İlgili Kategoriler
Vücut Su Oranı Ölçümü
Vücut Kitle İndeksi Ölçümü
Bazal Metabolizma Hızı Ölçümü
Fiyat
Uygulama Üzerinden Kontrol
Renk
Bluetooth
Pil Göstergesi
LCD Ekran
Materyal
Garanti Tipi
Garanti Süresi
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Akıllı Tartı

" araması için 375 sonuç listeleniyor

Net Ölçümler Veren Akıllı Tartı Seçenekleri Trendyol'da!

Kilo durumu sağlığı ve sosyal yaşantıyı etkileyen faktörlerin başında yer alan konulardan biridir. Bunun nedeni ise problem olabilecek rakamların yarattığı sorunlar olur. İnsan vücudunda oluşabilecek sorunların bazıları kilo alımından veya veriminde kaynaklı olarak ortaya çıkar. Bunu atlatmanın başlıca yolu ise denge oluşturmaktır. Sağlıklı ve düzenli beslenme sonucunda istenen dengeye ulaşmak oldukça mümkün hale gelir. Bunun kontrolünü sağlamak ise asıl önemli olan noktadır. Tartı aleti sayesinde kilo anlamında oluşan dengesizliklere rahatça göz atılabilir. Yerde ölçüm yapan alet, üzerine çıkıldığı takdirde bulunan kişinin ağırlığını göstermeyi başarır. Sıradan olan modeller yalnızca bu işlemi gerçekleştirebilir. Ancak akıllı tartı seçenekleri ise beklentilerin ötesinde bir performans sergiler. Yalnızca kilo değil aynı zamanda vücudun diğer değerlerini de gösteren bu modeller, eksiklikleri veya fazlalıkları tek tek analiz etmeyi başarır. Gösterdiği değerler arasında yağ, kas, kemik oranı, günlük alınması gereken kalori miktarı, vücut kitle endeksi, protein oranı gibi çok sayıda çeşit yer alır. Tüm bu ölçülerin analizi sonucunda ise istenen sonuç verilmiş olur. Bu değerler sonucunda kilo alma veya verme sürecinde hangi adımları takip etmeniz gerektiğini öğrenmiş olursunuz. Sağlıklı ve fit bireyler ise güncel durumlarının kontrolünü bu aletler sayesinde kolaylıkla sağlamış olur. Ayrıca kaymaz tabana sahip olan ve böylece kolay kullanım imkanı oluşturan seçenekler de sık sık tercih edilir. Bu taban sayesinde ürünler konulduğu yere sabitlenir ve ölçüm sırasında kayma yapmaz. Doğru ve güvenilir sonuçlar da bu uygulama sonrasında elde edilir. Markanların sunduğu çeşitlilik sayesinde dilediğiniz alete ulaşmak da kolay hale gelir. Farklı renkte ve boyutta olan veya farklı ölçüm seçeneklerine sahip olan modeller isteğinize göre karşınıza çıkar. Sevilerek kullanılan ve memnun kalınan seçenekler arasında ise vücut analizi akıllı tartı modeli yer alır. Genel analiz yapan ve sağlığınız için önemli olan ölçümleri yapan bu alet sayesinde kontrolü elinize almış olursunuz. Dikkatli ve temkinli bir şekilde ölçüm yapmak da fazlasıyla önemli olan konulardan biri olur. Güvenilir sonuçlar elde etmek için Trendyol'a göz atabilirsiniz.

