"

Behiç Ak Kitapları

" araması için 367 sonuç listeleniyor

Akıcı Dili ile Behiç Ak Kitapları Trendyol’da!

Kitap okumak özellikle de ilkokul çağında olan öğrenciler için çok önemli bir etkinliktir. Çocuklara, okuduğunu anlama ve empati kurma gibi farklı özellikler kazandırır. Kitapların çocuklara kazandırdığı avantajlar nedeniyle de sektörde pek çok hikaye yer alır. Behiç Ak kitapları, sektörde yer alan çocuk hikayelerinin en çok tercih edilenleri arasında yer alır. Behiç Ak hem karikatürist hem mimar hem yazar hem de belgesel yönetmenidir. Çocuk edebiyatı için çeşitli hikayeler üreterek çocuklara insancıl duyguları aşılamaya çalışır. Behiç Ak’ın kitapları sadece hikaye alanında ünlü değildir. Yazarın çocuklar için yazmış olduğu tiyatro oyunu ve karikatür eseri de oldukça ünlüdür. Japonya da bu tiyatro oyunu, çok sevilmekle birlikte ülkede en çok basılan Türk eseri olma özelliğine sahiptir. Çocuklar için yazılan öykülerin açık dil kullanılması, duruluk kuralına uyularak Türkçe olmayan kelimelere yer verilmemesi veya hayal gücünün geniş olması gibi çeşitli özellikleri olmalıdır. Bundan dolayı da çocuklara yönelik öyküler yazmak emek ister. Yazar, çocuklar için daha sade ve hassas bir yazım biçimi kullanır. Geniş hayal gücü ile sözcükleri birleştirerek çocuklara birbirinden farklı konularda hikayeler yazar. Behiç Ak tüm kitapları, çocuk edebiyatının kurallarına uygun olarak yazar. Giriş, gelişme ve sonuç bölümlerini açık bir şekilde işleyerek çocukların öykülerde verilmek istenilen iletiyi hızlıca anlaması için geliştirilir. Bu hikayeler, çocuk hikaye edebiyatına uygun olacak şekilde yazıldığı için okullarda öğretmenler tarafından öğrencilere okutulur. Behiç Ak kitapları 5. sınıf öğrencilerinden 1. sınıf öğrencilerine kadar ortaokul birinci sınıf ve ilkokulda bütün sınıflar için hem konu hem de yazım biçimi olarak uygundur. Genel olarak öğretmen tercihi ile okutulan eserler, konusu ve kolay anlaşılırlığı sayesinde öğrenciler tarafından sevilerek okunur. Bu eserler hem okuma becerisi hem de alışkanlığı kazandırdığı için veliler tarafından da satın alınır. Eğitici ve akıcı olan bu eserleri Trendyol’dan satın alabilirsiniz. Satın aldığınız kitapları çocuklara gönül rahatlığı ile okutabilirsiniz. Çocuklara hem okumayı kolay bir şekilde sevdirebilir hem de okuma becerilerini geliştirebilirsiniz.

