placeholder
"

Straplez Bluz

" araması için 2544 sonuç listeleniyor

Straplez Bluz

Straplez Bluz

Pek çok kadın için şıklık yalnızca özel günlerle sınırlı bir kavram değildir. Kadınlar günlük hayatlarında okulda, iş yerinde, sporda ya da bir davette giydikleri ile dikkat çekmeyi arzularlar. Bazı giysi modelleri de hangi ortamda giyilirse giyilsin, dikkat çekmeyi başaran bir yapıya sahiptir. Straplez bluz tam da bu şekilde bir giysi olarak her kadının gardırobunda mutlaka bulunması gereken bir kıyafettir. Straplez bluzlar, basit bir jeanle bile oldukça havalı duran, sweatshirt içine giyildiğinde bile kendini gösteren iddialı giyim aksesuarları arasında yer alır. Bu nedenle de hem günlük hem de abiye giyimde sık tercih edilen straplez bluz modelleri bulunur. Bu kadar beğenilen bir ürün olması dolayısıyla straplez bluzların pek çok farklı model ve çeşidi mevcuttur. Abiye, pullu, payetli, askılı, penye, deri straplez bluz çeşitleri farklı beğeni gruplarına hitap etmek için tasarlanır.

Spor Giyimde Straplez Bluz Rahatlığı

Geçmişte straplez bluzların genellikle gece kıyafetleri ve davet kombinlerinde sık kullanımı söz konusuydu. Ancak son dönemlerin trendleri arasında yer alan straplez bluz büstiyerler, spor giyimde kullanılmaya oldukça müsait ürünler olarak tasarlanır. Kısa straplez büstiyer bluz tasarımları özellikle sweatshirt ile birlikte kullanıma uygundur. Sadece göğüs bölgesini kapatan kısa straplez büstiyer bluzlar, sweatshirt içerisinde kullanımı rahat ürünler olduklarından spor yaparken tercih edilirler. Yürüyüşe çıkarken ya da salonda spor yaparken kolaylıkla giyilip çıkarılan straplez bluzlar üzerinizde giysi yokmuş hissi verecek kadar da hafif yapıdadır.

Spor sırasında straplez büstiyer bluz tercih edenler kimi zaman sporcu sütyeni yerine de bu bluzları kullanırlar. Bu nedenle straplez bluzların dikişsiz özellikte olanları bu amaçla kullanmak isteyenler için özel olarak tasarlanır. Dikişsiz straplez büstiyer bluzlar tişört ya da sporcu atletlerinin altında belli olmaz ancak göğüs yapısının daha düzgün durmasına destek olur. Bu sayede rahat spor yapmak isteyenler sporcu sütyenlerine alternatif olarak straplez büstiyer bluzlar tercih ederler. Dikişsiz straplez bluz modelleri renk açısın oldukça fazla çeşide sahiptir. Kırmızı, siyah, beyaz straplez bluz renkleri yanında daha canlı renkler ve hatta neon renkler ürün grupları içerisinde yer alır. Pembe, yeşil, sarı, turuncu, mavi gibi renklerin hem normal hem de neon renk seçenekleri bulunur. Straplez bluzlar her türlü eşofman ve sweatshirt altına kolayca kombinlenebilir tasarımları ile dikkat çeker. Dikişsiz straplez bluzların çift kat örme kumaştan desenli ya da bel bölgesi detaylı modelleri de kullanıcılar tarafından beğeni kazanan tasarımlar arasında yer alır.

Sporcular için üretilen straplez büstiyer bluzlar genellikle elastik kumaş yapısı ile ergonomik olarak tasarlanır. Elastik kumaş yapısına sahip ürünler vücudu tam saracağı ve hareket kabiliyetini kısıtlamayacağı için spor giyimde tercih edilen ürünlerdir. Ancak penye ya da pamuklu kumaştan üretilen ürünlere de rastlamak mümkündür. Penye ve pamuk kumaştan üretilen ürünleri spor esnasında sağladığı avantaj ise daha az terlemeye neden olmalarıdır. Sweatshirt ya da eşofman içine kullanılan ürünler genellikle kolsuz ve göbeği açıkta bırakan büstiyer modellerden oluşsa da bele kadar kapalı straplez modelleri de ürün grupları içerisinde yer alır. Özellikle penye ve pamuklu kumaştan üretilen straplez bluzlarda genellikle tam straplez yani bele kadar kapalı straplez modelleri bulunur. Bu modeller straplez atlet olarak ifade edilir. Straplez atletler yine spor yaparken giyilebilecek rahatlık ve esnekliktedir. Atlet tarzı dikişsiz straplez bluzların çıtçıtlı body tarzında alttan kopçalı modelleri de bulunur. Bu modellerin kullanıcıya sağladığı en büyük rahatlık spor esnasında bluzun kayması gibi bir sorunun yaşanmamasıdır. Bel bölgesinin tamamını kapama olanağı sağlayan bu ürünler spor esnasında kullanışlı modeller olarak dikkat çekerler.

