"

Akıllı Tartı

" araması için 544 sonuç listeleniyor

Akıllı Tartı

Akıllı Tartı Nedir?

Akıllı Tartı Nedir?

Vücut ağırlığımızın ne durumda olduğunu bilmek bizlerin sağlığı açısından önemli bir yere sahiptir. Vücut kitle endeksi verisi bizlerin sağlığı hakkında önemli ipuçları vermektedir. Özellikle kilomuzun boyumuza olan oranı bizlerin fazla ya da az kiloya sahip olduğumuzu belirlememize yardımcı olmaktadır. Her yaş grubunun sahip olması gereken kilo değerinin olduğu gibi cinsiyete göre de kilo konusu farklılık göstermektedir. Daha güzel görünümlü ve sağlıklı bir vücuda sahip olabilmek için bireyler evlerinde mutlaka tartı bulundurmaktadırlar. Özellikle diyet yapan veya düzenli spor yapan bireyler evlerinde mutlaka tartı bulundurmaktadırlar. Tartıların genel görevi ağırlığı ölçmektedir ve bizler için olan tartılar kilogram cinsinden vücut ağırlığımızı bizlere söylemektedirler. Son yıllarda birçok birey kalp rahatsızlıkları ve diyabet gibi fazla kilolar yüzünden sağlıklarında ciddi bozulmalar yaşamaktadırlar ve hatta birçok birey fazla kiloları yüzünden kendilerinin hayat kalitesini dramatik ölçüde düşürecek sağlık problemleri ile yüzleşmektedirler böylece hayat kaliteleri yüksek anlamda düşmektedir. Bireylerin kilolarını kontrol altında tutmalarına büyük yardımı dokunan banyo tartıları son dönemde teknolojinin ilerlemesi ile birlikle farklı bir boyuta geçmişlerdir. Akıllı tartı bilinen banyo tartılarının aksine yalnızca sizlerin genel kilosunu ölçmeyip; vücudunuzu oluşturan parçalardan yağ, su ve kas oranınızı ayrı ayrı hesaplar, sizlerin boyunuzu, yaşınızı ve cinsiyetinizi baz alarak sizlere en doğru veriyi vermektedir. Vücut kitle endeksiniz hakkındaki en tutarlı bilgilere sahip olabileceğiniz bu tartılar ile sağlığınızı takip etmeniz eskisine göre artık çok daha kolay ve etkin bir biçimde olacak. Bluetooth özelliği sayesinde sizlerin yaptığı ölçümleri bünyesinde kayıt etmektedir bu sayede sizlerin akıllı telefonuna bilgilerinizi göndermektedir. Diğer yandan evinizdeki diğer bireylerin de vücut kitle endekslerini takip ederek her birey için ayrı bir hesaplama yapmaktadır. Vücudumuz için önemli bir yere sahip olan yağ ve su oranı ise özellikle bilinmesi gereken diğer değişkenler arasında yerini almaktadır. Bu bilgiler ışığında vücudunuzun eksik ve fazlalığını görebilir beslenmenizi ve sporunuzu bu doğrultuda ayarlayabilirsiniz. Akıllı tartı kullananlar diğer bireylere göre çok daha etkin bir şekilde vücutlarının sağlığını takip edebilmektedirler. Özellikle zinde kalmak isteyen bireyler ve ileri yaşlarda daha hassas olarak takip edilmesi gereken bireyler için akıllı tartılar birçok kolaylığı beraberinde getirmişlerdir.