Farklı Konuları ile Behiç Ak Hikaye Kitap Serileri

Farklı Konuları ile Behiç Ak Hikaye Kitap Serileri

Okuma kitapları, çocukların eğitim ve öğretim hayatı için önemli olan faktörlerin başında yer alır. Özellikle de okumayı öğrendikten sonra öğretmenler hem akıcı bir şekilde okumanın sağlanması hem de okuma alışkanlığı kazanılması amacıyla ilkokul öğrencilerini okumaya teşvik eder. Behiç Ak kitapları serisi de öğretmenlerin sıkça tercih ettiği öykü serilerinin başında gelir. Çocukların ilgisini çoğunlukla tek bir karakterin etrafında dönen eğlenceli ve geniş olay örgüsü çeker. Bundan dolayı da özellikle tek karakter baz alınarak yazılan seriler çocukların ilgi odağı olur. Yazar, güçlü kalemi ile çocuklar için pek çok eser ve seri seçeneği sunar. Behiç Ak Tombiş Kitaplar serisi öğrenciler arasında hem yazım ve anlatım biçimi hem de konusu bakımından oldukça sevilir. Set, beş hikayeden oluşur ve aralarında “Benim Bir Karışım”, “Ben Ne Zaman Doğdum?” gibi eserler yer alır. Tek karakter etrafında dönen olay dışında hikayeler arasında karakter bağı bulunmayan öykü setleri de çocuklar tarafından sevilerek okunur. Gülümseten Öyküler isimli sette ise “Buzdolabındaki Köpek”, “Akvaryumdaki Tiyatro”, “Geçmişe Tırmanan Merdiven” gibi hikayeleri yer alır. Bu hikayeler, çocukların ilgisini hem görsel olarak hem de konu olarak üzerinde toplar. Belirli bir olay sonucunda, karakterlerin hissettiği duyguları çocukların de hissetmesini sağlayarak empati duygusunun gelişmesine yardımcı olur. Çocukları fark ettirmeden olay üzerinde fikir yürütmeye yönlendirir. Böylelikle çocukların okuduğunu anlamasını ve yorumlamasını sağlar. Okuduğunu anlama yetisi gelişen çocuklar, genellikle kendini daha iyi ve kolay bir şekilde ifade eder. Konuşurken düzgün bir diksiyon ile dili rahat bir şekilde kullanır. Okudukça gelişen okuduğunu anlama yetisi ise özellikle de sınavlar için oldukça önemli olan bir etkendir. Behiç Ak çocuk kitapları ve setleri çocuklara sıkıcı gelen okuma eylemini, çocukları eğlendirerek sevdirir. Çocuklar için akıcı bir dil ile birlikte akıcı bir olay örgüsü de kurar. Küçük okurlar, bir sonraki sayfalarda neler olacağını ve olayın sonunun nasıl biteceğini merak eder. Olayın sonuna hızlı bir şekilde ulaşmak için eseri her gün okuyarak okuma alışkanlığı kazanır. Böylelikle de bu hikayeler, dili düzgün kullanma ve okuduğunu anlama yetisi gibi önemli olan özellikleri çocuklara kazandırır. Gelişime katkı sağlamasının yanı sıra eğlenceli konusu ve akıcı dili ile çocukların keyif aldığı etkinlikler arasında yer alır. Behiç Ak yeni kitabı ve daha önceden yayınlanmış olan eserleri satın alarak çocukların okuma gibi önemli bir konuda ilerlemesini sağlayabilirsiniz. Trendyol sayesinde bu hikayeleri kolayca bularak inceleyebilir, çocuğunuzun veya öğrencilerinizin ilgi alanı ile uyuşan hikayeleri set halinde veya tek bir şekilde satın alabilirsiniz. Bu sayede okumayı öğrenen öğrencilerin eğlenirken keyif almasını sağlayabilir, gelişimine katkıda bulunabilirsiniz.

