İlgili Kategoriler
Fiyat
Sabit Disk
Model
Garanti Tipi
Satıcı Tipi
Fiyat Geçmişi
Ürün Değerlendirmesi
"

Playstation 4

" araması için 242 sonuç listeleniyor

Oyun Tutkunları İçin Playstation 4 Çeşitleri ve Fiyatları

Oyun oynamayı seven herkesin yakından tanıdığı PS4, ev konforunda keyifli vakit geçirmek için üretilmiş konsoldur. İlk serilerinde yer alan özelliklerinin yanı sıra teknolojinin sağladıkları doğrultusunda güncellenerek 2013 yılında piyasaya sunulur. Sony PlayStation 4 sürümünde yer alan güncellemeler arasında 8 kişiye kadar bağlanarak oynama özelliği öne çıkar. Oyun oynarken internetten canlı yayın yapabilme gibi avantajlarıyla online oyunun keyfini çıkarmaya imkân verir. Her yaşın ilgisini çeken geniş oyun repertuvarı ile kullanıcıya en konforlu ve kaliteli şekilde oyun oynama olanağı sunar. PS4 oyun konsolu ergonomik olarak kullanışlı aksesuarlara ve dekoratif bir görünüme sahiptir.

Oyun konsolunun boyutu ve çeşitli teknik detayları ile farklılaşan PlayStation 4’ün, PlayStation 4, Slim ve Pro olmak üzere 3 ayrı modeli bulunur. Sony tarafından üretilen Limited Edition başlıklı özel modeller, çok beklenen oyunlarla birlikte piyasaya sürülür. Ana akımda yer alan modellerden PlayStation 4 ilk sürüm olarak piyasaya sunulur. Yeni nesil konsol olarak duyurulan konsolun kablosuz DualShock kontrolcüsü oyun endüstrisinde büyük bir çığır açar. Zarif tasarımıyla dikkat çeken PS4’un yenilenmiş gücü, yüksek çözünürlüklü grafik görüntüleri ve hızı, onu ön plana çıkaran özelliklerdendir.

PlayStation 4 Slim ise 2016 yılında kullanıcıya sunulmuş, PS4 ile genel olarak aynı teknik özellikleri taşıyan ikinci kademe oyun konsoludur. Önceki model ile arasındaki göze çarpan en büyük fark, kasa tasarımı olarak daha küçük ve hafif olmasıdır. Slim modeller, dekoratif görünüme ve şık tasarıma önem veren kullanıcıların dikkatini çeker. Bluetooth bağlantısı standart modele kıyasla daha hızlıdır. PS4 Pro modeli, Slim’den yaklaşık iki ay sonra piyasaya sürülmüş ve ilk modelden çok daha güçlü (3,5 – 4 katı) teraflops motora sahip olması ile dikkat çeker. Yüksek teraflops değerleri, görüntünün kalitesini de artırır. Pro modeller, 4K televizyonlarda tam performans sağlayan görsel kalite sunar. Bu modellerde PS VR desteği de sorunsuz şekilde kullanılır. İleri seviye oyun tutkunlarının tercih ettiği Pro modelleri, sürekli güncellenen online destek ile kullanıcıya oldukça fazla avantaj sunar.

PlayStation 4 Depolama Kapasitesi Ne Kadardır?

PlayStation 4 Depolama Kapasitesi Ne Kadardır?

PS4 donanım özellikleri, sürülen üç ana akım modelde az da olsa farklılık gösterir. İlk sürüm PS4 ve Slim modelleri, depolama boyutu 500GB ve 1TB olmak üzere iki ayrı çeşitte üretilir. Pro modelinde ise depolama boyutu 1TB’tır. PS4 500 GB modeli, ilk başlayan oyuncular için tercih edilebilir. Oyun depolama boyutlarının artması ve fiziksel yüklemeler yerine online indirme yöntemiyle oyunlara daha hızlı ulaşılabilmesi, hafızanın zaman zaman temizlenmesini gerektirir. Oynadıkları oyunu tamamladıktan sonra saklamak yerine silerek depo boşaltmayı tercih edenler için 500GB çok daha uygun olabilir.

