"

Aplik

" araması için 5553 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Aplik

Duvara monte edilerek kullanılan aplikler, yardımcı aydınlatma çeşitlerinden biridir. Balkon, teras ve bahçe gibi dış mekânlarda kullanımı ile tanınan aplik modelleri; antre, salon, yatak odası gibi alanlarda da yaygın bir kullanıma sahiptir. Kullanıldığı alanda bölgesel aydınlatma yaparak ana aydınlatmaya yardımcı olan ürünler, altında kullanıcıya sunulur.

Şık Klasik Aplik Modelleri

Bölgesel aydınlatma özelliği ile kullanıldığı alanlarda hoş bir atmosfer yaratan aplikler, klasik ve modern tasarımları ile farklılık gösterir. Klasik aplik modelleri, şık ve gösterişli tasarımları ile dikkatleri üzerine çeker. Yaldızlı süslemeleri, kristal sarkıtları, altın sarısı ve gümüş gövde renkleri ile iç mekânlardan kullanıma uygun olan ürünler, avangart dekorları tamamlayan en kritik parçalardan biri olur. Modeline göre abajur tarzı başlığa ve dekoratif cam başlığa sahip olan klasik aplik modelleri arasında özellikle eskitme görünüme sahip ahşap gövdeli ürünler beğenilir. Fanuslu başlığı sayesinde tek başına duvar dekorunu tamamlayan ürünlerin, aydınlatma gücü birbirinden farklıdır. Klasik aplikler arasında tek ampullü ürünlerin yanı sıra çift ampullü ürünler de yer alır. İki ampullü tasarımı ile büyük duvarlar için ideal olan modeller, daha güçlü bir aydınlatma sunarak hol veya antre gibi dar alanlarda tek başına kullanılabilir.

Dış Mekanda Kullanıma Uygun Aplik Çeşitleri

Balkon, teras ve özellikle bahçe gibi alanlarda kullanım için tasarlanan aplik modelleri, dayanıklı yapısı ve sade tasarımı ile öne çıkar. Metal gövde kısmı ile hava şartlarına karşı dayanıklı olan ürünler, cam başlık bölümü ile dış mekanlarda sıcak bir atmosfer yaratmanıza imkan verir. Fener tipinde klasik duvar aplikleri özellikle ev girişlerinde ve bahçede ideal bir kullanım sergiler. Bahçenin yanı sıra havuz başında kullanım için cam fanuslu aplik modelleri tercih edilir. Özellikle beyaz ışığı sayesinde hoş bir aydınlatma yapan ürünler, şık tasarımı ile dekoratif bir görünüm sergiler. Balkon ve teras gibi alanlarda kullanım için uygun olan aplik modellerinden bir diğeri ise duvara bütünleşik olan alüminyum apliklerdir. Korunaklı dış yapısı ile açık alanlarda kullanım için uygun olan ürünler, sade tasarımı ile minimal teras ve balkon dekorlarında tercih edilebilir.

Yaratıcı Tasarımları ile Modern Aplikler

Modern bir tarza sahip olan aplik modelleri arasında her zevke hitap eden ürünler bulunur. Sade aplikler, geometrik aplikler, uzun aplikler, dekoratif aplikler ve renkli aplikler ev dekorunuza küçük ve şık dokunuşlar yapmanıza imkan verir. Sade aplikler, modern ortamlar ile uyumlu bir kullanım sunarken sarı veya beyaz renkleri ve ışık yoğunluğu ile özel bir ambiyans yaratmanızı sağlar. Dekoratif tasarıma sahip aplikler arasında ise geometrik aplik lamba çeşitleri, duvara hareket kazandırarak tek başına ortamın atmosferini değiştirir. Renkli aplik çeşitleri arasında ise pembe, mavi, kırmızı gibi canlı renklere sahip ürünlere erişmek mümkündür.

Doğal Bir Atmosfer için Rustik Aplikler

Popüler aydınlatma stillerinden biri olan rustik aplikler, halat ve ahşap dekorlu tasarımları ile benzer modellerden ayrılır. Ağaç kabuğu veya doğal ahşap biçimindeki gövde tasarımı ile country tarzı ortamlar için ideal bir seçim olan rustik ahşap aplik modelleri, sarı loş aydınlatması ile sıcak bir atmosfer yaratır. Doğal ahşap renginde vernikli tasarımı ile dikkat çeken rustik aplikler, tek ampullü ve çift ampullü modeller olarak bulunabilir. Genellikle iç mekanda kullanıma uygun olan ürünlerin yanında dış mekan için tasarlanan ürünlere de erişilebilir. Ahşap gövdeli rustik apliklerin yanı sıra metal gövdeye sahip modeller de vardır. Birbirinden farklı onlarca aplik modelini Trendyol’da bulabilir, aplik fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir