Oysho Sütyen Çeşitleri ile Kaliteyi Hisset

Kadınların iç giyimde yaygın bir şekilde kullandıkları iç çamaşırlarından biri olan sütyen sürekli ve çok yönlü olarak gelişim ve değişime uğramaktadır. Kendi içinde farklı özelliklere göre değişiklik gösteren sütyen farklı model ve desenlere de sahip olabilmektedir. Günlük hayatta kullanımının gerekli ve yaygın olduğu sütyen çeşitleri bazı kıyafetlerin kullanımında da gerekli bir şekilde iç kısımda yer almak zorundadır. Günlük yaşamda kadınların kıyafetleri içerisinde rahat hissetmelerini sağlayan sütyen çeşitleri, toparlayıcı etkisi ile kıyafetin dışarıdan bakıldığında düzgün görünmesine de yardımcı olmaktadır. Kadınların geneli meme ölçüsü hakkında fazlaca bir bilgiye sahip olmadıkları için, yanlış beden, doku ve çeşitte sütyen seçmektedirler. Bu yanlış sütyen seçimi yetişkinler için ve yeni başlangıç sütyen kullanımında birçok meme sağlığı problemini de beraberinde getirmektedir. Bu problemler arasında meme gelişiminin olumsuz etkilenmesi başta olmak üzere yanlış kumaş seçimi sonucunda cilde zarar verme, tahriş etme, kızarıklık gibi cilt problemleri gözlemlenmektedir. Doğru oysho sütyen seçiminde bu gibi cilt problemlerini yaşama olasılığınız düşük olmakla beraber konforlu bir kullanım sunmaktadır. Aynı zamanda oysho sütyen çeşitleri çevreye zararlı etkisi oldukça düşük olan ve sürdürülebilir kumaştan üretim bilinci ile koleksiyonlarını oluşturan bir marka olarak adından söz ettirmektedir. Oysho pamuklu sütyen kullanımının uzun vadede birçok faydası ile karşılaşan kadınlar sütyen kullanmayı alışkanlık haline getirmektedir. Bu faydalardan biri de uzun süre doğru sütyen kullanımı göğüs sarkmalarının önüne geçmekle birlikte uzun vadede şekil bozukluklarının da önüne geçmeye yardımcı olmaktadır.

Birçok sağlık probleminin önüne geçmeyi sağlayan sütyen kullanımı aynı zamanda göğüs toparlaması ile sırt ağrılarının da önüne geçmeye yarar sağlayacaktır. Kadınların gün içinde hareketlerini de engelleyen yanlış seçilen sütyen kalıplarının yerine doğru kalıplarda sütyen seçimi ile birlikte ayarlanabilir askılarının da olması rahat hareket etmeniz için oldukça önemlidir.Günlük kullanımda rahat ve hareketli kısıtlamayan sıkmayan sütyenler tercih edilirken özel günlerde ve özel kıyafetlere özel farklı sütyen formları da üretilmektedir. Oysho askısız pamuklu sütyen günlük kullanımda sağladığı rahatlık ve çıkarılabilir portatif askısı ile kolaylık sağlarken oysho bralet sütyen de rahat olmasıyla tercih edilirken kullanım alanları daha şık ortamlar olabilmektedir. Sütyenin daha şık, birden fazla askıya sahip ve dantelli bir versiyonu olan oysho bralet sütyen diğer sütyen modellerinin aksine görülebilen bir forma sahiptir. Jeans pantolonlarla kullanımı son yıllarda oldukça yaygın olan bu oysho bralet sütyen modelleri ile farklı bir stil yakalamanıza neden olmaktadır. Özellikle sıcak havalarda sütyenler kadar bunaltmayan ve tahriş oluşturmayan braletler sıkmayan yapısı ile rahat hissettiriyor. Sıradan kıyafetleri şıklaştırmaya yarayan braletler özellikle çok geniş yaka ve dekolteye sahip bluzlara farklılık katma amacıyla kullanılmaktadır. Özel günlerle şık etek ve kumaş pantolonlarla kullanılan bralet modelleri sırt dekoltesine sahip kıyafetler içinde rahatlıkla kullanılmaktadır. Aynı zamanda dantelden oluşan bir üst giysisi içine giyebileceğiniz oysho bralet sütyen modelleri şeffaf bluzlar ile de kullanılmaktadır. Bralet modelleri saten, çizgili, birden fazla ip askılı, dantelli, ya da baskılı olmak üzere farklı çeşitleri ile yaygın kullanılan sütyen çeşitleri arasında yerini almaktadır. Özel günlerde özel kıyafetlerle oysho bralet sütyen kullanımı ile birlikte oysho silikon sütyen de dekolteli kıyafetler ile birlikte kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Yıkanabilen ve yıkandıktan sonra eski formunu alabilen oysho silikon sütyen dolgun göğüslere sahip olmak isteyen kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Aynı zamanda oysho yapışkanlı sütyen modelleri olarak da geçen silikon sütyenler antibakteriyel yapıya sahip olmakla beraber kıyafetinizin altında belli olmayacaktır. Kullanmadan önce temiz bir cildiniz olmalı ve cildinizde herhangi bir yağ, nemlendirici ve pudra yer almamalıdır. Ayrı ayrı göğüslerin biraz yukarısına takılması tavsiye edilen oysho yapışkanlı sütyen ortasında yer alan klips ile birleştirilerek kullanılmaktadır.

