"

Kamelya Çiçeği

" araması için 1126 sonuç listeleniyor

Bunlar da İlginizi Çekebilir

En Güzel Kokulara Sahip Kamelya Çiçeği Çeşitleri

Kamelya çiçeği, uzun süre yeşil kalabilme yeteneğine sahip çalı formunda bir bitkidir. Ana yurdu Uzakdoğu olan bu bitki, çoğunlukla Japonya, Kore ve Çin’de yetiştirilir. Hem iç hem de dış mekanda yaşayabildiği için bakımı oldukça kolay olan bitkiler arasındadır. Kamelya çiçeği renkleri kırmızı, beyaz ve pembedir. Beyaz, pembe kamelya çiçeği göz alıcı renkleri ve gösterişli görünümü sebebi ile birçok farklı yerde kullanılır. Özellikle süs bitkisi olarak kullanılan kamelya, ihtişamı gereği şık bir duruşa sahiptir. Bu sebeple sıklıkla aksesuarlara, tablolara, kıyafetlere ve daha birçok farklı yere ilham kaynağı olur.

Kamelya Çiçeği Çeşitleri

Kamelya Çiçeği Çeşitleri

Üç renkli çiçek açan kamelya çiçeği türleri 6 adettir. Bunlar yalınkat, yarı katmerli, klasik, katmerli, düzensiz katmerli ve şakayık çiçeklidir. Günümüzde en çok beğenilen ve en dayanıklı olan çeşidi Camellia Williamsi’dir. İri, heybetli çiçeklere sahip olan bu bitki saf pembe renktedir. Bunun yanında evde kendi Camellia Wiilamsi çiçeğinin bakımını yapmak isteyenlerin bilmesi gereken birkaç püf nokta bulunmaktadır. Japon kamelya çiçeği ve kış gülü olarak da bilinen bu bitki bol suya ihtiyaç duyar. Toprağının daima nemli olması gerekir ve saksıda yetiştirildiği hallerde saksısının 2-3 senede bir kere değiştirilmesi gerekmektedir.

Duvarlarınızı Süsleyen Kamelya Çiçekleri

Duvarlarınızı Süsleyen Kamelya Çiçekleri

Asaleti ile görenleri kendine hayran bırakan kamelya ağacı, sanata ışık tutmuştur. Birçok tablonun odak noktası olan kamelyalar evinize, ofisinize ve kullanmak istediğiniz her yere taze bir görünüm sağlar. Birinci sınıf malzemeler ile kanvas üzerine hazırlanmış bu kamelyalı tabloları kullanım alanınıza uygun boyutlarda seçebilirsiniz. Aynı zamanda kamelya çiçeğinin sade ve şık görünümü ile duvarlarınıza kamelya çiçeği renkleri katabilirsiniz. Silinebilir, yırtılmaz, dokulu ve antibakteriyel özelliklere sahip duvar kağıtları istediğiniz boyutlarda hazırlanarak sizlere sunulur. Tek parça halinde üretilen bu duvar kağıtlarında boya akması, renk solması ya da mürekkep kokusu gibi sorunlar ile karşılaşmadan duvarlarınızı yenileyebilirsiniz.

Modada Kamelya Çiçeği Şıklığı

Modada Kamelya Çiçeği Şıklığı

Kamelya çiçekleri, elegan görünümleri ile modaya yön veren simgelerdendir. Özellikle kimono ve kamelyaların ortak ana vatanı olan Japonya’da, kamelyalı kimono çeşitleri fazladır. Her bedene ve tarza uyum sağlayan kamelyalı kimonolar, deseni ile size geleneksel bir şıklık katar. Diğer yandan kamelya çiçeği buketi motifleri, eşarp ve şallarda sık sık görülür. Kamelyanın yetiştiği diğer bir yer olan Çin’in ürettiği ipekler ile birleştirilen şal ve eşarpları dolabınızın vazgeçilmezi olabilir. Siz de kamelya çiçeklerinin eşsiz ahengini hayatınıza katmak isterseniz kıyafetini ya da takısını kolayca bulabilirsiniz. Zarafeti nedeniyle aksesuarlarda sıklıkla kullanılan kamelyalar bilekliklere, kolyelere, tokalara, küpelere ve daha birçok aksesuara eşlik eder. Kararmadan kullanabileceğiniz zirkon taşlı 925 ayar gümüşten üretilmiş kamelya çiçeği kolye, küpe ve bileklikler, tarzınızı yansıtmanıza yardımcı olur. Farklı renklerdeki kamelya çiçeklerinin kullanıldığı bu takılar kullananıcılar tarafından da çok beğenilmektedir. Lüks iri inciler, kristal taşlar ve kamelyalar ile bezenmiş toka çeşitleri, stil sahibi kadınların tercihidir. Toplu ya da açık saç modellerinde kullanabilecek kamelya çiçeği ağacı figürlü tokalar, saçlarınıza yeni bir dokunuş yapar. Kamelya çiçeği fiyatları, satın alınırken bulunduğu hale göre değişiklik gösterir. Az maliyetle güzel kamelya çiçekleri yetiştirmek istiyorsanız, kamelya çiçeği tohumu satın almak sizin için ideal bir alışveriş olacaktır. Toprağa ektiğiniz kamelya çiçeği tohumları kışın ikinci yarısında çiçek açacaktır. Tohumdan kamelya çiçeği yetiştirmek istemiyorsanız biraz daha maliyetli şekilde kamelya fidesi satın alabilirsiniz. İyi şartlarda, gerektiği gibi bakılan kamelya çiçeği fidanı vakti geldiğinde rengarenk çiçeklerine kavuşacak ve ışıltısıyla size enerji verecektir.