İlgili Kategoriler
Hacim
Ek Özellik
Fiyat
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
"

Salep

" araması için 759 sonuç listeleniyor
Kahve Dünyası Salep 20gr X 24 Adet

Kahve DünyasıSalep 20gr X 24 Adet

(18)
Salep 20gr X 24 Adet
49 TL
Sepete Git
Kahve Dünyası Salep 20 gr (40'lı)

Kahve DünyasıSalep 20 gr (40'lı)

(162)
Salep 20 gr (40'lı)
124,90 TL
Sepete Git
Casvaa Coffee Salep 200gr

CASVAA COFFESalep 200gr

(9)
Salep 200gr
137,75 TL
2 Adede %10
Sepete Git
Nestle Salep 17 gr 24'lü Paket

NestleSalep 17 gr 24'lü Paket

(131)
Salep 17 gr 24'lü Paket
155 TL
Sepete Git

Lezzetli Salep Çeşitleri ve Fiyatları

Soğuk kış günlerinde sıklıkla tercih edilen içeceklerinden biri olan salebin geçmişi, çok eski dönemlere kadar dayanır. Hatta günümüzün popüler içecekleri çay ve kahveden daha önce yaygınlık kazanmıştır. İlk olarak Orta Doğu bölgesinde ortaya çıkan salep, 17. yüzyıldan itibaren başta İngiltere olmak üzere Avrupa’nın birçok noktasında tüketilen bir içeceğe dönüşmüştür. O dönemde daha çok gül suyu ya da portakal çiçeği katılarak tatlandırılıyordu.

Salep, Anadolu orkidesi olarak bilinen bitkinin toprak altında kalan yumru kısımlarından elde edilir. Bu yumrular toplandıktan sonra su ya da süt içinde haşlanır; sonrasında kurutulur. Son aşamada da kurutulan yumruların öğütülmesi ile bugün salep tozu olarak bilinen ürün elde edilir. Bu tozun süt ya da tercihen su içinde kaynatılması ile salep içime hazır hâle gelir. İçecek olarak tüketilmesine ek olarak dondurma ve çeşitli macunlar gibi tatlıların yapımında da salep kullanılabilir.

Salep Çeşitleri Nelerdir?

Salep Çeşitleri Nelerdir?

Salep hem ülkemizde hem de tüm dünyada tüketilen geleneksel bir gazsız içecek türüdür. Piyasada çok farklı salep çeşitleri bulunur. Bu konudaki en net ayrım, içime hazır sıvı hâldeki ürünler ile toz formdaki, su ya da süt ile hazırlananlar arasında görünür. Günümüzde salebin toz hâlinde paketlenmiş çeşitleri daha kolay ulaşılabilir durumdadır ve buna bağlı olarak daha yoğun rağbet görür.

Toz salepler de kendi içlerinde farklı gruplara ayrılabilir. Ambalaj şekli bu konudaki belirleyici faktörlerinden biridir. Tek içimlik paketler, bir porsiyon için kullanmanız gereken miktarda salebi barındırır. Bunları sıcak süt ya da kahvenin içine döküp karıştırarak lezzetli bir içecek hazırlayabilirsiniz. Bunun yanında daha fazla miktarda salep içeren paketler de vardır.

Paket içinden istediğiniz miktarda toz alarak içeceğinizi hazırlamanıza olanak sağlayan bu ürünlerin avantajı salebinizin kıvamını sizin ayarlayabiliyor olmanızdır. Şayet tercihiniz daha yoğun kıvamlı içeceklerden yana ise bu şekilde hazırlanan ürünleri tercih edebilirsiniz. Fakat bunlar da kendi içlerine birtakım dezavantajlar taşır. Bunların ilki, salebin tazeliğinin korunmasının zor olmasıdır. Bir kez açılan bir ambalajın içinde kalan salebin taze kalabilmesini sağlamak ekstra bir özen gerektirir. Metal ya da teneke kutulu ve açılır kapanır ağza sahip paketler, bu tür sorunları yaşamak istemeyenler için idealdir. Yüksek miktarda toz içeren çeşitler, hijyen konusunda da bazı sorunlar oluşturabilir. Ambalaj içerisinden almak için kullandığınız kaşığın tam kuru ya da temiz olmaması hâlinde istenmeyen sonuçların ortaya çıkabilir.

