İlgili Kategoriler
Ağırlık
Boyut
Aroma
Yaş
Fiyat
Özellik
Fiyat Geçmişi
Ürün Değerlendirmesi
Satıcı Tipi
"

Purina Köpek Maması

" araması için 65 sonuç listeleniyor

Lezzetli ve Sağlıklı Purina Köpek Maması Trendyol'da!

Purina köpek maması, evcil hayvanınızın düzenli ve doğru beslenmesine katkı sağlar. Purina ürünleri arasında bulunan kuru ve yaş mamalar, evcil hayvan sahipleri tarafından sıklıkla tercih edilir. Değişik içeriklere sahip mamaların farklı avantajları vardır. Purina kuru mama çeşitleri, depolama açısından kolaylık sağlar. Nemli olmadığı için kolay bozulmayan ürünler uzun süre yapısını korur. İçeriği kuru olan bu tür yiyecekler, evcil hayvanınızın diş sağlığına olumlu etki eder. Yaş mamalar ise suludur ve sosa benzerliğiyle dikkat çeker. Bu ürünlerin tadı ve kokusu, köpeklerde beslenme isteği uyandırabilir. Islak olanlar, genellikle yaşlı evcil hayvanlar için tercih edilir. Purina ürünleri, besin eksikliği olan evcil köpekler için idealdir. Bu özel gıda maddeleri, tüm besin değerlerini korumak için düşük sıcaklıklarda yapılır. Evcil köpek maması, yetişkin ve yavrular için farklı içeriklerle üretilir. Bunların aralarındaki fark, içeriklerde kullanılan farklı besin maddeleridir. Yetişkin köpeğiniz için üretilen mamalar, fazla kalori ve protein barındırır. Bunun nedeni, bu hayvanların fazla enerjiye ihtiyacı olmasıdır. Küçük yavrular ise özel bakım isteyen hassas bir dönemde oldukları için düşük kalorili Purina yavru köpek maması tercih edebilirsiniz. İyi beslenme, insanlar kadar evcil hayvanlar için de günlük yaşamın önemli bir parçasıdır. Evcil hayvanınızın sağlığı, enerji seviyesi ve keyfi için Trendyol'daki Purina mama köpek ürünleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Yüksek Besin Değeri ile Purina Köpek Maması

Yüksek Besin Değeri ile Purina Köpek Maması

Dengeli ve besleyici bir mama, sağlığın korunması için kritik öneme sahiptir. Çok hareketli olan ve özel amaçlar için yetiştirilen köpekler, evcil hayvanlardan farklı kalori gereksinimlerine sahiptir. Beslenme gereksinimleri yavrular ve yetişkinler, büyük cins ve küçük cinsler arasında farklılık gösterir. Bazıları yumurta, mısır, buğday, soya veya süt gibi spesifik proteinlere ya da bileşenlere alerjik reaksiyon gösterebilir. Mamanın, hayvanınızın damak zevkine uygun olması önemlidir. Bu yüzden onun hareketlerini gözlemleyerek memnun olup olmadığını anlayabilirsiniz. Köpeğinizin beslenmesinde yüksek enerjiye sahip Purina köpek maması 15 kg çeşitleri seçebilirsiniz. Zengin besin değerlerine sahip bu mamalar, uzun süre tokluk hissi sağlar. Bu durumda hayvanınız uzun bir süre acıkmadan oynayabilir. Purina, çok fazla yağ ve karbonhidrat içermeyen ürünleri ile evcil hayvanların sağlığını korumaya yardımcı olur. Kilo kontrolü sağlar ve yanlış beslenmeden kaynaklanan hastalık riskini minimuma indirebilir. Lezzetli ve sağlıklı Purina ürünleri tam beslenme için güvenle tercih edilebilir. Yüksek protein içeriği, kompleks karbonhidratları ve sağlıklı yağları ile kilo alımına neden olmadan hayvanı besler. İnsanlar gibi hayvanlar da vücutlarındaki sağlıklı hücreleri, dokuları ve organları korumak için beslenmelerinde proteine ihtiyaç duyar. Protein, onların günlük fiziksel işlerden zarar gördüklerinde onarım için kullandıkları amino asitlerin kaynağıdır. Yüksek kaliteli proteinler sağlayamadığınız durumlarda, evcil hayvanınızın bu gerekli amino asitlere erişimi sınırlı kalır. Yeterli miktarda protein alamayan hayvanlarda kas atrofisi ve güçsüz kaslar oluşabilir. Bu anlamda bol protein içeren Purina yetişkin köpek maması, evcil hayvanınızın yeterli oranda beslenmesine katkıda bulunur. Küçük cinsler için sağlıklı bir ürün seçiminin ilk adımı, onları neyin özel kıldığını anlamaktan geçer. Bir köpeğin ideal vücut ağırlığı 9 kg ve boyu ise yaklaşık 50 cm’dir. Bu oranların altında olanlar küçük cins olarak kabul edilir. Chihuahua ve Maltese gibi küçük ırklar, yaklaşık 5 kg ağırlığındadır. Bu küçük hayvanların diğerlerinden farklı bir metabolizması vardır. Uygun miktarda ve türde yiyecekle beslediğinizden emin olmak için köpeğinizin vücut durumunu, yaşını ve aktivite düzeyini izlemeniz önemlidir. Bu hayvanlar için yüksek enerji sağlayan farklı Purina küçük ırk köpek maması çeşitlerini Trendyol'dan satın alabilirsiniz.

