placeholder
"

Amor Pırlanta

" araması için 621 sonuç listeleniyor

Özel Tasarımları ile Amor Pırlanta Sizlerle

2015 yılında pırlanta ve mücevher uzmanları tarafından kurulan Amor, bu sektörde 20 yılı geçkin bir tecrübeye sahiptir. Marka ismini “aşk” kelimesinden alırken ürettiği ürünlerde de bu tutku ve aşkı yansıtmaya çalışır. 400’ü aşkın satış noktasıyla hem perakende hem de toptan ithalatı yapan firma, uluslararası GIA ve HRD sertifikalarına sahiptir. Bu sertifikalar elmasların gerçekliğini ve kalite parametresini gösterir nitelikte olup, güvenli alışveriş için son derece önemli bir detaydır. Kusursuz ve en kaliteli elmasları, ürettiği mücevherlerle birleştiren Amor Pırlanta ürünlerini sadece ülke içinde değil, Avrupa başta olmak üzere Orta Doğu, Asya ve Balkanlar’da da müşterilerin beğenisine sunar. Kusursuz ve en parlak elmaslardan işlenen bu ürünler, tasarım harikası, kaliteli mücevherler ile kombine edilerek ömür boyu aile yadigarı olarak kullanabileceğiniz takıları oluşturur. Markanın geniş ürün gamı içerisinde küpeden yüzüğe, kolyeden bilekliğe, takı setlerine ve elmas ürünlere kadar pek çok çeşide ulaşabilirsiniz. En özel günlerde ya da günlük hayatta bile güvenle taşıyabileceğiniz bu mücevherler ile her zaman zarif görünebilirsiniz. Özel günlerde sevdiklerinize takı setlerinden hediye edebilir, ömür boyu hatırlanacak bir hatıra bırakabilirsiniz. Her kadının ruhunu okşayan bu setler sayesinde ayrı ayrı parçaların uyumu konusunda endişe etmenize gerek kalmadan birbirini tamamlayan mücevherlerin ışıltısı ile göz kamaştırırsınız. Yüzük, kolye ve küpeden oluşan 3’lü setlerin dışında 2’li yüzük setlerini de tercih edebilir ya da sadece gerdanlık ve küpeden oluşan setleri kullanabilirsiniz. En sade kıyafetlere bile ışıltı katan bu gösterişli setler sayesinde her ortamın gözdesi olabilirsiniz. Güvenli, sağlam klipsleri ile gün boyu kopma ya da düşme tehlikesi olmadan üzerinizde taşıyabilirsiniz. Özel gecelerde kullanacağınız daha farklı tarzlarda ürünler arıyorsanız markanın fantezi modellerini inceleyebilirsiniz. Özel çalışmalara sahip bu ürünlerde minik taşlardan oluşan, modaya uygun özgün tasarımlı çeşitleri de bulabilirsiniz. Ancak klasik seviyorsanız her zaman kullanabileceğiniz, eskimeyen modası ve ışıltısı ile öne çıkan damla setleri ya da 5 taş setleri de tercih edebilirsiniz. Bir klasik haline gelen bu setler, yıllar boyu eskimeyen tarzı ve canlılığı ile nesilden nesile aktarılabilir. Markanın tüm mücevher ve pırlanta modellerini Trendyol’da bulabilir, güvenle satın alabilirsiniz.

Beğeni Toplayan Amor Pırlanta Modelleri

Beğeni Toplayan Amor Pırlanta Modelleri

Kendiniz ya da sevdikleriniz için tercih ettiğiniz markanın güvenirliliğinden sonra en önemli detay mücevherin modelidir. Sevdikleriniz için alıyorsanız seçtiğiniz ürünün, hediye edeceğiniz kişinin tarz ve beğenilerine uygun olduğundan emin olmalısınız. Aksi takdirde özenle seçtiğiniz bu hediyeler sevdikleriniz üzerinde değil, kutularında kalmaya mahkum olur. Ancak markanın birbirinden farklı yüzlerce model ürünü içerisinde mutlaka sevdiklerinizin tarzına uygun, gösterişli parçaları kolayca bulabilirsiniz. Evlilik hazırlığı yapanlar için de son derece zarif tektaş ve alyans modelleri ile öne çıkan marka, her zaman müşterilerinin yanında yer alır. Uygun fiyat aralıkları ve bol çeşit ile daima ihtiyaçlarınıza uygun ürünleri bulabileceğiniz Amor Pırlanta yüzük zamansız şıklığı ile bir ömür parmağınızda taşımaktan mutluluk duyacağınız ürünler sunar. Onlarca seçenek içinden zarafeti ile öne çıkan tektaş modelleri, göz alıcı 5 taş yüzükleri, kenarı taşlı tektaşları, baget formdaki ürünleri ya da tamtur, yarım tur yüzük çeşitlerini, fantezi modelleri, renkli taşlı tasarımları tercih edebilirsiniz. Hepsi birbirinden güzel olan ve ışıltı saçan bu modeller ile içinizdeki zarafeti yansıtabilir, şıklığınıza şıklık katabilirsiniz. En sevilen yüzük modellerinden biri olan ve minik elmasların bir araya getirilerek büyük bir pırlanta oluşturduğu coronet yüzükler de yaratıcı dizaynı ile son derece modern bir üründür. Yine en çok tercih edilen modellerden biri olan tria yüzükler de bir klasik haline gelirken, bu model, tektaşın yanına iki minik taş eklenmesi ile öne çıkar. Özellikle yüzüğün taşıdığı anlam ile evlilik hazırlığı yapan çiftler için evlenme teklifi edilirken karşı tarafa sunulabilecek en güzel yüzüklerden biridir. Bu modelin ismi latince kökenli bir sözcük olan tria sayısını işaret ederken, 3 taş ise dün, bugün ve yarın anlamında aşkın sonsuzluğunu sembolize eder. Bunların dışında en çok tercih edilen tamtur ve yarımtur elmaslarda ise taşlar modele göre yüzüğün ya tamamını ya da yarısını kaplar. Yarıya kadar elmas kalan kısımda ise altın işçiliği bulunan yüzükler yarım tur, altın üzerini kaplayan minik elmaslarla dolu yüzükler ise tam olarak bilinir. Daha sade ve minimalist modelleri sevenler için idealdir. Markanın merak ettiğiniz tüm yüzük çeşitlerini Trendyol’da bulabilirsiniz.

