"

Pvc Yer Döşemesi

" araması için 1764 sonuç listeleniyor

Pvc Yer Döşemesi ve Kaplaması Modelleri Trendyol'da!

Oldukça geniş bir kullanım alanına sahip olan PVC (polivinil klorür), dünya genelinde en fazla üretilen üçüncü sentetik polimer olarak bilinir. Dayanıklı, hafif, alev almaz yapıda, düşük su geçirgenliğine sahip ve yalıtkan özellikli olması gibi avantajlı özellikleri nedeniyle pek çok alanda kullanılan PVC, otomotiv sektöründen inşaat sektörüne, elektronik malzeme yapımından sağlık malzemelerine kadar oldukça zengin bir kullanım alanına sahiptir. Yapı ve dekorasyon sektörlerinde de sık karşılaşılan PVC, ham maddesi ağaç olan ürünlerin yerine kullanılır. Örneğin, yer döşemelerinde ahşap yerine sıklıkla tercih edilen PVC, hem ağaç kesiminin azalmasına katkı sağlar hem de daha uzun ömürlü ve bütçe dostu bir kullanım sunar. Zemin kaplamalarında sık sık tercih edilen “PVC yer döşemesi nedir?” sorusuna verilebilecek en sade yanıt "plastik zemin kaplama malzemesi" olur. Sentetik bir plastik tür olan PVC okuldan eve, hastaneden mağazaya, kreşten spor salonuna kadar hemen her yaşam alanında zemin kaplama malzemesi olarak tercih edilir. Suya ve neme karşı dirençli olması, uygun fiyatı, yalıtım sağlaması ve ahşap görünümlü olarak üretilebilmesi ile ahşap ve seramik zemin kaplamalarının yerini alan PVC, aynı zamanda kolay uygulanabilir olması ve doğal ahşap görünümlü üretilebilmesi ile öne çıkar. Modern teknolojiler sayesinde kullanıcılara renk ve desen açısından zengin alternatifler sunan PVC yer zemin kaplama, uygulandığı alanın daha modern ve şık görünmesini de sağlar. Marka ve çeşide göre farklılık gösterse de bütçe dostu bir malzeme olarak öne çıkan söz konusu ürün, aşınma direnci ile de uzun ve masrafsız bir kullanım süreci sunar.

Özellikleri ile PVC Yer Döşemesi Çeşitleri

Özellikleri ile PVC Yer Döşemesi Çeşitleri

Yerli ve yabancı pek çok marka tarafından üretilen PVC yer taban döşemesi, farklı uygulama alanlarına hitap eden özel çeşitleri ile dikkat çeker. Örneğin, toplu taşıma araçlarının zeminine para desenli PVC zemin kaplama uygulanırken ev, ofis, hastane, okul, kreş gibi alanlarda daha çok ahşap görünümlü PVC zemin kaplama ürünleri tercih edilir. Genellikle dev rulolar halinde muhafaza edilen ve uygulama alanının metrekaresine göre kesilip kullanıcılara sunulan söz konusu kaplamalar, karo PVC yer döşemesi olarak belirli büyüklüklerdeki karolar halinde de kullanıcıların beğenisine sunulur. Oldukça elastik bir malzeme olması sebebiyle kolaylıkla istenilen ölçüde kesilerek uygulanabilen bu ürün, profesyoneller tarafından uygulanabildiği gibi amatör kullanıcılar tarafından da kolaylıkla uygulanabilir özelliktedir. Özellikle PVC yer döşemesi yapışkanlı modeller kullanılarak odaların zeminleri zahmetsizce yenilenebilir. Modern üretim teknolojileri sayesinde kullanıcılara parke görünümünden geometrik desenlere kadar çok fazla desen sunan PVC kaplamaların kendiliğinden yapışkanlı olan çeşitleri, taban kısmında bulunan güçlü yapışkan sayesinde zemine tutunur ve uzun yıllar boyunca sorunsuz bir kullanım sağlar. Özellikle yanmaz özellikte olduğu için yaşam alanlarında güvenli bir kullanım sağlayan PVC zemin kaplama çeşitleri sayesinde dekoratif anlamda pek çok görünüm elde edilebilir. Kullanıcılar daha çok siyah-beyaz karolar ve parke desenlerini tercih etse de etnik desenlerden ıslak zemin görünümünde olanlara kadar özel tasarım PVC yer döşemeleri de üretilir. Genellikle iç mekanlarda kullanılan PVC zemin kaplama dış mekan için uygun olan çeşitleri ile de dikkat çeker. Veranda, teras, balkon, bahçe gibi özel yaşam alanlarında sıklıkla tercih edilen PVC yer döşemeleri, kafe ve restoranların açık alanları ile parklarda zemin kaplama malzemesi olarak kullanılır. Su, nem ve yüksek ısıya karşı dirençli olması, ıslandığında kaymaya neden olmaması ve güneş ışığından olumsuz etkilenmemesi gibi nedenlerle açık alanlarda kullanıma uygun olan söz konusu ürün, vinil yer döşemesi olarak da bilinir. İç ve dış mekanlarda uygulama yapmak için genellikle 3mm PVC yer döşemesi modelleri tercih edilir. Üst tabaka kalınlığı 0,60 mm ile 0,75 mm olan 3 mm kalınlığındaki PVC zemin kaplamaları, hijyenik, antistatik özellikte olup ses yalıtımına da katkı sağlar. Yerden ısıtma uygulamaları için de ideal olan söz konusu ürün, solma ve çekme yapmaması ile de avantaj sağlar.

