İlgili Kategoriler
Yıldızlı Ürünler
Boy / Ölçü
Renk
Cinsiyet
Fiyat
Kol Tipi
Ortam
Boy
Kol Boyu
Materyal
Desen
Siluet
Yaka Tipi
Kalıp
Dokuma Tipi
Ek Özellik
Kumaş Tipi
Baskı/Nakış Tekniği
Satıcı Tipi
Astar Durumu
Kemer/Kuşak Durumu
Sürdürülebilirlik Detayı
Koleksiyon
Paket İçeriği
Fiyat Geçmişi
Ürün Değerlendirmesi
"

Parti Elbisesi

" araması için 61690 sonuç listeleniyor

Parti Elbisesi Modelleri ile Çarpıcı Şıklık

Günümüzde moda akımı belirli kişiler üzerinden ilerletiliyor gibi görünse de aslında kişiler kendi modalarını kendileri belirlemektedir. Kıyafet tercihlerinde herkesin eskisinden daha cesur davranmaya başladığı günümüzde sıklıkla görülmektedir. Eski dönemlerde modacılık ve terzilik oldukça yaygın bir meslekti. Bu nedenle de tüm kadınların tarzları birbiriyle aynı ve uyum içinde varlıklarını devam ettirirlerdi. Ancak günümüzde bu anlayış farklılaşarak yerini sıra dışı görünüşlü kadınlara bırakmaktadır. Hemen hemen her renk ve modelde kıyafetlerin giyildiği günümüzde moda tamamen kişilerin tercihleri doğrultusunda ilerletilmektedir. Kırmızı parti elbisesi ile girdiğiniz her ortamda en çok dikkat çeken siz olun. Eski dönemler ile kıyaslandığında siyah elbiseler tercih edilirken artık kırmızı gibi iddialı renklere de yer verilmektedir. Siyah parti elbisesi olarak tercih edilen elbiseler ise büyük bir çoğunluğun halen eski anlayışı bırakamayarak kalıpları kırmamasından ya da siyah şıklığından ve zarafetinden vazgeçemeyişinden kaynaklanmaktadır. Gece kıyafetleri içinde en görkemli ve en gösterişli olanları ise uzun parti elbisesi adı altında satılan ürünlerdir. Bu ürünler şıklığı ve zarifliği ile moda akımının değişmeyen tarzı olma yolunda ilerlemektedir. Parti elbiselerinde son moda akımı, şıklık yarışı gibi bir anlayış değildir. Günümüz kadınları öyle güçlü bir duruşa sahiptirler ki kendi sıra dışı modelleri ve kendi moda akımları doğrultusunda kıyafetlerini gecelere uyarlamaktadırlar. Durum böyle olunca da moda akımı ya da modacı görüşü eskilerden gelen ve sadece bu anlayışta büyütülen kişilerde sabit kalarak günümüzde çoğunlukla uygulanmayan şeyler olmaktadır. Hemen hemen herkes tarafından beğenilerek kullanılan ürünlerin ise kumaşları son derece önemlidir. Kumaş anlamında bir farklılık yaratmak ise yersiz bir çaba olmaktadır. Gece kıyafetlerinde yeni bir buluş denemek, son derece büyük bir risk unsuru olabilmektedir. Birbirinden farklı tarzlara sahip modellerin farklı kumaşlarda duruşu oldukça farklı bir bakış acısından ileri gelmektedir. Kişiler gece kıyafetlerinde tiril tiril kumaşlar tercih etmeli ve bu kumaşlar üzerinden tercihlerini yapmalıdırlar. Gece kıyafetleri olarak düşünüldüğünde bu kıyafetlerin en temel tamamlayıcısı ayakkabı ve çantalar olmaktadır. Marka değerinin bir önemi olmayan ancak duruşu ve kişiyi taşıması son derece önemli ayakkabılar ile geceye şıklık katmak, her kadın için vazgeçilmez bir keyif olacaktır.

