placeholder
"

Monopoly

" araması için 265 sonuç listeleniyor
Monopoly Gamer
HIZLI TESLİMAT
KARGO BEDAVA
MonopolyGamer
(58)
Gamer
340 TL
Sepete Git
Monopoly Şifreli Para F2674
KARGO BEDAVA
MonopolyŞifreli Para F2674
(6)
Şifreli Para F2674
310 TL
Sepete Git

Monopoly

Monopoly ile Eğitici Oyunların Keyfini Çıkarın

Monopoly içerik olarak masa oyunu olan ve Pakers Brother tarafından üretilen bir masa oyunudur. Oyuncular zar atarak ve karelerde ilerleme sağlayarak döngüyü tamamlamaya çalışırlar. Döngü tamamlanırken, bu sırada yer alan satın alma, kiralama, inşa etme, ticaretin içinde bulunan ekonomik bazı aktiviteler ile birlikte bütçe anlamında güçlü olmaya çalışırlar. Oyunun temel amaçlarından bir tanesi diğer oyuncuların iflasını sağlamaya çalışmaktır. Oyun bu yolla kazanılmaya çalışılırken, kıyasıya bir rekabette olmaktadır. Monopoly’nin ismi İngilizceden gelmektedir. Sözcük olarak da tekel anlamında tercüme edilebilir. Bir markette tek bir girişim ile oynanan oyunun bu yolla ele geçirilmesidir. Oyunun kuruluşunu Charles Darrow tarafından bulunmuştur. Çok eskilere dayanan oyunun, tarihi bir oyun olduğu söylenebilir. Öğretici olan oyunun yaklaşık olarak oynanma rakamları ise 750 milyon kişiyi geçmiştir. Bu rakamlar ise oyunun dünya tarihinde en fazla oynana ticari oyun olduğunu göstermektedir. Oyundaki bazı içerikler mülk, şans kartları, hapishane, başlangıç noktası gibi inişli çıkışlı aşamalar vardır. Ayrıca yeni versiyonları ile oyun tutkunlarının da ilgisini çekmektedir. Oyunlar arasında yer alan Monopoly dijital bankacılık içeriği dijital bir devrimdir. Oyun içinde bulunan nakit para olmadan tek bir dokunuş ile kolaylıkla yapılabilmektedir. Banka kartı okutularak, servetin hesaba yatırımı sağlanmaktadır. Bunun yanı sıra tapu senedi kartları okutularak, sahip olunan mülkler, kira seviyeleri de takip edilmektedir. Ayrıca aksiyon kartları ile sürprizlere hazırlıklı olunacak bir oyundur. Dijital bankacılık oyunu emlak piyasası son teknolojiler kullanılarak yönetilen bir içeriğe sahiptir. Servete servet katılabilir ya da iflas edilip zarar da edilebilir. Monopoly elektronik bankacılık oyunu çocuklara sunulacak ilk elektronik oyunlardan bir tanesidir. Junior elektronik bankacılık oyunları, çocuklara modern anlamda bankacılık tecrübesini aşılar. Böylece çocuklara para kazanmayı, kaybetmeyi öğretmektedir. Elektronik bankacılık oyunları sevilen klasik piyonların en tatlı halleriyle oyun alanında dolaşarak arsalar satın almasıdır. Şans kartları da para kazanmaya yardımcı olmaktadır. Sanal olarak milyonları banka hesaplarına taşıyarak kullanımları kolay olan banka ünitesi içinde para tutulabilmektedir. Kutu içinde yer alan oyun alanı, 4 banka kartı, 4 Monopoly junior piyonu, elektronik banka ünitesi, 20 adet şans kartı, 48 satıldı tabela, zar, 4 adet piyon kartı, oyun kılavuzu da kutunun içine dahil edilmiştir.

