Fiyat
HDMI
DVI-I
DVI-D
D-Sub (VGA)
HDCP
Mini DisplayPort
DisplayPort
Dahili Hoparlör
3D Desteği
Vesa Uyumluluğu
Sync Teknolojisi
Tepki Süresi
Garanti Süresi
Curved (Kavisli)
Çözünürlük
Çözünürlük Standartı
Ekran Boyutu
Görüntüleme Teknolojisi
Ekran Yenilenme Hızı
Garanti Tipi
Kullanım Amacı
Dokunmatik Ekran
Panel Tipi
Renk
Fiyat Geçmişi
Ürün Değerlendirmesi
Satıcı Tipi
"

4K Monitör

" araması için 409 sonuç listeleniyor

4K Monitör ile Yüksek Çözünürlük Sizlerle

Yüksek çözünürlük sağlayan teknolojilerden biri de 4K olmaktadır. Net görüntü sağlayan 4K ekranda tam olarak 8.294.000 piksel görüntüleyebilmektedir. Böylelikle standart yüksek çözünürlüklerin de üstüne çıkarak en net ve kaliteli görüntüleri sizlere sunabilmektedir. 4K denmesinin sebebi ise görüntünün genişliğinin 4000 piksel olmasıdır. 4K çözünürlük televizyon ve monitörlerde bulunmaktadır. Monitör, bilgisayarda yapılan işlemlerin kullanan kişilere gösterilebilmesi için kullanılan elektronik aletlerin genel adı olmaktadır. Başta bilgisayar ve televizyon olmak ile birlikte diğer elektronik cihazların da çıktı aygıtı olarak kullanılmaktadır. Bir görüntüyü, fotoğrafı ya da videoyu daha net görebilmek için 4K bilgisayar ekranı kullanmayı tercih edebilirsiniz. Monitör ile bilgisayar arasında iletişimi sağlayabilmek için ekran kartı gerekmektedir. İletişimi sağladıktan sonra monitörünüz aracılığı ile bilgisayarı dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. 27 inç 4K monitörler, özellikle oyuncuların tercih etmekte olduğu bir cihazdır. Yüksek çözünürlük ve kaliteli görüntü vermesinden dolayı video oyunların grafikleri çok daha net bir şekilde belli olmaktadır. Bu durum da bilgisayar oyuncularının daha iyi bir şekilde oyun oynamasını sağlamaktadır. Küçük detayları ve ince ayrıntılar 4K monitörler sayesinde daha net bir şekilde görebilirsiniz. Yalnızca video oyunları oynarken değil dizi, film izlerken de 4K monitörler kullanılmaktadır. Film gecenizi daha keyifli bir hale getirmek için 4K monitör kullanmak oldukça ideal bir seçenektir. 4K monitör kullanan kişilere kaliteli görüntü ve grafik şöleni sunmaktadır. 4K ips monitör ile bilgisayar kullanmaya başlamadan önce bilgisayarınızın yeteri güce sahip olduğundan da emin olmanız gerekmektedir. Monitörlerin sahip olduğu teknik özellikler, modellere göre değişiklik göstermektedir. Çözünürlük, panel türü, yanıt süresi, ekran boyutu ve yenileme hızı dikkat edilmesi gereken teknik özellikler arasında yer almaktadır. 4K gaming monitör almak isteyenler için birçok farklı model bulunmaktadır. Yalnızca bilgisayar oyunları için çeşitli cihazlar üreten markaların 4K monitör modellerini inceleyebilirsiniz. Bu markaların yanı sıra diğerleri de rahatlıkla bilgisayar oyunu oynayabileceğiniz monitör modellerine sahiptir. Teknolojik bir alet olan 4K monitörlerin fiyatları, sahip olduğu teknik özelliklere göre değişkenlik göstermektedir. Monitörler donanım yönünden ne kadar zenginse fiyatları da o kadar yüksek olmaktadır. 4K monitör çözünürlüğü ve ekran boyutu olarak kullanan kişilere harika görüntü deneyimi yaşatmaktadır. Birçok kişinin kullandığı 4K monitörlerini dilerseniz televizyon ya da bilgisayar için tercih edebilirsiniz.

