Tül Perde Nasıl Beyazlar?

Tül Perde Nasıl Beyazlar?

Tül perde her şey gibi zamanla kirlenir. Evde sigara içen biri varsa veya perdeleriniz mutfakta veya sobanın yanındaysa zamanla pis bir görünüm alırlar. Antika veya kullanılmış perde satın aldığınızda paslı veya sararmış olabilir. Kararmış tül perde nasıl beyazlatılır sorusu bu durumda kullanıcıların aklını kurcalamaktadır. Neyse ki hem doğal hem de kimyasal çözümler perdelerinizi eski parlaklığına geri getirebilir.

Tül Perde Hangi Malzemelerle Beyazlar?

Tül Perde Hangi Malzemelerle Beyazlar?

Sararan tül perde nasıl beyazlar konusunda ise ilk olarak perdelerin kova veya leğen içinde serbestçe hareket etmesi için büyük bir plastik kovayı yeterince soğuk suyla doldurmanız gerekir. Perdeleri kovaya ekleyiniz. Çok kirli veya sararmışsa perdelerin en az bir gün ıslanmasına izin vermelisiniz. Gün boyunca onları suda bırakınız Su kirlendiğinde ise değiştiriniz. Su birkaç saat berrak kalana kadar değiştirmeye devam etmelisiniz. Perdeleriniz çok kirliyse, bir hafta kadar ıslanmaları gerekebilir. Ardından perdeleri ıslatma suyundan çıkarın ve fazlalıkları sıkınız. Perdeleri damlamalarını önlemek için gerekirse jöle rulosuna benzer büyük bir banyo havlusunda yuvarlamalısınız. Kalan lekelere bir ön işlem ürünü uygulayın ve kap üzerinde belirtilen süre boyunca perdelerin bunu emmesine izin verin. Doğal bir ön işlemi tercih ediyorsanız bir diş fırçası ile kabartma tozu ile lekeleri ovalayabilirsiniz. Perdelerinizi etiketteki talimatlara göre yıkayın. Beyaz perdeleri ise tek yıkamalısınız. Elde yıkıyorsanız, daha önce kullandığınız aynı büyük kovayı kullanabilirsiniz.

Tül Perde Evde Beyazlatılabilir mi?

Tül Perde Evde Beyazlatılabilir mi?

Tül perde nasıl beyazlar konusunda paket talimatlarına göre oksijenli ağartıcı ekleyebilirsiniz. Perdeler çok lekeliyse, önerilen miktarın iki katını kullanabilirsiniz. Ayrıca bu malzemelerden 1/2 bardak ekleyebilirsiniz; sirke, limon suyu, boraks, çamaşır sodası, kabartma tozu veya hidrojen peroksit. Perdeleri yıkamadan çıkarıp sıkarak ve havluyla sararak kurutmalısınız. Perdeleri güneşte kuruması için açık havada asmalısınız. Temizlemeden önce daima perdelerin üzerindeki bakım etiketlerini okumalısınız. Zarar görmemeleri için sadece kuru temizlemeye tabi tutulan perdeleri temizleyicilere götürmelisiniz. %100 pamuklu perdeleri sıcak suda yıkamak veya kurutucuya koymak onları küçültebilir. Pamuğu yıkarken daima soğuk su kullanın ve kuruması için asmalısınız. Kar beyazı perdeler birçok ev sahibinin hayalidir. Onlar bir evin veya dairenin bir nevi gösterişidir. Ne yazıkki, yapıldıkları malzemeler gri veya sarı olma eğilimindedir ve artık eskisi kadar iyi görünmeyebilirler. Ancak bu, onları değiştirmeniz gerektiği anlamına gelmez.Tül perde nasıl beyazlatılır karbonat ile bekleterek perdelerinizi kolaylıkla beyazlatabilirsiniz.

Tül Perde Beyazlatırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Tül Perde Beyazlatırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Evde tül perde nasıl beyazlatılır sorusunun cevabı evde bulunan en basit malzemelerle mümkün olabilmektedir. Her mutfakta bulunan tuz ile perdelerinizi beyazlatabilirsiniz. Bu çok basit bir yöntemdir. Sadece ıslatabileceğiniz özel bir solüsyon hazırlayabilirsiniz. Bir litre suya 2-3 yemek kaşığı tuz kullanabilirsiniz. Daha fazla su, tatmin edici sonuçlar elde etmek için daha fazla tuza ihtiyaç duyarsınız. Perdeleri yıkamadan önce en az 3 saat bu solüsyonda bekletmelisiniz. Perdelerin etiketlerinde bulunan yıkama talimatlarına da oldukça dikkat edilmelidir. Bazı kumaşlar uygun şekilde kuru temizleme yapılmadığında akma, solma, büzülme veya toplanma yapabilir. Oldukça kolay ve hızlıdır. Perdelerinizi kolayca beyazlatabilmeniz ve lekesiz temizliğine tekrar kavuşabilmeniz için en iyi perde temizleme yöntemleri bu yazıda yer aldı. Perdeleri yıkamadan önce daima beyazlatmalısınız. Siz de dilediğiniz tül perde ve perde ürünlerine ev ve mobilya ürünleri kategorisinde Trendyol’dan inceleyebilirsiniz.