PS4 1 TB ile 500GB farkları arasında en çok dikkat çeken özellik fps değerleridir. Bu değer 500GB için 30 iken 1TB konsollarda 60’tır. 1TB modellerde haricî disk desteği, paylaşımlı oyun ve veri aktarımı yapılabilir. Depolama kapasitesi haricinde donanım özellikleri birbiriyle aynıdır. Özellikle PlayStation 4 Slim 1TB modelinde kablosuz bağlantı avantajı dikkat çeker. PlayStation Pro modeli ise paylaşımlı oyun, uzaktan oynatma ve veri aktarımı özellikleri dolayısıyla daha fazla depolama kapasitesine ihtiyaç duyar. Bu nedenle Pro modeli, 1TB kapasiteyle oyun ve depolama sınırlarını genişletir. Cihazların tüm modelleri HDD depolama türüne sahiptir. HDD’lerin kapasitesinin yüksek olması, cihazın kullanım ömrünün uzun olmasını sağlar. Hard Disk Drive’lara aktarılan veriler, konsol kapalı olsa bile silinmez. Veri aktarımının RAM’lere göre daha yavaş olmasının en önemli nedeni budur. PS4 modellerinde kullanılan HDD’ler oldukça narin yapıdadır; bu nedenle konsolun herhangi bir sıvı ile temas etmemesi ve darbelerden korunması önemlidir.

Tüm PS4 konsolları 8 çekirdekli “Jaguar” CPU ile üretilir. Önceki modellerin GPU değeri 1,84 tflops iken Pro modelininki 4,20 tflops olarak öne çıkar. Tüm konsolların donanım özellikleri aynı olmakla birlikte, tflops değeri yüksek olan pro modeli, oyun esnasında çok daha doyurucu görseller ve detaylar sunar. Böylelikle oyunun tüm detaylarını yakalamak, videoları yüksek çözünürlükle izlemek ve oyunun tamamen içine girmek mümkündür.

PlayStation 4 Uyumlu Oyunlar Hangileridir?

PlayStation 4 Uyumlu Oyunlar Hangileridir?

PS4 konsollarının en önemli avantajlarından birisi, oyunların hem fiziki hem de online olarak yüklenebilmesidir. Tüm oyunlara PlayStation Store’dan ulaşmak mümkündür. Burada, ücretli oyunların ilk bölümleri ya da deneme sürümleri ücretsiz olarak yer alır. Oyuna devam edip etmeme kararını verirken bu sürümlerden faydalanmak mümkündür. PlayStation 4 oyunları arasında ücretli ve ücretsiz çeşitler bulunur. Ücretli oyunları satın almadan önce ücretsiz sürümlerini denemenin yanı sıra online ortamda paylaşım ile de oynamak imkânı vardır.

Tercih edilen PS4 oyunları arasında en günceli Marvel’s Spider Man’dir. Genç Miles Morales, ustası Peter Parker’ın izinden giderken kendi özelliklerini keşfeder. Ayak uydurmaya çalıştığı yeni evinin, bir güç tarafından yok edilmesi tehdidi ile karşılaşır. Tüm New York şehrini kurtarmak için sorumluluğu üstlenir. Oyunun Pro modeli, 4K televizyonlar ile uyumludur. DualShock kontrol cihazının uyarlanabilir tetikleri ile tüm ağları hissetmek mümkündür. Atılan yumruklar, ağlar ve zehir patlamaları DualSense kontrolörlerinin sürükleyici dokunsal geri bildirimleri ile kolaylıkla hissedilebilirken şehrin kaos ve karmaşasında yaşıyormuş gibi oynamak çok daha kolaydır.

