"

Emzirme Örtüsü

" araması için 1561 sonuç listeleniyor
my miniquess Minky Poplin Emzirme Önlüğü
my miniquessMinky Poplin Emzirme Önlüğü
(4)
90 TL
Sepete Git

Emzirme Örtüsü Çeşitleri ile Bebeğini Rahatça Besle

Anne olduktan sonra sorumluluklar artmaktadır. Bebeğin en iyi şekilde gelişebilmesi için en gerekli besin kaynağı anne sütüdür. Anne karnında başlayan anne ve bebek arasındaki bağ, emzirme döneminde de kuvvetlenmeye devam eder. Bebeğiniz doğduktan sonra uzun bir süre yalnızca anne sütü almaktadır. Bebeklerin midesi oldukça küçüktür. Bebeğiniz büyüdükçe midesi de büyümeye başlar. Ancak özellikle ilk zamanlarında çok daha kısa sürede acıkacaktır ve sık sık anne sütü alması gerekir. Midesi küçük olduğu için az az emecektir. Bu nedenle sürekli emzirmeye hazırlıklı olmanız gerekmektedir. Bebek, sık sık emmek isteyeceği için mutlaka evinizde bulunmadığınız zamanlarda da emzirme durumunda kalabilirsiniz. Bu tarz konular anneleri en çok düşündüren konulardır. Anneler kendi evi dışında emzirmek için rahat hissetmeyebilir ya da endişeli olabilir. İşte emzirme önlüğü modelleri, tam bu durumlar için özel olarak tasarlanmıştır. Bazı anneler, evi haricinde bebeğini başka ortamda emzirmekten çekinebilir. Annelerin kendini daha rahat hissedebilmesi ve bebeklerin de karnını rahat bir şekilde doyurabilmesi için emzirme örtüleri son derece kullanışlı bir üründür. Bu örtüler anne ve bebek için konforlu bir alan yaratıyor. Farklı tarzlarda, modellerde ve formlarda emzirme örtülerinin genel olarak kullanım şekli aynıdır. Kullanılan materyal de üründen ürüne değişebilir. Ancak bebeği ya da anneyi terletecek ve bunaltacak kumaşlar kullanılmamalıdır. Ayrıca bazı kumaşlar, bebeğinizin hassas cildi için uygun olmayabilir. Emzirme örtüleri tasarlanırken tüm bu kriterler göz önünde bulundurulur ve bebeğinizin cildi ve sağlığına zarar verebilecek kumaşlar tercih edilmez. Bebeğiniz için kullandığınız her şeyin çok çabuk kirlenme ihtimali vardır. En başta süt olmak üzere kıyafetine ve örtüsüne pek çok şey bulaşabilir. Bebek eşyaları, bu durum göz önünde bulundurularak üretilmelidir. Emzirme örtülerini çamaşır makinesinde güvenle yıkayabilirsiniz. Pek çok renk ve desen seçeneği bulunmaktadır. Aklınıza gelebilecek her renkte emzirme örtüsü mevcuttur. En çok tercih edilen renkler krem, beyaz ve gri gibi temel renklerdir. Bunun yanı sıra bulut, kuzu ve yıldız gibi sevimli desenlerin bulunduğu örtüler de tasarlanmaktadır. Emzirme önlükleri, oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Size ve bebeğinize uygun, ihtiyacınızı en iyi şekilde karşılayacak ürün bulmanız mümkündür. Emzirmenin yanı sıra bebeğiniz uyurken üzerine örtebileceğiniz, altını değişirken serebileceğiniz çok amaçlı emzirme örtüsü modelleri, annelerin işini oldukça kolaylaştırmaktadır. Yanınızda birden fazla örtü ya da battaniye taşımanıza gerek kalmadan tek bir ürünü birden fazla amaç için kullanabilirsiniz.

