İlgili Kategoriler
DAHA FAZLA GÖSTER
Marka
"

Sürfile Makası

" araması için 165 sonuç listeleniyor
SİNGER Sürfile Makası 24.1 Bw05
KARGO BEDAVA
SİNGERSürfile Makası 24.1 Bw05
120 TL
Sepete Git

Sürfile Makası

Sürfile Makası

Diktiğiniz kumaşların, dikimden sonra kesim yerlerinden ipliklerin sökülmesini önlemek için özel olarak tasarlanmış, ağız kısmı zikzaklı olarak şekillendirilmiş makaslar, sürfile makası olarak adlandırılır. Dikiş için satın almış olduğunuz çoğu kumaş, dokunma stilinden dolayı kesilen yerlerinden minik minik atma yapabilir. Bu çok olağan bir durumdur. Özellikle ince dokulu kumaş türlerinde görülen bu olay, kumaşınızı zayi olmasına sebep olabilir. Bununla da kalmayıp diktiğiniz tişört, gömlek, etek, ceket ve benzeri ürünlerin sökülüp kullanılamaz hale gelmesine de neden olabilir. Hiç kimsenin yaşamak istemediği bu olayı çözmek için bazı püf noktaları vardır. Sürfile makası kullanmak sizin için çözüm önerileri arasında en pratik olan seçenek olabilir. Uygun fiyata satın alabileceğiniz sürfile makası ile tüm projeleriniz için ekonomik bir çözüm üretmiş olursunuz. Hem çözüm ararken yüksek meblağlar ödemek zorunda kalmazsınız hem de sökülme ihtimallerini sıfıra indirdiğiniz için tekrar dikiş yapmak için ip masrafından da kurtulmuş olursunuz. Ayrıca tekrar tekrar dikiş yapmak çok uzun sürebileceğinden zamandan da tasarruf etmiş olursunuz. Kumaş kenarlarındaki sökülmelerinin önüne geçmek için başka çözümler olsa da göreceksiniz ki diğer seçenekler hem yüksek fiyatlıdır hem de uzun vakit alır. Siz de kumaşlarınızın kesildiği yerlerden sökülmesinden bıktıysanız ve bu soruna kalıcı ve ekonomik bir çözüm arıyorsanız Trendyol’da uygun fiyatlarla satışa sunulan dikiş için sürfile makası modellerine göz atabilirsiniz. Kendiniz için en uygun sürfile makası modelini seçip kampanyalı fiyatlarla, dışarı bile çıkmanıza gerek kalmadan oturduğunuz yerden satın alabilirsiniz. Alışverişin en keyifli halini yaşayabilirsiniz.

Sürfile Makası Ne İşe Yarar?

