürünleri sunarken, Chalky de duvara monte edilen ürünleriyle dikkat çekiyor. Ayrıca hem ayaklı hem de duvara monte ürünlerin bazılarında mıknatıs tutma özelliği bulunabiliyor. Adı kara tahta olsa da ürünlerin tahta kısmı siyah yerine gözü daha az yorduğu düşünüldüğü için yeşil renkli de olabiliyor. Bu kategorideki ürünlerin boyutları yine çok çeşitli olup 30x45 cm gibi küçük boyutların yanı sıra 100x150 cm gibi büyük boyutlar da bulunabiliyor. Tahta panolar nemli bir bezle, süngerle veya keçe kaplı özel tahta silgisi ile silinebildiğinden tekrar tekrar kullanılabiliyor.

Tamamen çocuklara yönelik tasarlanan yazı panosu ürünleri ise küçük boyutları ve çift yüzlü özellikleri ile dikkat çekiyor. Bir yüzleri kalemle yazılabilirken diğer yüzleri tebeşir kullanımına uygun oluyor. Bunun dışında tek yüzlü ve yalnızca tahta kalemi ile kullanıma uygun ürünler de bulunabiliyor. Çocuklar için üretildiklerinden dolayı genellikle 40x55 cm, 60x90 cm gibi küçük boyutları bulunuyor. Küçük boyutları bu ürünlere farklı bir kullanım alanı daha yaratıyor. Özellikle yeme-içme mekanlarının girişinde menü veya günün yemeği ile ilgili özet bir bilgi sunarak müşteri çekmek isteyen işletme sahipleri yine bu yazı tahtalarını tercih ediyor.

Okul öncesi dönemdeki çocukların sıkça kullandığı yazı panosu çeşitleri genel olarak 100x180 cm boyutlarında olup bu yaş grubuna hitap etmeleri açısında çok renkli ve desenli oluyor. Çiçek, şemsiye ve buna benzer desenleri bulunan ürünler çocukların kalem kullanma alışkanlığını erken yaşta ve eğlenceli bir şekilde kazanmaları için yararlı bir seçenek yaratıyor.

İş Yerleri İçin Pano Modelleri

Yeme-içme mekanlarının sıkça tercih ettiği ürünler olarak ayaklı, çift yönlü ve ayarlanabilir olan yönlendirme panoları ön plana çıkıyor. Tamamı alüminyum malzemeden meydana gelen ve hem yatay hem de dikey şekilde kullanılan bu ürünler yeme-içme mekanları haricinde ofis, hastane, otel ve bunlara benzer diğer mekanlarda da duyuru ve bilgi panosu amaçlı olarak sıkça kullanılıyor. Panonun boyutu ürüne göre değişkenlik gösteriyor olup standart olarak A3 (30x42 cm) veya A4 (21x30 cm) ebatları kullanılıyor. Ayrıca daha farklı olarak ok işareti şeklinde tasarlanmış çeşitler de sunuluyor. Yine yönlendirme panosu olarak tasarlanmış olan ve fakat bilgi verme amacı taşımayıp uyarıcı levha özelliğinde olan panolar ise folyo malzemeden meydana geliyor ve genel olarak duvara monte edilebilecek şekilde üretiliyor. Üzerlerindeki yazı ve semboller ise serigrafi tekniği kullanılarak yazılıyor.

İlan panoları yine en çok iş yerlerinde kullanılıyor olmakla birlikte okullarda ve başka alanlarda da kullanım alanı buluyor. Klasik ilan panoları duvara monte edilecek şekilde ve iki veya dört adet A4 boyutunda kağıdın yerleştirilebileceği boyutta tasarlanıyor. Bakır, kahverengi, siyah ve gri gibi renk seçenekleri bulunuyor. Çift anahtarlı, mandallı olan ve temperli cam aksesuarın kullanıldığı ürünler elektrostatik toz boya kullanılarak renklendiriliyor. Metal çerçeveleri sayesinde şık bir görünüm yakalanabiliyor. Genel kullanımda kapaklar sağa açılacak şekilde üretiliyor. Görselliği ön planda tutmak isteyen kullanıcılar için kilit kapaklı ve mika camlı ahşap ilan panoları ayrı bir seçenek olarak sunuluyor. Daha özellikli bir ilan panosu çeşidi olarak su depolu ürünler genellikle çift taraflı özellik taşıyor.

Atatürk Görseli ve İstiklal Marşı İçeren Pano Çeşitleri

Okullarda, devlet kurumlarında ve özel alanlarda kullanılabilen İstiklal Marşı panosu 35x50 cm veya 50x70 cm standart boyutlarında oluyor. Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına uygun olarak hazırlanan panoda Türk Bayrağı görselinin altında İstiklal Marşı’nın 10 kıtalık kısmı yazılı olarak yer alıyor.

Makam panosu iş yerlerinde, özel kurumlarda ve kamu kurumlarında sıklıkla kullanım alanı buluyor. Türk Bayrağı önünde Mustafa Kemal Atatürk’ün portresinin yer aldığı bu ürünler ayrıca okul panosu olarak da kullanılabiliyor. Metin olarak bazılarında “Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi” yer alırken bazılarında Atatürk’ün vecize sözleri ve imzası bulunuyor. Mdf çerçeveli ve arkası deri kaplı modeller kumaşa göre daha zengin görünümü tercih eden kullanıcılar için güzel bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Kullanılan deri malzeme doğrudan ve uzun süreli şekilde güneşe maruz bırakılmadıkları sürece uzun yıllar rengini koruyor. Duvarlarda, mobilyalarda, kapılarda, araçlarda, cam ve fayans gibi çeşitli yüzeylerde güvenle kullanılabilen ürünlerin bazılarının arka yüzeyi kendinden yapışkanlı olup kolayca duvara sabitlenebiliyor. Kanvas tablo şeklinde tasarlanan modeller ise günlük kullanıma daha uygun olan görünümleri ile evlerde de kullanılabiliyor. Bu ürünlerde kullanılan ahşap malzemeler fırınlama işlemine tabi tutularak iyice sağlamlaştırıldığından uzun yıllar boyunca yamulma, eğrilme ya da yıpranma gibi herhangi bir zarar görmeden kullanılabiliyor. Bu kategorideki ürünler 55x100 cm, 90x180 cm, 100x200 cm ve daha birçok boyutta olabiliyor. Bunların dışında Atatürk görseli içermeyen deri çerçeveli ve düğmeli klasik model makam panosu çeşitleri de yine varlığını sürdürüyor. 80x120 cm, 100x180 cm ve bu boyutlara yakın diğer ebatlarda bulunabilen bu ürünlerde siyah tek renk seçeneği olarak sunuluyor.

Çok sayıda markanın çeşitli boyutlarda ve özelliklerde sunduğu pano modelleri Trendyol’un avantajlı fiyatları ile sizlerle buluşuyor. Bu geniş ürün yelpazesini inceleyebilir ve ihtiyacınıza uygun olan ürünü hemen sepetinize atıp satın alabilirsiniz.