Birbirinden Kaliteli Kumaşları ile Emzirme Önlüğü Modelleri

Birbirinden Kaliteli Kumaşları ile Emzirme Önlüğü Modelleri

Emzirme, anne ile bebek arasında bağı daha da güçlü hale getirmektedir. Bu bağ hem fiziksel, hem de duygusaldır. Bebeğiniz emerken sizin kokunuzu alacağından sakinleşir. Yeni doğan bebekler, uzun bir süre sık sık emecektir. Anne sütü, bebeğinizin gelişimi için gerek duyduğu vitamin ve mineralleri alabileceği tek besin kaynağıdır. Bebeğinizin gelişiminin en iyi şekilde devam etmesi için karnı acıktığında fazla vakit kaybetmeden emzirmeniz iyi olacaktır. Emzirme önlüğü ne işe yarar? Bulunduğunuz ortam her zaman emzirme için uygun olmayabilir. Dışarıda ya da bir başkasının evindeyken de bebeğinizin karnı acıkacaktır. Emzirme örtüsü, bu tarz durumlarda annelerin imdadına yetişiyor. Bu örtü boynunuzdan itibaren tıpkı bir paravan gibi mahremiyetinizi koruyacaktır. Bebeğinizi emzirirken örttüğünüz normal bir örtüyü bebeğiniz aniden çekiştirebilir. Bir yandan bebeğinizi tutmak zorunda olduğunuz için örtüyü düzeltmeye ya da açılmasını önlemeye fırsat olmayabilir. Bebeğinizi emzirirken örtü kayacak diye tedirgin hissedebilirsiniz. Bu durum bebeğinizi de aynı şekilde etkileyecektir. Bu gibi durumların önüne geçmek için boyundan askılı emzirme örtüleri tasarlanmıştır. İpi tıpkı mutfak önlükleri gibi boynunuzdan geçirirsiniz ve örtünün düşmesi, açılması gibi sorunların önüne geçilmiş olur. Ayarlamalı olması büyük avantaj sağlamaktadır. Bu sayede kendi bedeninize göre askıları ayarlayabilirsiniz. Bir yandan bebeğinizi de rahatça görebilirsiniz. Boyun aparatı genellikle klipsli ya da cırt cırtlı olarak tasarlanmıştır. Bu fonksiyon, giyip çıkarmayı daha kolay ve pratik hale getirmiştir. Boyundan iple bağlamalı modeller de mevcuttur. En rahat edeceğiniz, sizin için en kullanışlı modeli tercih edebilirsiniz. Bu tarz örtüleri kullanırken bebeğinizi emzirmeye başlamadan evvel örtüyü boynunuza geçirebilirsiniz. Sonrasında bebeğinizi kucağınıza alıp örtüyü üzerine örtüp emzirmeye başlayabilirsiniz. Bebeğiniz kucağınızda iken örtüyü örtmeniz gerekiyor ise daha dikkatli olmanızda fayda vardır. Bir diğer model ise panço şeklinde emzirme örtüleridir. Bu tarz örtüler de boyundan bütün şekilde geçirilir. Giymesi ve çıkarması son derece kolaydır. Panço emzirme önlüğü bebeği ve sizin üst bedeninizi tamamen kapatır.

