İnci Kolye Modelleri ile Boyunlardaki Şıklık

Geçmişten günümüze insanlar tarafından değerli bulunan ve mücevher olarak kullanılan inciler denizden çıkarılmaktadır. Denizde oluşan bu inciler aslında denizde yaşayan istiridyeler olarak bilinmektedir. İstiridyeler de denizlerde yaşayan ve yumuşakçalar olarak adlandırılan gruba dahil canlılardır. İstiridye içerisinde oluşan inci aslında bir koruma mekanizmasının sonucunda ortaya çıkmaktadır. İstiridye kabuğunun içerisine giren herhangi bir yabancı maddeye karşı istiridye kabuğu koruma mekanizması geliştirir. İstiridye kendisini korumak amacıyla algıladığı yabancı maddenin etrafını sert, güçlü, katı ve parlak formlardaki sedef minerali ile kaplamaya başlar. Zaman ile beraber artan bu kaplama sonucunda istiridyenin içerisine giren yabancı madde sonunda parlak ve sert bir taş halini alır. Zaman içerisinde oluşan bu taşın adı incidir. Doğal olarak oluşan bu taş geçmişten günümüze değerli bir mücevher olarak varlığını korumaktadır. Doğal olarak oluşan bu taş aksesuar olarak da uzun yıllar kullanılmaya devam etmektedir. İnciler yıllar geçse de her şartta popülerliğini koruyarak, en çok tercih edilen değerli taşlardan olmaktadır. Bu doğal taşlardan elde edilen gerçek inci kolye bilezik ve benzeri aksesuarları her zaman modası geçmeden kullanabilirsiniz. Kendiniz için yatırım olarak tercih edeceğiniz bu zamansız aksesuarlar ile modern bir görünüm elde edebilirsiniz. Değerli taşlardan olan inci zarif ve modern tarzı ile size eşlik edecek ve yıllarca modası geçmeden kullanma fırsatı sunacaktır.

İnci Kolye Çeşitleri

İnci Kolye Çeşitleri

Geçmişten günümüzü modanın bir parçası olan inci kolye modelleri tahtını hala korumaktadır. İnciler, şık bir görünüm kazanmanıza yardımcı olmaktadır. Zarif elbiselerinizle kullanabileceğiniz gibi daha klasik kıyafetlerinizle de gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. İnci kolye modelleri pek çok farklı tasarımla sizlerin beğenisine sunulmaktadır. Hem günlük kullanıma hem de özel günler için uygun olan tasarımları sayesinde şıklığınızı her an yansıtabilirsiniz. İnci kolyelerin tek sıra şeklinde en zarif haliyle tasarlanan modeli günlük hayatta kullanıma olanak tanır. İncilerin büyüklüğü ve küçüklüğü de modeller arasında değişiklik gösterebilmektedir. İnci kolyeler altın, gümüş gibi değerli madenler ile de birleştirilerek sizlere sunulmaktadır. İnci gümüş kolye modellerini hem şık bir gece elbisesiyle hem de işe giderken giyineceğiniz klasik bir takım elbise ile de kullanabilirsiniz. Sıralı inci kolye en klasik ve en sade tasarım olarak size sunulmaktadır. Her ne kadar en sade modeli de olsa incinin kendisinden gelen asil yapısı sayesinde tarzınızı öne çıkarmanız mümkün olacaktır. İnci kolyeler farklı uzunluklarda da sizlere sunulmaktadır. Uzun inci kolye modellerini boynunuza birkaç kez dolayarak kullanabilirsiniz. Oluşturacağınız görünüm ile tarzınızı en doğru şekilde yansıtabilirsiniz. Farklı bir tasarım olan inci harf kolye tasarımları oldukça şık bir hediye seçeneği olabilir. Harf kolye modelleri arasında sevdiğiniz birisi için tercih edeceğiniz hediye sizi de farklı kılacaktır. İnci kolye tasarımları da zaman içerisinde çeşitlenmiştir. 3’lü inci kolye ve daha fazla sayılarda olan modelleri de bulunmaktadır. İnci kolyeleri tek başına satın alabileceğiniz gibi set halinde de satın alabilirsiniz. İnci kolye seti aksesuar olarak güzel bir yatırım olacak uzun yıllar modası geçme kaygısı yaşamadan kullanmanıza olanak sunacaktır. Hemen herkesin aksesuarları arasında bulunması gereken bu tarz bir kolye ile basit bir elbiseye bile çok farklı bir hava kazandırabilirsiniz. Farklı tasarımları ile tarzınızı yansıtmanıza yardımcı olacak inci kolye modellerine kolayca erişebilirsiniz. Sizi en iyi yansıtacağına inandığınız tasarımı seçerek uzun yıllar kullanabilirsiniz. Sade kombinlerinizin yıldız parçası olabilecek bu tasarımları gözden geçirmelisiniz.