4K Monitör Özellikleri, Modelleri ve Fiyatları

4K Monitör Özellikleri, Modelleri ve Fiyatları

4K monitörler birçok farklı marka tarafından üretilmektedir. Fiziksel olarak farklı tasarımlara sahip olan monitörlerin teknik özellikleri de birbirlerinden farklı olabilmektedir. Almadan önce bütçenizi ve ihtiyacınızı belirlediğinizde kendi isteğinize göre bir 4K monitörü kolaylıkla bulabilirsiniz. Detaylı bir araştırma yapmak verimli ve uzun süreli kullanım için önemlidir. Yenileme hızı monitörlerin ayırt edici özelliklerinden biri haline gelmiştir. 144 Hz en yaygın yenileme hızıdır. 4K 144Hz monitör özellikle FPS oyunları oynayanlar için tercih edilebilecek monitör modellerine örnektir. 144 Hz monitörler, uygun fiyatlı ekonomik seçeneklerden biri olmaktadır ve pek çok farklı çeşitte ergonomik seçenekler ile karşınıza çıkmaktadır. Bir saniyede çok sayıda kare üretebilen oyun bilgisayarları bulunmaktadır fakat monitörünüzün yenileme hızı yüksek olmazsa bu kareleri görmek mümkün olamayabilir. Yenileme hızı arttıkça oyun deneyimi iyileşmekte ve daha keyifli bir hale gelmektedir. Oyun bilgisayarınıza monitör almak ve FPS oyunlarını daha iyi bir şekilde deneyimlemek istiyorsanız yenileme hızı yüksek olan modellere göz atmanızda fayda olacaktır. En düşük değer 4k 60 Hz monitör iken bu sayı 240 Hz’ye kadar çıkabilmektedir. Yenileme hızı yükseldikçe monitör fiyatı da artacaktır. 4K monitörler, daha gerçekçi bir görüntü verebilmektedir. Piksel yoğunluğu fazla olduğu için daha fazla bilgi akışı sağlamaktadır. Bu sayede daha net ve keskin görüntü deneyimi sunmaktadır. 4K monitörler ile 3 boyutlu filmlerin görüntülerini hiç sorun yaşamadan optimize edebilmektedir. Ayrıca 3 boyutlu film izlerken gözlük kullanıldığında ortaya çıkan düşük çözünürlük problemi 4K monitörlerde yaşanmamaktadır. 3 boyutlu görüntüleri 4K monitörden yüksek kalitede izleyebilmeniz mümkündür. Gelişen teknolojiler ile birlikte monitörlere yeni teknik özellikler eklenmektedir. IPS de bu teknolojilerden biri olmaktadır. IPS ekrana sahip monitörlerde renk kaybı yaşanmamaktadır. Her açıdan ekrana baktığınızda aynı görüntüyü alıp aynı renk canlılığını görebilirsiniz. Diğer monitörlerde oluşan farklı açıya göre görüntü değişimi IPS ekrana sahip monitörlerde oluşmamaktadır. 4K IPS monitör sayesinde ekrana güneş ışığı gelse bile yansımada görüntü kaybı en aza indirgenmektedir. Monitöre dokunduğunuzda ekranda dağılma meydana gelmemektedir. 8 bit renk derinliğine sahip olan IPS teknolojisi 4K monitör modellerinde yer almaktadır. Ayrıca yüksek enerji tasarrufu sağlamaktadır. 4K monitör fiyatları donanımsal ve teknik özelliklere göre farklılık göstermektedir. Almadan önce bütçeyi ve ihtiyacı belirlemek, en ideal monitörü bulmanıza yardımcı olacaktır.