Straplez Bluzlarla Tüm Gün Şık ve İddialı

Straplez bluzlar günlük kullanımda da şık ve iddialı olmak isteyen kadınların tercihleri arasında yer alır. Günlük giyim için uygun kumaş yapısı ve hoş tasarımları sayesinde straplez bluzlar beğeni kazanan ürün gruplarını oluştururlar. Günlük kullanımda tamamen askısız modellerin yaninda ip askılı straplez bluz modelleri de yer alır. Ayrıca straplez kollu bluz, uzun kollu bluz kombinleri de yine günlük giyimde tercih edilen straplez modellerindendir. Genellikle yazlık straplez bluz modelleri dikkat çekse de kışlık olarak tasarlanan kalın kumaştan straplez bluz modelleri de yine ürün grupları içerisinde yer alır.

Straplez bluzların en beğenilen günlük modelleri arasında düşük yaka omuzları dışarıda bırakan fırfırlı tasarımlar bulunur. Bu tarz fırfırlı straplez bluz tasarımları oldukça eski dönemlerden bu yana günlük giyimde tercih edilir. 1970'li yılların fotoğraflarına baktığınızda da bugün olduğu kadar moda olan straplez fırfırlı bluzları görebilirsiniz. Etek, pantolon ya da şort üzerine giyildiğinde kolay kombinlenen bir yapıda olması bu bluzların tercih edilmelerinde en önemli etkenlerdendir. Fırfırlı straplez bluzların sadece yaka bölümü fırfırlı olan modelleri olduğu gibi, uzun kollu ve hem yaka hem kol manşetleri hem de bel bölgesi fırfırlı olan modelleri bulunur. Bu modellerde yaka kol ve bel bölgelerindeki fırfırlı yapı çift kat lastik işleme sayesinde sağlanır. Bu modeller şık görünmenin yanı sıra lastikli yapısı sayesinde kayma vesaire yapmayan rahat kullanımın modellerdir. Uzun ve kısa kol seçenekleri olan modellerin tamamen kolsuz olanları da mevcuttur.

Geçmişten günümüze tercih edilen bir diğer straplez modeli de büzgülü straplezlerdir. Büzgülü straplez modelleri özellikle jean pantolonlarla kullanımda oldukça hoş duran ürünlerdir. Her yaş grubu için uygun olan bu modeller 90'lı yıllardan günümüze popülerliğini korur. Büzgülü straplezlerin tamamı Büzgülü ya da yaka veya kol detayı büzgülü olan farklı modelleri bulunur. Bu straplez bluzlarda da büzgü detayını oluşturmak için lastik işlemesi yapılır. Yine büstiyer tarzı yarım straplez ve bele kadar tam straplez bluz seçenekleri bu modellerde de yer alır.

Günlük straplez bluzlarda kışlık ürünler de yine kullanıcıların beğenisine sunulur. Triko ve kadife kumaşlardan üretilen kışlık straplez bluz modelleri tıpkı yazlık ürünlerde olduğu gibi şık tasarımları ile dikkat çeker. Fitilli ya da düz triko ve kadife kumaş seçenekleri bulunan kışlık straplez yarım kol, uzun kol, tek kol ve kolsuz olmak üzere pek çok modelden oluşur.

Tüm straplez modellerinde renk seçeneği oldukça geniştir. Özellikle günlük kullanım için tasarlanan straplezlerde renk sınırı neredeyse yoktur. Tek renk düz modellerin yanında çok renkli ve desenli ürünler de yer alır. Desenler arasında zebra, leopar gibi sık tercih edilen desen seçenekleri de bulunur. Bunlardan başka floral desen olarak adlandırılan çiçek desenli ürünler de ürün grupları arasında yerini alır. Ayrıca tüm straplez bluzlarda yaka detayları birbirinden farklı pek çok model seçeneği mevcuttur. Düz ve degaje yakalı straplezler günlük kullanımda tercih edilen modellerdir. Yine tüm straplez modellerinde kumaş yapısı farklılık gösterir. Günlük kullanım amacı ile tasarlanan straplezlerde penye ve pamuklu kumaşlar tercih edilir. Keten ve şile bezi kumaşlar da rahatına düşkün kadınların tercih edebileceği straplez bluz modellerinde kullanılır. Keten ve şile bezi ürünler özellikle yaz aylarında terletme yapmadıkları için tercih edilirler. Bu kumaş yapılarındaki ürünler tiril tiril yapısı ile kullanımı son derece rahat olan ürünlerdir. Yaz ya da kış tüm mevsimlere özel kumaş yapılarında straplez ürün tasarımları mevcuttur. Bu sayede her beğeni grubu için uygun model ve kumaş seçeneği bulunan straplez bluz tasarımı bulmak mümkün olur.

