İlgili Kategoriler
Yıldızlı Ürünler
Kalıp
Renk
Fiyat
Materyal
Cinsiyet
Koleksiyon
Satıcı Tipi
Fiyat Geçmişi
Ürün Değerlendirmesi
"

Sütyen

" araması için 69251 sonuç listeleniyor

Sütyen

Kadınlar için tasarlanan birçok sütyen modeli mevcuttur. Sütyen; kadınların göğüslerini kapatmak, kaldırmak ve dik tutmak için tercih ettikleri bir iç giyim ürünüdür. 19. yüzyıl sonu, 20. yüzyıl başlarında korse yerine tercih edilmeye başlanan ve iç giyim ürünleri arasında öne çıkan sütyenin bir çok çeşidi ve modeli bulunur. İlk tasarlanan sütyenler günümüzdeki modellerden uzak, detaysız ve sade iken günümüzde ise pek çok şekilde satışa sunulmaktadır. 1960’tan sonra hafif ve şeffaf görünümlü olan sütyen modelleri üretilmeye başlanmış fakat sonrasında feministlerin baskı unsuru olarak gördüğü sütyenlerin kullanımına ara verilmiştir. 1970’lerde ise sütyen tekrardan popüler bir iç giyim ürünü olarak öne çıkmış ve hatta defilelerde kullanılarak bir moda unsuru haline de gelmiştir. Fransız iç giyim tasarımcısı Chantal Thomass sütyeni podyuma taşıyarak ön yargıları da yıkmıştır. Önceden beden algısı ve kişinin zevkine uygun incelik taşıyan modeller yerine daha kaba ve bedensiz modeller üretilirken 1980’lerde ise çok fazla teknik içeren ve detaylarla dolu modeller satışa sunulmaya başlanmıştır. Esneyen sentetik kumaşın (likralı kumaşın) piyasaya girmesi ile sütyen tasarım ölçütleri değişmiş ve günümüze kadar pek çok farklı modelle gelmiştir. Şu an hali hazırda olan sütyen markaları birçok kişinin zevkine uygun modeller üretir. Bu modeller sınırsız sayıda satışa sunulur. Sütyen artık sadece göğsü kapama amacı ile değil farklı birçok amaç için kullanılır. Kişinin isteğine göre sportif modellerden dolgulu modellere kadar birçok seçenek mevcuttur. Düzenli kullanım kolaylığı sayesinde göğüslerin ileri yaşlarda sarkmamasından tutun vücudu istenilen şekilde göstermeye yarayan birçok işlevi vardır. Göğüsler sütyen sayesinde daha formda ve daha güzel görünebilir. Gündelik veya özel günler için üretilen sütyenlerin yanı sıra egzersiz yapanlar için üretilmiş olan sporcu sütyenleri de bulunmaktadır. Eğer bedeninizi ölçmek isterseniz izlemeniz gereken yollar oldukça basittir. Mezurayı sırt kısmından ön tarafınıza doğru tutup vücudunuz ekseninde sararak, göğüs ucunuzun üstünden geçecek şekilde ölçüm yapabilirsiniz. Örneğin 78 cm olacak şekilde bir ölçüm aldıysanız sütyen bedeniniz 80 beden olmalıdır. Buna göre alışverişlerinizde daha doğru bir sütyen seçimi yapabilirsiniz. Eğer bedeninize uygun sütyen satın almazsanız vücudunuz deforme görünebilir bu da kötü bir görüntüye ve sağlıksız bir duruşa sebep olabilir. Siz de kendinize en uygun sütyen seçimini yapabilir, sayfamız aracılığıyla bu ürünlere ulaşabilirsiniz. Bedeninize uygun seçimi yaptıktan sonra sipariş verebilir, Trendyol ayrıcalıklarından siz de kolayca faydalanabilirsiniz.

