İlgili Kategoriler
Kamera Özellikleri
Fiyat
Kamera Çözünürlük
Kamera Hafıza
Ekran Boyut (inç)
Garanti Süresi
Fiyat Geçmişi
Ürün Değerlendirmesi
Satıcı Tipi
"

Araç İçi Kameralar

" araması için 1172 sonuç listeleniyor

İhtiyacınıza Uygun Araç İçi Kameralar ve Fiyatları

Araç içi kameralar, güvenlik açısından kullanışlı ve işlevsel cihazlardır. Araç yol kamerası, hareket hâlinde veya sabit konumda park hâlindeyken sürekli olarak kullanılabilir özelliğe sahiptir. Bu cihazlar, yolculuk sırasında karşılaşılabilecek olan olumsuz durumların kayıt altına alınmasına imkân sağlar. Otomobilinizi park ederken dilediğiniz zaman akıllı araç içi kamera sistemine bağlanabilir, anlık durumdan haberdar olabilirsiniz.

Otomobil güvenliği için tasarlanan kamera modelleri, birbirinden farklı ve yararlı donanımsal özelliklere sahip olabilir. Gece görüşlü araç kamerası, her türlü şartta yüksek kalitede kayıt elde etme imkânı sağlar. Araç içi gece görüşlü kamera modelleri, özellikle ışığın az olduğu zamanlarda maksimum kalitede görüntüler yakalanması için tasarlanır. Kendinden bataryalı olan kapasitörlü araç kamerası modelleri ise diğerlerine göre çok daha konforlu bir kullanım deneyimi sunar. Bu özellikte bataryaya sahip olan modeller, uzun kullanım süreleri ile dikkat çekicidir.

Araç içi kamera ile hangi durumda olursanız olun, aracınızın bütünlüğünden endişe duymadan güvenli park ve sürüş deneyiminin tadını çıkarabilirsiniz. Araç kameraları çok yönlüdür ve birçok farklı türde kullanılabilir. Günlük sürüş deneyimini geliştirmekten ticari araç filolarının operasyonlarını düzenlemeye kadar ihtiyacınız olan özelliklerle donatılmış bir araç kamerası bulabilirsiniz. Park moduna sahip araç içi ayna kamera modelleri ile park deneyiminizi geliştirebilirsiniz. 4K, Android, kaliteli araç içi kamera araç içi kamera çeşitlerini inceleyebilirsiniz. Aracınızı her türlü hasara ve hırsızlığa karşı korumak için siz de araç içi kamera kullananlar arasına katılabilirsiniz.

Araç Kamerası Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Araç Kamerası Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Araç güvenlik kamerası, aracın içine monte edilmiş ve genellikle ön camda bulunan bir kameradır. Modele bağlı olarak araç kameraları, hem araç sürerken hem de park halindeyken kayıt yapmak, ses kaydetmek, videonun yerinde incelenip kaydedilebilmesi için bir akıllı telefon uygulamasına bağlantı sağlamak gibi birçok şeyi yapabilir. Boyuta bağlı olarak araç içi aksiyon ve mini kamera çeşitleri bulunabilir. Araç içi kamera ön arka olmak üzere iki ve 3 kanallı olarak da satışa sunulur. Çift yönlü araç içi kamera 2 kameralı kablosuz kamera iki kanallı bir tasarımdır. Ön ve araç arka kamera ya da ön ve kamera olarak konfigüre edilebilir. Araç park kamerası gibi ihtiyaçlarınıza göre kamera konumu ve kanal sayısı özelleştirilebilir. 3 kanallı modellerde 3 kameralı araç kamerası bulunur. Geniş açılı araç içi kamera olarak araç içi 4'lü kamera seti tercih edilebilir. Kanal sayısı ne olursa olsun, kameranın temel işlevi herhangi bir kaza durumunda kanıt oluşturabilmesi için yolda gerçekleşen her ayrıntıyı dikkatli ve doğru bir şekilde kaydetmektir.

