"

Curaprox

" araması için 1703 sonuç listeleniyor

Curaprox

Curaprox

Diş bakım alışkanlıklarını konforlu bir hale getiren Curaprox diş ve ağız bakım ürünleri ile sağlığına özen gösteren herkesin beğenisine sunuluyor. Diş fırçaları ve macunları, çocuk bakım ürünleri, ortodonti bakım ürünleri gibi çeşitler ile Curaprox Türkiye dişlere bakmayı keyifli bir hale getiriyor. Ağız ve diş sağlığının bozulması ile birçok hastalığa davetiye çıkartılmış oluyor. Düzenli olarak temizlenmeyen dişler, kalp ve böbrek hastalıkları gibi hastalıkların yanı sıra romatizma gibi hastalıkları da tetikliyor. Sağlıklı ağız ve dişler için diş fırçalamak ilk ve en büyük adım olarak öne çıkıyor. Dişler periyodik olarak ve doğru şekilde fırçalanmadığında üzerlerinde kalan gıda parçacıkları dişe yapışıyor ve ağız içinde bakteri oluşumu nedeniyle diş minesi deforme olarak çürüme başlıyor. Tükürükteki mineraller de diş üzerinde kalan besin parçacıklarını sertleştiriyor. Bu sertleşen maddeler, dişler arasında birikerek zaman içinde taş oluşumuna yol açıyor. Tartar da denilen diş taşı, oluştuktan sonra fırçalamayla uzaklaştırılamıyor. Ağız içinde kesif bir koku da yaratan diş taşlarının ve çürüklerin oluşumunu engellemek için günde en az 2 kez dişlerin fırçalanması ve periyodik olarak diş hekimine gidilerek kontrollerin yaptırılması yeterli oluyor. Önceki zamanlarda sadece diş fırçalanması ile ağız sağlığının tamamlandığı düşünülse de artık sadece diş temizliğinin yetmediği bilim adamları tarafından açıklanıyor. Dişlerini düzenli olarak fırçalayan kişilerde, diş aralarında oluşan çürükler ya da geçmeyen ağız kokusu, ağız temizliğinin daha kapsamlı yapılması gerektiğini gösteriyor. Ağız temizliği için de diş fırçası haricinde başka ürünlere de ihtiyaç duyuluyor. Bu ürünlerin tamamının ağız içi için özel olarak tasarlanmış olması önem taşıyor.

Curaprox Diş Fırçaları

Diş fırçalamak herkes için aynı tazelik hissini vermeyebiliyor. Bazı kullanıcılar, diş macunlarının kokusundan ve tadından rahatsızlık duyarken bazı kullanıcılar da diş fırçası kıllarından rahatsız olabiliyor. Ağız içi yapısı, diş etlerinin duyarlılığı, diş minelerinin kolayca çizilebilir oluşu nedeni ile diş fırçası kılları, diş fırçalamada birincil derecede önem kazanıyor. Ancak yumuşak kıllardan üretilen diş fırçaları da istenildiği gibi dişin tüm girinti ve çıkıntılarına ulaşamayabiliyor. Bu da diş temizliğinin tam olarak yapılmasını engelliyor. Dişlere zarar vermeden üzerine yapışmış ya da iki diş arasında kalmış besin artıklarının çıkartılması üzerine yapılan araştırmalar, diş fırçası kılları üretiminde kullandıkları çeşitli yöntemlerle bu soruna çare bulmaya çalışıyor.