Böylece bebeğinizi emzirirken üzeri açılacak mı diye endişe duymanıza gerek kalmaz.Anneler, bebeği doğduktan sonra onun iyiliği için her şeyi detaylıca düşünmektedir. Bebeğinizi kucağınıza aldıktan sonra tüm alışkanlıklarınız ve rutinleriniz değişecektir. Bebeğinizin dönem dönem ihtiyaçları farklılık gösterebilir. Bebeğinizin bakımını daha kolay hale getirmek ve ihtiyaçlarını yerine getirmek için pek çok ürün bulunmaktadır. Pek çok marka anne ve bebeğin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak, işleri daha pratik hale getirmek için ürünler tasarlamaktadır. Zaten zor ve zahmetli olan bir dönemden geçen anne ve bebeklerin bu süreci daha kolay atlatabilmesi için yenilikler düşünülmektedir. Bebek emzirme örtüsü de bu ürünlerden biridir. Bebeğinizin acıkma saatini özellikle ilk birkaç ay, düzeni oturana kadar kestirmeniz mümkün değildir. Bazen saat başı, bazen daha geç ya da erken acıkabilir. Acıktığında bebeğiniz huysuzlanabilir ve sizin de gününüzü daha zor hale getirebilir. Ayrıca bebeğin gelişimi için özellikle ilk aylarında bol bol anne sütü alması önemlidir. Bu nedenle alışveriş merkezinde, bir yakınınızın evinde de olsanız müsait bir ortamda bebeğinizi beslemeniz gerekir. Fonksiyonel emzirme örtüsü modelleri, anne ve bebek mahremiyetini koruyarak bebeğinizi emzirmenize olanak tanır. Emzirme örtüsü nasıl olmalıdır? Emzirme örtülerinde kumaş seçimi oldukça önemlidir. En sık kullanılan kumaş çeşidi ve bebeğiniz için en sağlıklı seçenek pamukludur. Son yıllarda daha popüler hale gelen müslin örtülerin kullanımı yaygınlaşmıştır. Müslin örtüler, yüzde yüz pamuk ipliklerinden dokunur ve bebeğinizin hassas cildi için kullanımı uygundur. Kumaş yapısı olarak yumuşaktır ve son derece dayanıklıdır. Teri emici dokusu ile özellikle bebeğiniz uykudayken serdiğinizde terini çeker. En büyük avantajlarından biri kolay temizlenebilir olmasıdır. Çamaşır makinesinde yıkanabilir ve kolay kolay leke tutmaz. Bebeğinizi daraltmayacak ideal inceliktedir. Emzirme örtüsü olarak kullanmanın yanı sıra omuz örtüsü ya da pusete sermek ve bebeğinizin üzerini örtmek için kullanabilirsiniz. Doğal pamuklardan üretilir ve anti alerjiktir. Tüm bu avantajları sayesinde müslin örtüler, anneler tarafından oldukça fazla tercih edilmektedir. Emzirme örtüsü seçimi yaparken ürünün kalitesinden emin olunmalıdır. Bebekle ve anne ile direkt olarak temasta olan bir kumaş olduğu için hangi kumaşın kullanıldığı ve kalitesi önemli bir ayrıntıdır. Düşük kalitede ürünler hem kumaş olarak rahatsızlık verecektir, hem de çok çabuk deforme olur. Sık sık yıkamanız gerekeceği için dayanıklı bir ürün tercih etmeniz, ürünü daha uzun süre kullanabilmenize olanak tanır. Aksi takdirde sürekli yeniden emzirme örtüsü almanız gerekir. Emzirme önlüğü fiyatları değişmekle beraber her bütçeye göre ürün bulmak mümkündür.

