İlgili Kategoriler
Marka
Fiyat
Boyut
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
"

Makas

" araması için 6764 sonuç listeleniyor

Makas

Kullanım Alanlarına Göre Çeşitler

Makas metalden yapılan ve tutmak için uçları bulunan bir alettir. Kesici aletler arasında yer alır. Her iki uç kısmı da, sert ya da yumuşak cisimleri daha kolay kesmek için dizayn edilir. Bu alanda çeşitli olan birçok nesneyi rahatlıkla keser. Boyut olarak farklı çeşitleri bulunur. İplik, kumaş, kablo, metal ve kağıt gibi sayısız birçok ürünü rahatlıkla keser. Genellikle terzilerle özdeşleşen bir kullanıma sahiptir. Bunun yanı sıra birçok ev ve iş alanında da bulunan bir araçtır. Sadece kesmek için değil, dikişleri sökmek için de kullanılır. Kolay tutulan sap kısmı ile daha çok kullanışlı olur. Sap kısmı genellikle plastik bir yapıyla kaplanır. Böylece elde tutulurken parmağı ağrıtması söz konusu olmaz. Özellikle makasların birçoğunun sap kısmı plastiktir. Bunun nedeni ise tutulma aşamasında eli ağrıtmamasıdır. Böylece daha verimli bir şekilde sizlere kullanım imkanını sunarlar. Plastik ve yumuşak kapsülden yapılan saplar elinizin rahat etmesini sağlar. Makas ilk olarak Bronz çağında kullanılmaya başlanır. O zamanlarda doğa şartlarında ortaya çıkan sert cisimlerin kesilmesi gerekliliği ortaya çıkar. Bu durum ise doğrudan icadına yol açar. İlk örnekleri metalin farklı cisimlere ayrılıp ve keskinleşip tekrar bir araya getirilmesiyle ortaya çıkar. Özellikle bu alanda kullanılan metalin paslanmaz olması gerekliliği vardır. Paslanmaz metal uzun süreli kullanımı da beraberinde getirir. Üstelik daha aktif ve sağlıklı bir kullanıma sahiptir. Paslanan bir metal zamanla işlevini kaybeder. Üstelik uzun süreli kullanıma da dayanıklı değildir. Zamanla yüzey kısmında aşınma yaşanır. Rengi sönükleşip matlaşır. Üstelik kanserojen açıdan da zararlı bir maddeye dönüşür. Bu yüzden paslanmaz metal kullanımı oldukça önemlidir. 1761 yılından bu yana da paslanmaz metal ile işlenip ortaya çıkarılan bir ürün statüsüne sahiptir. Bugün birçok alanda geniş çaplı bir kullanıma sahiptir. Seri üretimi sektörde çok olan bir alanı teşkil eder. 200 yıldan fazla süren üretimi ile hala kullanımını korur. Trendyol ile işlevsel açıdan ön plana çıkan bu materyale kolayca sahip olabilirsiniz.