Rahatlığından Ödün Vermeyenler için Sütyen Modelleri

Sütyen birbirinden farklı birçok çeşidi olan bir iç çamaşırıdır. Kişinin zevkine ve hayat tarzına göre bu çeşitler değişiklik gösterebilir. Rahatlık ve gösteriş amaçlı üretilen dolgulu sütyen kişinin göğüslerini daha dolgun göstermesi amacıyla tasarlanmıştır. İç dolgusu aynı zamanda kullanan kişiye daha konforlu bir kullanım sunar. Göğüslerinin küçük olduğunu düşünen kadınlar dolgulu sütyenleri deneyebilir. Bir diğer çeşit push up sütyen modelidir. Push up sütyenler göğsü yukarıya çeker ve onları olduğundan 1-2 beden daha büyük gösterebilir. Dolgulu sütyene göre bir tık daha rahatsız olabilir fakat amaç göğüslerin daha rahat etmesi değil daha çekici görünmesidir. Büyük göğüslü olup gögüslerini daha küçük göstermek isteyen kadınlar için de sütyen modelleri oldukça fazladır. Bunlardan ilki toparlayıcı sütyen modelidir. Büyük göğüslü kadınların vazgeçilmezi olan bu model göğüsleri toparlayarak onları daha küçük ve daha dik tutmak için tasarlanmıştır. Yan tarafları kapalı şekildedir ve göğüsleri tam olarak içine yerleştirdiği için daha rahat etmeniz mümkün olacaktır. Göğüsleriniz bu modellerde kendi bedeninizden 1-2 beden daha küçük görünür. Hem alttan hem üstten destek vermesi de istediğiniz kıyafetleri rahatça giymenize yarar. Bir toparlayıcı sütyen çeşidi olarak satışa sunulan minimizer sütyen yine göğüslerin daha küçük görünmesi için tasarlanmıştır. Toparlayıcı sütyenden farkı, kişinin rahatına daha çok önem vermesidir. Tüm göğsü saran ve sıkıştıran yapısı hem göğsünüzü daha küçük ve dik gösterecek, hem de size inanılmaz bir rahatlık yaşatacaktır. Minimizer sütyen taktığınızda sanki sütyen takmamış gibi bile hissedebilirsiniz. Hem dantelli hem dantelsiz olarak bulabileceğiniz bu modeli tam olarak bedeninize göre seçmelisiniz yoksa deforme bir görüntü oluşabilir. Küçültücü etkisi bulunan bu çeşidin, her iki tarafta da geniş bir koltuk altı bandı vardır. Kalın askısı olmayan minimizer sütyenler daha çok tercih edilir. Kişi ince askılı bir tişört veya elbise giydiğinde kendini bu sayede daha rahat hissedebilir. Kendinizi içinde rahat hissedeceğiniz bir diğer çeşit de spor sütyeni modelleridir. Spor sırasında, göğüsleri sıkı tutarak destekler. Egzersiz yaparken göğüsleriniz sıkı bir şekilde duracağı için rahatsızlık hissetmezsiniz ve sporunuzu daha rahat yaparsınız. Eğer düzenli şekilde spor yapıyorsanız, sporcu sütyenlerinin işlevleri sizin için çok değerli olacaktır. Antrenman yaparken, göğüs ağrılarınız azalacaktır. Çünkü tam o sırada göğüs üzerindeki basınç artar ve göğsün kendi ağırlığıyla birleşir. Bu da göğüslerin yağ dokusuna zarar verebilir. Önlem alınmadığı takdirde göğüslerde ve sırtta oluşabilecek ağrılar artar, spor eziyet haline gelebilir. Bu durumları önlemek için bir sporcu sütyeni edinmek sizin için daha avantajlı olacaktır. Trendyol’da toparlayıcı sütyen modelinden sporcu sütyen modeline kadar birçok çeşidi inceleyebilir, bedeninize uygun sütyen modellerini satın alabilirsiniz.

