Erkek Nişan Bohçası: Damat Bohçasına Ne Konur ?

Erkek Nişan Bohçası: Damat Bohçasına Ne Konur ?

Türk geleneklerine göre nişan sürecinde damadın ve gelinin aileleri, karşılıklı bohça hazırlar. Hazırlanan bohçada gelin ve damat için hediyeler yer alır. Kadın ve erkek bohçasının içinde farklı ürünler yer alır. Siz de “Damat bohçasına ne konulur?” diye düşünüyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Damat bohçası içine yerleştirilecek birçok ürün, set olarak ya da tek satılabilir. Çiftlerin bazıları ayrı ürün alıp birleştirerek bohça yapmayı tercih etmeyebilir. Bu durumda damat nişan bohçası seti satın alınarak tüm ihtiyaçları bir seferde karşılayabilirsiniz. Erkek için sandık hazırlanırken tüllerden smokin şeklinde damat bohçası süslemesi yapılabilir.

Damat Bohçasını Kim Hazırlar?

Damat Bohçasını Kim Hazırlar?

Kız isteme töreninden sonra ailelerde ve çiftlerde bohça hazırlama telaşı başlar. Erkek bohçası, kız tarafınca hazırlanan bir settir. Gelinlerin ağırlıklı rol oynadığı bu hazırlık sürecinde bohçanın kimleri kapsayacağı önemlidir. Bu seti, damat bohçası süsleme fikirlerini kullanarak son derece alımlı bir hâle getirebilirsiniz. Damat cilt bakımı ürünleri de erkek nişan bohçasının içine dâhil edilmelidir.

Bohçanın içindeki ürünler, damadın gündelik hayatında kullanabileceği eşyaları içereceği için üzerinde kapsamlı düşünülmesi gerekir. Bu nedenle söz konusu sette damadın sıklıkla yararlandığı eşyalar arasından seçim yapılabilir. Bohçada, damadın ailesi için de hediyeler olmalıdır. Gelinin ailesi; damadın annesine, babasına, kardeşlerine ve yakın çevresine hediye alabilir. Bu hediyeler gömlek, lif, bluz, tişört, havlu, çorap benzeri minik eşyalardan oluşur. Bu aşamada tabii ki yakın akrabalar için ayrılan bütçe de önemli rol oynar.

Damat Bohçası Listesi: Damat Bohçasına Ne Konur?

Damat Bohçası Listesi: Damat Bohçasına Ne Konur?

Erkek bohçası, müstakbel damadın kullanabileceği ürünlerden oluşur. Birçok gelinin ve ailesinin aklında “Damat bohçası nasıl hazırlanır?” sorusu vardır. Bu yazıda setin içine neler konulacağını görebilirsiniz. Damat bohçası içindekileri beğeninize ve kullanımınıza göre belirleyebilirsiniz.

Setin içerisine erkeğin evde kullanması için ropdöşambır, pijama ve eşofman takımı konulabilir. Damadın evde kullanacağı ürünler arasından istediği renk ve kumaşa göre çorap seti alınabilir. Bohçanın içine seccade, havlu ve lif de eklenebilir. Bunun haricinde birkaç parça iç çamaşırı takımı da bohçaya yerleştirmek mümkündür.

Bohça için erkek cüzdan modelleri arasından istediğinizi seçebilirsiniz. Damadın dışarıda giyebileceği 2 adet gömlek de bohçaya eklenmelidir. Bunların yanında erkek bakımı için saç ve vücut şampuanı, yüz ürünleri, parfüm, deodorant, diş fırçası ve macunu da bohçaya dâhil edilebilir. Ayrıca tıraşla ilgili olarak jel, köpük, krem, losyon ya da elektronik takım alınabilir. Damadın seçimleri doğrultusunda alacağınız ürünlere karar verebilirsiniz.

Damat Bohçası Süsleme Fikirleri: Damat Bohçası Nasıl Hazırlanır?

Damat Bohçası Süsleme Fikirleri: Damat Bohçası Nasıl Hazırlanır?

Erkek bohçası içerikleri damadın tarzına göre belirlenmelidir. Hatta eş adayınızla satın almak istediğiniz ürünlere göz atabilirsiniz. Bu sayede damadın beğendiği ürünler alınmış olur. Ayrıca müstakbel eşiniz yıllarca seçtiğiniz eşyaları kullanabilir. Eş adayınızın evde ya da işte kullanacağı parçalarla damat bohçası hazırlamanız mümkündür.

Bohça için alışveriş yapmaya başlamadan önce damadın ayak numarasına, sevdiği renklere ve tarzına dikkat edilmelidir. Bu unsurları göz önüne alarak eşinizin beğeneceği ve kullanabileceği eşyalar seçebilirsiniz. Bohçaya konulacak ürünler seçildikten sonra hazırlık süreci tamamlanmış olur. Size de sadece damat bohçası süslemesi kalır. Bu aşamada son derece güzel örnekler bulmanız mümkündür. Örneğin eşyaları sert ve siyah bir valize koyup üzerine papyon, kravat gibi çeşitli motifler yapıştırabilirsiniz. Bu sayede son derece özenli bir sunum yapmış olursunuz. Damat bohçası hazırlamak için ihtiyaç duyduğunuz tüm malzemelere Trendyol’dan ulaşabilirsiniz.