İlgili Kategoriler
Renk
Cinsiyet
Kalıcılık
Fiyat
Özellik
Ek Özellik
Form
İçerik
Fiyat Geçmişi
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Ürün Puanı
"

Sarı Saç Boyası

" araması için 4788 sonuç listeleniyor

Göz Alıcı Renkleri ile Sarı Saç Boyası Seçenekleri

Kadınların en iddialı aksesuarlarından olan saçların bakımlı ve güzel görünmesi için çeşitli materyaller vardır. Bunlardan en önemlisi ise tene ve göz rengine uygun saç renkleridir. Kadın olsun erkek olsun herkes için saçlarında değişimler yapmak yüksek enerji ve motivasyon sağlar. Saç renkleri içerisinde en iddialı renklerden biri olan sarı saç boyası, dikkat çekici olması sebebiyle kadınlar tarafından özellikle tercih edilir. Alımlı ve havalı görünen sarı saç boyaları uygun ten renklerindeki kadınlar tarafından kullanılırsa oldukça etkileyici görünür. Metalik, çok açık, organik, parlak, orta, canlı sarı saç boyası çeşitlerine uygun çok sayıda markanın pek çok ürünü bulunur.

Sarı Saç boyası Çeşitleri

Sarı Saç boyası Çeşitleri

Saç renginin büyük öneme sahip olduğu günümüzde fiziksel değişiklikler ile hayatlarını çeşitlendirmek isteyenler ilk olarak saç rengini değiştirir. Sarı saç boyası erkek ürünleri arasında da oldukça popülerdir. İsteyen sarı saç dip boyası yaparak saç uçlarına zarar vermeden sadece dip rengi değişikliği yaparken isteyen çeşitli oranlarda açıcılık özelliğine sahip sarı tonlarını tüm saçına uygular. Türkiye’de yoğun bir şekilde kullanılan saç boyası modelleri sezonun renk ve trendlerine göre değişkenlik gösterir. 8 numara sarı saç boyası gibi sıcak tonlardan çok açık küllü sarı saç boyası tonlarına kadar renkler açıktan koyuya doğru çeşitlenir. Küllü renkler soğuk tonlar arasında yer alır. Tanınmış markalar tarafından hazırlanan sarı saç boyaları, her kadının kullanmaktan keyif aldığı seçimler sunar. Sarı saç boyası tonları birbirinden farklıdır. Bunlardan bir tanesi de 9 numara saç boyası ve 10 numara sarı saç boyasıdır. Açık renkli saç tonlarını tercih edenlerin çok sevdiği bu tonlar oldukça havalı ve cool bir görünüm sunar.

Sarı Saç Boyası Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sarı Saç Boyası Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç boyaları satın alırken kutunun üzerinde yazan içeriklere dikkat edilerek alınmalıdır. Her üreticinin kullandığı farklı pigment seviyesi bulunur ve renkler buna göre tonlanır. Sarı saç boyası renkleri diğer saç boyası renklerine göre daha zor üretilen bir boya rengidir. Ana saç rengi açık olmayan kadınların sarı saç tonlarını tutturması biraz zaman alabilir. Bu sebeple sarı renkli saç boyalarını direkt saça uygulamadan önce iyi analiz etmek gerekir. Kutu içerisinde boyama şeklinin anlatıldığı içerikte yazan uygulama şekline uygun olarak saç boyanır. Kozmetik üreticilerinin farklı formüller kullanarak ürettikleri sarı saç boyası numaraları birbirinden farklı tonlarda üretilir. Işıltılı sarı saç boyası ürünleri arasından çok farklı seçenekler sunan firmaların ürünleri arasından saç teli kalınlığına ve saçlardaki beyazlık oranlarına göre karar vermek gerekir. Açıcılı sarı saç boyaları alınmadan önce içerikleri mutlaka detaylı olarak incelenmeli ve alerji testleri yapıldıktan sonra saça uygulanması daha sağlıklı olur.

