İlgili Kategoriler
DAHA FAZLA GÖSTER
Marka
"

Elektrikli Sinek Öldürücü

" araması için 151 sonuç listeleniyor

Elektrikli Sinek Öldürücü

Elektrikli Sinek Öldürücü Nedir?

Elektrikli sinek öldürücü sinek, güve, eşek arısı gibi uçan hayvanlar için kullanılmaktadır. Bakteri ve kir taşıyabilen uçan böcekler gıdalara temas edebilir. Çabuk çoğalabilen canlılar oldukları için erken önlem almak gerekmektedir. Özellikle çiçek ve bitkilerin yoğun olduğu yerlerde sivrisinekler daha çok bulunur. Sivrisinek ve böcek öldürücü raket, yaz aylarının olmazsa olmazıdır. Sivrisinekler ve haşerelerden kurtulmanın pek çok yolu bulunur. Sprey ya da tablet kullanmak sinek öldürmek için kullanılabilecek yöntemlerdendir. Sinekler, özellikle gıda olan yerlerde sıkça görülür. Ancak sinekler insana zararlı bakteriler gıdalar ile taşıyıp gıda zehirlenmelerine neden olabilmektedir. Ayrıca bulaşıcı olarak bilinen pek çok hastalığı da taşıyabilmektedir. Bu yüzden market, manav gibi yerlerde bulunan ayrıca ev, ofis gibi yaşam alanlarımızda bulunan sivrisinek, karasinek gibi uçan böceklerden kurtulmak gerekliliğidir. Mikropları taşıdığı için sağlığa zararlı olan sineklere karşı koruyucu bazı önlemler vardır. Kimyasal uygulamak sineklere karşı etkili olabilmekte anca insan sağlığına da zarar verebilmektedir. Bunun için insan sağlığına zarar vermeyen ama sineklere karşı da etkili yöntem olan elektrikli sinek öldürücüler yapılmıştır. Elektrikli sinek öldürücüler farklı Watt’larda üretilmiştir ayrıca ışıklı sinek öldürücüler, raket şeklinde olan elektrikli sinek öldürücülerde aynı amaç için üretilirler ama farklı özellik taşımaktadırlar. Ürünleri inceleyip kıyasladıktan sonra farklı markalar tarafından üretilmiş her bütçeye hitap eden uygun fiyatlı elektrikli sinek öldürücü modellerini inceleyebilirsiniz. Pek çok çeşitte bulabileceğiniz bu cihazlar sinekleri kendisine çekmekte ve elektrik ile öldürmektedir. İnsan sağlığına zararlı olan mikropları taşıyan sineklere karşı uygulanabilecek bazı koruyucu yöntemler vardır. Kimyasal yöntemler kullanmak sineklerden kurtulmak söz konusu olduğunda etkilidir ancak insan sağlığına da zararları bulunmaktadır. İnsan sağlığını tehdit etmesinden dolayı bu sinek öldürme yöntemleri tercih edilmemektedir. Kimyasal sinek öldürücüler yerine insan sağlığını olumsuz etkilemeyen ama sinekler üzerinde etkili olabilecek elektrikli sinek öldürücüler kullanılmaktadır.

Elektrikli Sinek Öldürücü Nasıl Çalışır?