Şıklığınıza Şıklık Katan Sütyen Çeşitleri Trendyol’da

Bralet sütyen modellerinden destekli sütyen modellerine kadar pek çok modele Trendyol üzerinden bakabilirsiniz. Çok fazla çeşit arasından dilediğinizi tercih edebilirsiniz. İç çamaşırı seçiminde de şıklığından vazgeçmeyen kadınlar için dantelli sütyenler oldukça iyi bir seçim olabilir. Dantel, Fransızlar sayesinde artık hemen hemen her yerde kullanılmaya başlanan bir kumaştır. Kullanım alanı gelinlik, elbise, sütyen her neresi olursa olsun o giysiye şıklık ve zerafet katmasıyla ünlüdür. İç giyimde de farkını belli etmek isteyen kişiler için uygun olacaktır. Dantelli sütyen modelleri iki farklı grupta ele alınabilir. Tam dantelli sütyenler ve yarım dantelli sütyenler. Her ikisi de birbirinden farklı beklentilere hizmet eder. Askılı veya askısız, destekli veya desteksiz birçok alternatifi bulunur. Tarzınıza uygun olanı sayfamız üzerinden inceleyerek kolayca sipariş verebilirsiniz. Çaprazlı sütyen modelleri de oldukça popüler modeller arasında yerini alır. Sırt bölgesindeki çapraz görünümündeki askılar ve göğüsleri sıkı bir şekilde saran kapları size kendinizi oldukça iyi hissettirecektir. Genel olarak dantel ve çapraz modeller beraber kullanıldığında kişiye oldukça farklı bir hava katar. Çaprazlı sütyenler sadece sırt bölgesi detayı taşımazlar. Bazı modellerde çapraz askıların arkada değil de ön tarafta kullanıldığı görülür. Üstüne giyilecek beyaz gömlekler, V yaka tişörtler ile ortaya harika kombinler çıkabilir. Yeni yeni ön plana çıkmaya başlayan bir diğer çeşit ise silikon sütyen modelidir. Dekolteli kıyafetlerle ayrılmaz bir bütündür. Kullanımı oldukça kolaydır. Göğsünüzün üzerine silikonları yapıştırıp klipsi kapatmanız kullanmanız için yeterlidir. Artık istediğiniz kıyafeti rahatça giyebilirsiniz. Kolayca yıkanabilen bu modelin yapışkanı her yıkandığında tekrardan aktif olur ve birçok kez kullanabilmenize imkan tanır. Trendyol’da silikonlu sütyen çeşitlerini inceleyerek konforun ve şıklığın tadına aynı anda varabilirsiniz.

Geçmişten Günümüze Sütyen

Sütyen tarih boyunca kullanılmış olan en önemli giysilerdendir. Zaman zaman popülerliğini kaybetse de günümüz modasına ayak uydurabilen binlerce seçeneği mevcuttur. Kişinin tarzına göre ve kullanım yerine göre bu sütyenlerin türü artabilir ya da azalabilir. İlk bakıldığında sadece bir iç çamaşırı gibi görünebilir. Fakat tam olarak öyle değildir. Sütyen vücut kıvrımlarını belirleyici rolü ile kadınların dünyasında önemli bir yer taşır. İlk zamanlar korsenin yerine geçmiştir ve onun parçalarını keserek üretilmiştir. Fakat şu an korseler ve sütyenler bambaşka kategorilerde olup verdiği etkiler de birbirinden oldukça farklı sayılır. Günümüz sütyenine yakın kavramlara sahip ilk sütyen Hermine Cadolle tarafından tasarlanmıştır. Kendisi bir korse üreticisi olup o dönemde sütyene benzeyen farklı bir model geliştirmiştir. Geleneksel bir korse özelliği taşıyan alttan sıkıştırma yöntemi değil de omuzdan desteklemeli bir korse yöntemi ona daha çekici gelmiştir. 1893 senesinde ise Marie Tucek bu yeni giysinin patentini alarak ona ‘göğüs destekçisi’ adını vermiştir. Bu giysi birçok yönü ile günümüz sütyenlerine benzemektedir. 1907 senesinde ise ilk kez brasierre kelimesi Vogue dergisinde yayımlanmıştır. 1912 senesinde Oxford isimli sözlük sütyenin tanımını yaparak varlığını artık gerçek anlamda kabul ettirmiştir. Patent olarak kabul edilmiş olan ilk modern sütyen Mary Phelps Jacob tarafından tasarlanmıştır. Bu tasarım ipekten ve pembe kurdeleden oluşmasıyla bilinir. Uzun bir tarihsel süreçten geçen sütyenler kadınların tarzlarına ve kullanım alanlarına göre çeşitlenir. Son modal sütyen modelleri arasında gezmek isterseniz sayfamıza göz atabilirsiniz. Hem şık hem daha rahat hissedebileceğiniz birbirinden farklı çeşitteki sütyenleri zevkinize göre sepete ekleyebilir, keyifli alışverişin tadına varabilirsiniz.Trendyol farkını siz de hissedebilirsiniz.