Kullanım Alanlarına Göre Çeşitler

Kullanım alanlarına uygun birçok çeşidi müşterileri bekler. Her biri farklı alanlarda farklı kullanımlar için ön plana çıkar. Özellikle en çok kullanılan çeşidi kumaş, mutfak, bahçe, berber, nakış ve kütikül makasıdır. Bunlar dışında kağıt makası da sık kullanılır. Hemen her evde ya da iş yerinde olan bir türdür. Makas çeşitleri arasında bu materyal kağıt, plastik ya da ince ebatlı ürünleri kesmek için ön plana çıkar. Diğer bir tür ise kumaş makaslarıdır. Her türlü kumaşı daha esnek ve rahat kesmek için ön plana çıkar. Kumaşı keserken daha dikkatli olmak gerekir. Çünkü eğri kesilirse işlem tamamen sorunlu bir yapıya dönüşür. Diğer bir tür olan sürfile makas kumaş kenarlarında oluşan zikzak tarzı yerleri kesmek için kullanılır. Kumaş kenarlarında kesmeden kaynaklı iplik döküntüleri oluşur. Bu ise kumaşın işlevi açısından sorunlu ilerlemesine neden olur. Bu yüzden düzeltilmesi gerekir. Bu alanda da öne çıkan sürfile ürünü kullanılır. Mutfak makasları et, kemik ve kıkırdak gibi içerikleri kesmede kullanılır. Özellikle bıçaklara göre daha aktif ve rahat bir hareket alanı sunar. Elle tutulan ve parmakların işlev gördüğü alan ise plastikten yapılır. Bu yüzden parmağı ağrıtması gibi bir durum söz konusu olmaz. Kesici olan uç kısımları çok sivridir. Bu yüzden daha dikkatli olmak gerekir. Bahçe makasları, bahçede ya da saksıda yetiştirilen bitkilerin yapraklarını veya kuru dallarını kesmek için kullanılır. Berber makasları saç kesiminde kullanılan bir üründür. Diğerlerine oranla ebat açısından biraz daha küçük olur. Oldukça ince bir kesici uca sahiptir. Berber alanında uzman olan kişiler tarafından kullanılması gerekir. Böylece sorunsuz bir kullanıma sahip olur. Nakış makasları ince nakış işleri için ön plana çıkan bir üründür. Nakış ipliği oldukça hassas olan bir iptir. Bu yüzden kesim aşamasında daha dikkatli davranmak gerekir. Nakışın yanlış bir şekilde kesilmesi tüm işlemi olumsuz etkileyebilir. Kütikül makasları, manikür ve pedikür alanında ön plana çıkan bir kullanıma yer verir. Daha küçük ve ince bir boyuta sahiptir. Uç kısmı daha sivri olur. Tırnak arasına kaçmış olan bir kıymığı çıkarmak için de tercih edilir. En çok kullanılan materyallerden birisidir. Bu materyallerin her alana özgü farklı ürünleri ve kullanımları vardır. Bu durum ise kesici olan bu materyallerin farklı bir şekilde gelişip çeşitlenmesine neden olur. Özellikle kesici aletler arasında yer aldıkları için çocuklardan uzak tutulmaları gerekir. Pratik bir kesim işi için alanında sivri olan yanaklara sahip bir aletin tercih edilmesi gerekir. Bu konuda özellikle terziler ve berberler ön plana çıkar. Onlar için kesici bir yanağa ya da uca sahip olan ürün seçimi önem taşır. Siz de Trendyol’la uzun süreli kullanıma sahip olan bir ürün tercihi yapabilirsiniz.

Makas Çeşitleri ve Özellikleri

Makas Çeşitleri ve Özellikleri

Her çeşidinin belli özellikleri vardır. Tek bir ürün her alanda aynı şekilde kullanılmaz. Bu yüzden farklı çeşitleri ortaya çıkar. Örneğin okulda çocuklar tarafından kullanılacak olan bu materyal genellikle pek sivri uçlu olmaz. Ancak bir berber ya da terzi tarafından kullanılırsa daha ince ve sivri uçlara sahip olan içerikler tercih edilir. Makas çeşitleri ve özellikleri de bu durum göz önünde tutularak çeşitlenir. Her alanda farklı bir kullanımı barındıracak şekilde dizayn edilir. Mutfakta kullanılacak olan bu ürün etleri ve sinirleri en iyi şekilde kesecek bir sivriliğe sahip olmalıdır. Üstelik boyut olarak da büyük olur. Ama tırnak için kullanılanları tercih edilirse eğer hassas başlığa sahip olanları ön plana çıkar. Sadece kullanılacak alana ve kapsamına göre değişkenlik gösteren bir üretim ön plana çıkar. Bu alanda kullanılacak ürünün kalitesi de önem taşır. Kaliteli bir ürün uzun süreli kullanımı beraberinde getirir. Bu alanda bulunan tüm materyaller için kalite yüzeysel açıdan görülebilir. Sadece belli bir süre kullanıldıktan sonra materyalin üst kısmında paslanma ve renginde de kayıp meydana gelir. Bu durum gözlemlenirse eğer kaliteli olmadığı anlaşılır. Bu tüm makas çeşitlerinde ortaya çıkabilecek bir durumdur. Ancak sağlıklı ve kaliteli kullanıma sahip olan bir materyal uzun süre işlevinde ve dış görünümünde olumsuz bir duruma neden olmaz. Kaliteli bir ürün içinde kullanılan malzemelerle de doğrudan ilişkilidir. Eğer saf ve paslanmaz metal kullanılırsa hiçbir sorun ortaya çıkmaz. Özellikle tekstil alanında kullanılan bir ürün için paslanmaya karşı dayanıklı olması istenir. Çünkü tekstil elbiseyle alakalı bir alandır. Özellikle sağlıklı ve kaliteli ürünlerle elbiselerin temas etmesi gerekir. Böylece sağlıklı bir üretim ortaya çıkar. Kullanılan bir ürün kendi alanında temas ettiği ürünü de etkileyebilir. Özellikle buna dikkat edilirse eğer daha sağlıklı sonuçlar ortaya çıkar. Üreticiler de bunu göz önünde tutarak bu alandaki çeşitliliği artırır. Siz de Trendyol’la istediğiniz ürün çeşidine sahip olup kaliteyi kendiniz keşfedebilirsiniz.

