İlgili Kategoriler
Avantajlı Ürünler
Renk
Fiyat
Cinsiyet
Spor Branşı
Bilek Stili
Bağlama Şekli
Kullanım Alanı
Taban Teknolojisi
Ayakkabı Tabanı
Topuk Tipi
Topuk Boyu
Dış Materyal
Desen
Taban Materyali
Ortam
Fiyat Geçmişi
Ürün Değerlendirmesi
Satıcı Tipi
"

Nike Basketbol Ayakkabısı

" araması için 855 sonuç listeleniyor

Konforu ve Dengeyi Bir Arada Sunan Nike Basketbol Ayakkabısı Modelleri Trendyol'da!

Spor ürünleri ve giyim sektörünün önemli firmalarından biri olan Nike, ürettiği basketbol ayakkabılarıyla büyük beğeni kazanmıştır. Uzun yıllardır bu alanlarda faaliyet gösteren firma, bu süre içinde birbirinden önemli profesyonel sporcuların da birinci tercihi hâline gelmiştir. Bu ayakkabılar, basketbol oynarken performansınızı üst seviyelere çıkarmak için özel olarak geliştirilir. Ek olarak son derece şık tasarımlara sahip olmaları sayesinde günlük giyimde şehir modasının bir parçası olarak da kullanıma uygundur. Siz de Nike basketbol ayakkabıları arasından kendi zevkinize ve kullanım amacınıza uygun bir model bulabilirsiniz.

Rahat ve Şık Tasarımlarıyla Nike Basketbol Ayakkabısı Modelleri

Rahat ve Şık Tasarımlarıyla Nike Basketbol Ayakkabısı Modelleri

Nike basketbol ayakkabısı, oldukça hareketli bir spor dalı olan basketbolda, oyuncuların seçiminde birbirinden farklı modelleriyle öne çıkan markalar arasında ön planda yer almaktadır. Koleksiyonlarında öncelikli olarak dayanıklı, çevik ve hızı ön plana çıkaran tasarımlar bulundurmaktadır. Oyuna etki edecek kıyafet ve de malzemeler arasında önemli bir yeri olan basketbol ayakkabıları sporcu konforuna direkt etki etmektedir. Bu nedenle basketbolda en önemli araç ayakkabıdır. Çünkü oyun esnasında tüm güç, ayak tabanına ve de ayak bileğine verilmektedir.

Bu yüzden doğru ayakkabı seçimi son derece önem verilmesi ve de dikkat edilmesi gereken bir konudur. Nike boğazlı basketbol ayakkabısı bilekleri kapatan yüksek kesimli bir model olarak sakatlanmaların önlenmesinde oldukça etkilidir. Sporcuların dengesini sağlayan ve sağlığı ile performansı açısından son derece önemli bir etkiye sahiptir. Aynı zamanda şık bir model olup oyunun net bir şekilde gerçekleşmesine imkan vermektedir. Birçok kullanıcı tarafından tercih edilen, ayak bileğine dikkat edenlerin kullandığı bir modeldir. Bunun dışında Nike bileksiz basketbol ayakkabısı modelleri de mevcuttur.

Nike erkek basketbol ayakkabısı kaliteli, kullanışlı ve sağlıklı modeller olarak nefes alan malzemelerle hazırlanmaktadır. Nike kadın basketbol ayakkabısı da aynı şekilde hafif, esnek, dayanıklı ve de rahat modellere sahiptir. Nike basketbol ayakkabısı yetişkin modelleri hem erkekler hem de kadınlar için üst düzey performans sağlar. Çocuklar için üretilen Nike çocuk basketbol ayakkabısı modelleri de aynı özen ve dikkat göz önünde bulundurularak üretilmektedir. Nike basketbol ayakkabısı çocuk modelleri genç yaşta bu spora başlayanlar için son derece idealdir.

