"

24 Ayar Gram Altın

" araması için 555 sonuç listeleniyor

İhtiyacınıza Uygun 24 Ayar Gram Altın Çeşitleri ve Fiyatları

Altın; dünyanın her yerinde kıymetli sayılan değerli madenlerden biridir. Altının ayarını, içerisine herhangi bir maddenin karışıp karışmadığını belirler. Yani 24 ayar altın denildiğinde %100 saf altının kastedilir. 22 ayar altında %91.6 saf altın bulunur. Geri kalan kısmını ise diğer metaller tamamlar.

%100 saf altın doğada tam olarak bulunmaz. En saf olduğu iddia edilen altınlarda bile 0.1 oranında sapmalar görülebilir. 18 ayar altında %75, 14 ayar altında ise %58,5 oranında saf altın bulunur. Dolayısıyla altın çeşitleri içerisinde en değerli olanının 24 ayar altın olduğunu söylemek mümkündür. Her bir ayar altının bütününün 24’te birini ifade eder. Örneğin bir küpenin 24’te 22’si altın, kalanı gümüşten meydana geliyorsa bu küpenin 22 ayar olduğu anlamına gelir.

24 Ayar Gram Altın Çeşitleri Nelerdir?

24 Ayar Gram Altın Çeşitleri Nelerdir?

Altın fiyatlarındaki değişikliklerden dolayı 24 ayar gram altın çeşitleri de farklılık gösterir. Değişik boyutlarda ve her bütçeden tüketicinin temin edebileceği şekilde tasarlanmış olan bu altınlar muntazam bir şekilde tartılıp paketlenir. 24 ayar külçe altın, üzerinde herhangi bir işleme yapılmadan yatırım amacıyla alınabilecek başlıca altın çeşitleri arasındadır. Bu ürün genellikle nakit paranın değerlendirilmesi amacıyla kullanılır.

24 ayar 10 gram altın çeşitleri de hem düğünlerde hediyeleşmek hem de yatırım maksadıyla tercih edilir. Külçe formu verilmiş olan bu ürün herhangi bir işlemden geçmemiştir. Daha düşük bütçeli tüketicilerin alabileceği 24 ayar 5 gram altın çeşitleri de oldukça ilgi görür. 24 ayar 1 gram altın tutarını düşük bulan bireyler 5 gram ağırlığındaki bu ürünü tercih edebilirler.

24 ayar külçe gram altın denince akla televizyonlarda sık sık rastlanılan 1 kilogramlık altın çeşitleri gelebilir. Ancak bu sektördeki girişimciler yeniliklere ayak uydurarak farklı boyut ve tasarımlarda gram altın seçeneklerini tüketicilere sunarlar. 24 ayar 30 gram altın yatırım amacıyla bankaların ya da evlerin kasalarında muhafaza edilebilir. Düşük bütçeli bir yatırım düşünenler ise 15 gram 24 ayar altın çeşitlerini tercih edebilirler.

24 ayar gram altın çeşitlerinin saflık değeri yaklaşık olarak 0,995’dir. Saflık değeri gram altın çeşitlerinin fiyatını da belirlediği için alım satım esnasında bu fark göz önünde bulundurulmalıdır. 24 ayar gram altın satın almak isteyen tüketiciler aksesuar veya takı amaçlı kullanmaktan ziyade altının değerini odağa alırlar.

Gram altın türleri kırılmaya, eğilmeye ve çizilmeye engel olmak maksadıyla paketli bir şekilde satışa sunulur. Yuvarlak formda üretilmiş olan gram altın çeşitlerinin bazılarında aksesuar amaçlı kullanmayı sağlayacak iğne deliği yani kulp bulunur. Kulplu gram altın çeşitlerinin fiyatları diğerlerine göre farklılık gösterir. Kulplu altınlar, hediyelik düşünülebilen kurdele veya dekoratif kutularla kullanılan 24 ayar gram altın çeşitleridir.

24 Ayar Gram Altın Ağırlıkları Nasıldır?

24 Ayar Gram Altın Ağırlıkları Nasıldır?

Genel anlamda 24 ayar gram altın çeşitlerini tasarımlarından ya da şekillerinden çok ağırlıkları belirler. Tüketicilerin bütçelerine göre altın teminini sağlamak maksadıyla zaman içerisinde farklı boyutlarda 24 ayar gram altın çeşitleri üretilmiştir. Geçmiş yıllarda bu denli farklı ağırlıklarda gram altın bulunmuyordu. Ancak günümüzde 100 gram 24 ayar altın çeşitlerinden 0.25 gram 24 ayar altın çeşitleri ne kadar farklı gramajda ürün bulmak mümkündür.