Kullanışlı Makas Setleri

Kullanışlı Makas Setleri

Bu materyal hem tekli hem de çiftli olacak setler eşliğinde Trendyol’da satışa konur. Genellikle büyük iş yerlerinde kullanılacak olanlarda set şeklinde olanları tercih edilir. Bu set içinde küçük, orta ve büyük olacak şekilde farklı boyutlara sahip olan ürünler aynı anda sunulur. Her biri boyut olarak farklı olsa da kullanım ve keskinlik açısından güçlü ve işlevsel bir yapıya sahiptirler. Makas seti kullanım açısından işinizi pratik bir şekilde yapmanıza olanak tanır. Set şeklinde aldığınız zaman birden fazla alanda kullanacağınız bir ürüne sahip olursunuz. Üstelik kimi alanlarda küçük boyutlusu kullanılırken kimi alanlarda da daha büyük boyutlusuna ihtiyaç duyulur. Bu gibi durumlarda set her zaman daha kurtarıcı bir rol oynar. Setler kendi özel kesesi içinde sunulur. Kullandıktan sonra materyalleri kesesine koyup saklayabilirsiniz. Böylece kaybolmalarını ya da bir kazaya sebep olmalarını da önlemiş olursunuz. Setler genellikle terziler için daha çok önem taşır. Terziler her kumaş ve işlem için farklı makas modellerini tercih etmek zorundadırlar. İşleri gereği aynı ürünü tüm işlemlerde kullanamazlar. İplik kesmek için ayrı bir materyal kullanılırken kumaşın kenarlarını düzeltmek için ayrı bir ürüne yer verilir. Çünkü bu alanda mevcut olan her içerik aynı işlevi ve özelliği sizlere sunmaz. Bu yüzden set şeklinde olanları ön plana çıkar. Set olarak uzun süreli bir kullanıma da sahip olursunuz. Hem pratik hem de işlevsel açıdan sizlere fayda sağlar. Eğer okul ya da ev için alınacaksa o zaman set yerine tekli olanları ön plana çıkar. Trendyol ile ister tekli isterse de set şeklinde olan bir ürüne sahip olup kullanışlı bir ürün elde edebilirsiniz.

Uygun Aralıklarda Yer Alan Makas Fiyatları

Uygun Aralıklarda Yer Alan Makas Fiyatları

Fiyatlar her ürün için farklı bir dağılımı ortaya koyar. Özellikle tekli ya da set şeklinde alınırsa burada sayı nedeniyle ayrı bir fiyat farkı ortaya çıkar. Trendyol’la avantajlı olacak şekilde setlere de sahip olabilirsiniz. Fiyatlar ürünün kullanım alanına göre de farklılık gösterir. Bir çocuğun okul için tercih edeceği bir makas fiyat bazında daha uygun olabilir. Ancak bir berber ve terzi tarafından kullanılacak ürün ince ve keskin hatlara sahip olduğu için fiyat değişimi meydana gelebilir. Fiyat değişiminin temel sebebi materyalin keskinliğinin fazla olmasıdır. Çünkü bir berber makası farklı işlevlere sahiptir. Ancak genel olarak Trendyol’dan makaslar için uygun bir fiyat tablosu sizlere sunulur. Bunun dışında her ürün eşit bir kaliteye sahiptir. Kalite açısından her biri tescil edilerek müşterilere sunulur. Ancak kesici aletler arasında yer aldıkları için kullanım aşamasında da her zaman daha dikkatli olmak gerekir. Bir ürünün kullanımı ortaya koyduğu işlevle doğrudan ilişkilidir. Bu alanda mevcut olan her ürün kesici işlevsel özelliği ile ön plana çıkar. Bir kağıttan kumaşa ya da kabloya kadar her alanda geniş bir kullanıma sahip olan materyaller daha çok tercih edilir. Özellikle uzun süreli kullanımlar için ön plana çıkan ürünler önem taşır. İşlevsel açıdan yetersiz bir ürün kesim hatalarını da beraberinde getirir. Bu gibi durumlar kalite ve kullanım açısından anında kendini gösterir. Ancak sağlıklı kullanıma sahip olan bir materyal her zaman daha net ve düzgün bir kesim ortaya çıkarır. Makas fiyatları da bu doğrultuda gelişir. Trendyol’la hem kalite hem de fiyat açısından uygun olan ürünler sizlere sunulur. Bu alanda mevcut olan her ürüne en uygun fiyata istediğiniz zaman sahip olabilirsiniz.

