İlgili Kategoriler
DAHA FAZLA GÖSTER
Marka
Renk
"

Koltuk Yıkama Makinesi

" araması için 164 sonuç listeleniyor

Koltuk Yıkama Makinesi

Üstün Temizlik Gücüne Sahip Koltuk Yıkama Makineleri

İnsanların hem kişisel bakım adı verilen beden hijyenine hem de ev gibi yaşam alanlarının temizliğine dikkat etmesi gerekir. Temizlik, insan hayatı için tıpkı yemek yeme, uyuma veya nefes alma gibi temel gereksinimler arasında yer alır. Bu gereksinime en önemli neden olarak da insan sağlığı gösterilir. Çünkü temizliğin olmadığı yerde kirden kaynaklı olarak pek çok zararlı bakteri ve mikrop yaşamaya başlar. Bunlar insan bedeninin sağlığını olumsuz yönde tehdit eder. Bu yüzden oturduğunuz evin, tedavi olduğunuz hastanenin, alışveriş yaptığınız mağazanın, eğitim görmeye gittiğiniz okulun veya para kazanmak için çalıştığınız iş yerinin temiz olması büyük bir önem taşır. Aslında kısacası insan ayağının bastığı tüm yaşam alanlarının temiz olması gerekir. İnsanlar vücutlarını temiz tutabilmek için sık sık duş alır. Bunun yanı sıra kişisel temizlik araçları olan sabunlar, duş jelleri, lifler, keseler, deodorantlar ve kokulu parfümler kullanılır. Aynı özen yaşam alanlarının temizlenmesi için de gösterilir. Toz süpürgeleri, paspaslar, viledalar, çamaşır suları, yer bezleri, cam siller, yağ çözücü spreyler ve yüzey temizleyiciler gibi pek çok temizlik gereci üretilir. Bunlardan biri de koltuk yıkama makinesi olarak geçer. Bu araçlar temizlenmesi en gerekli eşyalar arasında yer alan koltuklar için kullanılır. Koltuk veya kanepe gibi insanların üzerine oturması, dinlenmesi veya yatması için tasarlanan eşyalar çok çabuk kirlenir. Neredeyse tüm yaşam alanlarında bu eşyanın kullanıldığı görülür. Evlerin salonlarında, otellerde, hastanelerde, çalışma ofislerinde ve daha farklı bir sürü yerde tekli, ikili veya üçlü gibi kanepe çeşitleri bulunur. Bu kadar fazla ve sık bir şekilde kullanılan eşyaların temizlenmesi de daha zor olur. Sadece kol gücünden kuvvet alınarak bez yardımıyla yapılan silmeler kişiyi çok fazla yorar. Üstelik bu şekilde eşya yüzeyleri de yeteri kadar iyi bir şekilde temizlenmiş olmaz. Çok fazla çaba ve kuvvet gerektirmesine rağmen temizlik sadece yüzeyde kalır. Oysaki pratik koltuk yıkama makinesi çeşitlerinden biri ile yapılan temizlikler yorucu olmaz. Ortaya çıkan temiz görüntü ise kişiyi oldukça fazla memnun eder. Bu temizlik cihazlarının farklı özellikler barındıran pek çok çeşidine Trendyol üzerinden bakabilirsiniz.