Günümüzde Parti Elbiseleri

Günümüzde Parti Elbiseleri

Geçmiş dönemlerde gece kıyafetleri pek önemsenen ya da farklı bir anlayış gerektiren objeler değillerdi ancak günümüzde kıyafetler üzerinden mesaj vermek ve karakter hakkında ipucu vermek oldukça yaygınlaşmıştır. Kadınların kıyafet seçimlerinde tercih ettikleri en önemli etken kumaş ve duruşlarıdır. Duruşu bir kıyafetin kumaşında ileri gelmektedir. Bu nedenle hemen hemen her kumaş, parti kıyafetleri için pek uygun olmamaktadır. Bu tip kumaşlar vücut hatlarını saran ya da vücut hatlarına yapışmayan türde kumaşlar olmalıdırlar ancak bu sayede dikiş düzgün ve güzel durabilecektir. Doğum günü parti elbisesi için doğum günü sahibi bir çocuk ise farklı olabilmek için en beğendiği çizgi film kahramanının elbisesiyle eğlenceye katılabilirken yetişkin bir kişiden bahsediliyorsa bu durum biraz işleri biraz daha ciddileştirebilmektedir. Çoğunlukla kişilerin farklı olma istekleri, kıyafetlerde farklı seçimlere yönelmelere sebep olmaktadır. Kıyafetlerin kumaşları ve kişiler üzerinde duruşu son derece etkilidir. Kokteyl parti elbisesi beklentilerin oldukça üzerinde ürünler olarak kişilerin tercih ettiği görülmektedir. Farklılaşmak herkesin tercihlerinden uzaklaşmak anlamı taşıdığı içim kumaşa farklı modeller ile hayat verilmesini getirmektedir. Partiler ve kokteyller, abiye kıyafetlerin en çok tercih edildiği mekânlardır. Bu nedenle birçok kişi özel olarak hazırlanır. Böyle bir partiye giderken yapılacak seçimlerde önemli olan elbisenin doğru bir marka üzerinden alınmasıdır. Sonuç olarak görüldüğü gibi ya da beğendiğiniz gibi denediğinizde durmayacak bir ürün seçmeyi hemen hemen kimse istemez bu nedenle vücut ölçülerinin tam olarak belirlenmesinin ardından doğru bir ürün seçilerek geceye hazırlanmak en doğru seçimlerden bir olacaktır. Bu nedenle elbise rengi ile de ayakkabı ve çanta kullanımı önem arz etmektedir. Makyaj ise gecenin gerektirdiklerinden biri olacaktır. Abiye kıyafetlerin düzgün bir makyaj ve saç ile tamamlanması son derece önemli bir detay olmaktadır. Bazı kişiler için gece davetlere hazırlanmak, son derece kolay bir durum olurken, bazıları içinde bir o kadar zor bir durumdur. Önemli olan önceden planlama ve o plan doğrultusunda saç, makyaj ve bilhassa çanta – ayakkabı ikilisini ayarlamaktır. Davetler gece olmayabilir bazı partiler gün içerisinde de yapılıyor olması sebebiyle birçok kişi günlük kıyafetler ile de eşlik edebilmektedir. Ancak kıyafetlerin günlük bir tempo içinde geçiştirilmesi düzenlenen ya da düzenlenecek olan etkinliğe gölge düşürmektedir. Gündüz bile olsa özen gösterilmeli ve olması gerektiği gibi katılım sağlatılmalıdır.