Akıllı Tartı Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Akıllı Tartı Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Akıllı tartılar modern teknolojinin bilinen ile birleşmesi sonucu ortaya çıkan ürünlerdendir. Son dönemlerde klasik tartıların yerini alan bu cihazlar bizlere temel olarak sahip olduğumuz kiloyu ve vücudumuzun bileşenlerinin bir arada olduğu vücut kitle endeksimizi vermektedirler. Hafıza özelliği sayesinde modeller arasında değişkenlik gösteren haftalık ve aylık kilo takibi ile bizlerin formda kalmasına ve vücudumuzun durumuna göre bizlerin aksiyon almasına yardımcı olmaktadır. Akıllı tartılar genel görünümlerine bakıldıklarında şık bir görünüme sahiptirler. Kırılmaz camdan yapılan yapıları ve tasarımları sizlerin banyonuzda hoş bir görünüm elde etmenize imkan sağlayacaktır. Görünümlerinin yanı sıra sahip oldukları teknoloji ile sizler için en isabetli ölçümleri yapmanıza olanak sağlamaktadır. Özellikle kalabalık evler için dahi uygun olan bu tartılar her bireye ayrı bir ölçüm yapmaktadır. Bireylerin kilo ve boylarının kayıtlarını yapan bu tartılar sayesinde defalarca kurulum yapmanıza gerek olmayacak. Her kullanıcı tartıyı kullanmadan önce kendisine sorulan yaş, cinsiyet ve boy gibi bilgileri girerek sizler ve evinizde bulunan diğer üyelerin kilo ve vücut kitle endekslerini kolaylıkla takip edebilme imkanına sahip olacaksınız. Benzer değerlere sahip bireyleri dahi birbirlerinden kolaylıkla ayırt etmektedir. Bazı modellerde isim ile birlikte kayıtlar yapabilir veya her kullanıcı için ayrı bir hesap açarak onların da kendi kilolarını akıllı telefonları aracılığı ile takip etmesine olanak sağlayabilirsiniz. Şarjlı veya pilli seçeneklere sahip olan bu tartılar olası enerji kesintilerinde hafızalarında herhangi bir kayıp yaşamazlar. Kolay kullanılabilir arayüzleri sayesinde sizlerin kolaylıkla bireyleri kayıt etmesine ve silmesine imkan vermektedir. Akıllı tartı özellikleri bakımından yalnızca yetişkinler için değil çocuklar ve bebekler için de kullanılabilmektedir. Çocuklar için üretilen modellerde hem boy hem de kilo ölçümünü yapabilir; çocuğunuzun gelişimini yakından takip edebilme imkanına sahip olursunuz. Bebeklik ve çocukluk çağlarındaki büyüme oranı bebeğinizin sağlığı ile doğrudan ilgilidir. Özellikle bebekler aylık olarak hızlı bir gelişim göstermektedirler, sizler için aylık veya haftalık değerleri hafızasında kayıt edebilmektedir. Tasarımları ile çocuklarınızı mutlu eden bir yapıya sahip olan çocuklar için akıllı tartılar sizlere uzun süreli bir kullanım imkanı sunmaktadır. Akıllı tartı fiyatları bakımından modeller arasında değişkenlik göstermektedir. Sahip olduğu hafıza başta olmak üzere birçok değişken tartının fiyatında farklılığa sebep olmaktadır. Buna rağmen akıllı tartılar birçok aile için bütçe dostu olarak görülmektedirler.

