"

Çizgili Defter

" araması için 77526 sonuç listeleniyor

Çizgili Defter

Çizgili Defter

Hemen hemen her boyutta üretilen ve her türlü yazınızı not almak için oldukça uygun olan çizgili defterler, az ya da daha çok yapraklı olarak üretilirler. Çizgisiz ya da kareli defterlere nazaran çizgili defterlere düz yazı ve güzel yazı yazmak çok daha kolaydır ve bu sebeple hem öğrenciler hem de çalışanlar tarafından oldukça fazla tercih edilirler. Çizgili defter çeşitleri kullanım amacına, sayfa boyutlarına, spiralli ya da dikişli olmasına ve yaprak sayfasına göre geniş yelpazede bulunurlar. A1 boyutlu çizgili defterden A5 boyutundaki çizgili deftere, sert kapaklı ve ciltli çizgili defterden spiralli çizgili deftere, çizgili metod defterinden çizgili resim defterine her boyutta, yaprakta ve her kullanım amacına uygun olarak çizgili defter çeşitleri bulunuyor. 40 yapraklı not defterinden 400 yapraklı kalın çizgili defterlere kadar her kalınlıkta çizgili defter bulunduğu için ihtiyacınıza uygun binlerce çizgili defter modelinden istediğinize tek tık ile sahip olabilirsiniz.

Bunların yanı sıra, bazı çizgili defterler ise set halinde satılırlar ve birkaç tane çizgili deftere tek seferde sahip olabilirsiniz. Bazı setlerde iki ya da üç çizgili defter bulunurken, bazılarında ise daha çok çizgili defter bulunur. Bu setlerin içerisindeki defterlerin de hepsi farklı boylarda ve kapaklarda bulunur ve bu defterlerin hepsi farklı yaprak sayısında olurlar. Bu sebeple ister kalın defter seti arayın, ister ufak not defteri seti, ister özel tasarım kapaklı çizgili defter seti arayın, ister ortalı defter seti, ihtiyacınız olan çizgili defter seti Trendyol uygulamasında bir tık uzağınızda.

Kullanım Amaçlarına Göre Çizgili Defterler

Çizgili defter kullanımı birçok alana göre değişiklik gösterir. Bunlardan bazıları, kılavuz çizgili güzel yazı defteri, not defteri çizgili olanları, çizgili harita metod defteri ya da çizgili metod defteri, çizgili okul defteri, çizgili resim defteri, çizgili günlük defteri olarak sayılabilir. Yani, çizgili defterleri hem güzel yazı yazmak için, hem resim çizmek için, hem de matematik ya da Türkçe gibi dersler için okul defteri olarak kullanabilirsiniz.

Çizgili resim defteri, resim sanatına yeni başlayan kişiler için oldukça kolaylık sağlar ve resimlerini bölerek pratik bir şekilde çizebilirler. Özellikle karakalem yapanlar için oldukça kullanışlı bir üründür. Beş çizgili defter çeşidi ise müzik defteri olarak kullanılabilir ve bu defterlere müzik notalarını yazabilirsiniz. Kılavuz çizgili güzel yazı defteri ise özellikle ilkokul öğrencilerinin ihtiyacı olan defterlerdir ve genel olarak ortalı defter halinde bulunurlar, bu sebeple çocuğunuzun yazı yazmayı ve okumayı öğrenmesi için oldukça kullanışlı bir üründür. Çizgili metod defteri ise matematik işlemlerini yapmaya ve özel teknik çizimler yapmak için ideal bir üründür. Çizgili günlük defteri ise gün içerisinde olan anılarınızı düzgünce yazmak ve daha sonrasında kolaylıkla okumak için üretilirler ve genel olarak kilitli olarak satılırlar. Bazıları ise kilitsiz olarak satılır ve yine de günlük yazmaya uygun olarak satılırlar. Çizgili günlük defterlerinin birçoğu sert kapaklı ciltli olarak bulunur ve çeşitli renklerde ve figürlerde olur. Gündelik olaylarınızı ve anılarınızı yazmak için zevkinize uygun kapağı bulunan çizgili günlük defteri edinebilirsiniz. Gördüğünüz üzere, her kullanım amacına uygun olarak çizgili defter modelleri bulunur ve sayılan tüm bu çizgili defterlerin en küçük boyundan en büyük boyutuna kadar bulunur. Bu sebeple çizgili defterleri gerek ufak notlarınızı almak için, gerekse uzun zamanlı olarak yazılarınızı yazmak için uygun formda olanlardan alabilirsiniz.