Kaza koşullarında dışında araç kameraları düşündüğünüzden daha kullanışlıdır. Satın alma maliyeti ilk etapta yüksek gibi görünse de kameralar sürücülerin vurup kaçma, kaza ve daha fazlasını da içeren hasar durumlarında uzun vadeli para tasarrufu yapmasına yardımcı olur. Aracınızın kameralar tarafından korunduğunu bilmek, olası endişeleri önleyip huzurlu hissetmenize yardımcı olur. Bir alarm sistemine sahip olmak, her zaman kapsamlı bir şekilde korunduğu anlamına gelmez. Aracınızdan uzaktayken birçok kaza türü meydana gelebilir. Mükemmel bir şekilde park ettiğiniz aracınız vandalizme ve hırsızlığa maruz kalabilir. Alarm sistemi hırsızlığı durdurmak için yeterli olmayabilir. Araç kameraları kapsamlı gözetim özelliklerine sahiptir ve kontağı kapattığınızda kaydı durdurmak zorunda değildir. İhtiyacınız olan her zaman ve her yerde rahatlık sağlamak için tasarlanan araç kameralarına akıllı telefonunuzdan, tabletinizden veya bilgisayarınızdan bağlanarak uzaktan erişebilirsiniz.

Araç içi kamera 24 saat kayıt, HD gece görüşlü hareket sensörlü, gece görüşlü gibi özelliklerle kapsamlı bir koruma ve kanıt olanağı sağlar. Hem ön hem de araç içi dikiz aynası kameraları yol koşullarına karşı tarafsız bir kayıt olanağı sunar. Sigorta şirketleri ve kolluk kuvvetleri, olayların net bir resmini çizdiklerinden kamera görüntülerini delil olarak kabul eder. Bir araç kamerası almak mali sorumluluklardan kaçınmak için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biridir. Araç kameraları sigorta primlerinizi dolaylı olarak birçok şekilde etkileyebilir. Bir video görüntüsü olmadan, bir kazada kimin hatalı olduğunu belirlemek zor olacaktır. Bu durum sigorta primlerinizin yükselmesine neden olabilir. Hem tek hem de araç içi çift yönlü kamera modellerine akıllı telefonunuzu kullanarak istediğiniz zaman bağlanabilirsiniz. İstediğiniz yerde gerçek zamanlı olarak neler olduğunu izleyebilirsiniz.

Kablosuz araç kamerası, set hâlinde veya tekli olarak alınabilir. Araç içi 4’lü kamera seti, her açıdan tam kapasiteli görüntü alınması için en ideal seçeneklerden biridir. Ayrıca, 3 yönlü araç içi kamera modelleri de farklı açılardan görüntü alınmasına imkân veren kullanışlı cihazlar arasındadır. Araç içi aksiyon kamera sistemleri, genellikle telefonunuzdan anlık takip edebileceğiniz çevrimiçi sisteme sahiptir. Kablosuz araç kamerası, dilediğiniz zaman otomobilinizde olan biteni görmenizi ve kayıt etmenizi sağlar. Araç içi ip kamera sistemi olarak da bilinen bu cihazlar, güvenlik konusunda hassas olan kullanıcılar için ideal otomobil aksesuar ürünlerinden biridir.

Araç kameraları kutudan çıkar çıkmaz kullanılabilecek kadar kullanıcı dostudur. Çoğu durumda araç içi kamera elektrik bağlantısı için yapmanız gerekenler, kamerayı ön camınıza, kabloyu ise doğrudan aracınızdaki çakmak yuvasına takmak ve aracınızın kontağını açmaktır. Araç kameraları bir araca monte edilmek üzere tasarlanmış olsa da açık hava koşulları düşünülerek tasarlanmış özel kameralar da vardır. Her türlü hava ve yol koşulunun üstesinden gelmek için hava koşullarına dayanıklı ve su geçirmez kameralar hem gece hem de gündüz net kayıtlar almanızı sağlar. Bu kameraları motosiklet, ATV, UTV, sürat teknesi ve hatta tarım makinenize bile monte edebilirsiniz.