Kültürümüzde düğünlerde, doğumlarda, ev alımlarında veya hayatın birçok farklı aşamasında altın hediye etmek rutin bir ritüel hâline gelmiştir. Dolayısıyla birçok kişi hem yatırım hem de bu ritüelleri yerine getirmek amacıyla saf gram altın çeşitlerini temin etmeye gayret gösterir. Kullanım amaçlarına göre hediyelik gram altın miktarları ile yatırımlık gram altın miktarları birbirinden farklıdır. Örneğin hediyeleşmek maksadıyla 24 ayar 1 gram altın çeşitleri tercih edilirken, yatırım amacıyla 50 gram 24 ayar altın çeşitleri ve daha ağır olanları tercih edilebilir. Gram altın tasarımları yuvarlak ya da dikdörtgen şekilde yapılabilir. Fakat genellikle yüksek gramajlı 24 ayar altınlar dikdörtgen formda tüketicilere son olur.

24 ayar 30 gram altın çeşitleri genellikle hediyeleşmek için tercih edilmez. Bu ürünler hediyelik altın çeşitlerine göre daha yüksek meblağlarda olduklarından yatırım amacıyla kullanılır. Bu ürüne benzer olarak 24 ayar 20 gram altın çeşitlerini tercih edebilirsiniz. 24 ayar saf altın yatırım yapmak için altın madenini düşünen bireylerin alabilecekleri ürünlerdendir. Tüketicilerin yüksek gram altın çeşitlerini alırken muhafaza edecekleri alanları da göz önünde bulundurmaları gerekir. Bu anlamda ev ve iş yeri kasaları ile, bankaların kişiye özel tasarladıkları kasalar düşünülebilir.

Ülkemizde üretilen hemen hemen her gram altının kendine özgü bir sertifikası bulunur. Bu sertifika üzerinde ürünün ağırlığı, özellikleri ve ayarına dair bilgiler yer alır. Bilezik, reşat altın ya da cumhuriyet altını gibi seçeneklere nazaran değer kaybı oldukça düşük olan gram altın çeşitleri yatırımcıların yüzünü güldürebilir. Tüketiciler küçük meblağlar hâlinde düzenli olarak ya da toplu bir biçimde yatırımda bulunmak için gram altın çeşitlerinin temin edebilirler.

24 Ayar Gram Altın Satın Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

24 Ayar Gram Altın Satın Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

Gram ya da işlenmiş altın fark etmeksizin satın alırken ayarına dikkat edilmelidir. 24 ayar gram altın çeşitleri %100 saf altın olduğundan diğer çeşitlere göre daha fazla tercih edilir. Güvenli kuruluşlardan garantili ürünleri satın almak ve patentli altın çeşitlerini tercih etmek tüketicilerin içlerini rahatlatacak diğer konulardır.

24 ayar gram altın fiyatı belirlenirken işçilik hesaba katılmalıdır. Çünkü saf formda bulunan bu altın işleme ya da taş gibi ayrıntıları üzerinde barındırmaz. Bu nedenle alım satım esnasında tüketicilere fazla zarar ettirmez. Altın fiyatları güncel olarak değişim gösterse de 24 ayar gram altın yatırımında bulunan bireyler için alım ile satım arasındaki bant dardır.

İşlemeli bilezik, küpe, gerdanlık, kemer ve kolye gibi ürünleri bozdururken işçilik ve işçilikteki deformeler göz önünde bulundurularak alım-satım fiyatı arasında geniş bir fark oluşur. Bu nedenle 24 ayar altın alım-satımı işçiliksiz olduğundan yatırım yaparken zarar etmemek adına tercih edilir. Altın, uzun vadede düşünüldüğünde son derece faydalı bir yatırımdır. Altın fiyatları ekonomik şartlara bağlı olarak değişiklik gösterir. Ancak net ve sabit bir tutar aralığından söz edilemez. Bu nedenle örneğin; ‘’40 gram 24 ayar altın ne kadar?’’ türünden bir soruya net bir cevap vermek mümkün değildir.