İlgi çeken bir diğer oyun da Watch Dogs Legion’dur. PS plus ile çevrimiçi de oynanan oyunda, çöküşün eşiğindeki Londra’yı kurtarmak için bir direniş başlatılır. Oyun içerisinde yer alan tüm karakterlerin kendine özgü geçmişi, kişiliği ve becerileri bulunur. Oyuncu, bu karakterlerin kişiliğine bürünerek oyuna dâhil olur. Kentsel simgelerle dolu açık dünyada bulunan yan etkinlikler ile zenginleştirilen oyun, arkadaşlarla birlikte oynandığında çok daha eğlenceli hâle gelir.

Eleştirmenlerce her zaman beğeni kazanan Call of Duty serisinin son oyunu Call of Duty: Vanguard ile 2. Dünya Savaşı’nın tüm cephelerini deneyimlemek mümkündür. Kahramanları ve onları bir araya getiren olayların bütününü görerek, küresel savaşın içinde yer almak için ideal olan oyun, özel kuvvetlerden olan bir grup askerin yer aldığı ilgi çekici bir öykü sunar. Birçok eklentinin de satın alınabileceği oyunu geliştirerek oynamak da mümkündür.

PlayStation 4 Kutu İçeriğinde Bulunan Ekipmanlar Nelerdir?

PlayStation 4 Kutu İçeriğinde Bulunan Ekipmanlar Nelerdir?

PS4 oyun konsolunun kutu içeriğinde DualShock 4 kontrol cihazı bulunur. Birer tane HDMI, güç ve USB kablosu da kutuya dâhildir. Kullanım kılavuzu ve diğer yazılı materyaller de standart olarak her kutuda yer alır. Kutu boyutları, konsol boyutlarına göre değişebilir. PlayStation 4 Pro kutu içeriğinde de, konsol haricinde tek oyun kolu ve kulaklık bulunur. Power kablosu, diğer konsollara göre farklıdır. Her güç kablosunda yer alan topraklama özelliğinin yanı sıra diğer modellere göre daha kalın ve daha büyüktür. Kutu içinde gelen USB kablosu, kontrol cihazının şarj edilmesi için kullanılır.

PlayStation 4 boyutları birbirinden çok küçük detaylarla farklılaşır. Klasik PS4 dış boyutları genişlik, yükseklik ve uzunluk olarak yaklaşık 265×39×288 mm’dir. Bu boyutlara çıkıntılı parçalar dâhil edilmez ve ağırlığı da yaklaşık 2,8 kg’dır. PS4 Pro modelinin boyutları ise çıkıntılı parçalar hariç 295×55×327 mm’dir ve ağırlığı yaklaşık 3,3 kg olarak ölçülür. PS4 küçük modeli olan Slim’in ağırlığı 2,1 kg ve boyutları da 265 x 288 x 39 mm’dir.

Kutu dış görünüşü olarak birbiriyle aynı gibi görünen PlayStation 4 özellikleri, boyutlar, ağırlık ve en önemlisi de teknik donanım olarak birbirinden ayrılır. 4K oyunlarda Pro konsolların görsel kalitesi çok daha yüksek; oyun içindeki detayların fark edilmesi açısından her zaman çok daha efektiftir. Kutu içindeki ürünler standart olarak gelir, PlayStation 4 pro set oluşturmak isteyen oyunseverler, kamera ya da fazladan oyun kollarına ihtiyaç duyabilir. Tüm diğer aksesuarlar, ekstradan satın alınması gereken ürünlerdir.

Tercih Edilebilecek PlayStation 4 Aksesuarları Nelerdir?

Tercih Edilebilecek PlayStation 4 Aksesuarları Nelerdir?

PlayStation 4 aksesuar ürün gamı oldukça zengindir. Konsolun tercih edilmesinin en önemli nedeni olan DualShock kolu, PS4 sürümleri yükseldikçe geliştirilir. Özellikle analog çubuklar ve tetiklerde yapılan yenilikler sayesinde, aksiyonlu oyunlarda daha yoğun kontrol olanağı bulunur. Kontrol cihazının daha önceki sürümlerinde sadece ön tarafında bulunan ışıklı çubuk, yeni modellerde kolu tutan oyuncu tarafından da görülebilecek şekilde tasarlanır. Özellikle FİFA gibi oyunlarda oldukça işe yarayan renk özelliği hem oyuncunun kendisi hem de diğer oyuncular tarafından kolaylıkla takip edilebilecek şekildedir.