Sürfile makası nedir diye merak ediyorsanız, dikiş ve biçki ile uğraşan herkesin en büyük ihtiyaçlarından ve kullanması gereken temel malzemelerden biridir. Tıpkı iğne ve iplik gibi biçki dikiş için olmazsa olmaz ürünlerdendir. Klasik düz makaslarla pek farkı olmadığını düşünenlerin aksine siz de dikişle ilgilenen biriyseniz düz makas ile sürfile makası arasında pek çok fark olduğunu bilirsiniz. Klasik makasların kesmeye yarayan bıçakları düz biçimde şekillendirilir. Sadece keseceğiniz şeyleri ikiye ayırmaya yararlar. Sürfile makasları ise sadece kesim yapabilmeniz için tasarlanmış bir ürün değildir. Uzun ömürlü olması için paslanmaz çelikten üretilen bıçaklarının uçları zikzak şekilde törpülenmiştir. Bu sayede keseceğiniz kumaş ya da benzer malzemeleri tırtıklı olarak kesmenizi sağlar. Böylece kumaşlarınız bir içeri bir dışarı şekilde minik zikzaklar ile bölünmüş olacağından kesik kenarlarından ip atma problemini sonsuza kadar çözmüş olursunuz. Satın aldığınız kumaşların çoğu makine dokuması kumaşlardır. Bu kumaşlar, dikey ve yatay olarak pek çok ipin birbirine geçmesi ile fabrikalarda üretilmektedir. Üretim esnasında tezgahlara ulaşana kadar herhangi bir ip kaçması yaşanmaması için kumaş uçlarına ayrı bir dokuma yapılsa da kumaş satın almak istediğinizde büyük toplardan metre hesabı ile satıldıkları için kesilirler. Kesilen kısımlardan da mutlaka minik sökülmeler meydana gelir. Bunun haricinde siz kendiniz ya da sevdikleriniz için kıyafet, yatak örtüsü, perde gibi ürünler dikmek istediğinizde kalıptan keseceğiniz kumaşların da kenarlarında sökülmeler meydana gelecektir. Bu problemin önüne geçebilmeniz için ise çözüm bellidir : kumaşınızı sürfile makası ile kesmek. Sürfile makası ile kumaşınız çapraz çapraz kesileceği için minimum sökülmeyle karşılaşırsınız. Kumaşınızı ister doğrudan sürfile makasıyla isterseniz de önce düz makasla kesebilirsiniz. Fakat önce düz makas ile kesim yapacak olursanız tekrar kestiğiniz yerlerden sürfile makası ile kesim yapmanız gerekecektir. İki sefer kesim yapmak da sizin için hem uğraştırıcı olabilir hem de çok fazla vakit alabilir. Zaman kaybı yaşamak ve fazla efor sarf etmek istemiyorsanız kesmek istediğiniz kumaşı doğrudan sürfile makası ile kesmek mantıklı olacaktır.

Sürfile makası kullanmamak dikimden önce olduğu gibi dikimden sonra da sorunları beraberinde getirebilir. Dikmiş olduğunuz ne varsa kullanıma bağlı olarak zamanla yıpranacaktır. Kenarını sürfile makası ile kesmediğiniz giysi parçalarınız, zamanla yıpranarak ip salacaktır. Ardından bu ipler sökülmeye başlayarak dikişlerini atacaktır. Giysileriniz bu atmalar sonucu sökülebilirler ve giyilmeyecek duruma gelebilirler. İstemeyerek de olsa onca emek harcayıp, saatlerce uğraştığınız elbiselerinizle ya da eşyalarınızla vedalaşmak zorunda kalabilirsiniz. Böyle bir durumla karşı karşıya kalmak istemiyorsanız siz de bir adet sürfile makası edinebilirsiniz. Türü fark etmeksizin her kumaşta kullanılabilen bu makaslar sayesinde artık hiç bir diktiğiniz parça zayi olmayacak. El emeği dikimleriniz uzun ömürlü olacak ve sizi yarı yolda bırakmayacak. Sürfile makası ile siz de emeğinize sahip çıkabilirsiniz. Böylece hem ekstra masraflardan hem de ekstra emek harcamaktan kurtulabilirsiniz. Trendyol’da satışta olan pek çok çeşit arasından kendinize en uygun makası seçip, tek bir tıkla en uygun fiyata satın alabilirsiniz.