Akıllı Tartının Faydaları

Akıllı Tartının Faydaları

Klasik basküllerin aksine bizlerin vücudundaki birçok bileşeni yaş ve boy gibi değişkenler ile analiz ederek raporlayan vücut analizli akıllı tartı ile sağlık durumumuzu takip etmek bizler için çok daha kolay bir hale gelmiştir. Klasik basküllerde yalnızca sahip olduğunuz vücut ağırlığı hesaplanırken bu tartılar sizlere yağ ve su oranınız gibi önemli bileşenleri sizlere sunmaktadır. Kayıt sistemi ile sizlerin vücudunuza olan kontrolünüzü üst seviyelere çıkarmaktadır. Özellikle spor ile uğraşan bireyler vücutlarındaki kas ve yağ oranını bilmek zorundadırlar. Bu tartılar ile vücuttaki genel oranınız hakkında net bir bilgiye sahip olursunuz ayrıca spor çizelgenizi sahip olduğunuz kas ve yağ oranına göre düzenleyebilir, fit olmanızı her daim sağlayabilirsiniz. Akıllı tartılar sizlere vücut bileşenlerinizin tam bir dökümünü vermektedirler. Örneğin vücudunuzda artan su miktarı sizlerin beslenme düzeninizi gözden geçirmeniz için bir ipucu olarak görülebilir, diğer yandan yağ fazlalığınız için spor yapmanız gerektiğinin farkına varabilirsiniz. Profesyonel olarak vücut geliştiren pek çok kimse akıllı tartı kullanımına ihtiyaç duymaktadır. Doğru bir spor çizelgesi için vücudunuzdaki yağ ve kas oranınızın takibi oldukça önemlidir. Akıllı basküller sizler için vücudunuzdaki kas ve yağ oranını tutarlı bir biçimde vermektedirler bu sayede sizlerin yapılması gereken spor hareketlerini yapmanıza imkân vermektedir; aynı zamanda yeme içme ve uyku gibi vücudunuzun kilosuna veya kitle endeksinize etki eden bu değişkenleri ayarlamanıza olanak sağlamaktadır. Tutarlı sonuçlara sahip olmaları aynı zamanda güvenilir olmaları ile eş değerdir. Güvenilir sonuçlar bizlerin vücutları hakkında yapılması gerekenleri gönül rahatlığı ile yapmamıza olanak sağlamaktadır. Sahip oldukları LED ekranlar ile bizlere değerleri en net biçimde verebilmektedirler. Yağ ölçer akıllı tartı vücudunuzdaki yağ değerlerinin tam anlamı ile yansıtılmasına olanak sağlamaktadır. Yağ takibinin yapılması özellikle fazla kiloya sahip olan bireylerin vücutlarını daha kolay takip etmelerine olanak sağlamaktadırlar. Akıllı tartılar sizlerin ağırlığınızdan fazlasını öğrenmenize yardımcı olarak sağlığınız için hayati bilgilere sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Ani kas kayıpları ve vücudunuzdaki ani su artışı ve azalışı birçok hastalığın habercisi olabilmektedir. Sizlerin bu gibi durumları kolaylıkla tespit edip sağlığınızla alakalı önlemleri hızla alabilmenize olanak sağlamaktadır. Hafızası sayesinde haftalık çizelgenizi oluşturarak sağlığınızı kolaylıkla kontrol edebilme imkanına sahip olacaksınız, telefonunuz ile eşleyebileceğiniz bu bilgileri dilerseniz kayıt altında tutabilir, raporlar oluşturabilirsiniz.

Her Yaş İçin Kilo Takibi ve Akıllı Tartılar

Her Yaş İçin Kilo Takibi ve Akıllı Tartılar

İnsan vücudunun temel bileşenleri yağ, su ve kastır. Bu üçünün arasındaki denge bizlerin vücut sağlığı açısından önemli bir yer tutmaktadır. Birçok hastalığın habercisi bu üç bileşenden bir veya bir kaçının olması gerekenden az veya fazla olmasından kaynaklanabilmektedir. Kilo takibi uzun yıllar boyunca insan sağlığının takibi konusunda önemli bir yere sahiptir. Çağımızın problemi olan aşırı kilo problemi başta gençler olmak üzere birçok yaştan bireyin sahip olduğu bir problemdir. Yalnızca kilo takibinin vücudumuzun genel durumu hakkında yeterli bilgi olamadığı açıktır bu yüzden akıllı tartı önerisi başta doktorlar ve diyetisyenler tarafından sıklıkla yinelenmektedir. Kullanımları son derece basit olan bu ürünler klasik banyo tartılarının aksine bizlere vücudumuzun üç genel bileşeni hakkında bilgiler vermesinin yanı sıra vücudumuzun mevcut kilosunu ve olması gerekeni vermektedir. Bu bilgiler ışığında bizler vücudumuza daha doğru bir bakım uygulama fırsatı bulmaktayız. Özellikle hassas durumda olan yaşlı bireyler ve kronik hastalığa sahip olanlar için kilo takibi büyük önem taşımaktadır. Kilolarının ve vücut kitle endekslerinin düzenli olarak doktor veya diyetisyeni ile paylaşılması daha kesin sonuçlar alınmasına olanak sağlamaktadır. Diğer yandan profesyonel sporcular için vücutlarındaki yağ ve kas oranı büyük önem taşımaktadır. Yapılan antrenmanlar sonrası haftalık ve aylık olarak kontrol edilmeleri gerekmedir bu sayede besinlerinde ve yaptıkları aktivitelerde hızlı ve doğru bir değişime kolaylıkla gidebilmektedirler. Kadınlar için önemli bir dönüşüm olan hamilelik sıkı bir vücut kontrolüne ihtiyaç duymaktadır. Bu hassas dönemde vücuttaki değişimler düzenli bir biçimde kontrol edilerek anne ve bebeğin sağlığına koruma sağlamaktadır. Bazı modellerde ise hamilelik seçeneği ile sizlerin vücut takibini bu durumu baz alarak yapmaktadır bu sayede hem hamilelik öncesi hem de sonrası etkin bir biçimde vücudunuzu takip edebileceksiniz. Büyüme çağındaki çocuklar hızlı vücut değişkenliklerine sahiptirler bu yüzden vücut kitle endeksleri sıklıkla kontrol edilmelidir. Özellikle ergenlik döneminde hızlı kilo alımı ve vücuttaki yağ oranının düzenli bir şekilde kontrol edilmesi çocuklarımızın ergenlik dönemindeki kilo problemine daha etkili bir biçimde yaklaşmanıza olanak sağlayacaktır. Çocuklarımıza küçük yaşlardan itibaren vücut kitle endeksi takibinin önemini anlatmamıza fayda sağlayacaktır.

