İlgili Kategoriler
Fiyat
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Biber Salçası

" araması için 1503 sonuç listeleniyor

Biber Salçası Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Gündelik yaşamda temel ihtiyaçların başında beslenme gelir. İyi beslenmek, sağlıklı yaşamın önemli unsurudur. Sağlıklı beslenerek vücut, zihin ve ruh sağlığı kontrol altına alınarak iyi hissetmeye yardımcı olur. Mutfaklarda büyük öneme sahip yemekler kadar, eşlik eden ürünler de tamamlayıcı malzemelerdir. Yemeklerin tamamlayıcı malzemelerinden biri de salçadır. Yemeklere tat ve renk katan salçalar, aynı zamanda bağışıklığı güçlendirerek vücut sağlığını destekler. Salça, yaz aylarında mahsullerin ezilerek ve kaynatılarak ya da kurutularak püre haline getirilen bir besindir. Birçok tencere yemeğinin yapımında kullanılır. Yemeklerin yanı sıra ezme türü olarak da tüketilebilir. Biber salçası tohum ve sap kısmı ayrılarak ve genellikle pişirilerek yapılır. Önemli faydalarının yanı sıra, dengeli tüketilmesi önerilir. Metabolizmayı hızlandırır ve antioksidan deposudur. Kolesterolü düşürür, vücudun direncinin ve bağışıklığının güçlü hale gelmesine yardımcı olur. Besin değeri zengindir ve A, C, E vitaminlerini içerir. Ürünler, kışın saklandığından dolayı bozulmaması için yoğun tuz oranına sahiptir. Bu ürünler, farklı aromalar içerir ve böylelikle herkesin damak zevkine hitap eder. Geleneksel bir üründür ve doğal malzemelerle katkı maddesi içermeden üretilir. Teknolojinin gelişmesi ile geleneksel yöntemlerin yanı sıra makine ile üretilen ürünler de mevcuttur. Bununla birlikte tamamen doğal içeriklerle imal edilen ürünler de bulunur. Lezzeti ve kalitesi ile dikkat çeken ürünlere Trendyol üzerinden ulaşabilirsiniz.

Enfes Lezzeti ile Dikkat Çeken Biber Salçası

Enfes Lezzeti ile Dikkat Çeken Biber Salçası

Yemeklerin tamamlayıcısı lezzetler, damakta bıraktığı aroma ve diğer malzemelerle olan uyumu ile eşsiz tat deneyimleri kazandırmayı amaçlar. Birçok yemeğin olmazsa olmazı bu lezzetlendiriciler, kimi yemeklerin üstünde kullanılarak şık bir sunum elde etmeye yardımcı olur. Bunu yanı sıra, içerdiği magnezyum nedeniyle uykusuzluğa iyi geldiği bilinir. Yazın yetişip lezzetli olan mahsullerden elde edilen ürünler, kışın kullanılmak üzere saklanır. Cildi korur ve damar tıkanıklığına karşı olumlu katkı sağlamaya yardımcıdır. Vücuttaki kan hücrelerinin sayısını arttırmada etkilidir. Yeni hücre oluşumuna katkı sağlar ve hafızaya olumlu katkıda bulunur. Tatlı, acı biber salçası çeşitleri hijyenik koşullarda üretilir. Kurutulmuş mahsullerden üretilen ürünler, kavrulma işleminden geçerek de yapılabilir. Bununla birlikte közlenmiş seçenekleri de mevcuttur. Yeşil, kırmızı biber salçası hazırladığınız yemeklerin lezzetini arttırır. Bazı ürünler, çekirdeğini içerisinde barındırır. Mahsullerin çekirdeği hazırlanan yemeğe görsel olarak ayrı bir hava katar. Domates biber salçası iki sebzenin harmanlandığı, tatlı ve acı tada sahip olan ürünlerdir. Her iki mahsul de uygun ve eşit şekilde karıştırılır. Farklı baharatlarla çeşitlendirilerek yemeklerinize özgün dokunuşlar yapabilirsiniz. Ürünler, farklı lezzetlerin bir arada kullanıldığı tariflerde de kullanıma uygundur. Kapya biber salçası yemeklerin tadını ortaya çıkaran bir alternatiftir. Tamamen geleneksel yöntemlerle mevsiminde toplanan mahsullerden elde edilir. El yapımı ürünler, lezzetini pratik bir şekilde sofranıza taşır. Doğal, organik biber salçası özel olarak yetiştirilen sebzelerden üretilir. Doğal yapısı, biberin içerisindeki C vitaminini muhafaza etmeyi sağlar. Yemeklerde kullanıldığı gibi, kahvaltılarda da tek başına kullanım için uygundur. Tuzsuz biber salçası hiçbir katkı maddesi eklenmeden imal edilir. Ürünler, verimli arazilerin topraklarında yetişen kaliteli ve lezzetli mahsullerden hazırlanır. İçinde koruyucu madde bulunmaz ve gluten içermez. Bu sayede besin değeri yüksek olur. Biber salçası ezmesi kahvaltılarda tüketilen bir üründür. Tost ve sandviçlerde tüketilebilirken, et yemeklerine meze olarak eşlik edebilir. Kızartma, hamur çeşitleri ve birçok yemeğin yanında tercih edilebilir. İçerisine eklenen sağlıklı besinler, lezzetini arttırır. İsteğe bağlı baharatlandırmalar yapılarak aroması damak zevkine göre şekillendirilir. Açıldıktan sonra 5 gün içerisinde tüketilmelidir. Birbirinden lezzetli ürün çeşitlerine Trendyol üzerinden sahip olabilirsiniz.

