İlgili Kategoriler
Renk
Fiyat
Satıcı Tipi
Fiyat Geçmişi
Ürün Değerlendirmesi
"

Faber Castell Kurşun Kalem

" araması için 1392 sonuç listeleniyor

Kaliteli Faber Castell Kurşun Kalem Seçenekleri Trendyol'da!

Almanya’da tasarım ve üretim faaliyetlerine başlayan marka, kırtasiye malzemeleri üzerine çalışmalarını sürdürür. Ahşap materyalden üretilen, silinebilir özelliğiyle kolaylık sağlayan, yazı yazma ve çizim gibi işlemler için kullanılan araçlar, markanın öne çıkan tasarımlarıdır. Ürünler doğada geri dönüştürülebilir ve natürel olmalarından dolayı çevre dostudur. Güçlü yapısı ve tasarımıyla dikkat çeken Faber Castell kurşun kalem çeşitleri, küçük büyük herkes tarafından sıklıkla kullanılır. Kalınlıkları farklı olan uçlar ile birçok yerde kullanılan araçlar, geniş müşteri kitlesi tarafından tercih edilir. Öğrencilere kolaylık sağlayan dayanıklı ürünler, yumuşak ucu sayesinde yazı yazmayı kolaylaştırır. Birçok alanda kendine yer bulan ürünler sıklıkla öğrenciler tarafından kullanılıyor olsa da çizim ile tasarım yapma, fikirleri yazıya dökme gibi amaçlarla da tercih edilir. Kullanım alanı oldukça geniş olan bu araçlar marka tarafından müşteri ihtiyaçları doğrultusunda farklı şekillerde tasarlanır. Faber Castell mercanlı kurşun kalem, önemli toplantılar sırasında not alırken ve özel yazışmaların olduğu anlarda da rahatlıkla kullanılabilir. Okul ya da ofis ortamında kullanım rahatlığı sağlayan ürünler, hayatınızın her aşamasında yanınızdadır. Özellikle sert, koyu ve kalın uçlu modeller sanatçı, ressam ile tasarımcılar tarafından tercih edilir. Portföyüne her zaman yenisini eklemeye devam eden markanın ürünleri her yaştan müşterinin ilgisini çeker. Marka, sıklıkla kullanılan modellerin yanı sıra farklı ihtiyaçlara yönelik setleri de beğeninize sunar. Faber Castell 4’lü, 6 lı kurşun kalem modelleri set olarak satışa sunulduğu için ekonomik kazanç sağlar. Tüm seçenekler, özel günlerde hediye olarak da tercih edilebilir özelliktedir. Basınca dayanıklı olan uç kısmını kalemtıraş ile incelterek, ince bir yazı yazabilirsiniz. Siyah renkte yazanların dışında Faber Castell renkli kurşun kalem çeşitleri de vardır. Bu çeşitleri kullanarak okulda ya da ofiste not tutarken istediğiniz yerleri rahatlıkla vurgulayabilirsiniz. Kaliteli materyalden üretilen, dayanıklı yapısıyla dikkat çeken modelleri uzun süre kullanabilirsiniz. Yazı yazmayı kolaylaştıran, bileği rahatlıkla hareket ettirmek için destek sağlayan ergonomik çeşitler, yazmayı yeni öğrenen çocuklar için de idealdir. Markanın ürün çeşitleri ile özelliklerini Trendyol’dan inceleyebilir, ihtiyacınız doğrultusunda bir seçim yapabilirsiniz.