Akıllı Tartı Nerelerde ve Nasıl Kullanılır?

Akıllı Tartı Nerelerde ve Nasıl Kullanılır?

Kilo ve vücut kitle endekslerimizi bizlere LED ekranları aracılığıyla bildiren akıllı tartılar günümüzde her kesimden birey tarafından tercih edilmektedirler. Genellikle evlerimizin banyolarında kendilerine yer edinen bu aletler bazı zamanlarda bizlere tutarlı bilgileri verememektedir. Bu yüzden vücudumuz hakkındaki bilgilere tam anlamı ile hakim olamayıp bazı zamanlarda bizlerin yanlış yönlendirilmesine sebep olmaktadır. Tartılarımızın tam anlamıyla çalışabilir durumda olması için bazı kurallara uymamız gerekmektedir. Akıllı tartıların konulduğu zemin sizlerin doğru bir sonuç alıp almamasında yüksek öneme sahiptir. Birçok kullanıcı tartıları için doğru zeminin hangisi olduğuna karar vermekte güçlük yaşamaktadırlar. Tartıların kullanılması gereken zeminlerin tartıyla tam bir tutunma sağlaması ve eğimli olmaması yüksek önem taşımaktadır. Genel olarak seramik, banyo karosu, masif ve taş yüzeyler kullanım için uygunluk taşımaktadır. Tartınızı yerleştirirken derz aralarına veya eğilimli zeminler üzerine koymaktan kaçınmalısınız böylece tartınız tam anlamıyla hesap yapabilecek duruma gelecektir. Bazı modellerde ise uygun olmayan zemini sizlere uyaran sistemler bulunmaktadır. Ayrıca banyo paspası veya yumuşak PVC zemin döşeme üstlerine tartınızı yerleştirmek hatalı sonuç almanıza sebep olabilmektedir. Hassas sensörlere sahip bu tartılar için eğimsiz ve sert bir zemin seçimi olmalıdır. Birçok kişi ölçüm esnasında bazı hatalar yaparak doğru sonuçlara ulaşamamaktadırlar. Akıllı tartılarınız sizlere vücudunuz hakkındaki yağ su ve kas oranınızın yanı sıra kilonuzu ve boy ve yaşınıza oranla ideal kilonuzu vermektedir. Bu yüzden tartımdan önce aç karnınızla tartıya çıkmanız ve tartılırken üzerinizde ağırlığınıza etki edecek kıyafetleri kullanmamanız gerekmektedir. Dilerseniz Bluetooth akıllı tartı ile telefonunuz ile tartınızı eşleyerek sizlerin günün belirli bir saatinde ölçüm yapmanızı hatırlatmaktadır. Aynı zamanda tartınızın ölçümlerini telefonunuzda kolaylıkla kayıt etme ve bunları karşılaştırma imkanı bulursunuz. Tartılardaki kalibrasyon sizlerin en doğru ölçüme sahip olmanıza olanak sağlayacaktır. Tartınızı kullanmadan önce sıfır değerini görmelisiniz aksi halde ölçümde istenilen rakama ulaşmanız mümkün olmayabilir. Diğer yandan arka arkaya yapılan ölçümler cihaz kalibrasyonuna sorun çıkarmaktadır. Bu yüzden bir ölçümden sonra 5-10 saniye arası beklemek sizlerin net bir sonuca ulaşmasına olanak sağlayacaktır. Akıllı tartılar günlük yaşamlarımızda birçok yerde karşımıza çıkmaktadırlar. Başta evlerimiz olmak üzere spor salonları ve doktor odalarında akıllı terazilere sıklıkla rastlamaktayız. Ayrıca bazı kreş ve ana okulları ise çocukların kilo takibini yapmak için bu cihazları tercih etmektedirler. Akıllı tartı ürünleri sizlerin vücut sağlığını takibi açısından önemli bir yere sahiptir.