GPS, Bağlantı Seçenekleri ve Hafızası Nasıldır?

GPS, Bağlantı Seçenekleri ve Hafızası Nasıldır?

Araç kamerasındaki GPS ve kablosuz bağlantı gibi bazı özellikler günlük kullanımda bile çok önemli ve yararlı olabilir. Wi-Fi Özelliği, akıllı telefonunuzdan kameraya bir uygulama üzerinden bağlanmanızı sağlar. Araç içi kamera uzaktan izleme için telefonunuzda uygulama açıldıktan sonra görüntüleri doğrudan uygulamadan görüntüleyebilir, indirebilir ve ayarları değiştirebilirsiniz. SD kart gibi görüntü paylaşımı için bir bilgisayara gerektirmediği için kablosuz bağlantı bir avantaj sunar. Görüntüleri aramak veya bir görüntüyü hemen kaydetmek gerektiğinde bu özellik çok önemli olabilir. Böylece bir kaza durumunda görüntüler üzerine yazılmaz ve görüntüye hemen bakabilirsiniz. Park halindeki aracınıza geri döndüğünüzde bir hasar görürseniz, kamera görüntülerini hızlı bir şekilde inceleyebilir ve ne olduğunu görebilirsiniz.

Kameranın GPS özelliği, aracın hızını ve bazı modellerde Google Haritalar entegrasyonuyla aracın yerini gösterir. Araç içi kamera navigasyon özelliği entegre ya da harici GPS modülü ile sağlanabilir. Harici modellerde GPS modülü kameranın hemen yanına monte edilir. Bu özellikler hız ihlallerini ortadan kaldırmanın yanı sıra bir kaza durumunda daha fazla bilgi sunmaya yardımcı olabilir. Kameranızın dahili GPS özelliği ile, çekimlerinizi tarih, saat ve hız bilgileri ile damgalayabilirsiniz. Tüm bu bilgileri araç sigortası priminizi artırabilecek haksız bir iddiaya itiraz etmek için kullanabilirsiniz.

Bazı araç kameraları şerit çıkışı, ileri çarpışma, ön araç kalkış gibi pozisyonlarda sesli uyarı sağlayabilen Gelişmiş Sürücü Destek Sistemi (ADAS) ile donatılır. Sesli uyarılar yola odaklanmanıza yardımcı olurken sürüş güvenliğini artırır. ADAS özelliklerinin tümü GPS modülü tarafından da etkinleştirilir. GPS özelliğini herhangi bir zamanda bir düğmeye dokunarak veya akıllı telefon uygulamasıyla da devre dışı bırakılabilir, böylece her durumda son derece kullanışlı hâle getirebilirsiniz.

Araç kamera sistemleri yaygın olarak microSD karta kayıt yapar. Bazı modellerde bulut üzerinden kayıt seçeneği de bulunur. Araç içi kayıt yapan kamera çeşitleri, video depolama için sınırlı miktarda hafıza kapasitesine sahiptir. Hafıza dolduğunda en son veriler en eski verilerin üzerine yazmaya başlar. Bu döngü, görüntülerin kaydedilmesini kolaylaştırır ve depolama alanının dolması konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. Hafıza, genellikle ön kamerada kullanılan microSD karta bağlıdır. Günümüz pazarındaki neredeyse tüm araç kameraları, modele bağlı olarak 12-35 saat kayıt süresine dönüşen 128 GB'a kadar kapasiteye sahiptir. Bu geniş saat aralığı, ön ve arka kameraların kayıt çözünürlüğünün farklı olmasından kaynaklanır. 128GB bazı kullanıcılar için büyük bir miktar gibi görünmeyebilir. Sürekli döngü kaydı ve kart kullanımı nedeniyle kamera depolama birimlerinde güvenilirlik önemli bir faktördür. Bu nedenle araç kameralarında çok yüksek kapasiteli microSD kartlar tercih edilmez.