Monopoly Oyunları ile Keyifli Vakitler Geçirin

Monopoly’nin oyun içerikleri her yaştan kişinin oynayabileceği özelliklere sahiptir. Oyunların genel nitelikleri, kazanma ve kaybetme olarak ayarlanmıştır. Genellikle emlakçı konulu olarak bilinen oyunlar, zar ile oynanmasından dolayı şans oyunları olarak da ifade edilebilir. Eskiye dayanmasına rağmen Monopoly Türkiye kullanımları başlamasından bu yana arkadaş toplantıları, özel günler, yılbaşı kutlamaları gibi toplantılarda vazgeçilmez oyunlar olarak tercih edilmektedir. Oynanırken, keyif alınacak olan ve herkese de hitap eden oyunlardır. Aynı zamanda istekler doğrultusunda Yeniköy’ü, Tarabya’yı satın almanın keyfi de paha biçilemez. Bazen bu oyunda karşılıklı anlaşmalar ya da pazarlıklar da söz konusu olabilmektedir. Oyun eğlenceli olduğu kadar bazı durumlarda korkutucu bir halde alabilmektedir. Monopoly’nin önemli özelliklerinden bir tanesi de kişilerin girişimci yönlerini ortaya koyan ya da insanların içindeki tüm zaafları, hırsı ortaya çıkarmaktadır. Koşulsuz şartsız eğlenceyi garanti eden bir oyun olarak oyun severler ile buluşmaktadır. Firmanın ürettiği Türkiye oyunu, birbirinden güzel olan 22 şehri üzerinde emlak krallığı kurulmaktadır. Herkesin doğmuş olduğu, büyüdüğü ya da sevdiği şehirlerde dolaşmanın ve krallık kurmanın keyfi paha biçilemez. Kutu içinde ye alan, oyun alanları, 6 adet piyon, 60 adet kart, 12 otel, 32 ev, 2 zar, 1 paket ise Monopoly parası kutunun içinde yer alır. Aynı zamanda oyun kılavuzu da kutunun içinde bulunan bilgilendiricilerden bir tanesidir. Kutunun üzerinde Türk bayrağı ve cami figürleri ile tasarlanan dış görünümleri Türkiye’yi muhteşem bir şekilde temsil etmektedir. Bu nedenle oyun oynanırken, ülkenin de güzelliklerinin farkına varılmış olacaktır. Monopoly oyunları dünyanın en sevilen ve beğenilen kategorilerine sahiptir. Oyunlar içinde yer alan Speed, Cheaters Edition, Junior Elektronik Bankacılık, Y Kuşağı, Deal, Türkiye, Para Yağmuru, Gamer, Milyoner, Maaş Günü gibi oyun içerikleri vardır. Oyunları, farklı tip özellikler ile tasarlanmıştır. Her kategori kendi içinde keyifli zamanlar geçirebilmek için muhteşem oyun içerikleri sunar. Kutu oyunları alanında gelişmiş olan markanın, dünyada klasikleşmiş olan bir numaralı kutu oyunlarını sunduğu söylenebilir. Figürler genellikle başlangıç noktasına yerleştirilerek, zarlar atılır ve daha sonra da hamle yapılmaktadır. Bu oyun adımları ile pazarlık yetenekleri gelişerek öne çıkacaktır. Her oyunun kendi içinde kural kitapçığı bulunmaktadır. Böylece kitapçıklarda belirtilen kurallara uygun olarak oyun oynayabilmek mümkündür.