Günlük straplez bluzların en önemli özellikleri arasında beden seçeneklerinin geniş tutulması da gelir. Bu kategori içerisinde büyük beden straplez bluz modelleri rahatlıkla bulunabilir. Bu anlamda büyük beden kadınların isteklerine seslenen beden ve kalıp yapısına sahip straplez bluzlar üretilerek herkesin kendine uygun ürünü bulabilmesi sağlanır. Büyük beden kategorisinde kemerli, korseli, boyuna çizgili modeller ağırlıklı olarak kullanılır. Bu sayede ufak kıyafet hileleri ile kadınların istediği incelik sağlanabilir. Slim fit ürünlerle straplez bluzlar her bedenden kullanıcıların üzerinde hoş duran kalıplarla kullanıcılara sunulur.

Birbirinden Şık Abiye Straplez Bluz Modelleri

Straplez bluzların en iddialı modellerinin yer aldığı alan abiye giyim kategorisidir. Simli, pullu, payetli, taşlı, işlemeli aklınıza gelebilecek her türlü gösterişli aksesuarın bir arada kullanıldığı abiye straplez bluzlar, dikkatlerini üzerine çekmek isteyen kadınların bu arzularını gerçekleştirecek kadar iddialı ürünlerden oluşur. Abiye kategorisinde özellikle kalp yaka straplez bluz modelleri iddialı kumaş ve işlemelerle süslenerek kullanıcıların beğenisine sunulur. Kalp yaka olarak ifade edilen bu yaka tipi özellikle abiye kıyafetlerde oldukça şık bir görünüm oluşturur. Göğüs kulbu ve vücuda tam oturan yaka yapısı straplez bluzların vücudunuza tam uyumla oturmasını sağlar. Gerdanlık ve kolyelerle kullanıma çok uygun olan bu yaka tipi straplez bluzlarda özellikle tercih edilir. Pul ve payetli modellerde de kalp yaka straplez en çok tercih edilen tasarımdır. Ayrıca saten straplez bluzlarda da yine bu yaka tipi son derece hoş bir görünüm sağlar.

Abiye straplez bluzlarda en çok tercih edilen ve şık duran bir diğer detay tek omuz detayıdır. Abiye giyim için tasarlanan pek çok straplez bluz modelinde tek omuzlu tasarımlar yer alır. Tek omuz detayı bazen taşlı bir omuz askısı, bazen saten bir kurdela, bazen de fırfırlı bir koldan oluşabilir. Ayrıca bu modellerin tek kolluları da tasarımlar arasında yer alır. Özellikle simli kumaş yapısına sahip abiyelerde tek ve uzun kol bulunan straplez bluzlar dikkat çekicidir. Tamamı pullarla kaplı straplez bluzlarda da tek kol, tek omuz ya da kolsuz ürün seçenekleri yer alır. Tamamı pul ve payetlerle kaplı straplez modelleri abiye straplezlerinin en çok beğenilen ve tercih edilenleridir. Oldukça şık duran bu ürünler kullanıcıların tam not alır.

Abiye denildiğinde iddialı seçenekler arasında yer alan transparan tül ve dantel detaylar da straplez bluz modellerinde tercih edilir. Straplez bluz modellerinin bir kısmında transparan tül detayı bluzun tamamında yer alırken, kimi tasarımlarda yalnızca kol ve bel bölgesi transparan olan ürünler bulunabilir. Transparan straplez bluzlarda dantel ve güpür kullanımı da farklı modellerde görülür. Tamamı straplez olan modellerin bir kısmında saklanmak istenen bölgeler dantel ve güpür yardımıyla gizlenebilir. Ayrıca omuz, kol ve bel bölgelerinde dantel ve güpür kullanılan tül straplez bluzler de yine modeller arasında yer alır. Abiye kıyafetlere ağır bir hava katan tül ve dantel detaylar, straplez bluzların da duruşuna ağırlık katar. Asil ve şık bir görünüm arzulayan kadınların tercihi olan dantel ve tül straplez bluzlar her beden ve yaş grubundan kadın için tercih edilebilir ürün grupları arasında yer alırlar.