Üstün Temizlik Gücüne Sahip Koltuk Yıkama Makineleri

Ev temizliği konusunda kişiyi zorlayan birkaç farklı eşya bulunur. Bunların başında da salon oturma grupları gelir. Evde yaşayan insanlar haricinde misafirler tarafından da çok fazla kullanılan oturma grupları kirlendikleri takdirde eski ve yıpranmış görünmeye başlar. Özellikle çocuklu ailelerde bu eşyalar daha da fazla kirlenir. Çocukların oyun esnasında kullandıkları kuru boyalar veya ellerinde tuttukları yiyecek ve içecek gibi şeyler koltuk yüzeylerinin çok çabuk kirlenmesine neden olur. Bunun önüne geçmek ise neredeyse imkansız gibi görünür. Bunların haricinde farklı aksilikler de yaşanabilir. Mesela sizin oturma grubunuzun temiz olsa da birisinin yanlışlıkla kahve bardağını dökmesi sonucu tüm yüzey mahvolabilir. Bu yüzden de bu mobilyaların pislenmesini önlemek yerine temizlik işlemini kolaylaştırmak daha akıllıca bir çözüm yolu olabilir. Bazı kişiler kanepe temizliği yaparken bez yardımıyla silme işleminin yetersiz olduğunu fark eder. Bunun için de özel cihazlarla temizlik yapan şirketlere başvururlar. Ancak detaylı temizlik için özel bir şirket çalışanı gerekmez. Çünkü ev tipi koltuk yıkama makinesi modellerinin kullanımı profesyonellik gerektirmez. Bu makineleri herkes tek başına kullanabilir. Ev tipi temizlik cihazları dış görünüşleri itibarıyla toz torbalı süpürgelere benzer. Kullanımları ise gayet basit ve pratik olur. Bu elektrikli aletler genel olarak farklı vakum ve motor güçlerine sahip olur. Siz kendi ihtiyaçlarınız için yeterli güce sahip olan cihazı Trendyol satıcılarında bulabilirsiniz. Ayrıca ev tipi olarak satılan ürünler genellikle hem koltuk hem de halı yıkama işlemlerinde kullanılmak üzere tasarlanır. Böylece tek bir cihaz satın alarak iki aynı alanda da kullanabilirsiniz. Bu cihazların teknik özellik kısmında emiş gücü, hepa filtre, su haznesi, kablo uzunluğu, toz haznesi, deterjan tankı, güç, pompa basıncı gibi farklı detaylar yer alır. Eğer evde kullanacağınız bir cihaz satın alacaksanız çok yüksek kapasiteli motorlara ihtiyacınız olmaz. Hatta küçük koltuk yıkama makine çeşitlerini de tercih edebilirsiniz. Bu temizlik araçları büyük olmadıkları için dolap içerisinde muhafaza edilebilir, çok yer kaplamaz. Ayrıca ağır olmadıkları için de odalar arasında kolayca taşınabilir. Bu modellerin ağırlıkları genellikle 10 kilogramı geçmez. Deterjan tankının haznesi ise 3 ila 5 lt arasında olabilir. Böyle bir cihazda su püskürtme hortumu ve birden fazla entegre parçaya yer verilir. Entegre parçalar cihaza sonradan monte edilebilir ve bunlar mobilya temizliğini bir hayli kolaylaştırır. Ufak boyutlu parçalar özellikle mobilyaların küçük ve dar bölgelerinin temizlenmesi konusunda başarılı bir iş çıkarılmasını sağlar. Geniş ağızlı parçalar ise büyük alanların temizlenmesini hızlandırır. Mini koltuk yıkama makinesi çeşitleri haricinde daha profesyonel ve büyük alanların temizliğinde kullanılan ağır cihazlara ihtiyacınız varsa bunları da Trendyol’da bulabilirsiniz.

Koltuk Yıkama Cihazlarının Kullanımı Nasıl Olur?

Koltuk Yıkama Cihazlarının Kullanımı Nasıl Olur?