Salep genel itibariyle sade olarak tüketilen bir üründür ama son dönemde aromalı çeşitleri de farklı markalar tarafından satışa sunulur. Çikolatalı salep bu alanda akla gelen ilk örneklerden biridir. Klasik tipteki salebin içerisine bir miktar çikolata katılması ile oluşturulan bu içecek, daha özgün tarifler denemeyi sevenler için son derece uygundur. Damla sakızı, sıcak içeceklerin aromalandırılması için sıklıkla kullanılanılır. Damla sakızlı kahve, özellikle ülkemizin Ege bölgesinde oldukça yaygındır. Bu hoş kokulu malzemenin içeceklere verdiği tadı seviyorsanız damla sakızlı salep çeşitlerini de denemeniz tavsiye edilir.

Salebin yanında sık tüketilen gıda maddesinin tarçın olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz., Bu salebe hem iştah açıcı bir görüntü hem de hoş bir tat katabilmek için kullanılır. Kimi salep çeşitleri, tarçın da içerecek şekilde satışa sunulur. Bu alternatiflerden birini tercih ederek bu ürünleri ayrı ayrı satın alma zahmetinden kurtulabilirsiniz.

Light salep son dönemin öne çıkan içeceklerinden biridir. Klasik salep çeşitleri içeriğinde belirli bir miktar şeker bulundururken light alternatiflerde bu oran ciddi anlamda düşürülür. Bu sayede daha sağlıklı bir yapı kazanan bu içecekler, mümkün olduğunca az şeker tüketmeye gayret gösteren kişilerin salebin eşsiz lezzetine varabilmeleri için birebirdir.

Salep kelimesi, yaygın olarak içecek olarak bilinse de bu içeceğin hazırlanmasında kullanılan tozu ifade etmek için de kullanılır. Zira bu toz, sadece içecek değil kimi tatlıların hazırlanması için de önemli bir malzemedir. Dondurmalık salep olarak da anılan bu ürün, özellikle adını aldığı türden tatlıların imalatında tercih edilir. Evinizde lezzetli dondurmalar hazırlamak için doğal salep kullanmanız tavsiye edilir.

Salebin birçok rahatsızlık ve hastalığa iyi gelmesi ile de bilinen bir ürün olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Dağ salebi olarak bilinen çeşidinde kullanılan bitkinin saf hâli olması itibariyle sağlık amaçlı kullanımlar için doğru tercihlerden biri olabilir. Hastalıklara karşı koruyan, yağ yakımını hızlandıran, baş ağrısına iyi gelen ve daha birçok faydası olan gerçek salep ürünlerini düzenli olarak tüketerek daha sağlıklı bir bünyeye kavuşabilirsiniz.

Soğuk Kış Günlerinin Vazgeçilmezi Salep Neler ile Tüketilebilir?

Soğuk Kış Günlerinin Vazgeçilmezi Salep Neler ile Tüketilebilir?

Salep, hem hoş içimi hem de vücut direncini artırması nedeniyle soğuk kış günlerinin vazgeçilmez içeceklerinin başında gelir. Soğuk bir havada vapur yolculuğu yaparken içilecek salebin verdiği keyfi başka bir gıdada bulamayabilirsiniz. Kendi başınıza da keyifle yudumlayabileceğiniz salebi, misafirlerinize ikrâm edebileceğiniz lezzetli seçeneklerden biri olarak da değerlendirebilirsiniz. Tek başına da damak zevkinize fazlasıyla hitap eden salebin verdiği keyfi, yanında tüketebileceğiniz kimi yiyeceklerle de artırabilirsiniz.

Salebin yanında daha çok tatlı yiyecekler tüketilir. Bunlar arasında ilk sırayı kurabiye çeşitleri çeker. Zencefilli ya da tarçınlı kurabiyeler, salebin kendine has aromasını hoş koku ve lezzetleri ile tamamlayabilir. Ortaya güzel bir deneyim çıkabilir. Kek tarzı ürünler de bu içecek ile tüketilmeye son derece uygundur. Salebin özgün aroması elmalı ya da havuçlu kekler ile çok tatminkâr bir birliktelik ortaya koyabilir. Özellikle kışın tüketilen bir tatlı olan sufle de salebiniz ile bir araya geldiğinde sıcacık bir lezzet bütünü oluşturabilir.

Son olarak çikolata ve salebin uyumundan da söz etmek gerekir. İster klasik ister draje formundaki çeşitleri ile bu sıcak içecekten alacağınız keyfi katlayabilirsiniz. Çikolata severlere soğuk günlerde sıcak çikolata içmek de lezzetle bezeli bir deneyim vadeder.

Salep Fiyatları Nasıldır?

Salep Fiyatları Nasıldır?