Taş ve boncuk işlemeli abiye straplez bluzlar da yine abiye giyimde yerine alan ürünlerdir. İşlendiği her kıyafete abiye bir hava katan taş ve boncuk detaylar straplez bluzlarda da hoş ve şık bir görünüm sağlar. Davetlerde veya düğünlerde tüm gözlerin üzerinde olmasını arzu eden kadınların tercihi olan kristal taşlı işlemelerle süslenen straplez bluzlar saten etek veya pantolonlarla kombinlendiğinde oldukça iddialı bir görünüm sunar. Kendi nişan ya da isteme törenlerinizde bile tercih edebileceğiniz abiye straplez bluzlar taş detayları ile güzelliğinize güzellik katar. Işıl ışıl parlayan taş ve boncuk işlemeli straplez bluzlarla tüm gözlerin üzerinizde olacağından emin olabilirsiniz.

Özel Tasarım Straplez Bluzlarla Gözler Üstünüzde

Modada son dönemlerde kendini gösteren özel tasarım kıyafet furyası, straplez bluz tasarımlarında da kendine yer bulur. Özel tasarım straplez bluzlar tasarımcıların kendine has çizgilerini yansıttıkları için son derece kaliteli modellerden oluşurlar. Her tasarımda birbirinden farklı ayrı detaylar dikkat çeker.

Özel tasarım straplez bluzların en beğenilen özellikleri kullanılan aksesuarların yapısı ve tasarımlarının eşsiz olmasıdır. Bu bluzlarda kuş gözü, zımba, kopça gibi metal detayların yer aldığı tasarımlar mevcuttur. Tasarımlarda straplez bluzlar korse görünümü vermek amaçlı sırt veya gögüs bölgesinden bağlama stilleriyle sunulur.

Özel tasarım straplez bluz modellerinde tasarımcıların ağırlıklı olarak kullandığı detaylar arasında straplez üstüne pul ve boncuklarla işlenen desenler gelir. Bu desenlerin arasında çiçek ve yaprak işlemeler oldukça popülerdir. Tasarımcıların doğanın yansıması olarak işlediği bu tarz özel tasarım straplez bluzlara ayrı bir hava katar.

Özel tasarım straplezlerin kollu modelleri yine tasarımlar arasında bulunur. Bu modellerde her tasarımcının kendine has kol dizaynlar vardır. En çok tercih edilen tasarımlar ise balon kol gibi nostaljik kol modelleridir. Balon kollar straplez bluzlara hoş bir hava katar ve özellikle ispanyol paça pantolonlarla giyildiğinde mükemmel bir uyum sağlar.

Özel tasarım straplez bluzlarda tek kollu modeller de kullanıcıların beğenisini kazanan ürünler arasında yer alır. Özellikle dikkat çekici tek omuz kol detayları tasarımların şıklığını katlayan bir unsur olarak çarpıcı bir yapıya sahiptir. Tek kol straplez bluzlarda kuş tüyü, boncuk, taş, pul, payet, tül, dantel gibi farklı aksesuarlar yer alabilir. Her tasarımcı kendi hayaline uygun aksesuarla straplez bluzların kollarını süsler.

Özel tasarım straplez bluzlarda saten ve deri kumaşlar da ağırlıklı olarak kullanılır. Saten kumaştan ürünler parlaklığı ve bu parlaklığa uygun çarpıcı tasarımlarıyla göz doldurur. Volanlı kalp yakalar, kocaman fiyonklar, farklı bağlama detayları gibi özelliklerle tasarımlar birbirinden ayrılır. Deri kumaştan üretilen özel tasarım straplez bluzlarda ise fermuar ve zımba gibi detaylar ağırlıklı olarak kullanılır. Bu sayede asi ve şık bir tarz yakalayan tasarımcılar, straplez bluzlarda sokak çizgilerini ürünlere yansıtabilme imkanı bulurlar.

Tüm özel tasarım straplez modelleri diğer tüm straplezlerde olduğu gibi renk ve dizayn konusunda oldukça çeşitlidir. Tasarımcılar bu ürünlerde genellikle yılın moda trendlerini takip ederek, modaya uygun tasarım ve renklerde straplez bluzlar ortaya koyarlar.

Birbirinden Güzel Straplez Bluz Modelleri Trendyol'da

Günlük ya da abiye farketmeksizin her tarza uygun straplez bluz seçenekleri Trendyol'da sizlerle. Trendyol'a özel indirim ve uygun fiyat seçenekleri ile straplez bluz satın almak çok kolay. Siz de Trendyol'a özel ürünleri inceleyip sepetinize ekleyebilirsiniz. Onlarca mağazanın binlerce çeşit ürünlerine evinizin rahatlığında ulaşarak kaliteyi kapınıza getirebilirsiniz. Hemen modelleri inceleyip kendinize uygun ürünleri satın alabilirsiniz.