Bütçe Dostu PVC Yer Döşemesi Fiyatları

Bütçe Dostu PVC Yer Döşemesi Fiyatları

PVC yer döşemeleri, marka ve modele göre farklılık gösterse de genel olarak ahşap zemin kaplama malzemelerine göre bütçe dostu seçenekler sunar. Yine ahşap döşemelere kıyasla daha kolay bir bakım süreci sunan söz konusu kaplamalar, alev almaması, sudan etkilenmemesi gibi özellikleri ile uzun ve masrafsız bir kullanım ömrü vadettiği için uzun vadede de avantaj sağlar. Yerli ve yabancı çok sayıdaki marka tarafından üretilen PVC zemin kaplamalarının yerli ve ithal üretim olanları arasında ufak da olsa fiyat farkı bulunur. İthal PVC yer döşemesi modelleri ile yerli üretim olanlar, sahip oldukları farklı desen ve özellikler nedeniyle de farklı bir fiyatlandırma ile kullanıcılara sunulur. PVC zemin kaplama renkleri ve desenleri de fiyat açısından belirleyici bir faktördür. Standart esenler arasında yer alan parke görünüm, ahşap görünüm, çift renkli karo görünümü ve tek renkli PVC yer döşemeleri ile özel tasarım desenlere sahip olanlar arasında fiyat farklılıkları bulunur. PVC yer döşemesi markaları, dış mekan uygulamaları için ekstra dayanıklı hale getirdikleri özel üretim olan zemin kaplamalarını farklı fiyat seçenekleri ile kullanıcıların beğenisine sunar. Genel olarak en bütçe dostu fiyatlara sahip olan zemin kaplama malzemeleri arasında yer alan PVC yer döşemeleri, satış fiyatlarının yanı sıra sağladığı avantajlar ile de bütçe dostu bir kullanım vadeder. Kolay kolay deforme olmaması, üzerine bir şeyler döküldüğünde sadece silinerek temizlenebilmesi, solma ve çekme yapmaması, alev almaması, ıslandığında kayganlaşmaması, ses ve ısı yalıtımına katkı sağlaması, çok fazla renk-desen seçeneği sunması ve kolay uygulanabilir olması ile benzerlerine kıyasla konforlu bir kullanım sunar.