Curaprox diş fırçası için özel olarak üretilmiş CUREN ismili filamentler suyu naylon kıllardan altı kat daha yavaş emiyor. Böylelikle yumuşak ve çok daha ince filamentlerin oluşmasını sağlıyor. Bu diş fırçası kılları, güçlü basınç altında bile hasar yaratmadan diş anatomisine göre kalıplanıyor. Diş fırçalarının isimlerinin yanında yer alan rakamlar, fırça üzerindeki kıl sayısını da ifade ediyor. Diş hekimlerinin 40 yılı aşkın süredir hastalarına önerdiği Curaprox sert ve yumuşak diş fırçası modelleri, özel tasarımları ile de dikkat çekiyor. Sınırlı sayıda üretilen özel tasarımlar, kullanıcının kendisini daha özel hissetmesini sağlıyor. İlham bazen Japonya’daki Fuji Dağı’ndan, bazen de Hawaii’nin güneşli plajlarından geliyor. Kişi, kendi diş yapısı için hangi fırçanın daha uygun olduğuna karar verirken rahatlık ve doğru teknikle fırçalayabilme önem taşıyor. Kıl sertliği ile ilgili araştırmalar devam etse de birbiriyle çelişen uzman yorumları kafaları iyice karıştırıyor. Yumuşak kıllarda kıllar, çapları ortalama 0.2 mm, orta sertlikteki kılların çapı yaklaşık 0.3 mm, sert kılların ise çapı 0.4 mm olarak üretiliyor. Çocuklarda kıl çapı 0.1 mm’ye kadar iniyor. Dişle ilgili herhangi bir operasyon geçiren ya da diş etlerinde hassasiyet olan kişiler için orta, yumuşak ya da ekstra yumuşak kılları olan diş fırçaları öneriliyor. Sert kıllı diş fırçaları, diş plaklarını temizlemede daha faydalı gibi görünse de günümüzde diş ve dişeti sağlığında çözücü etkisiyle büyük rol oynayan diş macunları sayesinde artık çok tercih edilmiyor.

Fırça kılları kadar, fırçanın tasarımı da dikkat çekiyor. Ergonomik, ele oturan ve ağız içinde rahatlıkla hareket ettirilebilen diş fırçası çeşitleri, diş hekimleri tarafından tüm hastalarına öneriliyor. Ayrıca iyi bir diş fırçasının, ağız içindeki en arka dişlerin arka taraflarına da rahatlıkla ulaşabilmesi gerekiyor. Ağız içinde kolaylıkla hareket edebilmesi için hem tutuşunun rahat olması hem de fırçanın kıllarının bulunduğu baş kısmının çok büyük olmaması önem taşıyor. Curaprox cerrahi diş fırçaları ise diş minesini ve diş etini incitmeden derinlemesine temizlik yapıyor. Cerrahi diş fırçaları, 0.06 mm çapında Curen kılları ile özellikle cerrahi işlem ya da radyasyon terapisi sonrasında hassaslaşan diş etlerine tam bir bakım uyguluyor. Klorheksidin gibi ağız yaralarını önleyici gargara türü solüsyonlar ile birlikte de rahatlıkla kullanılabiliyor.

Diş Aralarının Temizlenmesi

Sadece diş fırçalanması ile diş yüzeylerinin belirli bir kısmı temizlenmiş oluyor. Diş temizliğinin önemli bir aşaması olan arayüz fırçası, diş araları açık olan ya da ağzında braket, köprü ve implant olan kişiler için büyük önem taşıyor. Ayrıca diş eti çekilmesi olan kişilerin de muhakkak kullanması gereken arayüz fırçaları çeşitli şekillerde bulunuyor. Dişeti çekilmesi olan kişilerin her yemekten sonra muhakkak bu fırçalarla ağızlarını temizlemeleri ve kürdan kullanmamaları gerekiyor. Eğer diş arasında boşluklar yok ise diş arası temizliği diş ipi ile de sağlanabiliyor. Diş aralarındaki bakteri plağı, zaman içinde diş taşı oluşumuna, diş eti çekilmelerine yol açıyor. Diş çürükleri ve diğer diş hastalıkları bu nedenle oluştuğundan, her diş fırçalanması esnasında diş aralarının ya arayüz fırçası ya da diş ipiyle muhakkak temizlenmesi önem taşıyor.