Sütyen Bedeni Nasıl Seçilir?

Sütyen bedenleri, herkes için farklı olup eğer doğru seçilmezse kötü bir görüntüye sebep olabilir. Hem iyi oturması gerekir hem de kişinin içinde rahat hissetmesini sağlamalıdır. Sütyen bedeni belirlenirken mezura hem göğsün üst tarafını ölçmeli hem de alt tarafın uzunluğu alınmalıdır. Bu sayede sütyen numaranızı ve sütyen kubunuzu bulmak oldukça kolaydır. Sütyen ölçüleri 75’ten başlayarak 5’er numara ile ilerler. Sütyen kupu ise A ve E aralığındadır. A en küçük kuptur, E ise en büyük kuptur. Bu harfler size göğüs büyüklüğünüzün ne kadar olduğunun cevabını verirler. Kup büyüklüğü, göğüs altının çevresi ve göğüs çevresinin arasındaki farkı verir. Örnek göstermek gerekirse ölçüleriniz 98 cm ve 78 cm ise arasındaki fark 20 cm olacak ve size en uygun kup D kubu olacaktır. Sütyen takımı edinecekseniz bu ölçüleri almanın faydası vardır. Göğüs çevresinin ve göğüs altı çevresinin farkı alındığında kubunuz ortaya çıkacaktır. A kubu 12 cm-14 cm, B kubu 14 cm-16 cm, C kubu 16 cm-18 cm, D kubu 18 cm-20 cm ve E kubu 20 cm-22 cm aralığındadır. Genele baktığımızda sıklıkla tercih edilen kup B kubudur en az tercih edilen ise E kubudur. Bilinenin aksine sadece kendi bedeniniz size uygun olmayabilir. Yani gerekli ölçümleri yaptığınızda, göğüsleriniz daha farklı sütyenlere de ayak uydurabilir. Bu sayede eğer kendi bedeninizi bulamazsanız, size uygun başka bir sütyen modeli seçmek yerine aynı modelin farklı bir bedenini alabilirsiniz. Bunun için, göğüs çevrenizi ne kadar ölçtüyseniz onun bir büyüğünü ve kup bedeninizin bir küçüğünü seçebilirsiniz ya da tam tersini yapabilirsiniz. Örneğin normalde bedeniniz 90 B ise sizin için uygun olan diğer bedenler 85 C ya da 95 A’dır. Bu koşullara uygun seçimler yapabilir, zevkinize göre ürünleri sepetinize ekleyebilirsiniz.

