İlgili Kategoriler
Avantajlı Ürünler
Fiyat
Renk
Spor Branşı
Bilek Stili
Cinsiyet
Kullanım Alanı
Topuk Boyu
Bağlama Şekli
Dış Materyal
Taban Teknolojisi
Topuk Tipi
Ayakkabı Tabanı
Ortam
Taban Materyali
Satıcı Tipi
İç Taban Materyali
Desen
Fiyat Geçmişi
Ürün Değerlendirmesi
"

Erkek Basketbol Ayakkabısı

" araması için 1927 sonuç listeleniyor

Kullanışlı Erkek Basketbol Ayakkabısı Modelleri Trendyol’da!

Basketbol, sevilen spor dalları arasında yer alır. Bu yüzden bu spor dalı çoğu insan tarafından tercih edilebilir. Siz de bu sporla ilgilenmeyi seviyor ya da profesyonel olarak yapıyorsanız, oyun esnasında kullanabileceğiniz çeşitli ekipmanlara ihtiyaç duyabilirsiniz. Öncelikle yürüme, koşma ya da zıplama anında konforunuzu sarsmayacak olan ayakkabılar, oyun esnasında rahat hareket edebilmenizi sağlar. Erkek, kadın ya da çocuklar için farklı kalıplarda ve özelliklerde tasarlanan bu ayakkabı çeşitlerini incelediğinizde ihtiyaçlarınıza uygun olanı rahatlıkla seçebilirsiniz. Saha içerisinde gerçek performansınızı gösterebileceğiniz erkek basketbol ayakkabısı çeşitleri hareketlerinizi aktif bir şekilde yapabilmenize olanak tanır. Sakatlıklara ya da yaralanmalara karşı sağlığınızı koruyabilen bu ayakkabılar sayesinde oyunun yıldızı haline gelebilirsiniz. Hareket kabiliyetlerinizi kolaylaştırırken sizi de yormayan bu ürünler sayesinde saha içerisinde dilediğiniz şekilde koşturabilirsiniz. Ergonomik tasarımları ve yumuşak tabanlarıyla yorulmanızı engelleyen erkek basket ayakkabıları birbirinden farklı model seçeneklerine sahiptir. Ayak numaranızı ve kişisel zevklerinizi göz önünde bulundurarak geniş ürün yelpazesi arasından dilediğiniz seçimi yapabilirsiniz. Seçim yaptığınız ürün sayesinde maçın kaderini değiştirebilir ve galibiyet yolunda ilerleyebilirsiniz. Ayrıca dayanıklı malzemelerden üretilen bu ayakkabılar içerisinde rahatça hareket edebilir ve uzun bir süre boyunca ürünleri kullanabilirsiniz. Temizliği de bir o kadar kolay olan bu ürünleri ıslak bir bez yardımıyla kirlerinden arındırabilirsiniz. Dayanıklı, sağlıklı ve avantajlı özellikleriyle öne çıkan bu ayakkabılardan ihtiyaçlarınıza uygun olanı satın alarak maçlarınızda galibiyetlere koşabilirsiniz.

Performansınızı Artıran Erkek Basketbol Ayakkabısı Modelleri

Performansınızı Artıran Erkek Basketbol Ayakkabısı Modelleri

Basketbol maçlarında oyuncuların ani dönme, sıçrama ve koşma hareketlerine uyum sağlayacak ayakkabılar oldukça geniş model seçeneklerine sahiptir. Kalıpları, renkleri ve özellikleri bakımından birbirinden farklılıklara sahip olan bu modeller, her oyuncunun saha içerisinde rahatça hareket edebilmesine olanak tanır. Basketbol ayakkabısı erkek, kadın ve çocuklar için özel tasarlanır. Her cinsiyetin ve yaşın özellikleri dikkate alınarak hazırlanan bu ürünler, ayakları yormadan hareket etmenizi sağlar. Ayrıca uzun süren maçlarda ortaya çıkabilen terleme sorununa da çözümler üretir. Maçta ayaklarınız terlemeye başladığında hareketleriniz kısıtlanmaya başlar. Bu yüzden basketbol ayakkabıları ter emici ve hava tutan özelliklere sahip olan kumaşlardan üretilir. Çocuklarınızı spora alıştırmayı amaçlıyorsanız, erkek çocuk basketbol ayakkabısı modellerine göz atabilirsiniz. Miniklerin heyecanı ve rekabet duyguları oyun esnasında işlerin tersine dönmesine yol açabilir. Bu yüzden sağlıklı ve dayanıklı malzemelerle tasarlanan bu modelleri çocuklarınız için satın alabilirsiniz. Çocukları yormayacak hafiflikte üretilen bu modeller, onların zıplamalarında ya da ani hareketlerinde düşmelerini önler. Ayrıca birbirinden canlı renklerle tasarlandığı için çocukların ilgilerini de çekmeyi başarır. Çocuklara sporu sevdirmenin yolu onların sevdiği ekipmanları almaktan geçer. Bu yüzden çocuklarınızın zevklerini göz önünde bulundurarak seçim yapabilirsiniz. Takım ruhunu seven ve ilerisi için basketbol hayalleri kuran gençler için de birbirinden özel model seçenekleri tasarlanır. Renkleri ve tasarımlarıyla dikkatleri üzerine toplayan genç erkek basketbol ayakkabısı modelleri, yumuşak malzemelerden üretilmeleri sebebiyle rahatlığı ön plana çıkarır. Ayrıca her zemin yapısına uygun olacak bir biçimde üretilen bu modelleri dilediğiniz her alanda rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Kapalı bağcık sistemlerinin ve kaydırmaz taban özelliklerinin bulunması sayesinde bu modellerden satın alarak hayallerinize ulaşmaya başlayabilirsiniz. Erkek basketbol ayakkabısı 42 numara, 43 numara, 44 numara gibi farklı alternatifleri ile hem gençlerin hem de yetişkinlerin fiziksel özelliklerine göre ürün seçimi yapabilmesini de kolaylaştırır. Geniş model seçenekleri arasından size ya da çocuklarınıza uygun olan ürünü seçerek alışverişe başlayabilirsiniz. Satın aldığınız ayakkabı modelini giymeye başladığınız ilk andan itibaren ürünün konforunu, sağlıklı ve dayanıklı oluşunu hissetmeye hazır olabilirsiniz.

Beğenilen Erkek Basketbol Ayakkabısı Özellikleri

Beğenilen Erkek Basketbol Ayakkabısı Özellikleri

Erkek basketbol spor ayakkabı modelleri oyuncuların saha içerisindeki hareket kabiliyetlerini artırarak koşmalarını, sıçramalarını ve ani dönmelerini kolaylaştırır. Yumuşak üst yüzeyi bulunan bu ürünler, ayak bileklerini serbest bırakarak dönüş kabiliyetini ve esnekliği artırır. Bu sayede bileğinizin incinmesinin ya da kırılmasının önüne geçebilirsiniz. Terletmeyen ve koku sorununa neden olmayan malzemelerden üretilmeleri de oyuncuların geniş avantajlar yakalamasına yardımcı olur. Terleme anında ayakların kayması, oyunda yapılacak hamleyi geri planda bırakarak rakiplere şans tanımanıza neden olur. Bunu istemeyen oyuncular ürün seçimi yaparken hem sağlıklarını hem de maçın sonucunu belirleyecek olan hamlelerde bulunur. Bu ürünler ani hareketlere karşı ayakları güvende tutan kapalı sisteme sahiptir. Kapalı sistem, bağcıkları olduğu yerde sabitleyerek maç esnasında çözülmelerini engeller. Ayrıca bazı modellerde bulunan kemerler de bileğinizin korunmasını sağlayarak sakatlanmaların önüne geçmiş olur. Bu ayakkabıların orta tabanı şok emici yumuşak materyallerden üretilir. Bu da koşarken ya da sıçrarken yastıklama işlevi görerek oluşabilecek darbelere karşı üst düzey koruma sağlar. Ayrıca yumuşak alt taban ayaklarınızın konforunu sağlamada da işlev görür. Dış taban bölümü ise genellikle zemin tutuşunu artıran ve kaymayı önleyen malzemelerden üretilir. Bu da sahada yapacağınız her hareket esnasında dengenizin sarsılmasını ve sakatlanmanızı önler. Ayrıca sıçrama anında oyunculara kolaylık sağlaması açısından bu ayakkabıların üretiminde hafif malzemeler tercih edilir. Bu sayede ayaklarınızın fazla yorulması engellenerek hareket yeteneğinizi rahat bir şekilde artırabilirsiniz. Bunların üretimlerinde kullanılan malzemelerin sağlıklı ve dayanıklı olması, uzun ömürlü kullanım avantajlarına sahip olmanızı da sağlar. Renkli, siyah ya da beyaz erkek basketbol ayakkabısı modellerini incelediğinizde zevklerinize ve forma renginize uygun olan seçimi yaparak aradığınız özellikteki ürüne rahatlıkla sahip olabilirsiniz.

Kaliteli Erkek Basketbol Ayakkabısı Çeşitleri

Kaliteli Erkek Basketbol Ayakkabısı Çeşitleri

Takım oyunlarının başında gelen basketbolda hem kendi sağlığınızı hem de oyunun sonucunu düşündüğünüzde çeşitli ekipmanlara ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu ekipmanların başında gelen erkek basketbol ayakkabı modelleri kalitesiyle performansınızı artırmanıza yardımcı olur. Bu ürünleri satın almadan önce belli başlı noktalara dikkat etmeniz gerekir. Bağcıkların tam kapama sistemine sahip olması ya da dış yüzeylerin hava alan yapıda olması, saha içerisinde rahat edebilmenizi kolaylaştırır. Alt tabanlarının esnek olmasına da özen göstermeniz gerekir. Taban yapımında sert materyallerin kullanımı zeminden gelebilecek darbeleri direkt size yansıtır. Bu ürünlerin taban yapısının yumuşak olması ise darbeleri minimuma indirerek sakatlanma sorunlara karşı korunmanıza yardımcı olur. Kalıpları, hafiflikleri ve renkleri birbirinden farklı olan bu ürünleri satın almadan önce hem fiziksel özelliklerinizi hem de maçın yapılacağı alanın zemin özelliklerini dikkate alabilirsiniz. Dış alanda oynanan maçlarda dayanıklı ve sert malzemelerden üretilen modelleri tercih edebilirsiniz. Bu sayede aldığınız ürünün kullanım ömrünün uzamasına katkı sağlamış olursunuz. Ayrıca dışarıda bulunan etmenlere karşı da oldukça dayanıklı oldukları için sağlığınızın da korunmasını sağlayabilirsiniz. İç mekanlarda ya da çim gibi yumuşak yerlerde oynanan maçlarda ise zemin tutuşu fazla olan ürünleri satın alabilirsiniz. Bu sayede saha içerisinde her hareketi rahatlıkla yapabilir ve kendinizi kısıtmadan oyunu sürdürebilirsiniz. Alan ne olursa olsun dikkat etmeniz gereken başlıca kriter, ayakkabı tabanının tırtıklı yapıda olmasıdır. Bu sayede saha içerisinde yaptığınız her hareketi gönül rahatlığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Trendyol’dan indirimli erkek basketbol ayakkabısı modellerine göz atarak istediğiniz modeli satın alabilirsiniz. Trendyol’un erkek basketbol ayakkabısı indirim ve önerileri sayesinde alışverişinizi hem avantajlı hem de kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Erkek Basketbol Ayakkabısının Özellikleri Nelerdir?

Erkek basketbol ayakkabısı özellikleri, oyuncuların performansını artırmak ve korumak için etkili bir rol oynar. Ayak bileği desteği, yüksek veya yarı kesimli bilek boğazı ile sağlanır. Böylece ayak bileği stabilitesi artar. Yastıklama teknolojisi, köpük veya hava birimleriyle darbeyi emer ve enerjiyi geri dönüştürerek oyunculara iyi bir zıplama gücü sunar. Ürünlerin üst kısmının, dayanıklı ve nefes alabilen malzemelerden yapılması hava dolaşımını sağlar. Hafiflik ve esneklik, hızlı hareketler yapmaya olanak tanır. Dayanıklılık ise zorlu şartlarda bile uzun süreli kullanım için önemlidir. Erkek basketbol ayakkabılarının bir başka özelliği de tabanlarının yüksek tutuş için özel olarak tasarlanan kauçuk veya lastik malzemeden yapılmış olmasıdır. Parmak koruması ve uyumluluk da öne çıkan özellikler arasında yer alır. Bunun yanı sıra tasarım özellikleri de ürünü dikkat çekici hale getirir.

Erkek Basketbol Ayakkabısı Kaç Numara Olmalıdır?

Erkek basketbol ayakkabısı numarası, her bireyin ayak büyüklüğüne ve tercihine bağlı olarak değişebilir. Numara, genellikle ayak uzunluğunu ifade eder. Bu modellerde numara, genellikle standart ölçüler ile aynıdır. Doğru numarayı belirlemek için öncelikle tabanların bir mezura yardımıyla ölçülmesi gerekir. Bu şekilde ayak uzunluğu ölçülerek uygun numara belirlenir. Bu ölçüm, bir rehber görevi görür. Bu yöntemlere ek olarak daha önce kullandığınız ayakkabılarınızı da göz önünde bulundurabilirsiniz. İdeal numara belirlenirken ayağın rahat hissetmesi ve parmakların sıkışmaması gibi durumlara dikkat edilmesi önerilir. Tabanların genişliği veya yüksekliği gibi özellikler de numara seçimini etkileyen unsurlar arasında yer alır. Tüm bunların yanı sıra doğru numarayı seçmek için beden tablosunda verilen referans aralıklarına da bakılabilir. Bu yöntemleri kullanarak ideal ayakkabı numaranızı belirleyebilir, kendinize uygun modeli seçebilirsiniz.

Erkek Basketbol Ayakkabısının Tabanı Nasıl Olmalıdır?

Erkek basketbol ayakkabısı tabanları, oyuncuların performansını artırmak ve oyun sırasında iyi bir şekilde hareket etmeyi sağlamak için özenle tasarlanır. Taban tasarımı; oyuncuların maksimum tutuş, çekiş, esneklik, yastıklama, stabilite, dayanıklılık ve zemin uyumu elde etmesini kolaylaştıracak şekilde yapılır. Basketbol ayakkabısı tabanları, darbe emici malzemeler kullanılarak üretilir. Bu malzemeler, özel desenlerle veya daire formundaki çıkıntılarla desteklenerek zeminde mükemmel bir tutuş sağlar. Buna bağlı olarak oyun esnasında hızlı hızlanma, ani durma ve keskin dönüşlerde oyunculara daha iyi kontrol imkanı sunar. Kullanılan kauçuk malzemesi, aşınmaya karşı dirençli ve uzun süreli kullanımda performansı koruyan bir yapıda üretilir. Dengeli bir taban, genel performans için oldukça önemlidir.