Güvenilir Akıllı Tartı Modelleri

Güvenilir Akıllı Tartı Modelleri

Tartılar, vücut dengesinde farkındalık yaratmak için tasarlanan aletlerdir. Önemli sorunların başında gelen kilo konusunda dikkatli olmak gerekir. Bunun başlıca nedeni ise bu konunun ortaya çıkardığı olası sorunlardır. Fazla veya az kilo gibi problemler, her zaman bir sorun oluşturabilecek kapasitededir. Hareketi kısıtlayan veya enerjiyi düşüren sorunlar sonucunda ise istenmeyen hastalıklara rastlanabilir. Bunun engellenmesine yardımcı olan başlıca çözüm ölçüm sağlamaktır. Düzenli ve dengeli ölçüm sonucunda vücutta istenmeyen artış veya düşüş durumlarının önüne geçilir. Tartı aletleri sayesinde kolay hale gelen bu ölçümler, dengeli beslenme ile eş orantılı şekilde yürütülür. İnsan yaşamının başlıca kaynağı olan sağlık konusunda bu ölçümlerin düzenine fazlasıyla dikkat edilmesi gerekir. Basit ve sıradan işlemlerde yardımınıza koşan tartılarda ise özenli seçimler yapılması şarttır. Özellikle akıllı olan seçenekler tercih sırasında başta yerini alır ve çok sayıda avantaj sunarak ön plana çıkmayı başarır. Bu modeller yalnızca kilo ölçümünü değil aynı zamanda vücut değerlerini de karşınıza çıkarır. Aletin üzerine çıktığınızda dilediğiniz sonuca ulaşmanız mümkün olur. İçerdiği seçenekler arasında genellikle yağ, kas, ölçümü, vücut endeksi, protein oranı, kalori ihtiyacı gibi dengeler yer alır. Tüm bu sonuçlar dikkatli bir şekilde incelendiği takdirde elde edilmesi istenen sonuca da rahatlıkla ulaşılır. Tek bir alette birleşebildiği gibi bu unsurları farklı farklı modellerde de bulabilirsiniz. Sık sık tercih edilen seçenekler arasında ise yağ ölçer akıllı tartı modeli yer alır. Kilo alma aşamasında başta yerini alan yağ alımı, fazlasıyla merak edilen bir konudur. Özellikle fazla kilolu bireyler bu konudan oldukça şikayetçi olabilirler. Engellemenin yolu ise oranın farkına varmaktır. Kilo dengesinin sağlanması için yağ oranının düşürülmesine sık sık ihtiyaç duyulur. Bu akıllı aletlerin gösterdiği sonuçlar sayesinde ise ne kadar verilmesi veya alınması gerektiğine dair bilgi edinilmiş olur. Değerlere bakarak güvenilir bir sonuca rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Edindiğiniz bilgileri biz uzmana danışmak ise bu süreci kolay hale getiren etkenler arasında yer alır. Bu aletlerin kalitesi ve dayanıklılığı ile ilgi çeken bir diğer detaydır. Özellikle şarjlı akıllı tartı bu konuda ön plana çıkmayı başarır. Şarj ile çalışan ve böylece pil ömrüne sahip olmayan malzeme, uzun ömürlü olmayı da sağlar. Şarja takıldığı takdirde uzun dayanma gücü gösteren seçenek birçok müşterinin birinci tercihi haline gelmeyi de başarır. Sevilerek kullanılan ve çok sayıda avantaja sahip olan alet, güvenilir olması ve doğru sonuçlar ortaya çıkarması yönüyle de ilgi çeker. İstenen değerlere ulaşmak ve sağlık durumunuzu doğru bir şekilde ölçmek için bu seçeneklerden faydalanabilirsiniz. Beyaz akıllı tartı rengiyle öne çıkan model istediğiniz sonuca güvenle ulaştırır. Sevilerek kullanılan malzemelere Trendyol'dan ulaşabilirsiniz.