Yüksek Çözünürlüğe Sahip 4K Monitör Modelleri

Yüksek Çözünürlüğe Sahip 4K Monitör Modelleri

4K monitörler, yoğun piksel özelliği ile birlikte geniş boyutlara sahip ekranları ile her şeyi daha net ve keskin görmenizi sağlamaktadır. Özellikle bilgisayar oyunları oynarken en uzak noktadaki nesne ve yerleri görmeye yardımcı olmaktadır. Bilgisayara önem veren kişiler, 4K monitörden etkili bir performans alabilmektedir. 4K monitörü yalnızca bilgisayar için değil televizyon için de kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, cihazınız ile 4K monitör arasındaki iletişimi sağlamaktır. Sonrasında net ve keskin görüntüler gözleriniz için adeta bir şölen haline gelecektir. 4K monitörleri görsel odaklı işlere sahip olanlar sıklıkla tercih etmektedir. Örneğin; grafik tasarımı ile ilgili işiniz varsa 4K PC monitör tercih etmeniz oldukça ideal bir seçenek olacaktır. Böylelikle çeşitli grafik ve tasarımları daha net ve kaliteli bir şekilde görme fırsatı elde edebilirsiniz. Yüksek çözünürlüğe sahip monitör, daha fazla detay gösterebilmektedir. Film meraklıları 3 boyutlu filmleri çözünürlük bozulmadan 4K monitör ile rahatlıkla izleyebilmektedir. FPS oyunları ile ilgilenen tutkulu oyuncular, yüksek yenileme hızına sahip 4K monitörleri tercih etmektedir. Çözünürlüğün artması ile birlikte ekran alanı da artmaya başlamaktadır. Bir diğer yandan ise ekrandaki yazı ve çeşitli metinler küçülmektedir. Bu yüzden monitör almadan önce ihtiyacınızın ne yönde olduğunu belirlemeniz gerekmektedir. Monitör siparişi vermeden önce ilk dikkat etmeniz gereken şey, ekran çözünürlüğünün nasıl olduğudur. 4K monitör günümüzde yer alan en yüksek çözünürlük olmaktadır. 3840x2160 piksel görüntü sağlayabilen bir monitör ile keyifli bir oyun deneyimi ya da film maratonu yaşayabilirsiniz. Oyuncular için donanımlar oldukça önemlidir. Hobi olarak ilgilenseniz bile kaliteli bir oyun deneyimi yaşamak isteyebilirsiniz. Bunun için gerekli olan donanımlardan biri 4K monitör olmaktadır. 4K monitörler, yenileme hızının değişimine göre farklı modellere sahiptir. Yenileme hızı yükseldikçe oyun oynarken daha net ve ayrıntılı görüntü alınabilmektedir. Oyuncular 4K 120Hz monitör gibi yüksek yenileme hızına sahip olan monitörleri tercih etmektedir.

120 FPS’de 4K çözünürlüklü görüntü elde edebilmek en iyi bilgisayar donanımları ile mümkün olabilmektedir. Bu yüzden günümüzde son teknoloji kabul edilmektedir. Yalnızca oyun oynayanlar için değil görsel ve grafikler ile ilgili konularda da oldukça yüksek bir kalite olarak bilinmektedir. 4K monitör tavsiyesi ve fikirleri için sayfamızda yer alan yorum ve değerlendirmeleri inceleyebilirsiniz. Bilgisayar ya da televizyondan yüksek kalitede görüntü alabilmek için yüksek çözünürlüğe sahip ekranlar tercih edilmektedir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte yüksek çözünürlüklü ekran ve monitörler de artmaya başlamıştır. Birçok farklı teknolojik marka 4K monitör tasarlamakta ve piyasaya sürmektedir. İnternette sıklıkla vakit geçiren, film ve dizi izlemeyi seven ve oyun oynayan kişilerin tercih ettiği 4K monitörler, 3840x2160 piksel görüntü kalitesine sahiptir. 4K çözünürlük teknolojinin geldiği son noktalardan biridir. En yüksek çözünürlüğe sahip monitörler ile her şeyi daha net ve detaylı görebilme fırsatı sunulmaktadır. Ekranınızın daha belirgin bir kontrasta sahip olmasını istiyorsanız 4K HDR monitör modellerine göz atabilirsiniz. Çekimler HDR özelliği ile yapıldığında bu aynı fotoğrafın 3 farklı pozlama ile çekildiği anlamına gelmektedir. HDR yardımı ile de çekilen görüntünün kontrastı ayarlanarak dördüncü bir fotoğraf oluşturulmaktadır. 4K monitörler ile oyun oynarken ya da film izlerken daha net ve keskin görüntü görme deneyimi elde edebilirsiniz. 4K monitör modelleri, sahip olduğu teknik özellik ve donanım farklılıklarına göre fiyat olarak değişiklik göstermektedir. 4K monitör kullanırken aranızdaki mesafe sorunu en aza indirgenerek yüksek pikselli görüntü oluşturulmaktadır. Böylelikle uzak bir mesafeden monitöre bakıyor olsanız bile net ve canlı bir görüş sağlayabilirsiniz. Zengin piksel özelliğinin yanında geniş ekran boyutlarına sahip 4K monitörler, gözden kaçan görüntüleri daha rahat bir şekilde görebilme fırsatı vermektedir. Büyük ekran boyutuna sahip bir monitör istiyorsanız 32 inç 4K monitör modellerinden tercih edebilirsiniz. Sürekli olarak bilgisayar ile ilgilenmek zorunda olduğunuz bir işiniz varsa ya da çeşitli hobilerinizi bilgisayardan gerçekleştiriyorsanız göz sağlığınız ve detaylı görüntü sağlanması için monitör kullanımı tercih etmek oldukça mantıklı bir fikirdir. Monitörler birçok farklı modele sahip olduğu için karşınıza pek çok seçenek de çıkmaktadır. 4K monitörler, özellikle film tutkunları ve bilgisayar oyunu severler için geliştirilmektedir. Çünkü her ikisinde de önemli ve gerekli olan özellik monitörün iyi görüntü vermesi ve hareket kabiliyetinin yüksek olmasıdır. 4K monitör modelleri 3840x2160 piksel ekran çözünürlüğüne sahiptir. Ekran yenileme hızları ise 60 Hz ile 120 Hz arasındadır. 4K monitör almaya karar verdiyseniz monitör modellerinin sahip olduğu teknik özellikleri ve donanımı detaylıca inceledikten sonra karar vermeniz daha kolay hale gelecektir. İhtiyacınıza ve bütçenize uygun bir 4K monitör modelini sayfamızda bulabilirsiniz.