Curaprox arayüz fırçası diş aralarına rahatça ulaşarak aralarda kalan plakların kolayca temizlenmesini sağlıyor. Arayüz fırçalarının seri numaraları, giriş çapları hakkında da bilgi veriyor. 9 numaralı fırçanın giriş çapı 0,9 mm, 6 numaralı fırçanın giriş çapı 0.6 mm olarak veriliyor. Giriş çapı en küçük olan fırça, en ince fırça olarak kullanılıyor. Bu tip fırçalar genellikle braket ismi de verilen diş teli kullanan kişilerin ağız bakımları için büyük önem taşıyor. Diş fırçası yardımı ile temizlenen dişlerin yanı sıra, dişlere yapışık duran braketlerin kenarlarında ya da telin üzerinde, çok küçük parçacıklar halinde besin artıkları kalabiliyor. Bu besin artıklarını temizlemek için diş fırçasının baş kısmı çok büyük kalıyor. Bu tip durumlarda Curaprox ortodontik diş fırçası çeşitleri çok kullanışlı oluyor. İnce fırçalarla hem braket çevresinde kalan yiyecek kalıntıları hem de tel üzerinde kalan parçacıklar rahatlıkla temizlenebiliyor.

Dişler sürekli fırçalanıyor olsa bile aralarında kalan ve çıkartılmayan parçacıkların oluşturduğu diş taşları ve zamanla üreyen bakteri ortamı, dişlerin aralardan çürümesini sağlıyor. Sürekli temizlenen dişlerde bile ağız kokusu oluşabiliyor. Bu tip sıkıntılı durumları ortadan kaldırmak için arayüz fırçası ya da diş ipinin de fırçalama esnasında muhakkak kullanılması önem taşıyor. Ayrıca, porselen köprü kullanan kişilerin de ara yüz fırçası ile köprünün altlarını her diş fırçalamada temizlemesi ağız ve diş sağlığının korunmasında büyük rol oynuyor. Fırçanın sürekli kullanılması halinde başta görülen plak ve taş çıkması ile ilgili sorunlar birkaç güne çözümleniyor. Diş ipinde de aynı durumla karşılaşmak mümkün. Belli bir miktar diş ipini alarak üst ve alt dişler için baş parmaklara sararak dişlerin arasında gezdirmek yeterli oluyor. Diş ipini kullanırken diş eğimlerine göre ipe eğim vererek yukarı ve aşağı hareket ettirerek bakteri plaklarının temizlenmesi mümkün oluyor. İple temizleme uygulamasında diş ipinin diş etleriyle temas etmesinden kaçınmak önem taşıyor. Diş aralarının temizlenmesi, belli tekrardan sonra alışkanlık haline geldiği için kolaylıkla yapılan bir işlem haline geliyor.

Curaprox Dil Temizleyiciler

Dil, bağışıklık sistemimizin en önemli parçaları arasında yer alıyor. Ağızdan giren ve dil yüzeyi üzerinde biriken besinlerin, bakterilerin ve toksinlerin vücuda girmesinde önemli bir bariyer oluşturuyor. Bu bariyer, yiyeceklerden artan parçaların ve ağızdan giren diğer maddelerin dil üzerindeki çatlaklar içinde birikmesi ve bakteri üremesi ile oluşuyor. Kimi zaman ağızdaki pas tadı ya da kuruluk hissi bu çatlaklarda biriken fazla gıda ya da bakteriler dolayısı ile oluyor. Özellikle uyku sırasında, temiz olmayan ağızlarda dil üzerinde biriken bakteri ve toksinler solunum zorluğu, sindirim problemleri gibi hastalıklara yol açıyor. Ayrıca temizlenmeyen dil bağışıklık sistemini de önemli derecede etkiliyor. Bu nedenle ağızda biriken zararlı bakterileri, toksinleri ve mantar gibi çeşitli hastalıkları uzak tutmak için diş temizliği gibi dil temizliğine de önem göstermek gerekiyor. Dil ve ağız temizliği, sağlığın sürdürülmesinde büyük rol oynuyor.

