Marka
Paket İçeriği
Cinsiyet
Karakter
Boyut/Ebat
Yaş
Ürün Puanı

Monsuno Oyuncak Çeşitleri ile Sevilen Koleksiyonlar

Monsuno, 2012 yılında yayına giren Amerikan-Japon yapımı aksiyon ve macera türünde animasyon serisidir. Çocuklar arasında oldukça popüler olan bu serinin, karakterlerinin bulunduğu ve birebir animasyonla aynı olan oyuncakları Jakks Pacific şirketi tarafından üretilir. Monsuno oyunu, genel olarak birbirleriyle savaşmak için kullanılan çeşitli dönen çekirdekler ve çarpma anında bu çekirdeklerden küçük Monsuno figürleri sunar. Animasyondan yola çıkılarak yapılan bu oyunda ana karakterler ve ana karakterlerin sahip olduğu Monsuno’lar vardır. Bu yaratıklar, milyonlarca yıl önce meteor aracılığı ile dünyaya DNA’sı bırakılan ve farklı özelliklere sahip canlılardır. Animasyonda bu yaratıkları kötü amaçla kullanmak isteyen kişilere karşı savaşılırken oyuncaklarda ise Monsuno’sunun özelliklerini kapıştırmak isteyen çocuklar birbirlerine karşı savaşır. Monsuno oyununun temelini bu yaratıklar oluşturur. Ana karakterler tarafından kontrol edilebilen bu yaratıklar, karakter istediği ya da ihtiyaç duyduğunda çekirdeğinden çıkar ve savaşır. Çekirdeklerinden sadece 8 dakika ayrı kalabilirler. Bu sebeple her savaş maksimum sekiz dakika sürer. Oyuncaklarda ise dönen kapsüllerden dışarı çıkan Monsuno figürleri özelliklerine göre kazanır ya da kaybeder. Kısacası oyun, ortalama bir ruj boyutunda plastik çekirdeklerden açılan Monsuno canavarları üzerinde modellenen küçük aksiyon figürleri etrafında döner. Çekirdekler, bir parmak hareketiyle döndürülebilir ve bir şeye çarptıktan sonra içine sıkışmış Monsuno'yu çıkarır. Monsuno yaratıkları çıkana kadar döndürülmeye devam eder ya da daha çok dönen çekirdek kazanır. Bu oyuncaklar 4 yaş ve üzeri çocuklar için uygundur ve toksik madde içermezler.

Monsuno Karakterleri

Monsuno Karakterleri

Monsuno animasyonda ve fiziksel oyunda aynı karakterlerden oluşur. Ana karakterler, yan karakterler ve Monsuno canavarları bulunur. Ana karakterlerden biri ve oyunun lideri olan Chaes suno çocukların sevdiği karakterlerden biridir. Diğerleri ise Jinja, Lock, Komutan Marshall, Deepsix, Beyal, Bren, Quickforce adlarında kötülerle savaşan başlıca ve çocuklar arasında popüler savaşçılardır. Monsuno’lar ise çok çeşitlidir. Dino Monsuno ve uzaylı Monsuno olmak üzere iki tür olarak bilinir. Bu Monsuno’lar da kendi içlerinde çeşitli varyasyonlardan oluşur. Monsuno'nun alternatif varyasyonları, halihazırda var olan yaratıkların klonları ya da başka bir Monsuno ile kaynaşmasının sonuçlarıdır. Elementlere göre kategorize edilen, hayalet, gölge, füzyon, altın, gümüş, şekil değiştiren ve bionik olarak bilinen Monsuno’lar vardır. Yaratığın vücudunun belirli bölümlerinin renk değiştirmesi, tüm vücudunun renk değiştirmesine göre türü anlaşılabilir. Oyuncaklarda da çarpıştıktan sonra açılan kapsülden ışık çıkar, böylece hangi tür Monsuno ile savaştığınızı bilirsiniz. Monsuno Lock toy, yaratılan ilk Monsuno’nun oyuncağıdır ve Core-Tech (çekirdek teknolojisi) grubuna dahil olup mavi ışık saçar. Oyuncular çekirdeklerini savaş alanında döndürmeye ve diğer oyuncunun dönen kapsülüne çarpmaya çalışır. İyi bir çarpışma gerçekleştiğinde yaylar açılır ve aksiyon figürü silindirden dışarı fırlar. Ayrıca oyun içine dahil edilen Topps oyun kartları da mevcuttur. Bu oyun kartları oyun oynama seviyesini yükselterek savaşlar için daha stratejik bir unsur oluşturur. Böylece oyun sadece fiziksel bir aktivite olmakla kalmaz, çocukları düşünmeye ve plan yapmaya yönlendirir. Ayrıca her Monsuno karakterinin bir güç derecesi vardır. Hem karakterin güç derecesi hem de oyun kartları dikkate alındığında savaşın kazananı belirlenir. Ürünler arasında metal döküm çekirdek, çekirdek ve dönüşen aksiyon figürleri, savaş ikili paketleri, Topps toplayıcı oyun kartları, vuruş fırlatıcı, çoklu fırlatıcı ve fırlatma bölgesi oyun seti bulunur. Böylece çekirdekleri el ile çevirebilir ya da Monsuno fırlatıcı çeşitlerinden kullanarak daha heyecanlı ve aksiyon seviyesi yüksek oyunlar oynayabilirsiniz. Çekirdekler el ile çevrildiğinde ilk başta yeterince iyi dönmeyebilir, fakat daha fazla deneyim kazandıkça Monsuno'nuzu daha iyi kontrol edebilirsiniz. Monsuno, animeden uyarlanmış bir oyun olduğu için çocuklar rahatlıkla rol yapma (RP) oyunu oynayabilirler.