Oysho Sütyen Modelleri

Oysho Sütyen Modelleri

Yapılan araştırmalar sonucu kadınların büyük bir çoğunluğunun doğru sütyen seçmede bilgi eksikliği yaşadığı ve bu durumun da memnuniyetlerine olumsuz bir şekilde etki ettiği görülmektedir. Doğru sütyen seçimi doğru bilgiler edindikçe aslında oldukça kolay olduğu görülmektedir. Kadınların sütyen seçimi hususunda yaptıkları hatalar arasında başlıcası; bedene, dokuya ve kalıba dikkat etmeden sadece şekilcilik çerçevesinde görünüşe bakılarak sütyen seçimi gelmektedir. Bu durum da beraberinde hem bütçeden hem konfordan zarar etmelerine neden olur. Kadınların sütyen kullanımı, kullandıkların alana bağlı olarak da değişkenlik göstermektedir. Kadınların kullanıldıkları alanlara göre değişkenlik gösteren oysho sütyen modelleri arasında en çok tercih edilen ve günlük hayatta da konforlu bir kullanım sunan pamuklu sütyen çeşitleri yer almaktadır. Sütyen kalıbı ve bedeni sütyen seçiminde önemli olduğu kadar sütyenin kumaşının da doğru kumaşlardan seçilmesi kullanım rahatlığını kolaylaştıracaktır. Rahatlık sunmasıyla bilinen ve en çok tercih edilenler arasında yer alan oysho askısız pamuklu sütyen özellikle yaz aylarında terletmemesi bunun neticesinde kokuyu da önemli ölçüde azalması ve bununla beraber de hafif dokusu ile yokmuş hissi yaratması kadınların pamuklu sütyeni fazlaca tercih etmesine neden olmuştur.