Kontrol cihazı dâhilî pili PS4’ün USB bağlantı noktasından şarj edilebilir. Böylelikle oyun yarıda kalmaz. Cihaz üzerinde yer alan stereo entegre 3,5 mm ses jakı ile oyunları kulaklıkla oynama avantajı yakalanır. Bu sayede, oyun içindeki tüm sesler duyulmuş olur. DualShock üzerindeki hassas ivmeölçer ve jiroskop ile kablosuz kontrol cihazının hareketlerinin tamamı konsol tarafından algılanır. Pro kutusu içinde gelen kontrol cihazının yuvarlak kontrol kolları, daha dayanıklı şekilde tasarlanmış ve sık oyun oynayan kişiler için aşınma problemi ortadan kaldırılır.

PS4 ve PS VR için geliştirilmiş bir diğer aksesuar, Kablosuz Altın Kulaklık’tır. 7.1 sanal çevresel ses iletimi ile ses netliği sağlayan kulaklık, Fortnite, Days Gone ve Red Dead Redemption 2 gibi oyunların vazgeçilmez aksesuarlarından birisidir. Kulaklığın her iki tarafında 40 mm dâhilî ses sürücüleri bulunur. Bu sürücüler, güçlü bas tepkisi vererek sarsıcı patlamalar sonrasında oyuncuya gelmekte olan her bir parçanın sesini yaklaştırır, böylece de oyuncu kendisini oyunun bir parçası olarak hissedebilir. Oyuncu, kulaklık eşlik uygulamasını kullanarak en sevilen oyunlar için ses ön ayarları oluşturabilir. Bunun yanı sıra belirli oyunlarda geliştiricilerin oluşturduğu özel ses modları ile oyunun yaratıcısının ses deneyimi tecrübe edilebilir. Ayrıca kulaklıkta bulunan gizli ikili mikrofonlar ile optimum ses iletimi sağlanır.

PlayStation 4 Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

PlayStation 4 Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

PS4 çeşitleri arasından istenen modelin satın alınmasında dikkat edilmesi gereken birçok kriter bulunur. İlk olarak hangi kasa PlayStation 4 alınması gerektiğine karar verilmesi önemlidir. Bu kararın içine renk seçenekleri de girer. PlayStation 4 kasa çeşitleri, tıpkı DualShock cihazları gibi birçok renktedir. En çok tercih edilen PlayStation 4 beyaz ve mavi kasalar, dekoratif olarak da çok şık durur. Renk tercihinden sonra ücret ve teknik konular ile ilgili detayların incelenmesi gerekir.

Ücreti etkileyen en önemli unsurlardan birisi cihazın garanti kapsamında olup olmamasıdır. Ürün, sürekli kullanılacağı için garantisi olması gereklidir. PS4 garanti koşullarından birincisi Sony Türkiye’nin kendi garantisidir. Ürün nereden satın alınırsa alınsın 24 ay boyunca garanti kapsamında olduğu için, Sony güvencesi altında demektir. İkinci garanti yöntemi ise ithalatçı firma garantisidir. İthalatçı firmadan satın alınan ürünler daha uygundur ve belirtilen süre boyunca sadece firma garantisi altındadır. Satın alınan cihazların garanti türü her ne olursa olsun faturası olmalıdır. Sony garantili cihazların tamamında mavi renkte özel bir garanti sertifikası bulunur. Bu belgenin cihazla birlikte alınması önemlidir.