Doğal Görünümlü Sarı Saç Boyaları

Doğal Görünümlü Sarı Saç Boyaları

Saçları ve ciltleri hassas olan kişiler tarafından tercih edilen doğal içeriklere sahip sarı saç boyası ürünleri bulunur. Bitkisel içerikli formüller ile hazırlanan bu ürünler, hassas cilde sahip sarı saç boyası kullananlar tarafından tavsiye edilir. Beyaz kapama özelliği oldukça yüksek ürünler, her yaştan kadın ve erkek için ideal çözümler sunar. Naturel boyalar, doğal görünümlü ve başarılı sonuçlar veren markaları kullanan çok sayıda sarı saç boyası kullanıcısı tarafından tavsiye edilir. Ayrıca sprey olarak tasarlanan kolay kullanımlı geçici saç boyası ürünleri de sarı saç boyası önerileri arasında bulunur. Bu tarz boyalar daha çok erkek kullanıcılar tarafından kullanılır. Ürün kalitesine göre farklı fiyatların olduğu çok sayıda popüler marka, Trendyol sayesinde her bütçeye uygun sarı saç boyası fiyatları sunar.

Sarı Saç Boyası Nasıl Yapılır?

Sarı saç boyası yapmak için ilk olarak boyanın hazırlanması gerekir. Boyama işlemini kirli saça uygulamak, boyanın daha etkili olmasını sağlar. Boyama sırasında vücudunuzun batmasını istemiyorsanız üzerinize eski bir tişört ya da gömlek giyebilirsiniz. Üzerinizi giydikten sonra boya ve oksidanı bir kabın içerisinde karıştırmalısınız. Hazırladığınız karışımı öncelikle saç diplerine, sonra da uçlarına doğru fırça yardımıyla yedirmelisiniz. Ayrıca boyanın saçınıza tamamen nüfuz edebilmesini sağlamak için ince telli bir taraktan yardım alabilirsiniz. Boyama işlemini gerçekleştirdikten sonra saçınızı toka yardımıyla ya da boneyle sabitlemeniz gerekir. Boyaların saçta kalma süresi yaklaşık olarak 45 dakikadır. Yeterli süreyi tamamladıktan sonra saçınızı yıkayarak boyadan arındırabilirsiniz. Boyanın rengini nemli saçtan tam olarak anlayamayacağınız için fön makinesi kullanarak saçınızı kurutabilirsiniz.

Sarı Saç Boyası Nereden Alınır?

Açık ve buğday tenli kadınların en çok tercih ettiği sarı saç boyası çeşitleri Trendyol’dan satın alınır. Saçında değişiklik yapmak ve beyazlarından kurtulmak isteyen pek çok kişi sarı saç boyasını kullanır. Sarı saç boyası, diğer renk boyalara oranla daha çok rağbet gören kozmetik ürünler arasında yer alır. Kutu içerisinde tüp boya, oksidan, eldiven ve saç bakım kremi bulunur. Uzun saça sahip kişilere tek bir boya kutusu çoğu zaman yeterli olmaz. Bu nedenle satın alma işlemini gerçekleştirirken saç uzunluğunu, yapısını ve yoğunluğunu göz önünde bulundurmanız gerekir. İlgili ürünleri Trendyol ile inceleyip satın alabilirsiniz.

Sarı Saç Boyası Modelleri Nelerdir?

Sarı saç boyasının platin, bal köpüğü, küllü, bej ve şampanya sarısı modelleri vardır. Platin, en açık sarı tonudur. Ayrıca çok soluk bir renge sahiptir. Bu model, açık ten rengine sahip kadınlar arasında oldukça popülerdir. Boyalar arasında sıklıkla tercih edilen diğer bir model ise bal köpüğüdür. Bu boya altın ve bakır tonları karıştırılarak elde edilir. Kumral olarak da bilinen küllü sarı, gri bir tonun sarı renkle karıştırılması sonucu ortaya çıkar. Saçınızı sapsarı yapmak istemiyorsanız bu rengi gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Boya çeşitleri arasında bulunan bej sarısı, altın ve kül renklerinin birleşmesiyle oluşur. Sıcak bir renktir. Genelde açık tenli kişilerin tercihi olur. Şampanya sarısı platin ve altın renginin karışmasıyla ortaya çıkar. Ancak bu ton diğer boya renklerine oranla daha az tercih edilir.