İlgili Kategoriler
Toplam Hacim
Renk
Enerji Sınıfı
Fiyat
Genişlik
Dondurucu Yeri
Yükseklik
Derinlik
Enerji Sınıf Aralığı
Tip
Dondurucu Özelliği
Fiyat Geçmişi
Kullanım Şekli
Kurulum Gerekli mi?
Buzluk Tipi
Garanti Süresi
Ücretsiz Kurulum/Montaj
Garanti Tipi
Ürün Değerlendirmesi
"

Beko Buzdolabı

" araması için 147 sonuç listeleniyor

Yiyecekleri Taze Tutan Beko Buzdolabı Modelleri

Mutfakların vazgeçilmez bir parçası olan buzdolapları, besinlerin uzun süre saklanmasına ve güvenle tüketilmesine imkân yarattığı için önemli ürünlerdir. Yiyeceklerin buzdolabında ve derin dondurucuda saklanma süresi, gıdanın çeşidine göre değişiklik gösterebilir. Ancak bu konuda buzdolabının modeli de muhafaza süresi üzerinde oldukça etkilidir. Beko buzdolabı modelleri ise bu ve birçok farklı durumda avantaj sağlayabilecek çeşitliliğe sahiptir. Ürünler kullanım amacına uygun olarak seçilebilir ve sağlıklı bir gıda muhafazası için gerekli koşullar yaratılabilir.

Bu buzdolapları yalnızca özelliklerine göre değil görünümlerine göre de seçilebilir. Bununla birlikte buzdolaplarının boyutu, kapı sayısı gibi çeşitli özellikleri de satın alma kararını etkileyici etkenlerden olabilir.

Geniş Skalaya Sahip Beko Buzdolaplarının Modelleri Nelerdir?

Geniş Skalaya Sahip Beko Buzdolaplarının Modelleri Nelerdir?

Beko buzdolabı modelleri oldukça çeşitlidir. Çok tercih edilen modellerden biri olan Beko tek kapılı buzdolabı dondurulmuş yiyecekler ve günlük gıdalar için iki ayrı bölmeye sahiptir. Birinde uzun süre saklamak istenilen ürünler dondurulabilir ve gerektiğinde dışarı çıkarılarak çözülmesini beklenebilir. Böylece içerisinde bulunan gıdaların tazeliği uzun süre muhafaza edilebilir. Diğer bölme ise günlük olarak tüketilmesi gereken veya kısa ömürlü gıdalar için idealdir.

Beko çift kapılı buzdolabı modelleri ise aynı işlevi yerine getirirken kullanılmayan bölmenin kapalı kalmasını sağlar. Böylece günlük olarak tüketilen gıdalar buzdolabından alınırken dondurucu kısım içerisindeki ürünleri kapağı kapalı hâlde soğuk tutmaya devam eder. Beko 4 kapılı buzdolabı seçenekleri ise daha geniş alana sahip kullanıcılar tarafından tercih edilebilir. Bu modeller geniş hacme sahiptir. Çok sayıda gıda, dolap içerisinde muhafaza edilebilir. Beko gardrop tipi buzdolabı modelleri olarak da bilinen bu modeller özellikle kalabalık ailelerin tercih edebileceği ürünlerdir.

Beko kombi tipi buzdolabı ise çift kapılı olan modellere benzer özelliklerdedir. Bu modellerde dondurucu kısım altta yer alır. Soğutucu kısım ise üstte bulunur. Bu durumda, buzdolabında sebze ve meyve gibi taze yiyeceklere ulaşmak için eğilip kalkma derdi ortadan kalkar, daha pratik bir kullanım sunar. Kombi tipi buzdolapları genelde geniş iç hacme sahip olsalar da küçük ebatlara sahip ürünleri bulmak da mümkündür.

Beko büro tipi buzdolabı ise küçük ebatlarıyla seçilebilecek bir diğer modeldir. Bu ürünler klasik bir buzdolabının sağladığı birçok özelliği içerisinde barındırdığı için kullanıcıların ihtiyaçlarına büyük oranda cevap verebilir. Bu tip buzdolapları pratik olmaları nedeniyle özellikle öğrenci yurtlarında ve stüdyo dairelerde sıklıkla kullanılır. Az yer kaplamaları, bu modellerin seçiminde bir diğer tercih sebebidir. Yine aynı özellikleri ile mutfak dışı kullanımlar için de oldukça uygun seçimlerdir.