İlkokul Öğrencileri İçin Behiç Ak Hikaye Kitapları

İlkokul Öğrencileri İçin Behiç Ak Hikaye Kitapları

Behiç Ak hikaye kitapları genel olarak ilkokul çağındaki öğrenciler için uygundur. Bu öyküler hem konu olarak hem de zengin görseli ile öğrencilerin ilgisini toplar. Öğrenciler ilgi ile öyküleri okurken kendilerini birçok noktada ve önemli olan konularda geliştirirler. Bundan dolayı da bu kitaplar hem öğretmenler hem de ebeveynler tarafından oldukça beğenilir. Yazar, 1. sınıftan 4. sınıfa kadar bütün ilkokul öğrencileri için çeşitli öyküler kaleme alır. Özellikle okumaya yeni geçen öğrenciler için öyküler yazmanın pek çok kuralı vardır. Birinci sınıflar için yazılan kitapların yazımından resimlerine kadar çeşitli özelliği olması gerekir. Öğrenciler okumaya yeni geçtiğinden ötürü sayfalarda yer alan harfler ve resimler dikkat çekecek veya göz yoracak şekilde tasarlanmaz. Öğrencilerin resimlere değil öykünün konusuna odaklanması ve sayfanın kalabalık görünmemesi sağlanmalıdır. İlkokul ve özellikle de birinci sınıflar için satır boşlukları birbirine çok yakın olmamalıdır. Behiç Ak 1. sınıf kitapları da bu özellikler dikkate alınarak basılır. Öğrencilerin daha iyi anlaması için açık bir dil kullanılır. Satırlar arası boşluk öğrencileri sıkacak şekilde yakın değildir. Kelimelerin birbirine yakın olması öğrencileri psikolojik olarak olumsuz etkiler kelimelerin yakınlığı sayfayı boğucu gösterir. Bu sebepten ötürü özellikle de satırlar arası boşluğa, basım esnasında dikkat edilir. Böylelikle yazılanlar daha rahat bir şekilde okunur. Behiç Ak 3. sınıf kitaplarından 2. sınıf kitaplarına birçok öykü kaleme alır. Çocuk öykü edebiyatı için gerekli olan kurallara dayalı bir şekilde olayları öğrencilere aktarır. Bu özellikler, kitabı sevdirerek öğrencilere okuma alışkanlığı kazandırır. Bu özelliklerinden dolayı da başta öğrenciler olmak üzere pek çok kişi yazarın öykülerini severek alır. Yazarın tek yazılan öyküleri olduğu gibi set halinde olan öyküler de vardır. İster set ister de tek kitap halinde satın alabileceğiniz kitapları almak isterseniz Trendyol’dan rahatlıkla inceleyebilirsiniz. İncelediğiniz öyküler ve setler arasından en uygun gördüğünüzü satın alarak çocuğunuz veya öğrencinize okuduğunu anlama, okuma alışkanlığı gibi oldukça önemli olan özellikleri ve kitapları kolayca sevdirerek kazandırabilirsiniz.

Etkileyici Konuları ile Behiç Ak Öyküleri

Etkileyici Konuları ile Behiç Ak Öyküleri

Sektörde yazarın çocuklar için oldukça fazla kitabı yer alır. Yazar, öyküsünde geçen olayları genellikle dikkat çeken konuları işleyerek kaleme alır. Yaşasın Ç Harfi Kardeşliği öyküsü ile çocukların ilgisini toplar. 2013 yılında yayınlanan kitap toplam olarak 12 bölümden meydana gelir. Ali adında bir çocuğun başından geçen olayları anlatır. Olaylar anlatılırken sanal dünya ile gerçek dünya arasında gidip gelen ve 5. sınıf öğrencisi olan Ali’nin yaşadıkları yazarın çizdiği karikatür benzeri desenler ile desteklenir. Ali’nin amcasının, ürünlerin kullanım süresini kısaltan bir mühendis olması ve ürünlerin ne zaman bozulacağını gösteren bir gözlüğe sahip olması gibi detaylar da çocuklar tarafından oldukça ilgi ile karşılanır ve unutulmaz. Yazar, Çatıdaki Gezegen öyküsünde de oldukça dikkat çeken konuyu kaleme alarak hayal gücünün gelişmesine yardımcı olur. Çok iyi iki arkadaş olan Serdar ve Ceren çatıda kitap okurken güneş tutulması gerçekleşir. Tutunma sonucu çatıda bazı öykü kahramanları ortaya çıkar. Don Kişot ve Dede Korkut gibi önemli öykü kahramanları ortaya çıkarak Serdar ve Ceren ile vakit geçirir. Güneş tutulmasını sona ermesi ile karakterler kaybolur. Yazar Dede Korkut, Don Kişot gibi karakterleri bilmeyen okurların merak etmesini sağlayarak sadece okuma alışkanlığı gibi beceriler kazandırmaz aynı zamanda da çocukların diğer kitaplara ilgi duymasını sağlar. Güneşi Bile Tamir Eden Adam öyküsü de diğer öyküler gibi konusu bakımından oldukça ilgi çeker. 2015 yılında yayınlanan kitap sadece konusu ve anlatım biçimi ile değil resimleriyle de ilgi toplar. Fazla ve gereksiz tüketim ile ilgili öğütler veren yazarın bu kitabı özellikle de çocuk okurlar tarafından oldukça beğenilen öyküler arasında yer alır.