Bazı kişiler bez kullanılarak yapılan silme yönteminin daha kolay ve anlaşılır olduğunu düşünebilir. Bunun aksine cihaz kullanımın zor olduğu ve uğraş gerektirdiği sanılabilir. Ancak koltuk yıkama makinesi nasıl kullanılır bunu öğrendikten sonra aslında her şeyin ne kadar kolay ve pratik olduğunu görebilirsiniz. Hatta tüm bunları öğrendikten sonra daha önceden ne kadar yorulduğunuzu anlayabilirsiniz. Çünkü kol ve bilek gücü isteyen temizlikler insanı oldukça yorar. Ayrıca bu silme işlemi sırasında kullanılan kimyasal içerikli maddeler ellerin zarar görmesine de neden olur. Uzun saatler süren temizlik neticesinde elleriniz kurumuş, çatlamış ve yıpranmış olur. Oysaki fırçalı koltuk yıkama makinesi ile elleriniz hiçbir şekilde zarar görmez. İçerisinde birkaç farklı fırça barındıran ürünler çok pratik olur. Mesela kanepenin üst yüzeyindeki geniş alanlar için büyük fırçalar, köşeler ve başlıklar için de küçük fırçalar kullanılabilir. Tüm modellerin kullanımı ise oldukça kolay olur. Ürünler farklı markalara ait olsa da her modelin kullanımı hemen hemen birbirine benzer. Öncelikle cihaz çalıştırılmadan yapılması gereken ufak birkaç şey bulunur. Mesela koltuklar açılarak yatay pozisyona getirilirse arada kalan yerler çok daha iyi temizlenmiş olur. Minder ve benzeri nesneler de mobilyanın üzerinden kaldırılır. Daha sonrasında ise sulu temizlemeye başlamadan önce mobilya üzerindeki tozların, kılların vakumlama tekniğiyle süpürülmesi gerekir. Eğer bu işlemi atlayarak direkt sulu temizlemeye başlarsanız mobilyanın yüzeyindeki tüm tozlar ve kirler alt tabaklara işler. Böylece eşyalar temiz görünmekten ziyade daha da çok kirlenir. Süpürme işleminden sonra sulu temizlemeye geçilebilir. Bunun için de cihazın deterjan ve su haznesine gereken temizlik malzemeleri konur. Tüm mobilyanın üzerinden tekrardan geçilir. Mobilyanın yüzeyi su ile ıslatıldıktan sonra cihazın başlık ucuna özel fırçası takılır. Fırça ile yapılan temizlik sonrasında tekrar su verme aparatına geçilir. Bu sefer mobilya yüzeyine deterjan olmadan sadece su verilir. Sonrasında vakumlama yöntemi ile birlikte tüm temizlik bitirilir. Vakumlu koltuk yıkama makinesi çeşitlerinin tümünde aynı sıra takip edilir. Ancak buharlı modellerde bazı farklılıklar olabilir. Eğer bu modellerden herhangi birini satın almaya karar verdiyseniz tüm temizlik aletlerinin özelliklerini ve fiyat bilgilerini Trendyol üzerinden görebilirsiniz.

Sanayi Tipi Temizlik Araçları Nedir, Ne İşe Yarar?

Sanayi Tipi Temizlik Araçları Nedir, Ne İşe Yarar?

Sanayi tipi koltuk yıkama makinesi çeşitlerinde kullanılan motorların gücü oldukça yüksek olur. Bunlar ev dışında insanların ortak yaşam alanı olarak kullandıkları pek çok farklı sahada kullanılabilir. Birbirinden farklı işyerlerinin, hastanelerin, cafe ve restaurantların mobilya temizliğinde bu cihazların gücünden faydalanılabilir. Sanayi tipi olarak geçen cihazların toplam ağırlığı 35 ila 45 kilogram arasında değişebilir. Ağır ürünler oldukları için de tasarımlarına tekerlek ve sürme kolu gibi yardımcı parçalar eklenir. Böylece ürünler her yere hızlıca götürülebilir. Bu modeller evde kullanılan cihazlardan çok daha büyük ve ağır olur. Buna bağlı olarak su ve deterjan haznesi, motor ve vakum gücü gibi özellikler de farklılık gösterir. Trendyol’da bu cihazların farklı kapasitelere sahip modellerini kolaylıkla bulabilirsiniz. Sanayi tipi olarak geçen ürünler aynı zamanda profesyonel koltuk yıkama makinesi adıyla da satışa sunulur. Bazı modeller vakum gücü 2240 mbar, performans gücü 1200 W, deterjan tankı 11 litre, kazan kapasitesi 50 litre, kazan ağırlığı 19 kg olacak şekilde üretilir. Bazıları ise vakum gücü 2300 mbar, performansı 1100 W, deterjan tankı 7.5 litre, kazan ağırlığı 13 kilogram olarak tasarlanır. Trendyol’da bunlar gibi daha pek çok farklı özelliğe sahip kaliteli ve uygun fiyatlı endüstriyel koltuk yıkama makinesi çeşitleri yer alır. Siz de Trendyol’daki kaliteli modeller arasından kullanım alanınıza ve bütçenize en uygun olan ürünü seçebilirsiniz.

