İlgili Kategoriler
Marka
Cinsiyet
Form
Ek Özellik
Fiyat
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Hacim
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
"

Deodorant ve Roll On

" araması için 13570 sonuç listeleniyor

Kişisel Bakımın ve Gündelik Hayatın Vazgeçilmezi Deodorant Kokuları Trendyol'da!

İnsanlar günlük bakım ürünleriyle kişisel hijyenlerini korumaya çalışır. Kişisel hijyen söz konusu olduğunda ter kokusunu önlemek önemli bir adımdır. Deodorant çeşitleri, terleme sonucu oluşan kokuları engellemek ve kişisel hijyeni sağlamak amacıyla kullanılan ürünlerdir. Bu ürünlerin farklı pek çok çeşidi bulunur. Bu çeşitlilik, kullanıcılara farklı özellikleri göz önünde bulundurarak seçim yapma şansı verir. Böylece herkesin kendi tarzına uygun ürünlere ulaşması sağlanır.

İnsanlar özellikle yaz aylarında yoğun şekilde terleme sorunu yaşarlar. Bu durum, istenmeyen koku oluşumunu da beraberinde getirebilir. Deodorant kullanımı, yaz ve kış aylarında hoş bir koku elde etmek için de tercih edilir. Ayrıca deodorantlar, kişisel hijyen açısından da oldukça işlevsel ürünlerdir. Bu ürünler genellikle koltuk altlarına uygulanır. Ancak isteğe bağlı olarak farklı bölgelerde ve kıyafetler üzerinde de kullanılabilir.

Farklı kokulara sahip modeller olduğu gibi kokusuz ve sadece hijyen amaçlı üretilen çeşitler de mevcuttur. Bu sayede kişiye özel seçenekler oluşur. Deodorant seçimleri, dönemsel olarak da değişiklik gösterebilir. Farklı kokular, mevsimlere bağlı olarak değiştirilerek kullanılabilir. Ürünler, erkek ve kadın deodorant seçenekleri olarak da çeşitlenir. Size sunulan seçenekler, özellikle koku esansları açısından farklılık gösterir. Her marka, kendine has koku alternatiflerini ortaya çıkarır. Tek bir meyve ya da bitkinin esansını içeren alternatiflerin yanı sıra karışım olarak formülize edilen kokular da kullanıcıların tercihi olabilir. Seçim aşamasında kendi zevkinize uygun ürünlere yönelebilirsiniz.

Ürünlerde kullanılan içerikler de farklılık gösterebilir. Kozmetik sektöründe yaşanan yenilikler, deodorant üretimlerine de yansır. Bazı kimyasal maddelerin yer almadığı ya da klasik sprey formun dışında kalan çeşitlerin sayısı da bir hayli fazladır. Doğal deodorant, hassas cilt yapısına sahip kişiler için ideal bir seçenektir. Aynı zamanda alerjik bir bünyeye sahip olanlar da bu tarz modellere yönelebilir. Ürünler, farklı boyutlara sahip ambalajlarda satışa sunulur. Bu durum hem kullanım hem de kolay taşıma açısından avantaj yaratır.

Koltuk altı deodorant çeşitleri, terlemenin yoğun olduğu bölgelere uygulandığında kendinizi rahat hissetmenizi sağlar. Hoş kokularıyla da dikkatleri üzerine toplayan modeller arasından size uygun olanı kullanarak kendi tarzınızı ortaya çıkarmanız mümkün olur. Deodorant kullanımı, yoğun hareket halinde bulunan kişiler için idealdir. Sürekli hareket halinde olmak ter bezlerinin aktif bir şekilde çalışmasına neden olur. Bu teri baskılamak için antiperspirant deodorant seçeneklerinden yararlanılır. Ürünlerde bulunan alüminyum ve çinko tuzları gibi içerikler, teri ve kokuyu baskılayarak kendinizi konforlu hissetmenizi sağlar. Ayrıca bazı markalar, içerikleri çeşitlendirerek 48 saate varan kuruluk sağlamayı hedefler. Siz de terletmeyen deodorant çeşitlerinden kullanarak yaz aylarında ve hareketli günlerde hijyeninizi koruyabilirsiniz.

