placeholder
"

Bikini Takımı

" araması için 14385 sonuç listeleniyor

Bikini Takımı

Bikini Takımı

Denize ya da havuza gitmeyi, sahilde vakit geçirmeyi, yüzmeyi ve bunlar sayesinde rahatlama yaşamayı hemen hemen herkes sever. Günlük hayatınızda modayı takip eden, iyi giyinmeyi seven biri iseniz deniz ya da havuz kenarında da modaya uymak istersiniz. Özellikle kadınlar bikini takımı almak istedikleri zaman sezonun en iyi parçalarını seçmeye çalışırlar ve modaya ayak uydurmak isterler. Sezon ürünlerinden kendi zevkinize göre iyi bir bikini takımı seçmek sizin deniz kenarında bile şık olmanızı sağlar. Birçok seçeneğin ve markanın bulunduğu Trendyol’da size göre de birçok seçenek vardır, internet sitesi üzerinden dilediğiniz parçayı seçebilirsiniz. Ayrıca Trendyol bikini takımı yazarak kendi markasına ait bikini takımlarına da erişebilirsiniz.

Bikini Takımı Seçerken Yardımcı olacak İpuçları

Öncelikle hiçbir kadının “bana yakışmaz” dememesi gerek çünkü her vücut tipine göre yakışacak bir bikini takımı vardır. Seçim yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli husus kişinin kendi vücudunu tanımasıdır. Eğer vücudunuzu tanıyıp ona göre alışveriş yaparsanız deniz ya da havuz kenarının en şık kişisi siz olabilirsiniz. Piyasada her vücut tipine göre bikini takımı mevcut ancak bunların nasıl seçilmesi gerektiğini bilmekte fayda var. Genel olarak elma, kum saati, armut, üçgen ve dikdörtgen diye tabir ettiğimiz vücut tipleri vardır. Bu vücut tiplerinden hangisi sizin vücudunuzla eş ise ona göre bir bikini takımı alabilirsiniz.

Elma Vücut Tipi İçin Bikini Seçimi

Elma tipi vücut omuz ve göğüs çevresinin ölçüsü, kalça çevresinin ölçüsünden daha geniş olan vücut tipidir. Bu vücut tipine sahip kişilerin omuz ve göğüsleri daha ön planda olduğu için seçecekleri bikininin daha fazla omuz ve göğüs çevresine dikkat çekmemesi gerekir. Aksine kalça kısmının daha dikkat çektiği bir bikini seçmek vücudun görünüş olarak dengelenmesini sağlar. Bu sebeple bu vücut tipine sahip olan kadınların bikini üstü olarak düz ve desensiz renkte bir bikini, bikini altı olarak ise daha canlı renklerde ve desenli bikiniler seçmesi daha iyi olacaktır. Ancak hem göğüs çevreniz geniş hem de göğüsleriniz büyük ise destekli bikini takımı tercih etmemelisiniz. Çünkü bu zaten büyük ve geniş olan çevreyi daha da geniş gösterecektir. V yakalı ya da halter yakalı bikini üstleri göğüs çevresi geniş olduğu için daha iyi duracaktır ve toparlayacaktır. Eğer göğüs çevresi geniş ancak göğüsleriniz küçük ise dolgulu bikini takımı alabilir ya da bikini üstü olarak fırfırlı, püsküllü gibi modeller tercih edebilirsiniz. Hatta dilerseniz fırfırlı bikini takımı alarak hem alt hem üst takım şeklinde de giyebilirsiniz.

Armut ya da Üçgen Vücut Tipine Sahip Olanların Seçimi Nasıl Olmalı?

Armut ya da üçgen vücut tipleri genellikle kalça çevresinin omuz çevresinden daha geniş olan vücutları kapsar. Böyle bir vücut tipine sahipseniz yapmanız gereken şey bölgelerin genişliklerini dengelemeye çalışmaktır. Bu dengeyi sağlamak için ister kalça çevreniz daha az genişmiş gibi göstermeye çalışabilir isterseniz de omuz çevreniz daha genişmiş gibi göstermeye çalışabilirsiniz. Dilerseniz her ikisini de yapabilirsiniz. Kalçanızı daha şekilli ve toplu göstermek için koyu renkleri tercih edebilirsiniz. Piyasada birçok modeli bulunan ve adı toparlayıcı bikini takımı olarak geçen takımlardan edinerek kalça bölgenizi daha toplu gösterebilirsiniz. Eğer kalçanızı toparlamak ya da şekilli göstermek değil de kamufle etmek istiyorsanız tercihleriniz şortlu bikini takımı ya da etekli bikini takımı olmalıdır. Bu takımlar sayesinde hiçbir çaba göstermeden kalça bölgenizin genişliğini kamufle edebilirsiniz.