Uzun Ömürlü Biber Salçası Saklama Koşulları

Uzun Ömürlü Biber Salçası Saklama Koşulları

Yemeklerde arzuya bağlı olarak acı ve tatlı ürün seçenekleri ile yemekler lezzetli hale gelir. Doğru ve kararında kullanılan salçalar, yemeğin tadının önüne geçmez. Biber salçası markaları arasından damak zevkinize uygun olanı bulup yemeklerinizi lezzetlendirebilirsiniz. İki farklı yöntem ile yapılan ürünlerin arasında lezzet farkı bulunmaz. Uzun süreli kullanım için pişirilerek yapılan ürünler sıklıkla tercih edilir. Pişirilme işleminden sonra güneşte kurutulur. Kavanozlara yerleştirilen salçaların üzerine zeytinyağı eklenerek kapakları kapatılır. Güneşte kurutulan ürünler, suyunu çekene kadar kurutulduktan sonra aynı şekilde kullanılmak üzere saklanır. Biber salçası uzun süreli kullanıma uygundur. Açıldıktan sonra hava ile temasına dikkat edilmelidir. Kavanoz içerisine hava girmeyecek şekilde kapatılmalıdır. Kuru ve serin ortamda muhafaza edilmelidir. Salçaların küflenmesini önlemek amacıyla üzerine zeytinyağı koyulur. Kullandıkça zeytinyağı eklenerek ürünün bozulmasına engel olunabilir. Biber salçası 5 kg, 10 kg kapasiteli kovalarda satışa sunulur. Açıldıktan sonra kavanozlara bölüştürülerek kullanılabilir. Böylelikle uzun süreli koruma mümkün olur. 1 kg, 20 kg biber salçası buzdolabında uzun süre saklanabilir. Biber salçaları, günlük yaşamda geniş kullanım alanına sahiptir. Mutfakların yanı sıra, profesyonel alanlarda da yemeklere eşlik eder. Plastik, cam ve teneke kutularda satışa sunulur. Cam kavanozlarda saklanan biber salçaları, uzun ömürlü olabilir. Geniş kullanım alanı ve çeşitleri, yemekleri lezzetli hale getirir. Lezzetli ürünler, tamamen doğal yollardan elde edilir. Yemeklerle özdeşleşen bu ürünler, besinlerle kaliteli bir ahenk oluşturur. Kampanyalı ürünler yüksek memnuniyet avantajları ile kolay erişim imkanı sunar. Çeşitli yemeklerde kullanıma uygun olan ürünleri her öğünde kullanabilirsiniz. Lezzeti ile dikkat çeken ürünlere ulaşmak için Trendyol’u tercih edebilirsiniz.