Video Çözünürlüğü ve Görüş Açısı Özellikleri Nasıldır?

Video Çözünürlüğü ve Görüş Açısı Özellikleri Nasıldır?

Araç içi kamera özellikleri nasıl olmalı sorusunun cevabı çözünürlük, boyut, hafıza ve park modu gibi özelliklerine bağlıdır. Kameraların öne çıkan özellikleri hakkında bilgi sahibi olmak, ihtiyaçlarınız için en iyi kamerayı seçmenizi ve kameranın tüm özelliklerinden faydalanabilmenizi sağlar. Bu sayede araç içi kamera fiyatları ve performans arasında denge sağlayabilirsiniz. Sadede kullanacağınız özellikler için ödeme yaparak yatırımızdan beklediğiniz karşılığı alabilirsiniz. Araç içi kamera tavsiye ve yorum gibi detayları okuyarak benzer kullanıcı deneyimlerinden faydalanabilirsiniz.

Araç içinde kullanılmak için tasarlanan kameralar, farklı tasarımlarda olabilir. En popüler olanı dikiz aynalı araç kamerası modelidir. Aracınızın dikiz aynası çıkarılarak takılan bu cihaz oldukça pratik bir kullanıma sahiptir. Mini araç kamerası modelleri, farklı video kayıt çözünürlüklerindedir. Hâlihazırda en yüksek çözünürlüğe sahip olan çeşidi ise 4K araç kamerası modelidir. Bu ürünler ile en ufak detayları bile net bir şekilde görebilirsiniz. 4K araç içi kamera modelleri, yüksek çözünürlüklü kayıt yaptıkları için, diğerlerine göre çok daha büyük depolama alanına ihtiyaç duyar.

Günümüz piyasasındaki neredeyse tüm araç kameraları Full HD 1080p çözünürlüğe sahiptir. Geniş bir aralıkta değişen araba kamerası fiyatları gibi gerçek video kalitesi de kameralar arasında büyük ölçüde değişir. Full HD kamera, 1080p görüntü çözünürlüğünü veya 1.980 (genişlik) x 1.080 (yükseklik) piksel anlamına gelir. Bu da görüntülenen toplam yaklaşık 2 milyon piksele karşılık gelir. Araç içi HD kamera 720p’yi, 4K ise 2160p'yi ifade eder. Ürün açıklamasına göre bir ekranın görüntü çözünürlüğünden emin değilseniz, gerçek görüntü boyutunu belirlemek için özelliklere bakabilirsiniz.

1080p veya Full HD olarak etiketlenmesine rağmen, "iyi" video kalitesini daha fazla faktöre bağlıdır. Temel olarak saniyede gösterilen bilgi miktarı anlamına gelen video bit hızı, video kalitesine önemli bir katkıda bulunur. Çoğu araç kamerası 8-15 Mbps arasında bit hızlarına sahiptir. Genel olarak, bit hızı sayısı arttıkça video kalitesi de artar. Video çözünürlüğü, video lens boyutu ve kalitesi, işlem gücü ve kamera görüntüleme açısı da video kalitesinin önemli konular arasında yer alır. Örneğin, 2 yıl önce piyasaya sürülen bir Full HD 1080p kamera, bugünün pazarında aynı fiyat noktasına sahip bir Full HD 1080p kamera ile karşılaştırıldığında aynı video kalitesine sahip olmayabilir. Bunun nedeni donanım ve yazılımdaki iyileştirmelerdir.

Yoldaki önemli görüntüler herhangi bir yönden gelebilir ve kameraların her şeyi yakalamak için yeterince geniş bir görüş alanına sahip olması önemlidir. İki kanallı araç geri görüş kamerası çeşitleri de dahil olmak üzere görüş alanı ne kadar büyük olursa, görüntülerin o kadar çarpıtılması gerekir. Geniş bir açı sağlamak için kullanılan bu lenslere balık gözü lens adı verilir. Araç içi kamera sistemleri için ideal nokta 125 ° ile 165 ° arasındadır. Bazı 170 derece araç içi kamera modelleri balıkgözü olarak bilinir. Çoğu model yaklaşık 140 °'dir. 125 ° ile 165 ° arası, görüntüleri çok fazla bozulmadan yakalayacak kadar geniş tutmak için ideal bir denge sunar. Daha geniş bir görüş alanı balık gözü adı verilen çarpıtılmış görüntülere neden olurken, daha dar bir açı ise aracın yanlarını yakalamak için yeterli görüşe sahip olmaz. Özellikle araç geri görüş kamera modellerinde açı öne çıkar.

Hareket Sensörü ve Park Modu Nasıldır?

Hareket Sensörü ve Park Modu Nasıldır?

Form faktörü, kameranın şeklini ve boyutunu ifade eder. Bu, sürücünün görüş alanını etkileyebileceği ve araç dışındakilerin dikkatini çekebileceği için dikkate alınması gereken önemli bir husustur. Araç içi kamera önerisi olarak tipik bir kamera tasarımı, düz bir montaj ile silindirik bir yapıya sahiptir. Bu sayede doğrudan ön cama monte edilebilir. Araç içi küçük kamera modelleri, hırsızlık riskine karşı daha iyi bir seçimdir.

Kameranın rengi siyah olduğunda ve kamera ön cam ile dikiz aynası arasına monte edildiğinde, dikiz aynasıyla çok iyi uyum sağlar ve dikkat çekmez. Bir başka popüler form, düz bir montajla birlikte gelen dikdörtgen bir tasarımdır. Dikdörtgen kameralar genellikle biraz daha büyük, ancak daha kısa gövdelidir. Bu tasarımların her ikisi de araç içi gizli kamera kurulumu için en iyi form şekle sahiptir. Araç içi kamera dikiz aynalı modeller de benzer şekilde dikkat çekmeyen bir kurulum için tercih edilebilir.

Araç kameraları modele bağlı olarak LCD ekranlı ya da ekransız olabilir. LCD ekranı olmayan birimlerde, kameranın bir akıllı telefon uygulamasıyla eşleştirilebilmesi için genellikle kablosuz bağlantı özelliği vardır. Canlı görüntüleri bu şekilde görebilir, ayarlarla geçiş yapabilir ve görüntüleri indirebilirsiniz. Bu özellikler temelde bir LCD ekran eksikliğini telafi eder. LCD ekranla birlikte gelen kameralar, kamera görüntülerini canlı olarak ya da kayıttan izlemenize ve kamera özelliklerine erişmenize izin verir. Araç ayna kamera olarak da bilinen modellerde, dijital ekran dikiz aynası olarak monte edilir. Araç dikiz aynası kamera olarak kullanılır.

Küçük bir kaza olayında bile araçtakilerin yaşadığı çarpma kuvveti çok yüksek olabilir. Bu yüzden güvenli bir şekilde takılmış bir kameraya sahip olmak çok önemlidir. Bir vantuz yuvası yerine yapışkanlı bir montaj aparatı ile ön cama monte edilen kameralar genellikle daha güvenli kabul edilir. Örneğin araç içi kamera dikiz aynası gibi yapışkan bağlantılar, kameranın ön cama düz bir şekilde monte edilmesine izin verdiği için vantuz bağlantılarından çok daha güvenlidir. Aracın yoldaki karşılaştığı titreşim ve genel hareket miktarını önemli ölçüde azaltır.

Gece Görüşlü IR Araç Kameraları Modelleri Nasıldır?

Gece Görüşlü IR Araç Kameraları Modelleri Nasıldır?

Basitçe gözetim ya da araç içi kamera 360 derece olarak da adlandırılabilen park modu kaydı, araç kapalıyken bile kameranın kayıt yapmasını sağlayan bir özelliktir. Tipik olarak sadece birinci sınıf kameralarda bulunan park modu, araç için 24 saat koruma ve gözetim sağlar. Bir kazanın herhangi bir zamanda düşünüldüğünde, park modunun vur-kaç, vandalizm ve hırsızlık önleme becerisi çok yararlı olabilir. Park modu kaydı, araç ön kamera ve sigorta bağlantısı veya bir akü takımıyla yapılabilir. Bazı araç içi kamera çift yönlü modelleri harekete duyarlıdır ve yalnızca hareket veya darbe algılandığında kaydı tetikler. Örneğin, bir kamera sadece biri aracın yakınında yürüdüğünde veya araca bir şey çarptığında kayda başlar. Güç ve hafıza boşa harcanmaz ve yalnızca önemli görüntüler kaydedilir.

Araç içi güvenlik kamera sistemleri için en temel park modu biçimi, görüntüleri yalnızca kameranın içindeki ivmeölçer tetiklendikten sonra kaydedildiği moddur. İvmeölçer veya “G-sensörü” bir hareket olduğunu algıladığında, kamera açılır ve kayda başlar. Kamera darbeden sonra gerçekleşen her şeyi yakalasa da, olaya yol açan olayları yakalayamaz. Arabelleğe alınmış park moduna sahip araç içi hareket sensörlü kamera modelleri; hareket veya darbe algılandığında olayı 5-10 saniye öncesine kadar kaydedebilir. Örneğin, birisi aracınızı tahrip ederse, araç içi harekete duyarlı Wi-Fi kamera araca yürüyen kişinin görüntüleri çekebilir ve kişinin daha net bir görüntüsü elde edilebilir.

Timelapse, araçlarını yoğun ve hareket algılamanın neredeyse her zaman tetikleneceği alanlar için önemli bir özelliktir. Böyle bir durumda standart kameraların hafıza kartı hızla dolar ve kısa bir süre içinde yeni görüntüler eskilerin üzerine yazılır. Araç içi kamera kayıtları nasıl kullanılır, kaç saat kayıt yapar gibi soruların cevabı, timelapse ya da hızlandırılmış çekim ile hareket algılandığında saniyede 15 kare yerine saniyede 2 kare olarak yanıtlanabilir. Bu, aynı süre içinde kaydedilmesi gereken çekim miktarını azaltır. Örnek olarak, timelapse modunda 1 saatlik ön ve arka kamera videosu için 720MB, normal araç park kamerası modunda yaklaşık 5GB depolama alanına eşittir.

Harem Altın Markasının Nadide ve Popüler Ürünleri Hangileridir?

Harem Altın Markasının Nadide ve Popüler Ürünleri Hangileridir?

Kızılötesi ya da IR kameralar, gece görüş kameraları olarak da bilinir. IR kameralar çoğu kez termal kameralarla karıştırılır. Kızılötesinde görüntü yakalamak için kızılötesi ışık kaynağı kullanılır. Termal kameralar ise bir termal sensörler kullanır. Ön ve arka olmak üzere genellikle çift kanallı bir ünite olarak tasarlanan IR kamera modellerinde ikincil ünite tipik olarak aracın iç kısmına bakacak ve kaydedilecek şekilde monte edilir. Bu nedenle özellikle taksiler ve sürüş paylaşımı yapan kullanıcılar veya filo araçları gibi ticari kullanım için önerilir. Kabin içi görüntüler sürücü davranışını analiz etmek, direksiyonda uyumak, telefon kullanımı veya tehlikeli manevralar sergilemek gibi olayları yakalamak için etkili bir araçtır. IR kameralar, filo yöneticilerine, ticari iş araçlarına çalışanlarının ihmal nedeniyle meydana gelen potansiyel hasarlardan kaçınmalarına yardımcı olur.