İnci Kolyeler ile Modern Kombinler

İnci Kolyeler ile Modern Kombinler

İnci kolyeler ile yapabileceğiniz kombin seçenekleri oldukça fazladır. Şık bir kombin yapabileceğiniz gibi klasik ve ağır bir kombinde elde edebilirsiniz. Şifon bir gömlek ile tercih edeceğiniz tek inci kolye zarafetinizi tamamlamanıza yardımcı olacaktır. Benzer olarak bu modeli iş hayatınızda giydiğiniz takım elbiseler ile de kullanabilirsiniz. Böylece kombininiz tamamlanmış bir görünüme sahip olacaktır. Siyah sade bir elbiseyi daha zarif ve modern bir hale getirebilmek için inci tasma kolye oldukça ideal bir tercih olabilir. Elbisenin modelini sade tutarak, kolyeyi öne çıkartmış olursunuz. Böylece çok fazla zahmete girmeden tarz bir görünüm kazanabilirsiniz. İnci kolyeler süet kumaşlar ile oldukça uyumlu bir görünüm sergilemektedir. Kat kat doladığınız inciler ile süet bir elbise size modern bir görünüm sunacaktır. İnci gümüş kolye ile farklı kolyeleri birleştirerek inci görünümünü yumuşatabilirsiniz. Böylece günlük şık tarzınıza da uyum sağlamış olur. Modası hiçbir zaman geçmeyen inci kolyeleri pantolonlarınız ile de kombinlemek mümkündür. Yaratacağınız tarzınıza uygun şekilde bir gömlek pantolon tercihi yapabilir ve bu kombini doğal inci kolye ile tamamlayabilirsiniz. Bu kolyeleri kombinlerken farklı taşlar kullanmak da size yeni bir tarz sunabilir. Altın, gümüş kolyeler ya da elmas, pırlanta gibi değerli taşlarla birleştirerek tarzınızı bir adım öteye taşıyabilirsiniz. Aynı zamanda inci kolyeleri kendi içinde de kombinleyebilirsiniz. Farklı büyüklüklerdeki taşlardan elde edilmiş kolyeleri bir arada takar hareketli bir görünüm yakalamanız mümkündür. Modası hiçbir zaman geçmeyen bu aksesuarlar en özel günlerde garanti seçim olabilir. Gerçek inci kolye seti düğünlerde gelinlik ile mükemmel uyumu yakalayabilir. Bu özel gün için bir diğer seçenek de pırlantalı inci kolye olabilir. Pek çok farklı kombinde kullanabileceğiniz bu parçalar sizin star aksesuarınız haline gelecektir. Düz bir inci kolye ile zahmetsizce şık kombinler elde edebilirsiniz.

İnci Kolye Fiyatları

İnci Kolye Fiyatları

İncilerin sıklıkla tercih edilmesi onun zarif, şık ve temiz bir görünüm sunmasıdır. Her tarza uyum sağlaması da tercih edilirliğini arttırmaktadır. Doğal olarak istiridye içinde gerçek inci kolye oluşması fikri bile bu taşı değerli kılmaktadır. Genellikle siyah elbiseler ile kombinlenmekte fakat beyaz kıyafetler ile de ferah bir görünüm kazanmaktadır. Üst üste takacağınız kolyeler de havalı bir tarza olanak tanır. Birbirinden farklı tasarımda ve boyutta inci kolyelere kolayca erişebilirsiniz. Kendi tarzınıza uygun seçeceğiniz incili kolye fiyatları arasında farklılıklar bulunabilir. Seçeceğiniz kolyenin taş boyutu, kolyenin uzunluğu, kat sayısı gibi faktörler fiyat üzerinde etkili olmaktadır. İnci kolye istiridye kabuğundan elde edilmesinden dolayı oldukça zor elde edilmektedir. Farklı tasarımları ile inci kolye fiyatları sizlerin tercihine sunulmaktadır. Tek inci kolye fiyatı ile de inci kolye takımı fiyatı arasında fark bulunması oldukça normaldir. Kıyafetlerinizde göğüs dekoltesi olsun ya da olmasın bu aksesuarı kullanabilirsiniz. Şık akşam yemeklerinde kurtarıcı bir aksesuar olabilir, tarzınızı en iyi şekilde ifade etmenize yardımcı olabilir. Pek çok kıyafet ile uyum sağlayabilen inci kolyeleri taşlı kıyafetler ile kullanmamanız tavsiye edilmektedir. İnciler dikkat çekici yapısı gereği star parça olmaktadır. Birde kıyafetlerde taş bulunması karışık bir görünüme sebep olabilir. Bu görünüm incinin zarafetini sergilemesinin önüne geçebilir. Kolyenizi parlatmak ve öne çıkarabilmek için sade kıyafetler seçmenizde fayda vardır. Dildiğiniz tarza uygun kolyelere erişebilirsiniz. Her dönemin vazgeçilmez aksesuarları arasında yer alan inci sizin vazgeçemediğiniz aksesuarınız haline gelebilir. Tarzınıza uygun modeli tercih edebilirsiniz.