Monsuno Fiyatları

Monsuno Fiyatları

Kapsamlı oyuncak serisi, çocuklar tarafından kontrol edilen aksiyon figürleri, aksesuarlar, dövüş setleri, koleksiyonlar, elektronikler, kartlar, rol oyunları içerir ve Monsuno animasyonlu NickToons serisinin maceralarını çocukların ellerine taşır. Monsuno oyuncak figürleri farklı paket seçenekleriyle satışa sunulur. Bu sebeple Monsuno marka oyuncaklar farklı fiyat aralıklarına sahiptir. Daha büyük ve birden çok karakter içeren setlerden oyun alanı bulunan setlere, tek çekirdek bulunan paketlerden ikili çekirdek paketlerine kadar seçebileceğiniz ve bütçenize göre alabileceğiniz uygun fiyatlı paket seçenekleri sunulur. Monsuno, çarpışma üzerine kurulu bir oyun çeşidi olduğu için ekstra dayanıklı malzemelerden yapılır ve böylece uzun yıllar kullanılır. İstediğiniz Monsuno’dan başlayarak tüm koleksiyona sahip olabilirsiniz. Örneğin, Monsuno Taşyaran başlangıç paketleri ve daha gelişmiş paketler içinde yer alır. Monsuno Eklipse grubunun ilk Monsuno’su ve kurt-boz ayı melezidir. Monsuno Storm grubu ise DriftBlade canavarının da içinde bulunduğu fırtına grubudur. Oyuncak paketleri arasında elementlerine göre bulunan Monsuno’lardan da seçebilirsiniz. Oyunda bulunan neredeyse tüm yaratıklar melezdir. Örneğin, Monsuno Riccoshot herkül böceği ve örümceğin melezi ve ana karakterlerden Trey’in ilk Monsuno’sudur. Melezler, bulundurdukları farklı özellik ve güçler sayesinde rakibe karşı üstünlük sağlayabilir. Monsuno Moonfire ise tutulma grubunun ay ateşi sınıfından yaratığıdır. Ağ atma özelliği ile rakibini etkisiz hale getirebilir ve en güçlü Monsuno’lar arasında yer alır. Her çocuğun sahip olmak isteyeceği canavar Lock, kutup ayısı, goril, fil ve aslan melezi olup neredeyse tüm canavarlara karşı üstündür. Monsuno Lion, zırhlı cyborg aslan melezidir. Zırhı sayesinde saldırılara mükemmel bir savunma sağlar ve aldığı hasarı en aza indirir. Monsuno Skysite özel dönen testere bıçakları olan kanatlara, hançeri andıran kuyruğa ve dört dişli yılanı andıran bir yüze sahiptir. Top şoku saldırısı yapar ve ekstra olarak uçabilir. Oyun içinde çok özellik genellikle güç sağlar, fakat rakibin daha az özellikte ama daha üstün özelliklere sahip Monsuno’su varsa işe yaramayabilir.

Tüm Monsuno Marka Oyuncaklar Trendyol’da

Tüm Monsuno Marka Oyuncaklar Trendyol’da

Monsuno marka oyuncaklar, çocuklarda el becerileri, motor becerileri, düşünme ve stratejik planlama yeteneklerini oluşturan ve geliştiren iyi bir vakit geçirme ve eğlence aracıdır. Oynamak için birden fazla kişiye ihtiyaç duyulduğu için sosyal becerileri artırırken çocuğunuzun öz güvenli bir şekilde büyümesine yardımcı olur. Çocuğunuzun, Monsuno’ları biriktirip koleksiyon yapmanın keyfine varmasını sağlayabilir ve yeni hobiler edinmesinin önünü açabilirsiniz. Dilerseniz çocuğunuzla ya da tüm aile bireyleri bir arada oynayarak hoş vakit geçirebilir, çocuğunuzun bu eğlenceli dakikalarına ortak olabilirsiniz. Monsuno figürleri, oyun platformlarını içeren paketler halinde de satışa sunulur. İster bu şekilde satın alabilir isterseniz düz bir zemin üzerinde oynayabilirsiniz. Monsuno Türkiye için satışa sunulan tüm paket seçeneklerini ve tüm karakterleri Trendyol’da bulabilirsiniz. Trendyol’da bulunan binlerce oyuncak seçeneklerinden biri de Monsuno’lardır. Tekli figürlerden ultra gelişmiş platformlu ve fırlatıcılı setlere kadar Trendyol’da ürünler mevcuttur. Lisanslı oyuncaklar olan Monsuno’lar güvenebileceğiniz malzemelerden yapılır. Tüm bu figürlere ve aksesuarlara Trendyol’un kullanıcı dostu arayüzü sayesinde kolayca erişebilirsiniz. İstediğiniz paketin set içeriğini açıklamalardan öğrenebilir, görsellerini detaylı inceleyebilir ve daha önce markanın oyuncaklarını satın almadıysanız kullanıcı yorumlarını okuyarak bilgi edinebilirsiniz. Uygun fiyatlı bu oyuncakları çocuklarınıza kutlama, yeni yıl, karne hediyesi, yaş günü hediyesi olarak ya da ödüllendirme amaçlı verebilirsiniz. Siz de Monsuno figürlerinin eğlenceli dünyasına katılmak ve canavarlarınızı yarıştırıp savaşı kazanmak isterseniz Trendyol üzerinden sipariş verebilir ve ürünlere hemen sahip olabilirsiniz.