Sürfile Makası ile Yapılabilecekler

Hayatınızı kolaylaştıran bir ürün olan sürfile makası ile aklınıza gelebilecek her türlü kesim işlemini kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Düz makasların aksine zikzak şeklinde kesim yapan bu makas sayesinde şekilli kenarlara sahip parçalar elde edebilirsiniz. Dikim öncesi kumaş kesimi yaparken iplik atmalarının önüne geçebilmek için kullanabileceğiniz gibi daha dekoratif bitişli kesimler elde etmek istiyorsanız da sürfile makası tam aradığınız ürün olacaktır. Keseceğiniz malzeme kumaş değil de kağıt ise kesimden sonra oluşacak görüntü sizi kendine hayran bırakacaktır. Tırtıklı bir sonuç elde edeceğiniz için kestiğiniz ne varsa son derece estetik ve dekoratif görünecektir. Hangi kalınlıkta olursa olsun kusursuz çalışan sürfile makası ile dilediğiniz her şeyi kesebilirsiniz. Kağıt, karton, mukavva hatta eva bile kesebilirsiniz. Her biri son derece muntazam görünecektir. Bir afis hazırlıyorsanız ve dikkat çekmeyi amaçlıyorsanız, kesimlerinizle fark yaratabilirsiniz. Büyük bir kartonun kenarlarından sürfile makası ile minik kesimler yaparsanız alışılanın dışında bir görüntü elde edersiniz ve son derece dikkat çekici bir proje elde etmiş olursunuz. Hazırladığınız afişinize yapıştıracağınız diğer kağıtların da kenarlarını sürfile makası ile kesebilirsiniz. Bu sayede kağıtlar ve üzerinde yazan yazılar daha ilgi çekici olabilirler. Vurgulamak istediğiniz bir fotoğraf ya da resim ise de onun kenarlarından tırtıklı kesim yapabilirsiniz. Ya da fotoğrafın arkasına çerçeve mahiyetinde renkli bir karton veya elişi kağıdı yapıştırarak onun kenarlarını da sürfile makası ile kesebilirsiniz. Son derece farklı ve ilgi çekici olan bu tasarımınız ile afişinize, bir bakanı bir daha baktırabilirsiniz.

Keçe malzemeler ile çalışıyorsanız onların da kenarlarını sürfile makası ile kesmek estetik ve ilgi çekici bir görüntü oluşturacaktır. Ayrıca sürfile makası ile kestiğiniz keçe malzemeniz kenarlarından kabarma da yapmaz. Böylece hem estetik bir görüntü oluşturursunuz hem de keçeden yapmış olduğunuz projeniz daha uzun ömürlü hale gelir, bozulmalara uğramaz. Her türlü tasarımınıza renk ve farklılık katar. Sürfile makası ile keseceğiniz renkli kartonların ucunu delip minik bir püskül takarak onları kitap ayracına dönüştürebilirsiniz. Hem kendinize hem de sevdiklerinize, eşinize, dostunuza eşsiz ve güzel bir hediye hazırlayabilirsiniz. El emeği ile yapılmış olması onları çok mutlu edecektir. Hazırladğınız hediyelere paket yapmak isterseniz onların ambalajında da kullanabileceğiniz sürfile makası ile kendinize özgü tasarımlar oluşturabilirsiniz. Hediye paketlerinizi kurdele ile süslemek isterseniz seçtiğiniz kurdeleyi de sürfile makası ile keserek güzel bir görüntü oluşturabilirsiniz. Hatta güzel bir görüntü oluşturmakla kalmazsınız, kurdenizin kenarlarından iplik iplik sökülmesini engellersiniz. Kurdeleniz hasara uğramaz, güzelliğini kaybetmez. Bu açıdan sürfile makası çok işinize yarayacak bir ürün olacaktır. Eva gibi süngerimsi malzemelerde de kusursuz çalışan bu makas ile birbirinden farklı projelere imza atabilirsiniz. Ana sınıfındaki öğrencilerin bile rahatlıkla eline verebileceğiniz plastik sürfile makasları ile hem onların el becerilerinin gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz hem de hayal dünyalarının gelişmesi için bir kapı açabilirsiniz. Kendi zihinlerinde tasarladıkları şekilleri sürfile makası ile oluşturarak renkli projelere imza atabilirler. Plastik malzemeden üretildikleri ve düz makaslar gibi sivri olmadıkları için de güvenlik açısından sorun teşkil etmezler. Gayet güvenlidirler, ellerini kesmelerine sebebiyet vermez. Ayrıca son derece ergonomik bir tasarım ile üretildiği için çocukların ellerini ağrıtmaz ve tutuş bozukluğuna neden olmaz. Aradığınız her türlü sürfile makasına Trendyol aracılığı ile sahip olabilirsiniz. Sürfile makası fiyatları modellerine ve boyutlarına göre çeşitlenmektedir. Size en uygun sürfile makasını seçip en uygun fiyatlar ile Trendyol’dan kolayca satın alabilirsiniz.