Elektrikli sinek öldürücüler, sinekleri öldürmeyi 2 farklı yöntemle yapmaktadır. Elektrikli sinek öldürücülerin hemen hepsinde ultraviyole ışık yayan ve sinekleri kendisine çeken UV lambalar bulunmaktadır. 25 ve 38 mm şeklinde 2 farklı çapı olabilecek olan elektrikli sinek koruyucu ayrıca U tipi modellerde de satılmaktadır. Elektrikli sinek öldürücüler, elektronik sinek öldürücü olarak adlandırılan modellerden daha eskidir. Bu cihazlar, ışık yayan lambaya gelen sineklerin yüksek gerilimli tellere çarpıp ölmesi şeklinde bir sistemle çalışmaktadır. Ortaya bir koku ve ses çıktığı için insanlar üzerinde olumsuz etkisi vardır. Elektrikli sinek öldürücüler çoğunlukla lokantaların dış alanlarında ve depolarında kullanılmaktadır. Elektrikli mor ışık sinek öldürücü ise yeni nesil sinek öldürücüdür. Bu cihazların gıda imalatı yapan yerlerde kullanılması zorunlu hale getirilmiştir. Bu cihazlarda, sineğin ışık yardımıyla çekilmesi ve içinde yer alan yapışkan bant levhaya yapışması sağlanır. Yapışkan levha 2 ay boyunca kullanılabilmektedir. Bu süre ortamda yer alan sinek popülasyonu ve toz miktarına bağlı olarak değişebilmektedir. Levhaların etkinliği, sineklerin yapışmasını sağlayan maddenin kalitesine bağlıdır. Yapışkan madde kalitesiz olursa madde kısa zamanda kurur ve etkili olmaz. Yani mor ışık yayan sinek öldürücülerde performansın öncelikle yapışkan levhaya sonra da yayılan UV lambanın etkili olduğu mesafeye bağlı olduğu söylenebilir. Kasaplarda ve marketlerde sıkça rastlanan bu elektrikli sinek öldürücüler, yaydıkları ışık ile sineklerin dikkatini çekerler ve sinekleri kendilerine çekerler. Yapışkan madde ya da yüksek gerilimli tel yoluyla sinekler öldürülür. Mor ışık veren cihazlar 6 ayda bir değiştirilmelidir. Çünkü 6 ay sonunda ışık sinekleri çekme özelliğini yitirmektedir. Ev ve ofis gibi yaşam alanlarımızda yer alan sinek gibi uçak böceklerden kurtulmak için elektrikli sinek öldürücülerden yararlanılmaktadır. Elektrikli sinek öldürücülerin çalışma sistemine baktığımızda, ultraviyole ışık yayan lambalar ve yüksek gerilim ağından oluşan bir sistemle çalıştığını görürüz. Fazdan gelen akım UV lambaların yanmasını sağlamaktadır. Faz üzerinden gelen akımla sigorta yoluyla balast yardımıyla UV ışık oluşturulur. UV lambaların dışını saran iletken özellikte bir ağ bulunmaktadır. Bu ağ etrafında bulunan yüksek elektrik ağı yüksek gerilim trafosu tarafından beslenmektedir. UV ışıklarına doğru çekilen sinekler cihaza ulaştıklarında yüksek gerilimden dolayı ölmektedir.

Elektrikli Sinek Öldürücü Çeşitleri

İnsan sağlığına zararlı olan mikropları taşıyan sineklere karşı uygulanabilecek bazı koruyucu yöntemler vardır. Kimyasal yöntemler kullanmak sineklerden kurtulmada etkilidir ancak insan sağlığına da zararları bulunmaktadır. İnsan sağlığını olumsuz etkilemeyen ama sinekler üzerinde etkili olabilecek elektrikli sinek öldürücüler kullanılmaktadır. Elektrikli sinek öldürücüler bunu 2 farklı şekilde yapıyorlar. Elektrikli sinek öldürücülerin büyük çoğunluğunda UV lambalar bulunuyor. Bu UV lambalar ultraviyole ışık yayıyor ve sinekleri kendisine çekiyor. 6 ay kullanım ömrü olan mor ışıklı lambaların 6 ayda bir kere değiştirilmesi gerekiyor. 25 mm ve 38 mm olmak üzere 2 ayrı çapa sahip olabilen elektrikli sinek öldürücü bunun dışında U tipi olarak da satılmaktadır. Elektrikli cız sinek öldürücüler kimyasal kullanmadan sinekleri öldürebilen hijyenik ürünlerdir. Yaydıkları UV ışık sayesinde sinekleri kendisine çekmektedir. Bazı sinek öldürücüler mavi ışık yaydığı için karanlıkta lamba olarak da kullanılmaktadır. Ürünlerin kaplaması oldukça şıktır ve dayanıklıdır. Bu yüzden kasap, ev, market gibi birçok yerde kullanılabilmektedir. Elektronik sinek öldürücü raket, haşereye veya uçan sineğe tenis topuna vuruyormuş gibi hareket ettirilir. Ürünler şarj edilebilmektedir. Şarj edilip tekrar kullanıma uygundur. Kapalı alanda ilaçsız bir çözüm sunar. Elektrikli sinek öldürücüler, spreyler gibi koku yaymazlar. Raketler iki tarafıyla da kullanıma uygundur. Raketler haşereler için öldürücü özelliği taşır ancak raketin insan için zararı yoktur. Yüksek voltaj zayıf akım insanlara zarar vermez. Mor ışık veren elektrikli sinek öldürücüler de raket sinek öldürücüler de insanlara zarar vermeyen ultraviyole ışık yaymaktadırlar. Kimyasal öldürücüler gibi insan sağlığına zarar vermez.

