İlgili Kategoriler
Toplam Hacim
Enerji Sınıfı
Renk
Fiyat
Dondurucu Özelliği
Yükseklik
Genişlik
Dondurucu Yeri
Tip
Derinlik
Enerji Sınıf Aralığı
Buzluk Tipi
Kullanım Şekli
Garanti Süresi
Ücretsiz Kurulum/Montaj
Garanti Tipi
Fiyat Geçmişi
Kurulum Gerekli mi?
Ürün Değerlendirmesi
Satıcı Tipi
"

Altus Buzdolabı

" araması için 97 sonuç listeleniyor

Dayanıklı ve Kullanışlı Altus Buzdolabı Modelleri Trendyol'da!

Sade tasarımı işlevsellikle birleştiren Altus markası buzdolabı çeşitlerinde de geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Altus buzdolapları, sağladığı kullanım kolaylığı, geniş iç hacmi ve soğutucu teknolojisiyle tercih edilen ürünler arasında yer alır. Buzdolabı, çeşitli hacim ve ebatlarda üretildiği için tüm mekânlarda rahatlıkla kullanılabilir. Altus buzdolabı modelleri, kalabalık ailelerden az sayıda kullanıcıya kadar her tüketici grubuna hitap eder.

Altus buzdolabının sahip olduğu gelişmiş soğutma teknolojileri, sakladığınız gıdaları ilk günkü tazeliğinde korur. Dolap içinde hızlı dondurma, şok dondurma ya da hızlı soğutma bölümleri bulunur. Yerlerini değiştirebildiğiniz raflar sayesinde ürün ekstra hacim kazanabilir, böylece büyük tencereleri de dolap içine koyabilirsiniz. Buzdolabının bazı modellerinde elektronik gösterge bulunur. Bu göstergeler sayesinde soğutucu ve dondurucu sıcaklıklarını dolabı açmadan görmeniz mümkün olur.

Buzdolabının mekanik modellerinde ise dolabın içinde ısı ayarlama düğmeleri yer alır. Altus buzdolabı modelleri enerji tasarrufu yapabilen teknolojisi ile çevreye de duyarlıdır. Altus buzdolaplarında bulunan ekonomik mod, elektrikten tasarruf etmenizi sağlar. Dolap kapısının çevrilebilir özelliği, bulunduğu konuma göre kapak açılışının ayarlanmasını sağlar. Kapının açılışını isteğinize göre ayarlayarak dolabın dar yaşam alanlarında engel oluşturmasını önlemiş olursunuz.

İhtiyacınıza Uygun Altus Buzdolabı Modelleri

İhtiyacınıza Uygun Altus Buzdolabı Modelleri

Altus buzdolabı model seçenekleri oldukça fazladır. Tüm çeşitler kolay kullanımı, sade tasarımı ve enerji tasarrufu gibi özellikleriyle dikkat çeker. Yeni nesil buzdolabı modellerinde dondurucunun işlevselliği satın almada ayrı bir karar mekanizması oluşturur. Bunun nedeni, dondurucularda pratik saklama sunabilecek çekmeceler ve geniş kullanım alanı tercih edilmesidir. Altus buzdolabı modellerinde dondurucu, soğutucunun üstünde veya altında yer alır. Dondurucu bölmesindeki çekmeceler çıkarılabilir. Böylelikle daha fazla yer elde etmeniz mümkündür. Soğutucu içindeki tüm aksesuarların yanı sıra dondurucudaki buz tepsisi, raflar ve üst çekmecelerin tamamı da yıkanabilir. Parçalarının kolayca temizlenebilir olması, dolabınızın iç hijyenini uzun süre korumanızı sağlar.

Altus 630 L buzdolabının soğutucu hacmi 400 ile 450 L arasındadır. Buzdolabı modellerinde soğutucunun iç hacminin yanı sıra kullanım alanının fazla olması önem taşır. Altus buzdolabı 400, 430 L hacmiyle yaklaşık 4 kişilik bir aile için uygundur. Altus 450, 470 L buzdolabı modelleri de 4 – 6 kişilik aileler için oldukça kullanışlıdır. Buzdolabı modellerinin dikkat çeken özelliklerinden biri de raflarının hareketli oluşudur. Geniş iç hacme ihtiyaç duyulduğunda raflar çıkarılabilir ya da yerleri değiştirilebilir. Daha küçük buzdolabı modellerinde de durum aynıdır. Arçelik 370 L buzdolabı ve Altus 370, 250, 200 L buzdolabı çeşitleri, büyük sebze sepeti ve hareketli rafları ile daha geniş kullanım alanı sağlar.

Altus buzdolabı, besinlerin saklanma koşullarına uygun, çeşitli soğutma alanlarına da sahiptir. Sıfır derece dondurucu bölmesi ile sabit sıcaklıkta kalması gereken besinler kolaylıkla saklanabilir. Elektronik veya mekanik kontrol sistemi, size daha fazla enerji tasarrufu yapma olanağı tanır. Altus buzdolabında kapı uyarı teknolojisi de bulunur. Dolap kapağı açık kaldığında bir süre sonra alarm çalmaya başlar. Böylece buzdolabı, sakladığı gıdaların korunmasını güvence altına almış olur. Eğer uzun bir süre boyunca kullanmayacaksanız dolabı tatil moduna alarak dinlendirmeniz mümkündür. Dolabınız tatil modundayken enerji tüketiminiz de azalmış olur.