Bu defterlerden bazıları kenarı çizgili güzel yazı defteri, bir diğer adıyla kenarı kırmızı çizgili defter olarak satılırken, bazısı ise dik temel kılavuz çizgili defter olarak satılır. Bazıları ise kılavuzlu çizgili defter, bir diğer adıyla dik kılavuz çizgili defter olarak bulunurlar. Çizgili defterler, kullanım alanlarının yanı sıra, sayfa boyutlarına göre de çeşitlilik gösterirler. Bu sebeple, hangi amaçla bir çizgili defter ararsanız arayın, istediğiniz boyutta da bir defter çeşidini bulabilirsiniz.

Sayfa Boyutlarına Göre Çizgili Defterler

İster çizgili resim defteri arayın, ister dik çizgili defter, her ebatta ihtiyacınıza uygun çizgili defterlere Trendyol uygulaması üzerinden ulaşabilirsiniz. A1 kılavuz çizgili defter gibi büyük boy çizgili defterden A5 spiralli çizgili defter gibi küçük çizgili defter çeşitlerine, ya da klasik sayfa ebatı olan A4 çizgili defter gibi orta boy çizgili defter çeşitlerine kadar her yelpazede çizgili defterler bulunur. Örneğin, aradığınız çizgili resim defteri çeşidini çizgili A5 defter boyutunda bulabilirsiniz. Çizgili yazı defteri arıyorsanız da hem A4 boyutunda siyah çizgili defter olarak bulabilirsiniz, hem de daha küçük ya da daha büyük boylarda bulabilirsiniz. Sonuç olarak, A1 gibi en büyük boy çizgili defterlerden A6 gibi ufak notlar almanız için olan küçük boy çizgili defterlere kadar her sayfa boyutunda çizgili defter bulunur. Her boyuttaki çizgili defterin ise her kullanım amacına uygun olarak modelleri ve her kalınlıkta çeşidi bulunur. Defterin kalınlığı ise yaprak sayısına göre değişkenlik gösterir.

Yaprak Sayısına Göre Çizgili Defterler

60 yaprak çizgili defter gibi ince kalınlıkta çizgili defterden 200 yaprak çizgili defter gibi kalın çizgili deftere kadar her yaprak sayfasında ve sayfa ebatında çizgili defter modelleri bulunur. 100, 120, 160, 40, 60, 72, 80, 96 yaprak çizgili defter çeşitleri bulunduğu için her kalınlıkta çizgili deftere ulaşabilirsiniz. Bu sebeple ihtiyacınız kadar sayfa bulunan bir deftere sahip olabilirsiniz. 60 yapraklı kılavuz çizgili defterin kullanımınıza yetmeyeceğini düşünüyorsanız, 400 yaprak çizgili defter modellerine kadar bulunan yaprak sayısı çeşitliliğine sahip diğer çizgili defterlere bakabilirsiniz. Az kullanacağınız bir çizgili defter arıyorsanız, 40 yapraklı kılavuz çizgili defter dahi bulabilirsiniz. Bu yaprak sayısına sahip çizgili deftere ufak notlarınızı alabilirken, daha fazla yapraklara sahip çizgili defterlere ise ders notlarınızı ya da anılarınızı yazabilirsiniz. Çizgili resim defterinin de, okul defterinin de, harita metod defterinin de her yaprak sayısına sahip olanından kolaylıkla bulabilirsiniz. Ortalı defter istiyorsanız, bunun için de 2 ortalı, 3 ortalı ya da 4 ortalı gibi çizgili defterler bulunur ve yaprak sayısından ziyade bu orta sayılarına göre çizgili defter yapabilirsiniz. Yaprak sayfasının ve sayfa ebadının yanı sıra, spiralli ya da çeşitli ortalı çizgili defter çeşitleri de bulunur, bu defterlerin kapakları da birbirinden farklılık gösterir.

Ortalı, Ciltli ya da Spiralli Çizgili Defter Çeşitleri

İster kalın çizgili defter arayın, ister 2, 3, 4 ortalı büyük boy çizgili defter ya da sert kapak çizgili defter; hangi tarzda sayfaların birleştirilip defter haline getirilmiş ürün ararsanız arayın, istediğiniz beyaz çizgili defter çeşidini kolaylıkla edinebilirsiniz.

Çizgili kalın kapak defter çeşitleri de, spiralli çizgili defter, bir diğer adıyla telli çizgili defter çeşitleri de kullanım açısından pratik ve dayanıklı defterlerdir. Çünkü bu tarz defterleri çevirip kullanırken ve arasından bir sayfa koparırken defterin kendisine kolay kolay zarar gelmez, bu yüzden de kullanışlı defter çeşitleridir. Spiralli çizgili defterlerin ise bazıları üstten spiralli olurken, bazıları ise dikey spiralli olabilir. Fakat üstten spiralli de olsa dikey spiralli de olsa, spiralli çizgili defterlerin kullanımı oldukça pratiktir. Kalın kapaklı ve ciltli defterler ise dayanıklı çizgili defterlerdir ve uzun süre boyunca yıpranmadan ve solmadan kullanılabilirler. Bu sebeple, ister telli çizgili defter edinin, ister ciltli çizgili defter, her halükarda kullanışlı, pratik ve dayanıklı çizgili deftere sahip olursunuz ve uzun seneler boyunca kullanabilirsiniz.