Çok Yönlü ve Uzun Ömürlü Faber Castell Kurşun Kalem

Çok Yönlü ve Uzun Ömürlü Faber Castell Kurşun Kalem

Çocukların dışında yüksek öğrenim seviyesinde olan gençlerin de kullanacağı ürünler, kusursuz bir şekilde yazı yazmak için oldukça uygundur. Rahat bir şekilde kağıt üzerinde kayan ucu sayesinde el yazısı yazmak kolay hale gelir. Çizim yaparken de yararlanılan gereçler ile el becerisini iyi bir şekilde sergilemek mümkündür. Faber Castell kurşun kalem fiyatları her bütçeye uygun aralıklarıyla çocuklara ve yetişkinlere sayısız seçenekle sunulur. Okul ile ofiste verim sağlayan ürünler, farklı kağıt çeşitlerinin üzerine yazı yazmayı kolaylaştırır. Faber Castell silgili kurşun kalem, üst kısmında yer alan silgisi sayesinde pratik bir kullanım sunar. Kaliteye öncelik veren marka, bu tasarımlarının dış yüzeyinde ve iç kısmında doğal materyalleri tercih eder. Böylece ahşap olan dış yüzey ergonomik formuyla rahatlık sunarken iç kısmında bulunan maden ise ekonomik kullanım sağlar. Kalem kutularında güvenle taşınan bu ürünler ile çocuklar derslerde rahatlıkla not alabilir. Deftere zarar vermeyen ucuyla da müşterilerin beğenisini toplayan modeller, kağıtların yırtılma veya delinme durumuna karşı koruyucu bir forma sahiptir. Kırılmalara yönelik dayanıklılığı da ürünün kullanım ömrünün uzun olmasını sağlar. Faber Castell 2B, HB, 4B, 3B kurşun kalem dışında 5B gibi alternatif modellerin de olması, resim dersinde çocukların uygun ekipmana sahip olmasına fırsat tanır. Gövdesi tek bir renkle oluşturulan modeller dışında rengarenk gövdesi ile dikkat çeken ürünler de favoriler arasındadır. Ergonomik tutuşa sahip olan ve oldukça ideal formlarda bulunan ürünler, akıcı ve kolay yazı yazmanın keyfini yaşatır. Faber Castell köşeli kurşun kalem olarak adlandırılan modeller, el anatomisine rahatlıkla uyum sağlar. Bu sayede yazı yazarken elden kayma ihtimali ortadan kalkar. Modeller sertliklerine göre ayrıldığından dolayı ihtiyaca uygun olanlar bu sınıfların arasından seçilip tercih edilir. Defter üzerinde anlaşılır notlar tutabilmek, düzenli görünüm elde etmek için renkli olan modellerden yardım alınabilir. Canlı, estetik görünüm sağlayan bu modeller ile notlar okunabilir hale gelir. Markanın beyaz kurşun kalemi beyaz renkli yazı yazmayı sağlar. Açık bir ton elde edebilmek için oldukça idealdir ve eğitim öğretim sürecinde sıkça tercih edilen bir modeldir. Marka, farklı desenleri bulunan modelleriyle müşterilerin karşısına çıkar. Kırılmaya yönelik dayanıklı yapıştırıcı sistemle tasarlanan Faber Castell kurşun kalem seti, müşteriler tarafından sık tercih edilir. Bu özelliklerin yanında silgiyle çalışma sırasında veya sonunda kağıt yüzeyinde iz bırakmadan silme işlemi yapılabilir. Kaliteli bir ürüne ihtiyaç duyulduğunda, dünyanın birçok noktasında yaygın bir şekilde kullanılan markanın malzemeleri, müşterilere zevkli bir yazma deneyimi yaşatır. Kendine özgü tasarımıyla yazarken konfor sağlaması ve yazıyı belirgin yapmasıyla dikkat çeken ürünler kolaylık sağlar. Trendyol’dan markanın uzun ömürlü olan modellerine detaylı bir şekilde göz atabilirsiniz.

