"

Çeyrek Altın Bileklik

" araması için 2822 sonuç listeleniyor

Çeyrek Altın Bileklik Modelleri ve Fiyatları

Günlük hayatınızda kombininizi aksesuarlar ile rahatlıkla tamamlayabilirsiniz. Gündüz ve gece için tercih edilen aksesuarlar genelde farklılık gösterir. Çeyrek altın bileklik 7 gün 24 saat takılabilen bir aksesuardır. Özellikle şık ve resmî davetlerde göz kamaştırıcı güzellikleri ile bu bileklikler sıkça kullanılır. Kadınların, erkeklerin hatta çocukların bileğinde görebileceğiniz çeyrek altın bileklikler her yaş grubuna hitap eder. Altın ayarından materyaline kadar çok fazla çeşit ile sunulan bu bileklikler her tarza uyum sağlamayı başarır. Bu sayede zevkinize hitap eden bir modeli kolayca bulabilirsiniz. 8, 14, 22 ya da 24 ayar çeyrek altın tercihinde bulunduktan sonra kordon kısmının materyalini seçebilirsiniz. Deri, zincir veya ip kordon sayesinde ürün bileğinizde daha şık durur.

Birbirinden farklı markalar bu ürünü daha da çeşitlendirmeyi amaçlar. Tasarım sırasında farklı renkte kordonlar, nazar boncuğu ya da inci gibi materyaller kullanmayı tercih ederler. Böylece çeyrek altın bileklik modelleri her geçen gün daha şık ve modern bir görünüme kavuşur. Son derece hafif olan bu ürünü bileğiniz rahatsız etmez. Hatta bu ürünleri farklı bileklikler ile de kombinleyebilirsiniz. Sapsarı, parlak ve göz alıcı bu bileklik sayesinde gözler her zaman üzerinizde olur. Bileğinizin tek ya da birden fazla çeyrek altınla ışıldamasını sağlayabilirsiniz. Birbirinden farklı çeyrek altın bileklik modellerinden tarzınıza uygun olanı seçebilirsiniz.

Çeyrek Altın Bileklik Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Çeyrek Altın Bileklik Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Çeyrek altın bileklik modelleri oldukça çeşitlidir. Üründe kullanılan altının ayarı, kordon materyali ve işçilik gibi unsurlardaki farklılık, değişik modellerin ortaya çıkmasını sağlar. Sıkça tercih edilen ürünler 14 ve 22 ayar çeyrek altın bilekliklerdir. Altın ayarları ürünün ne kadar saf olduğuna işaret eder. 14 ayar çeyrek bileklik yaklaşık %58,3 saf altından oluşur. 22 ayar bileklik ise farklı bileşenlere sahip olabilir. Bu sayede dayanıklılığı arttırılır. Altının içine eklenen gümüş, çinko ve bakır gibi materyaller ürünün daha farklı bir renkte görünmesini sağlar. Gümüş çeyrek altın bileklik diğer ürünlere oranla daha beyaz görünür.

Rengin yanı sıra tasarım da çeyrek bilekliklerin farklılaşmasında rol oynar. Reşat çeyrek altın bileklik Osmanlı dönemini yansıtan tasarımları sevenler için son derece idealdir. Reşat altın, Osmanlı İmparatorluğu’nun son döneminde üretilen paralara verilen isimdir. Bilekliklerde de kullanılan reşat altın, ipli veya zincirli kordonlar ile tamamlanır. Bu ürün sıklıkla 14 veya 22 ayar olarak üretilir. Reşat altın bileklikler genelde yatırımlık bilezik olarak da tercih edilir. Yarım çeyrek altın bileklik de çok tercih edilen bir modeldir. Çeyrek altına oranla çap olarak daha büyük olan bu bilezik ile girdiğiniz ortamlarda ışık saçabilirsiniz.

Renk ve tasarım çeşitliliğinin yanı sıra çoklu çeyrek altın bileklikler de vardır. Bu modeller ile tek çeyrek altının sarı rengini ve parlaklığını 2 veya 3 katına çıkarabilirsiniz. Sıklıkla tercih edilen modellerden biri 3’lü çeyrek altın bilekliktir. Ağırlık yapmayan bu ürünü gece gündüz çok rahat kullanabilirsiniz. 3 tane aynı boyda çeyrek altından oluşan bu bileklik son derece şık ve gösterişlidir. Bir diğer popüler ürün ise 5’li çeyrek altın bilekliktir. Yan yana dizilmiş aynı boydaki çeyrek altınlar oldukça göz kamaştırıcıdır. Daha gösterişli bir model arayışında olanlar ise 10’lu çeyrek altın bileklikleri tercih edebilir. Bu ürünü şık davetlerde veya yemeklerde tercih edebilirsiniz. Bileğinizdeki ışıltı sayesinde gözler sizin üzerinizde olur. Daha zarif, bileğinizde varla yok arası bir ürün isterseniz küçük çeyrek altın bilekliklere göz atabilirsiniz.