Parti Elbisesi Kullanım Alanları

Parti Elbisesi Kullanım Alanları

Parti elbiselerinin genel olarak kullanım alanları geceler ve önemli bir konusu olan eğlenceler olmaktadır. Gece kıyafetlerinde önemli detaylardan biri büyük beden ölçülerine göre uyarlanan giysilerdir. Çoğu zaman büyük beden ölçülerine sahip kişiler, abiye kıyafet bulma konusunda zorluk yaşayabilmektedirler. Bu nedenle buldukları ürünleri defalarca giymek zorunda da kalabilirler. Büyük beden parti elbisesi olarak satışa sunulan ürünler, her yaş grubuna hitap edebilecek kategorilerde giysiler olmalıdır. Sonuç olarak günümüzde çağın en salgın hastalığı olarak bilinen obezite oldukça yaygın olması sebebiyle, büyük bedene ihtiyaç son zamanlarda oldukça artmıştır. Büyük bedenlerde gece parti elbisesi arayışı son derece zor bir durumdur. Hayatı kolaylaştıran en önemli adımlardan biri olan her beden ölçüsüne göre kıyafet satışları piyasa değeri yüksek markalar tarafından yeni bir satış politikası haline gelmiştir. Yılbaşı parti elbisesi ise bulmak neredeyse imkânsızdır. Kilo problemi olan kişilerin birçok konuda geri planda kalıyor olması kişilerin en önemli sorunları arasındadır. Bu nedenle renkli bir abiye kıyafet, çoğu zaman tercih unsuru dahi olmamaktadır. Bu anlayışın değişmesi için büyük beden tasarımların çeşitliliğinin arttığı son dönemlerde görülmektedir. Öyle ki, Beyaz parti elbisesi tercih edebilecek kadar güveni sağlayan markalar bulunmaktadır. Ve bu markaların satışları ise son derece yüksek oranlara sahiptir. Son dönemlerde tekstil sektörü, beden problemlerini önleyerek günümüzde her bedene göre model ve kıyafet seçimiyle kişilere hizmet verebilmektedir. Güncel problemlerin yanı sıra bu kıyafetlerin kumaşları da standartlara göre farklı olmalıdır. Kumaşlar, esnek bir yapı da ve gizlenmiş özelliği bulunan modeller ile kişilere sunulmaktadır. Müşteri memnuniyeti olarak geri dönüşlerin yapıldığı görüldüğünde sektörün doğru bir yol izlediği anlaşılarak memnuniyet odaklı olarak sektörde ilerlediği düşünülmektedir. Gece kıyafetleri olarak beden seçimi özgürlüğü bir markanın müşterisine sunabileceği en önemli hizmettir. Kişilerin müşteri memnuniyeti odaklı olarak yazdıkları yazıları ve yorumları okuduklarında, ilgili markaların ürünlerini satın alma konusunda bir fikir sahibi oldukları düşünülmektedir. Bu nedenle birçok marka müşteri memnuniyeti olarak yorumları sitelerinde aktif olarak yayınlamaktadır.

Farklı Tasarımlar ile Parti Elbiseleri

Farklı Tasarımlar ile Parti Elbiseleri

Tekstil sektörü, birçok alanda kişilere hizmet vermek için çalışmaktadır. Geçmiş yıllarda zor dönemler yaşayan sektör, günümüzde ise durumu toparlayarak dünya çapında gelişmiş bir teknoloji ile ürünleri kullanıcılarına sunabilmektedir. Birbirinden farklı birçok model ile müşterilerine kumaşlar sunabilen sektör modacılar ile eşsiz bir tasarım eşliğinde moda akımlarına yön verebilmektedir. Kumaşların kalitesi giyildiğinde belli olduğu kadar dikimiyle dikkat çeken ürünler de bulunmaktadır. Püsküllü parti elbisesi tercih edildiğinde bu elbisedeki püsküller, zenginlik sağlayarak görüntünün renklenmesini hedef almaktadır. Ancak kişi marka değeri olmayan bir ürünü aldıysa ve taklit bir ürün niteliği taşıyorsa son derece zorlanacağı bir davet yaşayacağı kaçınılmaz bir son olacaktır. Püsküllü elbiselerde bilhassa kumaş kalitesi çok önemlidir. Püsküllerin elbiseye tutunma ve bedeni kavrama potansiyeli kullanıcıya kendini rahat hissettirmesiyle paralel ilerlemektedir. Bu nedenle birçok kişi hatalı bir ürün alırken bunun hatalı olduğunun farkına ancak gece başladığında varmaktadır. Mavi parti elbisesi, son derece şık tasarımıyla sunulduğunda kadınlar üzerinde oldukça şık bir görünüm sunacaktır. Ancak çanta ve ayakkabı ikilisi ile son derece uyumlu olarak kullanılması gereken iddialı bir renk olmaktadır. Herkes tarafından tercih edilmesi kolay olmayan bu renk çoğunluklu soğuk renkleri taşıyan ten renklerinin tercihleri olmaktadır. Bu nedenle çoğu esmer olan kişi mavi tercih etmektedir. Nedeni ise siyah gibi koyu saç renklerinde mavi gibi soğuk renkler, son derece bütünleşerek etkin bir görsellik çıkaracaktır. Yakışan bir durum olması nedeniyle kişilerin hemen hemen her zaman tercih ettikleri ürünlerden biri olduğu da bilinmektedir. Renklerin zarafetine güvenen kadınların büyük bir kısmı siyah gece kıyafetlerini tercih edebilmektedir. Ancak siyah dışında da günümüzde birçok renk hatta turuncular aktif olarak kullanılarak abiye modasına farklı bir bakış açısı sunabilmektedir. Kumaş kalitelerinin de önemli olduğu abiye kıyafetlerini marka değeri yüksek bir firmadan aldıysanız uzun yıllar kullanabileceğiniz en kıymetli abiye kıyafetiniz olacağını bilmek şaşırtıcı olmayacaktır.