Fark Yaratan Faber Castell Kurşun Kalem Çeşitleri

Fark Yaratan Faber Castell Kurşun Kalem Çeşitleri

Her alanda kullanılmakta olan modeller, müşterilerin farklı ihtiyaçlarına göre çeşitlendirilir. Grafit materyal kullanımı ile üretilen modeller, bu maddenin yoğunluğu ile derecelendirilir. Farklı yoğunluğu ile koyuluğu olan alternatifler farklı isimlerle anılır ve bu isimler de müşterilerin rahatlıkla ayırt etmesi için ürünün üzerine yazılır. Ürünlerin özellikleri grafit kullanım miktarına göre farklılık gösterir. Grafitin yoğunluğundan dolayı çok koyu, yumuşak bir form kazanır. Bir çeşit karbon olan grafit yerine ürünlerin içerisinde yer alan kil oranının artmasıyla da modeller sert bir hal alır. Tüm ürün alternatifleri üretim maliyetine göre H, F, B olarak derecelendirilir. Örneğin 9H sert olan modelleri, 9B ise yumuşak olan çeşitleri ifade eder. Okullarda yer alan standart modeller HB kategorisinde yer alır. Tasarımı bakımından farklılık gösteren ürünler arasında Faber Castell mekanik kurşun kalem çeşitleri ön plandadır. 0,5 mm ya da 0,7 mm gibi uç kalınlığında bulunan seçenekler, hızlı ve net bir şekilde not alma amacı için kullanılır. Markanın üretimini yaptığı her model, dikkat çekici tasarımları ile öne çıkar. Nokta kabartmalı gövdesiyle iyi bir kavrama fırsatı sunan serisi, ergonomik gövdesi ile oldukça kolay bir yazı deneyimi kazandırır. 2H numara değeri olan seri, çizim işlerinde de sıklıkla tercih edilir. Farklı olan renkleri ile geniş bir yelpazesi bulunan seri, kırılmalara karşı dayanıklılık kazandırılan özel ucu sayesinde, kağıt üzerinde iz bırakmadan silinebilir. Faber Castell kurşun kalem çeşitleri, farklı amaçlar için dizayn edilir. Örneğin sınav için bulunan kurşun kalem, 2B ucuyla test cevaplarının işaretlenmesi için oldukça idealdir. Koyu, yumuşak ucu bulunan sınav kalemleriyle yapılan işlemler kolayca silinir ve ucu açılırken de konfor sağlar. Markanın ürünleri yalnızca işlevsel bir yazı aracı olarak değil aynı zamanda estetik sanat eserleri için ihtiyaç duyulan bir asistan olarak da kabul görür. Üst kısmında silgi olan modeller, pratik kullanım sağlar. Markanın HB olarak bilinen çeşitleri, yumuşak ucu ve kolay silinme özelliğiyle günlük hayatın vazgeçilmezleri arasındadır. Sevdiğiniz modeller ile ihtiyaç duyduğunuz tüm alternatiflere Trendyol ayrıcalığıyla sahip olabilirsiniz.

Kullanışlı Faber Castell Kurşun Kalem Modelleri

Kullanışlı Faber Castell Kurşun Kalem Modelleri

Ürün seçiminde dikkat edilecek önemli hususlar arasında, üzerinde yer alan harf ile numara bulunur. Her harf ve numara farklı amaçlar için bulunduğundan dolayı değişik şekillerde tasarlanır. Bu sebeple tercih ettiğiniz üründen verim alabilmek için harf ile numaralara dikkat etmeniz önerilir. Ayrıca kullanım alanlarının belirlenmesinde fayda vardır. Bunun önemli sebepleri arasında, modellerin kullanım alanlarına göre çeşitlendirilmesi bulunur. Örneğin ilkokul çağındaki çocukların okullarda kullanacağı ürün, standart bir seçenek olarak bilinen HB modelidir. Orta derecede sertlik ile koyulukta üretimi yapılan bu modeller, yazının konforlu bir şekilde yazılmasını sağlar. 2B kurşun kalem genelde sınav için kullanılır ve yumuşaklığı sayesinde silinmesi de kolay olan bir alternatiftir. Bununla beraber sertliği gösteren H ile koyuluğu ifade eden B sınıflandırmasına da dikkat edilebilir. Kalınlık açısından bakıldığında, çizim ya da tasarım yapan müşteriler bu alternatifleri değerlendirebilir. Çok siyah, koyu rengi olan B modeli de sert bir dokuya sahiptir. Estetik çizgiler sağlayan bu modeller, sağlam yapısı ile oldukça dayanıklı bir forma sahiptir. Uçlu kurşun kalem çeşitleri, sağlam uç yapısı ile müşterilerin beğenisini toplar. Uç kırılmalarına yönelik direncin artırıldığı ve özel bir sistemle tasarlanan seçenekler, istenmeyen kırılmaların önüne geçer. Özenle dizayn edilen ürünler ergonomik gövdeye sahip olduğundan kavranması kolaydır. Jumbo modeller hakkında yapılan yorumlar incelendiğinde, müşterilerin yaşadığı deneyimler hakkında bilgi edinebilirsiniz. Bu deneyimler, ihtiyaca uygun seçimler için rehber niteliğindedir. Ürünlerin birçok farklı rengi ve alternatifleri kullanıma sunulur. Faber Castell desenli kurşun kalem seçenekleri her müşteri için keyifli bir kullanım deneyimi sunar. Bu durumda ihtiyaca göre seçim yapmak keyifli bir hal alır. Amacınıza uygun çizim ile yazı araçlarının gözünüze de hitap eden seçeneklerini Trendyol’dan temin edebilirsiniz.