Makas Kullanımında Dikkat Edilecek Hususlar

Makas Kullanımında Dikkat Edilecek Hususlar

Bu materyal kesici ürünler arasında yer alır. Bu yüzden kullanım aşamasında daha dikkatli olmak gerekir. Özellikle çocuklardan uzak tutulmasında yarar vardır. Çocukların kendini yaralamamaları için kullanıldıktan sonra yüksek bir yere kaldırılabilir. Sap kısmı tutmaya elverişli olanlar uzun süreli işlemi sizlere sunar. Böylece işiniz uzunsa eğer eliniz ya da parmağınız ağrımaz. Bu gibi durumlar ürünü aktif olarak kullanmanıza da olanak tanır. Oldukça keskin hatlara sahip olan materyallerin kullanımında daha çok dikkat gerekir. Özellikle keskin olan uçlara elle temas edilmemelidir. Böylece olası bir kaza durumu da yaşanmaz. Makas seti 6’lı olarak satılan ürünler genellikle büyük işyerlerinde, terzilerde ve tekstil alanında kullanılmak için tercih edilir. Bu yüzden özellikle sivri uçlu olan bir özelliğe sahiptirler. Kullanım aşamasında da çok fazla dikkat etmek gerekir. Özellikle bu tür aletler elle çok fazla temas ettiği için ağza götürmek ya da cilt ile temas etmesi gibi durumlardan da kaçınılabilir. Ayrıca her işlem sonrası materyali ılık suda yıkayabilirsiniz. Böylece her zaman daha steril ve sağlıklı bir şekilde saklayıp uzun süre kullanabilirsiniz. Bu materyaller çelikten yapıldığı için üst kısmı mikrop ve bakterilere açıktır. Mikrop ve bakteriler ise hastalığa neden olur. Bu gibi olumsuz durumlardan kaçınmak için özellikle kullanıldıktan sonra materyalin temizlenmesine dikkat edilebilir. Elle temas dışında elbise ile temas ettiği zaman bile mikrobu bu alanlara taşır. Tüm bunlar göz önünde tutularak steril bir saklama şekli ortaya konabilir. Kullanıldıktan sonra da ortada bırakılmamasına özen gösterilmelidir. Oldukça geniş bir işleve sahip ürünler arasında yer alır. Trendyol’la bu kullanışlı ürüne sahip olup her kesim işinizi oldukça pratik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Tüm Makas Çeşitleri Trendyol’da

Tüm Makas Çeşitleri Trendyol’da

Bu alanda aradığınız her ne varsa hepsini Trendyol aracılığıyla anında elde edebilirsiniz. Her ürünün kendi içinde birçok çeşidi vardır. Bu ürün de kendi içinde birçok çeşitliliği barındırır. Uzaklara gitmeye ya da yorulmaya bile gerek kalmadan istediğinize anında sahip olabilirsiniz. Trendyol’da makas markaları da sizler için çeşitlenir. Her markanın altında onlarca çeşit sıralanır. Sadece ihtiyaç doğrultusunda seçiminizi yapabilirsiniz. Her biri hem kalite hem de kullanım açısından ön plana çıkar. İşlevsel açıdan kullanışlı olan bu ürünler kesim aşamasında sizlere pratik çözümler sunar. Yoğun ve kapsamlı bir kesim işini yapmanıza olanak tanır. Evden okula ve iş yerine kadar her alanda kullanışlı olan materyaller arasında yer alır. Sert ürünlerden yumuşak malzemelere kadar her alanda sizlere orantılı ve düzgün bir kesim imkanı sunulur. Özellikle net bir kesim isteyenler için ön plana çıkan ve işlevsel yönü ağır basan birçok materyal vardır. Her biri kaliteden taviz vermeden ihtiyacınızı gidermeye gelir. Trendyol ile bu alanda istediğiniz modele sahip olup kullanmaya başlayabilirsiniz. Üstelik her biri de uygun fiyata sizlere sunulur. Filtreleme yaparak ürünleri detaylı bir şekilde inceleyebilir ve satın almak üzere favorilerinize ekleyebilirsiniz. Her model hem görsel açıdan hem de özellikleri bakımında detaylandırılarak sizlere bilgi sunulur. Sizler de bu bilgi doğrultusunda ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Sivri ve keskin hat uçları ile sizlere bu alanda yardımcı olacak birçok çeşit vardır. Sadece tek bir adres üzerinden anında istediğinize sahip olabilirsiniz. Her biri sağlıklı maddelerden üretilip ve steril aşamalardan geçirilip satışa konur. Trendyol ile bu kapsamda mevcut olan her modele erişip uzun süreli işlevsel bir kullanımı da elde edebilirsiniz.