Genellikle her kadın ayakkabı ve çanta ile bu kombinleri yaparken aynı renk olmasına önem verir ancak son zamanlarda tasarımı farklı ya da zıt renklerde çanta ve ayakkabılar giyilmesini tavsiye eden moda akımları da görülmeye başlanmıştır. Birbirinden farklı zengin model seçenekleriyle kişilere sunulan en önemli kıyafet seçenekleri olan abiye kıyafetler, herkes tarafından rahatça kullanılmaktadır. Eski dönemlerde abiyenin rahatlığı değil de güzel olması gibi bir durum söz konusu olurken bazı dönemlerde ise son derece rahatsız ama kadınsı kalıplar ile hazırlanmış modellerin de dönemsel olarak sektöre yön verdiği görülmektedir. Uzun kollu parti elbisesi sıklıkla kullanılan bir modeldir. Herkes tarafından beğenilerek kullanılan elbise, hemen hemen herkes tarafından beğenildiği gibi kişilere de fazlasıyla yakışan varsa kol bölgesinden beğenilmeyen detayları kapatan güçlü bir model olarak satışa sunulmaktadır. Markalar, mutlaka bir adet bu tarz bir elbiseyi reyonlarında bulundurmaktadırlar. Sonuç olarak abiye kıyafetlerin en kıymetli olanı vücut üzerinden beğenilmeyen noktaları da kapatabilen bir özellikte olması nedeniyle tercih edilme oranı oldukça yüksek modellerin arasında yer almaktadır. Hemen hemen her renk, partiye gitmek için uygun olsa da daha çok genç ya da özel günlerin abiyeleri ise pembe parti elbisesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Renkli tercihler, son dönemlerin en gözde tercihleri arasında yer alıyor olması nedeniyle birçok modelde ve tasarımda da parti elbise modelleri adı altında birbirinden renkli tasarımlar kişilere sunulabilmektedir. Genellikle pembe gibi kıyafetler bir dönem bebek bekleyen kadınların cinsiyet partilerinde çok sık kullanılmaktaydı. Hastalık dönemlerinde fazla kalabalık olmaması tercih edildiğinden parti ve kutlamalar geçici süreliğine askıya alınarak bekleme sürecine girse de kıyafet hazırlığının erkenden yapılmasında fayda vardır. Fiyat olarak parti elbiselerinin oldukça değişken rakamlarda bulunmaktadır. Marka değeri yüksek herkes tarafından bilinen bir markadan alışveriş yapıldıysa ödenebilecek tutar son derece fazla ve ortalamanın üzerinde bir rakama denk gelebilmektedir. Ancak her bütçeye uygun bir parti elbisesi bulunabilir. Çok aşırı maliyetler ile satılan ürünler olmaması nedeniyle herkes tarafında kolaylıkla tercih edilebilmektedir. Önemli olan bir detay vardır ki o da kişilerin beden ölçülerine uygun ürünlerin de doğru olarak sipariş verebilmeleridir. Bu sayede ödenen rakamların layık olduğu değeri giyerek kullanmak, son derece keyifli bir durum olmaktadır. Parti elbiseleri, kimi markalarda çok pahalı olabilirken internet üzerinden çok daha uygun fiyatlara bulunabilir. En özel gecelerinize eşlik edecek parti elbisesinin en önemli unsuru kumaştır. Satın alınan bu elbiseler son derece kaliteli ve yıllarca giyilebilir ürünlerdir. Katılacağınız her türlü partiler için uygun modelde ve renkte elbiselere Trendyol üzerinden ulaşabilirsiniz.