Farklı İçeriklere Sahip Purina Köpek Maması Çeşitleri

Farklı İçeriklere Sahip Purina Köpek Maması Çeşitleri

Bağışıklık sistemini destekleyen somon, hayvanların tüylerinin parlak ve sağlıklı görünmesini sağlayan bir Omega-3 yağ asidi kaynağıdır. Aynı zamanda iyi bir protein deposudur. Evcil hayvanınızın protein açısından yüksek değere sahip tavuk etine alerjisi olabilir. Bu durumda somon iyi bir seçimdir. Evcil hayvanınız somondan elde edilen Omega yağ asitlerinden birçok açıdan faydalanabilir. Omega, cilt sağlığına iyi geldiği için bazı deri alerjilerinde rahatlama sağlar. Enflamatuar bağırsak hastalığının tedavisinde yardımcı olabilir. Kolajen üretimini artıran bu organik bileşenler, fetüsteki yavruların beyin gelişimine de katkıda bulunabilir. Kalp sağlığı için faydalı Omega yağ asitleri, ayrıca kan basıncını düşürebilir. Hiperlipidemi kontrolüne yardımcı olurken kanser hücrelerinin büyümesini yavaşlatabilir. Aşırı kilolu hayvanlarda sağlıklı kilo kaybını teşvik edebilir. Böbrek hastalığı olan hayvanlar için de faydalı olan mamalar, yaşlı köpeklerde bilişsel işlevleri iyileştirirken eklem iltihabını azaltabilir. Purina somonlu köpek maması pek çok bakımdan evcil hayvanlar için yararlıdır. Vücut kaslarının oluşturulmasında ve korunmasında kritik bir rol oynar. Kuzu eti ise hayvanın bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olabilir. Evcil hayvanınızı beslediğiniz protein miktarının sadece doğru oranda değil, aynı zamanda doğru kalitede olduğundan da emin olmanız gerekir. Kuzu eti ve diğer hayati besin maddeleriyle formüle edilen bir mama seçmeniz önemlidir. Purina kuzu etli köpek maması, ana bileşen olarak kuzu içeren iyi bir mama örneğidir. Sadece yüksek miktarda protein içermeyen ürünler, aynı zamanda doğru karbonhidrat, yağ, antioksidan ve Omega yağ asitleri dengesine de sahiptir. Tavuk ve balık gibi et kaynaklarından farklı olarak kuzu yüksek miktarda demire sahiptir. Ayrıca az emilebilir olan sebzelerden elde edilen demirin aksine kuzu proteini, hayvanın vücut sisteminde kolayca emilebilen heme demiri içerir. Bu özelliği ise onu faydalı hale getirir. Bu farklı içeriklere sahip Purina ürünlerine Trendyol üzerinden ulaşabilirsiniz.

Uygun Fiyatlı Purina Köpek Mamaları

Uygun Fiyatlı Purina Köpek Mamaları

Dengeli beslenmenin bir parçası olarak formüle edilen Purina ürünleri, hayvanların sağlığı üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir. Yavru köpeğinizin sağlıklı ve enerjik olması için markanın besleyici ürünleri faydalı olur. Lezzetli mamalarda köpeklerin sindirim sistemine faydalı olabilen bileşenler bulunur. Bağırsakların gün boyunca sağlıklı çalışmasına yardımcı olan lifler de içeriklerde yer alır. Sağlıklı bir sindirim sisteminin bir başka etkisi, hayvanların geceleri iyi uyumasıdır. Bağırsak rahatsızlıkları hayvanın gece sürekli uyanmasına, hırıltılı nefes almasına, sürekli pozisyon değiştirmesine neden olabilir. Purina kuru köpek maması ile bu problem, ortadan kaldırabilirsiniz. Evcil hayvanınız kaliteli bir gece uykusu ile iyi hisseder ve sağlıklı olur. Bazı köpekler yeterince su içmeyebilir. Yaş mama seçeneği, köpeğinizin günlük sıvı ihtiyacını karşılamasına yardımcı olabilir. Çünkü bu ürünler çok fazla yüksek nem içeriğine sahiptir. Köpeğinizin sıvı alımını artırmak, böbrekler ve idrar yolları gibi önemli organlara olabildiğince az yük binmesine yardımcı olur. Böbrek sorunları olan diyabetik hayvanlar için nem açısından zengin Purina yaş köpek mamaları oldukça yararlıdır. Belirli sağlık koşulları söz konusu olduğunda, köpeğinizin beslenme düzenini değiştirmeden önce veterinerinize danışmalısınız. Purina köpek maması yorumlarını okumanız doğru çeşidi bulmanızda etkili olabilir. Yaş mamaların çiğnenmesi kolaydır. Bu da eksik dişleri, yanlış hizalanmış çeneleri ya da küçük ağızları olan köpekler için bu ürünleri ideal yapar. Yaşlı köpekler de yumuşak yiyecekleri çiğnemekte iyidir. Lezzet ve besin değeri açısından zengin olan Purina yaş köpek maması, koku duyuları zayıflayan yaşlı ve iştahsız hayvanları yemeye teşvik edebilir. Aroma bakımından zengin ıslak mama, hasta köpeklerin de iştahını açabilir. Hasta hayvanların iyileşmesi için zengin içerikli mamalara ihtiyacı vardır. Trendyol üzerinden Purina köpek maması fiyatlarını inceleyerek evcil hayvanınızın sağlığını korumasına yardımcı olan ürünleri satın alabilirsiniz.