Kadınların günlük hayatta sütyen kullanımının yanı sıra özellikle spor yaparken de sütyen seçiminde zorlanmaları spor rahatlığı sunan sütyenlerin üretimini de yaygınlaştırmıştır. Piyasada bulunan birçok firmanın çeşitli sütyen modelleri sunması ile birlikte oysho spor sütyen modellerini de marka olarak üretip sunması kadınlara büyük kolaylık sağlamaktadır. Çeşitli spor hareketlerinde yanlış sütyen seçimi hareketlerinizi kısıtlayabileceği gibi bir takım meme rahatsızlıklarına sebep olabilmektedir. Bunun sebebi hareket halinde göğüse binen basınç olabildiği gibi sebep olan diğer rahatsızlıklar ise artan basınç ile birlikte memenin kendi ağırlığı da eklenmesi ile oluşan cilt dokusunun zarar görmesi problemidir. Bu nedenle kadın sporcular tarafından göğüs ağrılarını azaltmaya yönelik tasarlanan oysho spor sütyen modelleri bu faydaları sebebiyle tercih edilmektedir. Piyasada bulunan birçok farklı model ve çeşitte sütyen modelleri bulunmakla birlikte oysho balenli sütyen, oysho balensiz sütyen, oysho askısız sütyen, oysho dantelli sütyen, oysho push up sütyen, oysho üçgen sütyen gibi sütyen modelleri de kadınlar tarafından en çok tercih edilen sütyenlerdendir. Bu sütyenler arasında yer alan push up sütyen üretim amacı itibariyle küçük göğüse sahip kadınların tercih ettiği modeller arasında yer almakla birlikte yanlarda ve alt kısımlarında bulunan doldular sayesinde göğüsleri sıkıştırarak büyük göstermeye yarayan maliyetsiz ve pratik bir yöntemdir. Bu çeşitteki push up sütyenler göğüsleri bir bedene kadar büyük gösterme özelliği taşırlar. Oysho mikro sütyen push up sütyenler arasında yer almakla birlikte yarım damla kalıbı ile göğüsü yanlardan sararak yukarı kaldırır ve göğsü desteklemeye yardımcı olur. Oysho mikro sütyen dolgulu bir iç yapıya sahip olması ile kişiye dik duruş sağlamaktadır. Diğer sütyen modelleri arasında yer alan oysho üçgen sütyen farklı modelleri ile kullanıcıların tercihine sunulmaktadır.

Oysho Sütyen Bedeni Hesaplama

Oysho Sütyen Bedeni Hesaplama

Kadınlar ergenlikle başlayıp belirli bir yaş aralığına kadar göğüs ölçüleri değişmekte bu değişikliğe evlilik, hamilelik ve emzirme sebep olabilmektedir. Bu sebeple göğüs ölçülerini bilmek bu süreçlerde kadının rahat etmesi açısından en büyük kolaylığı sağlayacaktır. Vücut yapısı değiştikçe göğüs ölçüleri de değişiklik gösterdiği için, her zaman her bedende sütyen bulmak kadınlar için kolay olmayabilir. Bu süreçlerde kadınların yapması gereken en önemli şey göğüs ölçülerini takip etmek ve güvenilir markalardan sütyen almak olacaktır. Sütyen alımı kişilerin hijyen sağlığı açısından önemli bir iç giyim malzemesi olduğundan dolayı denemeden alınmakta bu da kullanıcılar açısından çeşitli riskleri beraberinde getirmektedir. Bu risklerin önüne geçmek için yapılacak en önemli şey; doğru beden ölçünüzü doğru bir yöntemle öğrenmek olacaktır. Bunu da en kolay sütyen hesaplama yöntemleri ile öğrenebilirsiniz. Sütyen hesaplama yöntemleri içerisinde yer alan oysho sütyen beden tablosu kişiye bu konuda oldukça kolaylık sağlamaktadır. Doğru sütyen ölçüsü belirlemede en önemli şeylerden biri cup ölçüsü hakkında doğru bilgi sahibi olmak ve cup ölçüsünü doğru hesaplamaktan geçer. Öncelikle edineceğiniz bir mezura yardımı ile göğüslerinizin altından başlayarak mezurayı sıkıştırmayacak şekilde çevreleyerek alacağınız ilk ölçü sizin beden ölçünüz olacaktır. Daha sonraki adımda aynı şekilde mezura yardımıyla göğüs üzerinden alacağınız ikinci ölçü ilk haline nazaran daha büyük olacaktır. Bu iki ölçü arasındaki fark sizin cup ölçünüz olacaktır. Bu cup ölçüsü, sütyen seçiminde önemli ayrıntılardan birini oluşturan A, B, C, D, DD gibi cup değerlerini size verecek bu da sizin sütyen seçiminizi kolaylaştıracaktır.