Pırlantalar eşsiz birer hediye olup ömür boyu saklanabilen hatıralardandır. Bu sebeple kendinize ya da sevdiklerinize bu ömürlük hediyeyi alacaksanız dikkat etmeniz gereken belli başlı kriterler bulunur. Her biri eşsiz olduğu gibi pek çok taklit ve düşük kalite elmaslar da bulunur. Çoğu zaman ancak bir uzman tarafından incelendiğinde anlaşılabilecek bu durumu, birkaç tüyo ile ön görebilirsiniz. Böyle bir durumu hiç yaşamamak için de sertifikalı, güvenilir markalardan alışveriş yapabilirsiniz. Bir elmas seçiminde ürünün kalitesini etkileyen ana faktörler karat, renk, kesim, parlaklık ve berraklıktır. Bu ana faktörler laboratuvarlarda incelenerek uluslararası standartlara uygun ise ürünün kalite onayından sonra sertifikası çıkarılır. Bu noktada sertifikası olmayan ürünler güvenlik nedeniyle tercih edilmemelidir. Ürünlerin denetimini yapıp sertifika onayı veren laboratuvarlar ise dünya genelinde geçerliliği bulunan Gemological Institute of America (GIA) ve HRD Antwerp’tir. Kar amacı gütmeyen bu kuruluşlarda uzmanlık alanları değerli madenler ve taşlar olan gemologlar, pırlantayı mikroskop altında inceler, belli testlerden geçirir ve yeterli uygunluğu taşıdığında ürün sertifikalandırılır. Uluslararası bu sertifikaların dışında firmalar tarafından müşterilere verilen, elmasın 4C kuralına uygunluğunu belirleyen sertifikalar da vardır. Ürünün kesim, berraklık, renk ve karat cinsinden değerlendirmesinin yapıldığı bu sertifika uluslararası nitelik taşımamakla beraber daha çok firmanın ürüne verdiği garantiyi belgeler. Amor Pırlanta’da ise tüm elmaslar GİA ve HRD sertifikalı olup firma aynı zamanda bu sertifikalı ürünlerin Türkiye'de toplu satışını yapar. Geniş ürün gamı içerisinde aradığınız pek çok modelde en kaliteli elmasları bulabileceğiniz Amor Pırlanta baget yüzük çeşitleri de markanın en sevilen serileri arasındadır. Kalitesinden emin olarak güvenle alabileceğiniz bu mücevherleri ömür boyu ilk günkü gibi ışıl ışıl kullanabilirsiniz. Yıllar geçse bile ışıltısını asla kaybetmeyen elmasların ise standart bir rengi var gibi görünse de aslında doğadaki tüm renkleri yapılarında barındırırlar. Ancak kalite standardı olarak D-Z aralığında elmas renkleri belirlenmiş olup, en açık renkli şeffafa yakın hatta renksiz olarak nitelendirilebilecek elmaslar D, sarıya çalan daha koyu tonlara sahip elmaslar ise Z grubu olarak değerlendirilir. Ürünlerin kesimi ise hem modele hem de kişisel zevklere göre değişiklik gösterir. Genel olarak elmaslarda 3 kesim türü kullanılır, bunlar; derin, sığ ve ideal kesim olarak adlandırılır. Amor Pırlanta’da aradığınız özelliklerde pek çok mücevher çeşidine kolayca ulaşabilir, güvenle sahip olabilirsiniz.

Göz Alıcı Amor Pırlanta Fiyatları

Bslk2

Pırlantaların fiyatları ürünün kalitesini etkileyen faktörlere göre değişiklik gösterir. Ürün ne kadar kaliteli ise fiyat farkı da o kadar yüksek olur. Doğada bulunan nadir elementlerden biri olan elmas, aynı zamanda dünyadaki en dayanıklı madenlerden biridir. İşlenerek mücevher haline getirilmesi ise yaklaşık 500 yıl kadar önceye dayanır. Bu süreç içerisinde ışıltısı ile göz dolduran bu mücevherler her dönem insanları cezbederek kendisine çekmeyi başarır. Giyim endüstrisinde bile dönem dönem kullanılan pırlantalar günümüzde dekorasyondan, otomotiv sektörüne kadar pek çok alanda kendine yer edinir. Son derece zahmetli bir üretim süreci olan bu değerli madenin ise her parçası aynı kalitede değildir, sektördeki fiyatlandırması da bu nedenle değişiklik gösterir. Özellikle mücevherlerde kullanılan elmaslarda geniş bir kalite parametresi bulunur. İlk göze çarpan kütle ağırlığını ölçen karat değeridir. Bir karat 0,20 grama denk gelirken mücevherde kullanılan taşın büyüklüğüne ve miktarına göre değişiklik gösterir. Bunların dışında elmasın kesimi de fiyatlandırma da oldukça önemli olup, ürünün simetrisini ve derinliğini etkiler. En değerli sınıfta yer alan bir elmas bile yanlış kesim yüzünden kötü ve karanlık görünebilir. Bu nedenle ürünün kesimi ve işçiliği önemli bir detaydır. Bu sebeple alacağınız ürünü işçiliğiyle ön plana çıkan markalardan tercih etmeniz sağlıklı olacaktır. Genel olarak klasik tektaşlar 1 karatlık elmastan yapılır. Yine fiyatlandırmayı etkileyen en önemli konulardan biri elmasın rengidir. Siz de sevdikleriniz için aradığınız en kaliteli Amor Pırlanta kolye çeşitlerini yüzük ve küpe modellerini Trendyol’da bulabilir, sipariş verebilirsiniz.