Buharlı Temizlik Cihazları Nasıl Kullanılır?

Buharlı Temizlik Cihazları Nasıl Kullanılır?

Elektronik mobilya temizleme araçlarından birisi olan buharlı ürünler tüm kumaş yüzeylerinde kullanılabilir. Bu tip cihazlar özellikle hiçbir kimyasal temizlik maddesine ihtiyaç duyulmadan kullanıldığı için çok fazla talep görür. Siz de buharlı koltuk yıkama makinesi çeşitlerinden birini kullanarak mobilyalarınızı hem kirlilikten hem de kanserojen maddelerden arındırabilirsiniz. Üstün temizlik sağlayan bu ürünler mobilya yüzeylerine ortalama 150 ila 170 derece sıcaklığında buhar uygular. Bu da kumaşta oluşan tüm tozları, bakterileri ve kanserojen maddeleri yok eder. Üstelik tüm bu işlemleri deterjan kullanımına hiç gerek duymadan yapar. Buharlı cihazlarla yapılan mobilya temizlikleri su ve deterjanla yapılanlardan biraz daha farklı olur. Bu ürünü kullanmadan önce mobilyada üzerindeki tüm tozlar, kıllar ve tüyler süpürülür. Sonrasında cihaza özel buhar başlığı takılır. Koltuk yüzeyindeki kirler ve lekeler sıcak su buharı verilerek yumuşatılır. Bu işlem mobilyanın tüm yüzeyine uygulanır. Yumuşayan lekeler ve kirler vakumlu başlık ile makinenin içerisine çekilir. Böylece temizlik nihayete erdirilir. Bu işlem sırasında mobilyaya derinlemesine nüfuz etmiş, çıkmayan bir leke görürseniz ayrıca leke çıkarıcı da kullanabilirsiniz. Bu makinelerin sadece oturma gruplarında değil aynı zamanda araç içi temizliklerinde de kullanıldığı görülür. Hatta bu sebeple oto koltuk yıkama makinesi olarak da adlandırılır. Eğer arabanızı oto kuaföre götürerek temizletiyorsanız oradaki kişilerin böyle bir makineden yararlandığını da görmüş olabilirsiniz. Araba koltuklarının yıkanmasında ve dezenfekte edilmesinde oldukça etkili olan bu ürünü siz de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kullanımı profesyonellik gerektirmeyen buharlı cihazı hem arabanızın hem de mobilyalarınızın temizliğinde kullanarak kar elde edebilirsiniz. Trendyol üzerinden farklı markalara ait sıcak sulu koltuk yıkama makinesi çeşitlerinin fiyatlarını öğrenerek istediğiniz ürünü adresinize sipariş edebilirsiniz.

Koltuk Yıkama Makinesi Yorumları ve Tavsiyeleri

Koltuk Yıkama Makinesi Yorumları ve Tavsiyeleri

Herhangi bir eşya satın almadan önce o ürün hakkında daha önceden yapılmış olan yorumları okumak isteyebilirsiniz. Online alışveriş dünyası olan Trendyol satışa sunduğu ürünler hakkında müşterilerin yorum ve değerlendirme yapabilecekleri bölümlere yer verir. Koltuk yıkama makinesi yorumları her marka ve model için ayrı bölümlerde bir araya getirilir. Bu da Trendyol’dan satın almak istediğiniz ürün hakkında yapılan tüm müşteri yorumlarını aynı yerden okumanızı sağlar. Aynı zamanda satın almış olduğunuz bir cihaz ile ilgili düşüncelerinizi de paylaşabilirsiniz. Mobilya temizliğinde kullanılan bu makineler hakkında merak edilen pek çok soru bulunur. Bunların arasında cihaz tavsiyeleriyle ilgili sorular da yer alır. Uzmanlar tarafından koltuk yıkama makinesi tavsiye edilen kişilerinden başında alerjik rahatsızlıkları olanlar gelir. Toz veya polen gibi maddelere alerjisi olan kişilerin mobilyaların temizliğine daha çok dikkat etmeleri gerekir. Çoğu insan fark etmese de koltuklar en fazla kirin biriktiği ev eşyalarından biri olur. Ancak bunlar çoğu zaman gözle görülmez. Alerjik hastalıkları olan insanlar mobilyalarını koltuk yıkama cihazları ile temizleyerek kir ve toz seviyesini %1’e kadar indirebilir. Bunun dışında yeni doğan bebek bulunan evlerde özellikle buharlı cihaz kullanarak tüm mobilya yüzeyleri dezenfekte edilip temizlenebilir. Bebekler ve çocuklar toza ve pisliğe karşı çok daha hassas olur. Hijyenik olmayan ortamlar küçük çocukların ciddi hastalıklar yaşamasına neden olabilir. Hiçbir kimyasal ürün kullanılmadan sıcak su buharıyla çalıştırılan makineler dezenfektan özelliği sayesinde çocuklar için daha yaşanabilir hijyenik alanlar oluşturur. Mobilya temizliği konusunda zorlanan evcil hayvan sahipleri de bu makinelerden birini satın alarak rahat edebilir. Trendyol’da satışı bulunan uygun fiyatlı koltuk yıkama aletlerinden birini sipariş ederek hijyen anlayışınızı tamamen değiştirebilirsiniz.

Trendyol'da Satışı Bulunan Koltuk Yıkama Makinesi Fiyatları

Trendyol'da Satışı Bulunan Koltuk Yıkama Makinesi Fiyatları

Trendyol’da farklı satıcılar tarafından müşterilerin beğenisine sunulan binlerce ürün ve marka yer alır. Geniş bir ürün çeşidiyle Trendyol, hiçbir yerde bulamayacağınız ürünlere sahip olmanızı sağlar. Üstelik bunları piyasadaki yüksek fiyatların aksine çok uygun fiyatlara almanıza yardım eder. Teknolojik ürün kategorisine dahil edilen koltuk yıkama makinelerinin yüzlerce farklı çeşidini de Trendyol üzerinden uygun fiyatlarla bulabilirsiniz. Trendyol’da ev içerisinde kullanılmaya uygun hafif cihazlardan sanayi tipi olarak geçen ve 50 kg’yi bulan ağır makinelere kadar bir sürü model yer alır. Üstelik pek çok yerde bulmakta zorlandığınız şarjlı koltuk yıkama makinesi gibi son teknoloji ürünleri Trendyol sayesinde bulabilirsiniz. Şarjlı cihazlar kabloya bağlı olarak çalıştırılmadığı çok rahat ve pratik bir kullanım sunar. Online alışverişleriniz sırasında filtreler bölümünden koltuk yıkama makinesi fiyatları için istediğiniz aralığı seçebilirsiniz. Böylece bütçenize uygun olan ürünlere çok daha hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Bu tip makineler için belirli bir fiyat aralığı belirlenemez. Ürünlerin motor ve performansına bağlı olarak fiyatlarının değiştiği söylenebilir. Ayrıca bunların yanı sıra toz haznesi, vakum ve emiş gücü gibi farklı özellikler de fiyat üzerinde etkili olur. Bu cihazların bazıları koltuk temizliğinin dışında halı, kilim, perde, duvar, zemin, minder gibi farklı yerler veya nesneler için de kullanılabilir. Birden fazla kullanım alanı ve fonksiyonu bulunan ürünlerin özellikle sağlık ve turizm otelcilik sektöründe kullanıldığı bilinir. Tek bir ürün ile bir odanın içerisindeki pek çok yer temizlenebilir. Domates, sigara, kan ve kahve lekesi gibi çıkarılması zor tüm lekeler zahmetsizce ortadan kaldırılır. Böyle kapsamlı bir ürünü Trendyol avantajlarıyla inceleyebilir, beğendiğiniz ve ihtiyacınıza uygun olan tasarımı satın alabilirsiniz.

Yukarı Çık