Faber Castell Kurşun Kalem Özellikleri

Faber Castell Kurşun Kalem Özellikleri

Markanın geliştirdiği seçeneklerin kullanım alanı oldukça geniştir ve özellikle okul hayatında sıkça tercih edilir. Bu grubun çeşitli derecelendirmeleri vardır ve bunlar yumuşak uç derecelerine göre sınıflandırılır. Yumuşak olan ürünler; 2B, 3B, 4B, 5B, 6B, 7B olarak sıralanır ve sonuncusu Faber Castell 8B kurşun kalem olarak kabul edilir. Bu araçların yumuşaklığı fazla olduğu için taslak çizimi için ideal bir form sunar. Bu tarz çalışmaların son aşaması olarak, karalama ve kaba çizgilerde tercih edilir. Bu derecelere sahip olan Faber Castell kurşun kalem çeşitleri artistik çalışmalarda, eskizde, mimari alanındaki büyük detaylara şekil vermede kullanılır. H sınıfındaki yazı araçları lekelere karşı oldukça dirençlidir. Böylece oldukça temiz çizgi çizme deneyimi ile çalışma yüzeyi sunar. Kullanım alanı anahat çizimi, teknik çizim, hafif çizimler gibi sıralanabilir. Ayrıca resim dersi gibi atölye uygulamalarında da fayda sağlar. Orta dereceli sınıfta F ve HB seçenekleri yer alır. HB, yazı yazarken kullanılan ve standart olarak kabul edilen bir çeşittir. Net olarak okunacak kadar koyu olan ucu, lekelenme durumunu minimum seviyeye indirir. B sınıfında yer alan araçlar, yazı ile çizimde pürüzsüzlük sağlayan bir uca sahiptir. Uç üretiminde kullanılan maden, yüzeye akıcı şekilde uygulanır ve yüzeyden kolay bir şekilde silinir. Sanatçılar, özellikle yüksek B sınıfında fırçaya benzer araç ve gereçlerden yararlandıkları için bu sınıfı sık tercih eder. Özellikle 10B sınıfında olanlar; akıcı, güzel, hızlı ve koyu çizgileri meydana getirmek için tercih edilir. Eğitim ile iş hayatında ihtiyaç duyduğunuz araçları Trendyol'dan sipariş edebilirsiniz.

Beğeni Alan Faber Castell Kurşun Kalem Seçenekleri

Beğeni Alan Faber Castell Kurşun Kalem Seçenekleri

İyi bir yazı aracı, fiziksel yorgunluk vermeden uzun süre yazmayı sağlar. Ürünün iyi olup olmadığı, yazımının yumuşaklığı ve minesinin kalitesi gibi ölçütlerle anlaşılır. Yazımın yumuşak olması, çalışılan alanda pürüzsüz bir şekilde kaymayı mümkün kılar. Markanın 72'li set modeli, aradığınız kaliteye toplu halde ulaşmanız için ideal bir kaynaktır. Feedback veya geri besleme faktörü, yazı sırasında hissedilmekte olan direnci tanımlar. Ucun kağıt yüzeyinde istenmeyen çiziklere yol açması, yüksek geri besleme olduğu anlamına gelir. Kağıt üzerinde akıcı bir şekilde kayarsa, düşük geri besleme vardır. Kaliteli bir ürün yazı yazarken pürüzsüzlüğü hissettirir, yüzeyde yeterli seviyede tutuş sergiler. Faber Castell dereceli kurşun kalem, koyuluk seviyesini başarılı bir şekilde yansıtır. H dereceli olan araçlar, yüksek seviyede geri beslemeye sahiptir ve bazıları da sert yapıdadır. B sınıfı genelde pürüzsüz bir çizim deneyimi sunar. Ayrıca akıcılık sağlayan uç formuyla yüzeyde kolay hareket imkanı verir. Üretim sürecinde grafitin ne kadar kullanıldığına bağlı olarak, ucun leke yapma ihtimali olabilir. Kaliteyi ön planda tutan markanın geliştirdiği tasarım fikirleri, müşterilerin ihtiyacından beslenir. Bunun sonucu olan Faber Castell fosforlu kurşun kalem, renkli alternatiflerle kullanıma sunulur. Canlı, göz alıcı renkleriyle her yaştan müşteriyi etkiler. Fonksiyonel olmasının yanı sıra çok sayıda seçeneğin bulunması, markanın tasarıma gösterdiği önemi vurgular. Sanatçılar belirli etki ya da tekniğin uygulamasında ürünlerin bulaşma özelliğini kullanır. Altıgen, gövdede kullanılan yaygın bir şekildir. Ayrıca üçgen, yuvarlak ve dikdörtgen olanları da bulunur. Faber Castell yuvarlak kurşun kalem de çocuklar ve yetişkinler tarafından sevilen bir yazı yazma gerecidir. Küçükler ile yetişkinlere hitap eden, hem şık hem fonksiyonel kırtasiye gereçlerine Trendyol’dan bakabilirsiniz.

Faber Castell Kurşun Kalem Fiyatları

Faber Castell Kurşun Kalem Fiyatları

Okulda, iş yerinde ve profesyonel çalışma alanlarında kullanılan modeller, bütçe dostu fiyat aralığında satışa sunulur. Yazı ve çizim araçlarının fiyatlarında etkili olan unsurlar, üretim materyalleri ve tasarım özellikleridir. Her bütçeye hitap eden seçenekler özellikle öğrenciler tarafından sık tercih edilir. Faber Castell kurşun kalem modellerinin sertliği ve koyuluk dereceleri, fiyatları değiştiren unsurlar arasında yer alır. Belirli aralıklarla yapılan kampanyalar, sevilen ürünleri farklı bütçe seviyelerine uygun duruma getirir. Genellikle okullarda öğrenciler tarafından kullanılan ve standart olarak kabul edilen Faber Castell kırmızı, siyah, yeşil, mavi, beyaz kurşun kalem çeşitlerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Özel olarak üretilen seçenekler, standart olan ürün grubuna göre farklı fiyatlarda satışa sunulur. Ürün tasarımı fiyatları değiştirdiği gibi müşterilere de alternatif konusunda fırsat sağlar. Ürünler genellikle silindir biçiminde tasarlanmış olsa da üçgen ve dikdörtgen tasarımlarını görebilmek mümkündür. Aynı zamanda uçlu kaleme benzeyen mekanik tasarımlar da bulunur. Faber Castell üçgen kurşun kalem seçenekleri diğer modellere göre kalın gövdeli olarak tasarlanır. Bu ürünlerin önemli avantajı ise tutma ve kavrama açısından kolaylık sağlamasıdır. Çevre dostu ürünlerden olan ve ağaca benzeyen tohumlu çeşitler de geri dönüştürülebilir olan karton gövde ile tasarlanır. Faber Castell neon kurşun kalem de doğa içerisinde kısa zamanda çözülen özel bir materyalden elde edilir. Bu açıdan bakıldığında atıl duruma gelen araçların çevreye yönelik zararı olmaz. Sanatsal ve hobiye yönelik işlerinizde markanın geliştirdiği setlerle çalışmanın keyfi bir başka olabilir. Faber Castell 12’li, 72’li kurşun kalem, set halinde satışa sunulduğu için oldukça ekonomiktir. Silgili ve mekanik tasarımların fonksiyonları, geniş müşteri kitlesinin ihtiyacına cevap verecek niteliktedir. Her bütçeye hitap eden yazı ve çizim aracı çeşitlerini Trendyol’dan kolaylıkla satın alabilirsiniz.