Etkili bir sindirim, dilde başlıyor. Tat dokusu algılandığı anda salgılanan tükürük ile besinler daha kolay parçalanabiliyor ve sindirim ağızda başlamış oluyor. Ancak dil üzerinde oluşan bakteri tabakası nedeni ile tat reseptörleri tam olarak çalışmazsa yeterli tükürük salgılanmıyor. Dilin sürekli temizlenmesi tat reseptörlerinin verimli şekilde çalışmasını sağlıyor. Dil temizliği aynı zamanda ağız kokusunu da önlüyor. Diş fırçasıyla ulaşılması genellikle vücudun mide bulantısı gibi tepkiler vermesine neden olan dilin arka tarafındaki bölüm, dil temizleyiciler ile kolaylıkla temizlenebiliyor. Diş fırçalarının başlıklarının, yutak kısmına kadar inebilmesi oldukça rahatsız edici olduğundan dil temizleme aparatları her zaman işe yarıyor. Dil temizleyici yerine dil kazıyıcı ya da dil sıyırıcı ismi de verilen temizleme ürününün ağız içi ergonomisine uygun olması, tükürükle birleştiğinde vücuda zararlı toksinler oluşturmaması ve boyar madde içermemesi önem taşıyor.

Curaprox dil temizleyici anatomik olarak mide bulantısı refleksini yok eden bir tasarım içeriyor. Dil bakım ürünleri arasında farkı ilk günkü kullanımdan itibaren kolaylıkla anlaşılabilen dil temizleyici, ağız içinde taze bir tat kalmasını ve tüm dilin temizlenmesini sağlıyor. Temizleyici kısmında tek bant bulunan klasik modellerden çift bant bulunan modellere kadar çeşitli renklerde seçenekler bulunuyor. Çift bantlı modellerde bantlardan bir tanesi tırtıklı ve diğeri düz. Tırtıklı kısım dil üzerindeki yarıkların dip noktalarına kadar ulaşabilirken düz kısım da dil üzerini kaplamış olan tabakayı tamamen söküp alabiliyor. Tek bantlı ya da çift bantlı olan ürünlerin her ikisinde de aynı başarıyı yakalamak mümkün oluyor. Dil temizleyicilerin de her gün en az 1 kez kullanılması gerekiyor. Ağız içi temizliğinde dil temizleyiciyi dilin en arkasına koymak ve öne doğru, dili sıyırarak çekmek yeterli oluyor. Bu işlem esnasında sert davranmamak, işlemi hafifçe uygulamak önem taşıyor. Dil temizliğinin başka ürünlerle de yapılabileceği söylense de iyi bir dil temizleyicinin yerine başka bir ürün kullanımı pek mümkün olmuyor. Tam bir ağız temizliği, diş ipi ile diş aralarının, diş fırçası ile diş yüzeylerinin ve dil temizleyici ile dilin üzerinin temizlenmesi ile sağlanmış oluyor.

Coraprox Diş Macunları ve Gargaralar

Diş fırçası yardımı ile dişlerin en kör noktalarına kadar ulaşabilen, diş minesi üzerinde ve ağız içindeki bakteri plakalarını yok eden, genellikle macun kıvamındaki diş temizleme ürünü. Birçok çeşidi bulunan diş macunlarının bir başka özelliği de ağız içinde ferahlığı hissettirmek olarak öne çıkıyor. Ağız ve diş temizliğinin en temel malzemelerinden birisi olan diş macunları, kullanan kişinin tat hassasiyetine göre çeşitli aromalarda üretiliyor. Diş macunu, içeriğindeki parçalayıcı bileşikler aracılığı ile diş üzerinde oluşan plakaları parçalayarak suda çözünmesini sağlıyor. Köpüren macunlar, daha ince bir form oluşturarak dişlerin aralarına kadar girebilme özelliği taşıyor. Bu tip ürünlerin temelde çalışma sistemi, istenmeyen kir ve benzeri maddelerin yüzeye tutunmasını sağlayan moleküler çekimlerini azaltmak. Bu moleküler çekime yüzey gerilimi deniyor ve yüzey gerilimi zayıfladığı anda diş üzerine yapışmış duran plak, parçalanarak dişten uzaklaştırılabiliyor. Fırçalama sayesinde yüzeyden kaldırılan ve parçalanan zararlı maddeler, köpük içine karışıyor ve suyla çalkalanan ağız içinden atılıyor.