Farklı kordon tasarımlarını seviyorsanız ipli çeyrek altın bileklik tercih edebilirsiniz. Dilerseniz bu ürünleri daha tok duran kauçuk çeyrek altın bileklik ile kombinleyebilirsiniz. Daha sarı görünen bir takı için zincire dizili çeyrek altın bileklik modelleri idealdir. Kordondan ziyade bileklikte farklı materyallerin bulunmasını da isteyebilirsiniz. Sade tasarımların yanı sıra nazar boncuklu çeyrek altın bileklik de kullanıcılar arasında çok sevilir. Modelin daha net görünmesini isteyenler çerçeveli çeyrek altın bileklik takmayı tercih eder. Sallanan ürünleri seviyorsanız kulplu çeyrek altın bileklik modellerini inceleyebilirsiniz. Bileğinizde sallanan çeyrek altın elinizi her hareket ettirdiğinizde çevrenizdekilerin dikkatini çeker.

Şık Çeyrek Altın Bilekler Hangileridir?

Şık Çeyrek Altın Bilekler Hangileridir?

Birbirinden şık çeyrek altın bileklikler vardır. Bunların başında renkli ipli çeyrek altın bileklikler gelir. Renk renk iplerin çeyrek altın ile olan uyumu oldukça göz kamaştırıcıdır. Özellikle kırmızı ipli çeyrek altın bileklik sıkça tercih edilen ürünlerden biridir. Kırmızı ve sarının uyumu kullanıcılar tarafından çok beğenilir. Daha sade bir kordon seçerek çeyrek altını ön plana çıkarmanız da mümkündür.

Siyah ipli çeyrek altın bileklik sade ve oldukça şık bir üründür. Çeyrek altının daha da ışıldamasını sağlayan siyah ip ince olmasına rağmen son derece dayanıklıdır. Siyah kadar şık ve sade olan bir diğer ürün ise deri kordonlu çeyrek altın bilekliktir. Deri kordonu kalın ya da ince seçebilirsiniz. Bu kordon sayesinde bileğinizdeki çeyrek altın dikkat çeker. Ürünün daha tok durmasını isterseniz kelepçeli çeyrek altın bileklik tercih edebilirsiniz. Bu ürün bileğinizi tamamen sarar. Zevkiniz doğrultusunda kelepçeyi ince veya kalın tercih edebilirsiniz.

Sade ama daha farklı bir materyal olsun isterseniz makrome çeyrek altın bileklik modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Rengârenk örgü makrome ipler ile çeyrek altının bir araya geldiği ürünleri özellikle gençler çok sever. Deri ve ipli modeller size çok sade geliyorsa boncuklu çeyrek altın bilekliklere göz atabilirsiniz. Bu ürünler genelde örme ipten ve renkli boncuklardan oluşur. Daha spor kombinlerde tercih edilen bu ürün gençler arasında oldukça popülerdir.

Daha şık ve modern bir bileklik isteyenler zincirli çeyrek altın bileklikleri tercih edebilir. Bu model oldukça zariftir. Modası hiçbir zaman geçmeyen bu ürünü kalın veya ince zincirle tercih edebilirsiniz. Klasik boncuklu ve ipli modellerin yanı sıra son derece şık ve zarif duran incili çeyrek altın bileklikleri de tercih edebilirsiniz. Daha klasik bir giyim tarzınız ve yoğun bir çalışma temponuz varsa bu ürünü bileğinizden hiç çıkarmadan her gün kullanabilirsiniz.

Çeyrek Altın Bileklik Fiyatları Nasıldır?

Çeyrek Altın Bileklik Fiyatları Nasıldır?

Çeyrek altın bileklik fiyatları pek çok unsura bağlı olarak değişiklik gösterir. Bu unsurlar; üründe kullanılan altının ayarı, kordon materyali ve tasarımı şeklinde sıralanabilir. 14 ve 22 ayar çeyrek altın arasında fiyat farkı vardır. 14 ayar olan nispeten daha hesaplıdır. Çeyrek altının boyutu da ürünün fiyatını etkileyen etmenlerden biridir. Boyutu büyüdükçe fiyatı artan bu ürünleri kordonlar ile dengeleyebilirsiniz. Deri kordon, altın kelepçe veya zincirlere göre çok daha uygundur.