Çizgili defterlersayılan özellikler bakımından çok çeşitli bir yelpazede bulunur. Hatta boş çizgili defter şablonu ve boş çizgili defter alarak çizgisiz defterlerinizi dahi çizgili defter haline getirebilirsiniz. Bunların yanı sıra, ayraçlı defter çizgili defter çeşitlerinde de bulunur. Bu ayraçlı defterler özellikle öğrenciler ve çalışanlar için oldukça kullanışlı defterlerdir. Bölümlere ya da derslere göre ayırıp bir defter içerisinde bütün notlarınızı yazabilirsiniz. Ortalı çizgili defter çeşitleri de özellikle ilkokul ve ortaokul öğrencileri için elzem haline gelen defterlerdir ve bu defterlerin de hem siyah çizgili defterçeşitleri, hem de beyaz çizgili defter çeşitleri bulunur. Ayrıca her ortada çizgili defterler de bulunur ve çocuğunuzun ihtiyacına uygun olandan Trendyol uygulaması üzerinden kolaylıkla sahip olabilirsiniz. Ciltli çizgili defter modelleri de hem öğrenciler hem de günlük hayatta herkesin kullandığı defterlerdir ve her boyutta bulunan çeşitleri vardır. Çizgili spiralli defter çeşitlerinin de tıpkı kapaklı ve dikişli çizgili defterler gibi büyük boy kılavuz çizgili defter, küçük boy çizgili defter ve 5 çizgili defter gibi dik kılavuz çizgili yazı defteri olarak birçok çeşidi bulunur. Çizgili spiralli defterlerin sayfalarını kolayca kopararak sadece çizgili defter kağıdı şeklinde kullanabilirsiniz. Bu sebeple kılavuz çizgili yazı defteri çeşitleri oldukça kullanışlı ve yazılarınızı not almak için kolay bir kullanım imkanı sağlar. Hemen hemen bütün çizgili defterler kılavuzlu çizgili defter olarak bulunurlar ve bu sebeple de paragraf başı ve satır başı yazılarınızı ayarlamak için size kolaylık sağlar.

Gerek spiralli defterler, gerekse ciltli ve kapaklı defterler çeşitli renklerde ve kalınlıklarda olurlar. Sert kapaklı ciltli defterlerin dayanıklılığının yanı sıra, ince kapaklı defterlerin de hafifliğini tercih edebilirsiniz. Siyah, lacivert ya da bordo gibi koyu renkli kapakların yanı sıra beyaz, sarı ya da turuncu gibi açık renkli kapakların olduğu çizgili defterleri tercih edebilirsiniz. Bazı çizgili defterlerin kapakları çizgi film karakterleri ya da taraftar renkleri gibi lisanslı olabilirken, bazıları ise ekose desenli ya da nokta desenli gibi çeşitli figürlerde ve renklerde bulunurlar. Bu yüzden, almak istediğiniz çizgili defteri hem ihtiyacınıza göre, hem de kapağın renklerine ve desenlerine göre zevkinize uygun olarak seçebilirsiniz. Klasik renklerin yanı sıra, doğallıktan yana olanlar için ahşap kapaklı ciltli çizgili defterler de bulunur. Çizgi film karakterli gibi lisanslı çizgili defterler ise özellikle çocuklarınızın hoşuna giderek, ders çalışma şevkini arttırabilir. Bu tarz değişik figürlerin olduğu çizgili defterler ise hem spiralli defter çeşitlerinde, hem de kapaklı ve ciltli defter çeşitlerinde bulunur.

Çizgili Defter Setindeki Tüm Defter İhtiyacınız

Bazı çizgili defterler set halinde satılır. Bu setler içerisinde birden fazla çizgili defter bulunur ve farklı yaprak sayılarına, farklı sayfa ebatlarına sahip olabilirler. Bu setlerin içerisindeki çizgili defterler kapaklı, ciltli ya da spiralli çizgili defterlerden oluşurlar ve ihtiyacınız olan çoklu çizgili defterlere tek seferde kolaylıkla sahip olabilirsiniz. İster çocuğunuz için ortalı defterlerin olduğu çizgili defter setine, ister kendiniz için ciltli çizgili defter setine uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Özellikle çocuklarınızın okul dönemleri başladığı zamanlar birçok çizgili deftere ihtiyacınız olabilir ve bu defterlere tek seferde sahip olabilirsiniz.

Bu setlerin içerisinde bulunan defterlerin boyutları da değişkenlik gösterdiği için A4 boyutunda birçok çizgili defter ihtiyacınız da olsa, A1 ya da A5 boyutunda çoklu çizgili defter ihtiyacınız da olsa kendinize ve ihtiyacınıza uygun çizgili defter setine sahip olabilirsiniz.

Bazı defter setlerinin içerisinde farklı ebatlarda ve farklı yaprak sayısına sahip defterler bulunurken, bazı çizgili defter setlerinde ise aynı ebatlarda ve yaprak sayısına sahip defterler bulunur. Bu yüzden kaç tane deftere, hangi ebatlarda ve yaprak sayılarında olan defterlere ihtiyacınız varsa, ona uygun bir çizgili defter seti bulabilirsiniz. Bu çizgili defter setleri hem öğrencilerin ihtiyaçları için, hem de çalışanlar için özel olarak tasarlanır ve bu sebeple hem kendiniz için, hem de çocuklarınız için uygun olan çizgili defter setini edinebilir ve tek seferde bütün çizgili defter ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Bu çizgili defter setlerinin içerisindeki defterler aynı zamanda çeşitli kapaklara sahip olurlar. Bazıları spiralli çizgili defter seti iken, bazısı ise ciltli çizgili defter setidir. Bu yüzden hem ihtiyacınıza hem de zevkinize uygun bir çizgili defter seti edinebilirsiniz.

Set halinde almak istemeyip tek çizgili defterde derslerini toparlamak isterseniz de, ayraçlı çizgili defterlerden birine sahip olabilirsiniz. Bu sebeple, ister set halinde ister tek çizgili defter çeşidine kolaylıkla sahip olabilirsiniz. Ayraçlı çizgili defterler ise, içerisinde farklı bölümlere ayrılmış defter çeşididir. Yaprak sayısı ise içerisinde bulunan bölüm sayısına göre daha çok olabilir. Set halinde çizgili defter almak istemeyip ayraçlı defter almak isterseniz, farklı sayıda bölümleri olan çizgili defterler bulunur. Yani, çoklu çizgili defter ihtiyacınızı set halindeki çizgili defterlerle ya da ayraçlı çizgili defter modelleri ile karşılayabilirsiniz.

Uygun Fiyatlı Çizgili Defter Çeşitleri

Çizgili defter fiyatları oldukça uygun maliyetli ve bütçenizi sarsmayacak şekildedir. 60 yaprak çizgili defter fiyatı da, 400 yapraklı çizgili defter fiyatı da uygun fiyatlarla Trendyol uygulamasında sizi bekliyor. Sayfa boyutuna, kapak çeşidine, yaprak sayısına ve kullanım amacına göre çizgili defter fiyatları değişkenlik gösterse de, A5 60 yaprak spiralli çizgili defter ile A1 400 yaprak ciltli defter fiyatı arasında bir uçurum bulunmaz. Aynı zamanda set halinde satılan çizgili defterler ise çoklu satış olduğu için tekli satılan çizgili defterlerden daha uygun fiyata denk gelir ve tek seferde bütün çizgili defter ihtiyacınızı karşılama imkanı sunar. Çizgili defterlerin gerek spiralli olanları, gerekse kartondan ya da ahşaptan üretilenleri kaliteli malzemeden üretilirler ve bu sebeple de uzun zaman boyunca kullanabilirsiniz. Hatta günlük ya da okul defteri gibi çizgili defter çeşitlerini kullandıktan seneler sonra dahi dönüp tekrardan okuyabilirsiniz ve bu çizgili defterlerde hiçbir aşınma ya da solma sorunu olmaz. Kullanışlı oldukları için de uzun süreli yazılarınızı yazabilirsiniz ve sayfaları da kapakları da kolayca yırtılıp sökülmez. Bu sebeplerden dolayı da her türlü çizgili defter oldukça pratik ve uygun fiyata denk gelir.

Çizgi film karakterleri ya da taraftar renkleri gibi kapakları bulunan özel tasarım lisanslı çizgili defter fiyatları klasik çizgili defter fiyatlarından daha pahalıya denk gelebilir, fakat bu tarz defterler de bütçenizi sarsacak fiyatlara sahip değildir ve uygun fiyata satılırlar.

Çizgili defterlerin yanı sıra, kareli ya da çizgisiz defterlerinizi ve diğer kırtasiye ürünlerini de Trendyol uygulaması üzerinden uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.