Dezenfektan bir madde olan klorheksidin bileşiği içeren diş macunlarının daha kuvvetli olduğu söyleniyor. Ancak bu tip bileşikleri içeren ürünleri kullanmadan önce muhakkak uzmana danışmak gerekiyor. Uzun süreli kullanımlarda klorheksidin bileşiği dişleri sarartabiliyor. Ayrıca bu tip diş macunları kullanırken diş ipine ya da dil temizleme ürünlerine gerek duyulmadığı gibi yanlış söylemler de ağız temizliğinin yarıda kalmasına neden oluyor. Diş macunları, içerdiği bileşenlerine göre çeşitlere ayrılıyor. Florürlü diş macunları, üretimi esnasında flor eklenmiş macunlar. Flor katkılı diş macunlarının düzenli kullanımı ile diş çürüklerinin azaldığına dair araştırmalar bulunuyor. Flor ayrıca, diş üzerine yapışarak plakların dişe zarar vermesini engelliyor. Bakteri metabolizmasını yavaşlatarak zararlı asit oluşumuna yol açan enzimleri üretmesinin de önüne geçiyor. Diş macunlarının diğer türü ise flor içermeyen ürünler. Flor içerikli diş macunu kullanmayı tercih etmeyen kişiler bu tip diş macunlarını kullanıyor. Kimi diş macunlarının dişleri beyazlaştırıcı özelliği bulunuyor. Bu tip macunların içindeki partiküller, diş minesinin üzerine yapışan lekeleri kazıma yöntemi ile çıkartabiliyor. Bu nedenle özellikle beyazlaştırıcı macunları satın alırken dikkatli olmak gerekiyor.

Curaprox diş macunu diş minesini besleyen bir içeriğe sahip. Ağız içindeki bakterilerle savaşan tükürüğü destekleyecek şekilde üretilen diş macunu, kayıp mineralleri ve kalsiyumu da dengeleyerek ağız içinde sağlıklı diş tamiri ortamı oluştuyor. İnsan bedenine zararlı olduğu bilimsel olarak ispat edilen ve agresif köpürtücü ajan olarak bilinen SLS (Sodyum Lauret Sülfat), hiçbir üründe bulunmuyor. Bu bileşik, ağız mukozasına saldırıyor, ağrılı tahriş ve ağız içi ülserlere (aft) neden oluyor. Ayrıca Curaprox’un ürettiği diş macunlarında tat ve koku duyguları paralize edecek kadar mentol de bulunmuyor. Bu da kişinin fırçalamadan hemen sonra yediği ve içtiği şeylerin tatlarının berbat olarak algılamasını engelliyor. Bir diş macunundan beklenen, tükürüğün koruma özelliğini artırması, ağız kuruluğuna karşı koruması ve dişlerin üzerinde koruyucu bariyer oluşturarak besinlerin ve bakterilerin saldırılarına karşı koruması olarak öne çıkıyor. Curaprox ürünleri kullananlar iyi diş ve ağız temizliği beklentilerinin karşılandığını söylüyor. Ağız içi temizliğinde bir başka ürün de gargara olarak öne çıkıyor. Ağız temizliğini tamamlayan adımlardan birisi olan Curaprox gargara çeşitleri ile ağız içindeki tüm yapışmış besinler ve dilin arkasında kalmış olabilecek parçacıklar da tamamen çözülerek atılmış oluyor. Curaprox 2’li fiyat olarak daha avantajlı olabiliyor.

Curoprox’un ürünleri, avantajlı fiyatlar ve ödeme kolaylıkları ile ağız ve diş bakımına özen gösteren herkesi Trendyol’da bekliyor.