Akıllı Tartı Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Akıllı Tartı Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Akıllı tartılar bizlerin kilosu başta olmak üzere vücutlarımızın sahip olduğu kiloyu diğer bileşenleri ile birlikte hesaplayarak bizlere bildirmektedirler. Birçok alanda kendilerinden söz ettiren bu cihazlar hem ev hem de sağlık ve spor merkezlerin de sıkça görülmektedir. Günümüzün değişen ve gelişen teknolojisi ile birlikte akıllı tartılar da sıklıkla değişime uğramaktadırlar. Her geçen gün yenilenen farklı özellikleri ile birlikte bizlerin vücutlarımızın ağırlıkları hakkında daha fazla bilgi sahibi olmasına ve bu bilgileri analog tartıların aksine düzenli bir şekilde elektronik cihazlarımızda kayıt edilmesine olanak sağlamaktadırlar. Birçok seçeneğe sahip bu cihazlar arasından kendimiz ve ailemiz için en uygun olanını seçmek ilk başta zorlu gözükebilir ancak bazı değişkenleri göz önünde bulundurarak daha isabetli bir seçim yapma olanağına sahibiz. İlk olarak sahip olmak istediğiniz ölçümün türü sizler için daha isabetli bir seçim olacaktır. Örneğin yalnızca genel ağırlığınızın takibini veya boy ve yaşınıza göre sahip olmanız gereken kilonun ne olduğunu gösteren bir tartı sizler için yeterli olabilecektir. Spor ve sağlık merkezlerinde ise bu verilerden daha fazlasına ihtiyaç duyulmaktadır. Özellikle beslenme ve yapılacak egzersizlerin işe yarar olabilmesi için vücudunuzdaki yağ ve kas miktarı gibi bileşenlerin eksiksiz bir biçimde raporlanması gerekmektedir. Cihazla ölçümlerinde biyoelektrik denilen bir dalgayı vücudunuza göndererek bu ölçümleri yapmaktadırlar. Bazı kullanıcılar bu cihazları kullanmamalıdır, örneğin hamileler ve kalp piline sahip bireyler için bu cihazlar tehlike arz edebilmektedir. Bu yüzden satın almadan önce bu gibi değişkenleri göz önüne almanız gerekmektedir. Akıllı tartılar sizlerin ölçümlerinizi yapmasının yanı sıra bunları cihazlarınıza nasıl aktaracağı hakkında fikir sahibi olmanıza olanak sağlamaktadır. Örneğin Wİ-Fİ teknolojisi ile akıllı cihazlarınıza kolaylıkla veri aktarımı yapabilirsiniz. İnternet olmayan yerlerde ise Bluetooth sizlere akıcı bir veri girişi imkanı sunmaktadır. Evinizde ve kullanacağınız iş kolundaki kişi sayısı sizlerin hafıza özelliklerine bakması için önem sağlamaktadır. Özellikle spor ve sağlık merkezlerinde daha fazla kişi kaydı yapabilen cihazlar sizlere daha iyi bir kullanım imkanı sunacaktır. Akılı tartı tavsiye eden birçok teknoloji uzmanı cihaz ile uyumlu uygulamalar seçilmesini önermektedir. Sizler de akıllı baskül yorumları hakkında Trendyol’u ziyaret ederek daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Akıllı Tartı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Günümüzde çok sayıda akıllı tartı modeli vardır. Dijital olan bu baskül çeşitleri arasından seçim yaparken ihtiyaçların göz önünde bulundurulması gerekir. Söz konusu tartılar pilli olarak çalışır. Kullanım kolaylığı açısından tartı pilinin sizin kolay ulaşabileceğiniz bir model olmasına dikkat etmeniz gerekir. Özellikle çok sık kullanılan basküllerin pili kısa süre içerisinde yenilenir. Yüksek maliyetlere sahip bir baskül pili sizin için akıllı tartı maliyetlerini yükseltir. Dijital tartı modellerinin farklı özellikleri vardır. Bu özellikler arasında yağ, kemik, kas ve su ölçümü bulunur. Sağlıklı beslenme ve kilo verme sürecindeyseniz vücut kitle indeksinizi takip etmenize olanak tanıyan akıllı tartı seçimi yapabilirsiniz. Bazı baskül modelleri uygulamayla birlikte çalışır. Söz konusu akıllı tartılarla vücudunuzdaki önemli değerlerin süreç içerisindeki değişimini kolayca takip edebilirsiniz. Bu tartılar belirli kişiye kadar ölçüm değerlerini hafızasında tutabilir. Söz konusu ürünler arasından seçim yaparken tüm aile bireylerinizin kullanabileceği bir tartı tercih edebilirsiniz.