Buzdolapları yalnızca kullanım alanlarıyla değil renkleriyle de öne çıkabilen ev eşyalarıdır. Farklı modeller ile birlikte renkler de tasarıma dikkat eden kullanıcıların tercih ettiği bir özellik olabilir. Örneğin Beko cam buzdolabı modeli şık bir tasarıma sahiptir. İçerisinde bulunan raflar şeffaf yapıları sayesinde gıdaların kolaylıkla görülebilmesini sağlar. Böylece arkada kalan yiyeceklerin unutulmasının önüne geçilebilir. Gıdaların bozulması veya küflenmesi gibi durumlarla daha az karşılaşılır.

Bu model seçilirken farklı renkler tercih edilebilir. Örneğin Beko siyah buzdolabı rengiyle şık bir görünüm yaratırken cam raf özelliğiyle de kullanım kolaylığı sağlar. Bununla birlikte Beko gri buzdolabı da mutfaklarda şık bir görünüm oluşturabilir. Beko buzdolabı gri renkte seçilecekse inox bunun için iyi bir seçim olabilir.

Beko inox buzdolabı modeli metalik bir dış görünüşe sahiptir. Paslanmaz çelikten üretilmesi nedeniyle nemden etkilenmez. Beko buzdolabı beyaz rengiyle çok tercih edilse de bu seçenekler de alternatif bir renk olarak düşünülebilir. Son olarak Beko antrasit buzdolabı da farklı bir görünüm elde etmek isteyenlerin tercih edebileceği bir model olabilir.

Beko Buzdolaplarının Farklı Buzluk Tipleri Nelerdir?

Beko Buzdolaplarının Farklı Buzluk Tipleri Nelerdir?

Bu dolaplarda buzluk tipleri sahip oldukları özellikler ve konumlarıyla çeşitlilik gösterebilir. Örneğin kapaklı ve buz haneli buzluk sayesinde bir yandan gıdalar dondurulabilir bir yandan da kalıp içerisindeki su aynı bölmeye yerleştirilebilir. Böylece hem soğuk gıdalara hem de buz kalıplarına sahip olunabilir.

Standart buzluk seçeneklerinde tek veya iki raf bulunabilir. Bu bölüm tek bir büyük alana veya tek bir rafa sahip olabilir. Böylece büyük ebatlı gıdalar ve içecekler tek seferde kolaylıkla buzluk içerisine yerleştirilebilir. Kartuşsuz buzmatik sayesinde ​​ buzdolabı kendiliğinden buz üretebilir. Böylece her an soğuk bir buzluğa sahip olabilirsiniz.

Bu buzluk tipleri dışında kalan alternatifler de değerlendirilebilir. Örneğin kapaklı veya modüler twist buzluk çeşitlerini de satın alma aşamasında inceleyerek ihtiyacınız doğrultusunda gözden geçirebilirsiniz.

Bazı buzdolabı modellerinde buzluk altta bulunurken diğerlerinde üstte konumlandırılmış olabilir. Buzluğun üstte bulunduğu modeller klasik tasarıma sahiptir. Bununla birlikte buzluğun altta konumlandırıldığı modeller kullanıcıya hareket avantajı yaratır. Daha az kullanıldıkları için aşağıda yer alan buzluklara eğilmek zorunda kalınmaması da kullanıcının rahat şekilde üründen yararlanabilmesini sağlar.

Beko Buzdolabı Modellerinin Dondurucu Özellikleri Nelerdir?

Beko Buzdolabı Modellerinin Dondurucu Özellikleri Nelerdir?

Buzdolabı seçiminde dondurucu özellikleri de satın alma kararını etkileyebilir. Bu aşamada seçilen buzdolabında bakılabilecek birkaç özellik bulunur. Örneğin dondurucunun kaç çekmeceye sahip olduğu önemli olabilir. Raf sayısı, kapak bölmeleri gibi özellikler ürünü daha elverişli kullanmak için incelenebilir. Raflı dondurucular daha fazla gıdanın saklanmasına olanak sağlar. Rafsız modeller ise gıdaların bütün olarak saklanmasına imkân verir.

Hızlı dondurma özelliği ise bakılabilecek bir diğer özelliktir. Gıdaların taze şekliyle kalabilmesi için çabuk donmaları önemlidir. Bu nedenle hızlı donduruculu bir buzdolabı gıdaların sağlıklı şekilde saklanması için değerlendirilebilir. Bu şekilde sıvıların da hızlıca donmasını sağlayarak aynı zamanda buzdolabında oluşabilecek hijyenik problemlerin de önüne geçilmesi mümkün olur.