Yüzlerce çeşit modeli ile Amor Pırlanta içinde herkesin severek kullanabileceği elmas mücevherler bulunur. Kullanmanın yaşı olmadığı gibi hem modern hem de klasik kesim farklı birçok modeli markanın geniş ürün ağında kolayca bulabilirsiniz. Pırlantanızı Trendyol üzerinden güvenle alarak bir ömür boyu sorunsuz kullanabilirsiniz. Zaman geçtikçe değer kaybetmek yerine değer kazanan tek mücevher türü olan elmasların ise bir ömür ışıl ışıl olması kullanım durumuna bağlı olarak değişir. Her eşyanın kullanımında olduğu gibi mücevherleriniz de dönem dönem bakıma ihtiyaç duyar. Düzenli aralıklarla bu bakımları yaptırarak mücevherlerinizi aile yadigarlarına dönüştürebilirsiniz. Son derece dayanıklı ve sert bir maden olan elmaslar, zamanla kullanıma bağlı olarak çizilebilir, kırılabilir ya da işlendiği mücevherden kurtulup düşerek kaybolabilir. Bu gibi durumların önüne geçmek için ara ara elmasları kontrol edip mücevher üzerinde oynamadığından, sabit durduğundan emin olmalısınız. Temizlik malzemeleri ve kozmetik çözeltilerde taşın yüzeyine zarar verebileceğinden pırlanta yüzüklerinizi sabun, krem, çamaşır gibi kimyasallardan korumanız önerilir. Özellikle sıcak ve soğuk havaya maruz kaldığında genleşme gibi durumlar olabileceğinden, ürünün zarar göreceği bir işi yaparken mücevheri çıkarıp kutusuna koymak en korunaklı yönemtedir. Yine birden fazla elmas takınız varsa hepsini aynı kutu içerisinde muhafaza etmek de çizilmelere neden olabileceğinden saklama koşullarına da dikkat edilmelidir. Takılar kullanılmadığında ise ürünün orijinal kutusu içerisinde ya da kadife bir kese içerisinde tek olarak saklanmalıdır. Ürünün ışıltısını koruma için de sık sık dokunmamak, ara ara mikrofiber bezle silmek ya da temiz ve yumuşak bir diş fırçası ile fırçalamak önerilen bakım tavsiyelerindendir. Farklı modelde ve büyüklükte çeşitleri olan elmas takılar Trendyol’un ürün ağında yerini alırken sizler de aradığınız takıları kolayca bulabilir gerçek müşteriler tarafından yapılan değerlendirmeleri inceleyerek model hakkında ayrıntılı fikir edinebilirsiniz. Ayrıca beğendiğiniz ürünü favorilerinize ekleyebilir Amor Pırlanta yorumlar kısmında ürünün diğer müşteriler tarafından aldığı puanlamayı görebilirsiniz. Trendyol’dan model hakkındaki açıklama ve değerlendirmelere ulaşarak daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Amor Pırlanta Alırken Dikkat Edilecekler