4K Monitör ile Net ve Keskin Görüntüler

4K Monitör ile Net ve Keskin Görüntüler

Teknoloji çağı olarak görülen günümüzde bilgisayar ve internet kullanımı oldukça fazladır. Birçok işlem, bilgisayarlar tarafından gerçekleştirilebilmektedir. Buna oyun oynamak, dizi ve film izlemek de dâhildir. Bilgisayar model yelpazesi oldukça geniştir. Birçok marka, farklı teknik özelliklere ve tasarımlara sahip bilgisayarlar üretmektedir. Bilgisayarların görüntü alabilmesi için monitör adı verilen görüntü araçları kullanılmaktadır. Monitörü bilgisayar ve televizyonlara bağlayabilirsiniz. 4K monitörler, oldukça yüksek ekran çözünürlüğüne sahip net ve detaylı görüntü sunan monitör çeşidi olmaktadır. Özellikle oyun oynayan ve film izlemeyi sevenlerin ihtiyaçlarını karşılamak için üretilen 4K monitörler, birçok farklı modele sahiptir. Modeller ekran yenileme hızı, ekran boyutu, tasarım ve teknik özelliklere göre değişkenlik göstermektedir. Yüksek görüntüleme kalitesine sahip olan medya içeriklerinin rahat bir şekilde görüntülenebilmesi için teknik özelliklerin de yüksek seviyelerde olması gerekmektedir. Ultra HD görüntü kalitesi sunan 4K UHD monitör modelleri yüksek ekran çözünürlüğü sayesinde kullanan kişilere çok net ve ayrıntılı görüntü sunmaktadır. Monitörlerde önemli olan özelliklerden biri ekran yenileme hızıdır. Özellikle FPS oyunları oynamayı seven oyuncular için bu özellik büyük bir önem taşımaktadır. En düşük yenileme hızı 60 Hz’dir. FPS oyunlarından maksimum verimi alabilmek için oyuncular 120 ya da 240 Hz ekran yenileme hızına sahip 4K monitörlerden tercih etmektedir. Ekran yenileme hızı monitörlerin fiyatlarında değişikliklere sebep olmaktadır. 4K kavisli monitör yeni bir teknolojidir. Monitörün sahip olduğu kavisli yapı ile ekrandaki görüntüler daha gerçekçi ve sürükleyici gözükmektedir. Özellikle bilgisayar oyunu oynarken ve dizi ya da film izlerken ekranın her yerini görerek daha gerçek bir deneyim yaşayabilirsiniz. Kavisli monitör rahatlık sağlayan bir modeldir. Ekrandaki parlamayı önlemekte ve göz yorgunluğunu azaltmaktadır. Özellikle uzun süre bilgisayar başında olan kişiler için 4K kavisli monitör kullanımı önerilmektedir.