Sinek Öldürücülerin Bakımı

Elektrikli sinek öldürücüler özel ekipman cihazlardır. Bu yüzden bakımın haşere kontrol teknisyeni tarafından yapılması tercih edilmelidir. Mor ışıklı lambaların etkinliği kısa sürede bozulduğu için yılda en azından 2 kere değiştirilmelidir. İlkbaharda değiştirilmesi hedeflenmelidir. Kir toz ve böcek döküntüleri ultraviyole ışığı engelleyecek ve cihazın etkinliğini azaltacaktır. Bu yüzden temizliği düzenli yapılmalıdır. Kablonun bağlanmasına bağlı olarak, temizleme işlemi cihaz prizden çekilerek ya da cihaz duvara monte edilmiş ise sigorta kapatılarak yapılmalıdır. Elektrikli cız sinek öldürücü kullanmak sivrisinekleri yok etmek için kimyasal olmayan hijyenik bir çözümdür. Sinekleri çekmek için zararsız UV ışık kullanmaktadırlar. Kimi sinek öldürücü modelleri yaydığı mor ışık sayesinde gece lambası olarak kullanmak da mümkündür. Ürünlerin şık ve dayanıklı bir kaplaması olduğundan ev, kasap, hastane, market gibi kapalı yerlerde kullanıma uygundur. Kolayca temizlenebilen ürünlerin ömürleri uzundur. Kimyasal madde içermeyen ürünler çevreye zarar vermez.

Elektrikli Sinek Öldürücü Nereye Monte Edilir?