Her İhtiyaca Uygun Emzirme Örtüleri

Her İhtiyaca Uygun Emzirme Örtüleri

Bebeğiniz acıktığında mekân ve zaman kavramı ortadan kalkacaktır. Bebeğinizin karnı aç kaldığında huzursuz hissedecektir. Bu nedenle acıktığını anladığınızda bekletmek gibi bir lüksünüz olmayabilir. Bazı anneler, bebeğini emzirdiği sırada bebeğin üzerini örtecek şekilde battaniye gibi örtüler örtmektedir. Bu tarz örtüler, bebeğinizi rahatsız edebilir. Hem kumaş yapısı, hem de kullanım açısından kolaylık sunan emzirme örtüleri çok daha iyi bir seçenektir. Battaniye tarzı örtüler daha ağır yapıdadır. Ayrıca bebeğinizi terletecek bir kumaşa sahiptir. Emzirme önlüğü modelleri, kumaş yapısı itibari ile bebeğinizin rahatsız olmayacağı şekilde tasarlanır. Hafif ve hava geçirebilen kumaş seçenekleri, bebeğinizin cildi için de daha iyidir. Ayrıca kullanılan kumaşın sık sık çamaşır makinesinde yıkamaya müsait olması önemli bir kriterdir. Bebeğiniz kıyafetlerini, örtülerini çok sık kirletir. Emzirme örtüleri de aynı şekilde sık sık lekelenecektir. Ayrıca hijyen gibi konulardan ötürü sürekli çamaşır makinesinde yıkanması gerekir. Emzirme örtülerinin kumaşları, bu kriterlere göre sık yıkanmaya dayalı, çabuk deforme olmayan çeşitlerden seçilmektedir. Yapı olarak ışığı tamamen keserek karanlık bir ortam yaratmaz. Işık yoğunluğunu kırarak loş bir ortam yaratır. Bu sayede bebeğiniz örtünün altındayken ışıktan ötürü huzursuz hissetmez. Ayrıca bu detay bebeğin uykuya dalmasını da daha kolay hale getirir. Emzirme önlüklerini tek başına satın alabileceğiniz gibi set halindeki ürünlere de göz atabilirsiniz. Setlerin içerisinde emzirme önlüğü yanı sıra puset ve omuz örtüsü gibi yine işinizi çok kolaylaştıracak ürünler yer alabilir. Set içerisinde ürünlerin tasarımı ve deseni birbiri ile uyumlu olarak üretilmektedir. Emzirme önlüğü ölçüleri, modelden modele değişkenlik gösterebilir. Bazı modeller oldukça genişken bazıları daha küçük ölçülerde olabilir. Her ihtiyaca uygun ölçüde model bulmak mümkündür. Önlük ölçüleri 80 x 120, 75 x 110, 120 x 120, 75 x 90 cm şeklinde değişebilir. İhtiyacınız karşılayacak boyutlarda örtüyü tercih edebilirsiniz.

Ancak çok amacı kullanabileceğiniz bir ürün çeşidi olduğu için geniş ölçülerde seçmeniz farklı fonksiyonlarda da kullanabilmenize imkân verir.Bebek emzirme önlüğü modellerinin hem anneye, hem de bebeğe sağladığı pek çok avantaj bulunmaktadır. Bunlardan ilki, annenin yer ve zaman fark etmeksizin bebeğini emzirmesine olanak tanımasıdır. Ev ortamında bile olsanız birileri varken bebeğinizi açıkça emzirmekten çekinebilirsiniz. Kendi mahremiyetiniz yanı sıra bebeğiniz de dış etkenler yüzünden rahat etmeyebilir. Bu örtüler sayesinde emzirmek için kendi evinize gitmeyi beklemenize gerek kalmaz. Hem de bebeğiniz acıktığı anda karnını doyurabilir. Bunun yanı sıra bebeğiniz emerken ortamdaki hareketlilikten ve sesten fazlasıyla etkilenecektir. Eğer hareketli bir ortamdaysanız bebeğinizin konsantrasyonu bozulur ve emmeyi bırakabilir. Karnını doyuramayacağı için bu durum bebeğinizi daha huzursuz edebilir. Emzirme örtüsü ile üzerini kapattığınızda dışarıdaki hareketliliği görmeyeceği için daha rahat bir şekilde emecektir. Gelen yoğun ışık ya da güneş de bebeğinizi rahatsız edebilir. Bu tarz dikkat dağıtıcı faktörlerden bebeğinizin soyutlanıp rahatça karnını doyurmasına olanak tanır. Hem beslenmesi daha çabuk, huysuzlanmadan biter, hem de dikkati dağılmadığı için karnının doyduğunu hissedebilir. Pamuklu emzirme önlüğü çeşitleri, bebeğinizi terletmez. Yıkanması ve temizlenmesi kolaydır. Rüzgâr, güneş gibi dış etkenlerden korumanın yanı sıra fazla ışık olan alanlarda da gözlerinin rahatsız olmasını önler. Emzirme önlükleri, farklı şekillerde tasarlanmaktadır. Emzirme örtüsü nasıl kullanılır? Kullanım şekli, ölçüsü ve deseni üründen ürüne değişmektedir. Bazı örtüler boyundan bütün bir şekilde giyilen pançolar şeklindedir. Bazıları ise bir kuşak yardımı ile boyundan asılır ve sabit kalması sağlanır. Bu modellerin hepsinin kullanımı son derece pratiktir. Anne, kendine en rahat gelen modeli seçebilir. Bu tarz örtüler, boyundan sabit kaldığı için bebek çekiştirse dahi açılmaz. Emzirme örtüleri tasarlayan pek çok marka bulunmaktadır. Bu markaların kimisi giyim alanındayken kimisi yalnızca anne ve bebek ürünleri tasarlamaktadır. Emzirme örtüsü ararken yüzlerce marka ve ürün seçeneğiniz bulunmaktadır. Her alanda kriterlerinizi karşılayacak ürün bulmanız mümkündür. Renkli desenlere sahip bebeğinizin de hoşuna gidecek modellerden birini seçebilirsiniz. Emzirme örtüsü ölçüleri oldukça çeşitlidir. Anne ve bebeğin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak çeşitli ölçülerde ürünler tasarlanmaktadır.