Bu iki ölçü arasındaki fark; 26 cm den büyükse bedeniniz DD, 19,5-26 cm arasında ise bedeniniz D, 14-19,5 arasında ise bedeniniz C, 6,5-13 cm arasında ise bedeniniz B, 6,5 cm den küçükse bedeniniz A olacaktır. Bu ölçülere göre sütyen seçimi bedeninize en doğru ve en uyumlu sütyeni seçmenize yardımcı olacaktır.Kadınların büyük problemleri arasında yer alan ve yanlış sütyen kullanmanın sebep olduğu meme sarkması problemi kadınların hoşlanmayacağı bir görüntüye sebep olmuştur. Halbuki bu durum doğru sütyen kullanımı ile çok geç olmadan engellenebilir bir sorunlar arasında yer almaktadır. Sarkık göğüs problemi yaşayan kadınların en çok ihtiyaç duyduğu sütyen çeşitlerinden biri de oysho toparlayıcı sütyen modelidir. Yalnızca sarkık göğüse sahip kadınlar için değil aynı zamanda büyük göğüse sahip kadınların da tercih edebileceği bir sütyen modelidir. Özellikle büyük göğüslü kadınlarda vücudun taşımaya yardımcı olması için toparlayıcı sütyen kullanımı şarttır. Aksi takdirde büyük göğüs yoğun sırt ağrılarına neden olabilmektedir. Göğüs toparlama ile birlikte büyük göğüsler için de oldukça işe yarayan oysho balenli sütyen ile birlikte oysho balensiz sütyen de destek ihtiyacı duymayan küçük göğüslü kadınlar için kullanımı daha uygundur. Bedeninizi doğru tanımak size doğru sütyeni bulmak da iyi bir yol gösterici olacaktır. Kadınların birçoğu, genel olarak yanlış sütyen seçiminde bulunmaktadır. Yanlış sütyen seçimi yaptığınızı anlamanın bazı yolları vardır. Bu yollardan biri sütyeni taktığınızdan sırtınızdan yukarı doğru çıkma eğilimi göstermesidir. Diğer bir yol ise sütyeni çıkardığınızda bedeninizde kalan iz ve göğüs arasına oturmayıp boşluğa sebep olmasıdır. Aynı zamanda sütyen askılarının omuzdan düşmesi de yanlış sütyen seçimi yapıldığının bir göstergesidir. Doğru sütyen ölçülerinizi kolaylıkla öğrenebileceğiniz gibi bu sütyenleri nasıl ve nerede kullanacağınız da oldukça önemlidir. Saten bir kıyafet tercihinde bulunacaksanız seçeceğiniz sütyen modeli mutlaka dikişi olmayan dantelsiz bir sütyen olmalıdır. Aynı şekilde dekolteli kıyafetler için yapışkanlı ve silikonlu sütyen seçimi oldukça doğru bir tercih olacaktır. Özellikle hamile kadınların sütyen seçiminde dikkatli olmaları gerekir. Zamanla alınan kilolar sebebiyle hamilelik boyunca tercih edilecek sütyenin mutlaka balensiz olması, yumuşak pamuklu yapıya sahip olması gerekir. Daha sonra annelerin emzirme döneminde de emzirmeye yardımcı olacak tasarımda sütyen çeşitleri bulunmaktadır.