Gece görüşlü kamera tasarımı, güvenlik kameralarına çok benzer, ancak kamera merceğinin ve sensörlerin mimarisi farklıdır. Kızılötesi araç kameraları, zayıf ışıklı ortamlarda video kaydını etkinleştirmek için yerleşik kızılötesi LED'ler, IR kesme filtresi ve ışık sensörü kullanır. Kameraya bakıldığında, kamera merceğinin dış kenarlarına yerleştirilmiş küçük ışıklar görülür. Bu küçük ışıklar kızılötesi LED'lerdir ve kameranın “gece görüşünü” kızılötesi ışık yayarak sağlamaktan sorumlu bileşenlerdir. Standart ya da gündüz kamerası olarak bilinen modellere kızılötesi LED'ler takılmaz. Gece görüşlü araç kameraları, karanlık mekânları aydınlatmak için bu LED’lerden yayılan kızılötesi ışığı kullanır.

Kızılötesi ışık insan gözü ile görülemediği için dikkat çekmez ya da herhangi bir rahatsızlığa neden olmaz. 3 kameralı, HD araç içi kamera modelleri IR özelliğine sahip değilse, zayıf ışıklı ortamlarda iyi performans göstermez. Bununla birlikte kızılötesi teknolojisi sayesinde, IR kamera en karanlık ortamlarda bile kristal netliğinde görüntüler sunabilir. Işık sensörü, ışık seviyelerinin düşük olduğunu tespit etmek için kullanılır. Işık seviyesi belirli bir seviyenin altına düştüğünde, kameranın kızılötesi LED'leri otomatik olarak yanar ve IR kesme filtresi görüntü sensörü üzerinden geçer. Gece görüş kameraları kabin içi görüntüleme için idealdir. Kamera ön cama doğru monte edilirse, aracın dışını yakalamak için camı işaret ederek konumlandırılması gerekir. Kızılötesi ışık ön camdan yansıtıldığında kamerayı kör edecek bir yansımaya veya parlamaya neden olur.

IR LED'leri, kameranın görüş alanındaki nesnelerin kızılötesi ışığını yansıtır. IR kesme filtresi ise kameranın kızılötesi ışığı yakalamasını sağlar. Işık seviyeleri normal koşullara geri döndüğünde kamera gündüz moduna geri döner ve renkli görüntüler çeker. IR kesme filtresine sahip çoğu kamera 850nm'ye karşı daha fazla hassasiyete sahiptir. Ancak 850nm dalga boyu kamerada hafif kırmızı bir ışıltı üretir. Öte yandan, 940nm dalga boyu görünür bir ışık üretmez. Gizlilik açısından 940nm daha avantajlı olsa da aydınlatma aralığı 850nm ile kıyaslandığında % 30 ila 40 oranında daha kısadır ve bu genellikle 5 metrenin üzerindeki herhangi bir şeyin arka planla karışmaya başladığı ve genel görüntü kalitesini net olmayacağı anlamına gelir. Standart bir binek otomobil için 940nm kullanılabilir. Bununla birlikte, kamyon veya otobüs gibi daha uzun bir aracınız varsa, daha uzun kapsama alanına sahip 850nm dalga boyundaki kameraları tercih etmeniz gerekir.

Araç içi kameralar güvenlik seviyesini artırabilir. Park modu ile aracınızı en iyi şekilde park etmenizi sağlayabilir. Aracınıza uygun, en iyi araç içi kamera markaları tarafından satışa sunulan gelişmiş modelleri inceleyebilirsiniz.1080p, 360 derece ve 4g araç içi kamera seçenekleri arasından seçim yapabilirsiniz. Avantajlı araç içi kamera ve geri görüş kamera seti fiyatlarına Trendyol ayrıcalığı ile anında sahip olabilirsiniz.