Amor Pırlanta Alırken Dikkat Edilecekler

Elmaslar kalitelerine göre sınıflandırılır. D’den Z’ye kadar bir aralıkta sınıflandırılan elmas, renksiz ve açık renkte çok değerli iken, sarı renge döndükçe değer kaybeder. Işığı en iyi yansıtan ve en parlak olan D sınıfı elmaslar ve içerisinde çok az renk olan E sınıfı elmaslar en nadir görülen gruptadır ve oldukça değerlidir. Fiyat performans oranı en yüksek olan F renk ise sadece uzman gözüyle renklerin fark edilebileceği bir türdür. Beyaz pırlanta rengi ise Türkiye’de yaygın olarak kullanılan türlerden biridir. G, H,I ve J renk aralığında olan bu beyaz pırlanta da üstten bakıldığında beyaz görünür ve sarıya dönmeden önceki son renk sınıfıdır. Sarı renkli elmaslar ise kahverengiye çalan tonları ile pırlanta kategorisinde en az değer gören gruptur. Her pırlanta aynı karatta ve modelde olmadığından dilerseniz 6 ayda bir profesyonel bakım da yaptırabilirsiniz. Bu periyodik bakımlar elmasın ışıltısını ve canlılığını korurken, gözden kaçabilecek sorunların da önüne geçer. Kesimine göre mücevheri ve dolayısıyla kombinlerini modern ya da klasik olarak etkileyen elmas türleri de oldukça geniş bir parametrede değerlendirilir. Günümüzde elmaslar genel olarak klasik kesimde yuvarlak, oval, damla, zümrüt, baget kesim olacak şekilde; modern kesimde ise prenses ya da kalp kesim şeklinde kullanılır. Bunların dışında yastık kesim ve kare zümrüt kesim olarak bilinen asscher kesim pırlantalar da rağbet gören modeller arasındadır. Modele göre bu pırlantalar tek bir büyük elmasın yanında küçük taşlar ile kullanılabilir ya da küçük taşlardan oluşan büyük bir taş gibi kullanılabilir. Özellikle klasik model bir ürün arıyorsanız bu ürünün farklı modellerine Trendyol üzerinden ulaşabilirsiniz.

Trendyol her gün marka ve ürün ağına yeni isimler katarak büyürken, siz de aradığınız birçok ürüne zahmetsizce sahip olabilirsiniz. Amor Pırlanta’da sevdiklerinize hediye edebileceğiniz, en özel günlerde onları heyecanlandıracak mücevher seçeneklerine ulaşabilir, güvenle sipariş verebilirsiniz. İhtişamlı yapısı ve şık tasarımı ile Amor Pırlanta 5 taş yüzükler de sevdiğinize armağan edebileceğiniz en güzel hediyelerden biri olup en çok tercih edilen modellerden biridir. Güzel bir pırlanta yüzüğü ya da kolyeyi hediye etmek için evlilik törenlerini beklemek yerine sevdiklerinizi doğum günlerinde, anneler gününde, yıl dönümlerinde, yılbaşı akşamlarında ve diğer pek çok özel günde şaşırtıp özel hissettirebilirsiniz. Bir klasik halini alan takı setleri de yine hem ağır hem de şık bir hediye seçeneğidir. Son derece ihtişamlı ancak bir o kadar da zarif olan bu setler ile en özel günleri unutulmaz kılabilirsiniz. Hediye edilmesini beklemeden en güzel hediyeyi kendinize de verebilir, şık bir pırlanta kolye, küpe satın alarak tüm zarafetiyle takabilirsiniz. En basit kıyafetlerle kullanıldığında dahi kişinin tarzını başka bir boyuta taşıyan elmaslar ile daimi şıklığı yaşayabilirsiniz. Klasik modellerin dışında fantezi pırlanta kolye modelleri de oldukça ilgi gören bir ürün olup daha kişiselleştirilebilir modellere sahiptir. Yine sade pırlanta görüntüsünün yanı sıra renkli taşlarla tasarlanan pırlantalı kolye ve yüzükler de oldukça ilgi gören ürün gruplarındandır. Bu renkli setlerde genel olarak gece mavisi, zümrüt yeşili ve siyah renklerde taşların etrafını saran beyaz pırlanta taşlar bulunur. En klasik modellere bile canlılık ve hareket katan bu modeller, günlük kullanıma da uygundur. Ayrıca günlük kullanımda daha minimal modelleri tercih edenler için de coronet kolye ve küpe çeşitleri de ideal bir tercih olup bu çeşitlere de Trendyol’da göz atabilirsiniz. Beğendiğiniz modelleri birlikte veya ayrı olarak sipariş verebilirsiniz.