İpli çeyrek altın bileklik fiyatları da geniş bir aralığa yayılmış durumdadır. Üründe kullanılan ekstra ürünler de fiyatı etkiler. Renkli boncuklar ve inciler gibi ilave ürünler bilekliğin fiyatını artırır. Birden fazla çeyrek altın kullanılan bileklikler diğer ürünlere oranla biraz daha yüksek fiyatlı olabilir. Bu yüzden bu ürünü alırken kaç tane çeyrek altın içermesini istediğinizi belirlemeniz son derece önemlidir. Bunun yanı sıra zevkiniz ve bütçeniz doğrultusunda kordon materyalinizi de belirleyebilirsiniz. Çeyrek altının ayarını ve boyutunu belirlemekte de fayda vardır. Bu ürünü farklı takılarla kolayca kombinleyebilirsiniz. Zevkiniz ve bütçeniz doğrultusunda Trendyol’dan istediğiniz çeyrek altın bileklik modellerini seçebilirsiniz.

Çeyrek Altınlı Bileklik Kaç Ayar Olur?

Altın bileklikler, birçok kıyafetle uyum sağlayan aksesuarlardan biridir. Özellikle klasik ve modern tarz kıyafetlerle tercih edildiği zaman kombini tamamlayan bir parçadır. Bileklikler, çeyrek altının kenarlarına altın zincir ya da ip geçirilerek oluşturulur. Çeyrek altınlı bileklikler genellikle 8, 14 ve 22 ayara sahiptir. Günlük kullanıma uygun olması sebebiyle 8 ve 14 ayar çeyrekli bileklikler sıklıkla tercih edilir. 8, 14 ve 22 ayara sahip olan çeyrek altınlı bileklikler, farklı saf altın değerlerine sahip olduğu için çeşitli özel günlerde kullanılabilir. 14 ayar çeyrek altınlı bileklik zarif ve birçok kıyafetle kullanılabilir bir aksesuardır. Bu ayara sahip çeyrek altınlı bileklik daha zarif günler için tercih edilebilir. 22 ayar çeyrek altınlı bileklikler 14 ayar olanlara nazaran daha özel günler için tercih edilebilir. Daha ağır ve gösterişli olması sebebiyle resmi ve şık atmosfere sahip mekânlarda kullanılabilir.

Çeyrek Altınlı Bileklik Nasıl Temizlenir?

Çeyrek altınlı bileklikler birçok yöntem kullanılarak temizlenebilir. Evde kolayca hazırlanabilir olan karışımlarla bileklikleri temizlemek oldukça mümkün. Çeyrek altınlı bilekliği temizlemek için ilk yöntem sabun ve su karışımından yararlanmaktır. Ilık su ve sabun karışımının içerisine bileklik 15 -20 dakika bırakılmalıdır. Süre sonunda yumuşayan kir ve tozlar kullanılmayan yumuşak uçlu bir fırça ya da pamuklu bir bez yardımıyla kolayca çıkarılabilir. Çeyrek altınlı bilekliği temizlerken suyun çok kaynar olmamasına dikkat edilmelidir. Bilekliği temizlemek için bir diğer yöntem sıcağa yakın ılık bir suyun içine beyaz sabun ve sirke eklemektir. Altın karışım içerisinde ortalama 30 dakika durdurduktan pamuklu bir bez kullanarak bilekliği temizleyip temiz sudan geçirebilirsiniz. Evde alternatif olarak temizlenebilen çeyrek altınlı bileklik tercihen profesyoneller tarafından da işlem görebilir. Bilekliği parlatmak ve kirlerinden arındırmak için kuyumcu gibi yerlerden de yardım alabilirsiniz.

Çeyrek Altınlı Bileklik Hediye Edilir Mi?

Çeyrek altınlı bileklik günümüzün popüler takılarından biri haline gelmiştir. Birçok kıyafetle uyum sağlayabilir olan bileklikler özellikle modern ve monokrom giyim tarzını seven kişiler tarafından tercih edilir. Çeyrek altınlı bileklikler kişisel olarak kullanabileceği gibi hediye olarak da verilebilir. Bilekliğin, hediye edeceğiniz kişinin giyim ve yaşam tarzına uyduğunu düşünüyorsanız tercihen 8, 14 ya da 22 ayar altın hediye edebilirsiniz. Günlük kullanıma uygun bir bileklik için 8 ve 14 ayarları tercih edebilirsiniz. 22 ayar bilekliklere göre daha klasik ve kullanışlı olan bu modeller birçok kıyafetle uyum sağlayabilir. Günlük giyilen ceket, gömlek ve takım elbiselerle uyum sağlayarak kombini zenginleştirebilir. Daha modern, şık ve gösterişli giyinmeyi seven kişilere ise 22 ayar çeyrek altınlı bileklik hediye edilebilir. Klasik elbiseler ve dikkat çekici kıyafetler giymeyi sevenler ise 22 ayar çeyrek altınlı bileklik ile daha şık kombinler yapabilir.