IPS özelliğine sahip olan 4K monitörler, profesyonel bir şekilde fotoğraf ve video düzenlemeleri ile uğraşan kişiler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Grafik tasarımı gibi yine görselliğin ön planda olduğu işlerde 4K monitörler ideal bir seçenek olmaktadır. Daha detaylı ve ince işçilik ile çalışabilmek için size gerekli olan her şeyi 4K monitörler verebilmektedir. 4K monitör seçimi yaparken ekran boyutuna, teknik özelliklerine, hangi alanda kullanacağınıza, çözünürlüklerine ve tepki sürelerine dikkat etmeniz gerekmektedir. Günümüzde monitörler yalnızca ofis ortamında değil, çeşitli bilgisayar oyunları ve online platformlardan dizi ve film izlemek için de kullanılmaktadır. Monitörlerin tercih edilme sebepleri arasında sunduğu ekran çözünürlüğü ve ekran boyutu yer almaktadır. Son teknolojinin beraberinde getirdiği 4K monitörler de görüntüleri en net ve keskin şekilde görebilmeniz için piyasaya sürülmektedir. Birçok markanın farklı tasarım ve donanımı ile üretmekte olduğu 4K monitörler, yüksek çözünürlüğe önem veren kişiler için birbirinden çeşitli modellere sahiptir. 4K monitör almadan önce dikkat etmeniz gereken birçok özellik bulunmaktadır. Ekran boyutu ve ekran yenileme hızı, monitörün kullanım performansını etkileyen teknik özellikler arasındadır. Büyük ekran sevenlerdenseniz 24 ya da 32 inç gibi büyük ekranlara sahip monitörlerden tercih edebilirsiniz. FPS oyunları oynuyorsanız yüksek yenileme hızına sahip monitörler sizin için ideal seçenekler olacaktır. FPS, saniyedeki kare sayısını belirtmektedir. Ekrandaki görüntüyü akıcı bir şekilde algılayabilmeniz için saniyedeki kare sayısının yüksek olması gerekmektedir. Özellikle bilgisayar oyunlarında görüntülerin akıcılığının iyi bir seviyede olması önemli bir faktördür. Yalnızca bilgisayar oyunu için değil, dizi ya da film izlerken de bu özellik geçerlidir. Akıcı bir görüntü kalitesine sahip monitör almak istiyorsanız ekran yenileme hızı 60 ile 240 Hz arasında değişen modeller bulunmaktadır. 4k 240 Hz monitör özelliğine sahip bir ekran, en akıcı ve gerçekçi görüntüler elde edebileceğiniz model olmaktadır. 4K monitör modelleri kaliteli görüntüleme deneyimleri yaşayabilmeniz için özel olarak optimize edilmektedir. 3 boyutlu videolar izlerken gözlük kullanıldığında görüntü kalitesi ister istemez düşmektedir. Fakat 4K monitörler ile bu sorun ortadan kalkmaktadır. 4K monitörler, 3 boyutlu görüntülerin keskin ve net gözükmesini sağlayabilmektedir. 4K monitörler, görsel odaklı işler için birçok avantaja sahiptir. Ofis ya da evinizde 4K monitör modellerinden birini tercih edebilirsiniz. Monitörü bilgisayar ya da televizyona bağlayarak her görüntüyü yüksek çözünürlük ile görüntüleyebilirsiniz. Uzak bir mesafede olsanız bile monitördeki görüntü netlik ve keskinliğini koruyacaktır. 4K monitör önerisi almak için sayfamızda yer alan yorum ve değerlendirmeleri inceleyip fikir edinebilirsiniz. 4K monitörler, bilgisayarda yaptığınız her işlemi ve eylemi yüksek çözünürlük ve detaylı görüntü ile size sunmaktadır. 4K monitörler farklı model ve tasarım çeşitleri ile birlikte Trendyol’da yer almaktadır. İhtiyacınıza, beğeninize ve bütçenize uygun bir 4K monitörü hemen sipariş verebilirsiniz.