Aklınızda “Salep satın almalıyım” benzeri bir ses yankılanıyorsa doğru adrestesiniz. Zira Trendyol ürün çeşitliliği ve her daim izlediği uygun fiyat politikası ile her tür alışveriş için olduğu gibi salep almak için de uygun bir platformdur. Bu noktada ilk olarak akıllarda salep kilosu ne kadar sorusu belirebilir.

Salep fiyatı çeşitten çeşide değişir. Örneğin sade bir salep ile aromalı bir versiyonun aynı değerde olmadığını söyleyebiliriz. Aynısı sıvı formdaki ürünler ile toz salep fiyatı için de geçerlidir. Dolayısıyla bu içecek türü için net bir fiyat aralığı belirtmek pek kolay değildir. Fakat Trendyol üzerinden herkes hem kendi damak zevkine hitap eden hem de bütçesini yormayacak salep çeşitlerine ulaşabilir. Salebin lezzetli olduğu kadar sağlıklı da bir içecek olduğunu söyleyebiliriz. Bu içecek vücudun soğuk kaynaklı rahatsızlıklara karşı direncini yükseltebilir. Boğaz ağrısının ve öksürüğün azalmasına yardımcı olur. Hafızayı güçlendirici etkisi vardır. Bu ve daha birçok faydasından yararlanmak için düzenli olarak salep tüketebilirsiniz. Bütçenizi zorlamayacak, hesaplı salep tozu fiyatı için tercih edebileceğiniz doğru adreslerin başında Trendyol gelir.

Salep Neyle Yapılır?

Salep, yabani orkidelerin yumrularından elde edilen toz kullanılarak yapılır. Bu orkide yumruları kurutulduktan sonra bir değirmende toz haline getirilir. Ortaya beyaz renkli bir toz çıkar. Yaban orkide tomurcuklarına da salep ismi verilir. Salep yaparken bu tozu sıcak süt ya da su ile karıştırmak gerekir. Karıştırma işlemi için bir el mikseri kullanılabilir. Bu sayede beyaz toz salep, sıcak sıvı içerisinde homojen biçimde çözünür. Elde edilen içeceğin homojen yapıya sahip olması, tüketim kolaylığı sağlar. Karıştırma işlemi pişirme öncesi ya da pişirme sırasında yapılabilir. Hazır toz salepleri hazırlarken pişirme işlemine gerek olmaz. Hazır toz salep içecekler, bir bardak içerisinde direkt olarak sıcak su ya da sıcak süt ekleyerek yapılır.

Salep Nasıl Pişirilir?

Toz halinde olan salebi içeceğe dönüştürmek için pişirmek gerekir. Pişirme işleminde doğru basamakların kullanılması lezzetli bir içecek elde edilmesini sağlar. Öncelikle salep pişirmek için birkaç mutfak gerecine ihtiyaç duyulur. Yapılan içecek miktarına göre bir cezve ya da tencere kullanılabilir. Pişirme işlemine başlamadan önce malzeme miktarlarının ölçülmesi gerekir. Tam kıvamında bir salep yapmak amacıyla doğru toz ve sıvı miktarı tencereye eklenir. Tenceredeki karışımın pişirme öncesi ve pişirme sırasında sürekli karıştırılması, elde edilen sonucun iyi olmasını sağlar. Orta ateşte karıştırılarak pişirilen salep, kaynamaya başlayınca ocaktan alınabilir. Saf salep kullanıldığında karışıma şeker, vanilya gibi tatlandırıcılar eklenmelidir. Tüketim alışkanlığına göre şeker miktarı ayarlanabilir. Tercih edilen sıvı çeşidi de farklı olabilir. Salep pişirirken tam yağlı süt ve yarım yağlı süt sıklıkla tercih edilen sıvılar arasındadır.

Salep Nerede Satılır?

Salep çeşitleri arasında katkısız, doğal ve saf seçenekler ile diğer malzemeler ile karışım halinde olan türler vardır. Toz içecek karışımlarında salep ile şeker, vanilya tozu, kıvam arttırıcı, tarçın gibi içerikler de yer alır. Tüm bu salep çeşitlerini Trendyol’da bulabilirsiniz. Salep çeşitleri, cam kavanoz ya da vakumlu poşet içerisinde bulunabilir. Toz içecek şeklinde olan ürünler, teneke kutularda satılır. Tek kullanımlık olan mini paketleri de bulabilirsiniz. Birden fazla ürünün yer aldığı avantajlı paketler, uzun süreli tüketim imkanı sunar. Tüketim miktarına göre uygun olan paketleri tercih edebilirsiniz. Güvenilir içeriğe sahip olan salep çeşitlerini Trendyol’dan alabilirsiniz.