Tabanları dengeli bir tutum sağlayan ürün özellikleri bulunmaktadır. Basketbol ayakkabısı giyildiğinde kendinizi güvende hissetmeniz son derece önemlidir. Bunun nedeni de ayak yaralanmalarını önlemektir. Bu şekilde de ayağa destek sağlamaktır. Ayağınıza uygun bir basketbol ayakkabısı, hamlelerinizi çok daha başarılı bir şekilde yapmanıza yardımcı olacaktır. Hem stilinize uygun ayakkabıyı seçmek hem de performansınızda gözle görülür bir artış yapmak için tercih edilen Nike basketbol ayakkabısı modelleri her daim sporcunun yanında olmaktadır.

Nike Jordan basketbol ayakkabısı modeli Michael Jordan’dan ilham alınarak spor dünyasının efsanevi parçalarından biri olarak tasarlanmıştır. İkon arması ve görünümüyle kült haline gelen pek çok modeli de farklı renklerle bünyesinde bulundurmaktadır. Nike basketbol ayakkabısı Lebron da kült modeller arasındaki tercih edilen ürünler arasında Nike basketbol ayakkabıları Kyrie gibi rağbet gören modellerdendir. Ünlü ve de kariyerinde oldukça başarılı olan basketbolculardan ilham alınarak tasarlanan ürünler hem sporcular hem de hayranları tarafından da fazlasıyla beğenilerek giyilmektedir. Nike NBA ayakkabı tasarımları, yıldız sporcuların tercihlerini sizinle buluşturur. Her çıkan yeni bir modeli takip eden kullanıcılar spor esnasındaki ihtiyaçlarına yönelik ürünler arasından tercihlerini yapmaktadırlar.

Kaliteli Malzeme Şık Tasarım Nike Basketbol Ayakkabısı Modellerinin Özellikleri

Kaliteli Malzeme Şık Tasarım Nike Basketbol Ayakkabısı Modellerinin Özellikleri

Farklı taban ve üst doku yapılarına sahip ayakkabı tasarımları ile birinci sınıf malzemeler kullanılarak spor motivasyonunuzu arttıracak özelliklere sahip basketbol ayakkabıları üretmektedir. Basketbol, sporcuların anlık sıçramalarını ve hızla yer değiştirmelerini gerektiren bir spor dalıdır. Bunun için de en iyi özelliklerle desteklenen basketbol ayakkabılarının tercih edilmesi gerekmektedir. Nike Air basketbol ayakkabısı hafif yastıklama sunan, dayanıklı ve esnek bir yapıya sahiptir. Nike basketbol ayakkabısı Air modelleri farklı alanlar için de kullanışlı bir yapıya sahiptir.

Basketbolun yanı sıra koşu ya da günlük giyimde de kullanılabilen Air teknolojisi, havada yürüyormuş hissi verdiği için pek çok kullanıcı tarafından da tercih edilmektedir. Hem şık hem de sporu ve sporcuyu destekleyen modelleri birçok kullanıcı tarafından kullanılmaktadır. Nike Air Max basketbol ayakkabısı da Air teknolojisinin kullanılarak üretilen ve kullanıcıların seçerken taşıdıkları yüksek beklentilere cevap verebilecek birçok özelliğe sahip bir modeldir. Sporcuların ihtiyacı olan yastıklama özelliği en iyi performansı sergilemenizi destekleyecektir. İdeal formdaki yastıklama özelliği ile oyuncuların dengede durmasına yardımcı olmaktadır. Yumuşak formda malzemelerde tasarlanan basketbol ayakkabılarının tercih edilmesi tavsiye edilirken, aynı zamanda hem yumuşak hem de sert modeller arasında önemli olan basketbol ayakkabısının ideal bir şekilde ayağı kavramasıdır.

Basketbol ayakkabılarının özellikleri arasında bulunan darbe emici etkisi en aza indirgenerek spordan keyif alınması sağlanmaktadır. Ayağı saran dış yüzeyin nefes alabilir olması oyunu konforlu bir şekilde oynamanızı sağlayacaktır. Ayrıca bağcıkların ayağı en iyi şekilde sarması da fazlasıyla önem arz etmektedir. Böylece çözülme gibi riskleri ortadan kaldırmak hedeflenmektedir. Her zaman ileriye dönük stilleriyle birçok kişinin dikkatini çeken modeller sunmayı başaran Nike, basketbol ayakkabılarının özellikle rahat ve kullanışlı olmasına öncelik vermektedir.

Ayakkabılarındaki detaylarla birçok kişinin bir numaralı tercihi olmayı başarmış markalar arasında yer alırken, antrenmanlarda ya da egzersiz yaparken de yüksek verim almanızı hedeflemektedir. Rahat hareketi destekleten yapıları haricinde aynı zamanda şık olmanızı da sağlamaktadır. Bu da birçok sporcunun kullanım açısından motivasyonunu arttıracak niteliklerle tasarlanmasını sağlamaktadır. Basketbolda ayaklar, ayak tabanı ve ayak bilekleri vücudun geri kalanını desteklemektedir. Basketbol ayakkabısı seçimlerinde yanlış bir tercih yapılacak olursa kalça, bacak, bel ve sırt problemleri yaşamanıza neden olabilecektir. Bu yüzden maksimum koruma sağlayacak modelleri seçmeniz tavsiye edilmektedir.

Nike Basketbol Ayakkabısı Satın Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

Nike Basketbol Ayakkabısı Satın Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

Basketbol ayakkabıları kişisel başarınız ve de hedefleriniz yönünden oldukça önemlidir. Ayağınıza uygun basketbol ayakkabısı, spor yaptığınız sırada ihtiyaçlarınıza yönelik olmalı ve sanki yokmuşçasına rahat bir kullanıma sahip olmalıdır. Basketbolda bazı oyuncuların diğerlerinden daha hızlı hareket etmesi gereklidir. Genellikle pota altını tercih eden ve çok daha hareketli olan sporcuların zemini iyi tutan modellere ek olarak ani dönüşlerinde de bileklerini koruyan modeller seçmesi önerilmektedir. Ancak daha durağan bir oyunu tercih edenlerin ise ayakkabının taban kesiminin düşük olması fayda sağlayacaktır. Tamamen güç odaklı bölgeler için de bilekleri üst düzey koruyabilecek yüksek kesimli modeller tercih edilmesi avantaj sağlayacaktır.

Orta kesimli modelleri de yükseğe sıçramak ve sonrasında bilekleri etkileyen baskıyı azaltmak adına önerilmektedir. Nike, sahanın birçok yerinde oynayan, her bölgedeki oyunculara özel olarak birbirinden farklı renk içeriğinde ve modellerde basketbol ayakkabıları üretmektedir. Bu yüzden ürünler arasında seçim yapmanız gerektiğinde öncelikle hızlı mı hareket etmeniz gerekli, yoksa daha yavaş mı olmanız gerekiyor bunu netleştirmelisiniz. Nike Air Jordan basketbol ayakkabısı modelleri, tıpkı ilham aldığı süper yıldız gibi sahanın her alanında fark yaratmak için birebirdir. Oyun tarzınıza göre uygun ayakkabıları, Nike basketbol ayakkabısı kategorisinde bulabilirsiniz.

Nike Team Hustle basketbol ayakkabısı modelleri ayak ergonomisini destekleyen özellikler barındırmaktadır. Nefes alan kumaş yapısı, kauçuk taban ile üstün tutuş özelliği ile esnek bir yapıya sahiptir. Topuklarındaki ve ayak bileğindeki yumuşak dolgu sayesinde ayağınızı koruyacak, içeriğindeki yumuşak köpük yastıklama sağlayacaktır. Ayrıca kauçuk taban sayesinde dönüşler ve hareketler sırasında esneklik ve rahat hareket sağlayacaktır. Nike Hyperdunk basketbol ayakkabısı içeriğinde rahatlık, yumuşaklık ve destek kazandıran yeni nesil köpük teknolojisi yastıklamaya sahiptir. Yarım patik yapısı ise ayağı sarmakta ve ayağa uyum sağlamaktadır.

Geniş bir yelpazeye sahip olan tasarımların renk çeşitleriyle kategorileştiği ürünler kullanıcılar tarafından beğenilerek giyilmektedir. Daha sade renklere sahip modellerin yanında Nike basketbol ayakkabısı mor ve yeşil gibi daha çarpıcı tonlarda da üretilmektedir. Birçok kişinin basketbol ayakkabısı denildiğinde akla gelen ilk tanınmış markalardan arasında yer alan bir marka olarak her geçen yıl ve sezon yeni tasarımlarıyla tüm dikkatleri üzerine çekmeye devam etmektedir. Bunun için gerekli bütün özveriyi gösteren Nike, ürünlerinde her zaman kullanıcı yorumlarına da önem vermektedir. Böylece ihtiyaçları karşılamaya yönelik ileride oluşabilecek gereksinimleri baz alarak üretim yapmayı hedeflemektedir.

Uzun Süre Giymek İsteyeceğiniz Nike Basketbol Ayakkabısı Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Uzun Süre Giymek İsteyeceğiniz Nike Basketbol Ayakkabısı Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Severek ve de beğenerek kullandığımız tasarımlara sahip basketbol ayakkabıları arasında en çok kirliliğini gösteren Nike basketbol ayakkabısı beyaz ve Nike basketbol ayakkabısı siyah model ürünlerdir. Üst düzey performans ve kullanım için bakımlarının ve de temizliklerinin doğru ve etkili bir şekilde yapılması gerekmektedir. Birkaç basit temizleme adımları ile ayakkabılarınızı yeni ve temiz tutabilmeniz mümkündür. Nike gri basketbol ayakkabısı tasarımlarında da uygulanabileceği gibi kuru ve yumuşak uçlu bir fırçayla dış, orta taban ve üst bölgelerini fırçalayabilirsiniz. Aynı işlevi eski bir dış fırçası da gösterebilecektir.

Ayakkabılarınız için sıcak suyu az miktarda ekleyebileceğiniz çevre dostu bir çamaşır deterjanı ile ayakkabılarınızı silebilirsiniz. Ayrıca bağcıklarını da yumuşak bir temizlik ürünü ile yıkayıp sonrasında durulamanız yeterli olacaktır. Tabanları yine yumuşak uçlu bir fırça ile üzerine ekleyeceğiniz temizlik ürününü uygulayarak fırçalayabilirsiniz. Ardından da yumuşak bir bez ile tabanı kurulamanız yeterli olacaktır. Sabunlu yumuşak bir bez kullanarak üst kısımlarını da silebilirsiniz. Gerekli gördüğünüz takdirde tekrar silmeniz önerilmektedir. Böylece kalan kirlerin çıkmasını da sağlayabilirsiniz. Son bir adım olarak da oda sıcaklığında kurutmanız yeterli olacaktır.

Kauçuk, ısıya fazlasıyla duyarlıdır ve ısı nedeniyle şekli değişebilir. Bu yüzden ayakkabılarınızı temizledikten sonra oda sıcaklığında kurutmaya dikkat etmeniz tavsiye edilmektedir. Nike basketbol ayakkabısı kırmızı ya da Nike basketbol ayakkabısı mavi gibi tercih edilen diğer renklerdeki modellerde de ayakkabıların çamaşır makinesi ve çamaşır suyu kullanımı asla önerilmemektedir. Yani tercih ettiğiniz Nike basketbol ayakkabısı renkli ise bu temizlik yönteminden ve malzemelerinden uzak durmanız gerekir.

İç taban temizliği ise zaman zaman ihtiyaç duyuldukça mutlaka yapılmalıdır. İç tabanları çıkartıp ayakkabıların üst yüzeyleri için yaptığınız işlemi yaparak temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Tamamen kuruduktan sonra iç tabanları geri yerleştirmeniz çok daha doğru olacaktır. Aynı zamanda çamaşır suyunun yanı sıra kimyasal ürünler, alkol gibi ürünler de temizleme sırasında kullanılmamalıdır. Bu ürünler tabanların kurumasına ya da çatlamasına neden olabilmektedir.

Kokulu deterjan ya da yumuşatıcı da basketbol ayakkabısının temizliği yapılırken kullanılmaması gerekenler arasındadır. Tabanda herhangi bir kalıntı kalmamalıdır. Bu ayakkabının kayganlaşmasına neden olabilir. Bu yüzden düzgünce temizlendiğinden ve hiçbir kalıntı kalmadığından emin olmanız gerekmektedir. Ayakkabılar kirlendiklerinde uzun süre beklemeden temizlenmelidir. Aksi halde lekelerin malzemeye nüfuz etmesi basketbol ayakkabılarınızda hasara neden olabilecektir.

Hem Daha Esnek Hem Daha Hızlı Nike Basketbol Ayakkabısı Modellerinin Dayanıklılığı Nasıldır?

Hem Daha Esnek Hem Daha Hızlı Nike Basketbol Ayakkabısı Modellerinin Dayanıklılığı Nasıldır?

Nike Precision III erkek basketbol ayakkabısı modeli normal boy ve dolgulu bilek kısmı ile rahatlık ve koruma sağlamaktadır. Hafif orta tabanı ile tutuş tasarımı daha hızlı adım atmanızı mümkün kılacaktır. Ayağa tam oturan bir model olması ayağı rahatça kavradığından konforlu bir oyun oynamanızı sağlayacaktır. Nike Air Versitile basketbol ayakkabısı modelleri de Air teknolojisi kullanılarak sporcuların ihtiyacı olan yastıklama özelliğini içeriğinde bulundurmaktadır. Böylece oyuncuların dengede durmalarını ve aynı zamanda da iyi bir performans göstermelerini sağlayacaktır. Dayanıklılık, nefes alma, esneklik gibi özelliklerin bulunduğu bu tasarımlarda, üst yüzeylerde kullanılan malzemelerde de hafiflik ve denge ön planda tutulmaktadır.

Basketbol ayakkabılarında ani duruş ve hamleler ya da ani dönmelerde, bağlama düzeniyle ayağı ve ayak bileğini güvende tutacak ve de rahat etmesini sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Bağcıklar, olduğu yere sabitlenmektedir. Bu sayede oyun sırasında bağcılar çözülmeyecek ve yeniden bağlanması gerekmeyecektir. Kimi modellerde de ayak bileğinin dönmesini engellemek ve korumak için üst bölümü saran bir kemer bulunmaktadır. Ek olarak geniş bir parmak kutusu olması parmakların sıkışmasını engelleyecektir.

Basketbol ayakkabılarının oturarak değil her zaman ayaktayken denenmesi tavsiye edilmektedir. Bunun nedeni de ayakta olduğumuz anda ayakların genişlemesidir. Ayağınızdaki en uzun parmak ile ayakkabınız arasında mutlaka boşluk olmasına dikkat edilmelidir. Basketbol ayakkabılarında tabanların geniş ve esnek yapıda olması sıçrama hareketlerini kolaylaştıracağı için fazlasıyla önemlidir. Yastıklama ise, sıçrama sırasında yaylanma sağlayacağı için yumuşak bir şekilde zemine inmesini sağlamaktadır.

Çoğu basketbol ayakkabısı kapalı alanlar için üretilmekte olsa da açık havada ya da beton zeminde de oynanabilecek şekilde daha sağlam ve sert tabanlar da kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir. Bilek desteği ise bilek burkulmalarını engellemektedir. Orta, yüksek ya da düşük bilek desteklerinden ihtiyacınıza yönelik seçim yapmanız önerilmektedir. Böylece olası sakatlanmaların önüne geçmeniz sağlanacaktır. Nike basketbol ayakkabıları indirimli özel fiyatlarıyla sezon ürünlerinde ya da Nike outlet basketbol ayakkabısı ürünlerinde birçok tasarım ve modele ulaşmanız mümkündür. Bu şekilde dilediğiniz ürünü dilediğiniz zaman diliminde satın alabilmeniz göz önünde bulundurularak yapılan indirimler, kullanıcıların keyifle alışveriş yapmasını sağlamaktadır.

Nike Basketbol Ayakkabısı Modellerinin Fiyatları Nasıldır?

Nike Basketbol Ayakkabısı Modellerinin Fiyatları Nasıldır?

Nike unisex basketbol ayakkabısı özel tasarımlarıyla hem erkeklerin hem kadınların hem de çocukların beğenisine sunulan farklı renklerde birçok ürünü kategorisinde bulundurmaktadır. Nike siyah, beyaz, kırmızı, sarı ve turuncu basketbol ayakkabısı modellerinden istediğinzi tercih edebilirsiniz. Gereksinimlerinize ve tarzınıza yönelik seçtiğiniz modeli hem eşinize hem de çocuklarınıza da alarak şıklığınızı dilerseniz paylaşabilirsiniz. Çocukların her daim oldukça fazla beğenisini toplayan Nike çocuk basketbol ayakkabı fiyatları, koleksiyonlarında yer alan ürünlerin modellerine göre değişkenlik göstermektedir. Özellikle de basketbolu seven ve günlük hayatlarında da kullanmaktan vazgeçmek istemedikleri bu ayakkabıları gönül rahatlığı ile çocuklarınıza alabilirsiniz. Böylece güvenle ve de konforla basketbolu severek oynamaya devam edebileceklerdir. Aynısı Nike genç basketbol ayakkabısı çeşitleri için de geçerlidir.

Nike Zoom basketbol ayakkabısı nitelikleriyle birçok memnun kullanıcı tarafından sevilerek kullanılmaktadır. Taban tutuşu ve ayak bileğini saran yapısı sayesinde hem konfor hem de koruma sunmaktadır. Sağladığı esneklik sayesinde hızlı ve ani dönüş ve de sıçramalarda yumuşak iniş sağlamakta ve hareketlerin kısıtlanmasını engellemektedir. Basketbol oynamak için en önemli ekipmanların arasında ilk sırada yer alan basketbol ayakkabıları; yastıklama, tabanın sağlam tutuşu ve kaymaması, esnek ve hava alabilir olması, dayanıklı olması gibi önemli özellikleri bulundurmalıdır.

Basketbol ayakkabısı seçimlerine özen göstermek son derece önemlidir. Spor esnasında kullandığınız ayakkabıya gereken önem verilmelidir. Aksi durumda ciddi sakatlanmalara yol açabilecektir. Bu sakatlanmalar kimi zaman topuk, kimi zaman ayak bileği, kimi zaman da tabanda meydana gelmektedir. Bu gibi durumların önüne geçilebilmesi adına ayağı optimal düzeyde saran ürünleriyle Nike öne çıkmaktadır. Böylece sakatlık riskini en aza indirgeyecek ve güvenle oyununuzu sergilemeye devam edebilmeniz mümkün olacaktır.

Ayaklarınız sağlıklı ve rahat olursa basketbol oynamak daha konforlu ve keyifli olacaktır. Basketbol ayakkabıları oyuncunun rahat hareket etmesine yardımcı olurken aynı zamanda da yüksek zıplama, yumuşak iniş imkanı sunması gibi niteliklere de sahip olmalıdır. Kaliteli ve de güven duyulan markalar arasında yer alan Nike, zengin renk seçeneği ve üst düzey özellikleri ile basketbol ayakkabısı almak istendiğinde markanın çeşitli ayakkabı modellerini güven duyarak inceleyebilirsiniz.

Trendlere yön veren basketbol ayakkabısı seçenekleri sayesinde erkek ve kadın modellerinde rahatlığı ve de konforu hissedebilirsiniz. Nike basketbol ayakkabısı fiyatları, modellere göre değişkenlik göstermektedir. Teknik özellikler, numara, ağırlık, boyutlar gibi birçok kullanıcı tercih ve beklentilerine uygun tasarımlarının yer aldığı ürünlere internetteki arama motorları ya da telefonunuzdaki uygulama üzerinden modellerin fiyat ve içeriklerine erişebilirsiniz. Beğendiğiniz ürünü uygulama üzerinden sepetinize ekleyerek siparişinizi verebilir ve ürününüze sahip olabilirsiniz. Nike basketbol ayakkabıları her zevke hitap edebilen ürünlerdir.