Avantajlı ve Uygun Emzirme Örtüsü Fiyatları

Avantajlı ve Uygun Emzirme Örtüsü Fiyatları

Bebeğiniz doğduktan sonra yanınızda büyük bir çanta ile yalnızca bebek eşyası taşımaya başladığınız fark edeceksiniz. Bir yere giderken lazım olabilecek her şeyi yanınıza alırsınız. Mama, biberon, yedek kıyafet, bebek bezi derken çantanız oldukça sıkışık olacaktır. Emzirme örtüleri, bu durumu düşünüp olabildikçe hafif ve taşıması kolay kumaşlardan üretilmektedir. Yapı olarak kalın kumaşların kullanımı bebeği ve anneyi rahatsız edebileceği gibi yanınızda taşımak da daha zahmetli olacaktır. Çantada yer kaplamayan, katlandığında az yer tutan emzirme örtüleri, son derece fonksiyoneldir. Çok amaçlı emzirme önlüğü modelleri, yalnızca bebeği emzirirken değil başka amaçlar için de kullanılabilir. Örneğin; bebeğiniz beşiğinde ya da arabasında uyuduğunda üzerini örtebilirsiniz. Bunun için ayrı bir örtü taşımanıza gerek kalmaz. Bir yere yatırdığınız zaman bebeğinizin altına da serebilirsiniz. Bunun yanı sıra güneşli ya da soğuk esen havalarda bebeğinizin arabası üzerinden örtüp gelen rüzgârı ve güneşi kesebilirsiniz. Tek bir örtü her anda kurtarıcınız haline geliyor. Kız, erkek ya da her iki cinsiyetin de kullanabileceği renk ve desen seçenekleri bulunmaktadır. Düz renk ya da yıldız, bulut gibi desenli modellerden birini tercih edebilirsiniz. Emzirme örtüleri, hijyen açısından kesinlikle çamaşır makinesinde yıkanabilir özellikte olmalıdır. Emzirme örtüsü fiyatları, pek çok kritere göre değişir. Ürünün markası belirleyici kriterlerden biridir. Her markanın bir fiyat skalası mevcuttur. Ürünlerinin fiyatları buna göre şekillenmektedir. Bir diğer kriter ise ürünün kumaş kalitesidir. Ürün boyutu, dış tasarımı da fiyatları etkileyen diğer kriterlerdendir. Emzirme örtüleri, oldukça geniş bir ürün skalasında kullanıcılara sunulmaktadır. Aradığınız özelliklere ve bütçenize uygun bir ürün bulabilirsiniz. Yüksek kalitede, annelerin işlerini kolaylaştıran emzirme örtülerini avantajlı fiyatlar ile Trendyol sizlerin beğenisine sunmaktadır.