Beğenilen Konuları ile Behiç Ak Hikayeleri

Beğenilen Konuları ile Behiç Ak Hikayeleri

Hikayeler çoğu çocuğun vazgeçilmezleri arasında yer alır. Behiç Ak öykülerinde oldukça ilgi çeken konuları kaleme alır. Bundan dolayı da eserleri küçük okurları tarafından çok sevilir. Galata’nın Tembel Martısı, 2019 yılında yayınlanır. Birçok ana mesaj içerir ve toplam olarak 17 bölümden meydana gelir. Eserlerin verdiği mesajlar doğa ve hayvanlar ile ilgili olmasının yanı sıra teknoloji sonucu meydana gelen bazı olumsuzları da içerir. Yazar, kitapta yer alan Hülya karakteri ile okurlarını doğa ve hayvan severliğe özendirirken Emre karakteriyle de teknolojiyi iyi yönde kullanmaya özendirir. Öyküde özellikle de Emre’nin uçamayan tembel martıyı uçurmak için bir alet icat etmesi çocukların ilgisini çeker ve pek çok çocuğun teknolojiyi sadece insan için değil diğer canlılar içinde kullanılması gerektiğini aşılar. Kedilerin Kaybolma Mevsimi hikayesi ise 2009 yılında basılır. Hikaye bilinmeyen sebeplerden dolayı aniden ortadan kaybolan kedileri Sevgi adında bir kızın aramaya başlaması ile başlar. Oldukça fazla merak unsuru içeren hikaye, okurları üzerinde de büyük bir merak uyandırır. Bu merak unsuru sayesinde yazar okurlarına hem okuma alışkanlığı kazandırır hem de kedilere ne olduğu ile ilgili fikir yürütmelerini sağlar. Vapurları Seven Çocuk öyküsü ise 2011 yılında yayınlanır. Küçük yaşta babasını kaybeden ve çalışmak zorunda olan 9 yaşında bir çocuğun hayatını konu edinir. Balon satarak para kazanmaya çalışan Fırat vapur seferleri ile diğer tarafa geçerek balon satar. İnsanların vapurdan rahatsız olup şikayet etmesi ile vapur seferleri tehlikeye girer. Bunun üzerine Fırat olaya el atar ve Fırat’ın hikayesi başlar. Öyküde genel olarak bir amaç için en iyi şekilde çabalamak gerektiği ve eski değerlere sahip çıkılması gerektiği vurgulanır. Oldukça beğenilen konular suna öyküleri Trendyol'dan satın alabilirsiniz.

