Baticon Çeşitleri ile Yaralarını Tedavi Et

Baticonol antiseptik özelliği ile ön plana çıkar ve enfeksiyon riskini minimuma indirmeyi sağlar. Genel olarak yaralar, yanıklar, cilt sıyrıkları ve kesikler gibi hastalıkların tedavisinde kullanılır. Bu solüsyonun etken maddesi olivinil pirolidon-iyot adlı bir maddedir. Etil alkol, gliserin, mentol, sodyum hidroksit, sodyum asit fosfat ve deiyonize su gibi yardımcı maddeler içerir. Cilt için antiseptik bir kalkan oluşturma özelliğine sahiptir. Baticonol tentürdiyot zararlı bakteri ve mikropların oluşmasını engeller.

Baticonol İçeriği Nedir?

Baticonol İçeriği Nedir?

Deri üzerinde düşme, kesilme, yarılma gibi durumlarda kullanılan tentürdiyot iyot, sodyum iyodür ve etil alkol içerir. Baticonol özellikleri bakımından tıpta sık sık kullanılır. Özellikle cerrahi ameliyatlardan önce doktorlar enfeksiyon riskini önlemek için kullanır. Çocukların basit yaralanma durumları için pansiyon yapılmasını sağlar. İçeriğinde bulunan etken maddeler sayesinde yaraları kısa sürede iyileştirme özelliğine sahiptir. Daha fazla fayda sağlaması için Baticonol ilaç ile birlikte kullanılması tavsiye edilir. Sıvı kıvama sahip olan yapısı sayesinde kolay bir şekilde yaralara uygulanabilir. Koyu rengi sayesinde uygulandığı alanda hemen belli olur. Yoğunluk oranına göre seçim yapabilirsiniz.

Baticonol Kullanımı

Baticonol Kullanımı

El ve vücut temizliği için antiseptik yıkama ürünleri kullanılabilir. Özellikle tıbbi alanlarda çalışanların ellerini ve kollarını cerrahi işlemler öncesinde ovalama şeklinde dezenfekte etmeleri gerekir. Cilt mukozalarını dezenfekte etme sayesinde hem kataterden bulaşabilecek enfeksiyonlar önlenir hem de bölgede bir enfeksiyon varsa tedavisi sağlanmış olur. Küçük kesikler, yüzeysel yanıklar ve derin olmayan yaralarda meydana gelebilecek enfeksiyonları önler ve cilt enfeksiyonlarını tedavi eder. Bakteriyel enfeksiyonlardan kaynaklanan boğaz ağrısını azaltmak için kullanılır. Ağız içinde oluşan yaralar ve aftların tedavisi için de tercih edilir. Ciltte meydana gelen hafif hasarlar için Baticon ile pansuman yapılabilir. Pansuman yapılırken yara temizlenir ve üzerine Baticon sürülür. Baticonol sprey ile oldukça kolay bir şekilde pansuman yapabilirsiniz. Baticon kullanımı yaralardaki mikro organizmaları öldürür ve enfeksiyonların gelişmesini önler. Yaranın ihtiyacına bağlı olarak günde 1-3 kez uygulayabilirsiniz. Sürdükten sonra kuruması beklenir ve gazlı bez ile kapatılır. Gazlı bez sayesinde yaralar, dış etkenlere karşı korunur. Baticonol ürünleri farklı içeriklere sahip olduğu için farklı yaralar için en uygun olan tercih edilebilir. Çözelti, antiseptik veya tentürdiyot çeşitlerini bulabilirsiniz.

Baticonol Fiyatları

Baticonol Fiyatları

Baticonol ürünlerinin fiyatları içeriklerine, özelliklerine göre değişiklik gösterir. Baticonol 1000 ml şişesi oldukça büyük ve uzun süre kullanım ömrüne sahiptir. Bu yüzden daha yüksek fiyatlara sahip olabilir. Daha yoğun bir kullanım için bu büyük şişeyi tercih edebilirsiniz. Eğer daha kısa sürede ve az kullanacaksanız küçük şişeler arasından seçim yapabilirsiniz. Baticonol 100 ml fiyatı, Baticonol 50 ml ve Baticonol 30 ml şişeler daha küçük ve daha uygun fiyatlıdır. Aynı zamanda Baticonol’un hangi şişede bulunduğu da fiyatlar üzerinde etkilidir. Cam şişeler daha değişken maliyetli, daha sağlıklı ve uzun ömürlü olduğu için plastik şişelere nazaran daha farklı fiyatlıdır. Baticonol antiseptik çözelti yapısına sahip ürünler, solüsyonlar ve sprey olanlar arasında da fiyat farkları vardır. Bu özellikler ilacın kullanım alanı, etkisi gibi faktörleri etkiler; bu yüzden de fiyatları değişir. Baticonol 50 ml fiyatı da diğer seçeneklere göre değişkenlik gösterebilir. İhtiyacınıza ve bütçenize uygun olan Baticonol’u satın alabilirsiniz.