Makas Nerede Satılır?

Farklı amaçlar ile kullanılan pek çok makas çeşidi bulunur. Terzi makası, kumaş ve kağıt makası ya da nakış makası gibi seçenekleri Trendyol’dan bulabilirsiniz. Materyal yapısı farklı olan ve boyutları değişkenlik gösteren modeller, son derece kalitelidir. Görsel tasarımı farklı olan modeller de vardır. Tasarım itibariyle değişik amaçlara hizmet eden makas çeşitleri, müşterilerin beklentileri doğrultusunda üretilir. Dayanıklı malzemeler kullanılarak hazırlanan modeller, müşterilere pek çok alanda kolaylık sağlar. Modern görünüme sahip bu aletler, tasarımıyla dikkat çeker. Ürünlerin tüm özelliklerini değerlendirilerek doğru ürün tespit edilebilir. Kaliteli tasarımıyla dikkat çeken makas çeşitlerini Trendyol’dan avantajlı fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Makas Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Keskin bir el aleti olan makasları kullanırken dikkat etmek gerekir. Kullanan kişinin zarar görmemesi ve kesilmek istenen yüzeyde düzgün bir çalışma yapılması amacıyla makası doğru biçimde tutmak, oldukça önemlidir. Saç veya kumaş kesimi gibi işlemler için de dikkatli olmak gerekir. Düzgün şekilde yapılan çalışmalar sayesinde ortaya istenen sonuçlar çıkar. Makasın kesici yüzeylerini el ile tutmak zararlı olabilir. Kolay tutmak için geliştirilen sap kısımları, parmaklara düzgün biçimde geçirilmelidir. Baş parmak için tasarlanan boşluk ile diğer parmakların geçirildiği boşluk, farklı genişliğe sahiptir. Uygun olan kısımlardan tutularak sağlıklı ve güvenli bir çalışma yapılabilir. Bir el ile makas tutulurken diğer el ile çalışma yapılan yüzey sabitlenebilir. Bu sayede kaydırmadan kesme işlemleri yapmak mümkündür.

Makasın Özellikleri Nelerdir?

Farklı tasarıma sahip makas çeşitleri için uygulama alanı değişkenlik gösterebilir.Sap tasarımında; plastik ya da metal malzemeler kullanılabilir. Tutma biçimini etkileyen sap kısmı, işlevsellik açısından oldukça önemlidir. Düz ya da kıvrık şekilde tasarlanan kesici kısımlar için çalışma alanı farklı olur. İnce işçilik için küçük boyuta sahip ince uçlu makas çeşitleri vardır. Bu ürünlerin uç kısmı düz ya da eğimli olarak dizayn edilir. Kumaş kesmek amacıyla tasarlanan makaslar ise büyük boyutu ile dikkat çeker. Tek seferde gerçekleştirilen kesme işlemleri, kumaşın kalitesini korumaya yardımcı olur. Saç kesiminde kullanılan makaslar ise profesyonel tasarımı sayesinde ön plana çıkar. Genellikle düz uçlu olarak bilinen kuaför makasları ince işçilik yapılmasına olanak tanır. Sap bölümünde yer alan ve parmakların girdiği halkaların şekli de farklı olabilir. Kaliteli özelliklere sahip olan makas çeşitlerini inceleyebilirsiniz.