Altus Buzdolabı Tercihi Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Altus Buzdolabı Tercihi Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Altus buzdolabı tercihi yaparken dikkat etmeniz gereken iki nokta vardır: Dolabı kullanacak kişi sayısı ve dolabın konulacağı yerin ölçüleri. Bu noktada satın alınacak Altus buzdolabı ölçülerine dikkat etmek gerekir. Küçük bir aile için Altus orta boy buzdolabı yeterli olabilir. Kalabalık aileler, çok sayıda kişinin kaldığı mekânlar için Altus xxl veya gardrop tipi buzdolabı modelleri daha kullanışlıdır. Kalabalık aileler için Altus 550, 540, 500 L buzdolabı çeşitleri arasından seçim yapabilirsiniz. Bu modellerin boyları 180 – 200 cm civarındadır. Geniş iç hacme sahip, yaşam alanı geniş ve yaşayan kişi sayısı fazla olan evlerde büyük modeller tercih edilebilir. Böylelikle çok miktarda satın alınan sebze, meyve ve et çeşitleri uzun süre saklanabilir. Evinize sık sık misafir kabul ediyorsanız ve dolabı yerleştirmek için yeterli yeriniz varsa büyük buzdolabı modelleri sizin için de kullanışlı olacaktır.

Altus tek, çift kapılı buzdolabı çeşitleri arasından seçim yaparken kullanım sıklığını da düşünmeniz önemlidir. Buzdolabı kapısının her açılışında bir enerji sarfiyatı olur. Bu enerji sarfiyatının en önemli nedeni kapının açılması sırasında dolap ısısının yükselmesidir. Buzdolabı termal dengeye ulaşmak için motoru tekrar çalıştırır. Dinlenme modundayken az enerji tüketen buzdolabının motorunun sık sık çalışması kullanım ömrünün de azalması anlamına gelir. Tek kapılı modeller görünüş olarak daha sade olsa da dolap çok fazla açılıp kapandığında hem buzluk hem de soğutucu kısmında ısı alışverişi olur. Bu nedenle iki kapılı buzdolapları, kullanım sıklığı olan yerler için daha ideal ürünlerdir.

Altus buzdolabı küçük boy ölçülerinde derinlik 50, genişlik 47,5 ve yükseklik 81,8 cm’dir. Bu tip modeller genellikle 90 L iç hacme sahiptir. Altus 90 litre buzdolabı modellerinin birçok kullanım alanı bulunur. Özellikle ofis içi kullanımlarda Altus büro tipi, tezgâh altı buzdolabı çeşitlerine sıkça rastlanır. Altus mini buzdolabı veya 60 cm karavan buzdolabı tatile karavanla gitmeyi seven gezginlerin sıkça tercih ettiği modeldir. Bu ürün, gıdaları saklarken az enerji harcar ve aküyü tüketmez.

Farklı Soğutma Teknolojilerine Sahip Altus Buzdolabı Seçenekleri Nelerdir?

Farklı Soğutma Teknolojilerine Sahip Altus Buzdolabı Seçenekleri Nelerdir?

Altus marka buzdolabı çeşitleri, tasarımsal ve teknolojik özellikleri ile öne çıkar. Dondurucularda bulunan farklı soğutma teknolojileri hayatı kolaylaştırır. Altus no-frost buzdolabı, üzerindeki hava kanallarıyla soğuk havayı dondurucu içine üfler, böylece buz tutma sorunu ortadan kalkmış olur. Dondurucu içindeki cam raflar kolaylıkla çıkarılabilir. Dondurucu içinin ve raflarının temizlenmesi çok kolaydır. Et türü gıdaları derin dondurucularda 6 ay ile 12 ay arasında saklamanız mümkündür. no-frost dondurucularda buzlanma özelliği yoktur. Bu nedenle buzun temizlenmesi, çözülmesi gibi sorunlarla karşılaşmazsınız.

Altus statik buzdolabı çeşitlerinin dondurucu ünitesi soğutma işleminde dolabın yan ve arka duvarlarından faydalanır. Bu duvarların içinden geçen gaz soğuyarak dolabı da soğutur. Dolap içindeki yüksek nem oranı, duvarlarda çok ince buz yüzeylerinin oluşmasını sağlar. Bu yüzeyler periyodik olarak eriyip dolabın alt tarafındaki tahliye bölgesine aktarılır. Tahliye kabındaki su ise zaman içinde buharlaşır. Statik donduruculu buzdolabı kategorisinde büyük ve küçük buzdolabı çeşitleri yer alır. Soğutma ve dondurma potansiyelleri açısından no-frost ile aynı verimle çalışır. Altus buzdolabı fiyatları modellerine göre farklılık gösterebilir.

Minimal tasarımıyla bulunduğu yerin iç dekorasyonuna uyacak buzdolapları çeşitli renklerde üretilir. Hem no-frost hem de statik modellerinde Altus gri, siyah buzdolabı çeşitlerini bulmanız mümkündür. Bu renkteki buzdolabı modelleri genellikle inox tasarımdır. Temizlemesi kolay ve leke tutmayan tasarım, şık görünümü ile de öne çıkar. Altus buzdolabı beyaz modeller klasik görünümden hoşlanan kişilerin daha çok dikkatini çeker.

Tüm buzdolabı modellerinde soğutma teknolojileri değişkenlik gösterse de enerji tasarrufu mevcuttur. Ürünlere göz atarken Altus a sınıfı, a+ buzdolabı modellerini görebilirsiniz. Daha üst enerji tasarrufu tercih ederseniz Altus buzdolabı a++ modelleri incelemeniz mümkündür. Altus buzdolabı satın almak isterseniz Trendyol’daki zengin seçeneklere bakarak ihtiyaçlarınıza uygun modele karar verebilirsiniz. Online alışveriş devinin kullanıcılarına sağladığı ödeme kolaylıkları ve avantajlı fırsatları ile dilediğiniz modeli sipariş verebilirsiniz. Kurulum gereken ürünler için satış yapan firma ile bağlantıya geçip yetkili servis bilgisi alabilirsiniz.