Oysho Sütyen Yorum

Oysho Sütyen Yorum

Modanın sürekli gelişim ve değişime uğradığı bir sektörde iç çamaşırı da her geçen gün hızla gelişmekte ve yeni modelleri ile müşterilerinin beğenisine sunulmaktadır. Bu yeni modeller; her bedene göre farklı özellik ve çeşitlerde olup her kalıp kendi bedenine uyum içerisinde yer almaktadır. Kadınların iç giyime önem verdiği ve hijyen açısından günlük kullanımı ve değişimi göz önüne alındığında, sütyen seçimi belli özelliklere göre değişkenlik göstermektedir. Günlük hayatta ve özel günlerde her gün kullanılan bir iç giysisi olan sütyen seçimi dikkat ve önem isteyen ve özen gerektiren bir kullanıma sahip olmaktadır. Uzun vadede herhangi bir cilt sorunu ve göğsünüzde meydana gelecek başka sorunların da önüne geçmek için sütyen seçiminde oldukça dikkat etmeniz gerekir. Yetişkin sütyenleri ile başlangıç sütyen seçimleri de bedene, yaşa, göğüs biçimine ve beden ölçünüze göre farklılık gösterecektir. Oysho sütyen kalıpları her insan bedeninde farklılık gösterebileceği gibi kendi sütyen kalıbınızı da oysho sütyen beden tablosu yardımı ile öğrenebilirsiniz. Sütyen kullanımı kadar hangi renk kıyafetle hangi renk sütyenin uyumlu olduğu da bir o kadar önemlidir. Her zaman her alanda rengi ile uyum sağlayan ve sırıtmayan oysho siyah sütyen modellerini gönül rahatlığı ile kıyafetlerinizin altına kullanabilirsiniz. Özel günlerde kullanılan bir renk olan ve en çok hediye edilen çeşitlerden biri olan oysho kırmızı sütyen modelleri de oldukça hoş bir görüntü sunmaktadır. Hem spor yapılan günlerde hem de günlük hayatta rahatlığı ile tercih edilen oysho logolu sütyen modelleri dikişsiz olması, hafif destekli yapısı ve sırt bölgesinde çapraz ayarlanabilir olma özelliği ile en rahat kullanılan sütyenler arasında yerini almaktadır.

Oysho sütyen markasına ait modeller arasından ilk defa tercih yapacaksanız daha önce oysho sütyen kullananlar ve kullanıcıların uzun bir süre ürünü kullanıp deneyimlemeleri sonucu yaptıkları yorumları dikkate almak oldukça sağlıklı bir seçim yapmanıza yarar sağlayacaktır.Sütyen kullanımında kadınların dikkat ettiği hassas noktalar arasında günlük hareketi kısıtlamayacak kadar rahat olması, sıkmaması, iz bırakmaması ve portatif ayarlanabilir askıya sahip olması yer almaktadır. Bu arayış çerçevesinde piyasada farklı markalara ait farklı özelliklerde birçok sütyen çeşidi bulunmaktadır. Oysho sütyen yorum size sütyen seçiminde doğru yolu gösterecek kullanıcı tecrübelerini sunmaktadır. Bu tecrübelere dayanarak seçeceğiniz oysho sütyen indirim zamanlarında çok daha uygun fiyatlara düşmesi ile de kolaylıkla sahip olacağınız modellere sahiptir. Sütyenlerin her geçen gün değişen ve gelişen modelleri ile birlikte bu değişiklik ve yenilenme kullanıcıların ihtiyaç ve isteklerine göre şekillenmektedir. Bu sebeple oysho sütyen fiyatları da değişen modellere ve üretilen modellerin özelliklere göre değişkenlik göstermektedir. Aynı zamanda sütyen kumaşı ve sütyenin konforu da fiyatları etkileyen değişkenler arasındadır. Fiyat değişkenlerini etkileyen bir diğer faktör oysho sütyen takımı olmakla birlikte bu fiyat değişikliğinde aynı özelliklere ve aynı renge sahip alt çamaşır olması da fiyatlar arasında oynamaya sebep olmaktadır. Kadınların genel olarak çamaşır alımında özellikle sütyen alımında gerekli bilgilerinin eksik olması sebebiyle yanlış seçimlerde bulunmaları göz önüne alındığında oysho sütyen hakkında yer alan gerekli bilgiler ve kullanıcı yorumları ile artık doğru sütyen seçiminde bulunabilirler. Bu sebeple oysho sütyen hakkında detaylı bilgileri öğrenmek ve oysho sütyenlerini farklı indirimli fiyatlardan edinebilmek için Trendyol’a göz atabilirsiniz.