Sütyen Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sütyen seçimi yaparken göz önünde bulundurulması gereken bazı faktörler vardır. Bu faktörleri dikkatlice incelerseniz kendiniz için daha doğru bir sütyen tercih edebilirsiniz. Öncelikle göğüsleriniz sütyeninizin üzerinden taşmamalıdır. Kendi bedeninizden daha küçük bir sütyen alırsanız bu sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Aynı zamanda daha doğru bir görüntü için sütyenin orta kısmının tam göğüs kafesinize oturması gerekir. Sütyeninizin arka kısmı yukarı doğru çıkmamalıdır bu yine yanlış beden seçimi ile alakalı bir durumdur. Sütyeni taktığınız günün sonunda vücudunuzda (omzunuz, göğsünüzün altı, göğsünüzün üst kısmı) kızarıklıklar oluşursa sütyen cildinizde alerjik reaksiyon göstermiş demektir. Pamuklu sütyenleri tercih edebilirsiniz. Trendyol’da birçok pamuklu kumaş sütyen modeli bulabilirsiniz. Sütyeni taktığınızda, göğüslerinizin ne çok sarkık durması gerekir ne de çok dik durması gerekir. Bu sütyenle alakalı bir durum olmayabilir. Sütyen askılarını doğru bir şekilde ayarlamalısınız. Eğer askıları doğru şekilde ayarlayamazsanız omuzlarınızı öne çekilir gibi hissedebilirsiniz. Kaliteli bir sütyen kırış kırış durmamalıdır ya da potluklar yapmamalıdır. Göğsünüz fırlayacak gibi duruyorsa muhtemelen taktığınız sütyen size uygun değildir. Aynı zamanda yanlardan taşma yapan bir sütyen üstünüze giydiğiniz kıyafeti de daha deforme gösterebilir. Sütyeninizin balenleri göğsünüze batmamalıdır. Balen, sütyenin alt kısmına yerleştirilen, kumaşın içinde bulunan demir ve plastik türleri bulunan yay biçimindeki çubuktur. Malzeme farketmeksizin genellikle beyaz olur. Balensiz sütyen modelleri de oldukça fazladır. Eğer normal bir sütyen satın aldıysanız daha sonrasında sizi rahatsız ederse balenlerini kolayca çıkarabilirsiniz. Fakat uzun ömürlü kullanım için genellikle demir balenli sütyenler önerilir. Son olarak sütyeninizin askısının omzunuzdan düşmemesi gerekir. Bu sosyal hayatınızda sürekli olan bir durumsa bir süre sonra can sıkıcı olabilir. Türkiye’nin en büyük online mağazası olan Trendyol’dan sütyen çeşitlerini inceleyebilir, kendiniz için en doğru sütyeni bulabilirsiniz.

Sütyen Fiyatları

Konforlu ve şık modellerin bir arada bulunabildiği Trendyol’da sütyen fiyatları bazı hususlara göre değişebilir. Fakat sitenin iyi bir takipçisi olursanız indirimli sütyen çeşitlerine sık sık rastlayabilirsiniz. Renk, model, desen gibi farklı özelliklerin zenginliği ile geniş bir yelpazesi olan Trendyol son trend sütyen modellerini sizin için bir araya getirmiştir. Toparlayıcı, dantelli, spor modellerinin yanı sıra farklılık arayanlar için yapışkanlı sütyen modelleri de mevcuttur. Bu modellerin tümünü şık bir korse, gecelik, elbise ile kombinleyebilirsiniz. Eğer büyük göğüslere sahipseniz onlarca modeli bulunan toparlayıcı sütyen tasarımlarını inceleyebilirsiniz. Ayrıca bu sütyenler illa ki askılı olmak zorunda değildir. Askısız sütyen çeşitlerine de göz atabilir, askısız bluzlarınızla dilediğiniz gibi giyebilirsiniz. Ya da göğsü 2 beden kadar küçültebilen minimizer sütyenle vücudunuzu istediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz. Küçük göğüslere sahip iseniz ve göğüslerinizi daha dolgun ve büyük göstermek isterseniz o zaman da destekli sütyen çeşitlerine göz atabilirsiniz. Göğsü 1-2 beden büyük gösterebilen bu modeller, vücudunuzu daha orantılı gösterebilir. Trendyol’da balensiz sütyenlerin yanı sıra balenli sütyen modelleri de oldukça fazladır. Göğsü daha dik tutmaya yarayan balenlerin üretimi artık daha yumuşak malzemelerden yapıldığından size herhangi bir rahatsızlık vermeyecektir. Özellikle hamilelik sonrası göğüslerinin sarktığını düşünen kişiler için toparlama etkisinden dolayı sıkça tercih edilir. Trendyol; renk, cinsiyet, kategori gibi özellikleri dilediğinizce filtreleyebilmeniz için filtreleme özelliğine sahiptir. Böylece ulaşmak istediğiniz ürünlere daha kolay bir şekilde ulaşırsınız ve daha rahat bir alışveriş gerçekleştirirsiniz. Aynı zamanda kullanıcı deneyimlerinden faydalanabileceğiniz yorumlar kısmı mevcuttur. Buradan kişilerin fikirlerine ulaşabilir, aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Trendyol’da sütyen fiyatları herkesin beklentisine göre değişkenlik gösterebilir fakat her kişinin bütçesine uygun çeşitler bulunur. İndirimleri takip edebilir, bu çeşitlere daha uygun fiyatlı sahip olabilirsiniz.