Elektrikli sinek öldürücüler, açık alanlarda da kapalı alanlarda da kullanılabilmektedir Prize takılarak çalıştırılan mor ışık yayan elektrikli sinek öldürücüler, ultraviyole ışık yayarak sinekleri öldürürler. Etkisini kısa sürede kaybettiği için prizde sık sık değiştirmek gereklidir. 6 ay sonrasında değiştirilen mor ışık yayan elektrikli sinek öldürücüler ultraviyole ışıkla sineklerini kendilerine çekerler. Elektrikli cız sinek öldürücüler de mor ışık yayan sinek öldürücüler gibi ultraviyole ışık yayarak sinekleri kendilerine çekerler ve ortama kimyasal madde yaymadan sinekleri yok ederler. Şarj edilebilen elektrikli sivrisinek kovucu raketler ihtiyaç halinde adaptörü prize takılarak kolayca şarj edilebilmektedirler. Prize takılarak şarj edilirken az ızgarasına ve anahtara dokunulmamalıdır. Elektrikli sivrisinek adaptörü ışık yayarak sivrisinekleri öldürür. Ürün, sürekli olarak prizde bekletilmemelidir. Kullanılmasına gerek olmazsa prizden çıkarılmalıdır. Sineklerden, cihazın içinde bulunan LED ampul sayesinde yüksek voltajlı rezidansa çarparak kurtulabilirsiniz. Prizden elektrik alarak çalışan bir diğer ürün ışıklı gece lambası olarak kullanılabilen haşere kovucu cız lambalardır. Bunlar gece lambası olarak kullanılmaktadır. Yeşil, mor, mavi gibi renklerde ürünler üretilir. Elektrikli Yerden ortalama 2,5 metre yukarıya monte edilen yapışkan levhalı sinek öldürücüler, otellerde, marketlerde, restoranlarda rahatlıkla kullanılabilir. Cihazın içinde yer alan yapışkan levha mavi ışık tarafından çekilen sinekleri tutmaktadır. Levhalar 30 gün kadar kullanılabilmektedir. 30 gün sonra levhayı değiştirmek gerekmektedir. Mor ışık yayan lambalar ise 6 ay boyunca kullanılabilmektedir. 6 ay sonra lambanın değiştirilmesi gerekmektedir. Elektrikli sinek öldürücüler tavana da monte edilebilmektedir. Tavana monte edilen tavandan asmalı elektrikli sinek öldürücü, ışığı şehir elektriğinden almaktadır. Tavadan asılan ve karasinekler kovmada etkili olan bu ürün aynı zamanda şık tasarımları ile dekoratif ürünlerdir. Açık alanda da kullanılabilmektedirler. Şarjları bitebilen elektrikli cız sinek öldürücüler de prize takılarak yeniden şarj edilebilirler. Elektrikli sinek öldürücüler, prize takılırken öncelikle birimin prize doğru yerleştirilmesi düzen çalışıp çalışmadığından emin olmak için önemlidir. Elektrikli sinek öldürücülerin en iyi sonucu almak ve yiyecekleri koruma için unutulmaması gereken noktalar vardır.

Elektrikli Sinek Öldürücü Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Yapısında kanserojen ve kimyasal madde bulunmayan elektrikli sinek öldürücülerin evcil hayvanlarınızın ve sizin sağlığına hiçbir zararlı etkisi bulunmamaktır. Genişçe bir alana kadar koruma sağlayan ürünler prize takılarak veya monte edilerek çalışmaktadır. İlaçlama sonrasında cihazın kullanımına başlanması ilaçların daha etkili olmasını sağlamaktadır. Manav, bakkal, ev, ofis gibi pek çok alanda kullanıma uygun alan cihazlardan en iyi verimi almak için prizin takıldığı yerde kanepe, koltuk gibi mobilyaların olmamasına dikkat edilmelidir. Elektrikli sinek öldürücülerin pek çok modeli vardır. Mor ışık yayan sinek öldürücülerin lambaları, yaydıkları ultraviyole ışık sayesinde sinekleri kendilerine çekmektedir. Bu sayede ortamdaki sinekler yok olur. Tavana asılabilen ürünler de ultraviyole ışık yoluyla sinekleri kendilerine çeker. Oldukça şık olan bu tavandan asılan elektrikli sinek öldürücüler, tasarımları ile ortama uyum sağlar. Şarj edilebilir raket sinek öldürücüler elde kolaylıkla tutulabilir ve maksimum fayda sağlamaktadır. Yüksek gerilimli şık, güçlü ve sağlam kaplamadan yapılmış elektrikli cız sinek öldürücülerin ampulleri uzun ömürlüdür. Elektrikli sinek öldürücü kategorisine giren pek çok elektrikli sinek öldürücü modeli bulunmaktadır. Kimyasal madde yaymadıkları için insan sağlığına zarar vermeden elektrikli sinek öldürücüler çevre dostu ürünlerdir. Ev, ofis gibi yaşam alanlarımızda kullanılabilen elektrikli sinek öldürücüler ayrıca market, manav gibi gıda ürünlerinin yoğun olduğu yerlerde de kullanılmaktadır. Pek çok yerdeki sineklerden ve kanatlı kanatsız böceklerden kurtulmasını sağlayan elektrikli sinek öldürücü fiyatları her bütçeye uygundur. Elektrikli sinek öldürücü cihaz modellerini Trendyol üzerinden inceleyebilir ve kolayca sipariş verebilirsiniz.

Yukarı Çık