Dondurucularda bakılması gereken özelliklerden bir diğeri ise günlük dondurma kapasitesidir. Bu kapasitenin ihtiyaca göre çok veya az olanları tercih edilebilir. Bu anlamda dondurucunun hacminin büyük olması büyük bir etkendir. Örneğin tezgâh altı buzdolaplarında bu hacim daha az olacağı için günlük dondurma kapasitesi de az olacaktır. Aksine 4 kapılı geniş buzdolabında ise bu hacim çok daha büyük olacağı için aynı oranda günlük dondurma kapasitesi de artış gösterir.

Dondurucu ile soğutucu bölme özellikleri de merak edilebilir. Bu konuda çokça tercih edilen özelliklerden biri No Frost’tur. Beko No Frost buzdolabı modeli ile karlanma yaşanmaz. Bu sayede tercih edilebilecek ürünler temizlik açısından da kullanıcıya rahatlık sağlar.

Dolap içerisinde oluşan buzun temizlenmesi uzun zaman alabilir ancak bu tür modellerde buna gerek kalmaz. Gıdalar ilk günkü tazeliğini korurken ürünün dondurucu kısmı da bu özelliği sayesinde tam kapasitesiyle kullanılabilir. Bu nedenle Beko buz yapan buzdolabı yerine bu özelliğe sahip ürünleriyle tercih edilebilecek bir marka olarak düşünülebilir.

Beko Buzdolabı Modellerinin Kapladıkları Alanlar Nasıldır?

Beko Buzdolabı Modellerinin Kapladıkları Alanlar Nasıldır?

Buzdolabı seçiminde dikkat edilmesi gereken önemli noktalar mutfak alanı ve buzdolabının ölçüleridir. Bu iki faktör birbiriyle uyum sağladığı sürece büyük oranda rahat bir kullanım elde edilebilir. Örneğin Beko küçük buzdolabı modelleri dar mutfaklar için düşünülebilir. Tek yaşayan kullanıcıların da tercih edebileceği bu modeller bulundukları yerde fazla yer kaplamamakla birlikte bir buzdolabından beklenen çoğu özelliğe sahiptir.

Beko tezgâh altı buzdolabı modeli küçük ebatlara sahip bir beyaz eşya arayan kullanıcılar için uygun olabilir. Bu modeller adı üzerinde tezgâh gibi bel boyunu geçen yükseklikteki alanlarda dahi kullanılabilir. Bu dolapların gövdesinde ve kapağında birkaç raf bulunur. Ancak dondurucu içermedikleri için ev için düşünülmemelidir.Kalabalık aileler ve geniş mutfağa sahip olanlarsa Beko büyük buzdolabı modelleriyle ihtiyaçlarını karşılayabilir. Bu modellerin geniş hacimleri sayesinde çok sayıda gıda buzdolabı içerisinde saklanabilir.

Son olarak küçük ebatlara sahip Beko mini buzdolabı normal bir gıda soğutucusuna göre daha minimal ölçülerde tasarlanmıştır. Bu ürünün avantajlarından biri ise portatif olmasıdır. Bu cihaz çok kolay bir şekilde bir yerden diğerine götürülebilir. Genellikle otel gibi konaklama yerlerinde oda içerisinde kullanılan oldukça kullanışlı eşyalardır.

Beko buzdolabı ölçüleri büyük ebatlarda da tercih edilebilir. Özellikle kalabalık aileler ve geniş mutfaklar için büyük ölçülere sahip buzdolapları doğru seçimler olabilir. Beko büyük buzdolabı seçenekleri arasından çift kapaklı olanlar seçilerek soğutma yerden tasarruf edilirken sadece ilgili alanın kullanılmasıyla enerji tasarrufu da yapılabilir.

Beko XL buzdolabı sayesinde klasik modellere göre daha fazla alana sahip olunabilir. Böylece çok daha fazla gıda tek seferde büyük bir aranda muhafaza edilebilir. Bu da uzun süreli kullanımlar için alınan gıdaların bile rahatlıkla saklanmasını mümkün kılar. Özellikle kalabalık ve geniş ailelerin ihtiyaçları olan yiyecekleri tek seferde alıp depolayabilmelerini sağlayabilir.