Tüm PVC Yer Döşemesi Modelleri Trendyol’da

Tüm PVC Yer Döşemesi Modelleri Trendyol’da

Şık, dayanıklı, uygulama ve kullanım kolaylığı sunan PVC yer döşemeleri, iç ve dış mekanlarda sıklıkla tercih edilen, bütçe dostu zemin kaplama ürünleridir. Alüminyum ve ahşaba kıyasla oldukça hafif, ekstra bakım gerektirmeyen, kolay uygulanabilir ve uygun fiyatlı olan PVC yer döşemeleri, toplu taşıma araçlarının zemininden bahçelere kadar pek çok yerde karşınıza çıkar. Dekoratif görünümü sebebiyle de yoğun ilgi gören söz konusu ürünler, yerli ve yabancı markalar tarafından üretilen farklı desen ve renk seçenekleri ile dikkat çeker. Yaşam alanlarında tüm odalar için uygun olan PVC zemin kaplamaları, kütüphane, hastane, spor salonu, okul, ofis, kafe gibi ortak kullanım alanlarından dış mekanlara kadar her tür zemin için ideal ürünlerdir. Yerli ve yabancı tüm PVC zemin kaplama markalarının farklı kullanım alanları için özel fonksiyonlara sahip olan PVC yer döşemeleri Trendyol’da yer alır. PVC yer döşemeleri hakkında daha fazla bilgi edinmek, uygulama süreci, uygulama sonrası bakım ve desen seçimi hakkında merak ettiklerinize yanıt bulmak için Trendyol’un zengin ürün yelpazesinden faydalanabilirsiniz. Siz de PVC yer döşemesi satın almak istiyorsanız uygulayacağınız alan için ideal olan ürüne kullanıcı yorumlarını da okuyarak karar verebilir, Trendyol’un sunduğu cazip fiyat ve güvenli ödeme seçenekleri ile hemen sipariş oluşturabilirsiniz.

PVC Yer Döşemesi Nedir?

PVC yer döşemesi, zemin kaplama işlemlerinde yaygın biçimde kullanılan bir döşeme türüdür. Dayanıklı olması ile ön plana çıkan PVC malzemeler, plastik yapıya sahiptir. Önemli bir yer kaplama modeli olan PVC malzemeler, sentetik materyallerden elde edilir. Bu yer kaplama modelleri, yoğun trafiğe sahip olan alanlara uygundur. Aşınma ve diğer darbelere karşı dirençli olması, bu malzemelerin tercih edilme sebepleri arasında sayılabilir. Ayrıca PVC malzemeler, üzerine basıldığında fazla ses çıkarmaz. Bunun sebebi ise malzemenin esnek ve yumuşak olmasıdır. PVC yer döşemelerinin antibakteriyel ve antistatik özelliği bulunur. Güçlendirilmiş yüzey özelliği cila ve bakım gibi işlemlerin uzun periyotlarda yapılmasına olanak tanır.

PVC Yer Döşemesi Nasıl Yapılır?

PVC yer döşeme malzemeleri, ileri teknoloji yöntemler kullanılarak yapılır. PVC malzeme; poli, vinil ve klorür birleşiminden meydana gelir. Bir petrol ürünü olan bu yer döşemesi, ham petrol ve klorun işlenmesiyle meydana gelir. PVC yer döşemesine dönüşen ham petrol ve klor, sağlam bir yapı oluşmasını sağlar. Farklı özelliklere sahip olan PVC döşeme şekilleri vardır. Bunlar akustik, homojen, heterojen ve antistatik PVC yer döşemesi olarak sayılabilir. Farklı özellikler taşıyan bu ürünlerde işleme teknikleri değişkenlik gösterir. Renk bakımından farklı olan modellerde ise petrol ve klor karışımına renkli boyalar eklenir. Heterojen ve homojen olan modeller ise katman bakımından farklıdır. Heterojen ve akustik döşemeler genellikle 2 mm kalınlıkta yapılır. Tek katmanlı ve iki katmanlı olarak yapılan PVC yer döşemesi modelleri de vardır.

PVC Yer Döşemesi Nasıl Döşenir?

Özel olarak güçlendirilen PVC yüzeyler, zemine dikkatli bir şekilde döşenir. Öncelikle zeminin pürüzsüz olması sağlanmalıdır. Zemin üzerinde bulunan pürüzler ve çıkıntılar ortadan kaldırıldıktan sonra diğer işlemlere geçilir. Döşeme öncesinde zeminin temiz ve kuru olması sağlanır. Döşeme işleminde kritik noktalardan biri; alan ölçüsüdür. Kaplama yapılacak alanın ölçüsü doğru bir şekilde alınmalıdır. Alınan ölçüye göre uygun olan PVC malzeme kesilir. Kaplama için ihtiyaç duyulan yapışkan malzeme miktarı da bu ölçü doğrultusunda belirlenir. Yapışkan malzeme, zemine ve PVC malzeme üzerine sürülür. Odanın köşesinden başlayarak kaplama işlemi dikkatli biçimde yapılmalıdır. Döşeme işlemi öncesinde süpürgeliklerin çıkarılması, görünüm açısından destekleyici olur. Döşeme işleminden sonra bir çekçek yardımıyla zemin ile PVC malzeme arasındaki hava giderilebilir. Bu işlemler tamamlandığında süpürgelikleri tekrar duvara sabitleyebilirsiniz.