Sürfile makasını en çok kullanacağınız alan ise dikiş ve biçki alanıdır. Kendi kendinize bir şeyler dikmeye ilginiz varsa kumaşlarınızı keserken mutlaka problem yaşamışsınızdır. Düz makaslar ile kestiğiniz kumaşlar, ne kadar uğraşırsanız uğraşın kenarlarından sökülürler. Bu durumu yaşamak istemiyorsanız kullanabileceğiniz en ekonomik ürün sürfile makasıdır. Tırtıklı bıçakları sayesinde kumaşınızı zikzak şeklinde kestiği için ipleriniz kumaştan ayrılmaz, sökülme yapmaz. Böylece dikmek istediğiniz ne varsa sökülme ihtimalini düşünmenize gerek kalmadan dikebilirsiniz. Korkusuzca dikiş keyfinizi sürdürebilir ve en mükemmel sonuçlara ulaşabilirsiniz. Overlok makineniz yoksa çok işinize yarayacak bu ürün sayesinde overlok işini kolayca çözebilirsiniz. Overlok makineleri, kumaşların kenarlarına bir şerit çekerek sökülmelerini engeller. Fakat sürfile makası overlok makinesine nazaran daha ekonomik ve daha kullanışlı bir üründür. Overlok makinesi çok büyük bir cihaz olduğu için çok fazla yer kaplar. Bu yüzden muhafaza etmesi de oldukça zordur. Büyük bir cihaz olmasının yanı sıra ekstra ipler ile birlikte kullanılır. Hem overlok makinesi hem çok sayıda iplik satın almak bütçe dostu olmayabilir diye düşünüyorsanız sürfile makası tam aradığınız ürün olabilir. Sürfile makası da aynı amaç için üretilen bir ürün olduğu için ihtiyacınızı karşılayacaktır. Bu makas ile kestiğiniz kumaşlarınızı kolayca dikiş makineniniz sürfile ayarı ile dikebilirsiniz. Bu yolları izleyerek dikeceğiniz giysileriniz ya da eşyalarınız asla sökülmeyecektir. Zikzakların iç ve dış kısımlarına gelecek şekilde yine bir zikzak modeli ile dikeceğiniz için kumaşlar adeta birbirlerine kilitleneceklerdir.

Çok Satan Sürfile Makası Modelleri

Sürfile makasları, boyutlarına ve üretildikleri malzemelere göre çeşit çeşit fiyatlara sahiptir. Büyük ebatta üretilen makaslar daha çok yetişkinlere hitap eden ve çok satan modellerdir. Yetişkinlerin el yapısı daha gelişmiş olduğu için büyük bir makası tutmak ve kesim yapmak yetişkinler için daha kolay olacaktır. Ayrıca büyük makaslar ile daha büyük alanları daha kısa sürede kesebilirsiniz. Bu yüzden yetişkinler için daha büyük ebatlı makaslar önerilmektedir. Daha küçük yaş gruplarına yönelik bir ürün arıyorsanız size en uygun sürfile makasları daha minik ebatlı makaslardır. Çocukların el yapısı daha ufak olduğu için minik sürfile makasları ile kesecekleri malzemeler üzerinde daha kolay hakimiyet sağlayabilirler. Ayrıca daha ufak ebatlarda üretilen makaslar ile daha minik kağıt, karton vb. malzemeleri daha kolay kesebilirler. Çocuğunuza kardeşinize ya da bir yakınınıza sürfile makası alacaksanız bu durumları göz önünde bulundurabilirsiniz. Küçük ebatlarda üretilmiş sürfile makasları daha hafif olacağı için de ufak yaşlardaki kullanıcılar için daha uygun olacaktır. Ağır makaslar hem el ağrıtabilir hem de çocuklar için ergonomik olmayabilir. Büyük ve ağır bir sürfile makası ile çalışmak onlar için zor olacaktır. Bu yüzden Trendyol’da onlarca çeşit arasından özel filtreleri kullanarak küçük makasları listeleyebilirsiniz. Aradığınız ürüne en kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Dikiş ve biçki gibi zanaatlarla uğraşan biri iseniz size en uygun sürfile makası, paslanmaz çelikten üretilen modeller olacaktır. Çelik olan makaslar her türlü kalınlıkta kumaşı kolayca kesebilmenize ve şekillendirebilmenize olanak sağlar. Paslanmaz bir yüzeyi olduğu için de yıkasanız dahi makasınız hiç bir deformasyona uğramaz, paslanmaz. Uzun yıllar boyunca rahatça kullanabileceğiniz bir makas satın almış olursunuz. Tüm sürfile işlerinizi bu makasla halledebilirsiniz. Kendiniz için büyük bir sürfile makası tercih ederseniz de kesmek istediğiniz tüm malzemeleri daha kısa sürede kesebilirsiniz. Böylece zamandan tasarruf edebilirsiniz. Sürfile makasıyla kestiğiniz kumaş parçalarını dikmek de daha kolay olacağından her açıdan karda olursunuz. Overlok makinesi kullanmanıza da gerek kalmayacağı için ekstra masraf etmek zorunda olmazsınız. Her şeyi en kolay yoldan halledebilirsiniz.

Aklınızda sürfile makası nasıl kullanılır diye bir soru işareti varsa onun da cevabı Trendyol’da. Almayı planladığınız sürfile makasının nasıl kullanılacağını araştırmanıza gerek yok. En iyi satıcılarla en uygun fiyatlarla ve hızlı teslimat ile satışa sunulan sürfile makaslarının kullanımları gayet kolaydır. Kullanım açısından tıpkı klasik makaslara benzeyen sürfile makasları ile normal makasla ne kesiyorsanız aynısı sürfile makası ile de kesebilirsiniz. Sürfile makası da kumaşları birbirinden ayırmaya yarar, klasik makaslar da. Sürfile makasını diğer makaslardan ayıran özelliği tırtıklı kesim yapabilmesidir. Sürfile makasının arasına kesmek istediğiniz malzemeyi sıkıştırıp makasın kollarından bastırmanız halinde kesim işleminiz gerçekleşecektir. Özel olarak üretilen saplar sayesinde elleriniz kesim yaparken acımaz. Makasın parçalarını bir arada tutan vidası da paslanmaz malzemeden üretildiği için hiçbir parçasını değiştirmenize gerek kalmaz. Aldığınız günden itibaren uzun yıllar boyunca aynı performansta çalışan bir makasınız olur. Trendyol’daki tüm ürünler gibi en kaliteli malzemelerle üretilen sürfile makasınızın vidası da gevşemeye uğramaz. Bu yüzden güvenlik açısından hiçbir sorun yaşamazsınız. Kumaş, deri, sünger, kağıt ya da mukavva… Kesmek istediğiniz ne varsa güvenle kesebilirsiniz. Hem süslü kesimler yapmak için hem de kumaş türü malzemeleri kestiğinizde sökülme yaşamamak için ideal bir ürün olan sürfile makasını Trendyol güvencesiyle kolayca satın alabilirsiniz. Hem de bunun için kapıdan dışarı dahi çıkmanıza gerek kalmaz. Almak istediğiniz sürfile makası en kısa sürede kapınıza kadar gelir. Oturduğunuz yerden alışveriş yapmanın keyfini yaşarsınız.

Hayatınızı kolaylaştıracak bir ürün olan sürfile makası ile aklınıza gelebilecek her türlü kesim işlemini yapabilirsiniz. Her evde mutlaka olması gereken sürfile makası ile dilediğiniz malzemede kusursuz sonuçlar alabilirsiniz. Dikiş yapıyorsanız size büyük bir kolaylık sağlayacak bu ürün, kestiğiniz kumaşların kenarlarındaki sökülme problemine çözüm olacaktır. Sizi overlok çekmek gibi büyük bir dertten kurtaracaktır. Hem uygun fiyatları ile hem de kalitesi ile kendinden söz ettiren sürfile makasları onlarca çeşidi ile birlikte Trendyol’da satışta. Siz de ihtiyacınız olan ve aradığınız sürfile makasını Trendyol’da en uygun fiyatlarla ve hızlı teslimat seçeneği ile kolayca satın alabilirsiniz.

Yukarı Çık