4K Monitör Kaç inç Olmalı?

4K teknolojisi artık geleneksel hâle gelen Full HD’ye kıyasla dört kat daha fazla piksele sahiptir. Görüntünün kaliteli ve gerçekçi olması, üstün performans isteyen kişilerin tercih etmesini sağlar. 4K monitör alırken kaç inç ve hz olduğuna dikkat etmek gerekir. İnç, özellikle İngiltere ve Amerika gibi ülkelerde kullanılır. Uzunluk ölçü birimi olan inç, görüntü kalitesini etkileyen bir faktördür. 4K monitör için önerilen inç, beklentiler ve bakış mesafesi doğrultusunda değişiklik gösterir. 4K monitörlerde 27 ve 32 inç seçenekleri bulunur. Bu noktada seçenekleri karşılaştırırken beklentileri belirlemek önemlidir. Seçim yaparken kullanım amacını ve elde edilmek istenen performansın göz önüne alınması tavsiye edilir. 4K monitörü, oyun oynamak için kullanan kişilerin kriterlerini göz önüne alması gerekir. Oyuncular için 24 inç uygun bir seçenek olabilir. Fakat daha büyük ekranda oynama keyfi yaşamak isteyen kişilere 32 inç de önerilir.

4K Monitör Yeterli mi?

4K monitörün yeterliliği ve gerekliliği kullanım amacı doğrultusunda değişiklik gösterir. Çoğu kullanıcı internette gezinti yapmak, film izlemek ya da oyun oynamak için 4K monitöre ihtiyaç duyar. 4K, oyun oynarken ve birçok işi yaparken üstün performans sergiler. Özellikle geniş bir çalışma alanına ihtiyaç duyan kişiler, 4K monitörle birçok işlemi kolayca yerine getirir. 4K monitör, oyun oynayan kişilerin de hayallerini süsleyen bir seçenektir. Oyun oynarken nefes kesen grafikler elde etmeyi ve gerçekçi görüntüler kazanmayı isteyen kişiler tercihini söz konusu monitörlerden yana yapar. Ancak 4K çözünürlüğe tüm kalitesiyle ulaşabilmek için doğru grafik kartını, işlemciyi ve belleği seçmek gerekir. Ayrıca kullanılmak istenen program ya da oyunlar da 4K desteklemelidir. 4K monitörün yüksek kalite sunması için ürünün konumlandırılacağı yer de önemlidir. Bu noktada inç aralıklarının da kullanılma amacı doğrultusunda seçilmesi beklentileri karşılayan önemli bir faktördür.

4K Monitör Kaç hz Olmalı?

4K monitör seçiminde önemli noktalardan bir tanesi de kaç hz olduğudur. Hz, özellikle son dönemlerde adı sıkça duyulan bir teknolojidir. Basitçe ekranın yenileme hızını ifade eden terim, görüntü iletme konusunda oldukça etkili bir faktördür. Hz cinsi, ekranın saniyede kaç kere yeni görüntü çektiğini ortaya koyar. Bazı üreticiler yenileme hızını 120 ya da 144 hz’ye yükselterek özellikle oyunlarda yüksek performans kazanmayı tercih eder. Eğer ekran tipi uygunsa değerleri 240 hz’ye kadar çekmek mümkündür. Sıklıkla tercih edilen 60 hz monitör birçok marka tarafından satışa sunulur. Genellikle oyuncuların tercihi olan 60 hz, oldukça düşük gecikme süresine sahiptir. Bu durum özellikle rakiplerle oynanan oyunlarda büyük avantaj ortaya koyar. 144 hz monitör ise oyun oynarken, ofis işlerini hallederken ve video izlerken yüksek performans elde etmek açısından beğeni kazanır. Oldukça geniş skaladan oluşan model seçenekleri, yüksek çözünürlüğü sayesinde beğeni kazanır. Monitörün hz değerlerine bakarak, kaliteli ve verimli seçenekler arasından tercih yapabilirsiniz.