Konsol çeşitlerine bakıldığı zaman üstü parlak ya da mat olan iki ayrı çeşit ve slim modelleri görülür. PS4 mat kasa, kullanıcılar tarafından daha çok tercih edilir. Slim cihazlar da çok daha az enerji tükettiği için sıkça tercih edilen modeller arasındadır. PS4 cihazı satın alırken ürünün kırık, çatlak ve çizik olmamasına dikkat etmek önemlidir çünkü bu detaylar cihazı garanti kapsamı dışında tutar. Vidalar üzerindeki izler ve kaldırılmış etiketler, cihazın açılıp açılmadığı konusunda bilgi verir. Önceden açılmış cihazlar da garanti kapsamı dışında tutulacaktır.

Ürünü satın alırken PS4 fanı ile ilgili bir test yapmak da önemlidir. Fan çalışırken sesli ya da farklı bir ses gelirse cihaz satın alınmamalıdır. Bir diğer testin de HDMI çıkışında uygulanması gerekir. Bir HDMI kabloyu hafif oynatarak görüntü takip edilmelidir. Görüntü kayboluyorsa cihazı satın almamak gerekir. Ürünü satın almadan önce disk okuyucu testi yapmak da önem taşır. Cihazın ban yememiş olması, yani online oyunlara kolaylıkla girebiliyor olması da oyun keyfi açısından önemlidir.

PlayStation 4 Fiyatları Nasıldır?

PlayStation 4 Fiyatları Nasıldır?

PlayStation 4 fiyatları, kur değişimleri ve benzeri durumlardan etkilendiği için oldukça değişken olabilir. Modeller arasında fiyat farklılıkları da garanti ve benzeri ek ücretlendirmeler dolayısıyla farklılaşabilir. Her bir model fiyat ve performans olarak kullanıcılarını memnun eder. Oyun oynamaktan hoşlanan ve uzun zaman boyunca bu keyfi sürdürmek isteyen kişiler için konsolun teknik performansı her zaman fiyatına uygun olacaktır. Standart PS4 fiyat olarak en düşük rakam bandındadır. Ancak bu durum, teknik özellikleri dolayısıyla değişebilir. Sony PS4 modelleri fiyatlandırmada farklılıklara yol açar.

Her bir modelde değişen fiyatlandırma, özellikle PS4 limited edition modellerinde daha da farklılaşır, ancak bu tasarımlar piyasaya sürüldüğünde çeşitli fırsatları da beraberinde getirir. Sınırlı sayıda üretimlerde ücret farklılığı, ödeme kolaylıkları ve bunun gibi avantajlarla sunulur. Bu sürümleri takip etmek önem taşır. Modeller içinde uygun fiyatıyla dikkat çeken Sony PS4 500GB ürünüyle keyifli ve eğlenceli zamanlar geçirmek mümkündür. Fiyatına göre yüksek performans sağlayan cihazın zaman içinde geliştirilebilmesi söz konusu olabilir. Arayüzü, teknik özellikleri ve bağlantı hızı ile üst modellerini aratmayan PS4 ile çevrimiçi ve online oyunlar oynamak mümkündür. 500GB ile 1 TB arasındaki fiyat farkı, aynı anda kaç oyunun oynanabildiği gibi, depolama ile ilgili soruları yanıtladıktan sonra satın almaya karar verilmesini etkileyen bir etmendir.

Biraz daha üst bantta yer alan PlayStation 4 Slim, hafifliği ve şık görünüşü ile dikkat çeker. İçinde birçok ekstra özellik barındırsa da temelde sistematik olarak PS4 ile aynı teknik donanıma sahiptir. Konsolun hafifliği ve şık görüntüsü bir tercih nedeniyse de, PS4 Slim 500 GB tercih edilerek fiyat konusunda bir avantaj kazanmak da mümkündür. Standart PS4 1TB’ın bulunduğu fiyat bandı ile PS4 Slim 500GB’ın bulunduğu fiyat bandı arasında az bir fark bulunmaktadır. Burada karar mekanizması, oyun oynayacak kişinin kendisidir.