Beko XXL buzdolabı ise çok daha geniş alanlar için tasarlanmıştır. Bütün bir hindi veya uzun şişeler bu dolaplar içerisinde rahatlıkla saklanabilir. Yiyeceklerin bölümlendirilmesine gerek yoktur tek seferde geniş bir alana kolaylıkla sığdırılabilir. Bu nedenle tercih edilebilecek XXL buzdolabı modelleriyle işletmeler de bu dolaplardan faydalanabilir.

Beko büyük buzdolabı modelleri büyük oranda yer kaplayacağı için mutfak içerisinde gömülü olarak yer edinmesi tercih edilebilir. Bunun için Beko ankastre buzdolabı modelleri arasında büyük ebatlı olanlar gözden geçirilebilir. Dar mutfaklar için yine ankastre olacak şekilde ancak küçük ölçülere sahip buzdolapları da rahatlıkla düşünülebilir. Ankastre ürün seçenekleri mutfaklarda bütün bir görüntü oluşturması açısından tercih edilir.

Seçilen dolabın ölçüleri harcadığı enerjiyi de etkiler. Buzdolaplarının hacmi büyüyüp saklama kapasitesi arttıkça aynı oranda enerji tüketiminde artış görülür. Dolayısıyla buzdolabı satın alırken kapasitenin önceden belirlenmesi gerekir. İçerisinde fazla yiyecek bulunmayan boş bir buzdolabı, kapasitesinin altında bir miktarda besini soğutacağı için gereksiz enerji harcamış olur.

Beko buzdolabı soğutucu özelliği dikkate alınarak seçilebilir. Bu aşamada enerji tüketimi, soğutucunun işlevselliği gibi soruların ortaya çıkması mümkündür. Satın alma aşamasında çeşitli enerji tüketim seviyesine sahip ürünler gözden geçirilebilir. Örneğin Beko A+ buzdolabı günde 1.1 kw, senede 300 kw enerji harcar. Bu da ürünün çevreye ve doğaya diğer sınıflara kıyasla çok az zarar verecek şekilde çalışmasını sağlar. Beko a+++ buzdolabı ise bu konuda birçok modele kıyasla büyük oranda enerji tasarrufu sağlamasıyla birçok kullanıcının tercih edebileceği bir özelliktir.

Son olarak buzdolaplarının kapladıkları alanlar sayısal oranlarına bakılarak da değerlendirilebilir. Örneğin 720, 600, 580, 560 lt Beko buzdolabı modelleri geniş hacimleriyle büyük aileler veya çeşitli işletmeler için uygun seçim olabilir. Bununla birlikte Beko 140 lt buzdolabı küçük modelleri tercih edenler için uygun büyüklüğe sahip olabilecek bir orandır. Ayrıca 530, 505, 480 lt Beko buzdolabı modelleri mutfağın genişliğine, ihtiyaç duyulan büyüklüğe ve belirlenen çeşitli kriterlere göre alınabilecek diğer seçeneklerdir.

Beko Buzdolaplarının Besinleri Koruyuculuğu Nasıldır?

Beko Buzdolaplarının Besinleri Koruyuculuğu Nasıldır?

Beko buzdolapları besinleri koruyabilmeleri bakımından rahatlıkla tercih edilebilecek ürünlerdir. Çeşitli soğutucu ve dondurucu özellikleri sayesinde birçok gıda rahatlıkla bu dolaplar içerisinde saklanabilir. Besinler, soğuk ve hijyenik ortamda uzun süre küflenmeden, bozulmadan muhafaza edilebilir. Bu da kullanıcılar için her an sağlıklı ve temiz gıdaların tüketilebilmesine olanak sağlar. Bu nedenle bu dolapları gönül rahatlığıyla satın alabilirsiniz.

Buzdolaplarında saklanan yiyecek ve içecekler çeşitli bölmelere yerleştirilerek birbirlerine temas etmeden tutulabilir. Bu da hem tat hem de koku bakımından gıdaların birbirlerine karışmasını önler. Hem meyve ve sebzeler hem de et türleri gibi çabuk bozulabilen gıda ürünleri bu ürünlerin içerisinde uzun süre saklanabilir.

Çeşitli modellerde kullanılan mavi ışık teknolojisiyle aydınlatılan sebze ve meyveler tıpkı doğda yetiştikleri gibi ışık almaya devam eder. Bu teknoloji sayesinde ışığın dalga boyu gıdaların C vitamini miktarını ve doğal tazeliklerini daha uzun süre korumalarını sağlar. Bu teknolojiyle buzdolabınızda depoladığınız meyve ve sebzeler tatlarını da görüntülerini de ilk günkü tazeliğinde korur.