Klasik Monopoly Oyunları ile Yeteneklerinizi Keşfedin

Kutu oyunları alanında belki de en fazla oynanan ve hala popüler bir şekilde tercih edilen oyun üretimleri bulunan markanın, beğeni toplayan içerikleri vardır. Kutu oyunları 1929 yılında bulunmuş ve daha sonra da oynanmaya devam etmiştir. Günümüze kadar gelen en fazla oynanan kutu oyunları arasında yer almaktadır. Teknolojinin tam aksine bilgisayar, tablet, akıllı cihaz oyunlarının yanı sıra geçmişte hayatı şekillendiren oyun kategorileri arasındadır. Oyunlar arasında beğeni toplayan bir içerik olan Monopoly milyoner oyunu milyoner olmak isteyenlerin rüyalarını oyunda gerçekleştirebilecek bir içeriğe sahiptir. Sıra dışı tasarımları ile çarpıcı oyun alanı da dikkat çekicidir. Oyundaki Monopoly paraları da herkesin kendini gerçek bir milyonermiş gibi hissetmesine yardımcı olacaktır. 1 milyon liraya ilk olarak sahip olan kişilerin kazanmış olduğu oyunda zenginleştikçe lüksleşen piyonlar verilir. Aynı zamanda milyoner oyununun servet ve milyoner hayat kartları da bulunmaktadır. Böylece oyunda gerçekmiş gibi bir hisse kapılabilmek mümkün olacaktır. Üretilen oyunlar, keyifli ve eğlenceli saatler geçirebilmek için imkân sunmaktadır. Genellikle emlakçılık temalı olarak oynanan içerikler, kalabalık gruplar ile oynandığı zaman zevkli ve çekişmeli olmaktadır. Bu şekilde aktiviteleri oynamak isteyen kişiler için muhteşem içeriklerdir. Oyunda genellikle Monopoly para olarak dağıtılan içerikler, sanal olan ürünlerdir. Her oyun için özel olarak tasarlanmış para türleri bulunmaktadır. Paraların yanı sıra para oyunu olarak oynanan oyun içerikleri de seçenekler arasında yerini alır. Hayatında hiçbir şekilde Monopoly oyunlarını oynamamış olan kişiler bile oyun başlangıçlarında rahatlıkla adapte olmaktadır. Öğrenimi bir hayli kolay olan oyunun, kutu içinde kartlar, zar, oyun alanları, paralar ile birlikte satışa sunulduğu söylenebilir. Modellere göre farklı nesnelerin de eklenebildiği oyun sürprizler ile doludur. İhtiyaç duyulacak her araç için oyun içeriği zengin bir şekilde tasarlanmıştır. Kutu oyunları olarak imal edilen içerikler, içeriğinde ufak parçalar olduğundan dolayı yutulabilme gibi olasılıklara karşı 8 yaş üzeri kişilerin oynayabileceği oyunlardır. Bu yaş dışında her yaşa uygun olan içeriklerdir. Oyun kuralları ve kademeleri hızla ilerleyerek, verimli oyun oynamaya yardımcı olacaktır. Oyunlar arasında yer alan Junior Elektronik Bankacılığı oyunu çocuklara özel olarak üretilmiştir. Yaş grupları 5 yaş üzerinde olan çocukların rahatlıkla bu oyunu oynayabileceği içeriklerdir. Böylece modern bir bankacılık deneyimi yaşatacaktır.

Marjinal Oyun İçeriklerine Sahip Monopoly Oyunları

Oyunları daha global ve küresel oynamak isteyen kişiler için oyun içerikleri de bulunmaktadır. Bu yönde tasarlanan Monopoly dünya şehirleri içeriği, oyun alanında yer alan bütün dünya oyları ile seçilmiş olan 22 muhteşem şehir vardır. İstanbul’da bu şehirler arasında yerini almaktadır. Monopoly’nin bu içeriğinde dünyada popüler olan şehirlerin alımlarını gerçekleştirmek amaçları vardır. Şehirlerin farklı özellikleri ve ikonik simgelerini temsil eden piyonlar ile oyundan iki katı zevk alabilmek mümkündür. Oyun alanında tıpkı seyahat edermiş gibi bir his uyanacaktır. Ayrıca seyahati de pasaportu damgalar ile doldurarak gezilecektir. Oyunun kazanım özellikleri ise pasaportun damgalar ile doldurulan ilk oyuncunun oyunu kazanacağı söylenebilir. Dünya şehirlerinin yanı sıra oyun geliştiricileri tarafından tasarlanan Monopoly içerikleri, marjinal kurallar ile oynanabilmektedir. Farklı niteliklere sahip olan Monopoly Türkçe içerikler de Türkiye versiyon bulunmaktadır. Ülkemizdeki tarihi yerlerin görünebileceği içeriğe sahip olan ve istenilen şehrin üzerinde krallık kurulabilecek oyunlardır. Kurulan krallıklar emlak krallığı olarak kurulur ve bu şekilde devam eder. Türkiye’nin her yanında emlak krallığı kurularak, sevilen şehirlerin alımı gerçekleştirilebilir. Kutudaki oyun içerikleri Türkçe ve oyun kılavuzu ile birlikte sunulur. Monopoly klasik piyonlar ile sevimli hallerinin oyun alanındaki yerlerini aldığı söylenebilir. Klasik piyonlar, git gide lüksleşebilmektedir. Kazanılan milyonlar ise banka kartlarında taşınmakta olan banka ünitesine yatırabilmektedir. Dijital çağa ayak uydurabilecek oyunlar bulunurken, teknolojiden uzak bir şekilde oynanan içerikler ile keyifli zamanlar geçirilecektir. Herhangi bir şekilde kâğıt para kullanımı olmadan teknolojik sürüm olarak adlandırılabilecek olan oyunlar oyun tutkunlarının keyfine sunulmaktadır. Oyun tasarımları ve kurgularındaki yenilikler dikkat çeken niteliklere sahiptir. Oynanan oyunlar arasında yer alan Dijital banka ünitesi ile kâğıt para alışverişleri ortadan kalkmış olacaktır. Bütün işlemler tek bir dokunuş ile yapılabilecektir. Banka kartları okutulduktan sonra hesapta tutabilmek mümkün olacaktır. Oyun içinde ayrıca Tapu senedi kartları ile birlikte kira seviyelerini de dijital olarak takip edebilmek mümkündür. En az 2 olan ve en fazla ise 8 kişilik bir oyuncu zenginliği olan içerikler, geleneksel ticarette nasıl bir yol izleneceğini göstermektedir. Ayrıca bu işlemler, dijital devrim ile sunularak, oyuna farklı bir bakış açısı da getirilmiştir.