Omuz çevrenizin genişliğini arttırmak için ise üzerinize straplez modelleri tercih edebilirsiniz. Bu şekilde omuz ve göğüs çevreniz daha açık kalmış olacak ve daha geniş görünecektir. Ayrıca şortlu ya da etekli bikini altı giydiğinizde straplez üstler ile kendi tarzınızı kendiniz oluşturabilirsiniz.

Kum Saati Vücut Tipine Yakışacak Bikiniler

Kum saati vücut tipinde omuz ve kalça genişliklerinin ölçüleri birbirine yakındır ve vücutta göze çarpan bir bel oyuntusu vardır. Bu vücut tipine sahip kişilerin belirli bir yeri dengelemeye çalışma ya da kamufle etmeye çalışma gibi bir gayretleri yoktur. Dilerseniz ipli bikini takımı seçip bütün hatlarınızı meydana çıkartabilir, dilerseniz üçgen bikini takımı seçerek keskin bir stil oluşturabilir, dilerseniz de leopar bikini takımı seçerek her ikisini birden yapabilirsiniz. Bu sayede hem hatlarınız daha belirgin olur hem de daha kesin bir stiliniz olur.

Dikdörtgen Vücut Tipini Daha İyi Gösterecek Bikiniler

Dikdörtgen vücut tipi kum saati vücut tipine benzerlikler gösterir. Kum saati tipi gibi omuzların genişliği ve kalçanın genişliği neredeyse eşittir. Buradaki tek fark bel oyuntusunun kum saati tipindeki kadar belli olmamasıdır. Bu vücut tipinde önemli olan göğüs ölçünüzdür. Eğer göğüs ölçünüz büyük ise balenli bikini takımı seçerek göğüslerinizin daha dik durmasını sağlayabilirsiniz. Ancak göğüs ölçünüz küçük ise balensiz bir takım tercih edebilirsiniz. Ayrıca bel oyuntunuzu daha belirgin bir hale getirmek için yatay çizgili, fırfırlı ve hareketli bikiniler seçebilirsiniz. Eğer abartılı şeylerden hoşlanan biri değilseniz kendinize brazilian bikini takım edinebilir ve sade ama şık olabilirsiniz.

Bikini Seçimi Yaparken Ten Renginin Önemi

Bikini takımı seçebilmek için tek önemli kısım vücudumuzun şeklini bilmek değildir. Bunun yanında ten rengimizin de farkında olup buna yakışacak renkler seçmeliyiz. Yanlış renk seçimleri sizi soluk ya da tam tersi fazla abartılı gösterebilir. Bu iki duruma da düşmemek için ten renginize uygun olan renklerde bikini takımları seçmek iyi olacaktır.

Eğer ten renginiz beyaz ya da beyaza yakın bir renkte ise size en çok yakışacak renk siyah olacaktır. Siyah rengi kendini en çok beyaz üzerinde belli eder. Teninizin daha parlak durmasını sağlar ve daha canlı bir görünüm katar. Zaten açık renk olan teninizin daha da soluk durmaması için açık renkler tercih etmemelisiniz. En iyi seçenek siyah olacaktır. Bir an önce kendiniz için siyah bikini takımı edinmelisiniz.

Ten renginiz buğday yani orta koyulukta bir renk ise sizin bikini renginiz kırmızı olmalıdır. Çünkü kırmızı rengi buğday tende çok daha havalı duracaktır. Böylece plajların ve havuz kenarlarının en şık kişisi siz olabilirsiniz. Ayrıca kırmızı renk soluk görünümü yok eder ve daha canlı bir görünüm katar. Hemen kendinize kırmızı bikini takımı bakmaya başlamalısınız.

Ve son olarak eğer esmer tenli iseniz sizin renginiz beyaz olmalıdır. Nasıl ki siyah renk en çok beyazda kendini gösteriyor ise, beyaz renk de kendini en çok siyahın üzerinde gösteriyor. Burada siyahtan kasıt koyu renkler tabi. Esmer teninize giydiğiniz bembeyaz bikininiz ile herkese kendinizden bahsettirebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey birçok model içerisinden kendinize doğru formda olan beyaz bikini takımı bulmak ve almak.

Kamufle Etmek İstediğimiz Bölgeler

Evet maalesef ki kimse her zaman fazla özgüvenli olamıyor. Bazı zamanlar kendinize kusur gibi gelen özelliklerinizi saklamak istiyor olabilirsiniz. Özellikle de konu bikini olunca daha fazla saklama isteği duyuyor olabilirsiniz. Ancak artık saklanmak yerine ufak tefek ipuçları ile kusur gibi gördüğünüz bölgelerinizi kamufle edebilirsiniz. Piyasada artık çok rahatlıkla büyük beden bikini takımı bulunabiliyor. Dilerseniz kamufle etmeden de bu takımlara sahip olabilirsiniz ama eğer vücudunuzun bütünüyle büyük beden bikiniye ihtiyacı yok yalnızca belli bölgeleri kamufle etmeye ihtiyacı var ise bunun için o bölgelere odaklanmak lazımdır.