Güçlü Mesajları Olan Behiç Ak Kitapları

Güçlü Mesajları Olan Behiç Ak Kitapları

Behiç Ak, yazdığı hikayeler ile okurlarının hayal güçlerini genişletmeye çalışır. Eve Giren Küçük Tren hikayesi toplumsal konular ele alınarak kaleme alınır. 2015 yılında 144 sayfa olarak yayınlanan hikaye, zayıflayan komşuluk ilişkilerini konu alarak çocuklara komşuluğun ve bir olmanın önemini aşılar. Dedesinin hayalini gerçekleştirmek için köye gelen Münevver’in birbiriyle konuşmayan köy halkının arasındaki ilişkileri düzeltmeye çalışması ile hikaye başlar. İnsanlar arasında geçen birtakım olumsuz olayların tatlıya bağlanması ve işbirliği ile Münevver’in dedesinin hayali olan trenin yapılması sonucu çocuklar hem bir olmayı hem de komşuluğun önemini öğrenir. Geçmişe Tırmanan Merdiven hikayesi mahalledeki köşke yeni taşınan gizemli bir yazarı araştıran Doğaç isimli çocuğun köşkün merdivenlerini tırmanarak yazarı merak etmesi ile başlar. Toplam olarak 15 bölümden meydana gelen hikayede, merak ile başlayan ve gelecekte ünlü bir yazar olan Doğaç’ın serüvenleri anlatılır. Temelinin merak unsurundan oluştuğu hikaye de Doğaç yazarın hikayesini öğrenir fakat arkadaşı olan Sultan’a söylemez. Yıllar geçer Sultan çok merak ettiği sorunun cevabını Doğaç’ın kitabında bulur. Doğaç, kitapta yazarın hikayesini kaleme alır. Hikayede yazarın ve Doğaç’ın pes etmeden adım adım yazarlığa doğru ulaşan serüveni anlatılarak çalışmanın önemini vurgular. Behiç Ak Bebek Annem hikayesinde ise sevginin önemi vurgulanır. Ziya adında bir ilkokul öğrencisi okula hiç gelmeyen sıra arkadaşı olan Şule’yi merak eder. İlerleyen zamanlarda Şule’nin annesinin hasta olduğunu öğrenir. Hikayede yer alan diğer karakterle birlikte Şule’nin annesinin iyileşmesi için ellerinden geleni yaparlar. Hikaye sadece sevgiyi değil birlik olmanın önemi de aşılar. Pek çok mesaj içeren hikaye çeşitlerine Trendyol'dan ulaşabilirsiniz. Hikayeler arasında istediğiniz satın alarak çocukları çeşitli alanlarda eğiten bu eserlere sahip olabilirsiniz.

Uygun Fiyatlar ile Behiç Ak Kitap Fiyatları

Uygun Fiyatlar ile Behiç Ak Kitap Fiyatları

Behiç Ak kitap fiyatları, farklı olan etkenlere bağlı olarak belirlenir. Bu etkenlerden biri yayınevleridir, yayınevlerinin ve çalışma sürelerinin farklı olması gibi etkenlere göre fiyat seçenekleri belirlenebilir. Behiç Ak karikatür kitabı çeşitlerinden öykü kitabı çeşitlerine kadar pek çok alanda yazar. Karikatür kitaplarında olduğu kadar öykü kitaplarında da resim ve desenler kullanır. Bundan dolayı da matbaa basımı, fiyatı belirleyen etkenler arasında yer alır. Basım için kullanılan mürekkep çeşitlerinin ve kağıtların kalitesi de fiyatı belirlerken oldukça önemlidir. Kalitesiz kağıt üzerine basılan yazıların okunamayacağı ya da güzel bir görüntü sunamayacağı gibi, kalitesiz mürekkep de aynı şekilde görüntüyü bozar veya yazıların okunmasına engel olur. Bundan dolayı da basım esnasında kaliteli ürünler ve maddeler kullanılması gerekir. Bu maddelerin kalitesinin de fiyatı belirleyen etkenler arasında yer alması kaçınılmaz olur. Kapaklarının tasarımı, yazıların puntosu ve kaliteli olması da önemli olan etkenler arasında yer alır. Baskı sayısı ve kitap boyutları da fiyatı belirleyen etkenlerden biridir. Aynı zamanda kitabın fiyatı, birlikte satıldığı diğer ürün seçeneklerine göre de belirlenir. Genel olarak tek veya set olarak satılsa da yazarın diğer hikayeleriyle birlikte de satılabilir. Farklı kitaplar ile birlikte satılması durumu da fiyatı belirleyen etkenler arasında yer alır. Bu fiyatlar, oldukça farklı etkenler ile belirlense de her bütçeye hitap ettiğinden rahatlıkla satın alınabilir. Behiç Ak kitapları fiyat seçenekleri bakımından her bütçeye hitap eder. Eğer yazarın pek çok kişi tarafından beğenilen ve ilgi ile okunan kitaplarından almak isterseniz, hikaye çeşitlerini inceleyebilirsiniz. İncelediğiniz çeşitlerden ilginizi çeken hikayeleri Trendyol aracılığıya uygun fiyatlar seçenekleri ile sahip olabilirsiniz.