Sony PlayStation 4 Pro fiyat olarak en yüksek bantta gezinir. Bunun en önemli nedeni Pro konsolların, daha üst düzey bir teknik donanıma sahip olmasıdır. Depolama alanı değeri de sabittir, bu nedenle cihazın teknik özelliklerini düşük depolama alanı ile birleştirerek uygun fiyatlara bulma şansı da ortadan kalkar. PS4 konsolları içinde, 4K televizyonlarla uyumlu olan tek model Pro’dur. Bununla birlikte, diğer konsollar da normal televizyona bağlandığında çok yüksek çözünürlükte görüntü sunar. PS4 sadece bir oyun konsolu değil aynı zamanda çevrimiçi hizmet veren film ve dizi platformlarına da kolaylıkla bağlanan bir sistemdir. Dolayısıyla bu cihaz, hem oyun oynamak hem de televizyon izlemek isteyenler için, ücretine göre oldukça performanslı bir ürün olarak yorumlanır.

Playstation 4 Nasıl Açılır?

Playstation 4, çalışmak için elektrik desteğine ihtiyaç duyar. Bu nedenle önce cihazın prize takılması gerekir. Ardından cihaz üzerinde bulunan güç düğmesine hafifçe basılır. Cihaz üzerinde mavi bir ışık yanar. Mavi ışık, beyaz olana kadar yanıp söner. Sürekli yanan beyaz ışık, PS4 sisteminin açık konumda olduğunu işaret eder. Bağlı bulunduğu ekranda hareket olması için ise izlenmesi gereken işlemler vardır. Kontrol cihazında yer alan DualShock 4 sistemindeki PS butonuna basılır. Bu adım sayesinde DualShock 4 ve cihaz arasında bağlantı kurulur. PS4 ilk defa açılıyorsa izlenmesi gereken adımlar değişir. Yeni kutu açılımında öncelikle cihazın kurulumun yapılması gerekir. HDMI kablo sayesinde kurulum ve bağlantı işlemi pratik bir şekilde yapılır. İnternet bağlantısı için ise LAN bağlantı kısmı yönlendirici veya ethernet kablosu ile bir araya getirilir.

Playstation 4 Televizyona Nasıl Bağlanır?

Sadece birkaç adımla Playstation 4 televizyona bağlanır. Bu işlem için öncelikle bir HDMI kablosuna ihtiyaç duyulur. Bu kablo, PS4 görüntüsünün televizyona aktarılmasını sağlar. Net ve sağlıklı bir aktarım için HDMI kablo türünün kullanılması tavsiye edilir. Aksi takdirde görüntüde kopma, donma ve gecikme gibi problemlerle karşı karşıya kalınır. Seçilen kablonu bir ucu cihazın arka kısmında yer alan HDMI OUT adlandırılan noktaya takılır. Diğer uç ise televizyonun ilgili girişine bağlanır. Ardından güç kablosu devreye girer. Kablo PS4’ün yine arka kısmında bulunan AC IN noktasına takılır. Televizyon ve cihaz arasında bağlantının yapılmasından sonra çalışma sisteminin ihtiyaç duyduğu güç desteği sağlanır. Cihazın fişi, şebeke elektriğine bağlı olan prize takılır.

Playstation 4'te Hangi Oyunlar Oynanır?

Playstation 4 sayesinde farklı içeriklere sahip birçok oyun türüne erişmek mümkündür. Genel oyun türlerinin yanı sıra sadece PS4 de özel olarak üretilen seçenekler de bulunur. Playstation oyunları teknolojik alt yapılarıyla gerçekçi bir deneyim sunar. Mevcut görüntüler, ses ve efektlerle desteklenir. Kontrol rahatlığı ve çoklu oyuncu modu, öne çıkan avantajlar arasında yer alırlar. Yenilenen oyun sürümlerini destekleyen PS4 sayesinde alınan zevk bir üst seviyeye çıkar. Birbirinden farklı ve özgün grafiklerle bir araya getirilen oyun türleri yoğun ilgi görür. Aynı zamanda hile yapmaya engel olan içerikler de yakından takip edilir.