Eğer göbek ve bel bölgeniz gözünüze kusur gibi geliyor ise kendinize yüksek bel bikini takımı edinmelisiniz. Yüksek belli her şey göbek bölgenizi kamufle edecektir ve eğer fazlalıklarınız var ise bunların daha toplu durmasını sağlayacaktır. Ayrıca yüksek bel bikiniler üst vücudunuzun daha uzun görünmesini de sağlar. Yüksek bel bikininizin üst modelini de seçerken özen göstermelisiniz. Eğer üst bölgeniz geniş işe kalp yaka yerine straplez bikini üstü tercih edebilirsiniz. Bu sayede daha ince durabilirsiniz.

Eğer kalça ya da basen bölgenizde kusur olarak gördüğünüz bir yer var ise seçeceğiniz bikini şortlu ya da etekli olmalıdır. Bu sayede kolayca kalça ve basenlerinizi rahatlıkla kamufle edebilirsiniz. Ayrıca etekli ya da şortlu bikiniyi daha canlı renklerde ve hareketli seçerseniz kalça ve basenleriniz daha fazla kamufle olabilir. Çünkü dümdüz olan bikinilerden ziyade hareketli bikiniler daha vücudu daha doğal bir biçimde toparlanmış gösterir. Bu sebeple kendinize mavi, mor, pembe, sarı ya da yeşil bikini takımı alabilir ve daha canlı bir görünüm elde edebilirsiniz.

Uzun Boylular İçin Bikini Seçimi

Genel olarak uzun boylulara her şeyin yakıştığı yargısı vardır ancak yine de giyim hataları yaparak modadan uzaklaşılmamalıdır ve dikkat etmek gerekir. Örneğin uzun bir boyunuz özellikle de uzun bacaklarınız var ise ve kendinize bikini arıyorsanız seçeceğiniz bikini alt üst takım olursa bir bütünlük oluşturarak vücudunuzun uzunluğunu dengeler. Ancak aldığını takımın rengi ve deseni de önemlidir. Eğer dikey çizgileri olan bir takım alırsanız bu zaten uzun olan boyunuzu daha da uzun gösterecektir. Bu yüzden dikey çizgili değil de yatay çizgili bir bikini seçmek işinizi görecektir. Bu vücut uzunluk dengesini sağlayacaktır. Ayrıca düz renkler tercih etmek yerine karışık renkli bikiniler tercih ederseniz yine vücut uzunluğunuzu dengeleyebilirsiniz.

Kısa Boylular İçin Bikini Seçimi

Eğer boyunuz kısa ise ya da minyon bir kadınsanız kıyafet ve bikini seçimlerinize dikkat etmenizde fayda var. Özellikle bikini seçerken boyunuzu daha da kısa göstermemesi için özenli bir seçim yapmalısınız. Eğer bacak boyunuzu daha uzun göstermek isterseniz seçmeniz gereken bikini modelleri yüksek belli bikiniler olmalılardır. Çünkü yüksek bel bikiniler üst vücudun bir kısmını kapatıp bacak boyunun daha uzunmuş gibi durmasını sağlar. Bu sayede boyunuz daha uzun görünecektir. Ayrıca yüksek bel bikinilerin bikini üstünü straplez model seçerek daha da fazla uzun görünebilirsiniz. Yatay çizgili bikinilerden uzak durmalı ve her zaman dikey çizgili bikinileri tercih etmelisiniz. Ayrıca koyu renk bikiniler de sizi daha uzun gösterecektir.

Atletik Vücutlar İçin Bikini Modelleri

Eğer spor yapan ya da sporcu bir kadınsanız ve vücudunuz atletik bir vücut ise bikini takımı seçimiz herkes gibi olmamalıdır. Atletik vücut tipine sahip kadınların hangi bölgesini daha belirgin hale getirmek istediği önemlidir. Örneğin yaptığınız spor sayesinde omuz ve kollarınız gelişmiş ise ve eğer omuz ve kollarınızı ön plana çıkarmak istiyorsanız bunun için straplez bikini modelini tercih edebilirsiniz.