Parti Elbisesi Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Parti elbisesi seçerken dikkat edilmesi gereken pek çok faktör bulunur. Vücut tipi ile uyumlu elbise seçimi yapmak bunlardan ilkidir. Kişilerin bedenlerinde vurgulamak istedikleri noktaları belirleyip vücut tipine ve ölçülerine uyumlu modelleri listelemesi gerekir. Bunun yanı sıra tercih edilecek elbise modelinin, kumaşını ve rengini belirlemek de önemlidir. Parti elbisesi seçerken dikkat edilmesi gereken bir diğer konu da mekana uyumlu model seçimi yapılmasıdır. Kapalı bir alanda giyilecek olan modellerle açık mekanlarda tercih edilen elbiseler farklılık gösterebilir. Buna bağlı olarak kombin oluştururken mekanı gözetmek ve uyumlu bir kıyafet seçmek oldukça önemlidir. Uygun modeli belirledikten sonra oluşturulacak tarzı bütünüyle planlayıp kombini tamamlayan parçaları belirlemek gerekir. Renk kombinasyonlarına, modellere, modelin uzunluğuna bağlı olarak aksesuar, ayakkabı ve çanta gibi yardımcı parçaları tercih etmek önemlidir.

Parti Elbisesi Altına Hangi Ayakkabı Giyilir?

Elbise modeline bağlı olarak tercih edilecek ayakkabı da değişiklik gösterebilir. Düz tabanlı modellerin yanı sıra ince, kalın ve dolgu topuklu pek çok ayakkabı seçeneği bulunur. Bu seçenekler içerisinden oluşturulan genel tarz ve elbise modeliyle uyumlu olanın belirlenmesi önem taşır. Bağcıklı, taş detaylı, simli, desenli, açık, kapalı, renkli veya şeffaf gibi farklı pek çok seçenek içerisinden genel kombine uyumlu olan ayakkabı tercihinin yapılması gerekir. Bu noktada her türlü elbiseye uyum sağlayan abiye ayakkabı seçenekleri incelenebilir. Parti ortamına uygun olarak abiye ve şık seçenekler tercih edilebilir. Elbisenin kumaşına, rengine, modeline ve uzunluğuna bağlı olarak ayakkabının; topuk boyu, materyal seçeneği, rengi ve desenine karar verilebilir. Abiye ayakkabı seçerken mevsime göre açık veya kapalı modeller arasından uygun bir karar vermek mümkün olur.

Parti Elbisesi Modelleri Nelerdir?

Farklı pek çok parti elbisesi modeline rastlamak mümkündür. Balık, prenses kesim, dekolteli, büzgülü, karpuz kollu, vintage, kruvaze, tek omuz, kalem etekli, yırtmaçlı, pencereli, yarasa kesim gibi seçenekler başta olmak üzere farklı pek çok model içerisinden seçim yapılabilir. Vücut tipine, yaşa, partinin yapıldığı mekana, mevsime bağlı olarak seçilecek modeller de farklılık gösterebilir. Kişilerin beğenileri de parti elbisesi seçiminde belirleyici role sahiptir. Parti elbisesi modelleri arasında yaygın olarak balık kesim, kruvaze yaka ve askılı mini modellerin tercih edildiği görülür. Bunun yanı sıra prenses kesim, tüllü, vatkalı veya transparan modeller de partilerde sıklıkla kullanılır. Bu modeller arasında sıklıkla tercih edilen kumaş tipi ise saten, keten ve dokumadır.