Sevilen Tasarımlarıyla Akıllı Tartı Çeşitleri

Sevilen Tasarımlarıyla Akıllı Tartı Çeşitleri

Ekranlı akıllı tartı seçenekleri sayesinde ölçüm yapmak oldukça kolay hale gelir. Kalitesinden ödün vermeyen ve güvenilirliği ile ilgi çeken aletler, sevilen özellikleri sayesinde müşterilerin birinci tercihleri arasında yer almayı başarır. Özellikle de doğru sonuç vermeleri bu modelleri ön plana çıkan etkenler arasında yer alır. Malzeme yapısının kalitesi sayesinde de ilgi çeken ürünler, uzun süreli kullanım olanağı sunan bir yapıya sahiptir. Dayanıklı, sağlam ve korunaklı seçeneklerin her biri olası problemlerin önüne geçmek üzere tasarlanır. Kırılma, bozulma, işlevini yitirme, materyalin çizilmesi gibi pek çok sayıdaki sorun malzeme kalitesi sayesinde ortadan kalkmış olur. Modellerin beğenilmesine olanak sunan bir diğer etken ise ölçüm değerlerinde gösterdiği çeşitliliktir. Sıradan tartıların yalnızca kilo ölçümü yapmasından ziyade bu tartıda farklı ölçümlere de kolayca rastlanır. Yağ, kas, vücut endeksi, protein, kalori, kemik oranı gibi çok sayıdaki ölçümü tek bir alet ile yapmanız mümkün hale gelir. Aletlerin çok fonksiyonlu olması ile ortaya çıkan bu sonuç, müşterileri oldukça fazla memnun eder. Sağlık açısından büyük bir önem sahip olan her bir değer özenle ölçülür ve doğru bir şekilde karşınıza çıkar. Bu sayede de şüphe duymadan aletinizin doğruluğundan emin olabiliriz. Malzeme tarafından sağlanan bir diğer etken ise dış görünüş yönünden sağladığı çeşitliliktir. Farklı renklere ve boyutlara sahip olan aletler, zevklerinize göre de değişiklik göstermeyi başarır. Dekorasyonun her alanda önemli olması sonucunda ortaya çıkan estetiklik arayışı bu malzemeler ile sağlanmış olur. Özellikle de siyah akıllı tartı seçenekleri sık sık tercih edilen modeller arasında başta yerini alır. Asil ve zarif rengin verdiği ağırlık her alanda tercih edilmesine katkıda bulunur. Bu nedenle siyah renkli tartı seçenekleri her zaman favoriler arasında yer almayı başarır. Beyaz renk modeli ise kolay kombinlenmesi ve göz yormayan etkisi ile ilgi çeken bir diğer seçenek. Tüm bu modeller, tartıları beğenilen özelliklerini barındırır ve ortak paydalarında kalite yer alır. Avantajlı aletleri, akıllı tartı online satış imkanları aracılığıyla Trendyol'dan temin edebilirsiniz.

Doğru Sonuç Veren Akıllı Tartı Aletleri

Doğru Sonuç Veren Akıllı Tartı Aletleri

Kilo ölçümü, sağlık ve günlük yaşamın kalitesini artırmak için özenle yapılması gereken bir faaliyettir. Bu uygulama sırasında artışlara veya düşüşlere oldukça fazla dikkat edilmesi gerekir. Dengeli ve fit bir vücuda sahip olmak sağlığı büyük ölçüde etkilediği için kilo problemlerine de özen gösterilir. Olası sorunların önüne geçilmesini mümkün kılan aletler sayesinde ise sağlık konusunda istenen titizlik elde edilmiş olur. Özellikle tartılar kolay kullanım sunması yönüyle bu aletler arasında ön plana çıkar. Her evde bulunan ve aslında önem gösterilmesi gereken bu aletler sayesinde kilo ölçümü kolay bir şekilde gerçekleşir. Evinizin konforunda rahatlıkla ölçebileceğiniz değerler ile vücudunuz hakkında bilgi sahibi olmanız kolay hale gelir. Kilo alımını ve verimini dengede tutmak için sık sık yapılması gereken ölçümler sırasında farklı vücut ölçümleri de yapmak mümkündür. Bunlar arasında yağ, kas, kemik, protein, kalori gibi değerler yer alır. Akıllı tartı tavsiye ve önerilerine bakıldığında ise bu aletin isteklere göre şekillendiği görülebilir. Birçok yönden avantaj sunan ve isteklerinize göre şekillenen aletlerde farklı farklı ölçüm seçenekleri bulunur. Yağ ölçen, vücut analizi yapan, Bluetooth ile bağlanan seçeneklerin yanı sıra hepsini bir arada veren modeller de ilgi çekmeyi başarır. Tüm bu malzemelerin ortak yönü ise kalite ve güvenilirlik olur. Ölçüm sonucunda doğru rakamları vermeyi hedefleyen ve güvenilir içeriği sayesinde bu hedefine ulaşan modeller sağlığınız konusunda her zaman yanınızda olur. Sevilen seçeneklerin başında yer alan akıllı tartı Bluetooth da bu hedefe kolayca ulaşır. Telefon gibi aletlere erişime izin veren tartı, değerlerinizi kaydetmenize ve gün içinde de takip etmenize olanak sunar. Beğenilen modellere Trendyol aracılığı ile erişim sağlayabilirsiniz.

Sağlığa Faydalı Olan Akıllı Tartı Modelleri

Sağlığa Faydalı Olan Akıllı Tartı Modelleri

Sağlık konusu, insan yaşamının başlıca endişesidir. Gün içinde yapılan her faaliyeti etkileyen ve enerjinin asıl kaynağı plan sağlık konusunda atılan her adıma dikkat edilmesi gerekir. Kilo problemi ise bu hususta önem taşıyan etkenlerden biridir. Tartılar yardımı ile kontrol altına alınması gereken ve devamlı ölçülmesi beklenen kilonun vücut endeksine uygun olması istenir. Sağlık konusunda istenen verim ve enerjiye ulaşmak için de bu tavsiyeleri dinlemeye özen gösterilir. Özellikle akıllı aletler sayesinde gösterilen özene uygun olarak istenen sonuçlar da alınabilir. Vücut dahilinde kiloya bağlı olan her sorun, bu akıllı aletler sayesinde ölçülür. Özellikle de kilo alımının asıl kaynağı olan yağ, kas, kemik, protein, kalori gibi her bir unsur makine sayesinde dikkatlice inceleme imkanı tanır. Ne kadar eksiklik veya fazlalık olduğunu belirten değerler sayesinde kiloya gösterilen özen de artış gösterir. Akıllı tartı kullananlar da bu özelliklerin doğruluğundan memnun kalır. Kullandıkları ürünlerde yaptıkları ölçüm sonucunda doğru bir veri elde etmek isterler. Akıllı makineler sayesinde ise güvenirlik üst seviyeye çıkarılır. Alınan sonuçlar güvenle size ulaşır ve doğruluğundan duyulan şüphe de ortadan kalkar. Vücudunuza ve sağlığınıza yönelik olarak üretilen seçeneklerin bu doğruluğu sağlaması da müşterileri oldukça fazla memnun eder. Dikkatli ölçüm yapan ve kilosuna dikkat eden herkes, bu ürün hakkındaki fikrini yorumlar aracılığı ile dile getirir. Gelen yorumlar arasında ön plana çıkanlar ise malzemelerin kalitesi ve kolaylığıdır. Elinizin altında bulunan ve dilediğiniz an ölçüm yapmanıza imkan sunan seçenekleri kolayca istediğiniz alana yerleştirebilirsiniz. Bu sayede depolama ve muhafaza etme yönünden de sıkıntı yaşanmaz. Güvenle kullanılan modellere Trendyol sayesinde ulaşabilirsiniz.

Beğeni Kazanan Akıllı Tartı Yorumları

Beğeni Kazanan Akıllı Tartı Yorumları

Akıllı tartı yorum bölümü, malzeme için yapılan sayısız olumlu dönüş ile doludur. Müşterilerinden bu kadar beğeni almasının asıl nedeni ise ürünlerin sunduğu avantajlardır. Çok sayıda avantaja sahip olan ve bu sayede gönül rahatlığı ile tercih edilen seçeneklerin her biri memnuniyet oluşturmayı başarır. Modeller, kalitesi ve dayanıklılığı sayesinde ön plana çıkar. Uzun süre boyunca kırılma, bozulma, çizilme gibi sorunların karşınıza çıkmasına engel olur. Üstün dayanıklılık performansı sayesinde dilediğiniz süre boyunca yanınızda bulunur ve böyle ihtiyaçlarınız da kolayca karşılanmış olur. Seçeneklerin bir diğer beğenilen özelliği ise şık tasarımları olur. Dekorasyonun ve şık görünümünü önem kazandığı evlerde her şeyin dış görseline de sıkça özen gösterilir. Bu aletler ise farklı renk seçenekleri ile karşınıza çıkan ve her bir modelini eşsiz tasarımlarla üreten tartılardır. Müşterilerin memnuniyetini kazanan bu özellik sayesinde ürünler her evde olmayı başarır. Bir diğer ilgi çeken avantaj ise malzemelerin uygun fiyat seçenekleri olur. Akıllı tartı indirim avantajları, müşterilerin oldukça fazla hoşnut eder. Bütçe dostu olmayı hedefleyen aletlerin her biri kolayca karşılanabilme imkanı sunar. Bu da seçeneklerin her evde var olmasına yardımcı olur. Müşteriler indirim ve kampanya süreçleri sayesinde dilediği ürüne kolayca erişim sağlayabilir. Onun dışında da uygun fiyat aralığı gösteren bu aletler her zaman karşılanabilme olanağı ile karşınıza çıkar. Müşteriler için önemli bir avantaj olarak bilinen bu konu, yorumlarda da sık sık dile getirilir. Ayrıca aletler tarafından sunulan diğer avantajlar da tercih edilmelerine katkıda bulunur. Kalite, doğruluk, sağlamlık, ekonomiklik ve şıklık unsurlarının her biri büyük bir memnuniyetin oluşmasına yardımcı olur. Beğenilen seçeneklere, online akıllı tartı satın alma imkanı sunan Trendyol'dan sahip olabilirsiniz.

Uygun Fiyat Avantajlarıyla Akıllı Tartı Modelleri

Uygun Fiyat Avantajlarıyla Akıllı Tartı Modelleri

Uygun fiyat araması, alışveriş sırasında sık sık göz atılan bir unsurdur. Seçilen ürünlerin bütçeye tasarruf sağlanmasına sık sık dikkat edilir. Birçok unsurun da arandığı modeller için ekonomiklik bir adım önde olabilir. Sağlık açısında faydalara sahip olan ve kilo ölçümünde yardımcı olan tartılarda da bu özelliğe özen gösterilir. Özellikle de fazla avantaja sahip olan akıllı makinelerde uygun fiyat avantajları aranan unsurlar arasında başta yer alır. Vücut endeksine dair ölçümler yapan bu alet, sağlığın elde edilmesi için bir ihtiyaç olarak görülür. Bunun nedeni ise kilo ölçümünün sık sık yapılması gerektiğidir. Vücudunuzun her bir değerini ölçmeye ve kilo dengenizi hesaplamaya yardımcı olan tartılar sayesinde düzenli ve bilinçli beslenme sağlanabilir. İhtiyaç haline gelmesi de bu ürüne olan talebi yükseltir. Bütçeye uyum sağlaması beklenen aletler ise bu istekleri karşılamayı başarır. Akıllı tartı fiyatları ile sunulan kolaylık müşterileri oldukça fazla memnun eder. Her müşterisinin bütçesine uyum sağlamayı hedefleyen markalar, sundukları bu avantaj sayesinde hedefine ulaşmış olur. Tasarruf sağlanmasına olanak sunan ve kolay karşılanan fiyatlar ayrıca bazı süreçlerde de düşüş gösterir. İndirim ve kampanya süreçlerine görülen düşüş, ürünlere olan talebi artırır ve müşterilerin de alım gücünü yükseltir. Bu sayede ihtiyaçlarını karşılayabilen müşteriler malzemelerden fazlasıyla memnun kalmış olur. Bu memnuniyetlerini ise yorumlar aracılığı ile sık sık dile getirirler. Gelen yorumlara bakıldığında çok sayıda olumlu dönüş ile karşılaşılır. Özellikle de aletlerin güvenilir, kaliteli, kullanışlı, uzun ömürlü ve sağlığa faydalı olmasından sık sık söz edilir. Ayrıca uygun ve ekonomik fiyat avantajları da birçok müşterinin olumlu dönüşleri arasında yer alır. Fayda sağlayan ve özellikleri sayesinde ilgi çeken akıllı tartı modelleri için Trendyol'a göz atabilirsiniz.

Akıllı Tartı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Günümüzde çok sayıda akıllı tartı modeli vardır. Dijital olan bu baskül çeşitleri arasından seçim yaparken ihtiyaçların göz önünde bulundurulması gerekir. Söz konusu tartılar pilli olarak çalışır. Kullanım kolaylığı açısından tartı pilinin sizin kolay ulaşabileceğiniz bir model olmasına dikkat etmeniz gerekir. Özellikle çok sık kullanılan basküllerin pili kısa süre içerisinde yenilenir. Yüksek maliyetlere sahip bir baskül pili sizin için akıllı tartı maliyetlerini yükseltir. Dijital tartı modellerinin farklı özellikleri vardır. Bu özellikler arasında yağ, kemik, kas ve su ölçümü bulunur. Sağlıklı beslenme ve kilo verme sürecindeyseniz vücut kitle indeksinizi takip etmenize olanak tanıyan akıllı tartı seçimi yapabilirsiniz. Bazı baskül modelleri uygulamayla birlikte çalışır. Söz konusu akıllı tartılarla vücudunuzdaki önemli değerlerin süreç içerisindeki değişimini kolayca takip edebilirsiniz. Bu tartılar belirli kişiye kadar ölçüm değerlerini hafızasında tutabilir. Söz konusu ürünler arasından seçim yaparken tüm aile bireylerinizin kullanabileceği bir tartı tercih edebilirsiniz.

Akıllı Tartı Nasıl Çalışır?

Akıllı tartılar IOS ve android işletim sistemiyle uyumlu şekilde çalışır. Tartı modeline uygun olarak geliştirilen bir uygulamayı telefonunuza indirerek baskülü kullanmaya kolayca başlayabilirsiniz. Tartı, uygulamayla beraber çalışabileceği gibi sadece kilo ölçümü yapmak için de kullanılabilir. Ürüne pil yerleştirdiğinizde otomatik olarak çalışmaya başlayacaktır. Kilo ölçümü için tartı üzerinde birkaç saniye sabit kalmanız yeterlidir. Detaylı bir vücut analizi yapmak istiyorsanız öncelikle tartının sahip olduğu uygulama üzerinde profil oluşturmanız gerekir. Akıllı tartıların üzerinde ölçüm yapılmasını sağlayan işaretlenmiş bölüm bulunur. Çıplak ayakla tartının bu bölümüne basarak vücut ölçümünüzü yapmaya başlayabilirsiniz. Akıllı tartının detaylı analiz yapabilmesi için kişinin belirtilen süre boyunca baskül üzerinde kalması gerekir. Ölçüm işlemi tamamlandığında uygulama üzerinden kişiye bilgi verilir. Telefonunuzdaki programdan akıllı tartı tarafından ölçülen yağ, kas kütlesi, kemik yapısı, vücut yaşı gibi bilgileri öğrenebilirsiniz. Dilerseniz tüm bu ölçümleri kaydederek bir sonraki tartıdaki verilerle karşılaştırabilirsiniz.

Akıllı Tartılar Nasıl Yağ Ölçer?

Akıllı tartılar yağ ölçümünü ayak tabanından yapar. Ürünler üzerinde yer alan bölgelere yerleştirilen ayak tabanına cihaz tarafından hafif bir elektrik akımı gönderilir. Vücuda gönderilen bu elektrik akımına bedendeki yağ ve kas farklı şekillerde tepki gösterir. Akıllı tartılar bu tepkileri oranlayarak vücuttaki yağ ve kas oranını ölçer. Yapılan ölçüm sonuçlarının bir miktar hata payı bulunabilir. Söz konusu hatalar tartı öncesinde alınan alkol, kahve ve tokluk durumuyla ortaya çıkar. Gerçeğe yakın bir sonuç veren akıllı tartı yağ ölçümüyle kilo verme sürecinizi kolayca takip edebilirsiniz. Vücut kitle indeksi bilgisini de alabileceğiniz basküller, süreç içerisinde yaşanan vücut değişimi verilerini kayıt altına alır. Sağlık takibi için oldukça önemli olan bu hususları ev konforunuzda takip etmek akıllı tartı sayesinde oldukça kolaydır. Ergonomik olan akıllı tartılarla hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz.