İlgili Kategoriler
Fiyat
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Kalem Ucu

" araması için 3935 sonuç listeleniyor

En Kaliteli Kalem Ucu Çeşitleri Çeşitleri Trendyol’da!

Mekanik kalemler öğrenci, ofis çalışanları ve sanatçılar için vazgeçilmez yazı araçlarından biridir. Bu ürünlerin sağladığı en büyük avantaj, tekrardan doldurulabilir özelliğidir. Kurşun çeşitlerin aksine uç bittiğinde kullanılamaz hale gelmez. Yalnızca içinde yer alan doldurma kısmına yenisini koymanız yeterli olur. Kalem ucu, kullanan kişinin tercihine göre farklılıklar içerir. Kendinize uygun bir modeli yazı stilinize, yazdığınız yazılara ve el rahatlığınıza göre tercih edebilirsiniz. Uçlar, kalınlıklarına göre değişiklik gösterir ve farklı renklerde çeşitleri bulunur. Genellikle grafitten üretilen siyah renkli olanlar kullanılır. Ancak dilerseniz çeşitli pigmentlerden üretilen kırmızı kalem ucu gibi renkli olanları da tercih edebilirsiniz. Hangi çeşidini tercih etmeniz gerektiğine karar veremiyorsanız öncelikle ne amaç ile kullanacağınızı düşünebilirsiniz. Resim çizmek gibi sanat alanındaki işler için kullanacaksanız 0.3 ya da 0.5 gibi ince olanları tercih etmeniz gerekir. Tasarım yaparken ya da çeşitli projelerin çizimini oluştururken bu seçenekler rahatlık sağlar. İnce seçenekler, ince iş gerektiren projelerde ve çizimlerde kolaylık sağladığı için sıklıkla tercih edilir. Bunun yanı sıra net bir yazım açısından da avantajlıdır. Daha kalın çeşitleri de bulunur. 0.7, 0.9 gibi daha kalın yapıda olanlar sık sık yazı yazmak için tercih edilir. 0.3 ve 0.5 seçeneklere göre daha kalındır ve kolaylıkla kırılmaz. Genellikle öğrenciler tarafından 0.7 kullanılır. Dayanıklı olması ve kolay kırılmaması tercih edilme sebeplerinden en önemlileridir. Basmalı yazı aracı kullanımı kurşun çeşitlere göre daha pratik olur. İstenilen kalınlığa bağlı olarak alınabilmesi en büyük avantajlardan biridir. Kalın kullanmak isteyenler için 1.3 ve 1.4. gibi farklı seçenekler de bulunur. Genellikle 20’li ya da 200’lü kutular halinde satılır. İçinde 100 ya da 200 adet bulunan paketler, uzun süreli kullanım için oldukça kullanışlı ve pratiktir. Grafitten üretilen siyah renklilerini alabileceğiniz gibi pigmentler ile üretilen birbirinden farklı renklerdeki modelleri de tercih edebilirsiniz. Aradığınız özelliklere sahip ürünleri Trendyol’dan kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Her Bütçeye Uygun Avantajlar Sunan Kalem Ucu Fiyatları

Her Bütçeye Uygun Avantajlar Sunan Kalem Ucu Fiyatları

Jel uçlu kalemler, tekrardan doldurulabilir özelliğe sahip oldukları için kullanışlı ve pratiktir. Kolay kullanımı ve rahatlığı ile öne çıkan bu seçenekler, özellikle öğrencilerin vazgeçemediği kırtasiye ürünlerinden biridir. Ders çalışırken bir anda biten kurşun seçenekler pratiklik açısından kullanışlı değildir. Ancak basmalı modeller, hemen tekrar doldurulabilir olduğu için böyle bir sorun yaşanmaz. Öğrencilerin yanı sıra ofis çalışanları, sanatçılar ve yazı yazma aracı kullanması gereken herkes rahatlığı ve pratikliğinden dolayı tercihini bu ürünlerden yana kullanır. Mekanik olarak da bilinen kalemlere koyulan iki tür uç vardır. Biri klasik olarak bilinen ve grafitten üretilen siyah çeşit iken diğeri pigmentlerden üretilen farklı renkli olan seçenektir. Mekanik yazı araçlarında kullanılan uçlarda çap büyüdükçe dayanıklılığı artar. Aynı zamanda hassaslığı da azalır. Grafitten üretilen siyah renk ise standart bir silgi ile kolaylıkla silinebilir. Fakat renkli seçeneklerin silinmesi biraz daha zor olabilir. Ayrıca silme kolaylığı, kullanırken yapılan baskıya, bileşimine ve markasına göre de değişiklik gösterebilir. İzler, özellikle öğrenciler için bir problem olarak görülebilir. Silindikten sonra kalan hafif izler sizin için sorun olmayacaksa dilediğiniz rengi tercih edebilirsiniz. Kalem ucu markaları uzun yıllardır sektörün içinde olduğu için kullanan kişilerin güvenini kazanmıştır. Dilerseniz tercihinizi o bilinen markalardan yana kullanabilirsiniz. Bazı markalar dayanıklı ve kullanım kolaylığına sahip ürünleri ile tanınır. Uç alırken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Bunlardan biri hangi alanda kullanacağınız ve el alışkanlığınızdır. Yazı yazmak ve çizim yapmak için kullanılan seçenekler arasında farklar yer alır. Mekanik tasarımlarda ürünün özelliklerini belirleyen belli sınıflar bulunur. Günlük kullanımda tercih edilen en bilindik sınıflar HB, H ve F olur. HB kalemler eskiz ve resim çizimlerinde sıklıkla kullanılan iz bırakmayan orta sertlikteki seçeneklerdir. İz bırakmayan bir ürüne göre maksimum renk performansı gösterir. Uç H harfine yaklaştıkça renk yoğunluğu azalır. Bunun yanı sıra sertleşmeye başlar. B sınıfında renklerde yer alan grafit ya da pigmentler yumuşamaya başlar. Bu harflerin yanında yer alan sayılar ise sertlik ve yumuşaklık değerini belirtir. 4B orta yumuşaklıkta ve koyu renkte yazıma sahiptir. Yumurtlayan kalem ucu ile kırılma sorununu yaşamazsınız. Çeşitli sanat çizimleri ve projeler için renkli seçenekleri kullanabilirsiniz. Kolay kullanıma sahip pratik ürünlerin her bütçeye uygun çeşidi bulunur. Elinizin rahat edebileceği kullanışlı seçenekler arasından size en uygun olanını seçebilirsiniz. Farklı markalar tarafından birçok farklı çeşitte üretilir. Kalem ucu fiyatları markaya ve kutuda bulunan sayıya göre değişkenlik gösterir. İhtiyaçlarınızı belirledikten sonra trendyol’daki zengin seçenekler arasından seçimini yaparak alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

Kolay Kullanılan Kalem Ucu Modelleri

Kolay Kullanılan Kalem Ucu Modelleri

Mekanik kalem olarak da bilinen ürünlerin kullanılmasını sağlayan şey, uçlarıdır. Kullanım alanına göre farklılık içeren malzemelerdir. Kalemin çapına göre boyutları değişen uçların dayanıklılıkları da değişkenlik gösterir. Yazı araçlarını kullanırken el rahatlığı ve alışkanlığı önemlidir. Bu yüzden kendi kullanımınıza uygun modelleri tercih etmeniz faydalı olabilir. Kalem ucu yorum içeriklerinde sunulan seçenek hakkında çeşitli geri dönüşler yer alır. Müşterilerin yaptıkları bu yorumlarla tercihlerinizi şekillendirebilirsiniz. Çizim yapıyorsanız ya da proje gibi farklı işler ile uğraşıyorsanız 0.5 kullanmanız uygun olabilir. Bu ince seçenekler detay gerektiren ince işler için tercih edilir. Öğrencilerin de sıklıkla tercih ettiği numaralardan biridir. Öğrencilerin en sık tercih ettiği bir diğer çeşit ise 0.7’dir. 0.7, orta kalınlıkta bir yapıya sahiptir. Sürekli yazı yazan kişiler için kullanım kolaylığı sağlar. Hızlı yazması gereken kişiler için de pratik bir kullanım sunar. Çeşitler, ürünün çapına göre değişiklik gösterir ve bu aynı zamanda dayanıklılığı da etkiler. Basmalı kalemler için üretilen ek parçalar tükenmez ve dolma gibi farklı çeşitler için de mevcuttur. Dolma kalemlerinin güzel kullanıma sahip olması için uç ile yazı aracının uyumlu olması önemli bir faktördür. Bu tarz bir yazı aracını alırken dikkat etmeniz gereken dört madde bulunur. Bunlar, ucun tepe şekli ve boyutu, esnekliği ve malzemesidir. Dolma kalem ucu alırken özellikle esnek olmasına dikkat etmeniz önerilir. Tükenmez seçenekler için de tekrardan doldurulmasını sağlayacak tüpler bulunur. Tükenmezin rengine uygun bir roller tüp bulabilir ve yazı aracınızı tekrar tekrar kullanabilirsiniz. Bu açıdan oldukça pratiklik sağlayan ürünlerdir. Kalem uçlarının çaplarının belirtildiği yerde birtakım harfler ve sayılar yer alır. Harf sistemi, sertlik ve yoğunluk miktarını belirtir. Harflerin yanındaki sayılar ise ne kadar sert ya da yumuşak olduğunu gösterir. Sayı büyüdükçe yoğunluğu da artar. Hangi özelliklere sahip olması gerektiğine karar verirken el alışkanlığınızı ve yazı yazarken nasıl rahat edeceğinizi ön planda tutmalısınız. Böylelikle uzun süre memnuniyet ile kullanabileceğiniz kalem ucu modelleri satın almış olursunuz.

Dayanıklı Kalem Ucu Çeşitleri

Dayanıklı Kalem Ucu Çeşitleri

Versatil ve teknik çizim araçlarına uygun uçlar farklı renk ve marka çeşitliliğine sahiptir. Bunların arasından kendi ürününüze uygun bir seçeneği bulabilirsiniz. İhtiyaç ve beğeninizi karşılayabilecek pek çok seçenek mevcuttur. Özellikle öğrencilerin işini kolaylaştıran basmalı kalemler, ofis çalışanları ve sanatçılar tarafından da kullanılır. Bu yazı araçları bittiği zaman tekrardan doldurulabilir. Bu yüzden bunları kullanmak oldukça uygun fiyatlı ve pratik bir seçenek olur. Standart ve basit kullanımı sayesinde birçok kişinin işini kolaylaşır. Yalnızca yazı yazmak için değil incelik ve detay gerektiren sanatsal işlerde de kullanılabilir. Proje çizimlerinde ve detay gerektiren işlerde 0.5 kullanımı ideal bir seçenektir. Kalınlıkları çapına göre değişkenlik gösterir. 0.3 ile 1.3 arasında oldukça geniş bir fark bulunur. Biri çok ince yazarken diğeri çok kalın yazar. Buradan da anlaşılacağı üzere 0.5, ince yazan sınıfına girer. Bu malzemelerin renkleri çeşitlilik gösterir. Ancak en sık kullanılan siyah renk olandır. Siyah renk, grafit malzemesinden üretilir. Renkli olanlarının üretiminde pigmentasyon kullanılır. Grafitten üretilenler, standart silgiler ile kolayca silinebilir. Fakat renkli olanlar çeşitlere göre daha zor silinir. Her ne kadar silmesi zor olabilse de özellikle çizim yapan sanatçılar için geometri kalem ucu işlevsel ürünlerden biridir. Günlük hayatta yazım işlerinizi karşılaması ya da çizim yaparken kullanmak için 0.7 ya da 0.9 tercih edebilirsiniz. Bu tip işleri halletmek için en ideal kalınlıklarıdır. Mikro kalem ucu ile rahat ve kağıda zarar vermeyen yazılar yazabilirsiniz. Yumuşak yapıda olduğu için yazımı kolaydır ve kağıdı yıpratıcı etkileri bulunmaz. İhtiyaçlarınızı belirlemek için Trendyol’dan farklı modelleri inceleyebilirsiniz. Geniş ürün yelpazesi seçim konusunda fikir verebilir.