Siz de hediyeleşmek ya da yatırım faaliyetlerinde bulunmak için 24 ayar gram altın seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Trendyol’dan farklı ağırlıklarda ve tasarımlarda altın çeşitlerini güvenli ödeme seçenekleriyle satın alabilirsiniz. Çevrimiçi alışveriş platformunun kullanıcı dostu arayüzü ve ürün yorumları sayesinde keyifli bir alışverişin tadını çıkarabilirsiniz. Trendyol, Türkiye’nin hatta dünyanın hatırı sayılır altın firmalarıyla paydaş olarak hareket eder. Ülkemizdeki pek çok kuyumcu avantajlı fiyatlarla güvenilir bir biçimde gram altın çeşitlerini Trendyol’dan tüketicinin hizmetine sunar. Gram altın çeşitleri satın alındıktan sonra güvenli kargo firmaları ile kapınıza kadar gelebilir. Titizlikle paketlenen ürünleri, mağaza mağaza gezmekle vakit harcanmadan hızlı bir biçimde temin edebilirsiniz.

24 Ayar Gram Altın Nasıl Anlaşılır?

Doğada saf hâlde bulunan altın, bir takım işlemlerden geçirilerek kullanıma sunulur. Altının değeri belirlenen ayarıyla ilişkilidir. En değerli altın 24 ayardır. Bu kadar değerli bir madenin sahte olabilme ihtimaline karşın bazı hususlara dikkat edilmesi gerekir. Altının gerçekliği hakkında bilgi sahibi olunması için ürünler üzerinde bazı kodlar bulunur. Gram şeklinde bulunan 24 ayar altında 995.0 ibaresi bulunur. Altın üzerinde bulunan bu değer onun %100 saf olması anlamına gelir. Farklı şekillerde paketlenen 24 ayar gram altınların üzerinde aynı zamanda üreticiye ait logo ya da isim yer alır. Altınların patent ve marka bilgilerine kolayca ulaşabiliyorsanız onların orjinal olduğunu da düşünebilirsiniz. Altının orjinalliği konusunda hâle tereddüt yaşıyorsanız evde bazı testler yapabilirsiniz. İçerisinde herhangi bir gümüş ve metal karışımı bulunmayan altınların rengi kolay değişmez. Altın üzerine birkaç damla sirke döktüğünüzde ürünün renginde herhangi bir kararma yaşanıyorsa bu onun sahte olduğu anlamına gelir. Güvenilir platformlardan satın alacağınız 24 gram altınların gerçekliği konusunda tereddüt yaşamazsınız.

22 Ayar Gram Altın ile 24 Ayar Arasındaki Fark Nedir?

22 ve 24 ayar gram altın arasında saflık farkı vardır. Altınların en saf olanı 24 ayar olarak belirlenmiştir. 22 ayar şeklinde gram altın 0,916 saflık derecesine sahiptir. Söz konusu gram altınlar arasındaki farklardan biri de yumuşaklıktır. Altının ayarı yükseldikçe yumuşaklığı da artar. 24 ayar gram altın diğerlerine oranla en yumuşak olan doğal maden çeşididir. 22 ayara sahip olan gram altınlar 24’e göre nispeten daha serttir. Gram altınlar arasındaki bir diğer fark ise renktir. Altınların rengi ayarına göre değişiklik gösterir. Her biri sarı renk gibi görünen gram altınların tonları birbirinden farklıdır. En sarı renkteki gram altın 24 ayardır. Saflığı düşen altınların rengi de bir miktar açılır. Altının renk, doku ve marka patenti gibi konularını göz önünde bulundurarak seçiminizi yapabilirsiniz. Farklı özelliklerdeki bu altınların değerleri de sahip oldukları ayrıcalıklara göre artar ya da azalır. Doğru bir altın seçimi yapmak için ürünler hakkında temel bilgi sahibi olmak gerekir.

24 Ayar Gram Altın Nereden Alınır?

24 ayar gram altının nereden alınacağı oldukça önemlidir. Özellikle bir bir replikası yapılan bu ürünlerin orjinal olup olmadığını anlamak zaman alan bir süreçtir. Güvenilir ve uygun fiyatlı alışverişin adresi Trendyol, 24 ayar altın alımı için ideal bir platformdur. Çok sayıda satıcının bulunduğu platformdan orjinal ve bütçenize uygun olan altını kolayca bulabilirsiniz. Özel günlerde hediyelik olarak tercih edilen altınların alımı için zaman ayırmak bazen zor olabilir. Online alışverişte kullanıcılara büyük bir kolaylık sağlayan alışveriş platformuyla ihtiyacınız olan altını birkaç dakika içerisinde satın alabilirsiniz. Kısa süre içerisinde alışverişinizi tamamlayarak vaktinizi verimli bir şekilde kullanabilirsiniz. Trendyol sunduğu kaliteli hizmetle sizin için işleri her daim daha kolay bir hâle dönüştürür.