Eğer güçlü karın kaslarına sahipseniz ve ön plana çıkarmak istediğiniz bölgeniz karın kısmınız ise yüksek bel bikinilerden uzak durmalısınız. Onun yerine normal bel bikinileri tercih etmelisiniz çünkü yüksek bel bikiniler karnınızın bir kısmını kapatacaktır ve ön plana çıkmasına engel olacaktır. Ancak eğer öne çıkartmak istediğiniz bölge bacaklarınız ise işte o zaman yüksek bel bikiniler iyi bir tercih olacaktır. Bu sayede üst vücudunuzu biraz kısaltarak bacaklarınızı daha fazla ön plana çıkartabilirsiniz.

Spor yapıyor ancak yaptığınız spor sayesinde oluşan kasların yazın çok fazla dikkat çekmesini istemiyor ve bu kasları bir miktar gizlemek istiyorsanız yapmanız gereken şey fırfırlı, püsküllü ve hareketli bikiniler kullanarak dikkati bu yöne çekmektir. Bu sayede ön plana çıkan yer kaslarınız değil bikininizin hareketliliği olacaktır. Ayrıca kırmızı, turuncu ya da bu renklere yakın daha sıcak renkler kullanarak dikkati yine kaslarınızdan uzaklaştırabilirsiniz.

Tüm bunların tersine vücudunuzun atletik görünümünü daha da ön plana çıkartmak istiyorsanız kendinize bir yüzücü bikini takımı edinebilirsiniz. Piyasada birçok modeli bulunan bu takımlar sizin yaptığınız sporun daha çok görünmesine ve vücudunuzun gerçek bir atletik vücut olduğunu göstermeye yarayacaktır. Bu sayede plajda bile sporcu kişiliğinizden ödün vermemiş olabilirsiniz.

Saç Renginize Göre Bikini Seçimi

Eğer vücut ölçülerinize, boyunuza ve tabi kendi isteklerinize göre bir bikini takımı bulduysanız ama saç renginizi hesaba katmadıysanız bu bir hata olur. Saç renginiz yüzünüzün de teninizin de ortaya çıkmasındaki en büyük etkenlerden biridir. Eğer bikini seçecekseniz saç renginizi de hesaba katmak gerekir ki çok solgun ya da abartılı bir şekilde canlı durmayın.

Öncelikle saç renginiz sarı ve tonları yani açık renk ise yapmanız gereken şey koyu renkli bikinilere yönelmenizdir. Bu sayede hem yüzünüz hem de teniniz daha canlı duracaktır. Eğer açık renkli bikini takımı tercih ederseniz bu sizi solgun gösterecektir. Bu yüzden saçlarınız açık renk, bikininiz koyu renk olursa zıtların ahengi sayesinde güzel bir görünüm elde edebilirsiniz.

Eğer saç renginiz kumral ve kahverengi tonlarında ise bikininizin rengini daha pastel renkler tercih edebilirsiniz. Pastel renkler sizi ne çok canlı ne de çok soluk gösterir bu sayede renk eşitliğini sağlamış olursunuz ve doğal bir görünümünüz olur. Ancak çok koyu ya da çok açık renklerden kaçınmalısınız çünkü bu renkler sizi abartıya kaçırabilir.

Saç renginiz siyah ya da çok koyu renklerde ise bikininizi açık renk tercih edebilirsiniz. Saçlarınızın rengi sayesinde açık renk bikiniler hoş bir görünüm katar ve bikininizin ön plana çıkmasını sağlar. Ancak koyu renkli bikinilerden uzak durmalısınız, özellikle de uzun saçlarınız var ise. Çünkü hem uzun hem de koyu renk saçlarınız varsa ve bikininizi koyu renk tercih ederseniz bu görünümünüzü boğacaktır. Daha doğal bir görünüm için açık renkli bikiniler seçmelisiniz.

Eğer saçlarınızın rengi bunların hiçbirine uymuyorsa ve değişik renklerde ise bikini seçerken yapmanız gereken şey saç renginizle aynı renk olan bir bikiniyi seçmemenizdir. Örneğin saçlarınızın rengi mavi ise mavi renkli bir bikini takımı seçmemelisiniz çünkü bu sizi ön plana çıkarmaz ve görünümü boğar.

Ayrıca karışık renkli bikini seçmek yerine düz renkleri tercih etmelisiniz. Böylece görünüşünüz karmaşık durmayacaktır. Saç renginizin zıttı bir renk bikini seçerseniz daha çarpıcı ve dikkat çekici bir görünüm elde edebilirsiniz.

Bütün bikini modelleri için Trendyol’u ziyaret edebilir ve birçok seçenek arasından doğru bikini takımını seçebilirsiniz. Ayrıca sezonun yeni bikini takımı modelleri arasından indirimli olanlara da bakarak kendiniz için uygun fiyatlı bikini takımı alabilirsiniz.