Yine çeşitli modellerde kaşılaşılabilecek EverFresh+ teknolojisi ise hassas bir nem kontrolü sağlar. Bu sırada da ideal şartlarda saklanan yiyeceklerin bozulma ve bayatlama sürelerini olabildiğince erteler. Yeşil sebze ve meyveleri 3 kata kadar taze tutarak ilk günkü tazeliklerini korumaya yardımcı olur. HarvestFresh teknolojisi ise ilhamını güneşten alır. 3 ışık teknolojisi buzdolabında 24 saatlik doğal gün ışığı döngüsünü simüle eder. Bu durumda meyve ve sebzelerin vitamin değerleri daha uzun süre korunur, ilk günkü gibi taze kalmalarını sağlanır.

Multimode ise bu buzdolaplarının besinleri saklamak için kullanılabilecek özelliklerinden bir diğeridir. Bu özellik sayesinde seçilen modelin dondurucu kısmı ikiye ayrılabilir. Böylece alt kısım dondurucu olarak sabit kalırken üst taraf isteğe bağlı olarak üç farklı şekilde çalıştırılabilir.

Multimode özelliği sayesinde buzdolabınızın dondurucu bölmesi isteğe bağlı olarak tamamen de kapatılabilir. Bununla birlikte ekstra yere ihtiyacınız olduğunda dondurucu bölmesi buzdolabı olarak kullanılabilir. Evde olunmayan zamanlarda ise soğutucu bölümü kapalı moda getirilip sadece dondurucu kısmı ister olduğu gibi ister buzdolabı modunda kullanılabilir. Bu süreçte de enerji tasarrufundan faydalanılabilir.

Beko buzdolaplarının besinleri koruyuculuğu seçilen modele göre değişebilir. Daha farklı ihtiyaçlar için çeşitli özelliklerden faydalanmak da mümkündür. Gelişmiş özelliklere sahip Beko buzdolabı ultra besin koruması sağlayarak sağlıklı bir tüketimi mümkün kılar.

Beko Buzdolabı Modellerinin Kullanıcılara Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Beko Buzdolabı Modellerinin Kullanıcılara Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Beko buzdolabı modellerinin kullanıcıya sağladığı avantajlardan ilki birçok farklı özelliğe sahip ürün bulunabilmesidir. Beko buzdolabı bakarken ürünleri ister boyutlarına isterseniz de soğutma özelliklerine göre ayırarak inceleyebilirsiniz.

Beko buzdolapları arasında bulunan küçük hacimli modeller, alandan tasarruf edilmesini sağlar. Büyük olan modeller ise tek seferde yüksek miktarda gıda ve içeceği saklayarak kullanıcısına avantaj yaratır. No Frost özelliği olan buzdolaplarında kullanılan ham madde sayesinde temizlik gereksinimini minimuma inebilir.

Buzdolaplarında besin koruyuculuğu için geliştirilen özellikler, gıdaların taze kalmasını sağlayarak bozulmalarını geciktirir. Bu durumun Beko buzdolabı kullanıcılarına yarattığı avantaj ise ürünlerde saklanan gıdaların uzun ömürlü, taze kalabilmesidir.

Bütçeye ve kullanıma göre avantaj yaratabilen Beko buzdolapları fiyatları ise seçilen modele göre değişebilir. Büyük hacimli ve A sınıfı bir buzdolabı mini modele göre daha yüksek bir fiyat aralığında bulunabilir. Bununla birlikte çeşitli renklerdeki, özelliklerdeki buzdolapları da fiyat çeşitliliğinde önemli rol oynayabilir.

Farklı modeller karşılaştırılarak aranılan ürünün özelliklerinin kapsamlı bir şekilde gözden geçirilmesi mümkündür. Böylece ihtiyaç duyulan niteliklere sahip özelliklerdeki buzdolabı modelleri elenerek mutfağınız için doğru bir seçim yapabilirsiniz. Satın alma işlemi gerçekleştirilmeden önce seçilen ürüne ait yorum içerikleri incelenebilir ve model hakkındaki kullanıcı deneyimleri ile incelemelerinden faydalanılabilir. Alınmak istenen model hakkında ek soru olması hâlinde ürünün satıcısıyla iletişime geçilebilir. Seçilen buzdolabı modeli Trendyol ile kolaylıkla satın alınabilir. Bu süreçte avantajlı fiyatlardan ve indirimlerden yararlanmak mümkündür.