Farklı Alanlara Uygun Kalem Ucu Seçenekleri

Farklı Alanlara Uygun Kalem Ucu Seçenekleri

Eskiz kalemleri, çizim için kullanılan araçlardan biridir ve mekanik seçeneklerle benzerlik gösterir. Mekanik yapıdaki yazı araçlarına göre daha kalın yazı yazmak için kullanılır. Eskiz yazı yazma araçları da, mekaniklerde olduğu gibi harf sınıflandırmasına sahiptir. Kalınlık ve yoğunlukları harf sistemine göre değişkenlik gösterir. Dolma kalem için seçim yaparken dikkat edilmesi gereken özellikler bulunur. 3D kalem ucu da tercih edilebilir. Seçim yaparken malzemesine, esnekliğine, tepe şekline ve tepe boyutuna dikkat etmeniz gerekir. Dolma kaleminiz ile uyumlu olması oldukça önemlidir. Tükenmez modeller için tekrardan doldurmak üzere üretilen tüp şeklinde çeşitler mevcuttur. Bu ürünler aracılığı ile tükenmez yazı aracınızı değiştirmeye ya da yenisini almaya gerek duymadan sürekli olarak doldurabilir ve defalarca kullanabilirsiniz. Fiyatları, markasına ve kalitesine bağlı olarak değişiklik gösterir. Mekanik yazı araçlarının çalışmasını sağlayan bu parçalar kırtasiye ürünüdür. Öğrencilerin, ofis çalışanlarının ve yazı yazma aracı kullanan herkesin kullanabileceği ve rahat edebileceği malzemeler büyük bir rahatlık sağlar. Erken yaşlardan itibaren herkes istediği modeli kullanabilir. Sık sık tercih edilmesinin sebebi kullanan kişilerin el rahatlığı ve yazım tarzına uygun olanı kolaylıkla bulabilmesinden kaynaklanır. Kalın kalem ucu teknik çizim ve sanat ile ilgili alanlarda yapılan çizimlerde sıklıkla tercih edilir. Bu amaçlardan biri için alacaksanız 0.3, 0.5 gibi kalınlıklara sahip olan detaylı ve incelikli çalışabileceğiniz seçenekleri de değerlendirebilirsiniz. Bunun yanı sıra 0.7, 0.9 gibi daha kalın çeşitleri günlük yazı yazma işleriniz için tercih edebilirsiniz. Okulda ve ofislerde en sık kullanılanlar 0.5 ve 0.7’dir. Bunun sebeplerinden biri orta seviyede olmaları ve rahat kullanılmalarıdır. Trendyol’dan istediğiniz kalınlıktaki modeller arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

Yaşama Pratiklik Katan Kalem Ucu Modelleri

Yaşama Pratiklik Katan Kalem Ucu Modelleri

Yumuşak kalem ucu, harf sınıflandırmasına bağlı olarak değişkenlik gösterir. Standart olarak belirlenmiş harf sisteminde H ve B arasında değişiklikler meydana gelir. B harfi sert iken H harfi yumuşak olur. Sertlik denilen şey aslında kalemin kağıda renk verme durumu ile alakalıdır. B sınıfında yer alan sert seçenekler daha az renk verirken H sınıfında yer alanlar daha yumuşak oldukları için renkleri kağıda iyi şekilde yansıtır. Yanlarına eklenen sayılar ile renk pigmentasyonun içerdiği farklılık da belirginleşir. 2 mm kalem ucu resmi sınavlarda tercih edilir. Öğrencilerin sınavda hızlı ve çabuk işaretleme yapmalarını sağlar. HB modeller ise orta sertliktedir. İz bırakmadığından dolayı eskiz ve resim çizimlerinde kullanılır. Uçlar yalnızca basmalı kalemler için üretilmez. Eskiz, pilot ya da tükenmez seçenekler için de farklı modelleri bulunur. Tükenmez kalem ucu tükenmez yazı araçlarının tekrardan doldurularak kullanılmasını sağlayan tüp şeklindeki kırtasiye ürünüdür. Çalışma prensibi mekanik seçeneklerdeki gibi olmasa da aynı işlevi gören farklı bir modeldir. Sık sık tükenmez yazı aracı kullanıyorsanız her bittiğinde yenisini almak yerine ek tüpünü alabilirsiniz. Dokunmatik kalem ucu tablet telefon gibi mobil cihazların ekranında kullanılabilen kalemler için üretilir. Ekran üzerinde aynı kağıda yazı yazar gibi yazı yazılmasına, çizim ve işaretleme yapılmasına yarayan bu araçların ekran ile temas eden kısmı kullanım nedeniyle yıpranabilir. Böyle durumlarda ek aparatı ile aracı yenileyebilirsiniz. Yeni bir yazı aracı almaya gerek bırakmadan tekrar doldurulabilir özelliğe sahip olması kalem ucu kullananlar için büyük bir avantajdır. Pratik ve uygun fiyatlı olduğu için pek çok kişi yeniden doldurulabilir yazı araçlarını tercih eder. Bu yazı araçlarını ve uçlarını Trendyol’dan temin edebilirsiniz.

Sevilen Kalem Ucu Kampanya Fırsatları

Sevilen Kalem Ucu Kampanya Fırsatları

Genel olarak basmalı kalem olarak adlandırılan araçlar çoğu insan tarafından kullanılır. Mekanik araçlar, pek çok farklı modele sahiptir. Bu yüzden kullanılan uçları da değişiklik gösterir. Numaraları kalemin çapına uyumlu olacak şekilde ayarlanır. Bu yüzden yazı aracının numarasını bilmeniz gerekir. En sık kullanılan numaraları 0.5 ve 0.7’dir. Sık kullanılma sebeplerinden biri çap ölçülerinin orta seviyede olmasından kaynaklanır. Bu ürünlerdeki farklılıklar sınıflandırma ile ortaya çıkar. Sertliğini belirten sınıflandırmada skala H ile B arasındadır. Bununla birlikte harflerin yanında numaralar da bulunur. H harfinin yanındaki sayı arttıkça sertliği artar. B harfinin yanındaki sayı arttıkça yumuşaklığı artar. Sertlik denilen şey kalemin kağıda ne kadar renk verebildiğidir. 9B oldukça koyu renk yazarken 9H rengini çok az oranda kağıda aktarır. Bu yüzden satın alırken ne için kullanacağınızı ve diğer ihtiyaçlarınızı belirlemek faydalıdır. Maksimum verimi almak için sınıflandırmayı göz önünde bulundurmanız gerekir. Kurşun kalem ucu bittikçe kalemtıraş yardımı ile açılır fakat bir süre sonra tamamen biter. Fakat bu seçenekler sayesinde böyle bir sorun ile karşılaşılmaz. Her bittiğinde yenisini ekleyerek kullanmaya devam edebilirsiniz. Bu yönden seçenekler uygun fiyatlı ve pratiktir. Ayrıca maksimum verimliliği sağlayabilir. Sahip olduğunuz yazı aracını uzun yıllar değiştirmeye gerek kalmadan sadece uç satın alarak kullanabilirsiniz. Bu ürünler farklı renk seçeneklerine sahiptir. Ofis gibi işyerlerinde daha çok siyah renk tercih edilir. Öğrenciler daha farklı renklere de yönelebilirler.Standart silgiler ile silinebildiğinden öğrencilere zorluk yaşatmaz. Renkli kalem ucu pigmentasyon adlı malzeme ile oluşturulur. Siyah seçeneğe göre silinmesi daha zordur ve kağıtta bir miktar iz bırakabilir. Ancak bazı sanatsal ve teknik çizimler için renkli olan modeller tercih edilir. Kalem ucu kampanya dönemleri pek çok seçeneğe aynı anda sahip olmak için avantajlı bir süreçtir. Trendyol’dan bu kampanyaları takip ederek ihtiyacınıza uygun olan seçenekleri satın alarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca paslanan kalem ucu seçeneklerine de göz atabilirsiniz.