Bütçe Dostu Biber Salçası Fiyatları

Bütçe Dostu Biber Salçası Fiyatları

Birbirinden farklı tatlara sahip olan ürünler, yemeğin tadını bastırmadan tamamlamasına olanak tanır. Binbir emekle hazırlanan yemekler ile tamamlanan biber salçaları, her sofra kültürüne uygun yapıdadır. Organik biberlerin ezilmesiyle elde edilen lezzetler, müşteriler tarafından büyük beğeni toplar. Biber salçası fiyatları yapılan yöreye göre farklı seviyelerde yer alır. Ürünlerin ambalaj hacmi, marka ve gramajı fiyata etki eden unsurlardandır. Bununla birlikte, ürünün yoğunluğu ve yapılış aşaması fiyatı belirler. Biber salçalarının tatlı ve acı seçenekleri de fiyata etki eder. Makine yapımı ve el yapımı salçaların fiyatları farklı seviyelerde olabilir. Biber salçası satın almadan önce yorumları inceleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz. Aradığınız ürün ile ilgili fikir edinmeniz, yapılan alışverişte yol gösterici etkendir. Biber salçası tavsiyelerinden yararlanarak ürünün donanım ve kalitesi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu değerlendirmeler, satın alınan ürün hakkında kapsamlı bilgi sahibi olmaya olanak tanır. Biber salçası indirimlerini takip ederek beklentinize uygun seçimler yapabilirsiniz. Fiyat aralığını belirleyerek aradığınız lezzete hızlı ulaşabilirsiniz. Biber salçası online alışverişe özel kampanyalardan yararlanarak istediğiniz ürüne cazip fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Bu noktada, yapılan yorumlar ve puanlamalar müşterilerin seçim yapmasına yardımcı olur. Lezzetli çeşitlere ekran üzerinden ulaşarak, görsel ve detaylar incelenerek değerlendirme yapılabilir. İdeal fiyat belirlemesinin yanı sıra biber salçasının içeriği ve yapılışı hakkında da fikir sahibi olabilirsiniz. Filtreleme özelliği ile ürünleri listeleyebilir, uygun lezzete kolay ulaşabilirsiniz. Bu özellikler ile ilk kez seçim yapacak müşteriler gerekli tüm bilgilere kolaylıkla erişme imkanına sahip olurlar. Biber salçalarının gramaj, hacim seçenekleri restaurant ve cafeler için de kullanıma uygundur. Beklentileriniz doğrultusunda arzu ettiğiniz biber salçası çeşitlerini Trendyol üzerinden satın alabilirsiniz.

Ev Yapımı Biber Salçası Kaç Yıl Dayanır?

Hiçbir katkı maddesi kullanılmadan imal edilen ev yapımı biber salçası, hava almadan muhafaza edildiği sürece 1 yıl boyunca dayanabilir. Konserve, plastik, tetra pak ya da cam şişelere basımı sırasında vakumlanan bu gıda; açıldıktan sonra gereken saklama koşullarına uyulduğu sürece 3 ay boyunca tüketilebilir. Ev yapımı biber salçası, güneşte kurutma yöntemi ile hazırlanmış ise geçerli olan bu durum; kaynatma yöntemiyle elde edilen ürünler için geçerli değildir. Dayanma süresi uzun olan güneşte kurutulmuş ev yapımı biber salçası; doğru şekilde muhafaza edilirse 1 yıl dayanabilirken kaynatma gıdaları kısa sürede tüketmek önerilir. Ev yapımı biber salçasının dayanıklılık süresini uzatmak için önerilen yöntemlerden faydalanarak son derece taze şekilde muhafaza edebilirsiniz.

Biber Salçası Nasıl Saklanır?

Kapağı açıldıktan sonra kısa sürede tüketilmesi önerilen ev yapımı biber salçasının buzdolabına konulması sağlık açısından gereklidir. Tazeliğini muhafaza eden ev yapımı gıdaların besin değeri yüksek olur. Güneşte kurutma yöntemi ile elde edilen alternatiflerin buzdolabı yerine kuru, serin ya da ışık almayan bir bölmede muhafaza edilmesi uygundur. Bir yıl tazeliğini koruyabilen gıdaların küçük kavanozlar halinde şişelenmesi durumunda, üzerine zeytinyağı dökülmesi önerilir. Kutunun yüzeyi hava almayacak şekilde kapatılırsa tazeliğini koruyan biber salçasının üzerine zeytinyağı dökmek küflenmesini önleyebilir. Özellikle buzdolabına konulan kaynatılarak hazırlanmış ürünlerin saklama süresi 3 ay olduğu için dikkat edilmelidir. Bu gıdaları buzdolabı poşetlerine koyarak derin dondurucuda muhafaza etmek de mümkündür. Tek kullanımlık paketler halinde dondurucuya sakladığınız biber salçasını çözdürerek kullanabilirsiniz.

Biber Salçası Nerelerde Kullanılır?

Yemeklere kattığı lezzet ve renk sayesinde tüm mutfaklarda karşınıza çıkan salça çeşitlerinin kullanıldığı tarifler farklılık gösterir. Biber salçasının karıştırıldığı tüm yemeklerin rengi, yoğun kırmızı olduğu için bir kaşık kullanılması yeterlidir. Özellikle yöresel yemeklerde, kısır ve çiğköfte gibi tarifler içerisinde sık tercih edilen ev yapımı biber salçası; son derece lezzetli gıdalar için değerlendirilir. Sulu yemeklere renk ve tat katan bu gıda, mercimek köftesi yapımında da kullanılır. Yoğurtlu tarifler ya da mezeler üzerine sos yaparken faydalanabileceğiniz bir kaşık biber salçası, yağda kavrularak eşsiz bir lezzet kazanır.