Kutu Oyunlarında Devrim Yaratan Monopoly Oyunları

Gelişen ve değişen dünya teknolojilerinin yanı sıra nostaljik kutu oyunlarından olan Monopoly’nin farklı tarz içerikleri bulunmaktadır. Günümüzde de rahatlıkla oynanabilecek ve keyifli zamanlar geçirmek için muhteşem içeriklere sahip olduğu söylenebilir. Oyunlar, içinde yer alan Monopoly kartları ile oynanmaktadır. Kartların içerikleri ise oyundan oyuna farklılık göstermektedir. Genellikle oyunların içinde yer alan mutlaka banka ve bankacılar vardır. Bir kişi ise bankacı seçildikten sonra bankaların parasından, bütün mülklerden, tapu senetleri ve kartlarından açık artırma işlemlerinden sorumlu olan kişidir. Oyun alanına sahip olunan tasarımlarda zarlar ile başlangıç sağlanacaktır. Oyuncu kişiler piyonları tercih ettikten sonra başlangıç noktalarına yerleştirirler ve zar atarlar. Daha sonra ise en yüksek zarı atan kişinin oyunu başlatacağı ve attığı sayı kadar da saat yönünde ilerleme işlemi sağlanacaktır. Oyuncular emlak satın aldıklarında olduğu gibi kiralayabilme gibi özelliklerden de yararlanabilmektedirler. Oynayan oyuncular ne kadar çok emlak satın alırsa, diğer oyuncular iflasa gidecektir. Bu nedenle emlakçı satın almak büyük bir öneme sahiptir. Genellikle Monopoly nasıl oynanılır gibi sorular yöneltilmektedir. Oynama süreçleri bir hayli kolay olan içerikler, sırasıyla oyuncular zar atarak oyundaki aşamalardan geçilmektedir. Bu aşamalar sırasında ise ekonomik olarak diğer oyunculardan daha da güçlü bir ele sahip olunabilmesini de amaçlayacaktır. Oyunda yer alan bütün kuralları öğrenebilmek ve oyun hakkında detaylı bir şekilde bilgi edinmek isteyen kişiler için de kullanma kılavuzlarından destek alabilmek mümkündür. En sevilen oyun içeriklerini kutu oyunları içinde farklı kurallar ile oynayarak sevilen dostlarla keyifli zamanlar geçirilecektir. Kutu açıldığında oyun kuralları sesli bir şekilde okunarak, oyuna başlanır. Daha sonra ise kurallar doğrultusunda başlangıç sermayesi olarak sanal paralar oyunculara dağıtılacaktır. Oyunun verdiği mesajlar bir hayli önemlidir. Kazanmak, kaybetmek, rekabet etmek, çekişmeli oyunları çoğunluk kişiler ile oynayarak verimli zamanlar geçirilecektir. Yöneltilen sorular arasında Monopoly kaç kişi oynanır sorusu yöneltilmektedir. Sevilen arkadaşlar ya da aileler ile oynanacak kutu oyunları, kaç kişi oynanacağı yönünde çok sık sorular yöneltilmektedir. Ortamı keyiflendirecek eğlenceli oyunlar bu içeriklerde bulunacaktır. Bütün oyun malzemeleri, oyun kutusu içinde yer almaktadır. Farklı şekiller ile oynanabilen oyunun piyonlar ile ilerletildiği söylenebilir. Toplamda 7 ya da 8 kişi ile oynanabilen oyunlardır. Zarı en yüksek atan kişi oyunu başlatmaktadır. İlerlenirken farklı semtler görülerek, muhteşem vakitler geçirilecektir.