Akıllı Tartı Nasıl Çalışır?

Akıllı tartılar IOS ve android işletim sistemiyle uyumlu şekilde çalışır. Tartı modeline uygun olarak geliştirilen bir uygulamayı telefonunuza indirerek baskülü kullanmaya kolayca başlayabilirsiniz. Tartı, uygulamayla beraber çalışabileceği gibi sadece kilo ölçümü yapmak için de kullanılabilir. Ürüne pil yerleştirdiğinizde otomatik olarak çalışmaya başlayacaktır. Kilo ölçümü için tartı üzerinde birkaç saniye sabit kalmanız yeterlidir. Detaylı bir vücut analizi yapmak istiyorsanız öncelikle tartının sahip olduğu uygulama üzerinde profil oluşturmanız gerekir. Akıllı tartıların üzerinde ölçüm yapılmasını sağlayan işaretlenmiş bölüm bulunur. Çıplak ayakla tartının bu bölümüne basarak vücut ölçümünüzü yapmaya başlayabilirsiniz. Akıllı tartının detaylı analiz yapabilmesi için kişinin belirtilen süre boyunca baskül üzerinde kalması gerekir. Ölçüm işlemi tamamlandığında uygulama üzerinden kişiye bilgi verilir. Telefonunuzdaki programdan akıllı tartı tarafından ölçülen yağ, kas kütlesi, kemik yapısı, vücut yaşı gibi bilgileri öğrenebilirsiniz. Dilerseniz tüm bu ölçümleri kaydederek bir sonraki tartıdaki verilerle karşılaştırabilirsiniz.

Akıllı Tartılar Nasıl Yağ Ölçer?

Akıllı tartılar yağ ölçümünü ayak tabanından yapar. Ürünler üzerinde yer alan bölgelere yerleştirilen ayak tabanına cihaz tarafından hafif bir elektrik akımı gönderilir. Vücuda gönderilen bu elektrik akımına bedendeki yağ ve kas farklı şekillerde tepki gösterir. Akıllı tartılar bu tepkileri oranlayarak vücuttaki yağ ve kas oranını ölçer. Yapılan ölçüm sonuçlarının bir miktar hata payı bulunabilir. Söz konusu hatalar tartı öncesinde alınan alkol, kahve ve tokluk durumuyla ortaya çıkar. Gerçeğe yakın bir sonuç veren akıllı tartı yağ ölçümüyle kilo verme sürecinizi kolayca takip edebilirsiniz. Vücut kitle indeksi bilgisini de alabileceğiniz basküller, süreç içerisinde yaşanan vücut değişimi verilerini kayıt altına alır. Sağlık takibi için oldukça önemli olan bu hususları ev konforunuzda takip etmek akıllı tartı sayesinde oldukça kolaydır. Ergonomik olan akıllı tartılarla hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz.