"

Ankastre Fırın

" araması için 2805 sonuç listeleniyor

Performans ve Tasarımı Bir Arada Sunan Ankastre Fırın Modelleri Trendyol'da!

Yemek pişirmeyi kolaylaştıran ankastre fırınlar gelişmiş özellikleri nedeniyle tercih edilen ürünlerdir. Bu cihazlarda farklı pişirme modları bulunur. Bu modlar sayesinde ankastre fırınların et yemeklerinden tatlılara kadar geniş bir pişirme skalası mevcuttur. Isı dereceleri ayarlanabilir özelliğe sahip olan fırınlar ayrıca fan, buharlı pişirme gibi özelliklerle donatılır. Söz konusu özellikler sayesinde yemeğin kıvamını tam istenilen biçimde ayarlamak mümkündür. Çeşitli markalar tarafından üretilen ankastre fırın modelleri aynı zamanda kullanıldıkları alanda az yer kaplayacak şekilde tasarlanır. Dolaba veya tezgâh altına yerleştirilebilecek şekilde dizayn edilen bu ürünler küçük alana sahip mutfaklarda kullanılmak için uygundur.

Ankastre Fırın Modelleri Nelerdir?

Ankastre Fırın Modelleri Nelerdir?

Bu kategoride ürün boyutlarına göre farklı modeller mevcuttur. Ankastre mini fırın küçük mutfaklar için elverişli bir tasarımdır. Bu çeşitler kullanıldıkları alanda minimum yer kaplayacak şekilde dizayn edilir. Cihaz, tezgâh üstünde veya haricî dolaplara gömülerek kullanılabilir. Midi ankastre fırın da mini modeller gibi az yer kaplamakla birlikte daha geniş bir iç hacme sahiptir. Bu ürünlerde genellikle 2 veya 3 tepsi kapasitesi mevcuttur. Özel modül dizaynı uygulayarak bu cihazları tezgâh altına gömülü bir biçimde kullanmak mümkündür. Ankastre set fırın çeşitleri hem boyut hem de iç hacim bakımından geniş olarak tasarlanır. Bu modeller hem ev hem de işletme kullanımı için uygun özelliklerle donatılır.

Özel fonksiyonlar ile tasarlanmış ankastre taş fırın kullanım alanlarına göre tercih edilebilecek modeller arasında yer alır. Bu cihazlarda hamur işi için gelişmiş opsiyonlar bulunur. İç ısıtma sistemleri hamuru doğru ısıda ve kıvamda pişirmek için özel ayarlara sahiptir. Evde pizza hazırlamayı sevenler ve bu konseptteki işletmeler için geliştirilmiş ürünler de mevcuttur. Ankastre pizza fırını, hamurun pişme derecesi ve ihtiyaç duyduğu ısı özellikleri baz alınarak tasarlanır. İdeal ve pratik bir kullanım sağlayan ankastre kombi fırın da restoranlar için uygun olan başka bir modeldir. Bu çeşitler yemeklerin hem görünümünü hem de lezzetini korumalarını sağlayacak biçimde tasarlanır. Ayrıca bu ürünler gün boyunca sorunsuz bir biçimde çalışabilen ısı ayarlarına sahiptir.

Rustik ankastre fırın estetik tasarımına göre seçilebilecek bir modeldir. Bu çeşitlerde vintage stili bir görünüm özelliği mevcuttur. Karakteristik bir şekilde dizayn edilmiş olan bu ürünler hem evler hem de işletmeler için uygundur. Modern ve minimal bir dekorasyon için elverişli modeller de ürün kategorisinde yer alır. Bu çeşitler genellikle tek renk tasarımına sahiptir. Gri, siyah, beyaz ankastre fırın çeşitleri arasından görsel zevkinize ve dekorasyon tarzınıza uygun bir ürün seçebilirsiniz.

Ankastre Fırın Modellerinin Özellikleri Nelerdir?

Ankastre Fırın Modellerinin Özellikleri Nelerdir?

Ankastre fırın modellerinin temel özelliği gömülü olarak kullanılabilir olmalarıdır. Cihazları kullanabilmek için ankastre fırın modülü kullanılması gerekir. Bu modül; mutfak üstü ve haricî dolaplara, tezgâh altlarına monte edilir. Fırın, ölçülerine göre özel olarak dizayn edilmiş sistem üzerine yerleştirilir. Bu tasarımlarda genellikle alt kısımda tepsi, fırın kâğıdı gibi eşyaları yerleştirmek için bir çekmece mevcuttur. Ayrıca yan bölümlerde tesisat bağlantıları için özel delikler açılır. Ankastre mikrodalga fırın gibi küçük cihazlarda bu modülleri doğrudan duvara monte ederek kullanmak da mümkündür. Gömülü tasarım, geniş iç hacme sahip cihazın mutfağa yerleştirilmesinde yer tasarrufu yapılmasını ve tezgâh üzeri, masa üstü gibi yerler meşgul edilmeden rahatlıkla kullanılabilmesini sağlar.

Fırının iç kısmında yer alan ısıtıcılar temel çalışma sistemini oluşturur. Alt ve üst kısımda yer alan parçalar elektrik enerjisi ile üretilen ısının tepsiye yöneltilmesini sağlar. İç kısımda sirküle edilen sıcaklık tepsi üzerinde yer alan malzemelere temas ettiğinde pişme işlemi gerçekleşir. Fan veya buhar fonksiyonları devreye girdiğinde pişirme özelliği de değişir fakat ısı kaybı olmaz. Cihaz, bir priz yardımıyla elektrik tesisatına bağlanarak ısıtma özelliği için gereken enerjiyi sağlar. Ayrıca doğalgazlı ankastre fırın özellikleri de mevcuttur. Bu modellerde ısıtıcıların ihtiyaç duyduğu enerji doğalgaz bağlantısı ile sağlanır. Tesisat bağlantıları ürüne dâhil olan adaptör ve borular yardımıyla yapılır. Üst kısmında entegre ocak bulunan modellerin de doğalgaz sistemine bağlanması gerekir.

Gelişmiş pişirme fonksiyonları ile ankastre fırın mutfak aletleri arasında önemli bir yere sahiptir. Fonksiyonlar kategori dâhilinde yer alan her cihazda mevcuttur. Özel olarak tasarlanmış pişirme programları ısı derecesini değil, iç kısımda yer alan ısıtıcıların ve fanların çalışma biçimini ifade eder. Panel üzerinde yer alan tuşlarla farklı tarifler için ideal programları ayarlamak mümkündür. Aynı panel üzerinde ısı ayarı da mevcuttur. Ayrıca ankastre modellerinde zamanlayıcı da bulunur. Zamanlayıcı, fırının çalışma süresinin ayarlanmasını sağlar. Zaman ayarı yapıldığında cihaz çalışmaya başlar ve belirlenen süre dolduğunda ısınma otomatik olarak durur. Bu sayede yemeğin gereğinden fazla ısıya maruz kalarak yanması önlenir. Bazı modellerde bu fonksiyonlar çevirmeli düğmeler ile sağlanırken bazılarında dijital kadran üzerinden ayarlanır.

Fonksiyonlarına Göre Ankastre Fırın Seçenekleri Nelerdir?

Fonksiyonlarına Göre Ankastre Fırın Seçenekleri Nelerdir?

Buhar destekli ankastre fırın, fonksiyonlara göre seçilebilecek modeller arasında yer alır. Bu tasarımlarda dâhilî bir su haznesi mevcuttur. Cihazın kapağı kapalıyken hazneye su doldurulabilir. Fırın, suyu buhara dönüştürerek pişme esnasında iç kısımda sirküle olmasını sağlar. Bu özellik sayesinde yemeklerin dışı çıtır, içi sulu ve yumuşak olabilir. Yemeğin istenilen kıvamda olması için buharlama zamanı ve su miktarı ayarlanabilir. Buğuda pişirme özelliği hamur işi, et ve sebze yemekleri için ideal bir fonksiyondur. Ayrıca güveç yemeklerini seviyorsanız bu opsiyonu kullanarak lezzetli tarifler hazırlayabilirsiniz. Su buharı güveç ürünlerinin tam kıvamında ve enfes bir biçimde pişmesini sağlayacaktır. Fırında tencere yemeği yapmak için de ankastre ürünlerde bulunan bu fonksiyonu kullanabilirsiniz.

Fanlı ankastre fırın modellerinde arka kısımda delikli panel üzerine yerleştirilmiş bir pervane yer alır. Bu parça yemeklerin kuru ve kıtır olmasını sağlar. Fan fonksiyonu, cips tarzı atıştırmalıklar yapmak için idealdir. Ayrıca bu opsiyonu kullanarak fırında meyve veya sebze kurutmak da mümkündür. Simit gibi içi kabarık ve dışı çıtır hamur işleri hazırlamak için de fan devreye alınabilir. Fonksiyon aktifleştirildiğine fırındaki ısı eşit şekilde dağılır ve yemeğin her tarafının eşit bir biçimde pişmesi sağlanır. Bu sayede tavada veya ocakta pişmeye yakın bir tat elde edilir. Fan programı atıştırmalıklar ve kuru ürünlerle birlikte geleneksel et yemekleri için de uygundur. Marine edilen et bu şekilde, içindeki suyunu kaybetmeden tam kıvamında pişirilebilir.

Turbo ankastre fırın modellerinde de fan özelliği bulunur. Bu modellerin temel özelliği, ısının iç kısma tamamen eşit bir oranda dağılmasıdır. Fırınlarda iç kısımda bulunan ısıtıcılar farklı bölümlerde yer alır. Turbo fonksiyonu bu ısıtıcıların tamamının aynı anda çalışmasını sağlar. Alt ve üst ısıtma parçaları aynı anda aktif olduğunda birden fazla tepsiyi aynı anda pişirmek mümkündür. Bu opsiyon bilhassa kurabiye, çörek, poğaça gibi çok sayıda pişirilen hamur işleri için iyi bir özelliktir. Kek tariflerinde genellikle fırının önceden ısıtılması istenir. Bunun sebebi hamurun kabarabilmesi için hafif bir sıcaklık gerekmesidir. Turbo modellerde önceden ısıtmaya gerek olmaz çünkü fırının sıcaklık derecesi kısa süre içinde yükselerek yiyecekleri pişirmeye uygun bir hâle gelir.

Ankastre Fırınların Performansları Nasıldır?

Ankastre Fırınların Performansları Nasıldır?

Cihazların performansları ankastre fırın markalarına göre değişiklik gösterebilir. Farklı markalar tarafından üretilen çeşitli modeller mevcuttur. Bu modeller performans ve opsiyonlar bakımından farklı özelliklere sahiptir. Bütün çeşitler için geçerli olan bazı özellikler de mevcuttur. Ankastre kategorisinde yer alan fırınlar güçlü pişirme özelliğine sahiptir. Bu cihazların yemeklere uygun pişirme modları ile çalışması, üründen alınabilecek verimi arttıran bir niteliktir. Her yemeğin ihtiyaç duyduğu ısı derecesi, pişme süresi ve sıcaklık alış biçimi farklıdır. Ankastre modeller, çeşitli mod ve fonksiyonlarla donatılır. Bu modlar, besinlerin gerektiği biçimde ısınmalarını ve ideal lezzete sahip olmalarını sağlar. Ankastre fırın kullanarak et, sebze ve balık yemekleri, tatlılar, hamur işi ürünleri gibi farklı tarifler gereken biçimde hazırlanabilir.

Pişirme performansı söz konusu olduğunda inox ankastre fırın çeşitlerinden bahsedilebilir. Bu modeller paslanmaz çelik kullanılarak imal edilir. Inox malzemesiyle üretilmiş olan modeller, pas ve kir tutmadıkları için uzun süre sorunsuz biçimde kullanılabilir. Cihazların yüzeyi leke tutmayan bir özelliğe sahiptir. Bu özellik, kolay temizlemeye yardımcı olarak hijyenik bir pişirme sağlar. Ayrıca iç kısımdaki kirlerin ve lekelerin kolay temizlenmesi koku yayılımını önleyeceği için pişirme performansını da arttırır. Sağlam çelikten imal edilen inox fırınlarda ısı dışarıya verilmez; iç kısımda sirküle edilir. Bu özellik sayesinde düşük enerji harcayarak yüksek performans elde etmek mümkündür. Ayrıca sıcaklığın dışarıya verilmemesi güvenli bir kullanım sağlar.

Ankastre fırın ocak modelleri birçok açıdan kullanışlı bir tasarıma sahiptir. Bu modellerde fırının üst kısmına entegre edilmiş set üstü ocak bulunur. İki farklı mutfak eşyasını bir araya getiren tasarımlar, yer tasarrufu sağlayan özelliğe sahiptir. Ürünü kullanmak için modül dolabın üzerini ocak ölçülerine göre ayarlamak yeterli olacaktır. Bu cihazlar yüksek pişirme performansı sağlar. Özel tasarlanmış bu modeller sayesinde yerinizden hiç ayrılmadan birden fazla yemek pişirmeniz mümkündür. Fırında pişirdiğiniz yemeğe göz atarken aynı zamanda ocağı kullanarak sos hazırlayabilirsiniz. Ankastre set üstü fırın ocak modelleri hem ev hem de işletme kullanımı için uygun yapıdadır.

Ankastre Fırın Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Ankastre Fırın Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Ankastre fırın çeşitleri arasında farklı ihtiyaçlara hitap eden modeller mevcuttur. Ürün seçimi yaparken mutfağın ölçülerini göz önünde bulundurmak gerekir. Bu tasarımlar niş alanlara yerleştirilebildiği için geniş alan kullanımı sağlar. Fakat mutfağınız dar ve küçük bir yapıya sahipse dolaba yerleştirilen modelleri tercih edebilirsiniz. Seçim yapmadan önce mutfağınızın tezgâh veya dolaplarının ölçüsünü alabilirsiniz. Fırınlarda genel olarak 60 cm derinlik bulunur. Ürün satın alırken genişlik ve uzunluk ölçülerine bakabilirsiniz. Ayrıca eğer mutfağınızda modül yoksa cihazın konumlandırılması zor olabilir. Bu yüzden ürün teslim edilmeden önce, konumlandıracağınız yerin ve fırının ölçülerine uygun bir modül yaptırmanızI tavsiye ederiz. Bu sayede alanınızı verimli kullanabilir ve ürününüzün sorunsuz biçimde çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Bu kategoride yer alan ürünlerin büyük bir kısmı ankastre cam fırın özelliğine sahiptir. Cihazın kapak kısmında içerinin görülmesini sağlayan bir cam bulunur. Camın üzerindeyse ısı izolasyonu sağlayan bir kaplama vardır. Ürün seçimi yaparken bu kısmı inceleyebilir ve pişen yemekleri kolay görebileceğiniz modelleri tercih edebilirsiniz. Kapak tasarımı aynı zamanda dekoratif olarak da önemli bir unsurdur. Cihazın gövdesi niş alana gömülü olduğu için yalnızca kapak, çevresi ve üzerinde yer alan panel görünür. Fırının nasıl bir görünüme sahip olduğunu cam kısmın tasarımı belirler. Mutfağınıza parlak ve ferah bir görünüm katmak istiyorsanız beyaz cam ankastre fırın ürünlerinden birini seçebilirsiniz. Ayrıca kategoride siyah ve gri kapak tasarımına sahip olan modeller de mevcuttur.

Enerji sınıfı da ürün seçerken dikkat edilebilecek bir diğer husustur. Bu sınıf, cihazın çalışırken harcadığı enerji oranını ve bunun sağladığı tasarrufu ifade eder. Ayrıca çevre dostu kullanım, gürültü emisyonu gibi özellikler de A ile G arasındaki enerji sıralamasında yer alır. A+, A++ ankastre fırın modelleri düşük elektrik tüketerek yüksek performans sergiler. Bu özellik cihazların kullanım ömürlerinin de uzun olmasını sağlar. Modellerin gürültü emisyonları da oldukça düşük bir seviyededir. Kategoride yer alan fırınlar arasında farklı enerji sıralamalarına dâhil olan çeşitler de mevcuttur.

Ankastre Fırın Modellerinin Fiyat Aralıkları Nasıldır?

Ankastre Fırın Modellerinin Fiyat Aralıkları Nasıldır?

Ankastre fırın fiyatları için belirleyici olan birçok farklı kriter mevcuttur. Bu kategoride farklı markalar tarafından üretilmiş cihazlar yer alır. Her markanın tasarımı, kalitesi ve ürünlerinin sahip olduğu özellikler farklıdır. Bu özellikler fiyatlar üzerinde belirleyicidir. Cihazların sahip olduğu opsiyonlar, pişirme modları ve ek özellikler de bütçe araştırması yaparken dikkate alınması gereken kriterlerdir. Bu konularda bir araştırma yapmadan önce ihtiyaçlarınızı belirlemeniz faydalı olacaktır. Restoran, kafeterya gibi işletmelerde kullanılacak ürünler ile ev ihtiyaçlarını karşılayan çeşitler doğal olarak farklıdır. Fiyat belirlerken bu farklar da göz önünde bulundurulmalıdır. Gereksinimlerinizi karşılayan fonksiyon ve özellikleri belirledikten sonra bunları sunan markaların ürünlerini tercih edebilirsiniz.

Cihazların boyutları da fiyatlar üzerinde belirleyicidir. Mini ankastre fırın fiyatları diğer modellere göre daha düşük olabilir. Mutfağınızda geniş bir alana sahip değilseniz veya aynı anda çok sayıda yemek pişirmeniz gerekmiyorsa bu çeşitleri tercih edebilirsiniz. Set fırın olarak da bilinen büyük boy modellerin fiyatları diğer boyutlardaki cihazlara göre daha yüksek olabilir. Geniş bir iç hacme sahip olan bu çeşitler yüksek pişirme performansı sergileyebilir. Fiyatlar hakkında karar verirken cihazın sağladığı performansı, iç hacmini ve sahip olduğu fonksiyonları göz önünde bulundurmanız faydalı olacaktır.

Ankastre fırın çeşitleri görsel tasarım özellikleriyle de birbirlerinden ayrılırlar. Aynı modelin farklı renkteki tasarımları genellikle aynı fiyatlara sahip olur. Siyah ankastre mikrodalga fırın ile aynı özelliklere sahip beyaz veya gri çeşitlerin fiyatlarında değişiklik olmayacaktır. Fakat vintage ya da rustik gibi özel tasarımlar için belirlenen ücretler farklılık gösterebilir.

Enerji sınıfı da fiyat üzerinde belirleyici bir unsurdur. A+++ ankastre fırın gibi düşük enerji harcayarak iyi performans gösteren modellerin fiyatları diğerlerine göre daha yüksek olabilir. Ancak bu çeşitler minimum elektrik tüketimine sahip oldukları için uzun vadede bütçe tasarrufu sağlar. Fiyat araştırması yaparken bu kriterleri de göz önünde bulundurmanız gerekir.

Ankastre fırın modellerinde farklı pişirme fonksiyonları mevcuttur. Bazı çeşitlerde buharlı pişirme, taş fırın modu gibi özel opsiyonlar bulunur. Bunlar da fiyatları belirleyen özelliklerdir. Bütçe araştırması yapmadan önce ihtiyaç duyduğunuz fonksiyonları belirlemeniz faydalı olacaktır. Yemek yaparken nelere gereksiniminizin olduğunu belirleyerek bu ihtiyaçları karşılayan modelleri tercih edebilirsiniz.

Gelişmiş fonksiyonlarla donatılmış ankastre fırın modellerini Trendyol üzerinden satın alabilirsiniz. İnternet sitesi ya da uygulama üzerinden giriş yaparak yüzlerce farklı marka tarafından üretilmiş cihazları inceleyebilirsiniz. Ürün sayfaları üzerinden modellerin özelliklerini inceleyebilirsiniz. Ayrıca satıcılar, markalar ve ürünler hakkında yapılmış yorum ve puanlamaları da buradan okuyabilirsiniz.

Ankastre Fırın Kaç Watt'tır?

Ortalama seviyede olan bir ankastre fırın modeli; 700 W ve 3 KW arasında elektrik tüketimi gerçekleştirir. Fırının kaç volt olduğu ise tamamen modelin özelliğine göre değişiklik gösterir. Farklı özelliklerde ve güçlerde tasarlanan fırınların değişik oranlarda elektrik harcaması mümkün olur. Fakat ortalama olan bir fırın için 700 W ve 3 KW arasında elektrik harcandığı söylenebilir. Fırınlar çalışabilir duruma gelebilmek için elektrik enerji harcar. Bu nedenle fırınların yüksek elektrik kullanabilmesi mümkündür. Ankastre fırın kullanımı gerçekleştirildiğinde bu fırınların yüksek enerji harcayabileceği bilinmelidir.

Ankastre Fırın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ankastre fırın alınırken kriterlere uygun olan fırın modellerinin tercih edilmesi gerekir. Farklı markalarda ve tasarımlarda ankastre fırınların bulunabilmesi mümkündür. Bu nedenle fırın satın alınırken ürün özelliklerine dikkat edilmesi gerekir. Enerji tasarrufu sağlamak için A+ sınıfına dahil olan ürünlerin tercih edilmesi son derece önemlidir. Bu ürünler ile enerji tasarrufunun sağlanabilmesi mümkün olur. Bunun yanı sıra ürün satın alırken söz konusu modelin gıdalara uygun olmasına da dikkat edilmelidir. Ürünün pişirme dereceleri gıdalara uygunluk gösterdiğinde kullanımı daha rahat olabilir. Bu gibi konulara dikkat edilerek ankastre fırın satın alınabilir.

Ankastre Fırın Tepsisi Nerede Satılır?

Ankastre fırın tepsisi modellerini Trendyol avantajları ile satın alabilmek mümkündür. Ankastre fırın tepsisinin söz konusu modele uygun bir şekilde dizayn edilmiş olması gerekir. Böylelikle ankastre fırın içerisinde tepsilerin kullanımı daha rahat şekilde gerçekleştirilebilir. Ankastre fırın tepsisi satın alırken dikkat edilmesi gereken konular vardır. Bu konular arasında ilk olarak fırın tepsisinin boyutu yer alır. Ankastre fırınlar farklı boyutlarda üretilebildiği için tepsilerin de değişik ebatları bulunur. Bu nedenle her fırına uygun olarak üretilen tepsilerin tercih edilmesi gerekir. Fırın boyutu göz önünde bulundurularak tepsi tercih etmek önemlidir. Trendyol üzerinden seçeneklerin tümüne göz atabilirsiniz. Fırın modelinize uyum sağlayan ve kaliteli malzemeye sahip tepsileri satın alabilirsiniz.