Deodorant Çeşitleri ve Özellikleri Nelerdir?

Deodorant Çeşitleri ve Özellikleri Nelerdir?

Markalar tarafından piyasaya sunulan farklı deodorant çeşitleri mevcuttur. Bu ürünlerden her birinin kendine has özellikleri bulunur. Böylece her bir ürün, kullanım sonrası farklı etkiler ortaya çıkarır. Seçim aşamasında model özelliklerini göz önünde bulundurarak sizin için en uygun olana kolayca ulaşabilirsiniz. Deodorant çeşitleri kullanım şekillerine göre de belirli kategorilere ayrılır. Bu noktadaki seçimleri kendi kullanım tarzınıza göre yapmanızda fayda bulunur. Bazı kişiler sprey formdaki ürünlerle rahat ederken bazı kişilerin sürülebilen deodorant çeşitleriyle konfor sağlaması mümkündür. Doğru seçimi yaparak üründen yüksek performans elde edebilirsiniz. Alternatifler arasında; sprey, krem ve jel deodorant gibi çeşitler yer alır.

Sıklıkla tercih edilen ve klasik olarak nitelendirilebilecek seçeneklerden biri, sprey deodorantlardır. Bu ürünler basınçlı kutularda bulunur. Özel tasarımlı sprey kısmı sayesinde uygulama sırasında kolaylık sunar. Deodorant denildiğinde akla ilk gelen ürünler arasında sprey formundaki seçenekler bulunur. Sprey formundaki modeller, çeşitli içeriklere sahip şekilde üretilebilir. Klasik üretim anlayışının dışında alüminyum ve alkol içermeyen seçenekler de mevcuttur.

Krem ve jel üretimler ise genellikle doğal içerikli bir yapıya sahiptir. Şık tasarımlı kutular içinde sunulan bu ürünler, kolay sürülebilme özelliğiyle dikkat çeker. Vücuda sürerek kullanılan seçenekler arasında roll on ve stick deodorant çeşitleri de bulunur. Roll on şeklindeki modellerin şişeleri, cam ya da sert plastik kullanılarak üretilir. Böylece dayanıklılık artırılır. Bu tasarım detayları markalar arasında da farklılık gösterir. Roll on çeşitlerini, özel döner başlıkları sayesinde vücudunuza kolayca uygulayabilirsiniz. Bu başlık, her aşamada belirli miktardaki ürünün cildinize yayılmasını sağlar. Böylece ihtiyacınızdan fazla kullanımın önüne geçilir. Roll on çeşitleri, koltuk altlarında kuruma oluşturmaz.

Stick forma sahip ürünler ise roll on modellerle benzer yapıya sahiptir. Stick deodorantlar, kremsi dokularıyla dikkat çeker. Başlık kısımlarında yer alan madde azaldıkça kutusunun alt kısmındaki mekanizma sayesinde yenileme yapılabilir. Bu ürünler de sprey formdaki çeşitler gibi farklı içeriklere sahip şekilde üretilebilir. Deodorantlar genel olarak ter kokusunu baskılamak amacıyla tercih edilir. Aynı zamanda pek çok çeşitte cilt nemlendirici özelliği de bulunur. Fonksiyonel kullanım olanağı sunan çeşitler sayesinde hem tazelenmiş bir kokuya sahip olabilir hem de cildinize günlük ihtiyaç duyduğu nemi sağlayabilirsiniz. Bazı ürünlerde ise leke önleyici özellik bulunur. Böylece kıyafetlerinizde deodorant izi oluşmasını engelleyebilirsiniz.

Sizi Gün Boyu Kötü Kokulardan Koruyacak Deodorant Çeşitleri

Sizi Gün Boyu Kötü Kokulardan Koruyacak Deodorant Çeşitleri

Deodorantlar pek çok açıdan birbirleriyle farklılık gösterir. Bu farklılığın yaşandığı durumlardan biri, ambalaj boyutlarıdır. Deodorant boyutları, ambalaj yapısına göre farklılık gösterir. 150 ya da 250 ml gibi boyutlar yaygın olarak tercih edilenler arasındadır. Bununla birlikte seyahat boy mini deodorant gibi spesifik modeller de vardır. Seyahat boy üretimler, küçük ve kullanışlı boyutlarıyla tatile giderken kolayca yanınızda taşıyabileceğiniz seçeneklerdir. Bu ürünleri tatiller dışında günlük olarak da yanınızda taşıyabilirsiniz. Böylece gün boyu ihtiyaç duyduğunuz her an deodorantınızı yenileme şansı elde edebilirsiniz.

Büyük ebatlı ürünler ise uzun süre kullanım imkânı tanır. Ayrıca bu modeller, fiyat açısından da avantajlı aralıklarda sunulur. Deodorantlar kadın ve erkek kullanıcılar için de farklı çeşitlere ayrılır. Bu ayrım sırasında özellikle ürünlerin kokuları belirleyici rol oynar. Kadın koltuk altı deodorant seçeneklerinde çiçeksi ve şekerli kokular ön plana çıkar. Erkek koltuk altı spreyi için de baharatlı ya da odunsu kokular tercih edilebilir. Aynı zamanda unisex kullanıma uygun seçenekler de mevcuttur. Unisex kokular genellikle fresh bir yapıdadır. Özellikle duştan çıktıktan sonra tazeliğinizi korumak için bu ürünlerden destek alabilirsiniz. Ayrıca isteğe bağlı olarak kokusuz modeller de kullanılabilir.

Farklı markalar ürünlerini değişik renklerde ambalajlar ile size sunar. Renkler genellikle içerikle uyumlu şekilde seçilir. Örneğin, çiçeksi kadın kokularının genellikle pembe ambalajları bulunurken fresh ya da salatalık özlü esanslar, yeşil deodorant şişelerinde sunulabilir. Mavi tasarım renklerine sahip ürünler genellikle erkeklere yönelik olsa da bazı modeller unisex bir kokuya da sahip olabilir.

İz Bırakmayan Deodorant Çeşitleri

İz Bırakmayan Deodorant Çeşitleri

Deodorantlar doğrudan koltuk altına veya kıyafetlere uygulanabilir. Kıyafetlerde oluşabilen izleri engellemek için markalar tarafından özel üretimler yapılır. Özellikle siyah ve beyaz renkli kıyafetler üzerinde iz oluşumu daha sık rastlanan bir durumdur. Pudralı deodorantlar, teri emmesi için özel dokuya sahiptir. Ancak bu pudralı modelleri kullanırken leke oluşmaması için hassas davranılması gerekir. Bu tarz ürünlerin kıyafetlerin üzerine doğrudan sıkılmaması önerilir. Aksi halde giysilerin üzerinde beyaz izler oluşabilir. Pudralı ürünler koltuk altına uygulandıktan sonra belirli bir süre kurumaya bırakılır ve kıyafetler daha sonra giyilir. Böylece istenmeyen leke oluşumlarının önüne geçilir.

Kozmetik sektöründeki gelişmeler özel yapıya sahip, iz bırakmayan deodorant çeşitlerinin üretilmesini sağlar. Farklı markalar üretimlerini iz bırakmayan çeşitlerle zenginleştirir. İçeriklerindeki farklılık sayesinde bu deodorantların kıyafetle doğrudan temas etmesinde herhangi bir sakınca bulunmaz. Böylece değişik renklerdeki kıyafetlerinizde herhangi bir iz kalmadan istediğiniz kokuyu gün boyu hissedebilir ve kişisel hijyeninizi sağlayabilirsiniz. Ayrıca bu ürünler, sundukları uzun süreli koruyuculukla da ön plana çıkar. Gün boyu ter oluşumunu azaltarak kıyafetlerinizde ter izi oluşmasını da engeller. Özellikle beyaz renkli kıyafetlerinde lekelenmeyi engellemek isteyenler, ter oluşumunu önleyen modellere yönelebilir. Bu ürünler, ter oluşumunu azaltırken cildinizin nefes almasını engellemez. Böylece sağlıklı seçenekler arayanlar için de uygunluk sağlar. İz bırakmayan deodorant seçenekleri, tarzınıza etkili bir dokunuş yapmanıza yardımcı olur. Ayrıca kıyafetlerinizi koruyarak farklı açılardan da avantaj oluşturur.

Doğallıktan Yana Olanlar İçin Organik Deodorant Çeşitleri

Doğallıktan Yana Olanlar İçin Organik Deodorant Çeşitleri

Doğal kozmetik ürünleri kullanmak pek çok kişinin önem verdiği bir konudur. Kozmetik sektörü de bu ilgiyi göz önünde bulundurarak organik ya da katkısız ürün çeşitliliğini artırmaktadır. Organik içeriklere sahip seçenekler tercih ederek doğallığın olumlu etkilerinden yararlanabilirsiniz. Deodorant gibi cilt yüzeyine doğrudan uygulanan ürünlerde doğal seçimler yapma şansınız mevcuttur.

Bitkisel ve vegan deodorant çeşitleri, özel içerikli ürünler arasında bulunur. Vegan özellikli üretimlerde petrokimyasal içerikler bulunmaz. Hassas cilt yapısına sahip olan bazı kişiler için doğal seçeneklere yönelmek oldukça faydalıdır. Bu ürünler, cilt üzerinde doğal bir tabaka oluşturarak sizi korur. Aynı zamanda çok sayıda kişi, tamamen bitkisel içerikli vegan ürünleri tercih edebilir. Hayvan deneyi yapmayan markaların deodorantları da bu konuda hassasiyet sahibi olan kişiler için ideal seçenekler oluşturur. Ambalajlarda yer alan “Cruelty Free” ibaresi, hayvanlar üzerinde deney yapılmadığını ifade eder. Aynı zamanda bazı ambalajların üzerinde helal ve vegan sertifikalara ilişkin işaretler de bulunur.

Doğal içerikli seçeneklerden bir diğeri de alüminyum içermeyen deodorant çeşitleridir. Kötü kokuları etkili bir şekilde ortadan kaldıran bu ürünlerde, alüminyumun yanı sıra paraben ve klorohidrat gibi içerikler de bulunmaz. Ürünler, bu haliyle kullanıcılardan tam not almayı başarır. Aluminum chlorohydrate olmayan deodorant çeşitleri, cilt sağlığı açısından da faydalıdır.

Terleme vücudun doğal bir tepkisidir. Sıcaklıklar ve yoğun aktivite sonucunda vücut terleyerek olması gereken uygun ısıya kendini getirir. Ter oluşumu doğal olmasıyla birlikte istenmeyen kokulara da sebebiyet verebilir. Alüminyum içermeyen ürünler, terleme oluşumunu durdurmadan istenmeyen kokuları engellemenizi sağlar. Böylece vücudun doğal işleyişi üzerinde herhangi bir müdahalede bulunmadan hijyen elde etmenize de yardımcı olur.

Ter kokusu sebepleri arasında koltuk altında oluşan bakteriler de bulunur. Alüminyum içermeyen ürünler, koltuk altında oluşan bakterilere karşı da etkili çözümler oluşturur. Böylece koku oluşumu sağlıklı bir şekilde engellenir. Tuz içeren kristal deodorantlar da doğallıktan yana olanlar için ideal seçeneklerdir. Kristal yapıya sahip olan kısım, suyla ıslatılması sonucu kullanıma hazır hale gelir. Kullanılan tuz, ter kokusunu doğal yollardan baskılamaya yardımcı olur. Böylece cildinizle temas eden kimyasal oranı minimum seviyede tutulabilir.

Deodorantınızı Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz!

Deodorantınızı Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz!

Deodorant seçimlerinde dikkat edilmesi gereken pek çok etken bulunur. Özellikle hassas cilt yapısına sahip olan kişiler bu konuya daha fazla önem vermelidir. Ter önleme amaçlı kullanılan ürünler, kokulu ve kokusuz deodorant gibi farklı seçimler sunar. Kokulara karşı alerjik bünyeye sahip kişilerin kokusuz seçeneklere yönelmesinde fayda bulunur. Ürünleri seçerken mevsimsel özelliklere de dikkat edebilirsiniz. Çiçeksi kokular, genellikle ilkbahar ve yaz ayları için ideal seçenekleri oluşturur. Oryantal ve odunsu gibi daha yoğun kokulara sahip ürünleri, kış döneminde tercih edebilirsiniz. Kış için bir diğer alternatifin de baharatlı kokular olduğu söylenebilir. Örneğin, hindistan cevizli deodorant seçenekleri soğuk havalarda size ayrı bir sıcaklık verebilir.

Erkek kullanıcılar tarafından sıklıkla fresh koku esansları talep görür. Bu ürünler hem erkekler hem de kadınlar tarafından her mevsim kullanılabilir. Deodorant seçimlerinde kokular kadar kalıcılık da önemli bir etkendir. Bazı seçenekler, parfüm deodorant özelliğine sahiptir. Bu ürünler yüksek kalıcılık oranlarıyla kullanan kişilerin beğenisini kazanır. Seçimleri çeşitlendiren ve bu aşamada dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de bileşen olarak kullanılan maddelerdir. Bileşenlerin özellikleri, vücudunuzda hassasiyet oluşturması gibi detaylar seçiminizi belirler.

Beklentilerinize göre terleme önleyici ya da alkolsüz deodorant gibi seçeneklere yönelebilirsiniz. Ayrıca etki süresi de seçim konusunda önemli bir detaydır. Uzun süreli etki sağlayan ürünler sayesinde koltuk altlarınızda gün boyu kalıcı kuruluk elde edebilirsiniz. Dışarı çıkmanız gerektiği zamanlar için küçük boyutlu modelleri çantanızda bulundurarak terlediğinizi hissettiğinizde kullanabilirsiniz. Cilt sağlığınız için kaliteli önemli bir detaydır. Trendyol’da yer alan yüksek kalitel ve içeriği test edilmiş ürünler, kullanım sırasında herhangi bir olumsuz durum yaşamanızı engeller. Fiyat da seçim aşamasında dikkat edebileceğiniz konular arasındadır. Bütçenizle uyumlu seçeneklere yönelirken kalite konusundan taviz vermemek, uzun vadede size avantaj sağlar.

Deodorant Fiyat Aralıkları Nasıldır?

Deodorant Fiyat Aralıkları Nasıldır?

Deodorant fiyatlarına etki eden pek çok değişken vardır. Bunlar arasında öncelikli olarak farklı markaların kendi fiyat politikaları yer alır. Aynı zamanda ürünlerde kullanılan içerik de tutar üzerinde doğrudan bir etki yaratır. Özel içerikli bazı modellerde fiyat aralıkları görece daha yüksek seviyelerde yer alabilir. Bununla birlikte genel anlamda bakıldığında deodorant fiyatlarının ulaşılabilir seviyelerde yer aldığı görülür.

Kozmetik ürünlerini kullanmak tercihe bağlıdır. Ancak deodorant, kişisel hijyenin önemli bir parçası olduğundan hemen hemen herkes tarafından kullanılır. Fiyatların uygun aralıklarda bulunması bu açıdan avantaj oluşturur. Ayrıca bu ürünler, günlük rutinin bir parçası olduğundan sıklıkla kullanılır ve çabuk tükenir. İkili, üçlü, beşli ya da altılı paket halinde satılan deodorantlar hem tutar hem de uzun süreli kullanım yönüyle avantaj sağlar. Bu şekilde alım yapmak, ihtiyaç duyulan her an ferahlama şansı sunar.

Deodorantların çeşitlerine göre de fiyatlar arasında değişimler yaşandığı gözlenir. Örneğin, kadın ve erkek stick deodorant çeşitleri, sprey olan modellere oranlar farklı değerlendirmelerden geçer. Bunun sonucu olarak da fiyat aralıklarında çeşitlilik meydana gelir. Ödeyeceğiniz tutarı belirleyen bir diğer değişken de ambalaj boyutlarıdır. 150 ml deodorant üretimleriyle 300 ml boyutlu seçenekler, fiyatlandırma aşamasında değişiklik gösterir. Farklı değişkenleri göz önünde bulundurarak kendi kullanım alışkanlıklarınıza göre seçim yapabilirsiniz.

Dönemsel olarak yapılan kampanyalardan yararlanarak daha düşük bütçeyle daha çok ürün satın alabilirsiniz. Böylece hem kişisel hijyeninizi kesintisiz koruyabilir hem de bütçeniz dâhilinde alışveriş yapma imkânı yakalayabilirsiniz. Çeşitliliğin fazla olması, seçim sırasında zorlanmanıza neden olabilir. Kullanıcı yorumlarından yararlanarak satın alma sürecinde daha kolay karar verebilirsiniz. Yorumlar, koku ve kalıcılık hakkında detaylı bilgi edinmenize yardımcı olur. Avantajlı fiyat seçenekleri ve ürün çeşitliliği sunan Trendyol’dan kendinize uygun ürünü hızlı bir şekilde satın alabilirsiniz.

Nasıl Deodorant Kullanılmalıdır?

Genel vücut hijyenini sağlamak ve kötü kokulara engel olmak için deodorant kullanımı oldukça önemlidir. Pek çok kişi tarafından düzenli olarak kullanılan bu ürünler, farklı çeşitlerde üretilir. Farklı vücut tiplerine sahip bireylerin doğru deodorant seçimi yapması önemlidir. Ürün seçimi yaparken ilk olarak cilt tipinizi göz önünde bulundurmanız gerekir. Yağlı bir cilt yapısına sahipseniz içeriğinde pudra barındıran çeşitlerden birini tercih edebilirsiniz. Yağlı cilt yapısından farklı olarak kuru ve nemsiz bir cilde sahip olan bireylerin ise pudrasız çeşitleri seçmesinde fayda vardır. Cilt yüzeyi için en uygun pH değeri olan 5,5 değerindeki ürün çeşitlerini tercih edebilirsiniz.

Deodorant Çeşitleri Nelerdir?

Deodorantlar, yapılarına ve kullanım şekillerine göre farklı çeşitlerde üretilerek kullanıcılara sunulur. Sıklıkla tercih edilen deodorant çeşitlerinden biri sprey ürünlerdir. Spreyler, basınçlı şişe formu sayesinde güçlü püskürtme özelliğine sahiptir. Basınçlı şişeden hızlı bir şekilde çıkan ve cilt yüzeyine tutan ürün, geniş alanlara yayılarak koruma sağlar. Islaklık bırakmama özelliği sayesinde oldukça işlevseldir. Bir diğer ürün çeşidi ise roll-on olarak tanımlanan deodorantlardır. Spreyler ile aynı işlevi gören roll-onlar, oynar başlığı sayesinde koltuk altına doğrudan sürülerek kullanılır. Roll on çeşitlerinin cilt üzerindeki emilimi oldukça hızlı bir şekilde gerçekleşir. Böylelikle yoğun günlerde dahi istenmeyen kokuları başarıyla önler. Cilt tipinizi ve kullanım alışkanlıklarınızı göz önünde bulundurarak kendinize en uygun ürün çeşidini tercih edebilirsiniz.

Deodorant Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Ürün çeşitlerinin yanı sıra, deodorant nasıl kullanılır sorusu da oldukça merak edilir. Deodorant kullanımından önce ilk olarak ürünün uygulanacağı bölgenin hijyenik bir hale getirilmesi gerekir. Bu noktada koltuk altınız için gerekli bakım işlemlerini yapabilir, bölgeyi ter ve kirden arındırabilirsiniz. Temizleme işleminden sonra ürünü belirli bir uzaklık derecesinden koltuk altınıza püskürtebilirsiniz. Bu noktada dikkat etmeniz gereken bir diğer husus; sıkarken kullandığınız ürün miktarıdır. Deodorantın koltuk altınızın her bölgesine gelecek şekilde uygun miktarda sıkılması gerekir. Ürünü kullanırken dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise kullanım şeklidir. Deodorantı kıyafetinizle temas ettirmeden doğrudan teninize püskürtmeniz gerekir. Roll on deodorant çeşitleri ise koltuk altına direkt olarak sürülebilir.