Monopoly Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Monopoly oyun çeşitleri kategori olarak eğitici ve ahşap oyuncaklar ve kutu oyunları alanında faaliyetlerini sürdürmektedir. Bunun yanı sıra Monopoly Speed, Monopoly Cheaters Edition, Monopoly Junior Elektronik Bankacılık, Monopoly Y Kuşağı, Monopoly Deal, Monopoly Para Yağmuru, Monopoly Türkiye, Monopoly Gamer, Monopoly Milyoner, Monopoly Junior ve Maaş Günü olarak değişik kutu oyunu içerikleri vardır. Bu çeşitliliğe uyumlu olarak istekler doğrultusunda oyun tercihi yapılabilmektedir. Monopoly hilebaz kartları, dünya şehirleri gibi içerik oyunlarıyla da muhteşem vakitler geçirebilmek mümkündür. Dünya’da en eski ticaret ve emlak oyunu olarak bilinen Monopoly’nin farklı türde içerikleri bulunmaktadır. Özelliklere göre Monopoly kuralları farklılık göstermektedir. Krallık kurmak, emlak satın almak, dünya şehirlerini gezmek, milyoner olmak gibi farklı amaçlar içeren oyunlar bulunmaktadır. Tabi ki bu oyunlar, kurallara göre oynanabilen içerikler olarak ifade edilebilir. Kurallar ise oyun başlamadan sesli bir şekilde okunarak, daha sonra zarla oyun başlar. Zarı yüksek sayıda atan kişi oyunu başlatarak, piyonla ilerlerler. Oyun çeşitleri arasında yer alan ve Monopoly oyunu fiyatları sahip olunan özelliklere göre değişkenlik gösterebilmektedir. Monopoly’nin Dijital Bankacılık, Junior gibi elektronik oyunlar gibi temalar, farklı fiyat aralıkları ile satışa sunulmasına neden olmaktadır. Alileler ve arkadaşlar ile oynanabilen en keyifli masa oyunları arasında yerini alır. Oyunları oynayarak, oteller, büyükler kurabilmek mümkün olmaktadır. Bununla birlikte emlak zengini olarak da farklı rekabetler yakalayabilecektir. Rekabeti kızıştıran yönleri olan Monopoly oyunlarının en fazla semte sahip olan kişinin kazanacağı ve böylece bir adım öne geçeceği söylenebilir. Deniz kenarlarında, evde, kafede ya da istenilen her yerde bu oyunlar oynanabilecek tarzdadır. Sevilen kişiler ile eğlenceli vakitler geçirebilmek için seçilecek oyunlar, farklı kutu içeriklerine sahiptir. Monopoly fiyatları da kutudaki içeriklere göre değişkenlik göstermektedir. Oyunların piyon özellikleri, kart sayıları, oyun çeşitlerine göre fiyat aralıkları ayrılır. Fiyatlar aynı zamanda herkesin alım gücüne göre ayarlanmış aralıklarda olduğu için rahatlıkla satın alınabilecektir. Monopoly düzeninde tasarlanan oyunlar, birçok beceriyi de ortaya çıkartmaktadır. Rekabet edebilmeyi, pazarlık, milyoner olmayı, kaybetmeyi ve kazanmayı öğreterek, bu yönde gelişim kaydetmeye yardımcı olmaktadır. Bu nedenle kutu oyunlarının her zaman verimli oyun gücünü ortaya koyduğu da söylenebilir. Sevdiklerinizle keyifli zamanlar geçirebilmeniz için sayfamız üzerinden oyun içeriklerini kontrol edebilirsiniz.