Araç İçi Kamera Ses Kaydeder Mi?

Araç içi kamera, aracınızın güvenliğini sağlayan son teknoloji aksesuarlar arasında yerini alır. Bu ürün sayesinde aracınızda meydana gelen kaza, hırsızlık ve gasp gibi durumları kayıt altına alarak delil olarak kullanabilirsiniz. Pek çok farklı modeliyle ilgi çeken araç içi kameralar, ses kaydedebilen modelleriyle kullanıcıların beklentilerini karşılar. Söz konusu ürün, farklı koşullarda araçların güvenliğini sağlamak için tasarlanır. Kamera hem görüntü hem de sesleri kaydetmesi sayesinde olayın oluş şekli ve yaşananlar hakkında detaylı olarak bilgi sahibi olunmasına yardımcıdır. Kameralar, özellikle sigorta şirketlerinin değerlendirmeleri sırasında önemli bir kaynak olarak kullanılır. Bu bilgiler ışığında aracınızda bulunmadığınız zamanlarda da meydana gelen olaylar hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Böylece hem kendinizi hem de aracınızı olabilecek tüm risklere karşı koruma altına alabilirsiniz.

Araç İçi Kamera Kaç Saat Kayıt Yapar?

Araç içi kameralar farklı özelliklere sahip olarak dizayn edilir. Aracınızın modeline, büyüklüğüne ve kullanım amacına göre belirleyebileceğiniz modeller bulunur. Kameralar 24 saat görüntü kaydedebileceğiniz modellerden kartlı çalışan modellere kadar farklı alternatiflerden oluşur. Araç içi kamera sistemlerinde görüntü kaydetmek amacıyla yaygın olarak microSD kartlar tercih edilir. Sınırlı miktarda görüntü kaydeden bu sistem sayesinde belirli sürelerle eski kayıtlar silinir ve üzerine yeni görüntü ve sesler eklenir. Böylece depolama alanının dolması gibi bir durum oluşmaz. Bu sayede modele bağlı olarak 128 GB hafızalı kartlarla 12-35 saat arasında kayıt yapılabilir. Ön ve arka kameraların çözünürlük farklı sebebiyle geniş bir saat aralığı olmaktadır. Ayrıca timelapse ya da hızlandırılmış çekim özelliklere sahip olan modeller, hareket algıladığında saniyede 15 kare yerine 2 kare olarak kısa sürede daha fazla görüntü kaydeder.

Araç İçi Kamera Nasıl Çalışır?

Araç içi kamerası kullanıma hazır hâlde gönderilen aksesuarlardır. Bu amaçla satın aldığınız ürünü, kutudan çıkarır çıkarmaz montajını yapabilirsiniz. Kameranın elektrik bağlantısını yapmak için çoğunlukla kamerayı ön cama, kabloyu ise araçtaki çakmak yuvasına takmanız yeterlidir. Bu işlemi yaptıktan sonra kontağı açtığınızda kamerayı kullanabilirsiniz. Farklı modellerden oluşan kameraları; motosiklet, ATV ve sürat teknesi gibi pek çok araca bağlayabilirsiniz. Açık hava koşullarına da dayanıklı olarak üretilen cihazlar sayesinde kamerayı dört mevsim kullanma şansınız olur. Araç içi kameraları; ön, arka cam ve dikiz aynası gibi farklı açılardan görüntü elde etmenize destek olan kullanışlı bir üründür. Araç içi kamera adeti ve özellikleri sayesinde farklı amaçlarla görüntü kaydedebilirsiniz. Özel uygulamalara bağlı olarak çalışan ürünler, cep telefonunuz üzerinden dilediğiniz zaman kayıtları incelemenize olanak sunar. Gelişmiş modeller arasından beklentilerinize göre birini seçerek güvenliğinizi sağlayabilirsiniz.